Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Užsienio politika, Partijos

Dominykas Vanhara. Trumpai apie URMleaks

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gruodžio 14 d. 10:56

2     

    

Dominykas Vanhara. Trumpai apie URMleaks

Pradėkime nuo chronologijos: kaip žinia, praeitą savaitę kilo nemenkas skandalas, kai, atėjus gruodžio 08 dienai, Baltarusijos trąšos ir toliau sėkmingai važiavo per Lietuvą, nors iš valdžios pusės buvo žadėta, kad va gruodžio 08 dieną tai jau bus viskas, trąšos sustos. Užsienio reikalų ir susisiekimo ministrai paskelbė, kad, jei jau taip gavosi, tai jei gali trauktis, jei premjerė taip nuspręstų. Akivaizdu, kad nei vienas, nei kitas trauktis dideliu noru nedega. Ypač G. Landsbergis, kuriam tai būtų rimtas smūgis jo politinei karjerai. Buvo akivaizdžiai tikėtasi, kad premjerė Šimonytė su komanda per savaitgalį sugalvos, kaip paaiškinti visuomenei, kodėl dabar šie ministrai, o ypač – G. Landsbergis negali dabar trauktis. Tokiu būdu būtų, neva, deklaruota politinė atsakomybė ir, neva, postų nesilaikymas, o tuo pačiu ir būtų liktą pareigose.

Planus pareikšti apie ketinimus pasitraukti, o po to – nepasitraukti kaip reikiant penktadienį sujaukė JE Nausėda, pareiškęs, kad normalioj vakarų valstybėj ministras, ketinantis trauktis, ir pasitrauktų, o ne teigtų, kad kažkas kitas tą klausimą už jį turėtų nuspręsti. Taigi, neliko ką daryti ir tiek G. Landsbergis, tiek susisiekimo ministras pateikė savo atsistatydinimo pareiškimus.

Ir staiga į viešumą išstoja „valstybininkas“ Albinas Januška (berods, penktadienį), kuris yra Gabrieliaus Landsbergio šešėlinis kardinolas, ir pareiškia, kad, kadangi Lietuva dabar yra labai pavojingoje situacijoje, kelis artimiausius mėnesius turėtų būti paskelbtas moratoriumas ministrų keitimams. Iš serijos – dabar ministrų keitimas išbalansuotų valdžią ir pakenktų Lietuvos interesams. O va po kelių mėnesių, pavojui atslūgus, jau bus galima kalbėti apie ministrų kaitą. Iš esmės, aš ir pats su tuo iš dalies sutikčiau, jei tokių eilučių nebūtų parašęs „šešėlinis“ G. Landsbergio kardinolas ir viso to tikslas nebūtų G. Landsbergio pareigų išsaugojimas. Nes po kelių mėnesių niekas šio įvykio jau nebeprisimins ir URM ministras toliau sėkmingai galės darbuotis.

Na o šiandien įvyko URMleaks, kai buvo nutekintas vienas epizodas iš Prezidentūros, kuriame Prezidentūra, neva, nenorėjo, kad trąšos būtų sankcionuojamos. Tikslas akivaizdus – užkardyti JE Nausėdai galimybę reikalauti ministrų kaitos.

Tai, reikėtų pasakyti, kad sudirbta puikiai. Tenka pripažinti, kad niekas Lietuvoje tokių reikalų nemoka geriau tvarkyti, nei signataras A. Januška. Tik va bėda – per operaciją „Gelbstint neeilinį Gabrielių“ buvo žiauriai pakenkta Lietuvos diplomatijai. Belieka tik spėlioti, kaip mūsų užsienio partneriai galės žiūrėti į Lietuvą, kai bet kurią dieną, gelbstint diplomatijos šefą, apie slaptus susirašinėjimus visi galės paskaityti spaudoje.

Ir beje, geras buvo kai kurių pastebėjimas – iš kur toks sutapimas, kad iki šiol kalbėjusi tik apie vis naujus griežtinimus žmonėms be galimybių pasų, vyriausybė būtent šiandien pradėjo svarstyti klausimą dėl apribojimų žmonėms be galimybių pasų švelninimo ar net iš viso panaikinimo. Ar „iš balos“ toks gerumas, kai dabar plinta dar užkrečiamesnė Omicron versija, o visi kiti kalba apie didėjantį pavojų? Kažkaip logikos aš nepagaunu tokiuose svarstymuose, nebent… Nebent tai gerai sustrateguotas viešųjų ryšių žingsnis siekiant nukreipti dėmesį nuo URM problemų.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pasvarstymui       2021-12-16 0:11

Šiaip perdėm iškalbingas buvo tas Šimonytės verdikto “Atleisti pražangas” pristatymas. Iš aukšto link liaudies leidosi žemyn laiptais… Na, tiesiog vaizdinys “Mozė leidžiasi nuo Sinajaus kalno, pažadėtajai tautai nešdama žinią iš Astralo aukštybių”! smile
Vėliau, matyt, susigriebė nusūdę - pasižiūrėkit pranešimus, tos laiptų scenos ne kažin kiek liko… Nuotraukytes vieną - kitą dar rastum.

Kokios puikios įžvalgos,       2021-12-15 10:31

Dėkoju,

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.