Ukraina, Rusija

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 11 d. 21:15

33     

    

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Pradėsiu nuo aiškaus prisipažinimo, kad aš pats atsakymo į šį klausimą nežinau, o kartais man dar atrodo, jog mano atsakymo nežinojimas šiuo klausimu yra radikalaus pobūdžio.

Tačiau nieko nuostabaus, kad vis dar keliame klausimus, iš anksto nežinodami teisingo atsakymo, kitaip nei matematikoje, ar ne, kur išankstinis teisingo atsakymo žinojimas leidžia suprasti – pavyko ar nepavyko išspręsti uždavinį. Kita vertus, kaip užsimena filosofas, kartais daug svarbiau už paskubomis pateiktą atsakymą yra mūsų sugebėjimas neperskubėti, leidžiant klausimui subręsti ir tvirtai įsišaknyti mąstymo giluminiame podirvyje. Taigi ir šiuo atveju galiu išsakyti tik daugiau ar mažiau tikėtinas prielaidas, puoselėjant viltį, kad labiau našūs protai jau netrukus ras tobulai subalansuotus atsakymus į visus klausimus.

Kaip visi gerai žinome, Rusija nėra pirmoji, o greičiau paskutinioji pasaulio istorijos imperija, skaudžiai užstrigusi laike, jeigu, žinoma, ES nelaikysime kitu klasikinės imperijos atgimimo pavyzdžiu. Todėl kyla klausimas – kodėl kitų metropolijų gyventojams pavyko tarsi ir be didesnių nuostolių žmogaus esmei susitaikyti su imperijos idėjos praradimu, kai Rusijos gyventojams tai geriausiu atveju yra ne mažiau dramatiška užduotis nei įpareigojimo vienu mostu nusiplėšti prikepusius tvarsčius nuo neužgyjančios žaizdos vykdymas?

Tikėtina, kad visais kitais atvejais mainais už imperijos didybės, kur saulė niekados nenusileidžia, jausmą, paprastajam piliečiui buvo pasiūlytas daug aukštesnis oraus žmogaus, praplečiančio laisvo pasaulio ribas, statusas, kai savo ruožtu Rusijos valstybė nieko daugiau be sukriošusios imperijos idėjos tarsi ir negali pasiūlyti. Čia imperijos idėja yra savotiškas kompensacijos mechanizmas, kai nieko daugiau pasiūlyti nebelieka jokios galimybės, panašiai kaip tik nusipjovusiam kojas žmogui ortopedinių dirbtuvių produkcija prekiaujantis komivojažierius turi šansą įsiūlyti protezą. Iš kitos pusės žiūrint, tai galima persakyti dar ir taip, kad imperijos idėja nacijai ilgainiui gali tapti nepakeliama našta, kurią velkant iš paskutiniųjų yra išnaudojami visi resursai ir kūrybinės galios, nebeliekant jėgų pasižiūrėti už kampo.

Tai, kas dabar prabėgom buvo pasakyta, žinoma, yra tik menkai tikėtinos prielaidos, tačiau nežinodamas galutinio atsakymo į pradžioje pateiktą klausimą, aš kol kas nesiruošiu atsižadėti spėjimo, kad autoritarizmas, pramaišiui su totalitarizmu Rusijoje klestėtų net ir tokiu atveju, jeigu valstybė čia būtų ne federacinės, bet unitarinės sudėties, jeigu prarastų prasmę valdžios telkimo į vieną centrą pateisinimas tuo pretekstu, kad taip daryti yra gyvybinė būtinybė jau vien dėl to, jog neišsibėgiotų pakraščiai, neatsiskirtų nutolę nuo sostinės atskiri teritoriniai dariniai. Kita vertus, čia nesiruošiu nueiti lengviausiu keliu, kartodamas jau seniai išdėvėtą užkeikimą, kad visos Rusijos bėdos kyla tuo pagrindu, jog neva rusai dėl kaimo bendruomenės reikšmės nacijos susiformavime ir užsitęsusios baudžiavos yra kolektyvinės sąmonės, nustelbiančios individualizacijos, principą, nešėjai.

Iš tiesų, kaip jau ir sakiau, aš toli gražu nežinau to, kodėl rusai įsikabinę laikosi imperijos idėjos, tačiau manęs neapleidžia negera nuojauta, kad net ne imperijos idėja čia yra politinio vyksmo pamatinis principas, o kažkas dar blogiau.

