Europa

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 20 d. 22:23

14     

    

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

laikmetis.lt

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas ir jo partija „Fidesz“, iškovoję eilinę triuškinančią pergalę Vengrijos balandžio mėnesio rinkimuose. Visą tai pritraukė konservatorių iš viso pasaulio dėmesį. Konservatorių politinių veiksmų konferencijoje (CPAC) Budapešte, svečiai iš JAV ir kitų šalių ieškojo atsakymų, kaip Vengrijai pavyksta atsakyti į iššūkius, su kuriais susiduria visa Vakarų civilizacija.

Kreipdamasis į konservatyvius nuomonės formuotojus, politikų, akademikų ir aktyvistų auditoriją, V. Orbanas pateikė 12 taisyklių, kuriomis konservatoriai gali vadovautis, jei nori pamėgdžioti Vengrijos konservatorių sėkmę, o tai dar labiau aktualu, nes jo partija „Fidesz“ praėjusį mėnesį vykusiuose visuotiniuose rinkimuose užsitikrino 54 proc. balsų ir dviejų trečdalių daugumą.

„Receptas yra atviro naudojimo, nemokamas išsinešimui ir susideda iš 12 punktų, kuriais dalinuosi su jumis. Dvylika, sakau mūsų draugams iš užsienio, yra laimingas Vengrijos laisvės kovotojų skaičius“, – sakė V. Orbanas, prieš pradėdamas savo kalbą.

Žaisk pagal savo taisykles

„Pirmasis vengriško recepto punktas. Turime žaisti pagal savo taisykles. Vienintelis būdas laimėti – atsisakyti priimti kitų siūlomus sprendimus ir kelią“, – sakė V. Orbanas.

Cituodamas V. Čerčilį, jis tęsė: „Jei turite priešų, tai yra ženklas, kad kažką darote teisingai. Jis teigė, kad konservatoriams svarbu susikurti storą odą ir nesitaikstyti su priešų teiginiais, kad jie yra „netinkami viešajam gyvenimui arba laikomi rūpesčių keliančiais žmonėmis“, jei neskristų strėlės į jūsų pusę, tai jau savaime yra įtartina.

Jis taip pat perspėja konservatorius, „kad kiekvienas, kuris žais pagal savo priešininkų taisykles, tikrai pralaimės“.

Pažink savo žmones ir ko jie nori

Antras V. Orbano paminėtas akcentas – nacionalinis konservatizmas visada turi reaguoti į vidaus politiką, o tai reiškia likti elektorato pusėje. Šiai strategijai pabrėžti jis pateikė imigracijos pavyzdį.

„Nusprendėme sustabdyti migraciją ir pasienyje pastatyti pietinę užtvarą, nes Vengrijos žmonės pareiškė, kad nenori nelegalių imigrantų. Jie pasakė – Viktorai, pastatyk tą sieną. Po trijų mėnesių užtvara buvo baigta.

Paslaptis yra nepersistengti galvojant, kokia ta tvora bus, o pradėti ją statyti, – pabrėžė V. Orbanas. – Vengriška tvora yra paprasta vielinė, su judesio jutikliais, stebėjimo bokštais ir kameromis. Bet jei žmonės nori apsaugoti savo šalį, tokios tvoros užtenka pasitarnauti šiam tikslui“.

Jis taip pat pažymėjo, kad progresyviųjų noras primesti visuomenei savo radikalias fantazijas yra grėsmė, bet, tuo pačiu, ir galimybė konservatoriams.

Užsienio politika, paremta interesais, o ne ideologija

Trečias dalykas, kurį nurodė V. Orbanas, yra nacionalinio intereso užsienio politika išlaikymo svarba.

„Kairė visada sako, kad užsienio politika yra ideologijų mūšis, gėrio ir blogio kova, kurioje sprendžiama istorijos eiga. Bet kiek aš matau, mano brangūs draugai, per pastaruosius 100 metų buvo bent keturi iš šių mūšių, ir kažkas negerai su tokia formule.“ Koks V. Orbano atsakymas? „Pirmiausia tauta, pirmiausia Vengrija, pirmiausia Amerika“.

