Istorija, Ukraina, Rusija

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 3 d. 20:11

13     

    

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Atsižvelgiant į naujienas iš Ukrainos fronto, padarykime istorijos kampelį pas Dominyką Vanharą ir šį kartą pakalbėkime apie Katynės žudynes.

1940 m. pavasarį Katynės miške, netoli Smolensko, NKVD, įsakius Lavrentijui Berijai, įvykdė daugiau kaip 20 000 Lenkijos karo belaisvių, o taip pat ir SSRS valdžiai neįtikusių Lenkijos civilių – inteligentų, dvasininkų, valdininkų, dvarininkų ir stambių ūkininkų, pramonininkų ir verslininkų, žudynės.

Didžiausią dalį iš nužudytųjų sudarė Lenkijos karininkai, kurie, Lenkijai pralaimėjus 1939 m. rugsėjį vykusį karą iš karto su dviem priešais – nacių Vokietija ir SSRS, pasidavė SSRS į nelaisvę. Pabrėžtina, kad tuo metu galiojo 1907 m. Hagos konvencija „Dėl sausumos karo įstatymų ir papročių“, kuri numatė humanišką elgesį su karo belaisviais, kaip ir numatė įvairias karo belaisvių teises. Todėl, Lenkijai pralaimėjus kare ir kapituliavus, į sovietų nelaisvę pasidavę Lenkijos kariškiai ir karininkai turėjo teisinį pagrindą tikėtis, kad su jais bus elgiamasi humaniškai. Be to, kadangi karas pasibaigė dar 1939 m. rugsėjo gale Lenkijai kapituliavus, remiantis jau minėta Hagos konvencija, kad, karui pasibaigus, karo metu į nelaisvę patekę kariai turi būti nedelsiant paleisti iš nelaisvės ir jiems privalo būti leista grįžti namo, tai į sovietų nelaisvę patekę Lenkijos kariai taip pat turėjo teisinį pagrindą tikėtis būti paleistais namo, pas savo šeimas.

Tačiau nutiko taip, kaip dar prieš pusę amžiaus sakė „geležiniu“ vadintas Vokietijos imperijos kancleris Otto von Bismarck, kad bet kokios sutartys, pasirašomos su Rusija, nėra vertos net to popieriaus, ant kurio jos surašomos. Į sovietų nelaisvę pasidavę ar priversti pasiduoti narsiai savo šalį gynę Lenkijos kariai ir karininkai ne tik kad nesulaukė humaniško elgesio su jais, ne tik kad nesulaukė paleidimo namo pasibaigus karui (t.y. Lenkijai kapituliavus), bet jie visi buvo masiškai išžudyti ir palaidoti masiniame kape Katynės miške.

Tačiau buvusių sąjungininkų pagal Molotovo – Ribentropo paktą draugystė ilgai netruko. Nacių Vokietija 1941 m. birželio 22 d. naktį užpuolė SSRS bei iš karto nukariavo didžiules SSRS teritorijas. Tame tarpe ir Smolenską su jame esančiu Katynės mišku. Tol, kol karas naciams ėjo pagal planą, Katynės žudynės naciams per daug nerūpėjo. Tačiau, kai karo svarstyklės pradėjo krypti naciams nebepalankia linkme, naciai staigiai prisiminė Katynės žudynes, apie kurias duomenis, neabejotinai, turėjo jau senai.

Taigi, 1943 m. nacių suformuota komisija „atrado“ Katynės žudynių vieta bei pranešė pasauliui, kad čia sovietai išžudė Lenkijos karo belaisvius. Nacių tikslas: kadangi lenkų tautybės asmenys sudarė didelę dalį JAV piliečių, o taip pat Lenkijos emigrantai intensyviai kovėsi sąjungininkų pusėje prieš nacius, naciai tikėjosi supykdyti lenkų kilmės asmenis vakaruose, tokiu būdu nutraukti JAV lendlizo programą sovietams ir nutraukti lenkų kariavimą prieš nacių Vokietiją. Tikslas buvo tam tikra apimtimi pasiektas – sužinojusi apie Katynės žudynes, Lenkijos vyriausybė tremtyje (Londone) nutraukė diplomatinius santykius su SSRS.

Tačiau, naciams karą ir toliau pralaimint, Smolenską ir kitas teritorijas atsikariavo SSRS. Katynėje iš karto buvo paskirta sovietų komisija, kuri „padarė išvadą“, kad Katynėje Lenkijos karo belaisvius „išžudė naciai“. Ir tokia išvada buvo tarptautiniu lygmeniu priimta iki pat 1990 metų, kai Gorbačiovo jau byranti SSRS pripažino, kad čia būtent sovietinė NKVD išžudė Lenkijos karo belaisvius.

