Dienos aktualija, Geroji Naujiena, Bažnyčios socialinis mokymas

Dr. Irena Eglė Laumenskaitė. Išmokome nešioti kaukes, kad saugotume save…

Tiesos.lt siūlo   2021 m. balandžio 12 d. 16:36

19     

    

Dr. Irena Eglė Laumenskaitė. Išmokome nešioti kaukes, kad saugotume save…

laikmetis.lt

Aną lapkritį, mus vėl atskyrus nuo Eucharistijos, kaimo parapijos kunigo paklausiau: „Kai jau niekas nebeateina, gal Mišių nebeaukoji?“ Jis kiek patylėjo ir atsakė: „Ar aš nebe kunigas? Žinoma, kad aukoju, bet paprastai tik dviese su zakristijonu. Kartais ateina vienas kitas parapijietis – dažniau moteriškės – pasiprašo išpažinties, Komunijos ar pokalbio, ir susitarus, kad ateitų prieš Mišias, dažnai jose ir pasilieka. Tad aukojame trise.
Aną dieną susitinku vieną parapijietį ir klausiu:
– Kaip gyvenate?
– Gerai gyvenu. O jūs, klebone?
– Ir aš gerai.
– Pailsėti galite, nes Mišios uždarytos?
– Ne, kasdien aukoju.
– O kam, jei niekas nebeateina?
– Kaip tai ‚kam‘? Kad jūs gerai gyventumėte..“

Kai Eucharistija yra Bažnyčios centras, uždarius jos šventimą, pasimatė kas iš dvasininkų yra kunigai, o kas valdininkai, kurie uoliai naudojosi nurodymais – jei Mišių negalima švęsti su žmonėmis, galima jų ir neaukoti. Ar ne dėl tokių kunigų – funkcionierių mus įspėjo popiežius Pranciškus, dar neseniai kalbėjęs Kauno arkikatedroje? Tačiau per visą šį, jau antrus metus tebesitęsiančios pandemijos laikotarpį, kai kurie mano draugai nė karto nepraleido sekmadienio Mišių, nes Eucharistijai ištikimi kunigai įprastu laiku Mišias aukojo. Jie nekvietė žmonių, nes toks buvo nurodymas, o, be to, daugelis, saugodamiesi koronaviruso, ir nebūtų atėję. Bet tie ištikimieji kunigai Mišių metu durų neužrakindavo. O kodėl jie turėtų rakinti? Tad tie mažutėliai, kuriems gyvybiškai svarbi ne vien materiali duona, po vieną tykiai įeidavo ir atokiai stovėdavo su kaukėmis. Jie tikrai laikėsi kur kas didesnių saugumo reikalavimų, nei to paiso prekybos centrai, ir tai buvo prasminga. 

Kas pasimatė? Jei žmonių nuo Eucharistijos neatskyrė net sovietmečio represijos, kaip nuo jos mus gali uždaryti patys vyskupai? Argi Eucharistija gali būti taip ilgai stebima vien ekrane? Įvyko skaudus dalykas – susvetimėjimas tarp kunigų ir vyskupų padidėjo, nes daugelis jų su kunigais nesitarė, drauge neieškojo galimai saugių sprendimų, nors tokių pavyzdžių jau buvo. Gal mūsų vyskupai net uoliau nei kiti laikėsi valdžios nurodymų, nors Bažnyčios teisė, ypač pasirašius konkordatą, ką dar sausio pradžioje patikino politologas Kęstutis Girnius, jiems leidžia tokius dalykus spręsti patiems ir ieškoti protingų sprendimų, tuo neatskiriant mūsų nuo Gyvenimo duonos. Jei popiežius Pranciškus būtų taip baiminęsis dėl didesnės ir visokios rizikos, o ne prašęs Dievo apsaugos irakiečiams, kad dėl jo vizito epidemija neišplistų, ši reikšminga ir tikėjimo drąsą liudijanti kelionė į Iraką nebūtų  įvykusi.

