Demokratija ir valdymas, Emigracija, imigracija, demografija

Edvardas Čiuldė. Kas tokie užsipuolė Lauryną Kasčiūną?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 3 d. 10:23

5     

    

Edvardas Čiuldė. Kas tokie užsipuolė Lauryną Kasčiūną?

Nesu savo sąžinės įpareigotas viešai demonstruoti solidarumą su vienu iš valdančiosios koalicijos šulų. Be to, L. Kasčiūnas tikrai nėra iš tų, kurie nesugeba patys apsiginti. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko liežuvis yra neblogai pagaląstas, taigi anas tikrai nepraleis progos atšauti, kai yra neteisėtai užpultas.

Primenu, kad savaitgalį jį labai kvailai dėl neva rasistinio pasisakymo apie vaikus bandė į kampą užspeisti Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Lietuvos žmogaus teisių centru pasivadinusi institucija. Kokie L. Kasčiūno žodžiai išprovokavo tokią audringą reakcija?

Kitas klausimas, kuris, kaip atrodo, geriausiai matosi iš pašaliečio perspektyvos, yra toks – kodėl būtent V.Čmilytė-Nielsen ir melagingu pavadinimu besidangstanti institucija aršiai puolė į atlapus L. Kasčiūnui, neišlaukusios net deramos tarpinstitucinėse diskusijose pauzės. Ko vertas yra toks karštligiškumas?

L. Kasčiūnas savo feisbuko paskyroje parašė; „Dėl vaikų – turėkime galvoje, kad kultūroje, iš kurios atvyksta tie žmonės, vaikų vertė jokiu būdu nėra didelė. Jie jais prisidengia ir manipuliuoja, dažnai šioje vietoje jie taip pataiko į mūsų jautrumą.

Čia reikia irgi atsargiai, kad vėliau nebūtų taikoma šeimų susijungimo teisė, tuo nebūtų manipuliuojama. Į viską reikia žiūrėti ramiai ir oriai“. Kaip matome, pats L.Kasčiūnas čia kalba ramiai ir oriai, gerbdamas ir kito žmogaus orumą, nebandydamas nuslėpti politinės konjunktūros subkultūrai nepatogių tiesos momentų. Taigi, kas čia galėtų užkliūti, jeigu perskaitęs pacituotus žodžius žmogus nėra visiškai praradęs blaivaus proto likučių?

Kaip žinome, V.Čmilytė-Nielsen tokį L. Kasčiūno pasisakymą pavadino apgailėtina klaida, o savo esme su pavadinimu prasilenkianti institucija užvažiavo dar stipriau, iškėlusi klausimą: „Kokių dar absurdiškų išvedžiojimų imsis Seimo Nacionalinio saugumo pirmininkas Laurynas Kasčiūnas tam, kad pateisintų nehumanišką, kai kuriais atvejais kankinimus prilygstančias priemones, taikomas prieš migrantus? Apmaudu, jei ciniški išvedžiojimai nuramins mūsų sąžinę ir žmogiškumo jausmą“. Čia dar bandoma įpiršti nuomonę, kad L. Kasčiūnas vadinamuosius migrantus laiko nežmogiška, specialia rūšimi, nepripažįstant jiems žmogaus statuso (plačiau apie užvirusią diskusiją žr. Čia).

Kaip jau užsiminiau anksčiau, L. Kasčiūnas į tokius kaltinimus sureagavo labai tikslai, pavadindamas sutelktą išpuolį prieš jį bjauriu šmeižtu ir provokacija, su pikta intencija perskaitant jo pasakytus žodžius atvirkščiai, primetant jiems diametraliai priešingą reikšmę.

Iš tiesų, reikia specialiai apsimesti durneliais, kad nematytum, kad L. Kasčiūnas nekritikuoja ir nežemina jokios tautybės ar rasės vaikų, o labai blaiviai ir teisėtai išsako priekaištą jų tėvams, kurie yra linkę išstatyti savo vaikus didžiausių pavojų priešakyje, įsivelia į avantiūrą, kuri mirtinai pavojinga visų pirma yra jų vaikams.