Kaip yra pasakojama, Levas Tolstojus kartą, įsiprašęs pas carą, bandė ji paprotinti, kad neva pasitinkant XXa. jau būtų pats laikas pakeisti šalies politinę sanklodą iš esmės. Liudijama, kad savo ruožtu caras atsakęs, jog, nežiūrint visų galimų reformų, jis esą yra pasižadėjęs savo protėviams išsaugoti nepaliestą patvaldystės principą. Savo ruožtu darant šuolį laike ir grįžtant į mūsų dienas, kyla įspūdis, kad carų carui Putinui, pirminis dalykas yra būtent beribė patvaldystė, absoliutinės valdžios siekis, o imperijos ideologija yra išvestinis, taigi antrinis dalykas.

Iš tiesų, Rusijos imperija niekados neturėjo aukštesniosios sankcijos, kur ne kur, o čia net su didžiausiais norais niekaip nepritemsi, nedera iš esmės šventosios imperijos pavadinimas. Trečiosios Romos fikcija greičiau yra sociologinė pasakaitė nei teologinė idėja. Tačiau mums svarbu suprasti, kad šiandien imperijos vardo užkalbėjimas Rusijoje yra siejamas su neribotos valdžios vieno žmogaus rankose sutelkimu, drauge pabandant įsivaizduoti, jog Rusija iš esmės galėtų pasikeisti tik tuo atveju, jeigu šalies modernizacijos užmanymuose būtų sudėti valdžios filtrai ir pradėtų veikti tokie įtakos padalinimo mechanizmai, kurie neleistų atsirasti patvaldystei. Dabar tik aklas gali nepastebėti tai, kokiu mirtinu pavojumi šaliai ir pasauliui yra totalinė valdžios koncentracija vienose rankose, juolab kad patvaldžiu dabartinėje Rusija, kaip matome, gali tapti nelabai adekvatus žmogus, be visa ko kito, neturinis to kultūrinio pamušalo, kurį turėjo carai.

Kažkas čia ne taip, jeigu žmonijos likimas ims priklausyti nuo užtūpusio sostą nemokšos ir ciniko galvoje prasidėjusio smegenėlių užkalkėjimo proceso, ar ne?

Taigi, kaip jau buvo sakyta ne kartą, aš nežinau, kodėl rusams tokia brangi yra imperijos idėja, tačiau, kad ir kaip ten būtų, žinau, jog dabartinė Rusija yra užstrigęs laike darinys, nepasakius dėl rimo, puvinys.

Kremlius yra gyvų lavonų inkilas, kitaip nepasakysi. Daug kas piktinosi, kad Lavrovas ne taip seniai TV studijoje ėmė ir pareiškė, kad Ukraina neturi teisės į suverenitetą. O ko jūs laukėte, ar ką nors kitą galėjo pasakyti dvėseliena atsiduodantis Putino parankinis, iš studijos į studiją tampoma pašvinkusi maita?

Imperijos idėja paprastajam Rusijos žmogui yra kažkas panašaus į pridėtinę kuprą arba gali būti prilyginta įpareigojimui gyventi su užsikrautu ant nugaros supuvusių obuolių maišu.

Todėl radikaliai nežinau to – kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?..

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

elfė       2022-05-13 19:56

KAIP KGB ORDA APMULKINO VAKARUS knygos ne Anusauskas nesugebejo parasyt.
The Guardian straipsnio THE END OF CAPITALISM autorius Lietuvos zydu kilmes trockistas Paul Mason bandr nupiest utopini penkto trockistu internacionalo NAUJOS PASAULIO TVARKOS modeli..
O musu leftistai su Soros neoliberalais ploja katuciu siam Orwell aprasytos tvarkos, su Minciu policija, modeliui katuciu?.. 
Ar tik ne nuo tada kai Soros 1976 metais buvo kvieciamas i Maskva, (zr. Chodarkovskio bl) kai KGB Branduoliniu bombu centre Dubnoj (kur stazavos ir Z,Vaisvila), kure a la “opozicine” Helsinki group, kuri perkelta kaip neva disidentine i JAV virto Helsinki Wach,  veliau jau valiutu sukciaus globojama Human Right Watch, dekonstruojancia pamatines zmogaus teises… tada ir buvo kuriamas planas kaip sugrizt nuo “stalinizmo” link “trockizmo”, vadinamu Andropovo PERESTROIKOS PLANU Golghota… kuriame minima ir “operacija “ Ukrainoje.

O Andropovo su Rusijos MA nariu, garsiu KGB snipu M.Liubimovu kurtas “Golghota ili sekretnij plan Perestroiki” -  kaip is sustagnejusiu komunistu, “gerai ismustruoti,  uzsieniuos apsitryne KGB vyrukai”, turetu perimt valdzia, po Jelcino su gaidarais ir co ivykdytu prichvatizaciju ir po verslo priedanga prasibrukt i Vakaru valdymo organus.

