Emigracija, imigracija, demografija

Edvardas Čiuldė. Kas tokie užsipuolė Lauryną Kasčiūną? Post scriptum

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 7 d. 10:37

5     

    

Edvardas Čiuldė. Kas tokie užsipuolė Lauryną Kasčiūną? Post scriptum

Jau praeitą sekmadienį atkreipiau dėmesį, kad savaitės pabaigoje vadinamasis Lietuvos žmogaus teisių centras (LŽTC) užsipuolė Lauryną Kasčiūną dėl jam išsprūdusių žodžių, kad Lietuvos pasienį šturmuojantys migrantai neretai elgiasi labai neatsakingai, išstatydami savo vaikus didžiausių pavojų priešakyje.

Savaitės pabaigoje LŽTC savo feisbuko paskyroje parašė: „Kokių dar absurdiškų išvedžiojimų imsis Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas tam, kad pateisintume nehumanišką elgesį, kai kurias kankinimams prilygstančias priemones, taikomas prieš migrantus. Apmaudu, jei ciniški išvedžiojimai nuramins mūsų sąžinę ir žmogiškumo jausmą“.

Cituodamas šį pasisakymą dabar nesusilaikiau neištaisęs labai grubios stiliaus klaidos, tačiau pasisakymo tono, primenančio kompartijų oficiozų stilistiką nepakeičiau, net neturėjau teisės to daryti.

Kaip matome, čia L.Kasčiūnas apkaltinamas net polinkiu į sadizmą. Taigi dar kartą būtų pravartu apsvarstyti klausimą – kodėl būtent homoseksualų įtakojamos žmogaus teisių (?) gynimo organizacijos ir institucijos beveik vienu balsu tvirtina, kad Lietuvos pastangos apsaugoti savo sienas nuo ekonominių bastūnų išpuolių yra kankinimams prilygstantys veiksmai?

Visi, taip pat ir tokių insinuacijų užmanytojai, gerai suprantame, kad minėti kaltinimai yra laužti iš piršto, be to, tokios insinuacijos yra demonstratyviai nukreiptos prieš Lietuvos interesus, nepasigėdijant pasinaudoti susiklosčiusia konjunktūra. Kodėl galiausiai lobistinės homoseksualų organizacijos sąmoningai kenkia Lietuvai, ar tai yra kerštas bendrapiliečiams už jų nesugebėjimą strimgalviais pritarti Partnerystės įstatymui ir panašiems užmanymams?

Tolerantiški mūsų šalies piliečiai kartais pašiepia mažiau tolerantiškus, sakydami: nebijok, homoseksualas neįkąs! Save priskirdamas prie labiausiai tolerantiškų, vis tik nerimauju, baiminuosi, kad Lietuvos apkaltinimas kankinimų toleravimu gali būti prilyginamas neprieteliaus prisėlinimui iš už užpakalio, kėsinantis įkasti nuodingomis vampyro žiaunomis.

O gal homoseksualų įtakojamų institucijų kaltinimai mums nehumaniškumu yra nulemti nesuvaldyto noro, žaidžiant žodžio „homo“ skirtingomis reikšmėmis senovės graikų ir lotynų kalbose, išpiršti nuomonę, kad žmogiškumas savo esme priklauso nuo lytinės orientacijos pasirinkimo, tarsi būtų taip, kad homoseksualai yra žmogiški žmonės, o ne homoseksualai – nežmogiški žmonės, drauge darant prielaidą, jog nežmogiškų žmonių teisių ginti nėra jokio reikalo ginti?

Iš tiesų, piestu stojasi klausimas – kokių išrinktųjų kokias teises gina nemenka dalis Lietuvoje veikiančių, valstybės dosniai šeriamų, kartais net ant politinės korupcijos ribos dominuojančių liberalų dienotvarkėje balansuojančių žmogaus teisių gynimo institucijų?

Priminkime man nesusipratėliui – kokias Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje įvardytas žmogaus teises yra apgynęs tas pats Lietuvos žmogaus teisų gynimo centras, ar esate kažką girdėję apie šios institucijos bandymus atstovėti žodžio, spaudos, tikėjimo laisvę, teisę į taikius susirinkimus, privataus gyvenimo neliečiamumo ir pan. žmogaus teises?

Kad ir kaip ten būtų, visuomenė turi teisę susipažinti ir su tokių organizacijų kaip LŽTC finansavimo valstybės lėšomis išklotinėmis, bandant susivokti – kiek Lietuvoje kainuoja veidmainystė?

