Dienos aktualija, Geopolitika

Donaldas Trumpas: E. Macrono atsiliepimas apie NATO yra „labai labai bjaurus“ ir „įžeidžiamas kitoms 28 valstybėms narėms“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 4 d. 8:19

15     

    

Donaldas Trumpas: E. Macrono atsiliepimas apie NATO yra „labai labai bjaurus“ ir „įžeidžiamas kitoms 28 valstybėms narėms“

NATO viršūnių susitikimo Londone, prasidėjusio gruodžio 3-iąją, išvakarėse JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasmerkė naujausius Prancūzijos Respublikos prezidento Emmanuelio Macrono komentarus apie NATO karinį aljansą.

Per bendrą spaudos konferenciją su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, surengtą prieš Londono
viršūnių susitikimą, skirtą Aljanso 70-mečio jubiliejui paminėti, D. Trumpas sakė, kad E. Macrono žodžiai buvo „labai, labai bjaurūs“. Jis pridūrė, kad Prancūzijos prezidento pareiškimas, jog NATO ištiko „smegenų mirtis“, nuskambėjo kaip „labai įžeidžiamas kitoms 28 valstybėms narėms“.

„NATO tarnauja didžiam tikslui“, – pabrėžė JAV prezidentas tvirtindamas, jog JAV ir Europos NATO narių santykiai, išskyrus Prancūziją, yra tokie, kad kalbėti apie kokius nors susiskaldymus nėra pagrindo. „Matau, kad Prancūzija atskyla. Aš žiūriu į jį [Macroną] ir sakau, kad jam [Macronui] reikia apsaugos labiau nei bet kam kitam, o jis, atrodo, atskyla, ir todėl esu šiek tiek nustebęs “, – sakė JAV vadovas.

Šis D. Trumpo kritikos sulaukęs E. Macron komentaras buvo išsakytas spalio 21 dieną per interviu žurnalui „The Economist“, skirtą NATO viršūnių susitikimui Londone Prancūzijos prezidentas teigė, jog Aljanso nariai nebegali pasikliauti JAV. Ne ką mažesnę sumaištį įnešė ir vienašališki E. Macrono pareiškimai po susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

1966 m. Prancūzija jau buvo pasitraukusi iš NATO karinių struktūrų. Suabejojęs organizacijos pajėgumu pasipriešinti Sovietų Sąjungos karinei invazijai prezidentas Charles de Gaulle liepė iškeldinti NATO būstinę iš Paryžiaus ir palikti Prancūzijos teritoriją visiems užsienio kareiviams. Nors Ch. de Gaulle buvo pareiškęs tai darąs protestuodamas prieš JAV dominavimą Aljanse, tačiau bendradarbiavimo su Šiaurės Atlanto organizacija Prancūzija nenutraukė.

Visiška Prancūzijos narystė buvo atkurta tik prieš 10 metų – 2009 m. pavasarį pažymint Šiaurės Atlanto aljanso įkūrimo 60-ąsias metines. Tąkart premjeras François Fillonas prieš balsavimą Nacionaliniame susirinkime taip pakomentavo šiuos Prancūzijos sprendimus: „1966 m., kai tvyrojo įtampa tarp Rytų ir Vakarų, mūsų pasitraukimas iš šios organizacijos buvo šokas. Tačiau 2009-aisiais mūsų sugrįžimas yra paprasčiausias derinimasis, nekeliantis jokių emocijų tarptautinėje arenoje“, – sakė jis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2019-12-5 19:32

Tomas J. rašo cit.“ Turkija užpuola kaimyninę Siriją, okupuoja dalį teritorijos, liejasi kraujas - JAV kariai padeda užpultiesiems vykdyti agresoriaus nurodymus, niekas nepasmerkia Turkijos elgesio - nėra jokių sankcijų - man bloga nuo tokios veidmainystės“ O kodėl Tamstai nepasiaiškinus detaliau tokio Turkijos elgesio priežastys Sirijoje.? Aišku, kad visada daug paprasčiau nuo bačkos čia parėkauti apie vakarietiškas vertybes..Kas aplamai šiandiena yra šalis Sirija ar ji tikrai kaip tokia yra ..ir kas ja valdo ? Pagal mane tai jos statusas jau senai neturi suverenumui reikalingu gairių ..

