Demokratija ir valdymas, Partijos

Edvardas Čiuldė. Kas liko iš Lietuvos triummoterato?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 15 d. 21:33

36     

    

Edvardas Čiuldė. Kas liko iš Lietuvos triummoterato?

Nepraleisiu progos pastebėti, kad žodį „triummoteratas“, dabar jau įtrauktą į naujažodžių duomenyną, pirmasis pavartojo šių eilučių autorius, o praėjus savaitei nuo šio žodžio pirmųjų krikštynų, jį iš naujo atrado Dviračio žinios, vėliau šis žodis kartas nuo karto sušmėžuodavo ir kituose kontekstuose. Juokais galima pasakyti net taip, kad rūpindamasis šio naujai užgimusio žodžio tinkamumu ir sveikatingumu, viešai kėliau net tokį klausimą – Kodėl Lietuvos triummoteratas netapo triumfmoteratu?

Žinia, tokio termino atsiradimui pretekstą teikia tai, kad nauja valdančioji koalicija susiformavo iš trijų partijų, kurių pirmininkais koalicijos įteisinimo metu jau buvo tapusios moterys, savo ruožtu po koalicijos suformavimo užėmusios įtakingiausius postus valstybėje. Taip valdžios piramidė Lietuvoje iš esmės įgijo moterišką pavidalą, taigi pirmiausiai yra siejama su Ingridos Šimonytės, Viktorijos Čmilytės-Nielsen, taip pat Aušrinės Armonaitės vardais.

Be jokios abejonės, perėjimą nuo didingos triumfmoterato galimybės apmąstymo prie klausimo apie likutinę būseną lemia apmąstomo dalyko degradacijos dinamika, kelias žemyn, kai ant lauko pliko tik kelios apykreivės pušelės liko. Tačiau čia tuoj pat prašosi ir kitas klausimas – kas galiausiai lėmė, kad vadinamasi triummoteratas sumenko, visiškai subliuško,- o tai ypač gerai matosi, kai dirbtinai sulipdytą darinį suskaldom į atskiras sudėtines dalis?

Leiskite šįkart (tai iš tiesų būtų pirmas kartas) atsakyti į formuluojant klausimą netramdant savo subjektyvumo, nevengiant panaudoti, o greičiau net forsuojant tokias subjektyvumą išdidinančias priemones kaip maskulinizmas, seksizmas, panaudojant ir kitus galimus, prašau siūlykite, -izmus, jeigu tik jie pasitarnautų dar didesnio subjektyvumo suvešėjimui.

Dar daugiau, – į mūsų aptariamą dalyką, įdarbindami savo vaizduotę, pabandykime žvilgtelėti iš pseudoerotinio taško, keldami sau klausimą – ar aš galėčiau išgyventi su kiekviena iš paminėtų moterų negyvenamoje saloje, taigi izoliuotoje būsenoje, aš ir ji, vieni du, toli nuo kitų žmonių ir civilizacijos centrų.

Tokį kraštutinį subjektyvizmo kelią renkuosi bent vieną kartą eksperimento dėlei, jausdamas didelį nuovargį nuo pamėgdžiojimo būdu humanitarijos sferoje įsitvirtinusios objektyvistinės manieros, kai net tokia spontaniškumo sfera kaip kalba tampa tik tuščiaviduriu ritualu. Kraštutinis subjektyvumas čia iškyla kaip nesuvaldyta alerginė reakcija į svetimo pavyzdžio objektyvizmo dominavimo humanistikoje dirgiklį.

Daug gerų žodžių esu pasakęs apie I.Šimonytę prezidentinių rinkimų metu, to jau nenuslėpsi kaip ir žarijos išdžiūvusio šieno kupetoje. Ji man bent tada atrodė unikalus, nesuderinamas su gamtos dėsniais simpatiškos ir dalykiškos moters derinys, kažkas panašaus į gamtos anomaliją. Tiesa, jau tuomet kraipiau galvą, stebėjausi neatsistebėdamas dėl to, kad kandidatė yra tokia svetima tautiniam sentimentui, tarsi būtų užgimusi kolboje. Jos rinkiminės kalbos greičiau priminė kandidato į Tel-Avivo mero postą pasisakymus nei žmogaus, įsipareigojančio lietuvių tautai, karštą pasižadėjimą.

Tačiau pabandykime įsivaizduoti, kad ir svetimas tautiniam sentimentui, visiškai sterilus šiuo požiūriu žmogus gali būti padoriu žmogumi, daug kam simpatijas keliančiu žmoga su taškuota suknele.

