Prezidento rinkimai 2019, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Dr. Arvydas Juozaitis: Dabartinis Lietuvos elitas bijo manęs kaip ugnies

Tiesos.lt siūlo   2018 m. spalio 30 d. 21:11

27     

    

Dr. Arvydas Juozaitis: Dabartinis Lietuvos elitas bijo manęs kaip ugnies

Mindaugas Peleckis | minfo.lt

Kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus Dr. Arvydas Juozaitis sutiko atsakyti į keletą svarbių klausimų: apie tai, ką darytų tapęs Prezidentu, ko trūksta Lietuvai ir kuo ji jam svarbi.

Esate plaukimo čempionas, rašytojas, mokslų daktaras, dėstytojas, dirbote diplomatinėje tarnyboje. Kodėl nusprendėte kandidatuoti į Prezidento postą? Kas labiausiai Jus paskatino imtis šio svarbaus sprendimo?

Katastrofiška Lietuvos Valstybės padėtis. Viskas vyniojama į vatą, bet padėtis katastrofiška.

Ar tikitės laimėti rinkimus?

Be abejonės, pergalė būtina.

Kokie būtų Jūsų kaip Prezidento pirmieji žingsniai? Ką keistumėte Lietuvos užsienio politikoje?

Sustiprinti Baltų tautų vienybę (Lietuva-Latvija) ir kartu eiti į Europos Sąjungos sprendimus.

Ko labiausiai trūksta Lietuvai?

Sveiko antiglobalizmo, t. y. globalizmo panaudojimo Lietuvos reikmėms.

Pereinant nuo politikos prie kultūros, – esate daugelio knygų autorius, rašote ir dokumentines knygas, ir dramas. Ar yra leitmotyvas, kuris jas visas lydėtų?

Erikos Masytės daina pagal Justino Marcinkevičiaus žodžius „Laisvė“.

Kuo Jums svarbi Lietuva?

Tai manoji motina – po motinos.

Kokie Jūsų artimiausi politiniai ir kūrybiniai planai?

Tapti valstybės prezidentu ir neleisti mirti Lietuvai.

Deja, valstybinė nepriklausoma žiniasklaida apie Jūsų gausias ir įdomias keliones po Lietuvą (apie jas galima sužinoti Jūsų feisbuko paskyroje) tyli, o iš apklausų Jus grubiai pašalino. Kaip manote, kodėl? Ar esate pernelyg pavojingas sistemai, kurią, kaip sakė JAV prezidentas Donaldas Trampas, reikia „išpelkinti“?

Dabartinis Lietuvos elitas bijo manęs kaip ugnies. Taip, aš pritariu D. Trampui (rašome lietuviškai!): Lietuvą reikia išpelkinti.

Ačiū už pokalbį.

Siūlau paskaityti ir mano prieš keletą metų darytą interviu su A. Juozaičiu: „Vidutinio lietuvio požiūris į Latviją toks, tarsi latvių visai nebūtų“.

minfo.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

leilei3915       2018-11-15 12:57
Naivuoliams, užkibusiems už pavadinimo       2018-11-1 1:10

taip, čia neva jo žodžiai, bet pasakyti kontekste jie neatrodo tokie arogantiški, tačiau iškelti į pavadinimą daugeliui kliūva…
tiesą sakant, žurnalistas ir/ar minfo.lt redakcija pakišo jį ne šiaip sau

Realjosioms       2018-10-31 23:16

Taip, gryną teisybę parašėt. Palyginus su kitais Juozaitis nelabai progresyvus. Nei Stambulo ar kitokių panašių konvencijų nestumia, socialinių lyčių neperša, vienalyčių santuokų nepropaguoja. Greičiausiai net vaivorykštės vėliavos jis nei ant sienų, nei balkonyle pakabinęs nelaiko… Nu visiškai neprogresyvus kandidatas toks…

Realjos       2018-10-31 20:49

ko jau jo, bet p. Juozai2io tikrai niekas nebijo. Tiesiog, žmogus aiškiai susireikšminęs ir pernelyg geros nuomonės apie save. Žinia, žydiška patarlė sako, kad jei pats apie save gerai negalvosi, tai nreikia laukti, kad ir kiti apie tave gerai galvotų, bet pons Juozaitis čia save jau aiškiai pervertina. Bijoti jo tiesiog nėra dėl ko. Jis jokių originalių progresyvių idėjų neturi ir nesiūlo. Kita vertus, ir jo galimas elektoratas labai jau siauras, todėl rinkimuose vargu ar surinktų daugiau penkių procentų....

