Visuomenės pokyčių analizė, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Žiniasklaida

Dr. Vincentas Vobolevičius: provincija išnyks. Geriau ne gaivališkai

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 15 d. 19:21

11     

    

Dr. Vincentas Vobolevičius: provincija išnyks. Geriau ne gaivališkai

y-news.lt

Komentuodamas Vilniaus universiteto geografų prognozes apie drastiškas Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimo tendencijas dr. Vincentas Vobolevičius skatino susimąstyti apie šalyje įgyvendinamos regioninės politikos gaires.

Anot pašnekovo, posakis, „ateitis – jaunimo rankose“ gali greitai neatitikti tikrovės, nes daugelyje Lietuvos regionų gyventojų daugumą sudarys vyresni gyventojai.  Naujai apgyvendinti tokius regionus bus labai sunku, jau vien dėl sparčiai mažėsiančio naujagimių skaičiaus.  Taip bus todėl, kad „mažiau jaunų žmonių gimdys, tiesiog dėl to, kad mažiau tų jaunų žmonių jau yra.“  Tokiu atveju provincijos nykimas yra neišvengiamas ir jam pasipriešinti yra praktiškai neįmanoma. 

Regioninė politika, pasak dr. V. Vobolevičiaus turėtų siekti, kad paskutiniai jauni žmonės iš regionų migruotų ne į Dubliną ar Oslą, o į Vilnių, Kauną ar Klaipėdą.  „Sudarydami geras sąlygas jauniems žmonėms kurtis Lietuvos miestuose, – sakė pašnekovas, – sukursime jiems galimybę „kartu bendradarbiaujant kurti inovacijas, kurti produktą, kurti darbo vietas.“  Taip neprarastume tų jaunuolių emigracijai, kuri būtų labai tikėtina jauniems žmonėms nerandant darbo merdinčiuose miesteliuose. 

Vis dėlto, dr. V. Vobolevičius pripažino, kad jo siūlomas „planinis miestelių likvidavimas“ atrodo itin drastiškai nes reikalauja susitaikyti su mintimi, jog „Lietuva, tokia kokia ji dabar yra, nustos gyvuoti“.

y-news.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Mokslas       2017-12-18 8:25

Vincai, galvok iš naujo, tu gali geriau.
Tas trijų getų sudarymas Lietuvoje tikrai ne išeitis.

Jules       2017-12-17 14:24

Nes neosovietinis elitas tai vadina Nacionalinio saugumo stiprinimu - konflikto metu miestuose susemt ir sudegint žmones gyvai daug lengviau negu kaime, pavyzdžiui, Hamburg’e, Dresden’e ir kituose didžiuosiuose miestuose kadais, pamenate? Svarbu, kad napalmo ir fosforo užtektų.

Pikc       2017-12-16 19:33

O tas “planinis miestelių likvidavimas” neturėtų būti rubrikoje “nuo bačkos”? smile

nieko nedarykim:       2017-12-16 16:20

Kokie mes protingi; protingesni net už kanadiečius, kurie net Arkties kanadietiškają dalį stengiasi apgyvendinti, nors tai ir kainuoja didžiulius pinigus- tiesiog ten gyvena žmonės, kad toje zonoje būtų gyvenama . Jiems net maisto ir kiti materialiniai ištekliai pristatomi reguliariai lėktuvais. Panašai irsu australais,nors ten dažniausiai vykdoma ekonominė veikla- vystoma galvijininkystė atšiaureniuose rajonuose.
tai koks tikslas skristi į Marsą ir apgyvendinti jį, jeigu nesugebme įsisavinti Vidurio Europos lygumų? pasikvieskime kiniečius- jie parodys , kaip reikia gyventi ir išnaudotio kiekvieną žemės plotelį.O kubiliai , burtkevičiai , visi kurie nuvaldė šį kraštą važiuokite Kinijon pasimokinti, kaip reikia valdyti ir kurti savo valstybę po sovietų -mao Cze dungo valdymo.

provincija gyvena taip-       2017-12-16 13:01

kaimynės vaikai Anglijoje.Tai ji dabar, prieš Kalėdas,papjovė kiaulę,išrūkė palčių,primušė kopūstų,sukaupė kiaušinių,pripirko lietuviškos silkės,saldumynų,dovanų anūkei,prislėgė sūrių,prigraibė grietinių,pas ją atvažiuoja mašiniukas,kuris kursuoja tarp Anglijos ir Lietuvos ir visą šią galingą siuntą ji išsiuntė į Angliją vaikams.Nes jie nori lietuviško maisto,nors dabar grįžo iš Tenerifės,o Lietuvoje ,netoli tėvų namų ,mažame miestelyje nusipirko keliaaukųkštį namą,kurį remontuoja pasamdyti statybininkai.Taip ir gyvena provincija tarp dviejų šalių.Apie Lietuvos miestą negalvoja.Angljoje geriau.

