Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Emigracija, imigracija, demografija

Dovilas Petkus. Nelegalai pasiliks Lietuvoje

Tiesos.lt siūlo   2021 m. rugpjūčio 5 d. 1:59

14     

    

Dovilas Petkus. Nelegalai pasiliks Lietuvoje

Nelegalai atėjo ilgam ir jie gyvens šalia mūsų

Nustokime apsimetinėti. Irakui paskelbus dvigubinant migrantų srautus Minsko kryptimi, mes susiduriame ne šiaip su krize, o mus nušluoti galinčia invazija. Tačiau išgirdus krašto apsaugos ministro A. Anušausko pareiškimus, jog Lietuvos kariuomenė saugos nelegalų stovyklas, turime suprasti: nepraleisti pro sieną nė vienovis dar nėra prioritetas, o mūsų jėgos struktūros bus skirtos viso labo suregistruoti pro kiauriausią ES sieną plūstančias ordas, kurias mes patys ir išlaikysime.

Nelegalai pasiliks Lietuvoje

Reikia pripažinti, jog mūsų valstybė per tris nepriklausomybės dešimtmečius neturėjo jokių egzistencinio tipo problemų, kurių padariniai būtų negrįžtami, bet šią vasarą mūsų valstybė pirmą kartą susidūrė su tuo, ką galima pavadinti realiu mūsų deklaruoto suvereniteto išbandymu.

Vienas to bruožų – sienos kontrolė. Akivaizdu, kad visiškai savo sienų saugumo nekontroliuojanti Lietuva dabar tampa trečiojo pasaulio persikraustymo ir Lukašenkos susitarimų taikiniu. Dar daugiau, ši krizė, sprendžiant iš valdžios veiksmų, augs, kol taps ne politikos, o kiekvieno iš mūsų kasdienybės problema, nuo kurios padarinių išsisukti nebegalėsime.

Tikėjimas, jog nelegalai iškeliaus kitur ar grįš į savo kilmės šalį yra naivus, kadangi panašių klaidų nesiruošia kartoti nei Lenkija, nei kitos Europos Sąjungos šalys, kuriose panašių migrantų, gyvenančių vietos žmonių sąskaita, netrūksta.

Šios šalys migrantam iš Lietuvos tolyn į Europą judėti neleis, o kokia šių žmonių grąžinimo perspektyva galime sužinoti pažvelgę į kitų šalių migrantų repatriacijos patirtis.

Absoliuti dauguma jų byloja, kad iškrapštyti atvykėlį prieš jo valią iš šalies teisiškai yra itin sudėtinga, o priimti atgal jų niekas nesiruošia. Migrantų bangas sugėrusi Austrija iki šiol nesėkmingai mėgina tartis su Afganistanu ar Iraku dėl jų piliečių sugrąžinimo.

Todėl reikia suvokti, jog dauguma migrantų, kiek jų beateis čia Lietuvoje, pasiliks (!). Negalėdami judėti tolyn ir nenorėdami grįžti iš kur atvykę, jau po pusmečio, pagal dabar galiojantį įstatymą, daugelis šių atvykėlių bus paleisti laisvai bastytis po Lietuvos teritoriją.

Tai ne pokštas. Šie žmonės pasklis ar bus atkelti į įvairiausius šalies kampelius, kur tik ras laisvesnės vietos ir taps jūsų naujaisiais kaimynais. Tai, kas Vakarų Europoje vyko laipsniškai dešimtmečius, Lietuvoje gali įvykti per pusmetį.

Lietuvoje dar neįsivaizduojama, kad radikaliai neužkardžius sienos jau dabar, tokios nelegalų kuopelės staigiai užtvindys šalį ir reikalaus ne tik „duonos ir žaidimų“, bet ir šiltesnio būsto mūsų miestuose ir miesteliuose.

Ką reikš gyvenimas šalia įkurdintų getų, galime suvokti žvelgdami į Vakarų Europos „no-go“ zonų patirtį. Koks saugus jausitės arba kaip nuvertės jūsų turtas tokioje kriminalinėje kaimynystėje skaičiuokite patys. Kaip rezervuare Lietuvoje kaupiami ir niekur išbėgti negalintys nelegalai laispniškai agresyvės ir alks, o jų taikiniu taps šalia gyvenantieji, dvejojantys pasidalinti savo paskutiniu euru.

