Ukraina, Rusija

Edvardas Čiuldė. Kažkur netoli nuo Salvadoro Dali „Pilietinio karo nuojautos“

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 3 d. 20:02

7     

    

Edvardas Čiuldė. Kažkur netoli nuo Salvadoro Dali „Pilietinio karo nuojautos“

„Ar Putinas bus teisiamas Hagos tribunole?“, – štai tokį klausimą forsavau netrukus po Krymo okupacijos, teisindamasi prieš skaitytoją dėl savo nekantrumo ir bandymo užbėgti įvykiams prieš akis. Jau tuomet, be visa ko kito, neramino dar ir tai, kad Putino propagandistai grasino atominiu karu, jeigu Vakarai pabandytų įsikišti į prasidėjusį Ukrainos teriojimą.

Labiausiai tada stebino, kad tokie šantažistai ir termobranduolinės katastrofos kurstytojai laisvai keliauja po pasaulį tarsi niekas nieko, kai blaivus institucinis mąstymas reikalavo nedelsiant išduoti tarptautinį arešto orderį ir suimti juos kaip karo nusikaltėlius.

Kas pasikeitė nuo to laiko?

Ogi šiandien visuotinio totalinio susinaikinimo karo kurstytojai Rusijoje jau gieda choru, uždūmintoje aplinkoje bandydami įpiršti nuomonę, kad yra tik du variantai: arba Rusija laimi konvencinį karą Ukrainoje, arba Putinas pradės termobranduolinį karą, nusitemdamas visą pasaulį su savimi į nebūtį.

Kaip sako bene vyriausioji, labiausiai privilegijuota Putino propagandos strateguotoja, prisiekusi varlė keliauninkė M.Simonian: toks jau yra mūsų brangusis vadas, kad jis nenusileis jokiu atveju, taigi jeigu neva, kaip sakote, menkai įmanomas yra branduolinis karas, dar menkesnė yra galimybė, jog Rusija gali pralaimėti.

Kas be ko, Simonian toliau varo savo vagą jau užsisenėjusiame propagandiniame kare, siekdama sutrikdyti regėjimo perspektyvą, priblokšti ir kraštutinai išgąsdinti vakariečius.

Kita vertus, išsisklaidžius baimės ūkams abiejose pusėse, nesunku būtų pastebėti, kad Rusiją dar turi galimybę pelnyti vieną iš gražiausių pergalių savo istorijoje, užsitikrinti tobuliausią laimėjimą, pradėjusi pilietinį karą prieš nusikalstamą Putino režimą. Tai būtų geriausia išeitis pačiai Rusijai ir įsimintina paslauga likusiam pasauliui.

Kito kelio Rusijai sugrįžti į civilizuotų šalių šeimą paprasčiausiai nėra, pilietinio karo išskaistinimas, nusimetant sukirmijusių smegenėlių pigmėjaus ir jo pakalikų sukurto nešvaros jungo naštą šiuo atveju yra būtinas sugrįžimo etapas.

Užtektų tik maišto iš pradžių viename kokiame nors kariniame dalinyje, kad pati rusų tauta galėtų įsitikinti, jog čia pat, šalia egzistuoja alternatyva, yra galimybė pakilti ir išsilaisvinti iš nešvankios tironijos, keliančios grėsmę visam pasauliui, gniaužtų.

Kita vertus, net jeigu nuo vienos kibirkštėlės visa Rusija neužsiliepsnotų kaip išdžiūvęs miškas iš karto, jau dabar civilizuotam pasauliui būtų svarbu sužinoti, kad Rusija yra įvairi, tuo pačiu palaikant tikėjimą geros valios apsireiškimo iš abiejų pusių galimybe.

Kartais sakoma, kad būtų dar baisiau nei yra, jeigu Rusijoje prasidėtų vadinamoji smuta (liet. – didžioji suirutė)?

Tačiau, kaip atrodo bent man, pasaulio pabaiga neįvyktų, jeigu, prasidėjus didžiajam pilietiniam karui Rusijoje, Putinas ir jo pakalikai prarastų galimybę užbaigti savo dieneles Hagos tribunolo priskirtoje šiltoje kameroje su maitinimu iš restorano, o būtų pakarti už kojų ar, pagal paties Putino politinio testamento teikiamas preferencijas, paskandinti išvietėse.

