Ukraina, Rusija

Edvardas Čiuldė. Ar Putinui nesivaidena Bučos kankiniai?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 7 d. 19:56

9     

    

Edvardas Čiuldė. Ar Putinui nesivaidena Bučos kankiniai?

Pradėkime nuo to, kad Putino režimas jau eilę metų turi didelių problemų su lavonais, t. y. su kapinių logistika, ieškant geriausio varianto – kaip nuslėpti savo kariuomenės dalinių žuvusiųjų karinėse avantiūrose skaičių?

Dar 2015m. žuvę Donbaso karo lauke Rusijos kariai neretai buvo laidojami su išgalvotais vardais ir pavardėmis, siekiant užmaskuoti faktą, kad apsišaukėliškų pseudorespublikų vadinamieji kovotojai didele dalimi yra reguliariosios rusų armijos samdiniai, jeigu ne rekrūtai.

Iš kitos pusės, dar prisimenu pasakojimus iš tų metų, kad nutekėjus informacijai apie tokio nelaimėlio žūtį Ukrainoje, žuvusiojo pavarde ir vardu netoli nuo jo gimtųjų vietų prisistatydavo apsimetėliai iš tarnybų, tokiu būdu siekdami visiškai užpainioti žmonių protą ir vaizduotę, paskleisti netikrą žinią, kad pražuvėlis kažkur ar kažkaip tarsi yra dar gyvas.

Žiūrint iš sveiko proto pozicijų, tai pernelyg kerėpliška akcija, nesveikai užsitęsusi žuvusiojo žūties fakto nuslėpimo operacija, tačiau iš to labai aiškiai matosi, kaip svarbu buvo režimui užmaskuoti savo armijų gyvųjų nuostolių mastą ir kareivių kilmės vietą.

Ar nemanote, kad palaidotas po svetimu vardu ir pavarde žmogus neturi ramybės net po mirties, jo kapas yra, jeigu leisite taip pasakyti, pamėklėbilus objektas, t. y. ta vieta, kur gali pradėti vaidentis.

Baisus košmaras prasideda tada, kai neleidžiama žmogui dorai net numirti, dar baisiau yra, kai oficialiai atsisakoma pripažinti žūties faktą, kai po mirties atimamas vardas ir pavardė, kai žuvusį kare sūnų apraudančią motiną totalitarinė valdžia pavadina užsienio agente, tačiau užvis baisiausiai, kai jau mūsų dienomis Kremlius bando nutildyti tokių motinų balsą, sumokant joms tylėjimo ir nuolankumo mokestį. Neatsitiktinai dabar Rusijos kariuomenės formavime pirmenybė teikiama išeiviams iš neturtingų šeimų ir imperijos pakraščių populiacijos.

Tokios šalies, kur jaunų vyrų mirtis tampa gimdytojų, o taip pat brolių ir seserų, kitų giminaičių pragyvenimo šaltiniu, vaizdinys yra kraupiai klampus, nuo taip užsuktos komercijos vaizdinio pašaliečiui piestu pasistoja plaukai!

Kaip jau ne kartą girdėjome, 20022 m. metų žiemos pabaigoje Kremliaus pradėtame kare Rusijos tarnybos labai nenoriai atsiima iš karo lauko savo žuvusiųjų karių kūnus tikriausiai ne tik dėl įprasto aplaidumo ir nepagarbos gyvybei, bet galimai ne mažiau ir dėl to, kad baiminamasi nenumatytai išpampusios išlaidų eilutės, išmokant kompensacijas žuvusiųjų giminaičiams, bandoma kažką sutaupyti skurstančios šalies mirties buhalterijos sąskaitose.

Nesunku suprasti, kad už dingusiojo be žinios statusą, neradus kūno, dažniausiai jo net ir neieškant, papildomai mokėti nereiks, pademonstravus čia velnišką ūkiskaitos išradingumą.

Savo ruožtu ukrainiečiai kantriai surenka rusų karių lavonus, užgrūsdami tam pritaikytus ir nepritaikytus šaldytuvus, galimai ne tiek vedami humaniškumo ir krikščioniškosios meilės priesakų, kiek bodėdamasi vaizdinio, kad, nutirpus sniegui, lavonai miško žvėrių ir šunų bus tampomi po laukus ir miškus.

Totalitarizmui kaip tokiam lavonai apskritai yra nemenka problema. Politiškai sukurtai prievartos sistemai visų pirma yra svarbu palaužti kitaminčių sielą, bet, kaip atrodo, čia kartais dar iškyla ir toks fantasmagoriškas keblumas – kaip ištrinti oponentų buvusio gyvenimo materialų liudijimą, kur paslėpti kūnišką nukankintų žmonių egzistencijos pėdsaką, t. y. lavoną? Kitaip tariant, čia prasideda labai konkrečios technologinės problemos – kur padėti „nepatogius“ lavonus: sudeginti, išskraidinti į mėnulį, ištirpdyti sieros rūgštyje ar pan.? Žemė, kaip žinome, nėra tokia diskretiška, kad visados klusniai saugotų baisias paslaptis.

