Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 15 d. 10:03

6     

    

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Lietuvoje vėl dunda karo būgnai – LGBT aktyvistai rikiuoja dabartinę valdžią ir kairuoliškų fondų finansavimą mylinčius „akademikus“ pasirašinėti peticijas už įstatymą ar įstatymus, kurių net Seimo nariai nėra matę.

Čia pat rengiamos viešos LGBT grožybių demonstracijos, sako, net Katedros aikštėje Vilniuje (turbūt taip norima pavaizduoti, kad Bažnyčia remia šią akciją), valdišką žiniasklaidą tvindo propagandiniai rašiniai ir laidos, imituojamos diskusijos, kur, Rusijos televizijos pavyzdžiu, agresyvios žurnalistės vedami trys keturi LGBT aktyvistai doroja vieną oponentą, o Seime rengiami gudrūs planai pateikti ne vieną, bet du – „liberalų“ ir „konservatyvų“ homoseksualų partnerystės įstatymus, tikintis tokiomis manipuliacijomis apgauti oponentus. Kodėl visa tai?

Formaliai žiūrint – dėl smulkmenos, dėl vienui vieno žodžio „šeima“. LGBT aktyvistų nuomone, šiuo žodžiu turėtų būti aprašytas bendras homoseksualių žmonių gyvenimas, ir visi žino, kad pirmas žingsnis šia linkme – homoseksualų partnerystės įteisinimas.

Tačiau sveiko proto ir atsakomybės už mūsų visuomenę nepametę žmonės (tokių Lietuvoje 73,8 proc.) su tuo nesutinka. Nes žodžiai visiems turi reikšti tuos pačius dalykus, antraip jie meluoja, ir žmonėms neleidžia susikalbėti ir susitarti. Tad apie kokį pasaulio reiškinį kalbame vartodami šį žodį? Ir ką reiškia dar mįslingesni LR Konstitucijos žodžiai, kad „šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas“?

Nesileiskime į senas istorijas ir nepradėkime nuo Aristotelio, kuris iš šeimos kildino valstybę. Išties, šeimoje matyti daug elementų, kurių plėtra veda į valstybės organizaciją – teisė, valdymas, ūkininkavimas, rūpinimasis savo saugumu, išlikimu ir tąsa.

Pasvarstykime, kodėl čia ir dabar šeima yra tokia svarbi, kad ją Konstitucija laiko valstybės pagrindu, vadinasi, esminiu bendruoju gėriu? Toli gražu ne visi žmonių gyvenimo ir bendradarbiavimo pavidalai nusipelno tokio įvertinimo.

Atsakymas čia gana paprastas ir akivaizdus: šeimoje gimsta ir auga būsimoji Lietuva. Mūsų jau nebus, bet jie, mūsų vaikai, gyvens šioje žemėje, kalbės mūsų kalba, skaitys mūsų parašytas knygas, važinės mūsų nutiestais keliais, gyvens mūsų pastatytuose namuose. Lygiai kaip mes gyvename mūsų tėvų ir protėvių žemėje, kalbame jų kalba, skaitome jų knygas.

Šeima valstybei svarbi ne todėl, kad du asmenys myli vienas kitą ar kad bendrai tvarko savo ūkio reikalus, bet todėl ir tik todėl, kad joje gimsta ir auga vaikai. Gimsta iš vyro ir moters, auga saugomi jų rūpesčio, iš jų išmokdami kalbos, prieraišumo savo žemei ir savo istorijai, paveldėdami jų turtą ir įsipareigojimą savo didžiajai šeimai – Lietuvai.

Mėgstantiems proziškesnę kalbą pasakykime taip: tik šeimose gimsta ir užauga būsimieji mokesčių ir savo tėvų pensijų mokėtojai, tik jose atsiranda būsimieji kariai.

Būtent todėl, anot Lietuvos Konstitucijos (38 str.), „valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę“, o ne įsimylėjėlių porą, būtent todėl ji kuriama „laisvu vyro ir moters“, o ne dviejų draugų ar draugių sutarimu.

Kaip tik todėl Konstitucija kalba ir apie tėvystės pareigas: „Tėvų teisė ir pareiga – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti“. Ji primena ir vaikų pareigas „gerbti tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą“.

Visa tai turėdama omenyje protinga valstybė įvairiomis programomis ir lengvatomis šeimoms suteikia privilegijų. Tą puikiai suprato, pavyzdžiui, Romos imperatorius Augustas, nustatęs į pareigas pirmiau skirti tris ir daugiau vaikų turinčius piliečius. Tą suprato ir protingi tironai, siekdami ardyti ir griauti jiems priešiškos visuomenės šeimas – prisiminkime, pavyzdžiui, Pavliko Morozovo populiarinimą sovietinėje Rusijoje.