T0mas J.       2019-12-5 13:34

„NATO tarnauja didžiam tikslui“, – pabrėžė JAV prezidentas.
  wink))


Turkija užpuola kaimyninę Siriją, okupuoja dalį teritorijos, liejasi kraujas - JAV kariai padeda užpultiesiems vykdyti agresoriaus nurodymus, niekas nepasmerkia Turkijos elgesio - nėra jokių sankcijų - man bloga nuo tokios veidmainystės. Tai kurgi vakarietiškosios vertybės? wink Kur europietiškosios vertybės, apie kurias taip mėgsta pašnekėti mūsų šalies vadovai, ministrai, politologai? Gal pripažinsite vienąkart, kad NĖRA jokių vakarietiškų nei europietiškų vertybių, o yra tik bendražmogiškosios vertybės, kai valstybės vadovas, jei jis yra padorus žmogus, kruvinam agresoriui tiesiai pasako: esi niekšas, smerkiu tokį elgesį, valstybės vardu skelbiu sankcijas jūsų šaliai!
Ar matot padorių žmonių valstybių vadovų tarpe?
Kaip matote - ir tarp NATO bei ES šalių vadovų tokio nėra. Kuo iš esmės jie skiriasi nuo tų, kuriuos smerkia?!

Prašalietis       2019-12-5 13:20

Paviršutiniškas žinojimas tegali leisti tik numanyti kažką... Kas toks yra iš tiesų pro amerikiniams “tautiniams” pseudo patriotams “kremlinis ir putininis” šiandienis Prancūzijos prezidentas E.Makronas. Gimęs gydytojų šeimoje, mokėsi Jezuitų gimnazijoje. Labai gerai mokėsi, turėjo didelį polinkį muzikai. 16 metų tapo pianistų konkurso laureatu, taip pat jo pasiektas pianinu grojimo lygis jam padeda laimėti Amiano Konservatorijos trečiąją premiją. Licėjaus mokslus baigia Paryžiaus licėjuje Hrnri IV. Baiges lanko filosofijos paskaitas Nanto universite. Padeda filosofui Paul Ricoeur rašant ir redaguojant vieną iš jo paskutinių knygų“Atmintis, istorija, užmarštis”. Įvaldęs filosofiją, Makronas pats parašo ir išleidžia “Generalinis(visuomeninis)interesas, skaitymas ir supratimas Hegelio teisės filosofijoje”. 2002 metais Makronas įstoja į Aukštąją Administracijos Mokyklą. Gavęs šios mokyklos diplomą, tampa finansų inspektoriumi. 2007 Macron dalyvauja Sarkozio sudarytoje ir Attali pirmininkaujamoje komisijoje, skirtoje ištirti ekonominę situaciją ir duoti rekomendacijas dėl Prancūzijos ekonomikos augimo skatinimo. Komisijoje jis yra galutinės ataskaitos sudarymo Attali pavaduotojas. Po metų Makronas pereina dirbti į Rotšildų finansinės imperijos kontroliuojamą banką ir greitai tampa banko partneriu- valdytoju. Po to dirba prezidento Holando vyriausybėje ekonomikos ministru….Taip kad Makronas yra tokio išsilavinimo žmogus, kokių šiandienės Europos valdžių padangėje yra labai jau nedaug… Todėl ir savų minčių valdžioje esantys Europiniai veikėjai nelabai sugeba suregzti. Tokiems belieka kartoti, ką “protingo"sako iš Vašingtono, kremliaus ar dar kur kitur..