Nelegalai yra verslas

Jums pikta? Tada jums neleis piktintis. Apšauks ksenofobu ir rasistu, gėdins ir nutildys. Migrantų ordosyra puikus verslas ne tik Baltarusijos spec. Tarnyboms, kurios juos čia gabena, bet ir 107-ioms migrantų organizacijoms, veikiančioms visoje Europoje, tinkle pavadinimu ECRE. Šio migrantų integracijos ir priėmimo tinklo tikslas yra užtikrinti šių atbėgelių teises ir gerovę jūsų šalyje. Ir jau ne viena organizacija ir Lietuvoje, besipiktinanti tvoros statybomis arba kviesdami priimti migrantus į Lietuva laukia savo valandos, kuomet galėdami misti iš biudžeto ar įvairiausių fondų galės pasirūpinti šimtais tūkstančių nelegalų mūsų pačių šalyje.

Tiems žmonėms tai – verslas. Verslas, kuris neleis, jog žiniasklaidoje pasipiltų neigiami pasisakymai net tada, kai apsigyvenę atvykėliai jus plėš arba prievartaus. Tokios žinutės bus sistemingai nutylimos, o jeigu nutylėti bus neįmanoma (pavyzdžiui, teroro akto jūsų pamėgtame prekybos centre ar koncerte), bus priminta, kad lietuviai Lietuvoje, suprask, vis dar nusikaltimų atlieka daugiau.

Apmokama žiniasklaida jums paaiškins, kad tris žodžius lietuviškai pramokęs Ahmedas niekuo nesiskiria nuo čia gimusio ir augusio. Pavieniai integracijos pavyzdžiai bus pristatomi kaip didžiausios šalies pergalės, nutylint visas kitas invazijos pasekmes.

Turint visą tai omenyje galime pripažinti, kad sodybų tuštėjimo metas Lietuvoje baigtas. Prasideda didysis mūsų šalies demografinis, etninis ir kultūrinis perkeitimas, kurio stabdyti nesiruošiama nei ES nei Lietuvos valdžios lygmeniu.

Kažkam svarbu užsidirbti, kažkam padaryti tarptautinę karjerą, treti, per ilgus metus išmokę tik partinės konjunktūros valdymo meno, bet negebėdami mąstyti politiškai, tiesiog yra bejėgiai valdžioje spręsti bet ką. Visa tai signalizuoja apie staiga ir netikėtai galinčią ištikti valstybės griūtį.

Priverskime valdžią mus ginti arba pradėkime gintis patys

Visgi, yra viltis, kad dar galėtume išsigelbėti. Tam reikėtų keletos valingų politinių sprendimų.

Visų pirma, turėtume nelegalus aiškiai įvardinti nusikaltėliais, o ne trečiojo pasaulio eksportu mūsų lėšoms maloniaišvaistyti. Pripažinę tai, galėsime atrišti rankas mūsų sienos gynėjams, suvaržytiems realybės nebeatitinkančių migracijos paktų.

Antra, privalome jau dabar susitelkti sienos gynyboje, sukoncentravę ne tik valstybės sienos apsaugos, bet ir mūsų tiek lėšų pareikalavusios kariuomenės resursus.

Ne nusikaltėlių palapinėms ręsti ir nelegalams gaudyti šalies viduje, o sienos apsaugai turėtų būti skirti šalies gynybos pajėgumai.

Ir ne viso pasaulio migracijos registravimui, bet aiškiam atgrasymui.

Ne vietos gyventojų nepasitenkinimo raminimui, bet nusikaltėliams, bandantiems kirsti mūsų sienas, turi būti skirtos dujos, lazdos, vandens patrankos ir, kraštutiniu atveju, kulkos. Juk nuo teisėsaugos sprunkantis ir nestojantis automobilis yra ne ką daugiau pavojingas, nei savavališkai sieną kertantis asmuo, apie kurį mes nežinome nieko.

Tik atgrasę nusikaltėlius, darančius nusikaltimą – neteisėtą sienos kirtimą, o ne juos suregistravę, galėsime pasiųsti aiškią žinią, jog niekam čia atvykti nepavyks, tad bandyti net neverta.

Dar daugiau, norėdama deeskaluoti masinį nusivylimą dabartine politika, Lietuvos valdžia turėtų kreiptis į gyventojus su pagalbos prašymu. Dabar teigiama, jog nėra ne tik vielos, bet net ir stulpelių, varžtelių jai pastatyti. Nors toks hyper – biurokratizmas hibridinio karo situacijoje skamba komiškai, neabejotina, kad susirūpinę savo saugumu gyventojai mielai atsilieptų į Prezidento arba vyriausybės raginimus Lietuvos talkai prie sienos, siekiant, kad tvora išdygtų kuo greičiau, o Lietuvos kariuomenei ir sienos saugumo struktūroms atgrasyti nelegalus nuo sienos kirtimo taptų lengviau.