Jis ragino kurti interesais, o ne ideologija pagrįstą užsienio politiką, ir pasinaudojo karo Ukrainoje pavyzdžiu, kad išreikštų savo mintis, taip pat pabrėždamas, kad šis kelias ne visada lengvas.

„Rusija yra agresorė, Ukraina – auka. Mes smerkiame agresorių ir padedame užpultiesiems, bet kartu žinome, kad Vengrijos Ukraina negina. Vengriją gali apginti tik NATO ir Vengrijos gynybos pajėgos.

Kalbant apie gyventojų skaičių, mes priėmėme daugiausiai pabėgėlių, o vengrų žmonės mielai padeda… bet jie nenori mokėti karo kainos, nes tai ne jų karas, ir jie iš to negauna naudos. Jie puikiai žino, kad su karu ateina sankcijos, infliacija, stagnacija ir ekonomika, o karas visada nuskurdina žmones“.

Konservatoriams labiau nei bet kada reikia galingo žiniasklaidos balso

V. Orbanas teigia, kad konservatoriai turi ne tik didinti žiniasklaidos turimą galią, bet ir suvokti, kad kairieji šią galią naudoja daug veiksmingiau.

„Mes galime parodyti kairės beprotybę tik tada, jei turėsime žiniasklaidą, kuri mums padės tai padaryti. Kairiosios nuomonės gali būti tik dominuojančios, nes žiniasklaida padeda jiems sustiprinti savo balsus. Problema, kad šiuolaikinė Vakarų žiniasklaida lygiuojasi į kairiąją poziciją“, – sakė jis.

Jis pripažino, kad konservatoriai susiduria su tikra problema, sakydamas, kad „kai tik žiniasklaidos erdvėje pasirodo konservatyvus veikėjas, jis yra kritikuojamas, diskredituojamas ir daromas nepageidaujamu“.

V. Orbanas atkreipė dėmesį į realybę, su kuria daugelis konservatorių vis dar nesusitaikė, tačiau šį žaidimą turi žaisti ir konservatoriai.

„Pavyzdžiui, demokratai Amerikoje šių taisyklių nesilaiko. Pabandykite suskaičiuoti, kiek žiniasklaidos priemonių tarnauja Demokratų partijai? CNN, „New York Times“, ir taip galėčiau tęsti be galo, bet net iki vakaro nepasiekčiau šio sąrašo pabaigos.

Žinoma, respublikonai turi savo sąjungininkų žiniasklaidoje, tačiau jos neprilygsta liberalios žiniasklaidos dominavimui. Mano draugas Tuckeris Carlsonas (Takeris Karlsonas) yra vienintelis, kuris atkakliai laikosi savo. Jo laida yra žiūrimiausia. Ką tai reiškia? Tik tiek, kad respublikonai turėtų kurti tokias laidas ir jas rodyti dieną ir naktį“.

Iš anksto identifikuokite savo priešininką

V. Orbanas sakė, kad penktasis punktas, kurį konservatoriai gali panaudoti siekdami pergalės, yra atskleisti savo oponentų ketinimus.

„Savo žiniasklaidos turėjimas yra būtina, bet nepakankama sąlyga laimėti. Jūs taip pat turite būti tabu laužytojas. Galbūt man nereikia to pristatyti mūsų draugams amerikiečiams, nes kas yra didesnis tabu laužytojas, nei pats prezidentas Donaldas Trumpas? Bet jūs galite perkelti tai į kitą lygį. Laužyti reikia ne šiandienos, o rytojaus tabu.“

„Čia, Vengrijoje, mes tai darome atskleisdami, kuo užsiima kairieji, dar prieš jiems viską ištransliuojant viešai. Iš pradžių jie užsiims neigimu, bet paskui bus dar sėkmingiau, kai paaiškės, kad mes visą laiką buvome teisūs“.

