Ukraina, Rusija

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 13 d. 22:28

26     

    

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Visados labai rezervuotai ar net ironiškai žiūrėjau į atviro laiško žanrą, bandyčiau susiturėti ir šįkart, juolab kad tarp mūsų plyti neperžengiama praraja: aš esu paprastas duonos valgytojas iš Lietuvos, o Tu – Prezidentas, be to, Tu esi kitos šalies Prezidentas, velniai Tave rautų! Tačiau Tavo neprašytas vaizdinys įkyriai kaip piktžaizdė prisikabino prie mano sielos, jau kurį laiką tarsi ir prašosi prakalbinamas, nors aš, prisipažinsiu, tokiu atveju ne tiek kalbuosi su Tavimi savo vidinio įsivaizdavimo erdvėse, kiek purkštauju, nelyg būčiau užkandęs kažką labai neskanaus, keikiuosi, spjaudausi.

Dievas susimylėjo. Tu nesi mano šalies prezidentas, tačiau būdamas vienu iš ES lyderių ir netelpančių savo kailyje aktyvistų savo bendravimo su Putinu iniciatyvomis, nesuvaldytu veržimusi vis dar kalbėtis kalbėtis ir kalbėtis su diktatoriumi, savo patologišku užsidegimu varinėti tuščias kalbas Kremliaus sosto papėdėje, užtrauki man negarbę kaip Lietuvos, taip pat priklausančios šiam ES klubui, piliečiui.

Apie ką, leisk sužinoti, būtų galima kalbėtis su užtūpusiu sostą nuožmiu ciniku, kuris grasina nusitempti visą pasaulį į branduolinę žiemą? Jeigu dar nežinai pats, leisk Tave paprotinti, kad per visą krūptelėjusį iš netikėtumo Žemės rutulį nebeliko tokio naivuolio, kuris nesuprastų, jog kalbos jau čia nepadės, kad nebeliko tokio burtažodžio, su kurio pagalba būtų galima perkalbėti beprotį, užkalbėti mirtiną ligą, kad liautųsi.

Kai Tu kalbiesi prie ilgo stalo su Putinu, anas žiūri į tave negyvomis vabalo akimis, vidujai purtomas pikto juoko, gerai suprasdamas Tavo tuščiavidurių žodžių apgailėtiną niekingumą, taip pat veržlumo kalbėtis tikrąjį pretekstą. Jeigu, neduokDie, Putino planai išsipildytų, jis Tave tikriausiai paliktų vieną iš visų ES vadovų gyvą dėl ypatingai tinkamų savybių dirbti rūmų juokdariu tarp iškrypėlių.

Po Tavo iniciatyvų visos Europos mastu neretai atmosferoje ilgam užsilaiko nesmagumo įspūdis, tačiau tau iš paskos visados ateina valytojai, siekiantys praskaidrinti atmosferą, teisinantys Tave net dėl keliaklupsčiavimo prieš Putiną tuo pretekstu, kad neva rusai ir prancūzai nuo seno turi sentimentų vienas kitam, be to, pastaruoju metu forsuojama hipotezė, kad Tavo neprincipingumas galimai nurodo į ES šalių vadovų konsensusu priimtą sprendimą, jog Prancūzijos Prezidentui bendru sutarimu yra skiriamas gerojo policininko vaidmuo.

Tačiau man atrodo, kad tokia hipotezė kyla iš baisios nevilties, čia, tarkime, labiau adekvatus tikrai dalykų padėčiai būtų spėjimas, jog Tavo veiksmus lemia asmeninis įsitikinimas, kad, nežiūrint nieko, stovėjimas šalia Putino leidžia pasikelti savivertę, pasitarnauja norams padidinti savo reikšmingumą pasaulio akyse, nežiūrint to, kad tokie narcizistiniai Prezidento kompleksai gali užtraukti dar didesne negandas žmonių bendrijai.

Kita vertus, mums kyla klausimas – kokio ūgio turi būti žmogus pats iš savęs, jeigu tokį žmogelį gali užganėdinti iliuzija, kad stovint šalia diktatoriaus jo šešėlis turi galimybę pailgėti? Kas ne kas, o Napoleonas tokių kompleksų tikrai neturėjo!

O gal jau apsisprendei, kad nuveiksi išties kažką doro, kai kitą kartą Putinas pasikvies tave pasiplepėti?

