Demokratija ir valdymas, Partijos

Edvardas Čiuldė. Ar Dalia Grybauskaitė jau pradeda rinkiminę kovą dėl prezidento posto?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. liepos 2 d. 18:49

19     

    

Edvardas Čiuldė. Ar Dalia Grybauskaitė jau pradeda rinkiminę kovą dėl prezidento posto?

Toks klausimas gali kilti, pastebėjus, kad D.Grybauskaitė pastarosiomis dienomis, komentuodama tranzito į Kaliningradą skandalo aplinkybes, kažkaip netikėtai pabandė nukreipti ugnį į Gitaną Nausėdą.

Nesakau, kad pirmoji ėmė ir užsipuolė antrąjį, greičiau laidė neparankias dabartiniam prezidentui užuominas, neminėdama tiesiogiai jo pavardės, Jeigu norite, buvusi prezidentė pašaudė tuščiais šoviniais ir pro šalį, nes tikrai ne G.Nausėda, o kiti politikai ir tarnautojai tiesiogiai derino su Komisija ekonominių sankcijų Rusijai jos tranzito per Lietuvą į Kaliningradą atveju sąlygas.

Taigi dėmesį atkreipia ne tiek D. Grybauskaitės aptakiai išsakytų priekaištų turinys, kiek buvusios prezidentės sąmoningai prisiimta intrigavimo taktika, jau matyta ir girdėta, lengvai atpažįstama iš anosios dalyvavimo prezidentiniuose rinkimuose pirmajai kadencijai.

Taigi galima pasakyti ir taip, jog G.Grybauskatės pasirengimą dalyvauti rinkimuose greičiau atpažįstame ne tiek iš pakitusio veiklos turinio, net ne iš padažnėjusio pasirodymo TV eteryje, kiek iš jos dalyvavimo prezidentiniuose rinkimuose stilistikos, mums gerai pažįstamos iš ankstesnių susidūrimų.

Net ir pirmųjų savo prezidentinių rinkimų kovose D.Grybauskaitė nesiūlė jokių naujų idėjų, o bandė išjoti į postą nuožmios Gedimino Kirkilo vyriausybės kritikos pagrindu, tuo pačiu reikšmingai prisidėdama prie LEO.lt projekto sužlugdymo istorijos. Būtent LEO.lt sunaikinimas tapo D.Grybauskaitės politines karjeros tramplynu.

Dabartinėmis aplinkybėmis ji gali pabandyti laimėti pabandžiusi įkvėpti naujos gyvybės jau išsisėmusiam iš esmės G.Nausėdos niekinimo vajui, suleidusi pasalūniškos erkės nuodus į politinį G.Nausėdos kūną. Čia jai džiugiai pritartų visa Lietuvos nusususi kairuomenė ir jau įsitvirtinusių viešojoje erdvėje politologinių prostitučių gauja.

D. Grybauskaitė turi šventą teisę dalyvauti rinkimuose į prezidento postą, tai jai užtikrina ne tik Konstitucija, bet taip pat ir išlikęs dar gyvas įspūdis, kad savo laiku ji buvo labai ryžtinga prezidentė. Ji dar gyva būdama tapo legenda, pirmoji ištarusi žodžius, kad Rusija yra teroristinė valstybė. Tai šiandien kartojama ant kiekvieno kampo, o tąkart, kai Lietuvos prezidentė pirmą kartą apreiškė šią tiesą visam pasauliui, ji buvo puolama iš visų pakampių dėl neva kraupaus išsišokimo ir netakto.

Kas be ko, D. Grybauskaitė turi šventą teisę dalyvauti rinkimuose į prezidento postą ir tikriausiai dalyvaus, tačiau savo ruožtu mums niekas netrukdo pasvajoti apie tai, kad, neatsisakydama savo gerųjų savybių, o ypač ryžto ir valios, naujuose rinkimuose ji jau galėtų dalyvauti su nauja, daugiau ar mažiau pakitusia rinkimų taktika.