V. Orbanas turėjo omeny savo šalies vaikų apsaugos įstatymą, kuris riboja LGBT ideologijos mokymą mokyklose. Dėl šio žingsnio Vengrija tapo ES sankcijų taikiniu, tačiau referendumo metu jį palaikė didžioji dauguma vengrų.

„Imkime pavyzdžiu LGBTQ propagandą, nukreiptą į vaikus. Ji yra naujas reiškinys, bet mes jį jau sunaikinome. Iškėlėme į viešumą ir surengėme referendumą. Didžioji Vengrijos žmonių dauguma atmetė vaikų ideologizavimą. Iš anksto atskleisdami, kuo užsiima kairieji, privertėme juos stoti į gynybą, ir galiausiai jie turėjo prisipažinti apie savo planus“.

Pasiekite ekonominę sėkmę arba žlukite

Remdamasis sparčiu Vengrijos BVP augimu, mažu nedarbu ir didėjančiu realiu darbo užmokesčiu, V. Orbanas pabrėžia ekonominę sėkmę, kaip pagrindinį konservatorių planą, teigdamas, kad kairieji „nori ekonomiką valdyti remdamiesi abstrakčiomis idėjomis“.

„Atėję į valdžią, nusprendėme, kad turime daryti tik tokią ekonominę politiką, kuri būtų naudinga daugumai rinkėjų. Čia, Vengrijoje, turime šūkį: naudos gaus net ir tie, kurie už mus nebalsuos. Tokiu būdu esame visiška priešingybė pažangiesiems, kurie daro meškos paslaugą net tiems, kurie už juos balsavo“.

Jis pabrėžė, kad žmonės nori dirbti, o dešiniųjų vyriausybė, kuri negali duoti ekonominės naudos, neišgyvens.

„Žmonės nori darbo, o ne ekonomikos teorijų. Žmonės nori eiti į priekį gyvenime, nori geresnio gyvenimo savo vaikams nei turi jie patys“.

Nebūkite marginalizuoti

Savo septintajame punkte V. Orbanas pabrėžė, kad konservatoriai neturi tapti marginalizuoti, ir sakė, kad „ekstremistinės sąmokslo teorijos“ kartais pakiša koją ir dešinėje.

„Bet mano draugai, kuo skiriasi kraštutinių dešiniųjų sąmokslo teorijos ir elementarios biologijos neigimas iš elitinių judėjimų? Atsakymas paprastas – jokio skirtumo. Turime duoti Dievui tai, kas Dievo, ciesoriui, kas ciesoriaus, o mokslui – tai, kas yra mokslas“, – sakė jis.

Nors sąmokslo teorijų propagavimas socialinėje žiniasklaidoje gali sulaukti didžiulės auditorijos, jie nelaimės rinkimų, net jei juose kartais yra tiesos, sakė jis. Galų gale tai tik atstums didžiąją dalį elektorato ir sukels konservatorių nuostolius prie balsavimo kabinos, teigė V. Orbanas.

Vis labiau skaitmeniniame pasaulyje niekada nepamirškite skaityti knygų

Aštuntajame punkte V. Orbanas paragino konservatorius vertinti knygų galią.

„Nesu akademinis žmogus, bet akivaizdus faktas, kad nebuvo išrastas geresnis įrankis sudėtingoms idėjoms suprasti ir perteikti nei knyga. O pasaulis darosi vis sudėtingesnis, reikia skirti laiko jį suprasti. Pavyzdžiui, aš pats kiekvieną savaitę skiriu laiko tik skaitymui. Skaitymas taip pat padeda suprasti, ką galvoja mūsų oponentai ir kur jų protas daro klaidas.

Jis pabrėžė, kad konservatoriai turėtų skaityti, net jei daugelis visuomenės tolsta nuo knygų. Tada šios žinios turi būti paverstos politiniais veiksmais ir komunikacija.

