Demokratija ir valdymas, Geroji Naujiena

Donaldas Trampas tesi pažadą apginti gydytojų ir slaugytojų, verčiamų daryti abortus, sąžinės laisvę ir religinius įsitikinimus

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 5 d. 5:21

5     

    

Donaldas Trampas tesi pažadą apginti gydytojų ir slaugytojų, verčiamų daryti abortus, sąžinės laisvę ir religinius įsitikinimus

Ketvirtadienį, gegužės 2-ąją, Nacionalinę maldos dieną, Donaldas Trampas (Donald Trump) pranešė, kad jo administracija baigia rengti dar vieną paketą administracinių priemonių, kuriomis siekiama apsaugoti tikinčių amerikiečių sąžinės laisvę, skelbia „LifeSiteNews“.

„Kiekvienas pilietis turi absoliučią teisę gyventi pagal savo tikėjimo mokymą ir įsitikinimus savo širdyje, – savo kalboje ceremonijos Baltųjų rūmų Rožių sode metu pabrėžė D. Trumpas. – Tai yra kertinis Amerikos gyvenimo akmuo. Kad apsaugotų šį paveldą, mano administracija tvirtai gina religinių įsitikinimų laisvę – du žodžius, apie kuriuos jūs gana ilgą laiką nelabai ką tegirdėjote, bet dabar jūs juos visą laiką girdite: religijos laisvė“.

„Šios savaitės pradžioje ėmiausi veiksmų, kad būtų užtikrinta, jog federaliniai darbuotojai galėtų imti apmokamus laisvadienius, leidžiančius paminėti šventas dienas, – pranešė jis. – Ir kaip tik šiandien mes apsisprendėme dėl naujų sąžinės laisvės apsaugų gydytojams, vaistininkams, mokytojams, studentams bei tikėjimo pagrindu veikiančioms labdaros organizacijoms.

Remiantis Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento (HHS, Department of Health and Human Services) išplatintu pranešimu spaudai, 440 puslapių dokumentas, vadinamoji paskutinė taisyklė užtikrina, kad šis departamentas įveda visą eilę priemonių, skirtų sustiprinti „įstatymus, kurie atleidžia sveikatos priežiūros darbuotojus nuo pareigos teikti, dalyvauti, apmokėti ar nukreipti į tokias paslaugas kaip abortas, sterilizacija ar savižudybė  padedant“. Jis taip pat „paaiškina, ką reikia daryti išvardytiems subjektams, kad būtų laikomasi taisyklių, susijusių su jų sąžinės nuostatomis“, „reikalauja pretenduojančių į HHS federalinę finansinę paramą pateikti garantijas ir atitikties sertifikatus“ bei „specifinio įsipareigojimų įvykdymo iš išvardintų subjektų“.


„Pagaliau įstatymai, draudžiantys Vyriausybės finansuojamą diskriminaciją dėl sąžinės ir religijos laisvės, bus įgyvendinami kaip ir visi kiti civilinės teisės aktai, – sakė Roger Severino, HHS Piliečių teisių biuro (OCR) direktorius. – Ši taisyklė užtikrina, kad sveikatos priežiūros įstaigos ir specialistai nebūtų stumiami iš sveikatos priežiūros srities vien dėl to, kad atsisako dalyvauti veiksmuose, prieštaraujančiuose jų sąžinei, įskaitant ir žmogaus gyvybės atėmimą. Sąžinės ir religijos laisvės apsauga ne tik rūpinsis didesne įvairove sveikatos apsaugos srityje, tai yra ir įstatymas“.

Krikščionių medikų asociacijos vicepirmininkas santykiams su Vyriausybe Jonathan Imbody pranešime sakė, kad naujoji taisyklė „primena Vyriausybei ir sveikatos bendruomenei, kad mes visi gyvename šalyje, kuri gerbia sąžinės laisvę ir toleruoja skirtingus požiūrius. Sąžinės laisvė saugo liberalus, konservatorius ir visus, kurie atsiduria tarp jų, be kita ko, sprendžiant klausimus, kurių spektras nuo mirties bausmės iki abortų ar tyrimų etikos.

Rožių sode D. Trampas, apibendrindamas savo administracijos paramą gyvybei, laisvei ir šeimai, be kita ko, sakė: „Kartu statome kultūrą, kuri puoselėja žmogaus gyvenimo orumą ir vertę. Kiekvienas gimęs ir negimęs vaikas yra šventa Dievo dovana, – sakė jis. – Be to, šiandien aš jums įsipareigoju, kad mano administracija padarys viską, kad pagrindinis vaidmuo rūpinantis pažeidžiamais vaikais atitektų tikėjimo pagrindu sukurtoms įvaikinimo ir globos agentūroms ir kad jos tai darytų vadovaudamosi savo giliausiais įsitikinimais.“

Taigi Donaldas Trampas, 45-asis JAV prezidentas, į aukščiausias pozicijas iškeldamas socialinius konservatorius, tokius kaip R. Severino ir viceprezidentas Mike Pence, panaikinęs Obamos administracijos įsteigtą sąžinės mandatą. Buvo įsteigtas ir Baltųjų rūmų biuras, kuriam pavesta spręsti tikinčiųjų amerikiečių problemas ir stebėti religijos laisvei kylančias grėsmes.

Iš anglų kalbos vertė Daiva Jakubonienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

gaudysasa       2019-05-12 9:04

atsiprašau ne po tuo straipsniu parašiau komentarą

gaudysas       2019-05-12 8:59

Visas tas dviračio šou pagrįstas patyčomis. Šerėnas savo personažais tyčiojosi iš 1918 metų savanorių, pagyvenusių žmonių, tautinių mažumų… na čia galima tik patylėt. Negerbiu jųjų ir negerbsiu kaip jų visos komandos. Jaučiu jiems vien panieką. Vien ką reiškia ramonovskio – greitai patyčos iš Dariaus ir Girėno skrydžio. Jis savo šou pareiškė, kad Darius ir Girėnas skrisdami per Atlantą apsimyžo ir todėl nukrito… Kokia gali būti pagarba tokiems degeneratams. Tie kurie gerbia tokius patys save paniekina. Po to, tokią praktiką perima vaikai ir jaunimas ir turim masines patyčas mokyklose ir višojoje erdvėje.

ah1       2019-05-5 13:20

Trump stabdo baltosios rūšies nykimą?

keistas pastebėjimas       2019-05-5 7:42

Atminties užkaboriuose likęs įspūdis iš kitos administracijos laikotarpio, kai tarptautinei aplinkai įkaitus vienu meto buvo išplatinta žinia apie krikščioniškas vertybes ginantį administracijos žingsnį, o netrukus sekė  kariniai veiksmai užsienio teritorijoje, atnešę daug nelaimių. Nesinorėtų tokio tęsinio ...

Šmikinytė       2019-05-5 7:15

Seuuuubassss!

Rekomenduojame

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.