1995 Liubimovas neistvere rusu nepasitenkinimo “banditu kapitalizmu” ir atskleide dali “Golghotos” paslapciu.. 1995 m. Borovyk zurnale SOVERSENNO SEKRETNO NR 2. isspausdino keleta sio antrojo NEPo santrauku.
Kai atejus Putinui Borovyk 2000 m. “netycia” susprogo lrktuve, sis numeris pradingo is visu biblioteku. Iskaitant musu Nacionaline Mazydo. O Liubimovas paskubejo i interneta ikelti jau iskastruota versija su prierasu, kad mol tik pajuokavau… Betgi tame keturiu etapu plane, kuri turejo pradet Gorbis su Lenino tezes primenanciais lozungais “glasnost’, “pliuralizm”, “socializmas su zmogisku veidu” ir t.t., Jelcinas paleist “laukini kapitalizma taip ziauriai, kad zmones patys pasiprasytu socializmo”, buvo suzaista “nusilpimu”, “subyrejimu” , anot Anatolij Golycin, kad butu galima, kaip per II - ji NEP’A prisiviliot investiciju, Naujuju Technologiju, finansiniu injekciju… .. Idomiausia tai, kad jau 1995 M.Liubimovas rase ir apie busima 1998 m. “Rytu krize” (kuria sukelus Malaizijos premjeras kaltina Soros) ir apie busimą kara su Cicenija bei kara Ukrainoje del Krymo ir Donbaso. Pranasas?..     
Treciaji etapa turejo vykdyt “gerai ismustruoti KGB vyrukai. Taip.  Dresdeno su STAZI pasitrynes, rysius uzmezges, Peterburge versllais pasitreniraves Jelcino komandoj pasirodo Putinas ...
Dar bunant Drezdene, ji kuravo Lietuvos KGB generolas Romualdas Marcinkus, (zr.Alfa lt, Z.Vaisvila tepa kuo pats kvepia, kur rasoma, kad Vaisvilos tetusis geras Marcinkaus draugas. ) Tai, kad is Kremliaus mauzoliejaus buvo ismestas tik Stalinas, o Leninas ir toliau garbinamas, liudija greiciausiai neotrockistu pergale pries stalinistus.
Ar Putinas grizo prie stalinizmo?.. O neotrockistai su “open society-open conspiracy"liko opzicijoj su Gorbiu? Kazin?… Gorbis pagyre Putina del Krymo aneksijos.

O kokia “opozicija” gali tureti didysis Brolis, aprase Orwell… kygoje “1984”. Butent tais metais Gorbaciovas Prahoje pirmas viesai pravbilo apie NAUJAJA PASAULIO TVARKA…
O dabar jau matom, kad ir   Soros su stiglicais ir sgwabais   suka pasauli link “socializmo su zmogisku veidu”… tik be naconaliniu valstybiu… Is cia ir Putino su Andropovo ordos generolais bei valiutų spekuliantais DENACIFIKACIJA… valstybe tautiniu pagrindu tapatinant su nacional SOCIALIZMU (NACIAIS). Nes totalitarini rezima gali ivesti tik prie socializmo, kaip rodo zmonijos patirtis.
Idomiausia, kad Putinui pastacius savo GRU lakuna i Europs Zd. Kongreso prezidentus, - M.W.Kantor, jis ne tik Tony Blier’a idarbino i savo “EUROPEAN COUNCIL ON tolerance…” organizacija, bet kartu su tokiais kaip Paul Mason, naudoja zydu katastrofa kovai pries nacionalines valstybes, NEGAILINT NE SIONIZMO, tautiskumui priskiriant atsaknybe uz II-pasaulinio karo nusikaltimus zmoniskumui. O NE socializmui.
Jei ukrainieciai savo prezidentu butu issirinke e zydu kilmes Zelenski, tai tai “denacifikacija” kipciakui Putinui gal butu pavykus ne tik Ukrainoje… Bet Zelenskis atvere akis pagaliau ir zydams, kuriu nelaime tiek ilgai kgb zaide klupdydama Vakaru salis ir ypac Vokietija..
Panasu, kad lengviausia apmulkint daug skaitancius intelektualus, o sie jau jau atliks “patogiu idiotu” vaidmeni, anot juri Bezmenov, i Vakarus pabegusio KGB propagandos eksperto. How Did Vladimir Putin Man Become The President of European Jews? http://www.totpi.com/23953-