Ar "protingiau"...       2017-12-15 23:23

Vincuk,ar protingiau nieko negali sugalvoti???
O tu pats ar ilgai ten ,Vilniuje, ilgai ruošiesi tuščiai laiką leisti???Žinai,turiu neblogą tau patarimą.Atsiraitok rankoves ir į kaimą.Vyras iš stuomens ir iš liemens esi,tai šakes į rankas ir už darbų.Aš Vilniuje užaugau,ten šeimą sukūriau,vaiką gimdžiau ir dėl pastogės stygiaus išvažiavau į Šiaurės Lietuvą dirbti pagal specialybę.Taip susiklostė gyvenimo aplinkybės,kad
supratau ,kad mano vieta kaime.Prieš dvidešimt metų palikau didmiestį ir pasirinkau darbą ir gyvenimą kaime.NESIGAILIU.Kaime
darbo iki valios,tik netingėk ir dirbk.Tik tam reikia sveikatos.Per anksti gimiau…Gyvenimo saulėlydį suradau kitokį užsiėmimą ir gailiuosi,kad tikrai nedaug laiko liko ,kad suspėti padaryti darbus,kuriuos norėčiau padaryti.Žinau,kad mūsų seneliai ir tėvukai buvo be rašto,bet gyvendami kaimuose kūrė šeimas,gimdė vaikus,dirbo kaimiškus darbus ir turėjo duonos ant stalo.Ir man “įkalė į galvą“nuo pat vaikystės,kad šventa Lietuvos žemelė yra vieta lietuviui po saule ir amžina maitintoja.Žemė nedegantis turtas - tai tėvo žodžiai.
Taip kad neišsižadėkit žemės.Turėsi žemės gabaliuką ,nemirsi badu nei tu,nei tavo vaikas.Ir okupantas brutaliai atėmęs didžiausią lietuvio turtą,pats nusigalavo,tikėkimės visiems laikams.Kai suvažiuosite visi į Vilnių,tai Vilnių uždusinsite.  Bulvės ant asfalto neauga ir pinigų nuo medžių nenusiskinsite.Mūsu mokslininkai nesukūrė technologijų,valstybės turtas iššvaistytas,pinigai pravalgyti,darbo rankos išvyko.Likę mes seniai jau Lietuvai niekuo padėti negalim.Mūsų dienos suskaičiuotos.Kaip pasiklojome ,taip jūs ir išsimiegosite.Nesupyk,Vincuk, už pamokymus,bet ir tu prisiimk dalį atsakomybės ir sau už tai ,kas įvyko su Lietuva.

Taip,dabar        2017-12-15 23:11

visi valstybininkai,nežiūrint partijos,kaip paspaudus mygtuką ,pradėjo šią provincijos naikinimo propagandą.Trims miestams pritrūko baudžiauninkų?Šiaip,tai mūsų miestelyje tuoj pat nuperkami seni namai.Ir dar daug jų neparduoda.Nepavyks šis palnas.

Šis planas        2017-12-15 23:09

yra tai,kad Lietuva tada išvis nustos gyvuoti.Apgailėtina,kokie mes nevykę,jei nesugebam išsaugoti tokios mažos šalies.Jaunimas iš provincijos tikrtai nesusižavės vykimu į miestus,ko nori bankų lobistai,ir imti paskolas bei vergauti visą savo gyvenimą.Na jau ne.Tada jaunimas išvis išvyks iš Lietuvos.Ir tai jaunimui patarsi tie pagyvenę tėvai.Juo labiau,kad provincija jau turi gerus atramos taškus užsienyje.Neišdegs pakinkyti jaunimą į bankų vežėčias.

Prašalaitis Dočiui       2017-12-15 22:59

Leiskite pasiteirauti ar jūs mieste ar kaime gyvenat?

Dočys       2017-12-15 21:31

Viskas paprasčiau už paprastą. Reikia padaryt taip, kad kaime būtų gyvent geriau negu mieste. Tuose miestuose jūs uždusit. Kas bus ne durnius, važiuos į kaimą.

nooo       2017-12-15 20:38

noo puikus planas išnaikyti lietuvius - sukelt į du miestus ir išprovokuot karą su RF ir sunaiknt fiziškai.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.