G.Kirkilas toli gražu nėra mano herojus, tačiau tąsyk jis buvo puolamas su tokiu baisiu užsidegimu, iki tokio kraštutinumo sutirštinant spalvas, kad savaime piršosi išvada, jog toks Kirkilo užspeitimas į kampą nėra tik paprasta kritika, bet yrat kažkas daugiau, kad čia galimai slypi kažkieno labai stiprūs privatiniai interesai.

Tiesą sakant, G.Kirkilas man nuo to laiko yra neatspėta mįslė, savotiška politinė paslaptis, nes tąsyk, kai jam gyvam bandė nudirti kailį, jis visiškai nesigynė, dėl to nepakrutindamas nė pirščiuko.

Ne kartą turėjau progą pasakyti, kad pirmiausiai LEO.lt sužlugdymas, o taip pat ir vėlesnės nesėkmės, kurpiant planus pasistatyti atominę elektrinę Lietuvoje, yra didžiausias Lietuvos pralaimėjimas per visą nepriklausomybės laikotarpį, nesugebėjus atsilaikyti prieš Rusijos kuriamas masyvaus pobūdžio intrigas.

Rusija tąsyk tapo laimėtoja, o Lietuvai liko tik galimybė graužti karčius pralaimėjimo vaisius, nors, tiesą sakant, Rusijos naudai didesniu ar mažesniu laipsniu čia pasitarnavo taip pat ir vidaus politinė kova Lietuvoje, kai nuožmiai puolant AE statybos planus, buvo kovojama tarpusavyje dėl politinės įtakos ir verslo interesų.

Tąsyk, o ir vėliau parašiau didelę krūvą straipsnių straipsnelių, įrodinėdamas, kad, nepasistačius mums AE Lietuvoje, Rusija pastatys AE prie pat Lietuvos sienos iš Kaliningrado pusės, panaudodama tai dar ir kaip šantažo priemonę.

Kaip matome, suklydau tik dėl vietos, nes tokia, prilipusi prie Lietuvos sienos AE, buvo pastatyta iš Baltarusijos pusės Astrave.

Šiandien sunku patikėti, kai matau, – jeigu kažko vis dėl to nesupainiojau, – kad tarp Sąjūdžio prieš Astravo AE steigėjų šmėkščioja personažai, kurie aptariamų įvykių metu buvo priešingoje barikadų pusėje nei šių eilučių autorius.

Net ir didžiausi G.Nausėdos oponentai negalėtų paneigti fakto, kad pastarasis tinkamai atstovauja Lietuvos interesus tarptautinėje plotmėje, daugiau ar mažiau nepriekaištingai reprezentuoja šalį, tuo pačiu nepraleisdamas progos kartas nuo karto įsivelti į vidaus politikos kovas.

Tarkime, prezidentas G.Nausėda vis dar ieško „vidurio kelio“, dabartinės politinės konjunktūros ir prisitaikėliškumo pirmūnams labiausiai užkliūdamas dėl to, kad, ko ne ko, o žodžių „Lietuva“, „tauta“ nelaiko keiksmažodžiais ir tikriausiai nebūtų linkęs pritarti homoseksualizmo propagandos skatinimui bendrojo lavinimo mokyklose tarp vaikų, kai tokios propagandos forsavimu labai aiškiai yra bandoma sugrįžti į ikisokratinės senovės Graikijos laikus su čia suvešėjusia lytinių nusikaltimų praktika.

Kaip atrodo bent man, didžiausia G.Nausėdos „nuodėmė“ yra tai, kad jis iš tiesų yra misteris normalusis pasaulyje su paspartėjusiomis nenormalumo mutacijomis.

Nevirsta liežuvis nė iš tolo G.Nausėdą pavadinti bent pusėtinu tautininku, tačiau dabartinės politinės konjunktūros sistemoje jis tikriausiai yra vienintelis atsvaros taškas valdančiosios daugumo suformuotos vyriausybės veiklos antilietuviškam nusiteikimui.

Norėčiau atkreipti skaitytojo dėmesį, kad net sovietinėje, komunistų valdomoje Lietuvoje valdantieji kartas nuo karto pabandydavo pademonstruoti apsimestinį tautinį sentimentą, o dabartinė valdančioji dauguma nemato reikalo dėl to net apsimesti, dar daugiau, – tautinio intereso ir sentimento frazeologija čia, kaip atrodo, yra netoleruojama, tikriausiai yra laikoma už baisią neskonybę.