Al.       2022-05-13 15:03

Prašalietis šiuo atveju turi teisumo. Bolševikai, kad ir kiek niokojo žmones, bet imperiją, kurią perėmė sudalintą JAV pavyzdžiu, neatsižvelgiant į jokias tautas, perdarė į tautinių darinių sąjungą. Rusifikavo, trėmė ir niokojo, bet šiuo požiūriu šiek pagerino. Dabar Europos sąjunga kartoja jų modelį. Gali apkaltint pačią rusų tautą - kad degeneravus. Ir ji tokia yra. Kaip sako Palmaitis, juos vienija matas ir vandenėlis. Bet šiuo požiūriu kiti rytų slavai nelabai toli nuo jų. Bet tiek bolševikų, tiek čekistų valdžia ne vien rusai. Surusėję žydai, osetinai, kalmukai ir net tuviai.

stasys        2022-05-13 11:09

Mūsų Prašaliečiui ... Jus be reikalo susikrimtote . Tamsta nėra kaltas kad sovietinis švietimas buvo toks skylėtas o ta draugišku tautų cccp ‘sriubienė’ vis dar Tamstai jaukia protą . Tautų rusijoje nikimo klausimu buvo atliktas ir visas mokslinis darbas pačiu rusų ir jei neklystu atmintimi turiu kažkur jį išsaugojęs pas save archyvuose. Na bet jei atidžiau pavartyti pačios imperinės rusijos istorines kronikas manau ir pats nesunkiai rasite tokios politikos požymius., reikia tik durniumi nustoti apsimetinėti .

Atleiskit pasol fon jieciui,       2022-05-13 5:20

...jis nezino ka sneka..Klausyk,jieti,tik ka atsidare wc idiotu klubas.Yra laisvu vietu.Maloniai esi kvieciamas.Vaistai uz dyka.Savo izvalgom papildysi darnias beprociu gretas.Sekmes.

Kis       2022-05-12 22:21

jiems paprasciausiai naudinga kariaujant hibridini kara.Kiek metu vakarus laike baimeje ir sanrazais,Mikronas ir po sia diena dar drebina kinkas.Gal kas zino kodel?

Prašalietis       2022-05-12 20:46

stasys     2022-05-12 18:18
” Be galo ir krašto apsiskaitęs ir pajėgiantis net prisiminti ką vakar valgė pietų” VISŲ Stasys priskaičiavo, kad šiandieninė Rusija turi 140 milijonų gyventojų, nors Putinas su visais savo apskaitininkais Rusijoje priskaičiuoja 146 milijonus gyventojų. Kas teisus reikėtų paklausti V.Lansbergio su Grybauskaite. Stasiui galvoje “patriotiškai užlūžo” prisiminti ir kaip vadinosi nors viena iš jam “žinomų” bene 200 užrusifikuotų ir išnykusių kaip Amerikos indėnai tautelių. Lietuviai po daugiau kaip 100 metų rusifikavimo prie caro ir penkiasdešimt metų prie komunistų šiandieniame lansberginiame durnių laive “vakarietiškai pacivilizuojami” eurosojūze jaučiasi lietuviais kaip niekad istorijoje. Rusijoje ir po šiai dienai yra priskaičiuojama bene 150 tautų ir tautelių, kurios Rusijoje kelis šimtus metų buvo taip “rusifikuojamos”, kad ir po šiai dienai turi savo kalbas, religijas, tautines tradicijas, papročius (totoriai, čėčėnai, osetinai, lezginai, čiukšios, ingušai…...) Taip kad Stasį “raityk patriotinę baranką” šiandieniniams TIK Tok -iniams vietiniams buduliams ir pseudo patriotiniams “vakarietiškai pacivilizuotiems” vietiniams runkeliams šiandiena suvokiantiems pasaulį taip, kaip ir Ukrainietiški banderiniai chalopai “kto neskačet tot maskal”...

Zofija       2022-05-12 20:25

Na aš irgi myliu Maskvą, nes ten subrendau, supratau kaip ir Grybauskaitė ar Maldeikienė, kurią pažinojau, kad meilė yra laisva, ant tiek laisva, kad ją mylėti galima įvairiai, tačiau kai kurios ponios tai supranta iškreiptai, kad tai net galima pakeisti fiziologiškai “virbraprotabirbiu”.

stasys        2022-05-12 18:18

Mūsų Prašalietis taip gerai mokėsi kad net užmiršo jog šiandieninė rusija su 140 ml. gyventoju tapo dėka tos šimtmečiais vykdytos rusifikacijos dėl jos priskaičiuojama arti 200 išnykusių mažu tautelių gyvenusių jos teritorijoje įvairiu laikotarpiu . Čia tas pats kas imtume ir sulygintume , pradangintume žemaičius Lietuvoje .
- Barankinai buk žmogus .. o ne mazgotė užpakaliui šluostyti .

