A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Druskininkų vicemerą teismas nubaudė už savivaliavimą | Tiesos.lt

🌄Druskininkų vicemerą teismas nubaudė už savivaliavimą

Tiesos.lt redakcija   2013 m. sausio 25 d. 16:29

0     

    

Druskininkų vicemerą teismas nubaudė už savivaliavimą

Kaip Tiesos.lt ne kartą rašė, rudenį vykusių rinkimų į Seimą metu Druskininkų savivaldybės administracija, tuo metu vadovaujama Lino Urmanavičiaus, uždraudė Vaidui Šalaševičiui, Lazdijų-Druskininkų rinkimų apygardoje kandidatavusiam konservatorių kandidatui, kurį rėmė ir Lietuvos Sąrašas, iškabinti savo išorinę politinę reklamą privačiai bendrovei priklausančiame išorinės reklamos stende Druskininkų mieste, Veisiejų gatvėje. Daugiau apie tai skaityti čia.

V.Šalaševičiaus pagrindinė varžovė šioje apygardoje buvo socialdemokratų kandidatė – tuometinė Druskininkų savivaldybės vicemere Kristina Miškinienė, tad toks Druskininkų savivaldybės administracijos sprendimas, kaip grubiai pažeidžiantis Rinkimų įstatymą, galimai proteguojantis vietos valdžios kandidatę į Seimą, kandidato buvo apskųstas Vyriausiajai rinkimų komisijai, tačiau ši neišdrįso svarstyti konservatoriaus skundo ir nepritarė VRK nario J.Udrio parengtai išvadai dėl Druskininkų savivaldybės administracijos veiksmų įvertinimo.

Tačiau visas aplinkybes išnagrinėjęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas konstatavo, kad „toks Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas vertinamas kaip Komisijos atsisakymas nagrinėti Vaido Šalaševičiaus skunde ir patikslintame skunde išdėstytus reikalavimus, t. y. nepagrįstas ir neteisėtas Vyriausiosios rinkimų komisijos neveikimas (Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymo 3 straipsnio 2 dalies 8 punkte ir Seimo rinkimų įstatymo 51 straipsnio 13 dalyje numatytos pareigos nevykdymas)“, ir nusprendė Vaido Šalaševičiaus skundą tenkinti, VRK posėdžio protokolinį sprendimą dėl Vaido Šalaševičiaus skundo naikinti ir įpareigoti Druskininkų savivaldybę netrukdyti pareiškėjui jo pasirinktu būdu skleisti politinę reklamą Druskininkuose. Daugiau apie tai skaityti čia.

Tačiau L.Urmanavičiaus vadovaujama Druskininkų savivaldybės administracija nusprendė nepaisyti LVAT sprendimo. Dar daugiau – Druskininkų savivaldybei pavaldžios įmonės „Druskininkų paslaugų ūkis“ darbininkai 2012 metų spalio 11 dienos vakarą (tarp 19 ir 21 valandos) iš pamatų išardė visą gelžbetoninį reklamos stovą. Kadangi išardytas statinys savivaldybės įmonės darbininkų buvo išvežtas įmonės sunkvežimiu nežinoma kryptimi kartu su reklaminiu konservatoriaus plakatu, V.Šalaševičius dėl plakato vagystės tuomet kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Šiuo metu Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atlieka ikiteisminį tyrimą dėl plakato vagystės, tačiau, kaip teigia komisariato atstovė Vija Kudzienė, įtariamųjų šioje byloje kol kas nepavyksta nustatyti, nors žiniasklaida, pavyzdžiui, 15min.lt portalas, viešai skelbia nuotraukas, kuriose užfiksuoti asmenys, griaunantys minėtą konstrukciją.

Už Rinkimų įstatymo pažeidimus ir teismo sprendimo nevykdymą L.Urmanavičiui, kaip tuometiniam Druskininkų savivaldybės administracijos vadovui, buvo surašytas Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) protokolas, tačiau atvykti į VRK susipažinti su protokolu L.Urmanavičius ilgą laiką vengė: iš pradžių jis atostogavo, vėliau prašė nutraukti ATPK procedūrą, dar vėliau bandė nušalinti protokolą surašiusį VRK narį J.Udrį apkaltinęs jį šališkumu.