servantes       2018-10-31 20:10

Taip, V. Radžvilas tikrai su režimu “kovoja” kepdamas šusnis diagnozių ir deklaracijų, bet- kažkodėl ir tas “Valstybingumo Riteris” labiau panašus į “Liūdnojo vaizdo riterį”:)

Atsiprašau- A.Matulevičiaus pavardė ne prie ko..       2018-10-31 19:44

Mano komentare apačioje ,,Bijo ir Radžvilas” , per klaidą, kopijavimo metu,  atsirado A. Matulev.pavardė. Jis nieko bendra su mano komentaro autoryste neturi…Atsiprašau pono Algimanto,jei kažkas pagalvos, jog tai jo opusas…

Bijo ir Radžvilas....:)       2018-10-31 19:35

Dabar, oligarchinės-nomenkl. santvarkos (ONS) sąlygomis, teks rinktis už ką balsuosim ir kam padėsim…Deja, nors A.J. ne reformatorius, kaip ir N.Puteikis, bet tik su juo galima sieti naikinamo valstybingumo, kalbos, šeimos , dvasingumo gynimą.
Radžvilas pradžioje viešai jį ,kaip geriausią, pagyrė , o paskui, lyg smulki sielą ,užsiraukė ir numojo ranka į prez. rinkimus… Esu V.R. tekstų, jo ginamų vertybių  ir pasisakymų gerbėjas bei šalininkas, bet jo gili savimeilė, nesavikritiškumas, nenuoseklumai , baimė veikti , baimė kurti platų reformistinį- politinį judėjimą yra akivaizdūs…V.R.  kapituliantiškas nepatikimumas prez. rinkimų klausimu -sunkus dorovinis nusižengimas prieš tautos likučius ir jo analitiniais opusais patikėjusius visuomenininkus…A.J. ,kaip tikras riteris, eina prieš globalistinį-liberastinį slibiną vienas, o daugelio mūsų herojus- V.R. v,,varo” į krūmus ir daugina deklaracijas bet kokia kita tema, nors artėja lemiamas mūšis už rytdienos Lietuvą. Esu tikras, kad Radžvilo dabar prez. rinkimų tema platinama ,,geniali ” tezė, jog vienas asmuo (prezidentas ) nieko negali ir nekeičia yra Lenino paistalų lygio maistas siaurapročiams…Šiuo sofistiniu ,,argumentu” V.R. ,lyg Poncijus Pilotas ,nusiplauna rankas, bet sąžinės nenusiplaus…
Nepavargstantis , gan padorus žmogus (nes nepraturtėjo būdamas politikoje…)- kovingasis N. Puteikis yra mažesnio kalibro politikas, palyginus su A.J. mąstymu bei šalies ir pasaulio matymu.Jis turėtų A.J. naudai išmintingai pasitraukti ir neskaidyti protesto balsų..
Tragedija pilietinių-demokratinių  jėgų tame, kad pr. rinkimuose neturime lyderio ,kuris pripažintų ONS kaip pagrindinę šalies nelaimę ir jai oponuotų, bei turėtų dem. reformų aiškią viziją. Turėsime tik A.J. Būdami smaugiamos Lietuvos gynėjai arba tūnosime krūmuose Radžvilo ir Ko draugijoje, arba ,sukandę iš nevilties dantis, dirbsime A.J. sėkmei ir nacionalinių idėjų populiarinimui.
Kas žino trečią kelią? O kas iš skaitančių pasirinks šlykštoką V.R..ir jam ištikimai plojančių  stovėjimą po medžiu, kai valstybingumo riteris basas ir vienišas grumsis su globalistų, liberalų ir pinigų maišų atstovais prez. rinkimuose?


On Wednesday, October 31, 2018, 10:40:37 AM GMT+2, Algimantas Matulevicius <algis

komentaras to Komentarui       2018-10-31 17:42

Jusu teise (kol kas dar, nezinia, kaip bus ateityje Lietuvoje) kazkam pritarti ar nepritarti. Jus norite, kad anglu kalbos butu maziau, as gi manau,kad ne anglu kalba sukelia problemas. Kad kazkas kalba lietuviskai su akcentu, tai cia ne anglu kalba yra kalta.
Cia siek tiek ne i tema, bet as esu kiles is provincijos ir dar pamenu laikus, kai buvau vaikas. Tada vyresni jaunuoliai, kai isvykdavo i Vilniu ir Kauna studijuoti, grize irgi “nebemokedavo” tarmiskai kalbeti, nors siaip visi tarpusavyje kalbedavo tarmiskai, o per pamokas pvz normine lietuviu kalba. Taip ir cia kazkas panasaus. As pazistu jaunima, kuris angliskai kalba be akcento (ne Londono chavs ar liumpenu slengu, bet grazia normine kalba) ir lietuviskai kalba ir raso geriau nei siaip vidutinis gatvinis lietuvis. Taip, kad kiekvienam savo.
Beje, kiek maciau, juozaitininkai kazkodel neprotestuoja, kad dar ir dabar lietuviskose televizijose rusu kalbos daugiau nei pilna, kad JAV ar anglu filmai yra igarsinami lietuviskai, o rusiski filmai tik titruojami. Tai cia normalu? cia taip mes lietuviu tauta ir lietuviu kalba saugome.
velgi as nesu pries rusu kalba kaip tokia, kaip ir nesu pries bet kokia kita kalba. tiesiog turi buti vienodas visu kalbu traktavimas.