Iš tiesų, daug paprasčiau būtų ne demonizuoti, ilgai kankinantis, o, pirmai progai pasitaikius, kanalizuoti Putino režimo atmintį, palaidojant ją drauge su nešvarumų krūva. Kaip sako žemaičiai tokiais atvejais: šūdas mirė, šūdo – pagrabas…

P. S.
Kartą su bičiuliais diskutavome mano namų svetainėje apie Rusijos pradėtą karą Ukrainoje. Vieno iš mūsų dukrelei, 6 metų mergaitei Lukai, buvo paduotas piešimo popieriaus lapas, kad turėtų kuo užsiimti, nenuobodžiautų, kai tėvas pasinėrė į kitą dimensiją. Kai ji po to, mums baigus varinėti kalbas, parodė savo piešinį, iš pradžių buvo sunku suprasti, kas ten vaizduojama.

Tai – karas, – paaiškino mažoji panelė. Nieko nesakykite, – mergaitės piešinėlis primena Salvadoro Dali paveikslo „Pilietinio karo nuojauta“ siužetą, nors mažoji dailininkė nieko nebuvo girdėjusį apie garsųjį siurrealistą, nebuvo mačiusi nė vienos jo paveikslų reprodukcijos.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Prankeriai vs Tuminas       2022-05-5 19:57

Российские пранкеры Владимир Кузнецов (Вован) и Алексей Столяров (Лексус) разыграли худрука Театра имени Вахтангова Римаса Туминаса, предложив ему поставить спектакль о Степане Бандере, культурный деятель согласился.
Один из пранкеров представился министром культуры Украины Александром Ткаченко и предложил Туминасу поставить спектакль “Мой друг Бандера”. Видео-пранк был опубликован на канале Вована и Лексуса на Rutube. “Да, хорошо”, - сказал Туминас, уточнив, в каком театре планируется постановка.
Также он согласился на предложение “министра” вести диверсионную деятельность в Театре Вахтангова и поддержал решение о дисквалификации российских деятелей на европейском культурном пространстве. “Конечно, таких вот откровенно высказывающих надо просто не допускать, забыть, стереть из памяти, если это возможно”, - заключил Туминас.
Daugiau straipsnyje - “ Туминас согласился на предложение пранкеров поставить спектакль о Бандере”.
Pagoglinkit Youtubeje video - “Розыгрыш Римантаса Туминаса” ir būtinai pažiūrėkite jį. Žiūrėti nuo 4:00 iki 44:00 min. Pamatysite, koks išvetstaskūris yra garsusis režisierius Rimantas Tuminas!… Kas daugiau moka, tam ir šoka. Nenoriu teisti, bet… Na, kaip žmogus, tai sakyčiau, - tiesiog menkysta. Atsiprašau, jei ką įžeidžiau.

Aisku viena       2022-05-4 14:31

musuose knibzda begale tifoziniu kacapiniu uteliu,laukianciu,kada gi ir cia uzeis rudasis maras,gada vel galima bus prilakt normaliu zmoniu kraujo.Ilgai kantriai vegetavo,tai daba net netveria savam kaily.Tik nezino,idiotai,kad teks smarkiai nusivilt ir sliauzt i savo landynes atgalios.

Nesupratau       2022-05-4 14:14

prie ko čia kokia Haga ? USA nepripažįsta jokių  tų tarptautinių teismų , na rusai manau irgi taip padarys .

>Aišku viena       2022-05-4 10:20

Prabilo Kongo demokratinės respublikos vietinis prisimindamas kultūros nešėjus. O gal jie visi yra vienodi, tie kultūros nešėjai?

Aisku viena,       2022-05-4 7:22

rasieja butina denacifikuoti,kad ir ka tai reikstu kiekvieno galveleje.Xuilo turi kabeti.Skonio reikalas,kokiu budu ir uz ko.Lavrusa galetu burbuliuot sortyre,del ivairoves.Skabejevos,solovjovai,kisieliai turetu kirsti miska taigoj.Likusi fasistine biomase turetu gyvent sortyristane CCCR salygom,ko jie ir norejo,aptverti spygliuota tvora nuo civilizuoto pasaulio.

ah.ą       2022-05-4 1:23

laimi tie kieno pranašesni ginklai

AAA       2022-05-3 20:40

Rusija tik tada galės būti laikoma normalia šalimi, kai gražins visas prisiplėštas svetimas teritorijas.

Rekomenduojame

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.