Sovietinėje Lietuvoje lietuvių tautybės komunistus nuo tautinio sentimento pagrindu kylančių galimų paklydimų saugojo, kruopščiai prižiūrėjo toks Genrikas. Zimanas, pagal mano davinius, pasižymėjęs dar ir kaip Pirčiupių kaimo budelis, žudynių organizatorius. Nesakau, kad dabartinė vyriausybė visa in corpore yra kolektyvinis zimanas, tačiau valdančiosios daugumos įvairovėje naujazimanaičių galvutės kyščioja tikrai dažniau nei to norėtųsi.

Kai šiandien mane politologinių prostitučių gauja bando įtikinti, kad labiausiai tinkama prezidentė mums toliau turėtų būti tokia Viktorija Čmilytė – Nielsen, jaučiuosi pažemintas iki tokio lygio, jog jau niekados jiems atleisti taip ir nebegalėsiu, nes gerai žinau, kad tokią propagandą varinėdami jie mane laiko už bežadį gyvulį…

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to stasys       2022-07-5 14:07

Būtų šuo neš...,būtų kišk pagavęs

stasys        2022-07-4 15:39

Al. Nuo paranojos nėra vaistų , ją gydo tik laikas . Išdūrė orkų satrapai tamstas , o amerika ir toliau klesti su savo skalūnais .Galėjo ir Lietuva nusiriegti gabaliuką to pyrago , o išėjo kaip visada . Valdžios vietoje turėčiau visus moralinius svertus ir nekompensuoti išaugusias energetinių išteklių kainas Lietuvos gyventojams .Cio pasieies to į pazmios….

Al. stasiui       2022-07-4 14:34

Ševronas/Hebronas būtų suniokojęs mūsų kraštovaisdį ir užnuodijęs požeminį vandenį. Pietų Žemaitija būtų netinkama gyvenimui.

edvardas       2022-07-4 8:39

Ne dėl narciziško susireikšminimo, o vardas iliustracijos - kaip buvo puoselėjami verslo užmanymai energetikos sferoje - pateikiu dar keletą nuorodų. Juolab kad šiandien sankcijos Rusijai labai skaudžiai palietė minimų personažų interesus.

https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2010/12/01/news/itakingo-konservatoriaus-r-garbaraviciaus-advokatai-moko-rasyti-lrytas-lt-autoriu-e-ciulde-5612121

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2010/12/02/news/gasdinimai—-naujalietuviu-garbaraviciu-puoselejamas-zanras-5611965

edvardas stasiui       2022-07-4 8:09

Visiškai pritariu!

stasys        2022-07-4 7:51

edvardas čiuldė (tęsinys)  2022-07-4 6:59 .. vienok evaldai ta situacija su Visagino AE statybos referendumu reiktu vertinti ne tik į A.K. ar D.G. žiūrint . Kodėl niekas nevertina penktos kolonos vaidmens , toje gėdingoje įstorijoje ? Juk tie patys šūkaliojo ir dėl Ševrono ir dėl dujų terminalo Klaipėdoje statybos . Reikia viena karta apsispręsti kiek tokiems politikams leisti kenkti Lietuvai ir jos interesams . Istorija rodo jog toks kaip tas ‘sigitas’ yra šimtais skaičiuojami kuriais penisi Lietuvos ‘penktakolonininkai’ . Taip, to meto situacija ekonominė Lietuvoje buvo tiek sudėtinga jog be rimto politinio susitelkimo į kumšti to projekto nebuvo galima įgyvendinti . Situacija saugumo šiandiena regione būtu visai kitokia , jei Lietuvai būtų pavykę  tada įgyvendinti dar ir tuos du (Visagino ir Ševron) projektus . Amerikiečiai daug mieliau gina šalį ta kurioje esti rimtu jos investicijų . Beje apie tai konservatoriai gerai žino , tik niekaip nesisegdavo aniems jų pritraukti į Lietuva .