Kad nepasiklystum Kremliaus rūmuose, siunčiu tau žodinį Putino portretą:

čia nėra
jokių pauzių
o
tik
tamsi
ir
kieta
medžiaga
be
prošvaisčių
soste
tupi
nebežibantis
buožgalvis
pavadinimu
„ buvo
taip
kaip
nebuvo“

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kazys       2022-05-15 21:49

Taigi Macronas derasi su Putinu dėl azovstal gamyklos požemiuose tūnančių prancūzų karinių instruktorių ir legionierių ,jų ten nemažai yra.

Aušra       2022-05-14 22:10

Hai smile

meškiukas-medvedčiukas to nu nu.       2022-05-14 21:12

ne turkiški filmai geriausi. geriausi filmai masėm durnint yra kol kas Naisių vasara, kitas gi- Liaudies tarnas.kuo žiūrėjimas,įtikėjimas masėms baigėsi matantys mato,galvojantys supranta. lauksim tęsinių.

Sukilo       2022-05-14 20:34

Krimnašistai, ukrofašistų denacifikatoriai ir maršistai.
Administratoriau, atsipeikėk!

atsakysiu nu nu       2022-05-14 16:28

nu ką, pasakius A reikia pasakyt ir B, nunu.
Erdoganas pareiškė, kad gerų jausmų jam nekelia Suomijos ir Švedijos stojimas į nato, nes šios šalys priglaudė teroristine organizacija JAV, ES ir Turkijoj laikoma kraštutinės kairės kurdų partijos narius, per kurių teraktas puvo tūkstančiai turkijos piliečių.

Erdoganas šiaip pats nėra turkas. Jo šeima kilusi iš mažos Kaukazo tautos, artimos abchazams. Bet jis SUFIJUS. Tai musulmoniškai krikščioniškas misticizmas.
Turkijos kurdai šiaip yra Turkijos kultūrinis elitas Geriausi serialai, paremti sufijų išmintimi, yra jų kurti. Ir tai kelia pagarba turkams visame pasaulyje.
Kuomet Turkija savo filmais parodo, kad musulmonų religija kuria geresnę už Vakarų visuomenę ir patrauklią kultūrą, Europos, Holivudo ir ypač skandinavų filmai daro atvirkščiai.
Rusai mėgsta Turkijos filmus ir kurortus, perka NT. O turkai mėgsta novarosų pinigus.
Bet Rusija suinteresuota ir Turkijos suskaldymu… Tą Erdoganas irgi greičiausiai žino.  Nes jau po Rusijos revoliucijos raudonieji žadėjo tas paęias žemes armenams ir kurdams, kas baigėsi genocidu… Tadraudonųjų neobolševikų įtaka manipuliuojant kurdu nacionalizmu, greičiausiai ir dabar tęsiasi. Kaip išsprėst Kurdistano klausimą, jei per keturias valstybes išsidriekę, jie ir patus jau gerokai skiriasi vieni nuo kitų?..

varliu priedes       2022-05-14 16:13

gal ir skaitytu,ale nemoka.Anas supranta tik apie pinigus,senas bobas..I viska atsako garsiu KVAAAA ir siaip,kurkimu.

to koks        2022-05-14 16:08

gali Čiuldė jį įkelt į Macrono feisbuką.
rašiau aš ir Orbanui, ir LaPen. Googlas feisbuke automatiškai išverčia.

Koks       2022-05-14 16:01

skirtumas atviras ar uždaras laiškutis Makronui . Vis tiek jis neskaitys .

Elfuze       2022-05-14 15:43

na kam taip rezignuoti,ner jau taip blogai.Da nepasisake wc valytojas beigi savo tautos sunus sobakievicius subotinas.Gerai,kad cia neuzsuka maldeikiene,tektu ilgai ziaugciot..Ryt LSS SVENTE PAKAUNEJ,TAIGI,NER KO VERKT.vISKAS ATEITY.