Visada turėk vilties

Devintas V. Orbano punktas yra raginimas konservatoriams tikėti, sakydamas, kad „tikėjimo stoka yra pavojinga“: „Jeigu žmogus tiki, kad vis vien ateis Teismo diena, ir kad už savo poelgius teks atsakyti Dievui, jis stengsis daryti viską, kas nuo jo priklauso. Štai todėl mes ir skatiname jaunus konservatyvius politikos studentus įsitraukti į tikėjimo gyvenimą“.

V. Orbanas pripažino, kad ši idėja jam kilo tik bėgant metams, sakydamas, kad politinės karjeros pradžioje jis ne iš karto atpažino gyvybiškai svarbią tikėjimo galią, tačiau po 32 metų parlamente ir 17 metų ministro pirmininko pareigų, jis pripažįsta, kad sėkmė kyla tik iš tikėjimo ir pasitikėjimo Dievu.

Draugaukite, venkite susiskaldymo

Dešimtas punktas, kurį propaguoja Vengrijos vadovas, yra draugų poreikis, pabrėždamas, kad liberalai ir neomarksistai yra neįtikėtinai vieningi ir visada palaiko vienas kitą.

„Priešingai, mes, konservatoriai, galime kivirčytis vieni su kitais dėl menkiausių klausimų, o tada stebimės, kodėl mūsų oponentai mus šaržuoja. Mes tikrai turime intelektualų išprusimą ir rūpinamės intelektualiniais niuansais, bet jei norime sėkmės politikoje, niekada neturėtume žiūrėti į tai, dėl ko nesutariame su kitu žmogumi, o ieškoti bendros kalbos“.

V. Orbanas atkreipė dėmesį į Vatikaną, norėdamas pabrėžti savo teiginį, kad jis yra vienas svarbiausių Vengrijos sąjungininkų ir krikščioniškų vertybių sergėtojų. Tokiose srityse, kaip šeimos politika, Vengrija ir Vatikanas yra „susivieniję tikėjime, kad tėvas yra vyras, o motina yra moteris“. Be to, tiek Bažnyčia, tiek Vengrija vieningai siekia taikos ir padeda Ukrainos pabėgėliams.

„Tačiau tuo pat metu apie nelegalią migraciją galvojame kitaip. Šiuo klausimu negalime gerai sutarti, bet galime kartu dirbti“, – sakė jis. Tada perspėjo, kad galingi ir vieningi kairieji visada sumedžios susiskaldžiusį konservatorių judėjimą ir pribaigs juos po vieną.

Kurkite bendruomenes

V. Orbanas savo kalboje pareiškė, kad konservatyvi politinė sėkmė neįmanoma be stiprių bendruomenių.

„Kuo mažiau bendruomenių ir kuo vienišesni žmonės, tuo daugiau rinkėjų už Vengrijos liberalus, kuo daugiau bendruomenės, tuo daugiau balsų gauname mes. Tai taip paprasta, kad nereikia nieko net aiškinti“.

Kurkite institucijas, kurios išgyvens ilgiau, nei jūs patys

Dvylikta ir paskutine savo pastaba V. Orbanas paragino konservatorius kurti sėkmingas institucijas, kuri remia arba vadovauja įvairioms švietimo, žiniasklaidos, religinėms ir jaunimo organizacijoms, kurių labai trūksta daugelyje Vakarų valstybių.

„Nepamirškime, politikai ateina ir išeina, o institucijos lieka su mumis ištisomis kartomis. Šios institucijos gali intelektualiai atnaujinti politiką. Visada reikia naujų žmonių, taip pat idėjų, minčių, kurioms išsekus pritrūksta amunicijos, ir opozicija tada mus be gailesčio šienauja.“

V. Orbanas baigė savo kalbą, atkreipdamas dėmesį į didžiulę grėsmę, kurią kairieji kelia visai Vakarų civilizacijai, nurodydamas, kad „tai, kas iš tikrųjų pavojinga, yra ne išorėje, o viduje“.