pavadinimo klaidos ištaisymas       2022-07-4 7:08

Ne Ignalinos AE, o Visagino AE

edvardas čiuldė (tęsinys)       2022-07-4 6:59

.  Kaip pirštu į akį, ar ne, bet dėl tokios savo „aiškiaregystės“ dabar nejaučiu jokios satisfakcijos palaimos, kad vis dėlto buvau teisus, o tik nevilties kartėlį. Be to, apdergtos pakrantės personažų veiksmus ir mintis nesunku nuspėti, čia nereikia didelio proto. O, iš tiesų, kas labiausia yra kaltas, kad taip ilgai buvome kvailinami ir galbūt savo rankomis išsikasėme duobę? Čia dabar pacituotas straipsnelis vadinosi „Išdavystės anatomija“. Tačiau neprašau visko suprasti pažodžiui,  nebandau įpiršti tiesmukišką mintį, kad pagrindiniai istorijos herojai pasirašė sielos pardavimo sutartį su velniu.  Kažkas, žinoma, režisavo visą tą peklą, o kiti paprasčiausiai pasinaudojo susiklosčiusia konjunktūra, realizuojant savo interesus, tarkime,  įgydami teisę plėtoti verslą su Rusiją labiausiai palankiomis sąlygomis,  drauge nuduodami nesupratę už ką yra mokami papildomi dividendai. Taip pat ir mūsų D. Grybauskaitė, - čia nereikia slaptų pažymų, viskas ir taip matosi kaip ant delno, -  užšuoliavo ant aukščiausiosios politinės keteros, pasibalnojusi LEO LT išardymo purvinų purviniausią kumelę. Ar pastaroji aplinkybė nesako, kad galbūt dabar pati mūsų valstybė yra hibridinės prigimties, - klausimas, kurį palieku spręsti jūsų, mielieji, sąžinei. Nedrįstu dar kartą minėti R. Garbaravičiau pavardę, kuris per savo advokato surašytus raštus redakcijai tada grasino jūsų nuolankų tarną užtampyti teismuosehttps://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2010/12/01/news/itakingo-konservatoriaus-r-garbaraviciaus-advokatai-moko-rasyti-lrytas-lt-autoriu-e-ciulde-5612121/.  Vis tik negaliu nulaikyti liežuvio nepastebėjęs, kad R.Garbaravičiui pasitraukus iš konservatorių partijos, kai kurie šios partijos veikėjai toliau daugiau ar mažiau užmaskuotu pavidalu gynė buvusio partiečio verslo interesus energetikos sferoje. Kitaip neįmanoma paaiškinti to fakto, kad konservatoriai, nežiūrint tuščių užkeikimų, neparodė didesnio noro pasipriešinti   demoralizuojančių intencijų referendumui dėl Ignalinos AE statybos. Demokratinėje visuomenėje tikrai nederą kitą, net labai nesimpatišką, kaip atrodo tau, klystantį žmogų vadinti išdaviku. ( Juolab, ginkGie, nenoriu mesti šešėlio A.Kubiliui, kuris pralaimėjęs kovą dėl AE statybos ( buvo išdurtas?), atsigriebė su dujų terminalu – (šiandieninė pastaba).  Tačiau neatmestina ir tokia galimybė kad   vis dėlto kai kurie iš jų turi įgaliojimus ir sugebėjimą nuspausti slaptas spyruokles. Į  tai verta atkreipti dėmesį vien dėl to, kad kitą kartą  žinotume kaip galima būtų išlipti iš duobės su mažesniais nuostoliais. 
 

