Demokratija ir valdymas

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Tiesos.lt siūlo   2022 m. sausio 15 d. 19:41

12     

    

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

laikmetis.lt

Šiemet pirmąkart per pastaruosius trisdešimt metų Sausio 13-osios minėjimas vyko ne tik pagerbiant žuvusias aukas, bet ir protestuojant prieš valdžią. Po mitingo viešojoje erdvėje pasipylė valdančiuosius palaikančių influencerių kaltinimai ir interpretacijos apie tai, kokia siaubinga minia buvo susirinkusi aplink Seimą ir kaip ji įžeidinėjo Sausio 13-osios aukų atminimą ar Laisvės premijos laureatus.

Nežinia, ar pasipiktinę tautos pasipiktinimu valdžia asmenys dalyvavo tam pačiam mitinge, tačiau skleidžiamoms paskaloms reiktų užkirsti kelią ir kalbėti be komjaunuoliško užsidegimo.

Kaip šio įvykio dalyviui, visų pirma reikia pasakyti, kad mitingas tikrai nepriminė įvykių rugpjūčio 10- ąją, kad ir kokias paraleles mėgino iš vakaro brėžti policijos pareigūnai. Smurto protrūkių nebuvo, minia elgėsi korektiškai, tylos minute be jokių išsišokimų buvo pagerbtos Sausio 13 –osios aukos. Niekas, skirtingai nuo pasirodžiusių versijų, masiškai neskandavo ir nešvilpė, kuomet kalbėjo šių metų Laisvės premijos laureatai, leidę „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kroniką“.

Nors yra bandomas sudaryti įspūdis, jog šalia Seimo Sausio 13-ąją susirinko visiškai nekontroliuojama degeneratų minia, kuri visąlaik rėkė, švilpė ar tyčiojosi pati nežinodama iš ko, reikia pasakyti, kad minios nuotaika buvo kaip tik labai organizuota, o jos nepasitenkinimas nukreiptas į konkrečius politikus.

Prezidentas Gitanas Nausėda nušvilptas nebuvo, de facto didesnių reakcijų nesulaukė ir konservatorė Paulė Kuzmickienė. Reikia aiškiai pasakyti, kad buvo nušvilpti du asmenys: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė. Joms kalbant išties buvo sunku girdėti žodžius, minia švilpė, rėkė ir skandavo „gėda“.

Taigi, minia prie Seimo ketvirtadienį nepažemino Sausio 13 –os aukų, o pykti išreiškė prieš tuos politikus, kurių sprendimai jų atstovaujamas partijas atvedė į reitingų dugną. Kai kas piktinasi tokiu pasipiktinimu, kai kas iš Seimo narių net verkia, tačiau jų verta klausti, kuo konkrečių, populiarumą praradusių politikų nušvilpimas yra neteisėta priemonė reikšti savo susikaupusį pasipiktinimą?

Ir kodėl išvadas skubame šiandien padaryti apie protestuotojus, bet niekada apie asmenis, kurie privedė šalį prie tokios būklės, kai nematoma kitų išeičių jiems į akis pasakyti tai, ką apie juos galvoji.

Jeigu gyveni apsisiautęs Seimo pilyje ir negirdi bei nesikalbi su savo šalies žmonėmis ar reikėtų stebėtis, kai nepasitenkinimas suranda tave pačiu netikėčiausiu metu?

Psichologiškai nuo nesibaigiančių valdančiųjų sukeliamų krizių ir nelogiškų pandemijos valdymo sprendimų pervargę piliečiai privertė pagrindines valdžios atstoves pasijusti „nepatogiai“. Nedarant išvadų politikams ir toliau ignoruojant reikšmingą skaičių šalies piliečių, tikėtina, tokių „nepatogių“ situacijų įvairiuose minėjimuose jiems tik daugės.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to jedinstvos reinkarnacija       2022-01-16 19:21

O pats girdėjai ar krūmuose tupėjai, ar dirbai priešų naudai?

-> kokia 2022-01-15 20:41       2022-01-16 18:11

Jei valstybės iždo vagys pinigus bankan pasidėjo
tai nereiškia kad Lietuva gerai gyvena.

