Ukraina, Rusija

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 20 d. 20:42

15     

    

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Tarkime, Putinas dar pratemps metelius kitus, nežiūrint visų ligų ir galimų pasikėsinimų, numirs nuo senatvės tirono poste ir bus iškilmingai palaidotas su visais pagerbimais prie kokios nors sienos.

Putinas nėra nemirtingas Koščėjus, o yra net labai mirtingas Koščėjus, ar ne? Tačiau kartais sakoma, kad net tokiu atveju Rusija lengvai neatsisveikins su putinizmo palikimu, nes, kaip linkstama pranašauti, karo partija išliks net ir pakračius kojas didžiajam vadui ir nėra jokios garantijos, kad Putiną pakeitęs asmuo nebus dar didesnis išgama nei dabartinis Kremliaus valdytojas?

Žiūrint blaiviai, Putino aplinkos žmonės vis tik turėtų susiprotėti, kad jį keičiantis aukščiausiame poste asmuo būtų bent KGB generolas, matantis perspektyvą plačiau nei užstrigęs KGB karjeros lifte papulkininkis su užvaldžiusiais sielą nevykėlio kompleksais.

Netikėdami nė iš tolo KGB auklėtinių gera valia, puoselėkime viltį, kad padaręs karjerą, generolo laipsnį pelnęs kadrinis net ir nelabai šlovingos tarnybos karininkas turėtų suprasti, kad Putinas yra maras ir prakeiksmas pirmiausiai pačiai Rusijai, privedęs ją prie bedugnės krašto.

Kartą esu užsiminęs, kad šventa Rusijos patriotų laikoma žemė turėtų išspjauti palaidoto ten Putino lavoną dėl susikaupusių kūne jam dar gyvam esant neįtikėtino, žemei nepakeliamo intoksikacijos lygio. Tačiau tokia samprotavimo seka, nukreipta į žemės personifikaciją, yra tik metaforas įteisinimas mūsų pokalbyje, iš esmės nieko daugiau. Greičiausiai bus vis tik taip, jog kada nors pradėjusios laisvėti ir demokratėti Rusijos gyventojai patys išsikas Putino kūną ir pakars jį ant Kremliaus bokšto ar kitoje, tarkime, kuklesnėje ir labiau tinkamoje tam reikalui vietoje.

Toks veiksmas neprieštarautų pradėjusios demokratėti Rusijos iš naujo prisiimtam mirties bausmės moratoriumui, nes būtų mirties bausmės įvykdymas po mirties. Dar daugiau, – tai būtų demokratijos pradžios šventė, nežiūrint brutalios ir necivilizuotos šventimo formos su lavono išniekinimo apeigomis, nes leistų Rusijos gyventojams nepastebimai sau patiems atsisveikinti su putinizmo įšalu.

Mano vaizduotė piešia, kad tai būtų linksmas balaganas, padedantis išsilaisvinti nuo pasąmonės nuosėdų margaspalvis karnavalas, džiugesio fiesta su liaudies vaikštynėmis.

Jeigu Putiną ką tik pavadinome Koščėjumi, ar tai neduoda pagrindo sakyti, kad Kremliaus valdytojas yra didis magas, burtininkas, blogio genijus? Iš tiesų, į klausimą – tinka ar netinka Putiną demonizuoti, – vienareikšmio išmatavimo nėra, kaip atsakymą čia galima skelbti tiek „taip“, tiek „ne“, įvertinus tą aplinkybę, kad nekritiška demonizacija gali suteikti atgrasiai menkystai blogio auros pavidalą, pastūmėti net skirtingo plauko puspročius į blogio romantizaciją.

Arthuras Schopenhaueris yra sakęs, kad moderniaisiais laikais velnias jau nebedėvi ragų, o kvailys nebenešioja skambučio po kaklu, pranešančio apie jo pasirodymą apylinkėse. Tiesą sakant, kažką panašaus, kiek atsimenu, įrodinėjo ir Fiodoras Dostojevskis, velnio vidinę būseną apibudinęs kaip įsivaizduojamo personažo užklimpimą labiausiai buitinėse aplinkybėse, kaip norą patogiai įsikurti smulkmeniškumo domene, kaip savo pašaukimo atradimą banalybės bokštų statybose, kaip sutapimą su labiausiai niekingais žmogaus kompleksais ir žemiausiais polinkiais bei instinktais. Tačiau toks iš pirmo žvilgsnio tarsi ir žmogiškas velnias yra ne-žmogus, nes žmogus visados turi galimybė pakilti virš savo nuopuolio, o velnias – ne!