Be visa ko kito, čia prasminga yra kalbėti ir apie kultūrinius skirtumus, prisimenant, kad vaikystės idėja Vakarų kultūroje buvo atrasta tik Renesanso laikais, anksčiau vaikai ir mūsų kontinente buvo laikomi mažaisiais suaugusiais, be jokių išlygų ir reveransų vaiko statusui. Puoselėkime viltį, kad anksčiau ar vėliau pasikeis požiūris į vaikus ir tuose kultūrose, kur didieji suaugusieji neretai slepiasi už mažųjų nugarų. Tačiau neužmirškime ir to, kad vadinamieji migrantai aptariamu atveju yra ne karo pabėgėliai, o ekonominės konsistencijos valkatos.

Tikriausia V.Čmilytė-Nielsen buvo labai užsiėmusi ivrito kalbos studijomis, jeigu ji nesuprato labai aiškiai lietuvių kalba išdėstyto L.Kasčiūno požiūrio, Jeigu leisite, aš taip pat nepraleisiu progos dar kartą pasidalinti savo pastebėjimais apie V. Čmilytę-Nielsen kaip žmogišką, net pernelyg žmogišką asmenį ir politinės scenos dalyvį.

Kaip atrodo bent man, netramdančiam savo subjektyvumo, V.Čmilytė-Nielsen yra dabar susiklosčiusios mūsų padangėje politinės sistemos juodasis arkliukas. Labiausiai krentantis į akis anosios juodas darbas yra tai, kad dabartinio šaukimo Seimo pirmininkė su kraupiu užsiangažavimu per jėgą iš priekį stūmė žmogaus teisių koncepto homoseksualizacijos procesą, daug įdėjusi asmeninių pastangų, kad tokia europietiška tematika kaip žmogaus teisės būtų suvesta iš esmės į antrą galą.

Didele dalimi būtent V.Čmilytė- Nielsen savo veikla užtikrino, kad homoseksualo pasijos ir žmogaus teisių įvardijimai būtų vartojami sinonimine reikšme. Tačiau sutikčiau su tuo, kad V.Čmilytės-Nielsen tokia veikla žmogaus sąmonės homoseksualizacijos baruose buvo tik taktiniai sprendimai, kai savo ruožtu daug svarbesnis strateginis jos tikslas yra nusitaikymas į lietuvių istorinės atminties užblokavimo užduotį, tarpininkavimas priešingoms lietuvių tautos dvasiai ir valiai ideologinėms diversijoms.

Jeigu visiškai atpalaiduočiau savo subjektyvumą, priartėdamas prie fantasmagorinės ribos, sakyčiau, kad V.Čmilytė yra viena iš tų, kurie purena dirvą galimam išrinktosios tautos katapultavimuisi Lietuvos žemėse, prasidėjus tautų kraustymuisi dėl klimato kataklizmų.

Labiausiai mane kaip Lietuvos pilietį žemina tai, kad prosionistinių intencijų leidiniuose su apsimestiniu rimtumu kalbama apie tai, kad V.Čmilytė-Nielsen yra labiausiai tinkamas kandidatas kituose LR prezidento rinkimuose. Gal tokiu būdu, t. y. be jokių skrupulų platinant netikroviškas versijas, yra siekiama pakelti dabartinės Seimo pirmininkės vertę, tačiau iš to gaunasi priešingas rezultatas, nes dėl dirbtinio kvailinimo pasikėsinimą į savo sielos integralumą pajunta net tas pašalinis stebėtojus, kuris kitais atvejais pasistengtų išlikti neutralus.

Galima būtų guostis, kad valdančiajai koalicijai likę 3 metai prabėgs nepastebimai, tačiau nuotaika iškart sugenda, kai pagalvoji, kad V. Čmilytė-Nielsen politikos scenoje kaip intoksikacijos šaltinis galimai išliks ir vėliau partijos pirmininkės ar dar kažkokiame vaidmenyje.

Kitas, ne mažiau svarbus klausimas – ar homoseksualai jau pagal savo prigimtį yra labai jautrūs, tarkime, jautresni už mus, greičiau persiimantys svetimu skausmu, sugebantys geriau nei mes užjausti bedalius žmones, yra tokie, kuriems pati gamta tarsi suteikė mandatą ginti ir saugoti mažiausiai apsaugotus?

