Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Dr. Ignas Kalpokas: Andriaus Tapino blizgesys ir skurdas

Tiesos.lt siūlo   2018 m. kovo 26 d. 21:23

20     

    

Dr. Ignas Kalpokas: Andriaus Tapino blizgesys ir skurdas

y-news.lt

Komentuodamas neseniai Vilniuje vykusį mitingą „Mes kaltinam“ bei po jo prasidėjusį žodžių karą tarp Andriaus Tapino ir Andriaus Kubiliaus, politologas dr. Ignas Kalpokas išreiškė susirūpinimą, kad tokie įvykiai neduoda nieko gero mūsų demokratijai.

Pabrėžęs jog pats nejaučia simpatijų Ramūnui Karbauskiui, politologas pareiškė, kad „tai ką su savo mitingu ir su po to vykusia komunikacija daro tas pats Andrius Tapinas yra galbūt dar pavojingesnis dalykas lietuviškai demokratijai negu valstiečių buldozerinė politika.“

Pirmiausiai, pasak politologo, mitingo organizavimo būdas ir viešinimas „miesto Feisbuko elitui“ priminė A. Tapino savireklamą ir dosnesnių rėmėjų jo laidai paiešką. „Mes paklausysim muzikos, padarysim truputėli šou iš politikų, parėkausim, išleisim garą, padarysim kažkokius fiktyvius reikalavimus ir viskas. Na ir tada jūsų daugiau lyg ir nereikia, aš būsiu pasidaręs sau reklamą – viskas tvarkoj.“

Antras dalykas – Seimui neatsižvelgus į mitinguotojų reikalavimus – A. Tapino mesti kaltinimai tiek Seimo daugumai, tiek ir opozicijai. „Opoziciją taip pat reikia kritikuoti,“ sutiko politologas, tačiau jei sakoma, „kad opozicija nieko nesugeba, aš tik vienas esu herojus socialinių medijų, kuris užtikrina, kad jūs turėtumėte savo balsą… demokratijos prasme tai mums nieko gero neduoda.“

Toks elgesys ir komunikacija, kai griaunamas pasitikėjimas tiek valdančiaisiais tiek ir opozicija, pasak dr. I. Kalpoko yra suprantamas. Nuo tokių akcijų „socialinių medijų herojų … autoritetas stiprės, įtaka stiprės … ir dėl to reikėtų užjausti, priešingai negu A. Tapinas sako, mūsų ne tokią jauną demokratiją.“

y-news.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Albas       2018-04-5 22:16

zdd 2018-03-28 20:25, sakai, kad Tepinėlis pats sukrapšto varganus centus savo TV, jokios partijos, jokie veikėjai jam nepadeda. Na tada pažiūrėk čia: https://www.facebook.com/gandrai/videos/1297814416985031/

skystoka       2018-04-4 19:14

kaip daktarėliui, tai pernelyg skystos mintys. Gal disertaciją kur Gariūnuose “po pigiąja” susivargonijo?

Al.       2018-03-30 15:13

Visi įsitikinimai yra grįsti ,,prietarais, religija ar stereotipais ar kokiais nors subjektyviais įsitikinimais grįsta ideologija”. Net moksliniai, žymiu laipsniu. Būtent dėl to visuomenė naudoja konservatyvumo principą - jei nesam užtikrinti, kad naujovė yra geresnė, liekam prie senos normos. Medicinoj šią taisyklę atitinka reikalavimas ,,nepakenk”.

zdd       2018-03-30 1:11

Tai ką  vadiname fašizmu prasideda tada kai asmeniui ar asmenims ar bendruomenei primetama prietarais, religija ar stereotipais ar kokiais nors subjektyviais įsitikinimais grįsta ideologija. (čia aš bandau kurti apibrėžimą) (keista, bet man atrodo, kad visi didžiausi žudikai buvo religiniai ar ideologiniai fanatikai. Net budistai, apie kuriuos galvojau, kad jie musės nenuskriaustų, neseniai Birmoje padarė genocidą prieš vietos musulmonus.)
Jei jau matoma reikalo riboti piliečių laisves, tai turi būti labai aiški priežastis.  ir aiškios ribos.
Gimusio kūdikio gyvybė jau nepriklauso jo gimdytojams. Jei jį nužudytų, jiems tektų atsakyti už žmogžudystę.
Jei motina, net ir dėl savo kaltės, prarastų neišnešiotą arba net ir išnešiotą tik negimusį kūdikį, arba jį nužudytų negimusį - nesu tikras, kad būtų teisiama dėl žmogžudystės. Bet, regis, nėščios moters žudikui gali būti taikoma dviguba žmogžudystė, nors nesu tikras.
Legaliai abortai daromi iki tam tikros fazės.
Tiesą pasakius, nesu abortų šalininkas, bet pripažįstu moterų laisvę spręsti joms pačioms.