edvardas čiuldė (tęsinys)       2022-07-4 6:49

Astravo atominės elektrinės (AE) arba dar kitaip vadinamos Baltarusijos AE statybos netoli Lietuvos sienos,  tik 50 kilometrų atstumu nuo Vilniaus, yra įvykių, prasidėjusių dar Lietuvoje,  loginė išdava ir vaizdi iliustracija to, kuo baigiasi mūsiškių bukapročių siautėjimas.  Tiesą sakant, tai dar ne pabaiga,  greičiau pabaigos preliudija, gerai įsivaizduojant, kad pasistačiusi tokią atominę jėgainę, aušinamą Neries vandenimis,  Baltarusija nuodys mums gyvenimą visomis to žodžio įmanomomis ir neįmanomomis reikšmėmis.  Taip pat neatmestina, kad V.Putino ir A..Lukašenkos hipotetiniuose planuose yra numatyta galimybė anksčiau ar vėliau panaudoti prie   Lietuvos sienos pastatytą elektrinę kaip branduolinio užpuolimo ir totalinio keršto priemonę, tokiu būdu bandant atsiteisti mūsų šaliai už jos išskirtinį vaidmenį  demontuojant sovietinės imperijos pamatus.  Jeigu mielam skaitytojui pasirodys, kad pastaroji prielaida yra pernelyg siurrealistinė, prisiminkime tai, kokie neįtikėtini istoriniai siužetai susiklostė geopolitinėje erdvėje, į valdžios olimpą įkopus V.Putinui su savo revanšistiniais planais ir pagiežos deformuota sieliūkšte. Tikriausiai   dabar nereikės vėl veržtis pro atviras duris įrodinėjant visiems žinomą dalyką, kad Astravo AE statyba tapo galima tik Lietuvai atsisakius planų statyti Visagino AE. Tiesa, žodis „atsisakius“ čia skamba tragikomiškai, jeigu prisiminsime, kad tuomet buvo panaudota smūginė užpuolimo taktika, siekiant sužlugti bet kokius Lietuvos planus pasistatyti atominę jėgainę. Kita vertus, šiandien, jau išsisklaidžius dūmų uždangoms, drąsiai galima kelti klausimą – kam visų pirma buvo naudinga palaidoti jungtinę valstybės ir privataus kapitalo bendrovę  LEO LT,  buvusią tikru Lietuvos sėkmės bilietu, forsuojant lietuviškos atominė jėgainės statybos planus, kas iš tiesų po to laimėjo numetus apkvailintiems žmonėms referendumo dėl pritarimo ar nepritarimo japoniškos Visagino AE statybos vizijai idėją. Kalbėti dabar apie tuos nesenos istorijos įvykius galiu tik prisiversdamas, jausdamas baisų diskomfortą, taip tarsi būčiau įpareigotas laupyti dar neužgijusios žaizdos šašus, negalėdamas nusišalinti nuo atminties, kad tuo metu klūpodamas prašiau žmonių atsitokėti visoje serijoje lrytas. lt išspausdintų straipsnių, neretai sulaukdamas tik pajuokos, kad be reikalo panikuoju.  Žinia, kiemsargio balsas į dangų neina, gal net plėšikui atrodo, kad šunelis palos ir kada nors nustos. Dar prieš  krūvą metų, užsimindamas apie sužlugdytas viltis pasistatyti AE, tarsi žiūrėdamas į vandenį, rašiau „įsivaizduoju, jog po kelerių metų A.Kubilius įrodinės, jog gerus jų planus sugriovė valdžią perėmę politiniai oponentai. http://lietuvosdiena.lrytas.lt/-12827967551281344704-išdavystės-anatomija.htm