Vėl rašau apie skaudžius dalykus be užuolankų, nes ne man vienai dėl to skauda ir rūpi, nors žinau, jog bus manančių, kad aš, kaip pasaulietė, neturiu teisės Bažnyčios „kritikuoti“, kai graikiškai kritikós reiškia nagrinėti, gebėti skirti dalykus, juos svarstant. Pasaulio katalikiškuose tinklapiuose aktualūs ir net skaudūs Bažnyčios klausimai jau seniai ir rimtai yra svarstomi. Gal todėl, visą tai patirdama, per didžiąsias šventes žiūrėjau Mišių transliacijas iš Vatikano, nes bent nedideliam skaičiui tikinčiųjų jose dalyvaujant, kitoks buvo ir mano „dalyvavimas“ internetu matant Bažnyčią kaip ecclesia – surinkimą. Kai popiežius Pranciškus atšaukė šventojo Petro bazilikoje kunigų Mišias, prie daugybės altorių daugelį metų aukotas pavieniui, pabrėždamas, kad Eucharistija negali būti jų privatus dalykas, dabartinė jos tvarka Lietuvoje man pasirodė labiau abejotina.

Ir jau visiškai neadekvati ji pasimatė per pastarąjį laikotarpį Vilniaus arkivyskupijoje. Formali priežastis uždarymui buvo tarytum aiški, nes Vilnius ir jo apskritis dėl didesnio sergamumo pateko į „juodąją zoną“. Tačiau, skaudžiai paradoksalu, kad sprendimas uždaryti Mišias buvo priimtas ne diena vėliau, bet nuo pat Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai iškilmės – kai Bažnyčia švenčia Marijos nuolankią drąsą ištarus Dievui fiat, suprantant, jog tuo ji rizikavo net būti užmušta akmenimis.

Tačiau didesnis paradoksas yra tai, kad kai kurios Vilniaus bažnyčios savo internetiniuose puslapiuose skelbia, o kitur parapijiečiai ir taip sužino, jog tam tikromis valandomis žmonėms yra galimybė priimti Šventąją Komuniją. Neretai tas daroma pusvalandį prieš Mišias ir įprastu būdu: ateina kunigas su kauke, apipurškęs dezinfekantu rankas, ir dalina Komuniją vorele prieinantiems pasauliečiams. Po to jie išvaromi, durys užrakinamos, ir kunigas drauge su zakristijonu ar patarnaujančia vienuole aukoja Eucharistiją vieni.

Taigi, kas vyksta? Mes negalime joje dalyvauti net sėdėdami vienas nuo kito dideliu atstumu, bet Komunija, kaip pati „nesaugiausia“ Mišių dalis, atskirai yra duodama. Suprantu, kai man ją atneša tuomet, kai negaliu į Mišias vykti dėl savo ligos. Bet kodėl labai ribojant dalyvių skaičių, kai bažnyčioje mūsų būtų tikrai nedaug, kai yra galimybė ateiti anksčiau arba net internetu užsiregistruoti, kad patektum tarp „įleistųjų“, mes vis vien negalime dalyvauti Eucharistijoje? Juk yra kunigų, kurie praktiškai paliudijo itin saugias jos galimybes, kas pvz., rudenį buvo Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje, pas brolius dominikonus ir gal kur kitur, kai Mišių dalyviai likdavo savo atokiose vietose, o prieš Komuniją prie kiekvieno jų prieidavo zakristijonas dezinfekuoti rankas, ir tik tuomet ją nešdavo kunigas. Kokie yra vyskupų motyvai dėl saugumo tartis ne su kunigais, bet su valdininkais, kuriems Eucharistija kaip Gyvenimo duona nieko nereiškia, tačiau jie nekelia tų pačių saugumo reikalavimų kitokio maisto bei alkoholio pardavėjams?

Vilniuje jau antros Velykos buvo švenčiamos už uždarų durų, atėjo ir Dievo Gailestingumo sekmadienis… Jau šilta, ir būtų galima Mišias rengti saugiai šventoriuje ar panašiu būdu, o žmonės dėl to apsidžiaugtų. Visą savaitę girdėjome Jėzaus žodžius apaštalams „Nebijokite“, tad kodėl jų įpėdiniai Lietuvoje taip bijo, kad labiau klausosi žmonių, nei Dievo? „Išmokome nešioti kaukes, kad saugotume save…“

Valdžia mus saugojo griežtais ribojimais, bet kažkodėl sergamumo lygis šį pavasarį vis didėjo. Daug nežinios ir klausimų, o ypač mirties akivaizdoje, bet vieną jų žmonės išgyveno itin skaudžiai dėl tų, kurie ligoninėje negalėjo atsisveikinti nei su artimaisiais, nei priimti Susitaikinimo sakramento.

