Ugdymo politika

Dr. B. Ulevičius: baustumėte tėvus už „pliaukštelėjimą“? Turbūt nuolat nusigeriat

Tiesos.lt siūlo   2018 m. lapkričio 28 d. 15:31

7     

    

Dr. B. Ulevičius: baustumėte tėvus už „pliaukštelėjimą“? Turbūt nuolat nusigeriat

y-news.lt

Manau, kad visų fizinio drausminimo atspalvių sugrūdime po „smurto“ sąvoka slypi bjauroka etinė ir emocinė problema.

Savaime išeina taip, kad daugelio mūsų tėvai, kadangi kai kuriais atvejais taikė sveikatai žalos nekeliančias fizines bausmes, yra „smurtautojai“. Suprantama, atbuline data nebaudžiama (o ir įstatymo anuomet nebuvo). Tačiau faktas, jog augome „smurtautojų“ šeimose niekur nedingsta. Esame nelaimingi vaikai, patyrę smurtą. Kaip gaila, kad anuomet nebuvo tarnybų, kurios būtų mus nuo mūsų smurtaujančių tėvų apgynę.

Tikrai? Įsivaizduokite, kad kažkas sako tai jums į akis. Mėginu tą įsivaizduoti ir aš.

Pirma, tai tiesioginis mano tėvų įžeidimas. Nes neįsivaizduoju geresnių tėvų už savo tėvus. Visiems tokių linkėčiau. Esu labai laimingas dėl to, ko, kaip ir kiek mane išmokė mano tėvai. Augau mylinčioje ir saugioje šeimoje, kurios nebūčiau iškeitęs į nieką. O kažkas drįsta mano tėtį ir mamą vadinti smurtautojais ir apgailestauti, kad man nutiko baisi smurto nelaimė? Juokinga. Bet kartu ir pikta.

Norite pozityvesnio įstatymo priėmimo? Galvokite, ką ir kaip sakote. Kalba ir žodžiai – svarbūs. Negalite tikėtis visuomenės džiaugsmo, pavadinę visas mamas smurtininkėmis. Kaip po to švęsti motinos ir tėvo dieną? Ar dažnai važiuojate pas smurtininkus su gėlėmis, juos apkabinate, bučiuojate, jais rūpinatės, vežate pas juos savo vaikus?

Kažkas čia su logika labai netvarkoje.

Antra, teigti, kad kokio nors veiksmo atveju nėra „lengvo ir sunkaus“ laipsnio gali tik riboto mąstymo arba politinių tikslų aklai siekiantis žmogus. Turbūt tas žmogus nuolat nusigeria, nes nepripažįsta skirtumo tarp 50 gramų ir litro, nuolat gauna į nosį, nes, norėdamas ką nors kritikuoti, vadina „avigalviu“ (juk nėra skirtumo tarp „tu avigalvis“ ir „jūs neteisus“), nuolat patenka į avarijas, nes „važiuoti reiškia važiuoti“ (nepriklausomai nuo greičio) ir t.t. Jo gyvenimas greičiausiai visiškai chaotiškas ir net destruktyvus, nes bet kurioje srityje ignoruojant „lengvai ir sunkiai“ skirtį… na, nesunku įsivaizduoti. Galėtume džiaugtis, kad toks žmogus nedirba teisėsaugoje, nes visus vienodai baustų laisvės atėmimu iki gyvos galvos arba 5€ bauda (nes „nusikaltimas yra nusikaltimas“), nedirba kepėju, nes visi kepsniai būtų sudegę arba neiškepę, nedirba policijoje, nes nuolat konfiskuotų automobilius arba paleistų prasižengėlius tik pagrūmojęs pirštu.