ah1> ahajui       2019-12-5 0:53

Tai negi neteisus Emanulis M. sakydamas kad NATO smegenys mirė - “Atitinkamai pagal Šiaurės Atlanto sutarties 5-ą straipsnį NATO priklausančios valstybės yra įsipareigojusios ginti viena kitą. Tai reiškia, kad ginkluotas vienos ar kelių NATO valstybių Europoje arba Šiaurės Amerikoje užpuolimas bus laikomas jų visų užpuolimu. Ši organizacija gali imtis priemonių tik tokiu atveju, jei tam pritaria visos valstybės – narės.”?;  - NATO suparaližuotas panaudojant Hitlerio aprašomą mechanizmą “Mano kova” įkūnytą Šiaurės Atlanto sutarties 5 straipsnyje; jei pavyzdžiui Prancūzų Emanuelis M. nekariaus tai NATO nekariaus, net jei ir Putinas užpuls bele ką.

-------       2019-12-4 23:48

-> 19.01
Apie Jacques Attali - įdomu.

Antisionizmas = antisemitizmas buvo Makaronui,       2019-12-4 22:27

bet nuo šiol taip ir tik taip mąstyti bus privalu visiems,
kadangi taip vakar (12.02) nubalsavo Prancūzijos parlamentas:
https://www.jpost.com/Diaspora/Antisemitism/French-parliament-decides-anti-Zionism-is-antisemitism-609764?fbclid=IwAR3kK9fNOejAGXbUk3j-pOW-vqvmhNHv2woRVRXCs4WX2wT9GlyneKfw4-g
French parliament decides anti-Zionism is antisemitism
“Earlier this year, Macron called anti-Zionism “one of the current forms of antisemitism,” following an attack on French Jewish philosopher Alain Finkelkraut by participants in the yellow vest anti-government protests.
The demonstrators called him a “dirty Zionist”
and told him to “go back to Tel Aviv.”

stasys        2019-12-4 21:28

Prašalietį .. daug įdomiau butu sužinoti ka matai toje nuotraukoje ? smile) delfi.lt/news/daily/lithuania/itemptas-nato-lyderiu-susitikimas-nauseda-siekia-solidarumo-del-rusijos.d?id=82952851#cxrecs_s .. smile)) mastanti galva daug didesnė vertybė nei liežuvis iki keliu ..

ahajui 19:01       2019-12-4 18:58

Makaronas yra globalizmo ideologijos pilkojo kardinolo Žako Atali mokinys, nuosekliai siekiantis valstybių ištautinimo
ir piliečių pavertimo bastūnais (nomadais).
Ahajau, nesikompromituok, skaityk šaltinius, švieskis:
tokie, kaip Makaronas, regimai yra paprasta antikristinė funkcija.
Panašus į Napoleoną dar ir tuo, kad nori tapti Europos Valdovu. Vargšelis.

ah1       2019-12-4 18:01

R. Juknevičienė jau seniai demaskavusi kad NATO praktiškai neįgali organizacija ir nurodė NATO neįgalumo priežastis, o Emanuelis M.  išsireikšdamas kad NATO neturi smegenų tik paantrino R.Juknevičienei. Emanuelis - dievas su mumis pagal Bibliją ir gal būt ir yra tasai Biblijinis Mesijas, nes tas kur ateis jo vardas pagal pranašus pagal Bibliją bus vardu Emanuelis. 

Prašalietis       2019-12-4 17:33

Naujų pseudovalstybinių darinių čiabuvių svajonė, kad JAV ar civilizuotų vakarų šalių “baltaveidžiai” ateis juos ginti nuo juos jau valdžiusių, Napoleono teiginiu, rusiškų sibiro arabų yra daugiau negu juokinga. JAV ir vakarų“baltaveidžiams savi čiabuviai"yra reikalingi tik kaip pigi darbo jėga ir tam, kad reikalui esant"savi” čiabuviai kariautų su vakarų ar JAV nekontroliuojamais čiabuviais. Šiuo atveju rusais. JAV tik vieną kartą pakariavo “už idėją” prieš rusus ir kinus per Korėjos ir Vietnamo karus. Visur kitur JAV baltaveidžiai suorganizavę plačiausias koalicijas su vakarų Europos baltaveidžiais, pajungę režimais nepatenkintus vietinius čiabuvius, ir žinodami, kad negaus rimto atkirčio, kažkiek pakariaudavo už gamtinių resursų kontrolę.