Be abejo, klausimas ar net šio mirtino pavojaus mūsų valstybei metu mūsų politikai mus išgirs. Ką  turėtume daryti mes patys, jeigu, kaip dažnai nutinka, liksime neišklausyti? Visų pirma, Dieveniškių pavyzdžiu priešintis visomis išgalėmis valdžios sprendimams perkelti migrantus gilyn į Lietuvos valstybės vidų.

Antra, ignoruoti propagandą apie migrantų varganą padėtį ir prievolę jiems padėti, nepamirškite, jog kažkam tai bus verslas, etatai ir naujos galimybės.

Trečia, rūpintis saugumu patiems: ginkluotis, statyti aukštesnes namų tvoras, burtis į savigynos grupes, neapleisti pažeidžiamų artimųjų. Gyventi ne baimėje, o elementariai suvokiant, kad valstybė tavo saugumu nesirūpins, nebent tu padarysi tai pats.

Laikotarpis iki naujų rinkimų gali labai prailgti, o nauji išrinktieji turi ne šiaip pakeisti senus. Valdžią Lietuvoje nuo šiol galime patikėti tik tiems, kurie nepraleistų nė vieno.

laikmetis.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-08-6 7:41

Ir kaip nepavadinti tokio str. ksenofobišku ? Autorius rašo apie problema teisingai , bet pavyzdžiu argumentuoja tik tais nepatinkančiais jam Irako kurdu piliečiais tarytum Lietuvoje nebūtume kito imigracijos srauto , kur kas didesnio tik labiau tapusio įprastų mūsų ausiai ir akiai.  Matyti problema tik vienu jos profilių dar nereiškia matyti problemos visumą . Tobulinkitės apie problemas rašyti pateikiant bent kelis požiūrius ir joms sprendimus . Viena diena vakaru europoje nebebus vietos spalvotiems atvykėliams ir jie į Lietuvą patrauks iš vakaru į rytus , o tada ka rašysite ,..siūlysite tikrinti odos spalvą prie sienos ? tais pačiais argumentais o juk jie gali jau turėti kokios nors ES šalies pilietybę . Privalo atsirasti konkretus kriterijai kuriu padedant Lietuva , jos būsimos valdžios, reguliuotu imigracijos srautą . Pokyčiai demografiniai Lietuvoje jau nesustabdomi , reikia ta sakyti aiškiai .
Praėjusios valdžios irgi tikėjosi , kam tos sienos su Baltarusija , tai brangiai kainuoja , o va utopija ėmė ir sugriuvo nereikėjo netgi ‘smarkiai’ Lukašenkai pustelėti . Aprašyti problemą Lietuvai senomis kitu problemomis nedidelė išmonė .

komunistai pasistengs       2021-08-5 14:16

kad pasiliktų ir jų daugėtų
nes tai labai blogai Lietuvai ir lietuviams

Kis       2021-08-5 14:07

Neatideliotinai reikia keisti valdzia,nes jie veda mus i niekur,o galbut net ir i prazuti.Delsimas prilygsta susinaikinimui,nes ta publika net nesislapsto nuo savu uzmaciu?

