Socialinė politika, Sveikatos apsaugos politika

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Tiesos.lt siūlo   2021 m. spalio 22 d. 9:39

17     

    

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Dalija Snieškienė, docentė, Socialinio darbo katedra (VDU) | laikmetis.lt

Aš manau, jog turiu kalbėti, nes šio laikotarpio naratyvai daugeliui sukelia antrines traumas, turinčias žymią reikšmę psichinei ir bendrai sveikatai.

Gyvenant totalitarinio spaudimo skiepytis laike, su grasinimais, bauginimais, represijomis, atleidimais iš darbo, neleidimu pasinaudoti būtinomis paslaugomis, patyčių upeliais, vis dažniau iškyla klausimas: kur aš tai mačiau ir išgyvenau?

Tikrai taip, mes išgyvenome tai, kai mūsų tėvai prievarta, bet „savo noru“ stojo į kolchozus, nes turėjo tik tris pasirinkimus: jauni pabėgti į miestą, mirti badu su savo vaikais, nes negalėjo išmokėti ir atiduoti „pyliavų“, išeiti į mišką žūti, bet artimieji buvo vežami į Sibirą, kaip socializmo statybos priešai, sunaikinimui.

Pasižiūrėkite to meto dokumentinius filmus propagandai, kaip lietuviai „savo noru“ visi vieningai sustojo į kolūkius. Ir kaip Antanas Sniečkus įgyvendino penkmečio planus. Jei kas nors pasakė kokį žodį prieš, buvo skundžiami ir persekiojami.

Dabar taip panašiai atrodo darbdavių ir ministerijų spaudžiami skiepytis žmonės, kurie „savo noru“, nors ir jausdamiesi išprievartauti – skiepijasi, nes reikia maitinti šeimas, reikia kažkaip išgyventi… Nors artimoje aplinkoje dažnai mato ir patys patiria sunkias po skiepo sveikatos sutrikimo pasekmes savo bei artimųjų sveikatai ir net mirtis. Tai kas, kad neskelbiama sunkiai susirgusių, tapusių neįgaliais ir mirusių po skiepų statistika Lietuvoje, daug patikimiau veikia asmeninė patirtis ir išgyvenimai.

Po to vyksta žmonių pagal pasiskiepijimą, tiksliau, Galimybių pasą, segregacija… Vėl gąsdinimai, draudimai, laisvių ribojimai… Ir ne dėl to, kad mažiau plistų liga, bet, kad būtų paklusnūs, atskirti nuo nepaklusnių propagandai ir „šviesaus rytojaus“ kūrimo projektui.

Visiškai taip pat, kaip tarybiniais ateizmo laikais, jei šeima auklėjo savo vaikus krikščioniškai… Nestojai į spaliukus, į pionierius, į komjaunuolius ir t. t. Dalyvavai šv. Mišiose, šventei Velykas ir Kalėdas – buvai stebimas, reikėjo aiškintis mokytojų kambaryje, buvai išpieštas sienlaikraštyje. Nuo pat mažumės buvai valstybės ir komunizmo statytojų priešas.

Buvom persekiojami nuo 7 metų, gąsdinami, kad niekuo negalėsime tapti, kad geriau išeitume iš namų, būtume savarankiški ir eitume gyventi atskirai nuo tėvų į mokyklos bendrabutį, taptume geri socializmo statytojai…Visai kaip dabar kviečiami vaikai eiti skiepytis be tėvų sutikimo, svarbu, kad atitiktų šią propagandą, nors prieštarauja ir Jungtinių Tautų ir VTK nuostatoms ir kitiems įstatymams.

Vaikai negali mokytis, privalo visur dėvėti kaukes ir mokinami bijoti bet kokios ne namų aplinkos, „nes visur gali būti COVID virusų“. Tai sakau, nes pastebėjau tokį savo anūkių, kurios yra pradinių klasių moksleivės, elgesį. Namuose jų taip neauklėja, bet visuotiniai reikalavimai ir propaganda veikia labai stipriai ir vaikus. Kokias pasekmes tai paliks jų psichikai?

Tėvams grasino, kad už katalikišką auklėjimą mus visus penkis vaikus atims ir išveš į vaikų namus… Gerai pamenu savo mamos ašaras dėl tokių grasinimų. Mokykloje buvome tardomi, ką kalba mūsų tėvai, kas pas mus ateina. Mūsų klasės draugai buvo apklausiami, ar mes ir jų neagituojame, nes per mažai vaikai stojo į pionierių ir komjaunimo organizacijas.

