Žiniasklaida

Dr. Andrius Švarplys: kreivi liberalios žiniasklaidos veidrodžiai

Tiesos.lt siūlo   2017 m. gruodžio 20 d. 9:20

8     

    

Dr. Andrius Švarplys: kreivi liberalios žiniasklaidos veidrodžiai

y-news.lt

Savo Facebook paskyroje rašydamas apie Lietuvos ir kai kurių užsienio valstybių žiniasklaidos tendenciją kiekvieną JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos žingsnį vaizduoti kaip eilinę nesėkmę dr. Andrius Švarplys pasiūlė panagrinėti portale 15min.lt gruodžio 13d. pasirodžiusį straipsnį  „Vidurio Rytuose Vladimiras Putinas duoda į kaulus Donaldui Trumpui.“

„Pradėkime nuo pavadinimo“, sakė politologas, „sudaromas įspūdis, kad B. Obamai V. Putinas nei karto nedavė į kaulus, nuo pat 2015m. rugsėjo 30d., kai įžengė į Siriją.

Gal kas nors netyčia matė kokią nors B. Obamos pergalę Sirijoje per visą konflikto eigą nuo 2011m.? Ar JAV turėjo kokią nors politiką Sirijos atžvilgiu, išskyrus deklaratyvią kovą prieš Islamo valstybę? Būtent neryžtinga B. Obamos pozicija regione leido tiek suklestėti ISIS, tiek prarasti R. Erdogano Turkiją, tiek Izraeliui nusivilti beviltiškai minkšta B. Obamos pozicija regione, įskaitant branduolinį susitarimą su Iranu 2015m.

Kaip tik B. Obamos neryžtingumo fone suklesti V. Putinas. 2015m. rugsėjį ir 2017m. kovą Izraelio premjeras B. Netanyahu vyko ne į Vašingtoną, o į Maskvą, tuo parodydamas kur yra svorio centras. Ilgametis gyvybinis sąjungininkas Izraeliui pasirodė esąs bevertis, na bent jau ne toks reikšmingas.“, rašė dr. A. Švarplys.

Tokia D. Trumpo valdymo priešistorė straipsnyje ignoruojama ne atsitiktinai; pasak politologo, didžiųjų žiniasklaidos leidinių redakcijose daugumą vadovaujančių postų užima liberalias utopijas išpažįstantys B. Obamos ir į jį panašių politikų simpatikai, kurie nesusilaiko „nepatašę kuolo ant D. Trumpo.“

„Liberalai viso to ‚nemato‘ ir viską karia ant Trumpo,“ sakė dr. A. Švarplys. „O kadangi negali ignoruoti ekspertų verdikto, gaminami štai tokie sakiniai:

‚Obamos administracija dėl savo nesuinteresuotumo atvėrė labai daug galimybių Rusijai,‘ – sakė Paulas Salemas iš Vidurio Rytų instituto. ‚O su dabartine administracija, su prezidentu, kuris yra efektyviai prorusiškas, (rusams) sekasi pakankamai gerai.‘

Įdomiai gaunasi: lyg kaltas Obama, bet vis gi reikia patašyti kuolą ant Trumpo,“ aiškino politologas.

Toliau dr. A. Švarplys atkreipė dėmesį į straipsnio bandymą, nepastebėjus B. Obamos administracijos atsakomybės už Amerikos nesėkmes Sirijoje, priskirti D. Trumpo administracijos valdymo laikotarpiu pasiektas pergales tam pačiam B. Obamai.

„Pasirodo ir Rakos išlaisvinimas 2017m. spalio mėnesį yra B. Obamos eroje suplanuotas žingsnis:

‚Nuo tada jis [Trumpas] pernelyg nesidomėjo Sirija, išskyrus paskutinių B. Obamos eros kampanijos prieš IS žingsnių įgyvendinimą, įskaitant Rakos miesto atsiėmimą.‘

Fantastinės naujienos! B. Obamos planai veikia efektyviai net praėjus beveik metams po jo pasitraukimo iš Baltųjų Rūmų. Kad taip būtų efektyviai veikę jo valdymo metu,“ ironizavo A. Švarplys.

„Ir galiausiai Jeruzalės klausimas. Atsiranda 6204 respondentai Vidurio Rytuose (kas tai per respondentai, atrodo nesvarbu), kurie mano, kad Rusijos įtaka auga. Keletas ekspertų perša mintį, kad Jeruzalės pripažinimas dar labiau atvers kelią Rusijai. Bet yra ir kita nuomonė, pvz., Izraelio premjero B. Netanyahu, kuris, užvakar atvykęs į Briuselį, pareiškė, jog atėjo laikas įvardinti realybę tokią, kokia ji yra,“ rašė politologas.