Komentuodamas teisėjo Antano Šeštoko paskelbtą nutartį VRK narys J.Udris sakė: „Teismo sprendimas mane tenkina visapusiškai, bet aš galiu lažintis, kad ponas Urmanavičius jį skųs. Tačiau, kaip teisininkas, galiu tik pasidžiaugti, jog Druskininkų teismas įrodė, kad Lietuva yra teisinė valstybė, o teismo sprendimų vykdymas ir įstatymų laikymasis galioja visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, net ir Druskininkų savivaldybėje“.

Kad toks teismo nutarimas bus apskųstas kaip neteisėtas, savo interneto tinklalapyje paskelbtame pranešime teigia ir Druskininkų savivaldybė:

„Šiandien Druskininkų miesto apylinkės teismo teisėjas Antanas Šeštokas priėmė nutarimą, kuriuo nusprendė, kad teisėti Druskininkų savivaldybės sprendimai negalioja, o kabinti politinę lauko reklamą kur papuola, paminti ir pažeidinėti savivaldybėje galiojančią tvarką bei savivaldybės priimtus teisėtus sprendimus, yra normalus dalykas. Galimai tokia ir Vyriausiosios rinkimų komisijos nario J.Udrio asmeninė nuomonė.

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus nuomone, tokiu nutarimu įtvirtintas savivalės aktas. Todėl savivaldybė, siekdama deramai atstovauti druskininkiečių bendruomenės interesams, oriai pateisinti savo gerą vardą ir jausdamasi atsakinga už priimamus sprendimus, skųs minėtą nutarimą ir dės visas pastangas, kad visi būti įtikinti, jog teisėti Druskininkų savivaldybės teisės aktai vienodai galioja visiems.“

Tiesos.lt tikisi, kad tai nebus pirmas ir paskutinis vietos socialdemokratas valdininkas, sulaukęs teisminės atsakomybės už įstatymų nesilaikymą einant valstybės tarnautojo pareigas – nuo to momento, kai šį miestą valdo mero Ričardo Malinausko vadovaujami socialdemokratai, tokių valdžios savivalės aktų Druskininkuose būta ne vienas. Daug piliečių papiktino praėjusios vasaros įvykis, kai liepos 3–4 dienomis buvo nugriauta Antano Balkės Atgimimo laikų skulptūra „Legenda“, sukurta M.K.Čiurlionio kūrybos motyvais. Dėl šio brutalaus savivaliavimo akto praėjusių metų gruodžio 12-ąją laisvieji menininkai ir neabejingi piliečiai viešu laišku kreipėsi į premjerą Algirdą Butkevičių ragindami sustabdyti partijos kolegos, Druskininkų mero Ričardo Malinausko vandalizmą.

Daugiau apie tai skaityti Tiesos.lt žurnalistinį tyrimą „Lietuvos atslenka Grūtas?“ bei šios publikacijos atgarsius „Grūto naujienos iš Druskininkų“. Apie mero R. Malinausko autoritarinį vadovavimo stilių ir savivalę pasakoja ir skulptorius A. Balkė.

Tiesos.lt praneša savo skaitytojams, jog kol kas jokio atsakymo į 160* meno, mokslo žmonių ir neabejingų piliečių laišką nesame gavę, nors premjero Algirdo Butkevičiaus atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė tada rašė: „Dėkojame Jums ir visai menininkų grupei už išreikštą susirūpinimą dėl Druskininkuose susidariusios situacijos. Gautą viešą laišką perduosime Lietuvos socialdemokratų partijos valdybai. Artimiausiame LSDP valdybos posėdyje Druskininkų mero Ričardo Malinausko veiksmų, susijusių su skulptūra „Legenda“, klausimas bus sprendžiamas. Apie priimtus sprendimus Jus informuosime.“

Jokio atsako negauta ir į Tiesos.lt redakcijos priminimą (2013-01-21), jog atsakymo laukiame.

Nuotraukos - V.Danauskienės.

* Šiuo metu šį laišką yra pasirašę 180 piliečių, nors parašų rinkimas ir buvo baigtas.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.