Krikščioniškuoju požiūriu, blogis nėra savarankiška gyvenimo jėga, o yra tik būties trūkumas, defektas, yra parazitavimo nutriušusios būties likučio pagrindu stichija. Kas be ko, blogio kaip būties trūkumo apibrėžimas, nesumažina jo atgrasumo, bjaurumo, tikrai nesiekia pridengti blogio, ištryškusio pūlių pavidalu, šleikštulio.

Blondinas pagal išvaizda, o pagal savo vidinę būsena – blyškioji kandis, kas tai yra? Taip gali būti charakterizuojamas kraštutinio būties išsekimo laipsnis ir visiškas išsibarstymas, be vilties kažką surinkti į vieną krūvą. Kai tokia kandis galiausiai nuplinka, ji tampa raukšlėta, nuplikusia kandimi, nesugebančia net įkąsti…

X X X
ratelyje kurį šokote
nuo pradžių buvo viena negyvėlis
klykdamas aš šaukiu
o balsas užlūžta pradingsta į gylį

tiktai negyvėlis mano
žvilgsnio dar vengia
————————————-
ką jie sau mano
šoka maivosi žvengia

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ojetau       2022-06-25 2:57

Šitas skalikas vis garuoja kaip š.....

yel/l/ow submarine apie stasys 2022-06-22 7:43       2022-06-22 18:51

na štai kaip “įdomiai“ gaunasi smile))) : štai jau 30+ metų visokie stasiotai, dzeikopirdurkai, navalnai, banderos, pašlėktomėkai, lansbirbiklyniai ir kitokia pindosinė ir natobeciliška fauna svajoja ir planuoja , kaip tą rusiją suskaldyti ir priversti (pabrėžiu-priverti!) gyventi pagal savo “taisykles“, t.y. paversti pindostano kolonija smile)))———————o dabar ta gliti susmirdėlių masė staiga ima banguoti , ir , įjungusi debiliuką , falšyvai šokiruojasi dėl kažkokios denacifikacijos, kurią rusija ar putinas tipo išlaužė iš piršto, ir iš viso tiež visi rusai psichai., ir visos pasaulio bėdos gaminamos būtent rusijoje smile)))——————o juk dar visai neseniai, kažkas bandė išpręsti visas “pasaulio“ problemas, išskerdamas žydus, slavus, romus, - ir kitus - ne arijus ..., - beje : šian ypatinga diena denacifikacijos prasme ..., - kas supranta ..., - amžina šlovė ir atmintis visiems žuvusiems nuo nacių, ir kovoje prieš nacius !!!!!—-Z-Z-Z-Z-Z-Z-Z——

stasys        2022-06-22 7:43

Pagal Mordoro įstatymus to tikrai nebus . Visiems Mordoro prezidentams galioja nuodėmiu atleidimo indulgencija įteisinta tos šalies konstitucijoje . Čia galimas tik vienas variantas susmulkinti Mordoro šalį į nedidelius gabalėlius ir tada jau leisti panaikinti tos šovinistinės imperijos Konstitucija . Bet kur dėti branduolinį ginklą ? ir vėl aklavietė , Amerika nepasiruošusį tartis su dešimtimis š. korėjos analogų . Ne autoriau , bijau čia pats Baidenas tyliai, iš po stalo, mielai prafinansuotu xuilo mauzoliejaus statyba , netgi su paauksuotais dvigalviais ereliais kurie stieptųsi savo sparnais iki žemės orbitos . Laikas nustoti tikėti pasakomis ir jų laimingomis pabaigomis autoriau ,  xuilo nugalėti galima tik jį pati privertus ėsti mėšlą .. kitiems matant.

