Žmogaus teisės, Tikėjimo persekiojimas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 25 d. 11:33

5     

    

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

Kviečiu bendraminčius pabandyti bent kartą įsistoti į vadinamųjų pažangiečių batus ir žvelgiant į pasaulį jų akimis persiimti vaizdiniu – iš kurios pusės kyla didžiausias pavojus pažangos vardu tituluojamai ideologijai?

Jau kartą turėjau progą atkreipti dėmesį į tai, kad tarp šios ideologijos šalininkų prasidėjęs sąmyšis tęsiasi, įgydamas dar labiau drastiškas nei anksčiau formas, štai Lietuvoje vadinamieji progresyvistai mūsų dienomis jau atviru tekstu ragina slaptąsias tarnybas iniciuoti oponentų persekiojimą arba įrodinėja, kad jau pats laikas būtų su karinio perversmo pagalba dar labiau užveržti visuomenės reguliavimo varžtelius (tai labai iškalbingas pasakymas ne ir tuo atveju, jeigu nuorodą į karinį perversmą čia reikėtų suprasti kaip stilistinį spalvų sutirštinimą, kaip, tarkime, vaizdinio sustiprinimą grindžiantį figūrinį posakį).

Kur jūs čia matote bent užuominą apie liberaliosios demokratijos idealų puoselėjimo ir žmogaus teisių gynimo uždavinio įsisąmoninimo gaires, kai beveik pažodžiui yra cituojamas karinio komunizmo doktrinos kūrėjas Levas Trockis?

Kas be ko, neapykantos kalbos įstatymo demokratinėse šalyse sukuriama teisinė praktika ir kaip aukščiausieji civilizacijos iškovojimai saugomos žodžio, spaudos, sąžinės, religijos laisvės didesniu ar mažesniu laipsniu disonuoja tarpusavyje ir nėra paprasta, švelniai tariant, suderinti viena su kita tokias akivaizdžiai priešingas stichijas. Tačiau, kaip atrodo žiūrint iš vadinamųjų progresyvistų taško, didžiausiai problema yra net ne tai, kad žmonės savo nuomonėmis dažnai prasilenkia su pažangos ideologijos vardu skiepijamomis pažiūromis.

Tokiu atveju nesąmoningas pilietis mažiausiai gali būti patrauktas atsakomybėn dėl neapykantos kalbos draudimo įstatymo pažeidimo, nes, kaip jau žinoma nuo seno, kertant mišką, byra skiedros. Tai tik pusė velnio, sąlyginis blogis, ar ne? Nepalyginamai didesnė visai vadinamosios pažangos ideologijai problema – kaip apeiti Dievo žodžius, kurie neretai žmonėms tampa atskaitos tašku, atsispiriant pažangos ideologijos prievartiniam piršimui. Žodžio laisvė tokiu atveju įgyja naują dimensiją, t. y. tampa Dievo žodžio laisvo bylojimo teise arba, greičiau, teisine kolizija, kurią išspręsti vadinamiesiems pažangiečiams yra nepalyginami sunkiau nei imti ir apriboti naujai priimamais įstatymais prigimtines žmogaus teises ir laisves.

Kilęs skandalas Suomijoje, kai šalies generalinio prokuroro iniciatyva pradedamas teisinis persekiojimas dėl to, kad labai garsi visuomenėje moteris, žinoma politikė viešai išsakė savo nuomonę, atsiremdama į Šventojo Rašto raidę ir dvasią, yra tik įžanga, pradžių pradžia, tariamos pažangos ideologijai nerimastingai puoselėjant viltį anksčiau ar vėliau nuteisti patį Dievą.

Visi gerai suprantami, kad žmogaus teismai pagal neapykantos įstatymą, net jeigu tokia praktika įgys masinį pobūdį, nepalengvins gyvenimo vadinamajai pažangos ideologijai, jeigu šalia išliks atverstas diametraliai priešingų intencijų apie šeimą Šventojo Rašto gyvosios tiesos šaltinis.

Kaip žinome, net velniui ir bolševikams, įdėjusiems daug nežmogiškų pastangų, taip ir nepavyko sunaikinti Biblijos, taigi kažin ar kažkur toliau įstengs pasistūmėti į priekį ir vadinamieji pažangiečiai. Besidedantys pažangiečiais žino bent tai, kad vadinamasi mokslinis ateizmas čia beviltiškai pralaimėjo. Kita vertus, kaip atrodo bent man, teisinėje visuomenėje vadinamieji pažangiečiai išsidrąsinę anksčiau ar vėliau pamėgins susidoroti su Dievu teisinėmis priemonėmis. Todėl, užbaigiant šį pasažą, galima pasakyti ir taip, kad vadinamosios pažangos ideologija yra pasiruošimo antrajam Dievo teismui ideokratinis mokymas, kažkas panašaus į kolektyvinį Pontijų Pilotą.

Nesunku nuspėti ir tai, kad tarsi tamsūs debesys besitelkiantys Dievo žodžio teismai iš naujo paliudys mums gyvojo Dievo artumą ne tik žmogui kaip atskiram asmeniui, bet ir visai visuomenei, tautai.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

edvardas - Ničei       2022-01-25 14:45

Galimas daiktas, kad gandas apie Dievo mirtį yra truputėlį perdėtas.  Jeigu keliama užduotis nuteisti Biblijos žodžius, tai netiesiogiai rodo, kad krikščionių Dievas yra gyvas. Niekas nereikalauja nuteisti Dzeuso nei už veiksmus,nei už žodžius. Kaip yra pastebėjęs dar Karlas Jaspersas,  F.Nietzshe savo aistringu Dievo neigimu sureikšmino Dievo būties klausimą kaip niekas kitas, nes neįmanoma neigti to, ko nėra.

ah1       2022-01-25 14:24

Trumpp platformoje nuo kalendorinio ekadišo. Pleištą pleištu, kabalą kabala. Dievas yra dvasia , o dvasia yra tiesa. O melas velnias, velnias melo tėvas, Slibinas ir gyvatė pagal biblijinę matricą.

Ničė       2022-01-25 14:13

Dievas mirė. Amžinaatilsi.

edvardas - Tikrai       2022-01-25 14:08

Detaliau apie   spalvų sutirštinimą  su figūrinio išsireiškimo apie karinį perversmą pagalba žr. čia; https://www.pozicija.org/edvardas-ciulde-kodel-vadinamieji-progresyvistai-svajoja-apie-karini-perversma/

Tikrai       2022-01-25 13:34

Norėjau įsistoti į pažangiečių batus,bet nerandu tų, kurie kalba apie karinį perversmą ,ar su slaptųjų  tarnybų pagalba ketina kažką persekioti.Autorius turėtu imtis drąsos ir dėstyti viską konkrečiai ,kas ir kaip.O Kalbant apie Dievą -jo niekas nenusisavins , čia jūsų kažkokios baimės, arba susvyravęs tikėjimas .Malda padėtų daugiau ,negu sėdėti ir regsti tokius rašinius,juk viskas ,kas su pykčiu, tai ne iš Dievo.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.