Praeitą savaitgalį rašydamas apie kilusį skandalą, bandžiau atkreipti dėmesį į tai, kad L. Kasčiūno pasisakymas, be visa ko kito, labai puikiai įsikomponuoja į diskusiją dėl vaikystės idėjos variacijų skirtingose istorinėse epochose ir pasaulio kultūrose.

Šią savaitę vadinamojo Lietuvos žmogaus teisų centro direktorė Jūratė Juškaitė, atnaujindama L.Kasčiūno puolimą, jau nekalba apie Lietuvoje išplitusią kankinimų subkultūrą, o, kas labai įdomu, mano anksčiau išsakytą pasiūlymą perkelti diskusiją į kitą, o būtent vaikystės idėjos besimainymo pasaulio kultūrose aptarimo plotmę, labai negrabiai pasinaudoja savo tikslams, apkaltindama L. Kasčiūną neteisinga vaikystės idėjos interpretacija.

Kaip atrodo bent man, tokia manipuliacija, kai neturint savų idėjų, diskusijoje yra panaudojama oponento idėja, ją apsukant diametraliai priešinga linkme, rodo tokių diskutantų kaip J. Juškaitė ir jos bendraminčiai kraupų intelektinį nususimą ir neišradingumą, kai manipuliacijų objektu tampa ne tik vaikai, vadinamieji migrantai, bet ir niekuo dėtas oponentas, nebūdamas nei vaiku, nei migrantu.

Žinia, J. Juškaitė šįkart kalba žmogaus teisių organizacijų koalicijos (kas tai yra?), kuri kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją, prašant įvertinti L. Kasčiūno pasisakymus, vardu, kai kur nurodoma, kad po kreipimosi tekstu taip pat pasirašė dešimtys moterų, ginančių vaikus, organizacijų. Tačiau dirbtinai forsuojamas ir fabrikuojamas įspūdis apie J. Juškaitės prižadintą masyvumą, pakirdusį ir besirąžantį milžiną, negali užtušuoti giluminės intuicijos, kad už viso to slypi tik kokti tuštuma.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nuomonė       2022-01-8 11:05

Gerbiu autorių už tiesą.

> 2022-01-7 16:18       2022-01-7 16:32

Ji jau “ištekėjusi” už kavalierės.

Žodžio laisvė...       2022-01-7 16:18

“Turistai” per Tarakono valdas leidžiasi į keliones nežinomais keliais per pasaulį nuo musulmonų kraštų iki Rytų Europos ir su savimi pasiimtais vaikais,net kūdikiais ar mažamečiais,yra nevispročių elgesys.Patys save ir vaikus įstūmė sunkiems išbandymams net gyvybėms pavojingiems.Kasčiūnas yra teisus.Kiekvienas blaiviai mąstantis žmogus supranta,kad turistautojai yra nepilno proto.Juškaitėms patariu prikąsti liežuvį ir nerodyti savo kvailumo,nedemonstruoti savo nebrendylų supratimo
apie pasaulio reiškinius.Juškaite,atsiraitok rankoves ir marš į daržovių sandėlius perrinkinėti saugyklų turtą.Nesėdėk ant fondų kapšo ir neieškok kvailesnių už save.
Nesilygink su Seimo nariu,nes nesi verta revizuoti Seimo nario žodžius.Ieškok kava-
lieriaus ,ištekėk,gimdyk vaikus ir dirbk Lietuvos labui.

Orientacijos       2022-01-7 12:11

Atviriesiems homoseksualistams pagrindiniu gyvenimo tikslu tapo iškrypusio sekso praktikavimas bei jo, kaip normalaus, įteisinimas įstatymu. Ir savo vertybinę orientaciją ne be reikalo pasivadino būtent „seksualinės orientacijos pasirinkimu“.

Kis       2022-01-7 10:51

nemokamas patarimas;jokiu budu negalima prisileisti is uzpakalio,gali ivykti nepataisoma klaida-nekaltumo praradima.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Nacionalinis susivienijimas dėl galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje kreipėsi į STT

Lenkija: kritikuoti Kiniją vien tam, kad įtiktume Amerikai nėra mūsų interesas

Vytautas Sinica. „Valdantieji meluoja, kad dėl asmenvardžių nepažeidžia Konstitucijos“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.