edvardas čiuldė       2022-07-4 6:37

Ar gali sąjūdis kur nors pavėluoti? „Įsteigtas Sąjūdis prieš Astravo AE“, - dar ne taip seniai skelbė  Lietuvos naujienų agentūros. Kas be ko, Sąjūdžio vardas mūsų bendruomenei turi magišką reikšmę, tačiau jeigu aną kartą pirmapradžiu pavidalu Sąjūdžiu buvo pavadintas   ledus pralaužiantis, laiką paskubinantis žmonių sujudimas, tai šiuo atveju, kaip atrodo bent man, legendinis pavadinimas yra didesniu ar mažesniu laipsniu profanuojamas, nes Sąjūdžio burtažodis, daug nesusimąstant, čia yra pritaikomas kraupiai pavėlavusios sąmonės kolizijų nusakymui. Pranešimą lydinčioje momentinėje nuotraukoje manome visą būrį iškilių, daugiausia iš konservatorių partijos, Lietuvos žmonių,  besibūriuojančių aplink Vytautą Landsbergį kaip centrinę šio įvykio arba net apskritai mūsų laikmečio figūrą. Tarkime, V.Landsbergio dalyvavimas įvykyje bent iš dalies pateisina žodžio „Sąjūdis“ panaudojimą, tariant, kad ten, kur žengia V.Landsbergis, iš paskos velkasi ir Sąjūdžio legenda, tačiau nevalia užmiršti, kad aną kartą V.Landsbergis buvo laiką visados bent truputėlį pralenkianti, numatanti kelis ėjimus į priekį daugiau nei oponentai asmenybė,  o kovos prieš Astravo AE pastatymą istorijoje, nežiūrint bravūriškų nuotraukos pozų, jis jau primena radikaliai pavėlavusį, ceitnoto negandų ištiktą žmogų.  Dar kitaip tariant, kyla klausimas – kodėl tas pats V.Landsbergis, ilgą laiką tylėjęs taip intensyviai, tarsi būtų vandens prisisėmęs į burną, apie Astravo AE užtraukiamą mums egzistencinį pavojų prabilo tik pastaruoju laiku, nežiūrint to, kad didelės paslapties dėl tikrųjų Kremliaus finansuojamos AE statybos mūsų pasienyje ketinimų nebuvo jau daugelį metų.  Kaip atrodo bent man,  V. Lansbergio santūrumą šiuo klausimu lėmė, jo charakterį, įpareigojantį pasisakyti dėl Astravo AE taip nuodugniai, kaip dabar, radikaliai pavėlavęs, jis kartas nuo karto pasisako, ilgą laiką tramdė partiniai interesai. Astravo AE statybos paruošiamieji darbai prasidėjo mažiausiai prieš 10 metų. Dar tada viešoje erdvėje įsivėliau į diskusiją su Andriumi Kubiliumi, kuris nepavargdamas mus įtikinėjo, kad neva pats asmeniškai dviračiu išvažinėjęs Baltarusiją skersai išilgai,  niekur nerado nė mažiausios užuominos, jog Aliaksandras Lukašenka puoselėtų planus pasistatyti AE. Tiesą sakant, dirva Astravo AE statybai buvo išpurenta dar anksčiau,  pavykus sužlugdyti LEO.LT. Neslėpsiu, kad ši nešvanki Lietuvos energetinių planų užblokavimo ir po to sekusi Astravo AE pastatymo istorija (iš esmės tai yra viena ir ta pati istorija) nuodija mano siela, jeigu nesakyti, veda į pasiutimą. Tačiau tikriausia niekas nepakvies manęs į minėtą nuotrauką pastovėti tarp šių gražių ponų, todėl mainais už tai toliau perspausdinu savo senesnių laikų straipsnelį apie Astravo AE,  pavadinimu „Kaip jie mus išdūrė su ta elektrine“

T0mas J. -> stasiui       2022-07-3 23:30

Apie bet kokios AE atsipirkimą galima kalbėti tik tada, kai susumuojame visas pajamas ir išlaidas.
Mes net apie Ignalinos AE atsipirkimą kalbėti dar negalim, nes kol ji nebaigta uždaryti, nežinom visų šio objekto išlaidų. Nežinom, kokia gausis kWh savikaina.

T0mas J.       2022-07-3 23:23

Kai kolaborantas (pagal BK 120 str. kolaborantas) veržiasi į vadovaujancius postus aš visada esu prieš.

stasys        2022-07-3 22:11

tas sigitas tikras anu laiku berazumis , ant jo kaktos galima kepti batkos kiaušiniene . Xuilo naudingas elementas , vienas tu kuris už sudžiūvusios duonos kriautę praeita karta sovietams pardavė Lietuva , o vėliau labai tuo piktinosi , nepamiršdamas žegnotis . Lietuva ir po Ignalinos AE uždarymo galėjo turėti nauja AE ir jau šiandiena ji būtų atsipirkusį ne tokiomis esamomis kainomis. Na ant durniaus visada svetimi joja , reikia tik tinkamai padedant propagandos , pabalnoti .