Al. zdd'ui       2018-03-29 22:19

,,kol mano paties laisvė nesikerta su kitų laisvėm” - būtent tai turėjau galvoj. Dėl nesveikų vaikų ir kitų aplinkybių - asmeniškai, pritarčiau. Bet ne konvejeriu. Nes paniekinus gyvybę, anksčiau ar vėliau atsiduriam fašizme.

zddd       2018-03-29 21:39

Štai skaitau, kad mano kaime tarsi naikinami vaikų namai. Deja deja, pasirodo, keičiamas tik įstaigos pavadinimas ir šefuojanti institucija. Tokių dalykų mes esam čempionai.
O va Švedijoje, girdėjau, mokyklose invalidai mokosi kartu su sveikaisiais. O pas mus invalidų draugija yra šventoriaus padalinys. Tai, manai, tokia valstybė gali pasakyti, kam gimdyti, kam ne?
Mano galva. Nuo antro vaiko motinai turėtų būti mokamas atlyginimas (su visom soc, garantijom), nuo antro - minimalus, nuo trečio - vidutinis)

zdd "Valdžia, tautos įgaliota, kišasi ir gali kišt       2018-03-29 19:27

Įsivaizduok, kad gal šiandien valdžia tau patinka ir tu jai pritari, bet kita gali būti ne tokia. Ar ir tada sakysi, kad ji tautos įgaliota ir todėl turi teisę reguliuoti tavo gyvenimą. AŠ ne - Iš žmonių, kuriuos matau telike, labai mažai, kurie galėtų mane paauklėti, ir nė vienas iš jų nėra valdžioje. Atvirkščiai - daugelis labai aukštai sėdinčių (ne tik Lietuvoje bet ir Europoje) man atrodo labai kvaili ir trumparegiai, iki šiol jaučiu gėdą už kai kuriuos Europos šalių prezidentus, todėl tikrai nesileisiu, kad kažkas nustatinėtų man taisykles, kol mano paties laisvė nesikerta su kitų laisvėm.

zdd alui        2018-03-29 18:20

Dėl abortų argumentuotos nuomonės neturiu. Bet dauguma jų priešininkų jos taip pat neturi. Jokia religija čia padėti negali, o gali nebent daktarai, bet anie irgi susiskaldę. Pradėta gyvybė - tai nuo kada - nuo užkibimo? O gal dar anksčiau? Anądien pro mikroskopą apžiūrinėjau savo spermą. Ir mačiau ten daugybę mažų labai judrių padarėlių su uodegėlėm. Iš kiekvieno iš jų būtų galima išauginti po žmogų. Bet juos visus paskui nuploviau į kriauklę. Ir negraužia sąžinė. Nesakau, kad negimęs vaikas - ne žmogus. Bet man įdomiau - jau gimusių tolesnis gyvenimas.
Ar valstybė - prieš tai uždraudusi abortus - gali pasirūpinti kiekvieno gimusio vaiko gerove. Nes motinos ne visada gali turėti pakankamai išteklių. O jei vaikas - nesveikas? Ir jį pagimdžiusi motina rizikuoja visą likusį gyvenimą pasmerkta būti prie kankinio pririšta kankine. Užuot po metų pagimdžiusi sveiką vaiką sau, tėvynei ir pasauliui?
Kadangi, kaip sakiau, nuomonės neturiu, tai palieku tą spręsti pačioms būsimoms motinoms.
Mes labai norim būti geri.negalim vištai nukirst galvos, nors valgom vištieną. Bet gyvenimo dėsniai negailestingi. Kad vienas spermatozoidas taptų zmogumi, šimtas tūkstančių  turi išdžiūti ant paklodės.

