Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Tiesos.lt siūlo   2022 m. gegužės 17 d. 20:59

4     

    

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

laikmetis.lt

„Amerikoje vyksta karas prieš vaiką. Ir jei mes sutinkame, kad motina gali nužudyti savo vaiką, kaip mes galime kitiems žmonėms pasakyti nežudyti vienas kito“, – kalbėjo Šv. Motina Teresė per Nacionalinius maldos pusryčius Vašingtone 1997 metais. Kaip žinia, kaip tik JAV Aukščiausias Teismas ruošiasi sprendimą, įteisinusį abortą 1973 metais, paskelbti neteisėtu. Ar jis sustabdys pasaulyje, ir ypač netoli mūsų, siaučiančias žudynes?

Tokia mintis iš pirmo žvilgsnio atrodo nepagrįsta. JAV Aukščiausio Teismo planą pastarosiomis dienomis mėginama kompromituoti parodant aborto teisėtumą toms Ukrainos moterims, kurios pastojo išprievartautos rusų kareivių. Kaip dažnai būna, sudėtingiausia moralės požiūriu problema naudojama kasdieniniam moraliniam blogiui pateisinti. Abortas – tai laisvojo demokratinio pasaulio vertybė! Kadangi ukrainiečiai gina demokratiją, karas prieš Rusiją reiškia ir karą už abortą.

Tokios retorikos apsuptyje belieka tik giliau susimąstyti apie tai, kas yra abortas. Išties, jei galima sunaikinti motinos įsčiose miegantį kūdikį, kokia kita vieta pasaulyje tebėra saugi? Ir jei toks veiksmas atliekamas visuomenėje daug kartų per dieną ir paliečia milijonus šeimų – kokia emocija lydi jį atlikusius ir po chirurgo peiliu nepakliuvusius pražuvusiojo brolį ar seserį? Ramybė ir palengvėjimas – pirmiesiems, džiaugsmas, kad nepakliuvo – antriesiems?

Apie tai galingas amerikiečių judėjimas už gyvenimą yra jau daug pasakęs. Apie aborto vykdytojus medikus tai, kad ne vienas jų, pamatęs įsčiose spurdančio kūdikio vaizdą ultragarso tyrime, abortus daryti sustoja.

Taip pasielgė vienas didžiausių aborto vykdytojų pasaulio istorijoje Bernardas Nathansonas, ir ne taip seniai pamačiusi kas vyksta aborto metu, iš šios pramonės į judėjimo už gyvenimą gretas įsijungusi viena žymiausių „Planuotos tėvystės“ vadybininkių Abby Johnson.

Kad abortą pasirinkusios moterys susiduria su skausmingu praradimo jausmu, turi pripažinti netgi toks oficialus ir liberalus Psychology Today žurnalas.

Mažiau yra žinoma apie „išlikusiųjų sindromą“ – kad aborto skausmas paliečia nužudyto vaiko brolius ir seseris. Išsamų tokio sindromo tyrimą yra atlikęs kanadiečių psichiatras Phillipas Nay’us su kolegomis

štyręs arti 300 žmonių, kurių brolis ar sesuo negimė dėl aborto, Nay’us juose atrado aukštesnį nei populiacijoje nerimo ir depresijos lygį. Taip pat pyktį, sukylantį kalbant apie abortą jų šeimoje. Nors ir dėl savaiminio parsileidimo išgyventas brolio ar sesers netekimas vaikams buvo nelengvas, skirtingai nuo abortą išgyvenusiųjų, šie vaikai jautė, kad gyventi verta.

Beje, dr. Nay’us aprašo net tokį atvejį, kai mergaitė kentėjo dėl šeimoje negimusių vaikų, nors tėvai jai to nebuvo pasakę. Ji vis sapnavo tą patį košmarą, kuriame trys vaikai žūsta tunelyje užgriuvus smėliui. Vaikų išgyvenimus netekus brolio ar sesers P. Nay’us lygina su „išlikusiojo sindromu“, kurį sudarantys psichiniai kentėjimai vargino Holokaustą išgyvenusių tėvų vaikus.

Kaip visa tai siejasi su karu? 1920 metais Rusija tapo pirmąja pasaulyje abortą legalizavusia šalimi. „Tradicija“ tęsiasi: per metus Rusijoje įvykdoma apie milijoną abortų, o pagal gyventojų skaičių ji yra pirmoji pasaulyje pagal šį rodiklį.

Ar Motinos Teresės žodžiai apie aborto ir žiaurumo ryšį nėra verti dėmesio galvojant apie Rusijos kareivių elgesį Ukrainoje? Šalia kitų Rusijos žiaurumo priežasčių yra dažnai minima kelis šimtus metų trukusi Aukso Ordos priespauda ir žudynės. Psichologija gerai žino, kad su kitais mes elgiamės taip, kaip buvo elgtasi su mumis.

Aborto, kaip „žmogaus teisės“ sustabdymas JAV, atimtų iš Putino, „teisuolio“, kovojančio prieš Vakarų sugedimą, kaukę. Tiesa, lieka Sodomos nuodėmė, kurią Rusija prikiša Vakarams. Tačiau ar Putinas yra toks nuoširdus jos priešas, tenka abejoti.

Štai jau karo prieš Ukrainą metu jis susitinka su LGBT siekiams nepritariančiu Brazilijos prezidentu J. Bolsonaru, taip pat ir su juos remiančiu Venesuelos diktatoriumi N. Maduru; Rusijos parama komunistinei Kubai bei kitiems Lotynų Amerikos kairiesiems, remiantiems seksualines laisves, turi senas tradicijas.

Kaip ir būdinga „cezaropapistiniam“ Rytų krikščionybės modeliui, Putinas Ortodoksų Bažnyčią naudoja savo agresyvių tikslų pateisinimui.