Habeo 'bum'       2022-05-14 15:31

..mat,vakaroidai labai mandagus.Pasiteiraus vladimiroviciaus sveikacikes,nusisypsos ir paleis atomo i paciento kakta.

habilitās       2022-05-14 15:10

Visi jie plepėtojai.
Vakar Vokietijos kancleris O. Šolcas skambino V. Putinui ir mokė gražaus elgesio taisyklių, nes dėl Juodosios jūros uostų blokados, kai kurios Afrikos šalys gali būti priverstos badauti. Ach, koks jautrus tas kancleris Šolcas!
Neliko pamirštas ir ginybos ministras Šuigo, paskambino Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas, aptarė karo eigą Ukrainoje.
O šįryt Vladimirui Vladimirovičiui skambino Saulis Nynistio – Suomijos prezidentas, aptarė atsiskaitymo už elektros energiją reikalus. Juk nepatikėsi tokių svarbių dalykų pavaldiniams, be to, gali paklausti kaip jaučiasi Vladimiras Vladimirovičius, kaip sveikata. Visi supranta, kad liūdna žmogui vienam bunkeryje, mes gi vakariečiai – humaniški!

elfė       2022-05-14 14:43

Čiuldė pričiulbėjo politinės poezijos, o komentatoriai jį apdrabstė politiniu mėšlu.
Kęstutis Jurgelevičius tiki melo imperijos propagandisto Solovjovo kliedesiais..
na, buvau “tiesos lt” užblokuota, bet dabar pati matau, kad reik varyt von iš čia..
nebėr su kuo kalbėtis…

Nu nu       2022-05-14 13:12

Turkijos Prezidento neigiama reakcija dėl Švedijos, Suomijos stojimo į NATO, nustebino kolektyvizuotus Vakarus. O ką į tai pasakys tvartelio užzombinti klumpakojai litovcai? O kaip tai vertina vyšivankės nešiotoja senmergė PIŠ Šimonytė

Pasol fon jieciui       2022-05-14 12:30

Jusu sviesybe,leikite kiek sutrukdyt jusu isminties srauta ir kukliai pasiteiraut,ka jus kasdien vartojate..Ir as noriu taip didingai ir nevarzomai skleisti beprotybes sviesa…

Na ka galima pasakyti       2022-05-14 12:16

apie zmoga,parasiusi zemiau esanti teksta..Palinguoti galva ir istart ...OHOHO…o GAL CIA NESUPRASTAS GENIJUS.Vienzo,LT kupina..kazko,zodziais neivardyjamo.Drasi salis butent del tokiu asabu..

Prašalietis       2022-05-14 11:29

E.Čiuldė kaip lansberginio durnių laivo “epinių tragedijų žanro”, skirto neišsivaikščiojusių ir pakankamai “patriotiškai pacivilizuotų” lansberginio durnių laivo keleivių smegeninėse sukelti baimių, gailesčio, patriotizmo-kto neskačet tot maskal jausmus, kuo toliau, tuo labiau “intelektualiai” savo epiniuose tragikomiškuose straipsneliuose “patritiškai-maskaliaku na giliaku nusivažiuoja”. Belieka E.Čiuldei kukliai ir labai draugiškai parekomenduoti nešokti mintyse nuo ryto iki vakaro ir per visą naktį “patriotinio” šokio “kto neskačet tot maskal”, tuomet tikrai bus mažiau nepakeliamos- maskaliaku na giliaku-dvasinės kančios - “Tu esi kitos šalies Prezidentas, velniai Tave rautų! Tačiau Tavo neprašytas vaizdinys įkyriai kaip piktžaizdė prisikabino prie mano sielos, jau kurį laiką tarsi ir prašosi prakalbinamas, nors aš, prisipažinsiu, tokiu atveju ne tiek kalbuosi su Tavimi savo vidinio įsivaizdavimo erdvėse, kiek purkštauju, nelyg būčiau užkandęs kažką labai neskanaus, keikiuosi, spjaudausi….” Na o Čiuldės “intelektualinių epinių tragedijų” gerbėjams-neišsivaikščiojusiems pakankamai vakarietiškai “supatriotintiems” vietiniams indėnams- belieka papasakoti ne “čiuldiškai” epinę, ne tragišką ar tragikomišką informaciją apie “niekadėją” Macroną. Jauniausias pagal amžių Prancūzijos prezidentas pasidarė prezidentu po to kai jis parodė savo sugebėjimus ir užsitarnavo daugelį trilijonų turto valdančios Rotšildų klano pasitikijimą. Kai jis vieno Rotšildų bankelyje iš vedančio specialisto buvo paskirtas šio banko valdytoju-partneriu. Beje, už savo pirmų prezidento rinkimų “sėkmingą” kompaniją per savo pirmą kadenciją jis sumokėjo Amerikos “konsultacinei” firmai, aišku ką atstovaujančiai, per 1 milijardą eurų. Pasekoje buvo “išrinktas” prezidentu ir antrai kadencijai. Tik visiškai “patriotiškai-čiuldiškai susicivilizavęs” lietuviškas indėnas gali nesuvokti, kad Macronas yra pasaulį valdančio virš valstybinio elito kaip Rotšildai interesų ir norų įgyvendintojas. Ne išimtis yra ir taip vadinamos kitos išsivysčiusios ir po 2014 metų JAV visiškai kolonizuotos vakarų Europos valstybės kaip Vokietija, Italija, Danija, Olandija…. Tiesiog “patriotinės ašaros baigia visos išbėgti”, kai pamatai kokią psichoterapiautinę “kto neskačet tot maskal” stadiją per tokį trumpą laiką (nuo vasario 24) pasiekė Čiuldė, kad jis pradėjo siuntinėti Macronui “žodinius Putino portretus”. Ar yra nors vienas tikras E.Čiuldės gerbėjas, šalininkas, draugas, šeimos narys…., kuris galėtų Čiuldei nuoširdžiai patarti, pasirūpinti, parekomenduoti ką jam daryti, kur jam kreiptis kur galėtų bent kiek palengvinti jo dvasines, fizines ir kitokias kančias….