Dabar pamėginkime įsivaizduoti homoseksualių žmonių šeimą. Natūraliai joje negimsta vaikai, jie jų neaugina ir neauklėja, savo turtą palieka vienas kitam arba savo broliams ar seserims, senatvėje jais rūpinsis ne jų šeimoje užaugę samdomi slaugytojai. Kai jie mirs, Lietuva bus mažesnė, o ne didesnė.

Tiesa, apie žmogaus orumą mėgstantys postringauti homoseksualių „šeimų“ šalininkai tvirtina, kad jie norėtų gimdyti ir auginti vaikus. Bet gamta to neleidžia. Tuomet mūsų visuomenė turėtų sutikti su moters išnaudojimu už pinigus – surogatine motinyste, vyrų pavertimu sėkliniais galvijais, su nieko nenutuokiančių, vadinasi, apgaunamų vaikų įvaikinimu homoseksualiose „šeimose“.

Ar tai šeima, apie kurią kalba LR Konstitucija? Ar tai bendrasis visuomenės gėris? Ar tokia „civilinė sąjunga“ nusipelno valstybės teikiamų privilegijų? Apie bendrąjį valstybės, o ne privatų paskirų asmenų gėrį rimtai mąstantiems žmonės atsakymas akivaizdus. Atsakymas turėtų būti akivaizdus ir Seimo nariams, nes jie išrinkti rūpintis viešuoju visos Lietuvos gėriu.

Kita vertus, valstybė turėtų sudaryti teisines sąlygas patogiai jaustis ir į kitokias bendro gyvenimo formas besijungiantiems žmonėms, ir tam tikrai galima rasti įvairių teisinių sprendimų. Bet tai jau atskira kaba.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

elfei,       2022-05-16 19:53

tik jau neteisinkite, kad “atsirūgo” “babajus”. Nesugebėjo tėvai išauklėti taip, kad atskirtų babajus nuo nebebajų prieš tekėdama. Tai joks pagrindas darkyti konstituciją.

ah.ą       2022-05-16 17:01

medicina keičiama veterinarija su prievartiniu skiepijimu ir moterų apsėklinimu be vyro kaip karvės be buliaus.

Kis       2022-05-16 10:45

turetu zmones suklusti,juk tie pasirase dar nesamone planu 246 zmoga prie progos ir geru babkiu galetu parduoti Sorosui su visa Lietuvoje esancia “gyvunija”,nuo sunaujos ir paeioliu.Kodel mes leidziame jiems dirbti visuose mokslo istaigose,aukleti jaunima?Ka tokie “akademikai"baige apatinius mokslus gali duoti jaunam zmogui?Klausimas gan retorinis,o isvada viena tokia akademine visuomene varyti i statybas pas Valiuli ar Aliuli(nesvarbu)tegu ten ivaldo,pamato gyvenimo abeceles,gal lengviau supras is ko gimsta kartos?

elfė       2022-05-15 18:46

ak Dariau, labai natūraliai lesbių šeimoje gimsta vaikai…
dažniausiai šios moterys būna jau išsiskyrusios su vyrais ir nusivylusios jų “meile” sau ir vaikams ar nuolatiniu “oralinio” poreikiu, kuris ar kuo siskiriasi nuo gėjų poreikio?.. gal vyras vyrui tai geriau atliks?:)
ar dėl to jiems taip smile  pavydit?..

ar dvi “skudurus sumetusios” draugės ne geriau pasirūpins savo vaikais, nei viena, vieniša motina?.. vaikais, kuriems svarbiausia stabilumas, ramybė, meilė, o ne šeimyninės rietenos?..

reikia pavyzdžio?
birutė sabatauskaitė, sabatausko dukra, lygiu galimybių kontrolierė...
buvo Londone ištekėjus už “babajaus”... atsirūgo. dabar gyvena su drauge jūrate. gal santuoka fiktyvi, kas žino? ne mūsų reikalas.

nes vienas psichologas jau įkliuvo pabėgėlių centre “tikrindamas” praktiškai homoseksualus… smile o įteisinimas santykių leistų teisėsaugai labiau kištis dėl galimų tokių prievartos aktų.
jei klystu, pataisykit.

123       2022-05-15 14:54

Pritariu visu 100%.

Ehrmantraut       2022-05-15 14:21

kažin ar ukrainiečiai pritartų, kad jų krauju apšlakstyta vėliava būtų valkiojama po visokius LGBT renginius kaip šiandien Katedros aikštėje.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.