Dabar panašiai vėl persekiojami, ignoruojami, pravardžiuojami, kas pasisako argumentuotai prieš tokio „šviesaus rytojaus“ kūrimo technologijas. Dabar tikintys skiepų galia ir įtikėję nepasiskiepijusių grėsme reikalauja ar linki nesiskiepijusiems mirties, džiaugiamasi skundikais, kurie praneša apie aptarnautus žmones be Galimybių paso, kad gali nubausti žmones ir organizacijas, kurios nepritaria tokioms represijoms.

Dabar dažnai aiškinama, jog skiepų efektyvumas ir vienintelė galimybė suvaldyti COVID-19 pandemiją „moksliškai įrodyta“.., bet mes tai jau girdėjome besimokydami ateizmą, kaip mokslą ir mokslinį komunizmą, kurių „mokslinių žinių“ pagrindu išaugo bent dvi kartos, toliau sėkmingai perėmusios neoliberalizmo doktriną, kaip pilnai atitinkančią ankstesnių „mokslų“ tęstinumą.

Apie kokius mokslinius įrodymus galima kalbėti, kai net elementari statistika slepiama, tik tam tikrų mokslininkų teiginiai, sutinkantys su mainstrymo politika, priimami, o kiti iš karto atmetami, slepiami, ignoruojami? Tai primena Ivano Mičiurino ir Trofimo Lysenkos mokslus (lyginant su Rusijos genetikos mokslo ir instituto), su Nikolajumi Vavilovu priešakyje, sunaikinimu lageriuose. Pogrindinės istorijos ir filosofijos studijos buvo daugeliui atrama išgyventi ir nepalūžti tokiame pasaulyje. Ačiū tiems žmonėms, kurie suteikė mums tokias galimybes ir dabar bando pralaužti ideologizuoto mokslo rėmus.

Didžiausia atrama tame pasipriešinime buvo tikėjimas Dievu ir mūsų Tėvelio drąsa mus ginant ir tikint svarbesnėmis vertybėmis, nei komunizmo statyba. Dabar per karantinus buvo gąsdinama, kad vaikai neturėtų kontaktų, mažiau ryšių su savo tėvais, uždraudžia eiti į maldos namus ir bendrai melstis. Persekiojama Bažnyčia visus rėmė ir palaikė…, dabar, deja, ir ji dalinai pakluso politikų valiai.

Manau, jog daugelis mano kartos žmonių šioje situacijoje patiria antrinę traumą, kuri labai blogina bendrą psichologinę būseną, silpnina imunitetą, blogina bendrą sveikatą ir atsparumą infekcijoms. Kasdienės bauginimo agitacijos Maximos ir kituose prekybos centruose (už valstybės pinigus) gadina sveikatą ir paskiepytiems, ir nepaskiepytiems.

Mano samprotavimus patvirtino ir patirtis kai kurių specialistų, dirbančių su senais ir pagyvenusiais žmonėmis. Jie sako, kad dabartiniai jų pasakojimai dažniausiai yra karo ir pokario temomis, iškeliantys to laikmečio baisumus, persipynusius su dabartiniais žiniasklaidos naratyvais, apleistumu ir izoliacija.

Tai gali būti dalis atsakymo, kodėl Lietuvoje toks didelis sergamumas ir mirtingumas.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tiek       2021-10-23 17:56

tiesa ir melas ....vnž. kažkokia košelena autorės galvoj (su noru įtikt šiandieniniams budeliams valdžioj) .

Deja       2021-10-23 12:01

Kai ministerijose vadovai - menkystos, kurių pagrindinis bruožas paklusnumas nurodymams iš aukščiau, nereikia tikėtis išmintingų sprendimų, jie pasitenkina primesdami kitiems, pavaldiems, savo valią. Čia kaip generolas, jei plikas, mažas ir bobiabalsis, būtinai užsidės didžiausią kepurę ir nusipirks didžiausią džipą ir dar garsiai reikšis išraiškingai gestikuliuodamas

Anonime,       2021-10-23 11:10

esi tipiškas Kapsukės absolventas, negalys nė dienos be melo propagandos pragyvent. Gal dezi LRT dirbi, kad taip kietai gebi meluot?

> 2021-10-22 16:07       2021-10-22 23:05

tu, esi tas julius Milaitis, kagėbistas, provokatoriaus, pasirašinėjantis dešimtimis nick’ų.
Širvintų Dzeikas, Kremliaus trolis, Reichsgardo draugas!