Nieko keisto,       2022-05-12 16:19

nes dezinformacijos propagandos pagalba valdomas ir engiamas runkelynas. Demagogijos meną geriausiai išmano Kapsukės absolventai.

Pasol fon jieciui       2022-05-12 16:18

..o tu cia visai girtas rasei ar tik parukes…

Miela VANDA,       2022-05-12 16:12

darbuokis siltnamy prie agurku,pasek ir ridikeliu,tik niekada niekada nerasyk komentaru apie dalykus,kur nesupranti nieko nieko.

Prašalietis       2022-05-12 16:01

E.Čiuldei, kuris “giliai įstrigęs ir leidžia klausimui subręsti ir tvirtai įsišaknyti mąstymo giluminiame podirvyje”, Čiuldei yra “Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?;...Rusija nėra pirmoji, o greičiau paskutinioji pasaulio istorijos imperija, skaudžiai užstrigusi laike…; Čiuldė straipsnelyje skelbia, kad jo “..manęs neapleidžia negera nuojauta, kad net ne imperijos idėja čia yra politinio vyksmo pamatinis principas, o kažkas dar blogiau…” Patalogiškai dvasinėse “patriotinėse” kančiose besikankinačiam Čiuldei senesniais laikais baigęs vidurinę mokyklą vidutinių gabumų mokinys pasakytų, kad šiandiena egzistuoja be daugelį šimtų metų turinčią po 1990 metų eilinį kartą savo teritorijos dalį perleidusi JAV imperijai Rusijos imperiją egzistuoja Jungtinių Amerikos Valstijų imperija, Kinijos imperija. Kažkada didžiausia kolonijinė imperija buvo Anglija, kuri Rusijos imperijos, tuo metu besivadinusios Tarybų Sąjunga, pastangų dėka po 2 pasaulinio karo pasidarė “Didžiąja” Britanija, kuriai vietos pakanka tik Britanijos salos, Šiaurės Airijos ir Folklendo salos prie Argintinos. Anglijos ambicijos kada nors pasidaryti didesne imperija pasaulio krizių metu tik didėja, todėl šiandieninis premjeras Džonsonas ir reiškiasi labiausia, nori iš JAV perimti kontroliuoti nors kiek šiandieninio eurosojūzo. Bent kiek rimčiau besimokęs mokykloje mokinys žino, kad Rusija nuo Ivano Grozno laikų tik ir gyvuoja kaip imperija, kurią valdo carai, generaliniai sekretoriai, prezidentai. Kad Rusija yra imperija supranta ne tik bet koks Rusijos vadovas, bet ir visi Rusijoje gyvenančios tatos ir tautelės, kurios išliko tik Rusijos imperijos dėka. JAV ir kitos imperijos paparastai vietinias tautas išnaikindavo ar asimiliuodavo( anglosaksai visiškai “sucivilizavo"Amerikos ir KANADOS indėnus, Australijos aborigenus…). Net ir prasigėręs Jelcinas supratęs kiek jis Amerikai pragėrė Rusijos imperijos į caro postą šiandiena vadinamu prezidentas, tuometinio bičiuli ir sugėrovo JAV prezidento nuostabai, prastūmė buvusį KGB-istą Putiną su palinkėjimu “beregi Rosiju”. Taip kad kartas nuo karto iš dangaus nukritus “laisvėm ir nepriklausomybėms”, tai yra pasikeitus užsienio šeimininkui, vietiniai čiabuviai kenčia “patriotines” kančias, kaip sunkiai gyvena šimtus metų savo glėbyje lietuviškus “čiuldes” “glaudusi” Rusijos imperija. Tuo labiau, kad ji po pernai gruodžio mėnesio sugalvojo savo istorinių žemių daugiau JAV nebeleisti “demokratizuoti, civilizuoti”, kurti savo karinę infrastruktūrą...

Tikslas       2022-05-12 15:48

Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Piotras Tolstojus: „Mes baigsime, kai pasieksime sieną su Lenkija“

Sveikas vyras       2022-05-12 15:46

„Sąvokų „Ukraina“ ir „ukrainietis“ ateityje turėtų nebebūti“, - teigia Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos deputatas Matveičevas.