„Ar tik tai nėra pati tikriausia diagnozė viso (Artimųjų Rytų) taikos proceso, kuriame taikos imitacija, pato situacija, proceso užšaldymas (leidžiantis augintis galią bei kurti branduolinį ginklą tokioms valstybėms kaip Iranas) yra svarbesni nei realių interesų įvardijimas?“

Anot politologo, liberali žiniasklaida už B. Obamos neveiklumą ir strategines klaidas „tašo kuolą“ ant D. Trumpo galvos.  „Ne paskutinį, o vieną svarbiausių vaidmenų tame vaidina jų įsitikinimas, kad Amerika velka prigimtinį imperializmo nuodėmės jungą, dėl kurio vertėtų atsiprašyti Artimųjų Rytų, o ne diktuoti savo valią.  Na ir žinoma, dėl to reikia murkdyti fantastinėse naujienose labiausiai nekenčiamą Tą, kuris diskredituoja šitą įsitikinimą,“ reziumavo A. Švarplys.

Atidesnis skaitytojas, pasak įrašo autoriaus, nesunkiai pastebės, kad dažnas Lietuvoje pasirodantis tekstas apie liberaliam elitui neįtinkančius politinius lyderius tėra eilinis „kibiras šlamšto ,naujienų‘“.

y-news.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

rūtai       2017-12-21 22:29

Kad ir kaip, švelniai tariant, nekaip aš vertinčiau Izraelį, bet JAV pinigų šiaip sau žydams neduoda. Izraelis kuria labai pažangias, pirmiausiai karines, technologijas ir jomis turi dalintis su JAV. Tai yra, santykiai - abiems pusėms naudingi. Trampo idiotizmas dėl Jeruzalės gali tik dar labiau padidinti JAV išlaidas Izraeliui. Ir tai jau būtų negrąžintina parama, žydai nebegalėtų nieko papildomo už tai duoti, o JAV užsidirbtų tik dar daugiau priešų ir problemų.

Pikc       2017-12-21 18:31

“Pliekiant Obamą pliekiama demokratų partija ir pati demokratija” - o čia tai GERAS! Kaip sako, užskaitau sarkazmą. :D
Ne, rimtai - neokomuniagų DEMOKRATIJA. :D:D:D

ruta       2017-12-21 7:59

..na , ir jeigu Kuhneris / zydas/ nebutu Trumpo zentu - patareju , ar toks idiotiskas sprendimas priestaraujantiys Jungtiniu Tautu rezoliucijai / 1515/ - kuri smerkia Izraelio , Palestinos zemiu okupacija , tame tarpe ir Rytu Jeruzale , kuri pagal Palestinos zemiu dalybos sutarti neturi buti nei zydu , nei arabu .p.s. ir kodel JAV kasmet Izraeliui dovanoja 3.1 milijardo $ ? ‘Defense News’ pranesa , kad nuo 2018- 2027 Amerika finansuos Izraeliui karine pagalba 40 000 000 000 $ suma ..

Nesamonė.       2017-12-20 19:10

Amerika prasiskolinusi o prie Obamos demokratų partijos kandidato Amerika prasiskolino dar daugiau, o kuolo tašymas ant Trumpo galvos tai fyglapis Obamos demokratų demokratijos bardakratijai ir demokratų nekompetencijai uždangstyti bei demokratų  nesusitaikymas su demokratų partijos pralaimėjimu. Tai kad Trumpas Putino statytinis gali patikėti tik idiotai: priešingai Putinui dauk naudingiau būtų buvus Hilarė tęsdama Obamos bardakratiją dar daugiau parskolinusi JAV privesdama prie JAV “nusprogimo” pasprangdinant JAV skolomis ir pašalinant iš politinės arenos, paliekant Rusiją lydere.

Kas nutylima?       2017-12-20 18:28

Obama - demokratų partijos kandidatas ir atstovas, Trumpas - Respublikonų. Pliekiant Obamą pliekiama demokratų partija ir pati demokratija, pliekinat Trumpą - Respublikonų pozicija.

E951       2017-12-20 18:26

LRT puslapį įdėta “M. Drunga. Austrijos mįslė Europai” . eurokomuniagos šokiruoti, kad vis dėl to Europos tautos taip lengvai neatsisako savo tapatybės,kad smegenų plovimas ir kažkokios “balto žmogaus” mistinės kaltės piršimas nėra jau toks efektyvus. Tautų pavasaris brangūs draugai! tik kaip visą laiką mes atsiliekam. (TSRS jau virė, o pas mus dar a.a. Griškevičiaus stagnacija buvo).

info melo džiunglės       2017-12-20 17:54

Mes matome tą kreivų veidrodžių generuojamą žiniasklaidos vaizdą, tačiau menkiau išlavintam klausytojui, žiūrovui, kasdienių rūpesčių nukamuotam žmogeliui(piliečiui?),tai būna sunki užduotis , kas slepiama po žodžių abrakadabromis, kaip jam išsišifruoti tekstą, jeigu dėl to reikia dar žinoti kas rašoma objektyviuose, kitokios ideologinės nuostatos prisilaikančiuose informacinėse priemonėse.

Liberalizmas yra       2017-12-20 13:33

tiesiog nuodai.Amžinai jis tave nuodija ir tu turi kaip nors tai nusiplauti,nes vaikščiosi paskendęs amžinuose prieštaravimuose .Toji kova už sielos švarą labai sekina.Todėl su nelanksčiu liberaliu mąstymu geriau nebendradarbiauti,nes ši veikla prilygsta šventojo pasišventimui.Ar verta?


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.