Kita vertus, toks mano įsitikinimas pažirto šukėmis kaip stiklo rūmai nuo paleisto akmens pastebėjus, kad taškuotosios suknelės ir tyrosios sąžinės herojė nepraleido progos į partijos rinkiminių sąrašų garantines vietas prastumti tuos toliau nuo politikos lūkuriavusius auksaburnius, kurie giedojo jai ditirambus pačia aukščiausia gaida, laimėjo pataikūnų choro varžytuves.

Kad ir kaip to norėčiau, negaliu atsikratyti įspūdžio, kad anksčiau niekur padorios vietos sau neradęs Matas Maldeikis buvo priglobtas po I.Šimonytės sparneliu, atsidėkojant Aušrai Maldeikienei už liguistai egzaltuotus rypavimus kandidatės naudai, neužmiršta liko ir Liudvika Pociūnienė, ilgai drauge su angelų choru giedojusi ekstremalios poetinės dvasios įkvėptą himną I.Šimonytės garbei, o, tapusi kariaunos nare, sugebėjusi lengvai kaip plokštelę pakeisti ilgai puoselėtas savo pažiūras, pasiekdama anksčiau Lietuvoje tarsi ir nematytas neprincipingumo ( turėtų būti kitas žodis, charakterizuojantis laisvo elgesio moteris) viršūnes.

O gal manote, kad autorius čia vėl sutirštino spalvas, žiūrėdamas į pasaulį pro viską deformuojančią įtarumo metodologijos prizmę arba vertindamas dalykų padėtį pagal savo sugedimo laipsnį, a?

Nežiūrint to, kas jau buvo pasakyta, negaliu užginčyti fakto, kad I.Šimonytė yra nebloga administratorė ir gali padėti didesniu ar mažesniu laipsniu išvargti krizines situacijas. Todėl negyvenamoje saloje ji pati sau pasigamintų meškerę ir gaudytų žuvį nuo ryto iki vakaro, o aš atsigulęs ant patogių gultų visą tą laiką gurkšnočiau kokoso vyną.

Man nekyla jokių abejonių, kad V. Čmilytė-Nielsen yra labiausiai toksiškas visų laikų nepriklausomos Lietuvos Seimo pirmininkas, jeigu ne apskritai Lietuvos politikas, didžiausiu laipsniu užnuodijantis aplinką.

Jeigu Čmilytė sako „žmogaus teisės“, tokį užkeikimą privalome dešifruoti kaip nuorodą į dirbtinai eskaluojamą skandalą dėl homoseksualių žmonių gyvenimo patogumų ar nepatogumų, tik taip, o ne kitaip, nežiūrint to, kad jokiose žmogaus teisių deklaracijose nėra klasifikuojamos teisės pagal seksualinę orientaciją.

Kai žmogaus teisių konceptas yra taip kraštutinai susiaurinamas ir deformuojamas, žmogaus teisių sferoje neretai prasideda kažkokie jau nebevaldomi erozijos procesai ir realių žmogaus teisių griūtis, neatsitiktinai tokiame kontekste išryškėja bandymai apriboti susirinkimų, laisvo žodžio teises, kyla cenzūros pagundos.

Žinoma, kartais žmogaus teisėmis galima pavadinti ir natūralias, nekataloguotas, neįformintas teisių pavidale žmonių prigimtinės saviraiškos tendencijas, jeigu kažkas bando užkirsti kelią žmogaus spontaniškumo natūraliam pasireiškimui.

Štai kažkoks Gochinas sako, kad lietuvių tauta neturi teisės rašyti savo istorijos, o mes tokiame kontekste kaip savaime suprantamą dalyką tvirtiname tai, kad būtent lietuvių tauta pirmiausiai turi teisę ir pareigą kurti savo istoriografiją. Tačiau, kaip atrodo bent man, žiūrinčiam subjektyviai, ta pati Čmilytė vidujai visados rinktųsi Gochino pusę.

Jeigu man tektų atsidurti negyvenamoje saloje drauge su Čmilytę, aš strimgalviais palikčiau tą salą, be jokių plaukimo priemonių, nesuspėjęs pasigaminti laivės, vien rankų grybšniais išplaukdamas į vandenyną, tirštą nuo ryklių.