MYKOLAS       2022-05-12 15:44

Artėja gegužės 14-oji, kai bus minimos 50-osios Romo Kalantos susideginimo metinės. Šiai datai pagerbti metai paskelbti Romo Kalantos metais. Deja, mano galva, Kaunas išdavė R.Kalantos atminimą, kai leido legendine miesto Laisvės alėja žygiuoti pedo*rastams, gėjams ir kitokiems LGBT veikėjams, nešiniems vaivorykštės vėliavomis. O kai pamačiau pedikų parade pirmosiose gretose žygiuojančią ir mūsų Rūtą Meilutytę, - supratau, kad pasiektas visiškas dugnas.

VANDA       2022-05-12 15:14

Šeštadienį, šiltnamyje sėdama agurkus, įsijungiau radiją pasiklausyti, ką šneka valdžios ruporas. Sako, kad Rusija yra agresorius, nes įsiveržė į Ukrainą. Jei taip, tai ir 1944 metais, kai tik Tarybinė armija peržengė nacistinės Vokietijos sieną, tapo agresore. Dabar net ne prevencinis karas, tai tiesiog neutralizavimas Ukrainos, kuri 8 metus apšaudė savo šalies regioną, nesutikusį su antikonstituciniu perversmu Kijeve. Galima sakyti, Donecko ir Luhansko respublikos ir buvo ta tikroji Ukraina, tad Rusija siekia atstatyti tai, kas buvo iki pučo. Kitaip sakant, Rusija padeda ukrainiečiams susigrąžinti Ukrainą, atstatyti joje konstitucinę tvarką.

Ramiros       2022-05-12 15:07

Todėl, kad nuo seno yra įklimpę didžiarusiško šovinizmo pelkėje, o atsiradus “fiureriui”, tai net į rusofašistus transformavosi. Be abejo, dėl to jie yra vargšai, nes beribis godumas yra šėtono “dovana” ...

PandA       2022-05-12 14:54

dziugu matyti FTB dirbant savo darba- arestuojant zydu mafija, prekiaujancia zmoniu kuno dalimis. Zinant spec.tarnybu suaugima su kriminalinemis strukturomis- galima numatyti, kad cia yra tik aisbergo virsunele….. ... youtube.com/watch?v=whtbK_N-PU8

Remigijus       2022-05-12 14:50

JAV dolerio kursas šiandien biržoje nukrito iki 65 rublių, pirmą kartą nuo 2020 m.vasario mėn. Euro kursas taip pat nukrito 4%, iki 67,65 rublių. Nejau, dolerio eros pabaigos pradžia? O juk dar neseniai senukas Bidenas kaip sapnuodami s garsiai svaičiojo, jog doleris, neva, kainuoja 200 rublių (?!)… Galvoju, jog laukia didelis piZZZdec….

Stasiui       2022-05-12 14:49

tos Tiesos kazkodel traukia visoookius slavofilus ir beprocius.Net subotinas nevengia pareikst svarios nuomones.Vietiniai psychai,kaip antai,wc valytojas,prijuokina.Visko cia esama.Kacapu megejai nesuvokia,kad,atejus ruskiu myrui,patys butu nukepti suviu i pakausi.

Ekspertas       2022-05-12 13:31

Kai mažas vaikas žiūri filmą, jis stengiesi pradžioje sužinoti kur geri veikėjai o kur blogi. Taip sudėliota vaiko psichika, kadangi dar jis negali protauti kaip suaugęs. Kai tekstuose figuruoja gerio kova su blogiu, reiškia čia jau nuspręsta ir mąstymas yra neįmanomas. Linkiu skaitytojams įsijungti nuosavas smegenis, jei dor jos liko gyvybingos po koronapsichozės. O kur dingo virusas? O gal jo net nebuvo?

stasys        2022-05-12 13:24

habilitàs 2022-05-12 12:49   .. aš paprastai nevartau svetimas nuorodas pakiliai siūlančias kažkokio ‘apuoko’ nuomone ir pasaulio vizija . Kam stengtis piršti kitiems tai kas tau patinka kai pats nesugebi tos minties išdėstyti savomis mintimis papildant vystyti . Ar Tamstai neatrodo jog tomis nuorodomis tik šiukšlinate Tiesas ? ir aišku pataikaujate čia reziduojantiems putino agentams iš eu.ekspertai ..