„Jūs, mano brangūs Amerikos draugai, turite reikalų su Jungtinėmis Valstijomis, mes – su Europos Sąjunga. Tie patys žmonės, beveidžiai, ideologiškai apmokyti, biurokratiški žmonės sėdi Vašingtone ir Briuselyje. Liberalai, naujieji marksistai, George’o Soroso patikėtiniai, atviros visuomenės skleidėjai, nori panaikinti vakarietišką gyvenimo būdą, kurį jūs ir mes taip mylime. Už jį kovojo jūsų tėvai per Antrąjį pasaulinį karą ir Šaltąjį karą, už jį mes kovojome, kai išstūmėme sovietinius komunistus iš Vengrijos“.

„2024-ieji bus lemiami“, – pažadėjo V. Orbanas. – Jūsų laukia prezidento ir Kongreso rinkimai, pas mus – Europos Parlamento rinkimai. Šios dvi vietos žymi du frontus kovojant už Vakarų civilizaciją. Turime dvejus metus pasiruošti. Vengrų pamoka tokia, kad stebuklingos kulkos nėra. Yra tik sunkus darbas“.

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yel“l“ow submarine        2022-05-26 12:19

nors straipsnis pindosinės kilmės, tačiau nuskambėjo(pagrindiniais akcentais) kaip gaiviausio oro gūsis, netiesos.lt rusofobinėje smarvėje, kurios visada užtenka ir vengrijai smile))

stasys        2022-05-22 19:38

piZdec klumpakojams ? 2022-05-21 13:06 . eik buroku ravėti klipata .. kiek čia burna aušinsi ..

Šlovė našim       2022-05-22 11:57

Putinas eis per visą Ukrainą, neturėkite iliuzijų. Rusijai reikia buferio zonos nuo Vakarų. Ir JAV su NATO turi nešdintis už 1997 metų sienų. Vadinasi rusai eis iki Berlyno, gal nebūtinai kariuomenė, bet toje zonoje neturi būti NATO bazių su raketomis, kurios grasintų Rusijai. NATO gali likti, bet tai bus daugiau simbolinis praeities aljansas, kurio niekas neberems, o tada pats su laiku sunyks. Lietuva yra pasmerkta savo geografijos būti su Rusija ir jokia JAV šito nepaleis, kai rusai pastatys jos pašonėj raketų ir sakys: keiskimės įtakos zona. Ir viskas. Norime, nenorime, bet pasaulio tvarka bus pakeista ir Putinas valdys Europoje, kaip buvo nuo senųjų laikų. Ahahahahahaha ☺☺☺☺☺☺

stasys        2022-05-21 19:38

piZdec klumpakojams ? 2022-05-21 13:06 ... murziau ,  liko Lukašenka . Vat kad Lukošius nutartu , čia butu ir kuo pasidžiaugti . Gal musiškiai senus elektrėnus sugalvos pakurti ?

ah.ą       2022-05-21 13:50

politika tai visų pirma ūkininkavimas valstybės mastu. Pasižiūrėkit į žemėlapį kur yra Vengrija ir kas resursų tiekėjas.

Dar vienas jankių pravalas       2022-05-21 13:31

Западным санкциям не удалось поставить российскую экономику на колени из-за ее уникального положения в мире, написал в статье для американского портала OilPrice аналитик Джош Оуэнс.
По его мнению, энергоресурсы и продовольствие страны крайне важны для глобальной стабильности.
Daugiau straipsnyje - “ В США признали провал попытки поставить российскую экономику на колени”.

piZdec klumpakojams ?       2022-05-21 13:06

Rusija oficialiai vakar pranešė, jog nuo gegužės 22 d. nutraukia elektros energijos tiekimą į Lietuvą. Tai kaip dabar bus, ponai tvartelio mylėtojai???