Grįžkime į šiuos laikus. Rusija prieš kelias dienas nukankino ir nužudė apie 50 “Azov” bataliono karių, kurie, gavę Ukrainos karinės vadovybės įsakymą, prieš kelis mėnesius pasidavė Mariupolio „Azovstal“ teritorijoje. Šis „Azov“ karių pasidavimas buvo, kaip suprantu, bendras Ukrainos, Rusijos, Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir, galimai, ir Turkijos susitarimas, kad Azovo kariai rusams atiduoda „Azovstal“ teritoriją, pasiduoda rusams į nelaisvę, o mainais rusai jiems suteikia medicinos pagalbą, užtikrina elgesį su jais jau pagal 1949 m. Ženevos konvenciją „Dėl elgesio su karo belaisviais“, o Ukraina juos, savo ruožtu, iškeičia į savo paimtus rusų karo belaisvius.

Tačiau, vietoje to, kad rusai tą vykdytų, jie Azovo vyrus nukankino ir nužudė, o po to tą vietą, kur jie kalėjo, susprogdino su termobarine bomba. Tokiu būdu apkaltindami Ukrainą, kad čia būtent ji savo pačios karius su HIMARS susprogdino, nes jie, neva, „pradėjo kalbėti“. Nieko iš to, kas išdėstyta aukščiau, neprimena?

Trumpai tariant, dar iki praeitų metų skaitydami istorijos vadovėlius, skaitydami istorijos knygas, lankydami išlikusias koncentracijos stovyklas ar masinių žudynių vietas, mes galėjom manyti, kad visas šis blogis ir siaubas liko praeityje ir teatsispindi istorijos vadovėliuose, knygose, muziejuose, kt. Tačiau ne. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien.

Todėl vakarų pasaulis šiuo metu neturi jokio kito pasirinkimo, kaip jo neturėjo ir iki 1945 m. gegužės 8 d. – blogio šaltinis privalo būti sunaikintas, kad ir kiek tai bekainuotų. Kaip nacių Vokietija buvo pripažinta neturinti teisės egzistuoti ir sunaikintina bet kokia kaina, taip ir dabartinė Rusija, pradėjusi karą Ukrainoje, su visomis tą sekusiomis baisybėmis, neteko teisės egzistuoti ir privalo būti sunaikinta, kad ir kiek tai kainuotų. Ne nugalėta Ukrainoje ir atsitraukusi iš okupuotų Ukrainos teritorijų, bet sunaikinta. Aišku, suprantu, kad Rusija, skirtingai nuo nacių, turi branduolinį ginklą. Todėl Rusija iš pradžių turi būti nugalėta kariniu būdu Ukrainoje, o vėliau – sunaikinta ekonomiškai. Net jei Rusija savo dabartiniame pavidale ir liktų, ji privalo būti grąžinta į viduramžius.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tata       2022-08-4 21:27

Jau kokie 2 mėnesiai nesigirdi prievatavimų iš Ukrainos, kažkaip sutampa su ombudsmenės atleidimu. Vadinamuose vakaruose įprasta visuomenės nuomones nukreipinėti įvairiai įvykiais, juos provokuojant, net ir režisuojant. Prisiminkite Luizitaniją, Perl Harborą, rugsėjo 11. LAiks nuo laiko prasirodo Ukrainoje Rusijos ‘žiaurumai”. pvz. Buča. Ši surežisuota provokacija jau senai atskleista tiek rytuose, tiek vakaruose, kad tai provokacija jau aišku buvo iki jai pasirodant, nes tiek Bučos meras, tiek ukru ‘boicai’ gyrėsi, kad išvalė nuo okupantų ir kolaborantų. Lavonai gulėjo su baltais raiščiais, su tokiais pat, kuriais atsiktraukė okupantai. Per visą pasaulį buvo skalambijama, vakarų “lyderiai” kalbėjo apie peržengtas ribas ir t.t.
Rusofobija yra baisi psichinė liga. Galite mylėti ar nekęsti Rusijos, nuo to jai nei šilta ne šalta. Klausimas kitas - kiek jūs įgalūs orientuoti realybėje ir geopolitinėje situacijoje. Kas jums yra tie iliuziniai vakarai? Koronafašistinis režimas, žaliasis režimas, genderinis režimas, baltos rasės naikinimo režimas, neadekvatų režimas, narkomanų režimas, rusofobinis režimas, cenzūros režimas, kas?
Išėitis bus, tie žvirbleliai kurie puls - visi susikuls. Kaip Selas sakė - vyksta apsivalymas, kas norit kariauti - važiuokite į frontą. Visos salygos yra.