bronius       2021-08-5 13:19

Neblogai čia Dovilas dėsto, bet šitų nelegalių migrantų tikslas nėra Lietuva, o tuo labiau tikrai ne gyvenimas negyvenamoje sodyboje ar vasarnamyje kokiame Lietuvos užkampyje. Švedijoje buvo atvejis, kai grupę migrantų nuvežė į kažkokią regione esančią stovyklą (švediškos stovyklos nėra ką lyginti su lietuviškomis varguolių sodybomis), tai jie visi pradėjo klykti ir nelipo iš autobusų. Na nebent gudresni migrantai okupuotų pilaites prie ežerų, bet iš jų labai greitai būtų išvyti net ir per nepaprastąją padėtį. Pasklidę Lietuvoje jie sėkmingai organizuosis autobusiukus su lenkiškais numeriais ir judės į vakarus. Jau dabar tas vyksta, buvo ir pranešimas, kad keli šimtai nelegalų jau tiesiog dingo. Aišku, kuriem nepavyks taip pajudėti, tai tie pasiliks čia. Vat su jais bus problemų.
Ar gali Lietuvoje kurtis vakarų europoje papiltę getai? Reikia nepamiršti, kad tų getų gyventojai yra pilnai išlaikomi šalių vyriausybių. Lietuva nepajėgi išlaikyti tokių getų, nebent pinigai pradės važiuoti iš Sorošo (ir ne tik) fondų jų išlaikymui. Kol kas panašu, kad dar tų pinigų nėra. Beto tie getai formuojasi natūraliai prie didmiesčių. Pradžioje ale legaliai atvykę, paskiau jų giminės, paskiau bardakas plečiasi ir taip susiformuoja getas, kur valstybės įstatymai nebegalioja. Bet kad toks getas kurtųsi, turi būti kažkas patrauklaus, t.y. didmiestis. Iš Lietuvos emgravo milijonas šalies gyvetojų, o šitie egzotiniai migrantai tai tikrai daug didesnius lūkesčius turi. Todėl kad jie kurtųsi kažkokiuose getuose Lietuvos regionuose, iš kurių daugybė vietinių emigravo, tai labai neįtikėtina. Čia nebent Vilnius kažkiek pritrauktų. Aišku, jei koks fondas ims ir finansuos didžiulio pabėgelių centro su infrastruktūra ir pilnu gyventojų išlaikymu statybą , tai visa eilė vietinių pagalbininkų išsirikiuos. Čia gi verslas, kaip sako Dovilas. Aišku, per pusmetį tokie dalykai tikrai neįvyks. Bet per pusmetį realių problemų ir visiškai suvaldininkėjusios valdžios tandemas gali nuvesti į Dovilo minėtą valstybės griūtį. Bet panašu, kad ta valstybės griūtis vadinamajam elitui nė motais, gal net to ir siekiama. Tada nepaprastoji padėtis ir net paprasčiausio TIESOS portalėlio nebepaskaitysi. Tai visiškai pritariu Dovilui, kad reikia burtis bet ne tik į savigynos, o ir į saviinformavimo grupes. Nepamirškit kokius dalykus šnekėjo ale teisingumo ministrė Dobrovolska, kas būtų su laisvu žodžiu nepaprastosios padėties metu.

Ruošiami pabėgėliai iš Afganistano       2021-08-5 13:16

Austrija neveltui stiprina savo sienas. Bidenas prižadėjęs afganistano grupuotėms, kurios buvo lojalios - kad priims pas save. Bet maždaug metus esą šie turėtų patupėt trečiojoje šalyje. Kam? Ogi terčiojoje iš Afganistano suplūdę per metus bus išsortiruoti. Reikalingus gal ir pasiims. Visi kiti - trečiajai “dovanėlė” be galimybės atsikratyt. Vat taip. Laikas tikrina, ar mes jau “trečioji” neįgali, su specialiai tam reikalaui “išrinkta” šaika, ar dar visgi iki tiek nenudugninta. Jei nenudugninta - esama dar visuomenės jėgos - elgsis padoriau. Taip kad - jei referendumas apdairiai panaikintas - reikia organizuotis vietose, jungtis su kitais. Kurti vietose gyventojų pasipriešinimo būrius ir protestuoti es jurisdikcijos lygmeniu. Vietiniai šiukšlių maišai čia jau neiko nepadės.

Ayn Rand - susibadžiusiam       2021-08-5 12:56

Turiu planą, man Švedija visiškai realus dalykas, ekonomika leidžia. Arba daug kitų kraštų, pvz. Florida. Jūs čia jau kaip nors be manęs, tenedulka jums Lietuvos žemelė.

>> Ayn Rand        2021-08-5 11:33

ar pasiskiepijai?
jei ne, tai gali laisvai migruot i kitas salis - Afganistana, Rusija, Balyarusija… nes pabegeliams “galimybiu paso” nereikia.

kitavertus        2021-08-5 11:24

“Pasiruošę atsisakyti sankcijų: Lukašenka iškovojo pirmąją pergalę prieš Lietuvą” - raso Rusijos laikrastis Pabaltijui RU BALTIC RU.
neva susitarta - Gabrielius nebegasdins sankcijom, o Lukosenka stabdys pabegelius?

tik kaip yai interpretuoja musu spauda?..
ejimas i derybas su Lukosenka Gabriukui, tai Lukosenkos kaip Prezidento pripazinimas?.
taciau siame portaliuke ir daugiau grasinimu Lietuvai: o jei Astravas sprogtu netycia?..
gal reiktu su siais straipsniais supazindint ir kitas ES valstybes ir kooperuotis prie Astrava?