Ar jų širdys yra rožinės, o mūsų – surūdijusios geležies spalvos? Ar jie sugeba dėl neprastai paūmėjusios empatijos įlįsti į bastūno kailį, dėl savo širdies tyrumo geriausiai perprasti vaiko lūkesčius, o mes – nesugebame?

Nežinau kaip reaguojate jūs, tačiau mano kūnas staiga nueina pagaugais, kai susirūpinimą vaikų interesais pirmiausiai pradeda demonstruoti tos valstybinės žmogaus teisių gynimo institucijos, kurias, be visa ko kito, būtų galima pavadinti homoseksualų telkimosi centrais.

Saugokitės pederastų, jie yra vilkai ėriuko kailyje, – kažkada perspėjo Sokratas. Skamba nelabai jaukiai, tačiau neturiu teisės cenzūruoti Sokrato net ir tokiu atveju, kai mūsų padangėje žodis „pederastas“ jau yra uždraustas. Kokiu eufemizmu privalėčiau pakeisti šį žodį, vedinas politinio korektiškumo sumetimų? Ar sakote, kad privalėčiau čia kalbėti apie valstybės dosniai šeriamus, visur į priekį stumiamus apsišaukėlius, pasivadinusius žmogaus teisių gynėjais?

Nežinau nežinau…

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nuomonė        2022-01-3 15:40

Pritardama gerb. autoriaus išsakytoms mintims noriu atkreipti dėmesį į Seimo pirmininkės asmenį. Jos tėvas ir senelis - rusai kgb-istai, o jos pačios darbo pradžią pirmininkės poste vainikavo visiškai nemotyvuotas aktyvus dalyvavimas
Genocido centro pirmininko keitimo spektaklyje. Pastarojo veiksmo tikslas -  kišimasis į Lietuvos istorijos perrašinėjimą, kuris nuolat vykdomas dalyvaujant ir tokiems asmenims, kaip dabartinis Vilniaus meras ir kiti besistengiantys Lietuvos laisvės gynėjus be įrodymų mėginti paversti holokausto vykdytojais.

stasys        2022-01-3 14:19

Sunku ka nors pridėti . Politinė mažuma negali turėti sprendžiamosios galios visuomenėje o jei taip yra galima be abejoniu teigti jog tokia valdžia atstovauja diktatūrą . Kaip yra iš tikro su liberalais , manau visiems aišku . Ta politinė partija šiandiena prarado visuomenės pasitikėjimą ir su visu Seimu , bei jo pirmininke, turėtu pasitikrinti savo teisė tame Seime dirbti ..Gal kada nors gryšime prie demokratijos ir jos ištaku , o kol kas žiuriu į G.Nausėda .. ir klausiu kiek reiks laukti kol jam truks kantrybė ir paleis ta Seima ?

Meteoritas       2022-01-3 13:24

Tiesa pasakius, net ir pacenzūravus Sokratą gaunasi ne mažiau puiku:) Saugokitės LGBT žmogų, jie yra vilkai ėriuko kailyje

Kis       2022-01-3 11:34

kodel labai vangiai reaguojama i pasienio batalijas tarp JAV ir Meksikos.Juk jokio skirtumo,o tie vadinami (mano) babajai tiesiog banditeliai ,kurie pazeidzia visas civilizuoto pasaulio normas,verziasi ten kur pirsto nera pajudine del tokio gyvenimo.Jeigu prie seimo riauses buvo pasmerktos,iskeltos bylos,kur net nieko panasaus nebuvo i Lenkijos pasienio ivykius?Pasakius A sakykime istatymiskai ir kitas raides.Nereikia musu mulkinti,netikekite,kad tauta susideda is kuprotu kurdupeliu,tai to “giganto"tiesiog vaikystes klykucha,kuria atejus marazmui(Ne Razmui)nori atsikratyti.

mama iš kaimo       2022-01-3 10:38

Griežtokai, bet daiktus reikia vadinti tikraisiais vardais

Rekomenduojame

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.