Al. zdd'ui       2018-03-29 11:53

Man žmonių teisės patinka, bet tik tol, kol jos nepažeidžia kitų žmonių teisių, tame tarpe - dar negimusių, bet jau pradėtų žmonių.

Dėl žiniasklaidos. Valdžia, tautos įgaliota, kišasi ir gali kištis visur - t.y., nustatyti taisykles. Tuo labiau - prižiūrėti ar mūsų išlaikomas visuomeninis transliuotojas dirba pavestą darbą, ir ar nevagia. Kodėl individuali įmonė vogti negali, o visuomeninė žinmiasklaida gali ?

Kuo tau nusidėjo tos davatkos ? Ir kas yra brudas ?

zdd al'ui       2018-03-28 22:21

Valstiečių buldozeriu nepavadinsi, bet jie keisti, kažkokie nesveiki, kažkokie sektantai. Valstiečiai apribojo ar bent ketina apriboti tautos prasigėrimą? Ar tuo kad pabrangino vyną,  kurio “tauta” ir taip negeria. Ar kad grąžino į gyvenimą bobučių verslą?
Apie televiziją nieko nežinau, bet negi tau atrodo normalu, kad valžia gali kištis į žiniasklaidos priemonių gyvenimą?
Stambulo konvencija? iš kur ta etiketė, kad sodominė? Ir kuo blogai, jei sodominė?
Jaučiu, tau ir moterų teisė į abortą nepatinka?
Davatkos baisesnės už brudą.

Al.       2018-03-28 21:34

Daktare, kas ta ,,valstiečių buldozerinė politika“, už kurią pavojingesnis tik Tapinas ?Tautos prasigėrimo apribojimas ? Bandymas patikrinti kolaborantų užvaldytą televiziją ? Ar atsisakymas patvirtinti sodominę Stambulo konvenciją ?

zdd       2018-03-28 20:48

“ne už pinigus”.
Vieno žvilgsnio pakanka suprasti, kad Tapino TV - profesionalų darbas ir tai padaryti kainuoja, nes visiems reikia gyventi. Gal net pavienių aukų ir prenumeratorių pinigų nepakanka, o imti pinigus ant kurių loji - nesinori. Normalu, kad kreipiamasi į fondus. Juo labiau, kad kiekvienas įdėtas pinigėlis - matosi.

Ne už pinigus?       2018-03-28 20:01

Kažkur internete mačiau Tapino paraišką kažkokių ten jo prožektėlių finansavimui. Nemažai užsiprašęs.

zdd       2018-03-28 19:30

mokslo daktarai, komentuodami ir net kritikuodami Tapiną pripažįsta jį sau lygiu, o tai yra jau šis tas,

zdd       2018-03-28 19:25

A,Tapinas - viso labo tik žurnalistas.  Geriausiu atveju - žiniasklaidos priemonė. Paprastai žiniasklaidos priemonės steigiamos šitaip: ateina pinigų maišas, meta kapitalą personalui, techninėms priemonėms ir rinkos užkariavimui. Taip kad per mėnesį atsirastų tarp lyderių.  O paskui laukia grąžos - reklamos arba politinių užsakymų.
A.Tapino kapitalas - jo liežuvis. Jam tereikėjo kambario, trupučio butaforijos ir vaizdo kameros. Tai pasiekiama kiekvienam. Bet kas gali atsisėst priešais fotoaparatą filmavimo režimu skeryčiotis, pasivadinti televizija talpinti į Youtube ir skaičiuoti peržiūras.
Skirtumas - lygis, kokybė. Net milijoninių biudžetų televizijos išsigando Tapino televizijos konkurencijos. Tapino tv, išpopuliarėjo be jokios reklamos. Man parodė mano sūnus, ir man užteko vienos laidos, kad tapčiau nuolatiniu žiūrovu.
  Pasirodo, milijoninius projektus gali atsverti vieno žmogaus aštrus protas, ir liežuvis.
Tapino niekas nerinko. Iš nieko jis algos negauna. Surengė mitingą, kalbėjo kvailai ar protingai - jis turi teisę. Nereikia mitinguose ieškoti proto. O didžiausia nauda yra tai, kad prisirinko žmonių ir kad kilo šioks toks sujudimas.