https://lt.rubaltic.ru/politics/02082021-pasiruo-atsisakyti-sankcij-luka-enka-i-kovojo-pirm-j-pergal-prie-lietuv/

elfe        2021-08-5 11:23

Is to,  ka raso EASO -  tikroji Europos Migracijos agentura apie musu pabegelius taip ir matosi, kad tik pades jiems, o ne mums:
https://easo.europa.eu/news-events/lithuania-receive-immediate-operational-support-easo

o “nepelno siekianti”, uztat pelningiausia Soros nevyriausybine ECRE, kaip “filantropui” budinga, pasivadinus irgi “europos” vardu zmoniu klaidinimui,  uzdraude bet koki grazinima i Afganistana ar kitas kilmes salis bei bando itakot ir EASO.
gal tam ir naudinga i tokiu organizaciju vadovus skirt tarptautinej politikoj nesusigaudancias, bet klusnias vykdytojas motereles?..

tokie siulymai vyt guminem kulkom ar kitaip jau is anksto uzblokuoti, nes jau Baltarusijos kgb skleidzia ganda, jog vienas pabegelis mire prie sienos… gali ir patys nutrucint del didesnio skandalo…
toks vieningas Lukosenkos KGB ir Soros NVO veikimas irgi kai ka sako. Kazin ar Andropovo palaimintas “filantropas” butu be kgb pagalbos taip greit ir efektyviai ikures toki galinga NVO, think-tank’u tinkla pasaulyje..
beje, butu puiku, jei kas nors isklausytu ir pakomentuotu Putino kalba Davose… 

Ayn Rand       2021-08-5 10:56

Neturiu pagrindo ginti valstybę, kuri mane laiko antrarūšiu ir pjudo kitus kaip aš. Manau, tokios nereikia. Ginkitės patys.

Viskas, kas parašyta,       2021-08-5 10:06

yra absoliuti tiesa. Tik realybė - dar niūresnė. Priimtas nepaprastosios padėties įstatymas, kuriame skelbiama, kad gyventojų turtas, paskelbus tokią padėtį, gali būti paimtas “reikmėms”. Negana to - paruošti tokios padėties skelbimo įgaliotiniai - viso labo trys asmenys. Nereikia nieko - nei seimo pritarimo. Pagal sulaikymo samenų reglamentą - po pusės metų sulaikytasis turi būti paleistas. Jokia šalis nelegalo nepriima. Pusė metų - po poros mėnesių. Lapkritis. Kur dėsis paleisti esant nepaprastajai padėčiai? Ogi (kai kada, metyt - ir patariant) - į kitus, toliau nuo pasienio rajonus. Įsikurti negyvenamose sodybose ir vasarnamiuose. Toliau - savininkų pranešimas policijai - toliau - nepaprastosios padėties pagrindu - sodybos nusavinimas “reikmėms”. Ir visa Lietuvėlė - su visu žmonelių turtu - apgyvendinta. Taigi arčiau “šaikos” lizdo begyvendami - nesijauskit pamaloninti. Prarinkti būsit vidury niūrios dienos. Arba keliat apsunkusias ir einat su pasienio žmonėmis ginti bent savo turto, jei ne šalies. Vilniuje organizuokitės patys ir palaikykit pasienio rajonų žmones. Klauskit prezidento - su kuo jis? Su “šaika”, ar su Lietuva. Nes reikia atsilaikyt. Žmogabizniai rado šaikos pramuštą skylę ir bandys Lietuvą paverst nelegalų placdarmu. Iš ko gyvens nelegalai - LB pranešimas - uždidinti mokesčiai būtent tie, kurie mokami eiliniams žmonėms.

svarbu       2021-08-5 9:01

suprasti, kad už šitą “gėrį” Lietuva turi būti “dėkinga” liberalkonservatoriams

Autoriaus       2021-08-5 8:15

labai teisingos įžvalgos.Bet daugelis šioje teritorijoje, žiūri ir klauso iš lygintuvų sklindančias melo injekcijas, kurios apie gresiančią katastrofą nė žodelio…

Liūdniausia,kad       2021-08-5 8:02

kaltos visos valdžios ir buvę prezidentai.Ir dabar tegul jie meldžiasi,kad nesant tikros tvoros,siunčiami į gyvą skydą ar tvorą mūsų vaikus,jie nežūtų,ką ir stengsis išprovokuoti Lukašenka.

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.