Pyst ir pabaiga       2022-05-21 12:36

Pif paf ir nebera Mariupolyje nacikų. Nutekėjo į kanalizacijos vamzdį.

Dolerio galybei piZdec…       2022-05-21 11:47

Pagoglinkit - “ JAV skolinasi iš Kinijos 40 milijardų, kad padėtų Ukrainai”.

Oi,Staseli,       2022-05-21 9:40

na ir kiausiniene cia suplakei,ne viskas taip paprasta,ypac siam isprotejusiam pasauly.Orbanui tenka rinktis arba arba.Nevienareiksmiska,nes vengru ekonomika susieta su energ.resursais da labiau nei vokieciu..

stasys        2022-05-21 8:36

Šarlatanizmas vienasmenės politikos . Jei Vengrijoje iš tikro būtų populiaros konservatyvios vertybės jos politikoje matytume daugiau įvairių asmenybių ir veidu, matytume daugiau dvasingumo, apie kuri čia kalba tas klounas ir didesne reikšme tos šalies gyvenime užimtu bažnyčia , o aš to nematau . Čia tik dar vienas politikos ‘gopnikas’ kuris kaip ir putinas surado sau šilta vieta ir labai nenorį tos vietos prarasti . Na paklauskime savęs atvirai , kokie šansai D.Grybauskaitei buvo gauti trečia prezidentine kadencija ? su ta mintimi jog laikinai pamirštume Konstitucija ? Labai dideli , tiesa ta kad seni ‘politikos artojai’ tikroje demokratinėje visuomenėje supranta kada ju asmuo - ilgametis vadovavimas šaliai pradeda kenkti užgožiant visuomenėje vykstančioms permainoms savo metamu šešėliu . Kodėl tie ‘gelbėtojai - gopnikai’ visada vadovaujasi naudos šaliai principais ? ar visada nauda matuojama pinigais ? Kas su Lietuva būtų nutikę jei mes , mūsų valstybė, būtų pasirašiusi po visais jei siūlomais naudos duodančiais projektais ? Mes Klaipėdoje jau turėtume antra ‘kinietiška ’ modernu jūrų uosta o ir Klaipėda butų virtusi ‘kiniška’ , palaidojant be abejo sena konkurencijos pagrindais . Nesų Orbano gerbėjas ji visada kritikavau ir toliau į jį kritiškai žiūrėsiu. Politikui dera užimti jam skirta vieta tarnauti visuomenei , kai Jis ta pamiršta ..gimsta putinai , orbanai kurie geriau žino ko nori visuomenė .  Beje pasivadinti konservatoriumi nereiškia juo būti .. kaip ir Lietuvoje , viskas aukštin kojomis . VAT JEI SUKEISTUME ANT PARTIJU USTINIU LENTUTES VISKAS STOTU Į VIETA , o gal ir mūsų gyvenimas taptu visiems suprantamas ir aiškus . ( mintis tarp gurkšneliu kavos ) .

Sutinku,bet nesutinku       2022-05-21 8:18

TEIGIAMA,kad morale nesvarbu,materija,pragmatizmas rool.Protingumas kai kada gali buti pragaistingas.Butent knygu skaitymas mane ir vercia nesimpatizuot Orbanui,nors iki karo labai juo zavejausi.Na negali but su botoksu ne uz ka…

Patarimas “ bravo”       2022-05-21 6:20

Dar kartą perskaityk trečią punktą.

bravo , bet....       2022-05-21 1:27

Orbanui trūksta elementaraus įžvalgumo pagalbos Ukrainai atžvilgiu: mato tik akivaizdžią vienkartinę naudą savo šaliai ,o nesupranta,kad Vengrija ,pralaimėjus Ukrainai ,tuoj pat atsidurs Putino tiesioginių interesų lauke : juk ten buvo Vengrija ištisus penkesdešimt tarybinių metų.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.