Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dr. Gintautas Vaitoška. Priminimas kolegėms feministėms: Stambulo konvencija uždraus kovoti už moterų teises

Tiesos.lt siūlo   2021 m. gruodžio 23 d. 11:53

5     

    

Dr. Gintautas Vaitoška. Priminimas kolegėms feministėms: Stambulo konvencija uždraus kovoti už moterų teises

laikmetis.lt

Dr. Gintautas Vaitoška yra gydytojas psichiatras, Šeimos ir santuokos studijų programos vadovas Tarptautiniame Teologijos Institute Trumau (Austrija)

Prieš gerą mėnesį triukšminga Sussex‘o (Sasekso) Universiteto (Jungtinė Karalystė) studentų grupė pavadino filosofijos profesorę Kathleen Stock „niekšiška radikalaus feminizmo propaguotoja“ ir su keiksmais pareikalavo jos atsistatydinimo. Mat K. Stock teigia, kad „transmoterys tebėra vyrai su vyriškomis genitalijomis.“

„Tokios transfobės kaip Kathleen Stock kelią pavojų ir kenkia transžmonėms,“ šaukė studentai. „Mes nesiruošiame su ja diskutuoti. Mūsų egzistavimo negalima paneigti mąstymu („reason out of existence“). Ir mes neleisime žmonėms to daryti.“ Ir neleido. K. Stock pasitraukė iš Sussex‘o universiteto spalio pabaigoje.

Šių jaunuolių manymu profesorės K. Stock mąstymas yra sutrikęs. Juk ji nesupranta, kad pasak gender teorijos genitalijos neturi reikšmės žmogaus lyčiai! Šiemet birželio mėnesį vienoje Los Andželo SPA besimaudančioms moterims taip pat sutriko mąstymas: jos pagalvojo, kad į SPA įėjęs nuogas žmogus yra vyras. Moterų argumentas buvo toks: tarp jo kojų matosi vyriškos gimties organas. Bet tas žmogus buvo moteris! Jis pats taip sakė!

Netrukus po šio incidento Los Angeles Times paaiškino, kad SPA administracija negali varžyti transžmonių teisių ir neleisti jų į tos lyties, kurios jie mano esą, maudymosi vietas. Laikraštis teigė, kad tas žmogus tikrai buvo moteris, tik „su vyriškai atrodančiomis genitalijomis.“

„Moterų“ su vyriškai atrodančiomis genitalijomis sparčiai daugėja. Šiemet publikuotoje knygoje „Materialios mergaitės. Kodėl feminizmui svarbi realybė “ minėtoji prof. Kathleen Stock teigia, kad pagal JAV statistiką pakeisti gimtį operacijos pagalba nori tik nuo 25 iki 50 proc. save moterimis laikančių vyrų. Kiti lieka su savo genitalijomis ir neretai tampa lesbietėmis. Kadangi šios lesbietės sako, kad jos yra moterys, kalėjimuose jos dažnai perkeliamos į moterų padalinius. Juose daugėja atvejų, kai transmoterys seksualiai užpuola kitas moteris pasinaudodamos savo „vyriškai atrodančiomis genitalijomis.“

Aprašyta situacija, kada moteris, pasiskundusi vieno JAV kalėjimo administracijai dėl tokio užpuolimo, buvo priversta užpuolimą paneigti, o po to nubausta už neteisingą apskundimą. Pareigūnams, atrodo, svarbesnis buvo jų „netransfobiškas“ prestižas.

Stambulo konvencija tokių moterų apginti neleis, kadangi bus draudžiama diskriminuoti dėl lyties tapatybės. Kad oficialus konvencijos pavadinimas („Konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo“) yra tam tikras Trojos arklys yra seniai ir daug kartų rašyta: 4.3 dalyje skelbiamas diskriminacijos dėl lyties tapatybės uždraudimas. Kai kurios šalys į tai yra sureagavusios teisės lygmenyje.

Kaip pažymi Kathleen Stock, Anglijoje, kurioje 2004 m. buvo priimtas panašią įstatyminę normą įteisinantis „Gender pripažinimo aktas“, valdžia reikalauja, kad į moterims skirtas įstaigas ir patalpas būtų priimamos ir įleidžiamos moterys nepriklausomai nuo jų genitalijų pobūdžio. T. y. į moterų krizių centrus, mokyklų persirengimo kambarius, tualetus, miegamuosius vagonus traukiniuose, ir pan.

Sporto varžybose transmoterys  gali konkuruoti su moterimis. Tiesa, tebeegzistuoja tokių atsilikusių moterų, kurios transmoterų pergales prieš biologines moteris pastarąsias prismaugiant arba sulaužant kaulus pavadina vyrų smurto prieš moteris įteisinimu.

Kanadietė žurnalistė Anna Slatz kelia klausimą kodėl transžmonės taip nekenčia feminisčių? Atsakymo ji nepateikia. Tačiau mini daug faktų, kurie rodo, jog interneto platybėse vyraujanti žinia apie transžmonių kentėjimus ir nužudymus dėl transfobijos yra pagrįsta iškreipta statistika. „Niekas kitas daugiau taip labai netrokšta transgenocido kaip patys transaktyvistai“, rašo žurnalistė.