Vardas       2022-01-16 17:52

Nuosirdziai dekoju antrajai Lietuvai uz isimintina Sausio 13 dienos minejima, uz istorini 31 karta, kad nusvilpe pirmosios Lietuvos LiberalBolsevikes Simonyte, Cmilyte.

Miki       2022-01-16 13:15

Super straipsnis, absoliuti tiesa parašyta.

jedinstvos reinkarnacija,        2022-01-16 12:11

Pirmiausia, nustokite manipuliuoti sąvoka TAUTA.Jeigu ponui Petkui tautos atstovais yra Orlauskas,Grinevičius, Puidokas, Gražulis ir kiti panašūs gelbėtojai ,tai žinokit, jau yra jūsų  pasirinkimas ir susitapatinimas su buka minia ,kuri, panašu,nieko negirdėjusi apie LKB kroniką ir, kalbant apie jos reikšmę,ačiū dievui,staugė truputį mažiau,bet šalia esantys šviesuoliai jų nestabdė.    Sako ponas,kad privedė šalį prie tokios būklės.  Bet prie kokios- niekada nepasakot. Taip,atskirties daug . Yra daug bedarbių,karta iš kartos pašalpinių ,prasigėrusių , keikiančių bet kokią valdžią ,jie tikrai mielai nušvilptų Šimonytę  ar bet kurį kitą,ką palieptų, ir visai gerai įsipaišytų šalia politikuojančių aistruolių,kurie neturi nieko protingo piliečiams pasiūlyti,tik pastumti į priekį garsiausiai rėkiančius. O,šiaip,viskas gerai-geriau pažinsim vieni kitus.

Al.       2022-01-16 1:21

Politikai, besiskelbiantys konservatoriais, krikdemais ir liberalais - patriotais-valstybininkais ir pasaulio piliečiais-progresistais , atvirai vykdo komunofašistinę Švabo programą. Naikina valstybingumą, tautiškumą, šeimą ir dorovę. Ir tai daro vis labiau diktatoriškais metodais. Kita nuomonė vis labiau išstumiama iš viešumos. Didžiausia emigracija, didžiausi mokesčiai, didžiausios turto žirklės, didžiausia referendumų ir rinkimų kartelė. To išdava - didžiausias nepasitikėjimas valdžia, teismais, statistika, spauda. Viso šito nuosmūkio priežastis - neįvykusi liustracija. Kolaborantų luomas susigražino valdžią ir tyliai, bet greitai naikina piliečių laisvę ir šalies nepriklausomybę. Įžūliai niekindami tautos daugumą. Paėmę valdžią naudodami vienašališką propagandos srautą ir net klastotes. Todėl nereikia teisintis prieš uzurpatorius. Kaip nesiteisina Amerikos patriotai už tai, kad uzurpatoriui šaukia Brendonai, varyk !

Tai kaip?       2022-01-16 0:50

Tai kaip kitaip tą gaivalą vadinti, kol joks naujadaras nesugalvotas?

T0mas J.       2022-01-16 0:16

TVORĄ pastatė valdžia.

Jūratė       2022-01-15 23:08

Atsakau į kokia. Netgi gavusieji Covid švirkšto nepabėgs nuo natūralios atrankos. Tai kodėl neturintiems Covid paso ar švirkščiamų  vaistų draudžiama įeiti į parduotuves, banke gauti konsultacijas, mokytis universitete,...?

vilnietis       2022-01-15 21:56

Bet kokiai kalei numesk kaulą ir ji los kaip lepia TSKP

to kokia       2022-01-15 21:33

Sakai, milijardierių suorganizuotą Sanitarinį karą vadini Darvino atranka, ane? Matyt, mokslų daktaras esi, kad tiek daug išmanai?

kokia        2022-01-15 20:41

nesąmonė, prie kokios būklės privedė- prie labai geros, dar taip gerai Lietuva negyveno;  Dar niekada nebuvo tokio dydžio indėliai bankuose, į Druskininkų sanatorijas viskas išpirkta- eilės- neįmanoma papulti net už pinigus, kiek automobilių, kiek statybų, nesuprantu kas negerai. Negerai kai kam tik galvose, nemoka džiaugtis kad suvaldyta ir migracinė ataka, pandemija į pabaigą- valdoma buvo gerai, viskas laisva, kas nori nesiskiepija ir gali dalyvauti natūralioje Darvino atrankoje. Kas dar negerai.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.