Aušrinė Armonaitė yra man labiausiai ideologiškai svetimos politinės partijos Lietuvoje pirmininkė. Neįtikėtina, bet ji šioje trijulėje yra balta varna kaip vis dėlto korektiškas žmogus, tarkime, politikė moteris, nepabandžiusi nė karto įspirti ar įkąsti prezidentui Gitanui Nausėdai iš pasalų, yra tarsi ir neužsiiminėjanti nešvankiomis intrigomis politikė. Negyvenamoje saloje mes gyventume pagal išgrynintą patriarchato modelį, tokiu būdu jai atsiimant mokestį už buvimą Laisvės partijos pirmininke aname gyvenime.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2022-06-17 14:07

Vaciau,linksma sakai?Sutinku,kad taip,gaila kad pabaigoje teks gailiai raudoti ir ilgai dejuoti uz siuos juokelius,nes tai mums manyciau pati baisiausia bausme nuo rezidento Vytauto Landzbergio.
  Pradedu galvuoti,gal be reikalo nedaveme siam setonui imperatoriaus vardo,idomu kaip ji priimtu(o priimtu),butu sveiko juoko ir nebutu sito bardelio,kuri sutvarkyti nera kam.Ar neverta tautai pamastyti rinkti prezidentu Rolka Paksa,o generaline Venckiene,juk laikas atsiskaityti iki paskutinio lito.Jie ta padarytu migom,motyvacija juk gelzbetone.

Vaclovas > 20:38       2022-06-16 21:09

Nustebsite, bet manęs ši sritis nedomina taip pat. Jūs paklausėte, kodėl aš vartoju lietuviškus žodžius - aš atsakiau. Iki jūsų kreipomosi aš dviem pasisakymais išsakiau nuomonę pagal sumanytojo (autoriaus) rašinį. Viso geriausio!

Vaciau       2022-06-16 20:38

...musip man primena paksiados sedevra ‘musyse’.Pasikartojant,portalo formatas neleidzia diskutuot,tegalima issakyt nuomone..Prirasytos paklodes yra keistas reiskinys.Juolab,kad kalbiniai dalykai mazai ka tedomina cia.Kam erzint zmones..

Vaclovas > 13:20       2022-06-16 19:41

… dar NEBŪTŲ regėję…

Vaclovas > 13:20       2022-06-16 19:40

Tarptautinius žodžius kasdienybėje vartoju ir pateisinu dar ir dėl suteikiamos tinkamesnės prasmės. Pavyzdžiui, jau minėtas žodis kondicionierius. Lietuviškai įvardiname per vėsinimo prasmę - ‘vėsintuvas’, tačiau iš lotynų, prancūzų kalbų įprasminame kaip būklės lygio palaikymą, kas gal net taikliau yra. Vėsinamės, kad išlaikytume tam tikrą - patogią, darbingą - būklę. Kalbininkai, o ne kalbinykai, kurdami naujadarus privalėtų  įvertinti šį esmingumą. Nes mūsip yra įprasta plaukti paviršiumi ir matyti daiktų, reiškinių priežastingumą tiesmuku lygiu, lyg Šventraščio, Gerosios Naujienos dar regėję, išgirdę, pajautę. Tačiau tai nesusiję su mano minėtu kalbininku-žiniu, kuris sudarė įspūdingą Svetimžodžių - lietuvių kalbos žodyną.

16.29       2022-06-16 18:00

Ot buvo laikai kai dolcas kaštavo 62 kapeikas…DDDDDDDDDD

bjž       2022-06-16 16:34

Daug kalbų be esmės, Moterys yra stropesnės ir geresnės vykdytojos ir šios nurodymus vykdo be priekaištų. Žiūrėk į esmę ir mokėk ją atskirti nuo šiukšlių. Šios moterys nieko nesprendžia,jos tik stropios sprendimų vykdytojos.

Sankcijos į subinę       2022-06-16 16:29

Rublis kasdien tik tvirtėja:

$1 = ₽56,87

€1 = ₽58,96

Partnerystės ir romantiškų ryšių prorektorius       2022-06-16 16:02

Gerai parašyta. O juokingiausias man iš tos narkotikų fėjų ir vaivorykštinių plaštakių trupės yra toks autistas varliukas, liūdnai pagarsėjęs pažangiomis vadybinėmis reformomis, lituanistikos griovimu ir nemirtingu posakiu „hints itur ad astra“. Toks retas komiškumo grynuolis.