sigitas       2022-07-3 11:11

Nesutinku su autoriumi iš principo…kai renkamasi iš dviejų blogybių, rezultatas ir gaunasi arba blogas arba labai blogas…Kad dabartinis Marijos žemės vadovas bus ne kažką, turėjo būti aišku vien iš jo “stiklainio” istorijos ir to, kad jis gana efektyviai dirbo banke…Kita vertus kol visuomenė miega ir sako, o man gerai, manęs tai neliečia, valstybė, tiksliau jos likučiai ir toliau garmės žemyn…Kas dėl elektrinės, tai nereikia ieškoti rusų ausų, žmonės nepritarė dėl paprastos priežasties, pirma dėl saugumo, nereikia pamiršti Fukušimos katastrofos ar čia irgi rusų ausys? ie antra galima tik įsivaizduoti, kiek nauja atominė būtų kainavusi, čia turiu galvoje kiek milijardų būtų pavogta…Kažkodėl teigiama, kad jeigu būtume pastatę savo rusai nebūtų statę...Visiškai neteisingas teiginys, nes reikia klausti kitaip, o jeigu Ignalina būtų neuždaryta, rusai vis tiek būtų statę? O gal už Ignalinos uždarymo ir kyšo rusų ausys? Jau nekalbu apie kitus dalykus…praėjus daugiau kaip 30 metų po Nepriklausomybės tebestovi paminklai Tautos išdavikams ir kolaborantams, didvyriai ignoruojami ir šmeižiami, nuo BRELL gal atsijungs, o gal ir ne…ir t.t. ir t.p…...

stasys        2022-07-3 8:17

Nereikia taip sureikšminti D. Grybauskaitės kritikos G. Nausėdai , eks Prezidentė komentavo susidariusią situacija dėl Lietuvos įvestu sankcijų Kaliningradui . Taip kaip esami Lietuvos vadovai kiek pabūgo ir pasimetė ėmus xuilo spausti ir grasinti Lietuvai o čia dar EK noras gilintis į problemą ir Vokietijos kanclerio paslaugus tūpčiojimai xuilo ... Esmė užduoto klausimo D. Grybauskaitės buvo , kokios pozicijos Lietuva laikysis kai EK nuspręs daryti išimtis Kaliningrado tranzitui . Jei ne Estijos tvirta palaikymo pozicija Lietuvai ir D. Grybauskaitės kritika .. subinlaižiai mūsų tikrai butų padarę išimtis . Na atiduokime ir pagarba D. Grybauskaitei jos Prezidentavimo laikotarpių visi užsienio reikalu ir Seimo klierikai prieš tardami žodį dar gerai pagalvodavo . Beje, dėl xuilo ir Mordoro eks Prezidentė buvo teisi , šūdas visada išplauks į paviršių .. tai tik laiko klausimas . Ar tai noras pakartoti D. Grybauskaitės vėl užimti Daukanto a. rūmus ? Ta parodys kaip seksis G. Nausėdai tvarkytis su šia sudėtinga geopolitine situacija .

Rasa       2022-07-3 7:39

Taip.Pradėjo nejučia. Landsbergis jau visiems parodė, kas jo reikalus paveldės. Tikėsimės taip nebus.

Smaguris       2022-07-3 7:13

apkvaites nuo kaitros nebesizino i kuri puslapi pataikyt,tai triedzia na ugad…

nenuostabu - pedofilai nuspręs       2022-07-2 22:03

po Garliavos bet kokios nesąmonės galimos Lietuvoje.
——-
(rebiatos iš TM, GP ir kitur - nepakaltinami, jie bet ką gali apkaltinti)

Smagu       2022-07-2 19:19

Jungtinės Rusijos ir LLR karinės pajėgos išvadavo Lysyčianską. Manau, greitai bus dar vienas Mariupolio scenarijus, pagal kurį slavaukrainiečiai vėl sėkmingai “evakuosis” į LLR ir Rusijos kalėjimus.
https://ria.ru/20220702/lisichansk-1799813523.html

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.