Tucker Carlson (Fox News)       2022-08-4 20:47

Tucker Carlson: Why are we still funding this?
https://www.youtube.com/watch?v=AXJ71dJ4quY&ab_channel=FoxNews

Tomai,nusnekejai,net geda       2022-08-4 20:38

..bet kits dalyks,kad prie sadamo MES neturejom bedu su ruberoidais.

T0mas J.       2022-08-4 20:01

Ir kaip vertinti tą faktą, kad šiame amžiuje Amerikai be priežasties užpuolus ir okupavus Iraką, civilių buvo nužudyta apie 200 tūkstančių, o pati okupacija tęsiasi?

Al.       2022-08-4 17:26

,,vakarų pasaulis šiuo metu neturi jokio kito pasirinkimo, kaip jo neturėjo ir iki 1945 m. gegužės 8 d. – blogio šaltinis privalo būti sunaikintas, kad ir kiek tai bekainuotų.”
Vakarų pasaulis trisdešimt metų priešinosi komunistinių nusikaltimų prilyginimui nacistiniams. Todėl, kad patys tuo metu jau buvo perimti komunistų. Ir tebėra. Ir su čekistine Rusija yra bendrai, žaidžiantys gerąjį ir blogąjį policininką. Geras policininkas nubaus blogą, žmonės patikės, kad jie išgelbėti nuo pasaulio pabaigos. Ir todėl, suprantama, turi jausti amžiną dėkingumą išlaisvintojams ir, žinoma, priimti jo nuleistas vertybes - komunosatanistinį kodeksą.

,,Net jei Rusija savo dabartiniame pavidale ir liktų, ji privalo būti grąžinta į viduramžius.” O Kinija, Šiaurės Korėja? Ir kaip vertinti tą faktą, kad Amerikoj klesti prekyba žmonių organais ? Pagaliau, jei pavyktų Rusiją į viduramžius grąžinti, tai, tikriausia, dešimtys milijonų rusų pabėgėlių užplūstų vidurio ir vakarų Europą. Bet toks juk ir yra Didžiojo perkrovimo tikslas? Sunaikinti tautas ir valstybes. Na o tada likusi mažai gyvenama teritorija bus prijungta prie Europos tarybų socialistinių respublikų sąjungos?

T0mas J.       2022-08-4 16:06

Rusiją šiandien valdantis diktatorius yra ne mažesnis išsigimėlis,
nei diktatorius, šalį valdęs prieš 80 metų.
Abu lygūs Hitleriui.
To nesuprantančios tautos dar susilauks savojo “putino”.

Nu bet       2022-08-4 12:56

buvo ne tik Katynė, bet ir Volynė . Ar ten irgi buvo tas Blogis ?

taigi        2022-08-4 11:07

” blogio šaltinis privalo būti sunaikintas, kad ir kiek tai bekainuotų”, o kainuos mums , skirtingai nuo anglosaksų , įtariu labai nepigiai

Kaip nebuvo pasmerktas       2022-08-4 9:48

bolševizmas,jis atgijo visa jėga ir jau dviguba ar triguba.Lietuvos užduotis -šiuo klausimų jokių nuolaidų vakarams,o tiesiog nenusileisti iki tol,kol nebus šis blogis neutralizuotas.Be baimės ir prieš Ameriką ir prieš ES.Tik gerai pasimelsti.

Pagaliau       2022-08-4 9:45

įvardyta tiksliai.Šis blogio šaltinis turi būti sunaikintas,kitaip po kurio laiko jis vėl smogs,tik šį kartą jau mums,Lenkijai ir t.t…

Oho       2022-08-4 7:01

Vanhara išsiaiškino net ir apie termobarinę bombą. Tikras advokatas.

Po karo       2022-08-4 5:22

juos laikyt kaip nuodingus vooorus stiklainyje.Tik atimt atoma.Visa kita jie padarys patys.Mes galesim stebet juos kaip driezus terariume.Visokias svencionienes imesdami ir stebedami juju gala.

Taigi       2022-08-3 23:20

Su Rusija sudėtinga. Kas apsiims sunaikinti tą režimą? Tikrai ne kokia Prancūzija. Ten ir toliau tikima rusų gera valia. Kad ir dėl kalėjimo susprogdinimo… Galit paklausyti internete prancūziškų žinių ir komentarų.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.