Tad savęs klausiau kodėl Bažnyčiai tas neparūpo, nors taip gražiai ji kalba apie gailestingumo darbus? Pažįstu kunigą, kuris apsivilkęs „skafandru“ ne kartą ėjo į Reanimacijos skyrių, kur žmonėms to labai reikėjo. Tačiau jo vieno didžiulei klinikai tikrai buvo maža, todėl gydytojai ir slaugytojai paklausdavo, ar kunigai bijo rizikuoti labiau nei jie, dirbantys su daugeliu mirštančiųjų ir ne vieną kitą valandą? Juk žinome iš Bažnyčios istorijos, kad marų ir didžiųjų epidemijų metu bažnyčios nebuvo uždaromos, ir ne vienas dvasininkas ėjo pas ligonius ir netgi raupsuotuosius, pats tam apsispręsdamas. Gal tuomet jie geriau suprato dvasinės pagalbos svarbą ir taip labai nesibaimino dėl savo kailio, nors šiuolaikinės medicinos galimybių tuomet nebuvo?

Tačiau Geroji žinia, jog Dievas mūsų nepalieka, toliau skleidžiama, bet šį kartą liudijama ir nešama labiau per pasauliečius. Gal karantino apribojimai, neleidžiantys blaškytis po restoranus ir pramogas, gal ligõs ir net mirties akivaizda, apnuoginusi mums egzistencinius klausimus, o gal dar kas nors atskleidė, jog žmogaus širdies poreikis gilesniems dalykams vis tik yra, ir todėl jis gerokai išaugo. Į ALFA kursus nuotoliniu būdu, įvairius paskaitų ciklus apie tikėjimą, Bažnyčią, žmogų ir Dievo veikimą kasdienybėje užsirašo daugiau žmonių, nei rinkdavosi tuomet, kai pandemijos nebuvo. Jų troškimas bei skaičius stebina, nes registruojasi ir dalyvauja net tie, kurie gyvena svetur, kažkaip susirasdami šias galimybes. Tai liudija Bažnyčios gyvybę bei potenciją, kuri pasireiškia didesne pasauliečių bei vienuolių iniciatyva – pastangomis tų pakrikštytųjų, kurie palengva atpažįsta ir savo atsakomybę Bažnyčioje bei imasi jos.

Tad vėl iškyla klausimas: ar ne Šventoji Dvasia veda ir byloja Bažnyčiai, jog laikai keičiasi? Gal karščiau ir džiugiau melskimės bei dar drąsiau angažuokimės, kad atsibustų ir tie, kurie gyvena „po senovei“.

laikmetis.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

News Target       2021-04-13 22:32

https://www.newstarget.com/2021-04-12-mrna-injections-permanently-alter-human-dna.html
Mokslininkai iš Harvardo universiteto ir Masačusetso technologijos instituto (MIT) perspėja, kad Wuhano koronaviruso (Covid-19) „vakcinose“ naudojama „Messenger RNR“ (mRNR) technologija gali amžinai pakeisti recipientų genominę DNR, todėl jos tampa jautresnės ir susargdinti ar ligų ir mirties.

Jų gruodžio mėn. Parengtame leidinyje yra išvadų apie laukinius koronavirusus, kurie meta iššūkį CDC (ligų kontrolės ir prevencijos centrų) pasakojimui, kad sintetinė kinų viruso injekcijų mRNR negali patekti į ląstelių branduolius, kuriuose gyvena DNR. Jis taip pat abejoja CDC teiginiu, kad ląstelės atsikratys šios sintetinės mRNR „netrukus po to, kai ji bus baigta naudojant užprogramuotas instrukcijas“.

„Įprastomis aplinkybėmis kūnas gamina („ perrašo “) iRNR iš ląstelės branduolyje esančios DNR. Tada iRNR keliauja iš branduolio į citoplazmą, kur pateikia nurodymus, kuriuos baltymus pasigaminti “, - kaip procesas veikia natūraliai, paaiškina„ Children’s Health Defense “(CHD).

“Palyginimui, mRNR vakcinos siunčia chemiškai susintetintą mRNR naudingąją apkrovą (kartu su smaigalinių baltymų gamybos instrukcijomis) tiesiai į citoplazmą”, - priduriama, kaip veikia sintetinė mRNR, nustatyta Wuhano gripo šūviuose.

Biochemikas ir molekulinis biologas, mokslų daktaras Dougas Corriganas ir jo komanda sako, kad juos suglumino tai, kodėl daugelis žmonių, kuriems jau buvo suleista kinų mikrobų su sintetine mRNR, vis tiek vėliau jiems kelyje buvo „teigiami“. Galų gale jie nustatė, kad mRNR „vakcinos“ gali visam laikui pakeisti žmogaus DNR per atvirkštinę transkripciją.