Komentarui       2018-10-31 16:48

Pritariu Juozaičiui vienareikšmiškai, kad anglų kalbos būtų mažiau ir ypatingai maži vaikai nebūtų žalojami. Pasiklausykite, kaip šneka “pažangus” trumpakelnis jaunimas. Jau ne tik kad žodžius pakeitė, pakaitė raidžių tarimą, tuo pačiu pasikeitė ir akcentas ir dar atsirado londoniškas pilno žodžio neištarimas. Kai paklausai kokios mergužėlės per LRT, tai atrodo, kad sužalota.

jokūbui       2018-10-31 16:12

pernelyg greit apsišvietei, draugas jefreitoriau… Reikėjo dar bent metus palaikyti amerikių uoščiusio leberasto, agituojančio už nuomonių įvairovę, legendą.

Dzeikas       2018-10-31 15:45

Janina, ne “siulo”, o grasina uzdrausti dainuot nelietuviskai. Juk mylavimo su zaginimu nepainioji.

Dzeikui       2018-10-31 15:39

Dzeikuti, mes jau daugybę kartų matėm į kokią sudėtingą medicininę būklę papuoli vien nuo Juozaičio vardo. Be jokių abejonių, poveikis vis stiprėja, ir akivaizdu, kad griūna ir paties psichika. Dar kartą prašom susirūpink sveikata! Tas sadomazochizmas, kai apsidergus, traukuliams draskant ir apsiputojus vis kartojant Juozaitis, Juozaitis… nebent per helovyną publiką taip planuoji linksminti?

janina       2018-10-31 14:41

labai sveikintina,kad siūloma vaikučiams dainų dainelėje dainuoti tik lietuviškai. Puiku!

Dzeikas       2018-10-31 11:48

Knygas raso? Pilnam komplekteliui truksta kapitalinio, vainikuojancio veikalo “Mano kova”.

Tai       2018-10-31 10:48

kaip sustiprinti tą baltų vienybę,jei latviai pastoviai kaišioja pagalius į ratus, pradedant jūros sienų nustatymu iki dabar

komentaras       2018-10-31 10:02

pamenu, kaip p. Juozaitis siule uzdrausti dainuoti Dainu daineleje angliskai. nuo to pradedamas tikriausiai mane tokiu budu itiksias tautiskai nusiteikusiems ir gal jo plyta ir istorine klaida bus pamirsta.
dar vienas nurodinetojas, kas galima ir kas ne. sovietiniais laikais ne tik nurodinejo, kokiomis kalbomis dainuoti, bet ir kokie zodziai turi buti dainose. as dar prisimenu tuos laikus.dabar kazka kalba apie kova su elitu. o kaip ten su AMB buvo, viskas su juo OK? ne elitas? ne jis sita makalyne uzsuko? bjau,kad prie p. Juozaicio prisijungs ne tik jo patrijotiskomis kalbomis suvilioti naivuoliai, bet ir tie, kam prie ruso buvo geriau gyventi.
labai gaila, bet situose rinkimuose neturiu uz ka balsuoti.uz konservatoriskus negaliu, uz svarkeli tuo labiau. bet ir p. Juozaitis tikrai ne tas.
siaip p. Juozaiciui atsakymas is mano megstamo dainininko dainos:
I’m writing this to say
In a gentle way
Thank You - but no

Klausimas       2018-10-31 9:11

Ar žmogus nepervertina savęs?

Niekas       2018-10-31 9:08

Centro Komiteto ir jo Fiurerio drg.AMBalo gelbėtojų nebijo.

