Demokratija ir valdymas, Geroji Naujiena

Donaldas Trampas tesi pažadą apginti gydytojų ir slaugytojų, verčiamų daryti abortus, sąžinės laisvę ir religinius įsitikinimus

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 5 d. 5:21

5     

    

Donaldas Trampas tesi pažadą apginti gydytojų ir slaugytojų, verčiamų daryti abortus, sąžinės laisvę ir religinius įsitikinimus

Ketvirtadienį, gegužės 2-ąją, Nacionalinę maldos dieną, Donaldas Trampas (Donald Trump) pranešė, kad jo administracija baigia rengti dar vieną paketą administracinių priemonių, kuriomis siekiama apsaugoti tikinčių amerikiečių sąžinės laisvę, skelbia „LifeSiteNews“.

„Kiekvienas pilietis turi absoliučią teisę gyventi pagal savo tikėjimo mokymą ir įsitikinimus savo širdyje, – savo kalboje ceremonijos Baltųjų rūmų Rožių sode metu pabrėžė D. Trumpas. – Tai yra kertinis Amerikos gyvenimo akmuo. Kad apsaugotų šį paveldą, mano administracija tvirtai gina religinių įsitikinimų laisvę – du žodžius, apie kuriuos jūs gana ilgą laiką nelabai ką tegirdėjote, bet dabar jūs juos visą laiką girdite: religijos laisvė“.

„Šios savaitės pradžioje ėmiausi veiksmų, kad būtų užtikrinta, jog federaliniai darbuotojai galėtų imti apmokamus laisvadienius, leidžiančius paminėti šventas dienas, – pranešė jis. – Ir kaip tik šiandien mes apsisprendėme dėl naujų sąžinės laisvės apsaugų gydytojams, vaistininkams, mokytojams, studentams bei tikėjimo pagrindu veikiančioms labdaros organizacijoms.

Remiantis Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento (HHS, Department of Health and Human Services) išplatintu pranešimu spaudai, 440 puslapių dokumentas, vadinamoji paskutinė taisyklė užtikrina, kad šis departamentas įveda visą eilę priemonių, skirtų sustiprinti „įstatymus, kurie atleidžia sveikatos priežiūros darbuotojus nuo pareigos teikti, dalyvauti, apmokėti ar nukreipti į tokias paslaugas kaip abortas, sterilizacija ar savižudybė  padedant“. Jis taip pat „paaiškina, ką reikia daryti išvardytiems subjektams, kad būtų laikomasi taisyklių, susijusių su jų sąžinės nuostatomis“, „reikalauja pretenduojančių į HHS federalinę finansinę paramą pateikti garantijas ir atitikties sertifikatus“ bei „specifinio įsipareigojimų įvykdymo iš išvardintų subjektų“.


„Pagaliau įstatymai, draudžiantys Vyriausybės finansuojamą diskriminaciją dėl sąžinės ir religijos laisvės, bus įgyvendinami kaip ir visi kiti civilinės teisės aktai, – sakė Roger Severino, HHS Piliečių teisių biuro (OCR) direktorius. – Ši taisyklė užtikrina, kad sveikatos priežiūros įstaigos ir specialistai nebūtų stumiami iš sveikatos priežiūros srities vien dėl to, kad atsisako dalyvauti veiksmuose, prieštaraujančiuose jų sąžinei, įskaitant ir žmogaus gyvybės atėmimą. Sąžinės ir religijos laisvės apsauga ne tik rūpinsis didesne įvairove sveikatos apsaugos srityje, tai yra ir įstatymas“.

Krikščionių medikų asociacijos vicepirmininkas santykiams su Vyriausybe Jonathan Imbody pranešime sakė, kad naujoji taisyklė „primena Vyriausybei ir sveikatos bendruomenei, kad mes visi gyvename šalyje, kuri gerbia sąžinės laisvę ir toleruoja skirtingus požiūrius. Sąžinės laisvė saugo liberalus, konservatorius ir visus, kurie atsiduria tarp jų, be kita ko, sprendžiant klausimus, kurių spektras nuo mirties bausmės iki abortų ar tyrimų etikos.

Rožių sode D. Trampas, apibendrindamas savo administracijos paramą gyvybei, laisvei ir šeimai, be kita ko, sakė: „Kartu statome kultūrą, kuri puoselėja žmogaus gyvenimo orumą ir vertę. Kiekvienas gimęs ir negimęs vaikas yra šventa Dievo dovana, – sakė jis. – Be to, šiandien aš jums įsipareigoju, kad mano administracija padarys viską, kad pagrindinis vaidmuo rūpinantis pažeidžiamais vaikais atitektų tikėjimo pagrindu sukurtoms įvaikinimo ir globos agentūroms ir kad jos tai darytų vadovaudamosi savo giliausiais įsitikinimais.“

Taigi Donaldas Trampas, 45-asis JAV prezidentas, į aukščiausias pozicijas iškeldamas socialinius konservatorius, tokius kaip R. Severino ir viceprezidentas Mike Pence, panaikinęs Obamos administracijos įsteigtą sąžinės mandatą. Buvo įsteigtas ir Baltųjų rūmų biuras, kuriam pavesta spręsti tikinčiųjų amerikiečių problemas ir stebėti religijos laisvei kylančias grėsmes.

Iš anglų kalbos vertė Daiva Jakubonienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

gaudysasa       2019-05-12 9:04

atsiprašau ne po tuo straipsniu parašiau komentarą

gaudysas       2019-05-12 8:59

Visas tas dviračio šou pagrįstas patyčomis. Šerėnas savo personažais tyčiojosi iš 1918 metų savanorių, pagyvenusių žmonių, tautinių mažumų… na čia galima tik patylėt. Negerbiu jųjų ir negerbsiu kaip jų visos komandos. Jaučiu jiems vien panieką. Vien ką reiškia ramonovskio – greitai patyčos iš Dariaus ir Girėno skrydžio. Jis savo šou pareiškė, kad Darius ir Girėnas skrisdami per Atlantą apsimyžo ir todėl nukrito… Kokia gali būti pagarba tokiems degeneratams. Tie kurie gerbia tokius patys save paniekina. Po to, tokią praktiką perima vaikai ir jaunimas ir turim masines patyčas mokyklose ir višojoje erdvėje.

ah1       2019-05-5 13:20

Trump stabdo baltosios rūšies nykimą?

keistas pastebėjimas       2019-05-5 7:42

Atminties užkaboriuose likęs įspūdis iš kitos administracijos laikotarpio, kai tarptautinei aplinkai įkaitus vienu meto buvo išplatinta žinia apie krikščioniškas vertybes ginantį administracijos žingsnį, o netrukus sekė  kariniai veiksmai užsienio teritorijoje, atnešę daug nelaimių. Nesinorėtų tokio tęsinio ...

Šmikinytė       2019-05-5 7:15

Seuuuubassss!


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.