Įklimpom       2022-05-12 13:13

Tikiuosi Čiuldės anūkai ir visi lietuvių vaikai mokysis ir vystysis be imperinių iliuzijų JAV ir Oregono valstijos mokyklų pavyzdžiu ir nebus lietuvių berniukai ant moteriškų tamponų užaugę,kaip Putinas be jokių idėjų,kaip parūpinti moteriškų higienos reikmenų į vyriškus tualetus.

habilitàs       2022-05-12 12:49

Nesuprantu tokių rašinėlių tikslo. 

Pirmą pasaulinį karą suorganizavo JAV Federalinis rezervas, tikslas – sunaikinti Europos imperijas ir atverti kelią doleriui į pasaulio valiutos olimpą. Didžiausi konkurentai buvo kaizermarkė ir carinis rublis. Pagrindinis vykdytojas – Austro-Vengrijos imperija, prižiūrėtojas - Britų imperija.

Kad V. Putinas protiškai nesveikas matome plika akimi, o kad jis gali būti dar ir priklausomas, taip pat yra nemažai informacijos. Jis ne tik žudo savo priešininkus ir konkurentus, bet kaip ne syki yra sakiusi A. Merkel – pastoviai meluoja ir apgaudinėja. Taip sakant, naudingas idiotas globalistams.

Vietoje tuščio laiko gaišimo siūlau pžiūrėti įrašą, ne trupas – 38 min., bet pakankamai aiškiai atskleidži, kaip esame mulkinami valdiškų televizorių, kaip klastojama istorija (Anton Bieliuk rusų k.)

https://youtu.be/l44gpR_6G8g

 

….

Kam reikia detalių apie „revoliucijų“ ir karų sukėlėjus, prašome prof. Antony C. Sutton įrašai (anglų k.), kad ir šis, vienas iš trupesnių (16 min.). 

https://youtu.be/pd9B3cilgHY 

Jei kas skaitė jo knygas, ten pilną dokumentų kopijų, kurių niekas negali paneigti, todėl visą gyvenimą buvo persekiojamas, nors pats buvo žydas.

Ir kas žino, kokį vaidmenį Rusijos-Ukrainos kare atlieka pasaulio žvaigžde tapęs V. Zelenskis?

 

Nesuprantu tokių rašinėlių tikslo. 

Pirmą pasaulinį karą suorganizavo JAV Federalinis rezervas, tikslas – sunaikinti Europos imperijas ir atverti kelią doleriui į pasaulio valiutos olimpą. Didžiausi konkurentai buvo kaizermarkė ir carinis rublis. Pagrindinis vykdytojas – Austro-Vengrijos imperija, prižiūrėtojas - Britų imperija.

Kad V. Putinas protiškai nesveikas matome plika akimi, o kad jis gali būti dar ir priklausomas, taip pat yra nemažai informacijos. Jis ne tik žudo savo priešininkus ir konkurentus, bet kaip ne syki yra sakiusi A. Merkel – pastoviai meluoja ir apgaudinėja. Taip sakant, naudingas idiotas globalistams.

Vietoje tuščio laiko gaišimo siūlau pžiūrėti įrašą, ne trupas – 38 min., bet pakankamai aiškiai atskleidži, kaip esame mulkinami valdiškų televizorių, kaip klastojama istorija (Anton Bieliuk rusų k.)

https://youtu.be/l44gpR_6G8g

 

….

Kam reikia detalių apie „revoliucijų“ ir karų sukėlėjus, prašome prof. Antony C. Sutton įrašai (anglų k.), kad ir šis, vienas iš trupesnių (16 min.). 

https://youtu.be/pd9B3cilgHY 

Jei kas skaitė jo knygas, ten pilną dokumentų kopijų, kurių niekas negali paneigti, todėl visą gyvenimą buvo persekiojamas, nors pats buvo žydas.

Ir kas žino, kokį vaidmenį Rusijos-Ukrainos kare atlieka pasaulio žvaigžde tapęs V. Zelenskis?

Kolei       2022-05-12 12:07

delfi įžūliai meluos apie rusų “žiaurumus”, Rusija vis labiau vienysis.Kol ukrų fašistai persirengę rusų kareivių uniformomis vykdys pogromus,vis daugiau pasulio piliečių praregi.Taaaaip,laukia lemiami metai.

Kodėl Ukraina       2022-05-12 10:48

nebando išpirkti savo Azovo karių.Ko negali pinigai,tą gali dideli pinigai.Kariai,kurie juos apsupę tikrai neatsisakytų milijono ar milijardo?