Kas       2021-10-22 16:07

tas Milaitis, ar gali čia kas mums paaiškinti?

Žodžio laisvė...       2021-10-22 16:06

Stalino laikų veiklos paveldėtojai taiko šiandien bauginimo ir kovos su Lietuvos piliečiais metodus. Tautos Tribunolui darbo bus.

Negi vėl - į tamsą?       2021-10-22 16:00

Nukirtus slibinui vieną galvą, atauga kita. Tik ne taip greitai, kaip šiame kryptį pakeitusiam portale.

Liaukis       2021-10-22 15:51

juliau Milaiti, su ta savo Kapsuke, rašei dešimt metų, kad esi prasčiokas, beraštis, tai ir buk juo.
Neprovokuok, ypač, valytuvų(su stiklu), nesidaugink, kaip triušiais, su kis-dzeikas-jules, pasirašyk savo vardu, ir viskas bus gerai.

Snieškienė,       2021-10-22 15:28

matyt, Kapsukės auklėtinė, todėl Tiesa jai ne šio pasaulio kas tokia?

Ačiū Autorei:       2021-10-22 15:27

kiekvienas žodis - tiesa. Turime priešintis tam visur kerojančiam blogiui, melui, kurį skleidžia ir vykdo mūsų r viso pasaulio neomarksistai ir neobolševikai, iš buvusių komunistų virtę globalistais liberastais, genderistais, sodomitais, siekiančiais sunaikinti kalbas, šeimas, tautas ir valstybes bei valdyti redukuotą žmoniją kaip robotus. O į tokius komentarus, kokius pateikė “XXR” ar “Keista”, neverta kreipti dėmesio, tikriausiai tie žmonės negyveno tuo laiku, kai mes tai matėme, jautėme, išgyvenome, iškentėjome…

ah.ą       2021-10-22 14:40

“Labas”, nedalyvauk maximos gązdinime, - nelankyk maximos - vilkai cirke nedalyvauja, stiprinkit ir saugokit imunitetą” - baimė ir stresas žemina imunitetą.

XXR       2021-10-22 14:14

Pora citatų - ,,Nors artimoje aplinkoje dažnai mato ir patys patiria sunkias po skiepo sveikatos sutrikimo pasekmes savo bei artimųjų sveikatai ir net mirtis. Tai kas, kad neskelbiama sunkiai susirgusių, tapusių neįgaliais ir mirusių po skiepų statistika Lietuvoje,”

,, apie kokius mokslinius įrodymus galima kalbėti, kai net elementari statistika slepiama, tik tam tikrų mokslininkų teiginiai, sutinkantys su mainstrymo politika, priimami, o kiti iš karto atmetami, slepiami, ignoruojami?”
Ar Jums negėda akiplėšiškai meluoti p. D. Snieškiene?

Keista       2021-10-22 12:46

Čia -  vietoj Vasiliauskaitės?

Apima neviltis,       2021-10-22 11:55

kai pagalvoji, kad Gorbačiovas galėjo būti teisus: “jūs nesugebėstite valdyti savo valstybės”.

Konservatoriai, krikdemai ir kolchoznikai       2021-10-22 11:13

su liberoidais, lddp-istais seka Kaganovičiaus ir Jagodos pėdomis. Žada mus marinti badu ir šalčiu. Kainas kels iki padebesių, kad tik Rusijai būtų geriau. Kad kuo greičiau būtų užbaigtas RAUKUS projektas ir pribaigta Europa galutinai. Neosovietikai taip įsisiautėjo, kad nežinia kas juos ir besustabdytų - bolševizmas sugrįžo.

Kis       2021-10-22 10:15

visa beda,kad tada mes juos vadinome okupantais ,KGB-istais,siandiena perejome i mitologines butybes.I miska tikrai neisime,bet artinasi ta minute kosminiu greiciu,kai galima bus dar iseiti normaliai ir pasitarti,ar jie mums reikalingi,antraip galima tik spelioti.Antru Pilenu nesinoretu,esame perdaug maza tauta,reikia pereiti i ta bukle kuri buvo 1990 metais ir pradedti is naujo,pasimokius is praeities,juk semtis mus ipareigoja nerezidentas is signataru balkoneli,bet tikrai iskylus zmones is praeities,o ju pakankamai daug.Eikime tik i prieki.

Bonum       2021-10-22 10:01

Ačiū už drąsą, ačiū už viltį.
Pagarba.

Rekomenduojame

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.