„Abortas yra žmogžudystė. Nėra jokios galimybės šių žodžių sušvelninti“, – kalbėjo popiežius Pranciškus po vizito Vengrijoje ir Slovakijoje. Šios tiesos nesušvelnina netgi supratimas, kad, kaip rašo Jonas Paulius II, dažnai moteris yra apgaunama šio veiksmo pobūdį maskuojančiais terminais (pavyzdžiui, „mėnesinių ciklo sureguliavimu“), neretai ją į abortą stumia kūdikio tėvas, pora gali būti prispausta kokių nors gyvenimo aplinkybių.

Visa tai gali sumažinti motinos kaltę, tačiau pasak Katalikų Bažnyčios Katekizmo, nuo pat pirmojo amžiaus Bažnyčia teigia, kad abortas yra sunkus nusižengimas moraliniam įstatymui, ir šis „mokymas nesikeičia“.

Abortas klesti komunizmo sužalotose Rusijoje ir Kinijoje – tačiau taip pat ir „laisvojo demokratinio“ pasaulio šalyse. Pastarosiose dar ir nuodėmė prieš prigimtį – beje, kaip ir Rusijoje, nes įstatymų poveikis visuomenei yra ribotas, o šios nuodėmės šaknys slypi gyvybę teikiančios seksualumo dimensijos atmetime.

Iškelkime, deja, retokai užduodamą klausimą: ar gali neteisusis laimėti prieš neteisųjį? Be abejo, Rusija šiuo metu yra daugeriopai žiauresnė nei likęs pasaulis, ir apginti Ukrainą yra aiški pareiga. Tačiau priešas dar nenugalėtas, o jo įniršis didelis. Ar pavyks Vakarams, tad ir mums, už tirono sustabdymą atsipirkti „tik“ ukrainiečių krauju? Ar mes nesame kviečiami tapti teisesniais?

Paklausykime, ką kalba Šv. Raštas: „Nedorėliams jis siųs žarijų ir sieros lietų, svilinanti vėtra bus jiems skirtoji taurė“ (Ps. 11:6). Pasenęs tekstas? Ką gi, „sumoderninkime“: daug kam nuodėmės terminas tampa suprantamesnis pavadinus ją „bloga karma“.

Transcendentinę teisingumo dimensiją didžiosios žmonijos dvasinės tradicijos suvokia nuo „ašinio amžiaus“ – keleto šimtmečių prieš Kristų – laikmečio. Tačiau, kita vertus, Dievas kalba pranašui Ezekieliui: „Sakyk jiems: „Kaip aš gyvas, – tai Viešpaties DIEVO žodis, –  nenoriu, kad nedorėlis mirtų, bet noriu, kad nedorėlis sugrįžtų iš savo kelio ir būtų gyvas. Sugrįžkite, sugrįžkite iš savo nedorų namų, kad nemirtumėte, Izraelio namai!“ (Ez. 33:11)

JAV dabar puolami judėjimo „Už gyvenimą” nariai ir biurai, niokojamos bažnyčios, o Aukščiausio Teismo nariai priversti ieškoti saugaus prieglobsčio. Tačiau pergalė šiame kare yra gyvenimo pergalė prieš mirtį giliausiame realybės lygmenyje.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yel“l“ow submarine        2022-05-23 2:44

dar vienas psichavotas šizolitchūanijos rusofobas-putinoheiteris, su lansberginės religijos/sektos koše galvoje smile)) - ir dar vienas įrodymas, jog didžiulis psichinės sveikatos problemų paplitimas šizolitchūanijoje apima visus socialinius, akademinius, politinius, ir visus kitus įmanomus sluoksnius ..., - šitokia liguista ir politizuota forma snargliuotis dėl abortų, kai pasaulyje vaikų (jau pagimdytų) mirtingumas(ir ne tik nuo ligų bei bado) siekia šimtus per minutę (aišku, putinas kaltas)  , gali tik visiškas pindofreniškas liurbis ir svaigikas, turintis tik išorinius vyriškos lyties požymius…, - nes tuose skiedaluose vyro tėra procento dalys ..., - na, kad ir ši, jo`s perpasakota pasakėlė : “Beje, dr. Nay’us aprašo net tokį atvejį, kai mergaitė kentėjo dėl šeimoje negimusių vaikų, nors tėvai jai to nebuvo pasakę. Ji vis sapnavo tą patį košmarą, kuriame trys vaikai žūsta tunelyje užgriuvus smėliui. Vaikų išgyvenimus netekus brolio ar sesers P. Nay’us lygina su „išlikusiojo sindromu“, kurį sudarantys psichiniai kentėjimai vargino Holokaustą išgyvenusių tėvų vaikus.“ ..., - o varge…

Aš - prieš tokį barbarišką požiūrį       2022-05-18 19:47

Autorius- tiesiog civilizuoto šeimos planavimo priešas.

Michailas Veleris       2022-05-18 0:15

Spąstai Rusijai / КАПКАН ДЛЯ РОССИИ: КАК СПАСТИ ШКУРУ - #Веллер 17 05 2022
https://www.youtube.com/watch?v=t7s0ze8EdMU&ab;_channel=МихаилВеллер

ah.ą       2022-05-17 21:51

Sako perkrovimas bei iš tikro žmonių naikinimas iki milijardo,o vaikų žudymas tai tik priemonė  tikslui - milijardui pasiekti, karas taip pat, šeimų naikinimas taip pat, valstybių naikinimas taip pat, karonbaubis taip pat, prievartinis vertimas dalyvauti eksperimente ir leidimas žmonėms į kūnus eksperimentinius tirpalus taip pat, net neabejoju.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.