Mokslinčiams su raudonais diplomais       2022-05-14 10:38

Taigi dainos “Rivers Of Babylon”(Babilono upės) tekstas. “By the rivers of Babylon, there we sat down. Ye-eah we wept, when we remembered Zion. By the rivers of Babylon, there we sat down. Ye-eah we wept, when we remembered Zion”. Pamiršote mokslinčiai tą “Z” raidę - va ją jums, edukuotiesiems, ir priminė kadais pagrindinė Vakarų pasaulio sąjungininkė Rusija. Amerikos, Anglijos ir Prancūzijos pagrindinė sąjungininkė per paskutinius du pasaulinius karus. Žinoma, jums šito nesuprast, nes Kapsukėje istorijos mokslo nėr - tik pseudo naratyvų konspektai, padiktuoti atitinkamų prapiesorių ir Mokslinio Komunizmo Politekonomijos Kolchozų plėtros docenčių kartu su garsiąja Kazimyra, tokių, tarkime, kaip Laima-Maria-Lucia.

to Geras proto emocijos strichas       2022-05-14 10:27

Rašyk lietuviškai - ne “xuiliai”, o bybiai, kitaip tariant, vyrų lytiniai organai. Lietuvos boboms tokie išsireiškimai labai patinka, ypač su moksliniais laipsniais Seime ir Kapsukėje arba Riomeryje su VDU. Edukuotoms moteriškėms pats tas.

Kęstutis Jurgelevičius       2022-05-14 10:25

Prieš keletą mėnesių pas Solovjovą laidoje Sergejus Kurginianas tiesiai pareiškė, kad Landsbergis su Prunskiene buvo KGB žmonės, o Audrius Butkevičius - GRU. Tokių info paslėpti neįmanoma, nors ir užsislaptino patys save dar 75 metams.

Ta raidė       2022-05-14 10:21

Z - reiškia Zion. Kapsukės absolventas pamiršo “Boney M” dainušką, kuri išties labai miela. Tad nepiktžodžiaukit, kapsukiečiai su moksliniais laipsniais.

Diagnozistui       2022-05-14 10:05

o kai pamatote Z raide,jums neima svaigt makaule…

Geras proto emocijos strichas       2022-05-14 9:59

SMEKSTELI MINTIS,KOKIE SUDINAI NIEKINGI visi tie xuiliai,mikronai,stolcai,majeriai,angelinos…,apie musiskius,atleisk Dieviau,apskritai ner ka sneket.Pagalvoji,zmogus,eikit visi jus naxui..,ir eini seti ridikeliu,tvarkytis namuose,gyventi savo paprasta,bet zmogiska gyvenimeli..,ai…

Kis       2022-05-14 7:00

vieno likimo broliai,gal jiems ir gera kartu?Kas ten tuos buozgalvius supras,vienas mylintis berniukus,kitas seneles.

oi...       2022-05-14 6:24

ko čia pykstat , rusiški subinlaižiai, už teisingus žodžius ? smile))

Čiuidei       2022-05-13 22:51

ar nebūsi vienas iš tų tvartelio patriotų-idiotų???

Diagnozė       2022-05-13 22:49

Autoriui laikas pas gydytojus, jei dar nepavėlavo…

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.