Jų darbe paaiškinama, kad SARS-CoV-2 RNR “gali būti atvirkščiai transkribuojama žmogaus ląstelėse”, priešingai nei teigia CDC. Be to, „šias DNR sekas galima integruoti į ląstelės genomą ir vėliau jas perrašyti“, tai reiškinys, žinomas kaip „retrointegracija“.
Peržiūrėkite šį straipsnį, kad sužinotumėte daugiau apie mRNR technologijos veikimą.
https://science.news/2020-05-25-mrna-vaccines-how-they-work-coronavirus.html
Jei jus paskiepijo nuo Uchano gripo, kitą kartą susidūrus su mikrobais jūsų kūnas gali sukelti mirtiną citokinų audrą.
Pasak Corrigano, jo komandos išvados prieštarauja „dabartinei biologinei dogmai“ dėl Uchano koronaviruso (Covid-19) injekcijų. Jie taip pat priklauso kategorijai, kurią jis apibūdina kaip „dalykai, kurie tikrai negalėjo atsitikti, kurie iš tikrųjų atsitiko“.
Kitaip tariant, „mokslas“, kurį reklamuoja Anthony Fauci,  yra neteisingas. Įpurškimas eksperimentinių genų terapijos chemikalų iš „Pfizer-BioNTech“ ar „Moderna“ yra nuolatinių, gyvenimą keičiančių DNR pokyčių, galinčių sukelti mirtį, receptas.
CDC prielaidos, kad kinų viruso skiepai yra „saugūs ir veiksmingi“, yra nepagrįstos, o Corrigan pabrėžia, kodėl savo tinklaraščio įraše, kurį jis paskelbė prieš išleidžiant savo knygą. Corriganas taip pat parašė antrą įrašą, įspėjantį apie sintetinės mRNR galimybes visam laikui pakeisti žmogaus DNR, kurį jis apibūdina kaip „didelį dramblį kambaryje“.
Corrigano nuomone, jo preprinte esanti informacija „patvirtina, kad tai tikėtina. DNR – mRNR kelias nėra vienpusis, kaip teigia CDC. Atvirkštinės transkriptazės fermentai iš tikrųjų turi galimybę RNR paversti DNR, kuri vėliau gali vėl integruotis į ląstelių branduolių DNR. Pasirodo, daugiau nei 40 procentų žinduolių genomų sudaro atvirkštinės transkripcijos produktai.
“Pirminiai įrodymai, kuriuos cituoja Harvardo MIT tyrėjai, rodo, kad endogeniniai atvirkštinės transkriptazės fermentai gali palengvinti koronaviruso RNR atvirkštinę transkripciją ir paskatinti jų integraciją į žmogaus genomą”, - paaiškina CHD.

Galimas to rezultatas, perspėja Corriganas ir jo komanda, yra „sunkesnis imuninis atsakas“ tarp „paskiepytų“, kai jie susiduria su laukinio tipo ligomis - citokinų audros ar autoimuninės ligos.
Daugiau žinių apie Uchano koronaviruso (Covid-19) mRNRskiepus - svetainėje ChemicalViolence.com

ah1       2021-04-13 17:34

dauguma kaukes nešioja kad negautų baudų. Nebūtų baudų  tai ir nenešiotų kaukių net neabejoju.

Tvankstas       2021-04-13 11:29

20:35 - puikus pasisakymas, kai Dievu tampa B. Gates su savo Microsoft visiems ‘žinomiems žmonėms’ lyg avinams linksint.