Taigi kaipgi       2022-06-16 15:31

Labiau gal triummergatas. O dar labiau tai gal tokia kolektyvinė triummerga, užingrida armonikaitė-čmilsen.

ahajui       2022-06-16 15:07

lt teritorijoj liks bergasudai.O i juos imins tik kokia juodaskure makaka.Nuo zodzio kaka…Ir tyruose vejas gainios pageltusius kakius..Cia kaip Ciulde,lyriskai.Kad nebut taip baisu.

ah.ą       2022-06-16 14:46

geriau klauskite “kas liks iš Lietuvos po bergžiažmogų”?

apie Armonaitę       2022-06-16 13:47

“yra balta varna kaip vis dėlto korektiškas žmogus…”
Tas “korektiškas žmogus” viešai ir garsiai, tiesiai į eterį, išvadino savo kolegą politiką ŠŪDO GABALU. Nepatikėčiau, bet kad girdėjau savom ausim. Kita vertus, ko čia būtų nepatikėti. Ciniškiausia išsisukinėjimų, atsikalbinėjimų meistrė, o apie intelektinius pajėgumus gal patylėsim.
Tos trys gražuoliukės nėra kažin kokia anomalija, visuomenėje (ir politikoje) susirastų ir tokių, ir dar piktybiškesnių piliečių. Bet kad jos aukštus postus užima – tai farsas, išvirstantis į katastrofą.

Vaciau       2022-06-16 13:20

..skaityti galima tik teksta,cia’manyti,galvoti..‘Istaisymo funkcijos ir nereikia,jei galvoji ka sakai,o ypac,jei pasitikrini pries skelbdamas.Atsiprasau,bet man graudus jusu pasvarstymai..Formatas neleidzia paoponuot,tai ir baikime.Taciau toks jusu kalbejimas viesumoj siaubingai erzina.Juk zinot,kad kalbam bendrine kalba,del kurios buvo padeta daug prakilniu zmoniu pastangu,nebjaurokit ju triuso..

Vaclovas        2022-06-16 12:55

Ir, tikiuosi, pabaigai. Esate teisus, laikas baigti skleisti lietuvių kalbos savistovumą. Žinutę apie tai, kad išimtinai lietuviškais žodžiais galime įvardinti beveik visus daiktus ir reiškinius, skaitau, jog perdaviau. Tik svarbu dar pabrėžti, kad tų rečiau vartojamų žodžių žodyną sukūriau ne aš. Kažkoks atsidavęs žinius (genijus), o aš jo net pavardės nežinau.

Vaclovas        2022-06-16 12:42

Klaidų daug palieku, atitvarkyti jau nepavyksta, čia nėra tokios veikmės (funkcijos).

Vaclovas ing 12:13       2022-06-16 12:37

Nerandu, kur aš paminėjau kalbų žinojimą? Beje, kalbas žinoti galima, jei tai senosios ir jau išbaigtos kalbos.

Vaclovas ing 12:09       2022-06-16 12:30

Pratęskime apie pakaitalus. Dėl kondicionierius ar vėsintuvas jau klausiau, o štai dar smagesnis klausimas, tolerancija ar pakantumas? Jei tolerancija, tai apie kokią šnekate, nes tolerancija turi ne vieną prasmę. Tai va, tas daugiaprasmybiškumas, kuris, mano galva, ir vilioja kalbinykus, kaip šaunu, rėži mintį ir ištiesų supranti ją tik vienas pats. Jei kas išsakys pastabą, nurodys klaidelę, visuomet bus galima atsikirsti - ne taip supratote… “Ir apskritai, jūs mokate senąsias lotynų ir graikų kalbas, tai ko čia ginčyjatės?”, - ką jiems atsakysi, gi tikrai nemokša esi, tuoj jie kokį lotynišką posakį prisimins, o pas tave tik lietuviško vertimo Šventraščio išmintis, nepalyginsi su tuo, kad jie Seneką skaitė pirminėje rašnoje…

Vaciau       2022-06-16 12:19

p.p.s.  jei ironijos ar sarkazmo neskiriat nuo ‘pykcio kalbos’,uzjauciu.Susitapatinat su kvailaja dabrovolska,analfabete ir neismanele,zo,bukalaure.

Vaciau       2022-06-16 12:13

p.s. ne kalbos zinojimas,o kalbos mokejimas..,venkite elementariu kalbos kulturos klaidu,geda.

Vaclovas ing 11:08       2022-06-16 12:13

Nesu grammar nazi, tad pasisakau už lietuviškų žodžių vartojimą bent jau įvairumo dėlei, kaip pakaitalus. Jūs teisingai pastebėjote, ištariau: “lietuviškų žodžių vartojimą”, nes kalbininkai porina bendrai tariant romaninių kalbų žodžiais (įvedžiau savo įvardą - “romaninės kalbos” - taip bendrai įvardindamas graikų, lotynų, italų, prancūzų kalbas, kuriomis savo žodyną yra užpildę mūsų kalbinykai (būtent - kalbinykai, o ne kalbininkai)), papildydami vienu-kitu nežymiu žodeliu iš mūsų gimtosios kalbos lobynų.