stasys        2019-12-4 13:03

Gal Prašalietis galėtu būti ir labiau lankstesnis savo svarstymuose ? pasaulyje ne viskas tepta putino medučiu .. o mes ne jo meškos čia sutūpusios jo palaižyti .. Macrono pozicija Lietuvoje nėra išreikšta aiškiai ..be tu keliu nuolat transliuojamu jo citatų . Jo vietoje aš irgi klausčiau kiek ES ir NATO dera viena šalia kitos ir kur persidengia tu organizacijų interesai .Viena tokiu aštriausių temų ..bendradarbiavimas gynybos srityje .. iš to kiek nedaug Prancuzijos rangovai laimi skelbiamu užsakymu gynybos srityje ..rytu Europoje, tas klausimas interesu pirmumo nori nenori bado akis..  Lietuva ir Latvija kiekvienais metais išskiria , panašiai vienodai , po beveik tris šimtus milijonų eu. užsakymams ir didžiąja dalį tų lėšų išleidžia Amerikoje .. nors tokia kaip Pranzucija yra viena didžiausių tu šalių kurios savo įnašais į ES   finansuoja Baltijos šalių ekonomikos plėtrą per str. fondus .Žiūrint iš šono į Trumpo ir Macrono konfliktą ..šis Trumpo pasisakymas buvo smūgis ne NATO o visai bendrijai ES ..taip kaip perpjauti ja per puse užteko vienos frazės Trumpo ..ir kitu šalių nenoro palaikyti MAcroną .. bei jo pozicija Sirijos klausimu .

nelabai nustebino       2019-12-4 12:48

Viešojoje erdvėje jau sklando kalbos kokiu būdu močkrušys paimtas už kiaušų Kremliaus specialiųjų tarnybų.

-------       2019-12-4 11:44

Hmmm… žiūrėk tu man, ir čia vatinių užvežė.
Tegul NATO klausimu pasisako Juozaitis.

Prašalietis       2019-12-4 11:31

2009 metais Prancūzijos premjeras apie sugrįžimą į NATO:“Tačiau 2009-aisiais mūsų sugrįžimas yra paprasčiausias derinimasis, nekeliantis jokių emocijų tarptautinėje arenoje“..., parodo, kad tai Prancūzijos saugumo nei padidino nei sumažino. Greta Prancūzijos esanti Šveicarija šiandiena jaučiasi ne mažiau saugi nebūdama NATO nare ir neturėdama atominio ginklo nei Prancūzija būdama nuo 2009 metų NATO ir turėdama savą atominį ginklą. Kaip rodo grėsęs rimto karinio konflikto Turkijos su Rusija pavyzdys,kai Turkija numušė Rusijos karinį naikintuvą, kai atbėgusiam pagalbos į Europą Turkijos prezidentui Erdoganui NATO būstinėje buvo pasakyta, kad tai Turkijos ir Rusijos reikalas, telieka konstatuoti, kad šiandieninis NATO tėra pinigų pumpavimo įrankis. NATO solidarumas baigiasi, kai tik iškyla reali grėsmė, kad JAV gali gauti savo teritorijoje rimtą atsaką... Kaip ir Prancūzijos, Vokietijos NATO"solidarumas” baigsis, kaip baigėsi ne taip seniai Turkijai, jei tik jiems kils reali grėsmė, kad jų sostinės ir esantys šalyse kariniai objektai su visais miestais gali būti nušluoti nuo žemės paviršiaus…

Tigi       2019-12-4 10:26

Nato smegenys tai JAV ir niekas kitas, tai čia ir bjaurus įžeidimas tik JAV , o ne kam kitam .


Rekomenduojame

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.