Tvankstas       2021-04-13 11:27

Mane labai prajuokino straipsnis, mielaširdingais avinais likti, atsiduoti Dievo valiai, kai satanistai kovoja III pasaulinį virusologinį karą prieš Žmoniją, siekdami palikti ‘auksinį milijardą’.
Kai viskas suplanuota EP dar 2018 m. ir iki 20222 pabaigos, kai būsime visi Microsoft nuosavybe gyvuliais, kai EP nariai iš Lietuvos tyli, lyg šarmo pilnais užpakaliais.
Apie kovą prieš Žmoniją.
Labai aiškios instrukcijos Skvernelio vyriausybei ir ministrui Verygai, labai aiškios instrukcijos Šimonytei ir ministrui Dulkiui - skaitykime ir viskas kaip ant delno, kiekvienas,-a pabūsime ateities būrėju.
Paklauskime praeitos kadencijos EP narių iš Lietuvos : ar balsavote už instrukcijas ? Gal nereikia - atsakymas aiškus.
P. Auštrevičius, kaip G. Soros administratorius Lietuvai Briuselyje ( žr. soroskooptbrussel.pdf), kaip 147 pasaulio koncernų atstovas Lietuvai, tikrai balsavo ir gali paaiškinti.
Europos Komisija dar 20 mėnesių prieš pirmą karantiną jau skelbė apie skiepus : https://ec.europa.eu/transparency/regdoc/rep/1/2018/EN/COM-2018-244-F1-EN-MAIN-PART-1.PDF
Nieko asmeniško, tik dokumentas.                                Kad turėtume ateities supratimą
tereikia pasidomėti, kaip kuriamas skiepų konclageris : https://ec.europa.eu/health/sites/health/files/vaccination/docs/2019-2022_roadmap_en.pdf
Turime aiškumą, kaip mus avėgalvius ves į naują laimę.        https://ec.europa.eu/health/sites/health/files/vaccination/docs/10actions_en.pdf
dar 2019 metai ...                    dar 2018 metai             https://ec.europa.eu/health/sites/health/files/vaccination/docs/2018_vaccine_confidenc

Tvankstas       2021-04-13 11:19

https://www.ninefornews.nl/pentagon-ontwikkelt-onderhuidse-microchip-die-corona-detecteert-griezelige-ontwikkeling/ galim,a ir angliškai ar rusiškai pasiskaityti : Pentagon develops subcutaneous microchip that detects corona: ‘Creepy development’ - Пентагон разработал подкожный микрочип, обнаруживающий корону: `` Жуткое развитие ‘’

>2021-04-12 20:35       2021-04-13 10:49

štai pats taikliausias, mano galva, komentaras.

>Po velykų       2021-04-13 10:46

Tik noriu atkreipti Jūsų dėmesį, kad pagyvenę žmonės serga ir miršta nuo žmonijos atsiradimo pradžios. O niekur ir niekas neužfiksavo užsikrėtimų protrūkių bažnyčiose. Būtent bažnyčios turi idealias sąlygas saugumui. Todėl kokia gi prasmė kurti prielaidas “o jeigų būtų...” ir t.t. Toks mąstymas remiasi ne logika, o baime.

>>>Cha,       2021-04-13 7:51

baimė “Mirtino kryžininkų pavojaus…”? Atmink, velnias nesnaudžia. Kas turi tik krikščionišką kaukę, tas tuoj užsidės kitokią  kaukę ir bus vėl madingas. O krikščionybė nuo to nesuprastės, o atvirkščiai, dar labiau išsigrynins ir sustiprės.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-04-13 7:07

Pripratome nešioti kaukes, kad saugotume save, bet jau laikas gi būtų susiprasti pagaliau mums lietuviams, nusiimti ir nutrenkti velniop krikščioniškas kaukes. Mirtino kryžininkų pavojaus jau senai nebėra.
________________________
Lietuva tvirtovė

Teresė       2021-04-13 6:52

Ačiū Autorei už straipsnį, tačiau pritariu “s.m.” dėl antraštės ir “Al.”, kad kovido kare nuo pat pradžių popiežius Pranciškus buvo valdžios pusėje. Todėl “mūsų konjunktūriškasis GG” turi puikų pasiteisinimą. Taip pat dėkoju tikriesiems kunigams, klausiusių Dievo, o ne žmonių.

Ką ir reikėjo įrodyti:       2021-04-12 23:04

Arkivyskupas Gintaras Grušas nuo 2014 m. spalio 28 d.
eina Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininko pareigas.
Prieš stodamas į seminariją baigė matematiką ir informatiką Kalifornijos universitete Los Angeles (UCLA), dirbo IBM korporacijoje.
*********************************************************
Todėl nesu tikras, ar nuo pat pradžių GG galėjo suprasti
kovojančios Katalikų Bažnyčios Lietuvoje galią ir ribotumus?
Antra, ar jau turėtume pamainą akivaizdžiai konjunktūriškam GG?
Apmaudu, jei dar ne.

s.m.       2021-04-12 21:49

nuoširdus tekstas, deja, tragiškai pjaunasi su delfio propagandos verta antrašte… Išmokome nešioti kaukes savęs saugojimui???...
Nieko panašaus. Satanoidų sektos tarnai privertė grąsindami tūkstantinėmis baudomis.