Vaciau       2022-06-16 12:09

galec isdestyt trumpa kalbos kulturos bei istorijos kursa apie visokius juodpaisas ir kitokius nacionalistinius perlenkimus Jablonskio laikais,bet ta turejot mokytis,kodel turec tingejusi mokytis,traukt uz ausu..Pasikartokit ka uzmirses ar praklauses ir nebejuokinkit zmoniu..Nesinori pavartot kokiu stipresniu zodziu,tad susivaldysiu.Gal da ir negerbiama vaicekauskiene tamistai prie sirdies..Nenustebciau..

Vaclovas ing 11:08       2022-06-16 11:53

Prancūzas, italas, graikas nustebtų, esame bene vieninteliai indoeuropiečių kalbų kuopos atstovai, pranokę tokius kalbočius! Mums jų skolinių nereiktų beveik išvis, jei ne, mano vertinimu, rimto sąmyšio apimpti kalbinykai!

Vaclovas ing 11:08       2022-06-16 11:41

Paaiškinkite dėl kalbos darkymo. Jums nepatinka lietuviški žodžiai, paveikiau rinktis tarptautinius žodžius (nors atitikmenis jiems turime) ir rūpintis skyryba bei linksniavimu, kaip tai iš išdidumo išrietę nosis daro mūsų kalbininkai, tikėdamiesi užsienietiškų žodžių gausa, jų nesuvokiamumu ar daugiaprasmybiškumu pritrenkti užliuliuotą klausytoją? Kai kalbi tarptautiniais žodžiais tai esi jau protingas, ypač jei prieš moteris sutviski lotynų kalbos žinojimu, o jei lietuviškais - tai reikia dar tikrai protingą mintį išreikšti.
Ištikro, pagalvokite. Štai opus gaivinimo nuo karščių klausimas vasarą. Ką mes norime įsigyti, kondicionierių ar vėsintuvą? Ir kodėl rinktumėtės svetimžodį ‘kondicionierius’ vietoje mūsiško ‘vėsintuvas’, turintį našią ir patogią priesaga -tuvas? Kiečiau skamba? Lietuvišką žodį vartoti gėda? Kalbininkai nepataria, net išjuokia? Visgi, kodėl?

Vaciau       2022-06-16 11:08

nustokit darkyti kalba ir niekas prie jusu nekibs.

Vaclovas ing 10:02       2022-06-16 10:59

Nustokite kabinėtis prie žmonių. Jūsų veidmainiškas rūpestis, kurį tiesiai galima būtų pavadinti neapykanta ir pykčio kalba, nėra kam reikalingi, o pirmiausia jums patiems.

Vaciau       2022-06-16 10:02

tamsta sunkiai sergate.Gal kokia mostele padetu..Ar siaip,elektros islydis.Nors nyncie,elektra brangi..

Randui       2022-06-16 9:58

busim bet kieno terra incognita su aborigenais.Kas ir daba esam.Detales bereiksmes,bus daug tusciu zodziu,koks skirtumas.Zmones,kas da mastot,gelbekites.

Negyvenamoj saloj       2022-06-16 9:16

i sias personas ziureciau is pozicijos,kuria,be pastangu,galeciau lengviausiai uztvatyt akmenu.Turbut,arkle tektu nudaigot nakti,miegancia..

Ayn Rand       2022-06-16 8:28

Per maždaug 30 metų pasibaigėm kaip valstybė. Įdomu kas ją pakeis - tas jau vyksta, tačiau žinoti tiksliai dar negalima.

Vaclovas       2022-06-16 5:32

O tas pokštiniškas padėliojimas matyt kyla iš to, kad valdeivėmis turėjusios tapti moterys taip ir nesugebėjo užsiauginti storos odos, kaukių, paveikumo priemonių, liko perdėm žmogiškos, tikros.

Vaclovas       2022-06-16 5:09

Kandžiai ir išsyk šmaikščiai padalino vaidmenis užslėptomis išraiškomis.

Taip        2022-06-15 22:27

Motervyriai griauna vakarų krikščioniškos civilizacijos pamatus.

Pažiūri į nuotrauką       2022-06-15 21:55

Viena baisesnė už kitą.

Šiandien       2022-06-15 21:54

Subobėjusioje Lietuvoje išryškėjo paleistuvinės šutvės, pasivadinusios “Laivės” partijomis. Prezidento rinkimai parodė, kad Šimonytė visuomenės daugumos atžvilgiu yra Šė persona. Apie aferistišką Grybauskaitę nekalbėsime, tai kaip praeities sudūlijęs kelmas.

Šimonytė tiek reikšminga       2022-06-15 21:52

kiek ir blusa šuns kailyje.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.