Žinia, naciai degino sukrautus į rietuves nukankintų konclagerių kalinių kūnus. Kai kurie XXa. Pietų Amerikos režimai, o dar visai neseniai, kaip atrodo, ir A.Lukašenka demonstravo sugebėjimą pradanginti savo oponentus taip staigiai ir radikaliai, kad nelikdavo net mažiausios užuominos apie jų kūnišką egzistenciją, net saujos pelenų ar tirpalo kristalizacijos nuosėdų.

Tačiau ir Putinui galiausiai lavonai yra didesnis rūpestis, labiau nediskretiški liudininkai nei Rusijos gyvieji žmonės, ar ne?

Kita vertus, V.Putinas tikriausiai nebijo vaiduoklių, jeigu ryžtasi taip išniekinti mirtį, taip pat akivaizdu ir tai, kad jis nesiruošia atsitiktinai pasimirti pats dėl, pavyzdžiui, užstojusios sąžinės graužaties, pasivijusios atgailos kančių, nes sąžinės užgimimui yra reikalingi bent minimaliausi vaizduotės sugebėjimai ir šioks toks intelekto spontaniškumas.

Anksčiau ar vėliau jis numirs dėl senatvės, pristojusių ligų arba bus nudaigotas savo bendraminčių. Tačiau sunku arba neįmanoma įsivaizduoti, kur tuomet būtų galima pakišti (pakavoti) nusibaigusio Putino lavoną taip, kad žemė jo neišspjautų.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Po Kisindžerio       2022-06-8 19:22

išpuolio,kažkas su vakarais atsitiko.Jie bendradarbiaus su genocido vykdytojais?Jie neįgalūs valdyti savo valstybių be rusų naftos,o tai reiškia,kad ES neteko savvertybinio pamato ir byrės,karas plėsis į kitas šalis.Kodėl užsnūdo Lietuvos valdžia,Baltijos šalys.Ukrainoje atsirado pragaras ir vakarai tiki,kad galima apsiraminti.Laikas kilti naujam etapui.Negi lietuviai nejaučia kažko labai negero?

yel“l“ow submarine       2022-06-8 18:18

čia anksčiau permečiau akimis kelias šio autoriaus rašliavas : maniau eilinis šizolitchūanijos propadand0nauskas, bandantis kūrybinę sėkmę mėšlo drabstytuvo pareigose smile - pasirodo, ne - tai neeilinė propindosinė dolbožiurkė, neturinti praktiškai jokių žmogiškų savybių, jei nelaikyti žmogiška savybe aistros moralinei prostitucijai smile))))

Sankcijos į subinę       2022-06-8 13:55

“Курс доллара впервые с конца мая упал ниже 60 рублей’.

Prašymas       2022-06-8 12:45

Galima visą rašinelį su konkrečiais faktais ir pavardėmis.Draugiškai.

Nuomone       2022-06-8 12:35

Vargšas varganas autorius.

Ei tu Čiulde, Čiulde       2022-06-8 8:05

Turime dar vieną grafomaną po gimtąja padange. Nei matė, nei girdėjo,  o prirašys, kad mažai nepasirodys. Nejaugi tiki tuo, ką rašai. Numetė kaulą, tai taršai jį kaip Delfi hipsteriukai. Jokio kritinio mąstymo, jokių abejonių. Atrodo kaip pasakų veikėjas, kuriam karalius davė per naktį prirašyti šulinį pergamantų, kad galėtų vesti jo dukterį.

Vai me       2022-06-8 2:01

Autorius, absoliutus beprotis, potencialus durnyno klientas, pavojingas visuomenei. Lavonų niekinimas, išskirtinis satanistu bruožas. Galėčiau daug čia prirašyti, apie pokario partizanus išniekintus ir punančius, Lietuvos miestelių aikštėse, kurie žaibiškai dingo, po to kaip buvo nužudytas Stalinas ir sušaudytas Berija ir rusai susigrąžino valstybės valdymą, į savo rankas. Rusai, ukrainiečiai ir lietuviai savo artimųjų lavonus laidoja, o ne puodo juos gatvėje penkias dienas. Taigi, visiškai aišku, kad lavonai gatvėse suvezti iš kitų miestų.

Alio,gel'l'tonas l'l'avone       2022-06-7 20:29

ar tau nieko neprimena sis opusas…

Ekspertas       2022-06-7 20:25

Bučos kankiniai vaidenasi britų liaudies pasakų mėgėjams ir britų kolonijų gyventojams. Lavonai, kaukoliukai - tai azovcų mėgiama simbolika.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.