Atsakymas į klausimą „kodėl taip yra?“ reikalautų žvilgsnio į šių asmenų emocinę būseną. Dažniausiai jie jaučiasi visuomenės nekenčiami. Dar giliau pažiūrėję atrastume savęs nepriėmimą, kuris bendrai kalbant yra visų psichinių kentėjimų giliausia priežastis.

Kaip rašo amerikietė seksologė Debra Soh, būna, kad savęs taip nekenčia žmonės, apgailestaujantys dėl anksčiau jiems atliktos lyties keitimo operacijos. Pasak suomių medikų tyrimo, net 75 proc. į lyties keitimo kliniką besikreipiančių jaunuolių turėjo anksčiau nustatytą kitą psichinį kentėjimą (depresiją, nerimo sutrikimą, autistinio spektro sutrikimus ir pan.

Paplitus kultūriniam „memui“, sakančiam, kad jei blogai jautiesi, reikia pasikeisti lytį, ši jaunimo dalis pasuko tokios „terapijos“ keliu. Amerikietė jungistė Lisa Marchiano transgender „memui“ aprašyti naudoja C. G. Jungo terminą „psichinė epidemija.“

Tačiau jei savęs nepriimančius vaikinus ir merginas galima ir reikalinga atjausti (ir padėti jiems suprasti, kad su jais „viskas tvarkoj“), transgender judėjimas spaudžia į kampą visą visuomenę. Šalia aukščiau aprašytų istorijų, yra ir daugiau situacijų, kada transmoterys dėl tokio spaudimo yra nelabai mėgstamos. Ir vėl dėl „vyriškai atrodančių genitalijų“…

Tame pačiame straipsnyje Anna Slatz rašo, kad lesbietiškos pornografijos (!) žvaigždė  Lilli Cade nekenčia transmoterų, kurios nori su ja lytiškai santykiauti. Jos „manifestas“ publikuotas BBC tinklapyje. Regis tokia giliai provinciali šalis kaip Lietuva ­­dar nepripratusi prie tokio aukšto „vaivorykštės“ spalvų spektro. Tačiau Jungtinėje Karalystėje jų skaičiui sumažinti atsirado net „LGB aljansas“ teigiantis, kad lytys yra tik dvi.

Kol kas triukšmingos jaunuolių minios, reikalaujančios atsistatyti moterų teises ginančias pareigūnes ar dėstytojas, Lietuvoje dar nėra. Tačiau atsiras, jei Stambulo konvencija bus įteisinta. Jaunimas tiki įstatymais, ir kaip rašo psichoanalizės klasikas Erikas Eriksonas, lengvai tampa ideologijų įkaitais. Moterų teisės į privačią erdvę gynimas bus uždraustas.

Su gausiu Briuselio pritarimu Stambulo konvenciją propaguojančioms kolegėms Seime ir universitetuose teks susimąstyti, ar jos dar tebenori eiti „taip toli“, kad apgintų moterų teisę į privatumą. Ta nedidelė jų dalis, kuri išdrįs tai padaryti, panašiai kaip ir prof. K. Stock, taps transžmonių „genocidą“ skatinančiomis transfobėmis. Dar kitaip – „terfėmis“ (trans exclusionary radial feminists). Bet kokiu atveju – už įstatymo ribos.

P. S. Naujausios žinios iš BBC portalo, nors JAV jau žinomos keletą metų: lesbietės, nenorinčios lytiškai santykiauti su transmoterimis, kurios yra išlaikiusios savo vyrišką gimties organą, yra kritikuojamos už tai, kad negali suprasti, kad yra tokį organą turinčių moterų…

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Skirmantė       2021-12-26 17:54

  aišku kad visas šitas balaganas yra tik noras nusikaltėliams vyrams gyventi kalėjime su moterimis ir jas prievartauti. reikalingi nauji 4 rūšių kalėjimai: transmoterims su vyr organais, transmoterims be vyr. organų, transvyrams su mot. organais, transmoterims be mot. organų. taigi jei kalėjime susitiks dvi transmoterys su vyr. organais, viskas bus išspręsta teisingai.

Kis       2021-12-24 12:12

nesugebejau iveikti iki pabaigos.Juk kas aprasoma yra psichines ligos,jas reikia gydyti,kai ir buvo gydoma iki kazkokiu1972 metu ar truputi velesniais ?Lyg siol jie save vardijo Hitleriais,Stalinais ,Napoleonais,keiciasi laikai,keiciasi herojai?

Ehrmantraut       2021-12-24 8:49

galva gali susisukt nuo šitų “progreso” vingrybių...

Žodžio laisvė...       2021-12-23 16:04

Pasaulis vis labiau kraustosi iš proto.Todėl,kad jau nemažai metų praėjo po karo.
Gyvenimas be didesnių rūpesčių veda prie proto nuopolio.

Ayn Rand       2021-12-23 12:22

Per sudėtinga kartais skaityt, vis norėjau pasižymėt ant lapelio brėžinuku kas ir kaip ten su transmoteriškumu konkrečiais atvejais. Ormonaitukų pasaulėlis.

Rekomenduojame

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.