Kacapnia       2022-05-12 8:34

yra siaip blogis,be jokio paaiskinimo.Bet kokia blogio sublimacija suponuoja ivairias blogio formas.Visur.Aiskintis,knistis blogyje beprasmiska.Blogi telieka sunaikinti.Bet sviete yra sviesa ir tamsa.Negali buti tik sviesa.Reiskia,blogis nesunaikinamas.Iseina,kad rasieja reik izoliuot spygliuotom vielom ir neleist istrukt.Atsiribot kuo ilgiau…

stasys       2022-05-12 8:08

Istorikas 2022-05-12 6:12 .tamsta čiulpikas putino o ne joks istorikas .

stasys       2022-05-12 8:05

klausimas į kurį bandoma rasti atsakymą daug metu . Kaip iš paprasto ruso padaryti vakarietiškos kultūros žmogų ? Ar tie trisdešimt metų ,kai rusijos visuomenė  tapo savarankiška ir atkūrė suverenia savo valstybę, davė kokį tai vystymosi postūmį į vakarietiškas vertybes toje visuomenėje ? bandymu tikrai buvo , bet neprigijo . Per ta laikotarpį užaugo karta piliečiu kuri nematė ir neturi sąsajų su sovietiniu laikotarpiu ir puoselėja tik perduodama atmintį ir jos tradicijas , tai nepaaiškina ir kilme to jų žiaurumo ir to laukinio fanatizmo žudyti . Jei visuomenė siekia atkurti praeitį ir žiūrį į ateitį per praeities prizmes logiška buvo laukti jog uždaroje visuomenėje tas imperinis fanatizmas subujos . Praeitu dešimtmečiu putino vidaus politika tuo klausimu buvo nukreipta noru sulietį carinės rusijos ir sovietinės IMPERIJAS kaip vientisa istorinę rusijos VALSTYBĖS raida , su nuopuoliais ir pakilimais .Aš manau kad jam tuo įtikinti visuomene, bent iš dalies, pavyko todėl visai neturėtume stebėtis tuo ka matome šiandiena . Imperinis putino šovinizmas sąlygotas ne noru sukurti ir turėti vienvaldyste , jis sąlygotas noru tos visuomenės primesti jam ta pareiga tęsti tai ka pradėjo. Pasižiūrėkite kaip ‘chalopiškai’ persimaino putino dėmesyje atsidūręs žmogus? jame nelieka asmenybės , lieka tik valios vykdytojas su ištiestu kaklu į priekį , Lietuvoje man kol kas to dar neteko matyti .. tuo mes ir skiriamės . Visa laimė kad pas mus nėra galimybių net teoriškai atkurti LDK teritorinį vientisumą ..o tai ir mes pamatytume kažką pas mus panašaus. Juk lietuviška valstybinė propaganda ir mus bando įtykinti vienos nuomonės ir vieno požiūrio privalumais , kas žino kaip jiems sektųsi jei turėtu tas pačias putino priemones ir galimybes įtikinėti . todėl į klausima : Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose? Kai negali žengti į priekį lieka tik grįžti prie seno , to kas ne tik kraupina bet ir pažįstamai tavo .

Istorikas       2022-05-12 6:12

Greičiau Čiulpė užstrigęs homosovietikus būsenoje, nes tikras homosovietikus yra rusofobas ir saulė jam teka vakaruose. Reikia suprasti kas yra imperija ir kaip ji realizuojama, nebūtinai tai yra žemės grobimas ir žemėlapių braižymas. Paprastas pavyzdys, Rusija turi dujas, naftą ir t.t. ir ją parduoda doleriais ir eurais, gi pirkėjas kaip valstybės tuos dolerius ir eurus gauna nemokamai arba niekuomet negrąžinamos skolos pavidalu. Tam, kad visi pripažintų dolerius JAV turi didžiausią armiją ir greitai triuškina tą kas neklauso. NATO - tai tiesioginės JAV įtakos zona. Iki šiol Rusija buvo vakarų energetinis resursinis priedėlis. Gal dabar Čiulpei aišku kas yta imperija, aaa sakys homosovietikus, bet ji gera imperija neša laisvę ir demokratiją, na imperija turi ir savo religiją.
O kas vyksta Ukrainoje - tai tos imperijos byrėjimo pasekmės, Ukrainoje įvyko paskutinė revoliucija dabar procesas juda atgal. Kruvinas - taip, bet taip norėjo imperija.

......        2022-05-11 22:52

Rusijos Istorija. 1910 metu vadovėlis, 156 mln. gyventojų.
https://youtu.be/MqIOFPrDdmg

ah1       2022-05-11 22:44

Na kokia valstybė, imperija savo sostinę pavadins žydišku vardu?

ah1       2022-05-11 22:32

genetika. Rbinai skiriasi nuo R1anų

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.