Visi suprantame, jog tai absurdas. Ir galime lengvai atsikvėpti: „kaip gerai, kad tokios nesąmonės nevyksta … nevyksta?“.

y-news.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

albina       2018-11-29 8:12

Šaunuolis!Kokios atakos,kokios pajėgos įrodinėja,kad tėvai nemoka auklėti,nesugeba mylėti.Bet skaitai tokį straipsnį,ir džiaugsmas apima,kad yra gebančių taip taikliai atsiliepti į nesąmones,kad norisi asmeniškai kiekvienam seimo nariui išdalinti,kad susivoktų bent kiek.P.s.šakalienei-žiobienei-miliūtei nepadės.

lengva atspėti       2018-11-28 20:09

Bet netrukus ir po šiuo straipsniu tikriausiai pasirodys kvailys besivadinantis pompastišku “jungtinių pajėgų” nicku. Ir prispamins savo lozunginių paklodžių. Tas nestebina. Durnius yra durnius. Vienok, pagal spaminimo mąstą, pagal tikslingai tarp šlamšto paslėptus nuodus, kyla visai rimtų įtarimų, jog tas tipas yra saugumiečių kontoros pasiųstas mozgajobas.
Tokiu atveju yra dar rimtesnis klausimas Adminui- gerb. pone, ar dar ilgai žaisite savo impotentiškas “demokratijas”? Kiek laiko dar tas spameris čia siautės? Ar portalo tikslas yra būti niekšų tribūna?

Dviejų šeimininkų tarnas       2018-11-28 20:07

Noriu atkreipti dėmesį, kad ne politikų reikalas aiškinti, kaip turi būti auklėjami vaikai. Tai ne teisės objektas. Tam yra pedagogai, psichologai ir kt. Beje, psichologai sako, kad jeigu jau vaikas mušamas, tai turi būti mušamas ne su ranka, bet su kažkuo - diržu, rykšte ir pan., tada jis skausmo šaltiniu laikys tą diržą ar rykštę, bet ne tėvą ar motiną. Taip pat ne politikų reikalas nustatinėti, kokiais vaistais gydyti ligonius ( tiriu galvoje vaistus, gaminamus iš kanapių).

AČIŪ BENUI.       2018-11-28 19:49

Kaip visada, labai nuoširdu. Manau, kad negalima visus vaikus lyginti pagal vieną kurpalį, nes vieni gimsta su labai silpnu savuoju “aš”, o kiti iš prigimties turi labai stiprią saviraišką. Šitas “aššššš...”, mano galva, yra ta, vadinamoji prigimtinės nuodėmės lizdas, kuris, jei laiku nėra stabdomas, labai išmintingų, pastabių, pedagogiškų ir geležine kantrybe apsiginklavusių tėvelių (?????), tai kitu atveju telieka tik bizūnas, kuris su tėviška meile paauklėjus, sudėlioja visus nukrypimus į vietą. Padėjo savo laiku man, padėjo ir mano vaikams.

Labai       2018-11-28 17:24

šaunus straipsnis.Ačiū.

Tomas       2018-11-28 16:58

Ačiū, atitinka daugelio mintis “smurto” tema.

AAA       2018-11-28 16:14

Ne su logika blogai, - su sąžine.


Rekomenduojame

Vygantas Malinauskas. Pliažas ir liberalioji laisvė

Panaikinus abortą draudusį įstatymą pernai Airijoje atlikti 6 666 abortai

Kun. Nerijus Pipiras. Gyva tauta, kol atmintis gyva

Romualdas Žekas. Ar gali kvailiai turėti valstybę?

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Vytautas Sinica. „Lietuvos žydų bendruomenė daro viską, kad būtų verta ir teisinga paskelbti ją antivalstybine organizacija“

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vidmantas Valiušaitis. „Blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus

Algimantas Rusteika. Apie gerus ir paklusnumą

Per atvirai. Faina Kukliansky ir rabinas Andrew Baker: „Manome, kad Seimui nederėjo skelbti 2021-ųjų Juozo Lukšos-Daumanto metais“

Lietuvos teismai nusprendė: Darbo partija atgaus neišmokėtą dotaciją – 1,8 mln. eurų, arba Kam ir vėl prireikė Darbo partijos?

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.