Tiesa       2018-03-27 7:32

Pritariame: „tai ką su savo mitingu ir su po to vykusia komunikacija daro tas pats Andrius Tapinas yra galbūt dar pavojingesnis dalykas lietuviškai demokratijai negu valstiečių buldozerinė politika.“

Klausimas       2018-03-27 7:21

Kaip smirdantis tiapkinas gali blizgėti?

o man gaila to nabagėlio       2018-03-26 23:28

pučiasi tokie, pučiasi - paskui sprogsta.

VDU dr.Ignas irgi "nieko gero mūsų demokratijai"       2018-03-26 22:55

Andriaus Tapino nevykusi ir nepavykusi konservatoriška perversmininkiška,
todėl - nedemokratinė, akcija neatrodo, kad verta rimtesnių apmąstymų.
Bet ar tokių apmąstymų verta VDU dr. Igno Kalpoko šios akcijos pseudoanalizė, tuščiažodžiavimas, jo nepajėgumas pateikti nors kokį k o n s t r u k t y v ų siūlymą “jaunai demokratijai”?! Ar tai nėra pilietinė “politologų” pareiga?

skursta       2018-03-26 22:17

vargšas tiapkinas - kankinasi už varganus 100 000 e/per metus.
na, nebent prie tų kuklių, bet oficialių  briuselio 100 000 ES jurų “už visuomenei naudingos veiklos projektą “, dar biškelį ir iš šono prisiduria.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Adventas ir angelas

Povilas Gylys. Kai vaikai tampa mažiau išsilavinę nei tėvai

Geroji Advento Naujiena: Budėkime – Jis sugrįš!

Andrius Švarplys. Dar yra ir trečias kelias – politinės kvalifikacijos standartas

Ramūnas Aušrotas. JTO Vaiko teisių konvencija skirta kontroliuoti ne tėvų, o valstybės priimamus sprendimus vaiko atžvilgiu

„NeRedaguota“. Rajmund Klonowski ir Vytautas Sinica. Žmogaus teisės Lenkijoje ir kitur

Andrius Švarplys. Twitteris pradeda elgtis kaip valstybė valstybėje?

Ramūnas Aušrotas. „Smurto banga“: pora pastebėjimų LRT.lt teksto paraštėje

Andrius Švarplys. Naujienos iš Amerikos rinkimų

Algimantas Rusteika. Tvanas (Iš ciklo „Klūpanti Tėvynė“)

Darius Kuolys. Prieš Evelinos kerinčią jaunystę klumpa ir profesorius, buvęs KT teisėjas, teisėtyrininkas konstitucionalistas Vytautas Sinkevičius

Andrius Švarplys. Apie Twitterio cenzūrą

Liudvikas Jakimavičius. Prezidentūra turėtų atidėti Vyriausybės formavimą iki geresnių laikų

Andrius Švarplys. Ir BBC laukia CNN likimas

Klausymai Pensilvanijos valstijos senate. Publika juokiasi: iš naktį atsiradusių 600000 balsų už Trumpą... 3200

Vytautas Sinica. Naujos normos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Jos protestuoja ne mano vardu. Atsakymas Š.Černiauskui ir kt.

Audrius Bačiulis. Šimonytė – premjerė Uspaskicho ir Palucko malone

Vytautas Radžvilas. TS-LKD nariams ir rėmėjams

Ramūnas Aušrotas. Tenesio valstija galės drausti abortus dėl eugeninių, seksisinių ar rasistinių pagrindų

Tomas Matulevičius. Kam tos profesinės kompetencijos, jei gali pasitarnauti ideologiniam reikalui

Algimantas Rusteika. Numylėtoji Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Vidmantas Valiušaitis. Birželio sukilimas ir Vilniaus LAF štabo sunaikinimas

Nida Vasiliauskaitė. „Kodėl radikalios idėjos nėra geros idėjos“ (jauniesiems konservatoriams paprašius pasisakyti)

Algimantas Rusteika. Apie blokus

Nuo bačkos. Andrius Kubilius. Už Eveliną!

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.