>> 19:52       2021-04-12 20:35

,,...į plačiai žinomų žmonių nuomones juk įsiklausoma”. Štai ta televizoriaus išauklėtų žmonių ,,kultūra”: plačiai žinomi žmonės gali turėti nuomonę, ir į ją net bus įsiklausoma. O kaip su ,,siaurai žinomais” žmonėmis? Kaip su visai nežinomais? Jie nuomonės negali turėti? Į ją niekada nebus įsiklausoma? Beje, dabar valstybėje būtent tai ir matome. Net nebandoma apsimetinėti ir vaidinti demokratijos. Bet, sakykit, KUO ČIA DĖTAS DIEVAS? Jeigu ir bažnyčiai kaip organizacijai svarbūs tik ,,plačiai žinomi žmonės”, tai krikščionybė mirė. Ji laikosi tik pavienių pasišventėlių jėgomis. Bet ar ilgai? Dievas niekada nemiršta, bet religijos gimsta ir miršta. Gal toks ir yra Dievo planas? Gal Dievas KITAIP skirsto žmones, o greičiausiai niekaip neskirsto. Turbūt tas kovidinis sąmokslas visose gyvenimo srityse išryškina tai, kas atgyvenę ir turi užleisti vietą kažkam naujam, švaresniam ir kokybiškesniam. Visiems linkiu daugiau sąmoningumo ir dieviškosios išminties.

Al.       2021-04-12 20:34

,, Ar ne dėl tokių kunigų – funkcionierių mus įspėjo popiežius Pranciškus”. Bet kovido kare aktyviai dalyvauja pats Vatikanas. Valdžios pusėj.

Karantino metas,       2021-04-12 20:03

viruso metas pažadino kaimo sodybų įsigijimo renesansą.Gal tai padės po truputį gaivinti Lietuvos kaimą,kurio labai daug prarasta.Vis norisi prisiminti vieną seną,siekiančią 19 a.,tačiau geros būklės , sodybą,šalia gero kelio,miško,sodybą,kuri turėjo gyvenamą namą,klėtį,kalvę,kuonus,tvartą,vasarinę,rūsius,gausybę padargų,seną sodą,šulinį su svirtimi,gražų prūdą,pilną lelijų..Ji buvo tiesiog nupirkta ir užarta.Ar Lietuvos kultūros skyriai domisi ir saugo sodybų,kaimų autentiką,kelia reikalavimus?

Po velykų       2021-04-12 19:52

šis viešas laiškas klausimo, deja, nesprendžia. Būtų puiku (o gal taip ir buvo ?) jei atitinkamo turinio laiškas būtų išplatintas   aptariamam draudimui prasidėjus. Tuomet gal netektų šiandien žvelgiant atgalios ganytojų sprendimo vadinti “visiškai neadekvačiu”: į plačiai žinomų žmonių nuomones juk įsiklausoma.  Kita vertus, šią dieną gal būt būtume sulaukę kito garbaus laiško, jei apribojimų nesiėmus didelis skaičius pagyvenusių žmonių, dalyvavusių šventinėse pamaldose, būtų sirgę ir mirę.

AČIŪ Redakcijai       2021-04-12 19:21

už puikų straipsnį. Ačiū dr. Irenai Eglei Laumenckaitei už puikias įžvalgas. Siunčiu jums visiems nuostabiai atliktą kun. Povilo Narijausko giesmę “DOVANOJU”, kuri pakels visiems nuotaiką ir suteiks VILTĮ:
https://www.youtube.com/watch?v=En8OF0n3Fzk&list=RDEn8OF0n3Fzk&start_radio=1

Puikiai išdėstyta,       2021-04-12 17:54

visiškai pritariu dr. Laumenskaitei. Iš tiesų arkivyskupo Grušo represinis įsakymas prieš Verbų sekmadienį buvo tikras spjūvis į veidą. Sakykit, kam reikalingi tokie ganytojai?...Norom nenorom peršasi mintis, kad jiems svarbiausia yra jų karjera, o tam juk reikalingi geri santykiai su valdžia; jokia sielovada čia net nekvepia. Bet ačiū Dievui, dar esama tikrų Kunigų, kurie per visą karantino laikotarpį leido žmonėms lankytis Mišiose. Nesakysiu konkrečių bažnyčių, bet čia šiaurės Lietuvoje. Pagarba tikriesiems kunigams.

Kis       2021-04-12 17:31

pajusti pacia baznycia,jos aplinka,muzika,kvapas zvakiu,dieviskas kunigo balsas-visa tai nepamainoma.As asmeniskai,galiu viena pati pabendrauti su Viespaciu,ispudis menkesnis,bet man to padaryti niekas nenurodys.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.