STATISTIKA       2022-06-21 19:08

Rusijos karinės pajėgos per parą sunaikino 570 Ukrainos nacionalistų.
Pagoglinkit - “Российские силы за сутки уничтожили 570 украинских националистов”. https://ria.ru/20220621/minoborony-1797022022.html

gi sakiau       2022-06-21 17:15

kur pasirodo gel’l'tonoji l’l'avondeme,ten klaikiai pasmirsta..,pfui,slykstiena,pfui..

yel“l“ow submarine       2022-06-21 15:50

visiškai nekeista, kad nacistinių radžvilinių tinklapopieryje taip sausakimša autorių, besipešančių dėl didžiausio idioto titulo, kuris kol kas tvirtai priklijuotas prie radžvilo smile))) - na bet, čiuldė tikrai rimtas pretendentas smile, - būkim objektyvūs smile)) - žmogus tikrai l. gerai žino, kas yra šizofrenija , ir mookantis tai puikiai pademonstruoti savo pavyzdžiu smile))

ruošiasi į dangų       2022-06-21 13:38

krauna čemodanus su kyšiu Dievui.
jei nenorės įleisti geruoju - tarybinė armija privers draugą putiną įleisti į dangų.
VOT !!!

lietuve (ir tikra lietuve, nebuvusi komjaunuole)       2022-06-21 11:34

Man tai visada kelia itarima pernelyg didelis demonizavimas.Bet demonizuoti reiketu visus, kurie sudauze Jugoslavija, sudegino milijonus gyvybiu Vietname, Chirosimoje, Nagasakyje…Bet mes anu jau net prisiminti nenorim. Anie jau angeliukai.Kam nepatinka, minusuokit, iskeikit, bet nuo to visa tai neuzsimirs.Kaip ir Ukraina.Cia viso labo tik mano nuomone.Ir dar galvoju, kad jeigu, neduok Dieve, ateitu tas Putinas, tai galimai dabar labai ji keikiantys, begtu sutikti su raudonu gvazdiku puokstemis.Parasiau piktai, bet as taip galvoju.

Gabriele       2022-06-21 10:11

pries kritikuojant kitus,pazvelkit i save.Apie krisla ir rasta akyje.Tokio tipo zmones kaip jus yra slykstieji pasaulio teisuoliai.Fui,kaka..

Gabrielė       2022-06-21 8:58

Keista, gal ir visai nekeista, kad Džeikasl nemoka lietuviškai rašyti. Tai ne šiaip pasitaikančios rašybos klaidos. Tai neišsilavinimas. Nors ir rašo be š, ž, č, bet tai neužmaskuoja kalbos nežinojimo.

Dzeikiokui       2022-06-21 8:38

..na ir keistokai pakalbejai,tipo,..nu ir kas,padumajes,pagriove byski,pazude..,koks jis velnias,siaip,durniukas,pazaide ir tiek…

Dzeikui       2022-06-21 6:09

O ar autorius kviečia demonizuoti? Tikriausiai yra atvirkščiai. Atrodo, kad veržiatės pro atviras duris grin

Pakars       2022-06-21 6:04

Jei čiuldės iki tol nesuvalgys.

Dzeikas       2022-06-21 5:37

Nedemonizuokite Putino.Jis eilinis nevykelis ir sav/o , originalaus nieko nesukure.
Hybridinis karas, nesimetrinis reagavimas(Turkijos KOP lakunas numuses Rusijos naikintuva pazeidusi oro erdve buvo nuzudytas ne tarnybos metu) - visa tai ne Putino ismastymai, o tolesnis naziu ideju isvystymas.Bolsvevikai tai dare zymiai slapciau ir visada neige tokius veikimo budus.Prisiminkite kaip KGB organizavo pasikesinima i Romos popieziu - net ne per 3-ias, o 4-5 rankas.Putinas gi bet koki maskarada atmete, o pagautas uz rankos i akis meluoja.Akivaidziu faktu neigimas - kas cia genialaus? Nuostabiame lengvume, nekompleksuojant pazeidineti doroves normas?
Putinas tai Rusijos dorovinio issigimimo personifikacija.Ka cia demonizuoti?

ah.ą       2022-06-20 21:59

drakonas mirė tegyvuoja drakonas. Ale ir durnas.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.