Merkel       2018-10-31 9:05

traukiasi…

naujos mados Kremliuje       2018-10-31 8:46

polikarpovna kovojo su oligarchais eidama į prezidento postą
mūsų mylimas Arvydas propaguoja kovą su elitu ir tautų draugystę

Galima       2018-10-31 8:30

pastebeti, kad Tiesos portalo lankytojai dabar jau pesimistiskesni negu Delfyje.Juozaicio atzvilgiu.Kvieciu gerbiama A.Juozaiti nenuleisti ranku ir ryztingai siekti uzsibreztu tikslu.Pelke gamtoje yra viena, o pelke sielose ir visuomeneje yra kita.Vertetu skirti.Sis Juozaicio pasirizymas kandidatuoti i prezidentus yra jo auka gelbstint visus slunkius, snaudalius, verkslentojus, apsikritikavusius nuo galvos iki koju.Ir nieko neveikiancius, iskyrus klavisu spaudaliojima.Jam tai gali kainuoti sveikata ir tolimesnio gyvenimo karjera kovoje su sistema.

Klausimas       2018-10-31 8:10

Gyvenime tiek visko buvo. Sistema yra visur. Nenustebčiau, jei sistema neišnaudotų savo naudai ir pasipiktinusių sistema nepasitenkamo. O tai taip paprasta padaryti! Kaip atspėti, ar čia ne tas sistemos daigelis ilgiau brandintas ir ištrauktas iš kišenės. Jam nebūtina laimėti, kad sistemai būtų gerai. Jei laimės, irgi bus gerai. Tiesiog reikia stebėti kiekvieną detalę, o ne pulti Uraaaa.

narsa ir panika       2018-10-31 7:25

-Atsiprašau,
gal kam nors teko sutikti nors vieną Juozaičio bijantį valdžiagyvį?

prisimenu       2018-10-31 7:02

Eglės straipsnių seriją Kultūros baruose apie liberalus. Manau, tai buvo stipriausia, ką esu perskaitęs. Ko gero stipriau už Šopausko analizes apie dabartinius evrosojūzininkus. Reikės pasidomėti.

Al.       2018-10-31 1:41

Paskaitykit ką rašo apie dvigubą pilietybę Kultūros baruos Eglė Wittig-Marcinkevičiūtė (atsiliepdama į Čepaičio straipsnį) - manau, ji teisi.

 

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-10-31 1:22

dr. Arvydo Juozaičio planas Lietuvai: “Lietuvą reikia išpelkinti.”

***
O jeigu dar dr. A.Juozaitis žinotų, kad pelkės yra tas dalykas planetoje, kuris gamina DEGUONĮ atmosferai, tai gal ir kitaip kalbėtų. Bet iš kur jam tai žinoti? Jis net LR Konstitucijos nesiruošia vykdyti, nes dabar vykdo ANTIKONSTITUCINĘ veiklą dviejų pilietybių klausimu ir nieko net neužsimena apie antikonstitucinius Seimo rinkimus.  Tai gal paimkime citatą iš DLKŽ: “Kad tave pelkės (keikiant).”
Su tokia išpelkinimo programa KAVOKIS, nes tikrai atrodo, kad Aurimo Drižiaus klausimai tau į pačią esmę pataiko.
Skaitykite straipsnį “Vilties prezidentas Arvydas Juozaitis : purvinesnį tipą už Aurimą Drižių sunku rasti - galima šią mano žinutę tiražuoti”
http://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=7503:arvydo-juozaicio-rinkimu-kampanija-finansuoja-ir-pedofilijos-bylos-advokata-100-tukst-litu-paremes-valerijus-makunas&catid=31&Itemid=101

Nagi nagi       2018-10-30 23:53

O kas toks tas Mindaugas Peleckis, ir iš kur toks Ekspertų.eu apžvalgininkas išdygo šalia Juozaičio su pačiais banaliausiais klausimais?


Rekomenduojame

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Pareiškimas dėl Mokslo ir studijų ideologizavimo aukštosiose mokyklose

Rasa Čepaitienė. „Universitetuose įsitvirtina ideologinė cenzūra ir kitaminčių persekiojimai“

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Skvernelio partija – nei kairė, nei tautinė

Vaistininkai griebiasi už galvos – neturintys galimybių paso išvis nebegalės nusipirkti vaistų

Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Ramūnas Aušrotas. Kai norima prismaugti iki galo

Eglė Gatelytė. Ekspertai apie „bandomąjį projektą“ Vokietijos mieste: tai tik pradžia, būkit pasiruošę

Česlovas Iškauskas. Briuselis auklėja Lietuvą

STI: Parengtas skundas į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso

Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

Garsioji knyga „Liberalizmas yra nuodėmė“ – jau ir lietuviškai

Nuo bačkos. Buvęs eurokomisaras Vytenis Andriukaitis: jei negali skiepytis, pasirink kitą profesiją

Vengrija: Vakarų Europoje dygstant mečetėms, mes statome bažnyčias

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.