Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Dr. Vincentas Vobolevičius: Sauliaus Skvernelio kritikai, paradoksalu, jam tik padeda

Tiesos.lt siūlo   2018 m. sausio 7 d. 6:00

7     

    

Dr. Vincentas Vobolevičius: Sauliaus Skvernelio kritikai, paradoksalu, jam tik padeda

y-news.lt

Komentuodamas Sauliaus Skvernelio raginimą Lietuvai užmegzti kontaktus su Rusijos federacijos vyriausybinėmis įstaigomis, ISM Ekonomikos ir politikos programos vadovas, politologas doc. dr. Vincentas Vobolevičius atkreipė dėmesį į tai, jog politikai visuomet ruošiasi artėjantiems rinkimams.

„Valstiečiai ir S. Skvernelis atėjo į valdžią kaip permainų partija. Vis dėlto jau šiemet suėjo metai, kaip ši partija valdo, kontroliuoja Vyriausybę. Dėl to ši partija neišvengiamai bus valdžios partija ir jos deleguotam Premjerui teks prisiimti atsakomybę už padėtį šalyje“, – kalbėjo dr. V. Vobolevičius.

Dėl to galimas konfliktas su Lietuvos užsienio politiką formuojančiu elitu (prezidente, užsienio reikalų ministru, galbūt netiesiogiai su kai kuriais Tėvynės sąjungos-konservatorių lyderiais) S. Skverneliui leistų vėl pasirodyti kaip „antrosios Lietuvos“, o ne „elito“  kandidatui.

„Kuo daugiau Lietuvos elitas užsipuls šiuo metu premjerą, tuo labiau jam padės paradoksiškai. Bus galima parodyti, kad štai aš padariau pasiūlymą ir tikrasis elitas, Vilniaus elitas, mane puola, tokiu būdu tapatinantis su „antrąja Lietuva“, kuriai, ko gero, tam vidutiniam gyventojui, statistiniam rinkėjui, S. Skvernelio pasiūlymas užmegzti kontaktus grynai tarpvyriausybiniu lygmeniu, neatrodo panašus į išdavystę“, – sakė politologas.

Dr. V. Vobolevičius atkreipė dėmesį, kad toks elgesys panašus į Donaldo Trumpo JAV taikomą strategiją. „D. Trumpas, kuris yra tiek ekonominio, tiek politinio elito narys, labai sėkmingai išnaudodavo aštrius pasisakymus viešojoje erdvėje, po kurių žiniasklaida, jo oponentai, taip pat elito nariai, aršiai jį kritikuodavo ir tokiu būdu ‚elitinį Trumpą‘ sugebėjo pavaizduoti kaip paprastų žmonių čempioną“, – kalbėjo politologas.

Taigi apibendrindamas kalbėtojas darė išvadas, kad „S. Skvernelis mokosi iš D. Trumpo ir bando išsaugoti poziciją kaip „antrosios Lietuvos“ atstovas, kuriam priešinasi Prezidentūra, kuriam priešinasi Vyriausybės dalis […], taip pat ir didžiųjų portalų politikos apžvalgininkai“.

y-news.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas: kritika diktatūroje       2018-01-8 18:03

Štai kaip ją apibūdina Avromas Šmulevičius:
“Ни один диктатор власть добровольно не отдаст. Если уж в стране установилась  диктатура – то любые  общественные  движения и поползновения, которые она разрешает – будут только в ее пользу. Играть на политическом поле с диктатором невозможно. А тот, кто садится играть с шулерами, зная, что они шулера – сам становится шулером с того момента, когда сел за игровой стол. «Если ты пьёшь с ворами, опасайся за свой кошелёк». Те, кто соглашаются пить с ворами – собирают массовые акции в центре города при свете дня. Запускают на них уточек, стойко стоят, сколько разрешат стоять с плакатиками” -
http://afterempire.info/2018/01/04/night-revolution/

Marginalas       2018-01-8 17:23
Pikc       2018-01-7 20:03

“elitinį Trumpą sugebėjo pavaizduoti kaip paprastų žmonių čempioną” - kaip sako, “hipsterizmo grimasos”: jei, užuot aklai “perkėlinėjus” “angliškus” (kurie nė velnio ne angliški, o pas anglus iš lotynų per prancūzų kalbą atėję) žodžius į lietuvių kalbą (spjaunant į VIENINTELĘ šio žodžio reikšmę mūsų kalboje - “sporto rungtynių, lenktynių nugalėtojas”), būtų bent jau pasižiūrėta į žodyną, šito nusišnekėjimo būtų lengvai išvengta. wink

Kritikai konservai       2018-01-7 18:32

Jaučia savos gaujos galą, todėl nerasi iš kailio šmeždami kitus, kad pakeltų reitingus. Jiems ne tik velnias bet ir Dievas nepadės. Jų visos nuodėmės neatleidžiamos amžinai.

TIK       2018-01-7 16:30

tas vadinamas “elitas” ir galvoja, kad tauta mulkiai.Ir jei ne kvailas rinkimų įstatymas, nesulįstų į Seimą tautos nerinkti asmenys - taip vadinami “sąrašiniai”..

albina       2018-01-7 10:24

Lietuviškoj medijoj tik Lietuvos valdžios kritika ir ...Trampas:ką parašė,ką tuo norėjo pasakyti,kodėl žmonos batai tokie,o jo šukuosena tokia.Ir jeigu premjeras pasakė tai,ką pasakytų gal kas penktas gyventojas,tai jis negali pasakyti to kaip ministras pirmininkas?Mes jau renkam prezidentą,kitų problemų nėra!Kaip pigu gaminti TV laidas:būrėjos,ekstrasensai,kandidatai,spaudoje vietoj analitinių rimtų straipsnių dabar diena iš dienos rinkimai,dabar dar - KGB kortos.Kaip alkanai miniai - numetėm ėdesio,pulkit,rimtų klausimų nekils.

vilnietis       2018-01-7 8:46

Vobolevičius kaip isada su savo prognozėmis nepataiko.prezidento rinkimus laimės tikrai ne mentas pravarde skvernyy- kokias jis čia strategijas besukinėtų. o kovodomas su grypce- tai jis dar baudžiamosios bylos sulauks greičiau nei reitingaų.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.