Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės, Konstitucinis Teismas

Dominykas Vanhara. Sukurtas išimtinai blogas precedentas

Tiesos.lt redakcija   2022 m. vasario 10 d. 11:27

6     

    

Dominykas Vanhara. Sukurtas išimtinai blogas precedentas

Veidaknygė

Ką gi, pakalbėkime apie šiandienos grand naujieną išsamiau. Turiu kelias minutes, kadangi mano bylos teismo posėdyje pertrauka paskelbta.

Nepažeisdamas advokato etikos negaliu niekaip išsireikšti, ką manau apie vyriausybę, kuri taip pasielgė ir dar melavo žmonėms, neva, galimybių pasas neatšaukiamas, o tik stabdomas. Todėl nepasakysiu nieko. Gal tik pacituosiu profesorių Vytautą Landsbergį, kad, kas meluoja, tas ir vagia.

Bet plačiau gal reikėtų pasisakyti apie Konstitucinį Teismą (toliau – KT). Konstitucinis Teismas, be kitų funkcijų, atlieka ar privalo atlikti paskutinės gynybinės linijos funkcijas, saugant Konstitucijoje įtvirtintas asmenų teises ir teisėtus interesus nuo nepagrįsto, neteisėto valdžios kišimosi į jas ar neteisėtų tokių teisių ar teisėtų interesų suvaržymų.

Ką mes matome iš šios situacijos: Konstitucijoje įtvirtintos piliečių teisės ir teisėti interesai paskutinį pusmetį buvo taip suvaržyti bent daliai piliečių, kaip, ko gero, niekada nebuvo suvaržyti per visą mūsų Nepriklausomybės laikotarpį. Dar daugiau – eilei žmonių už tai, kad norėjo patekti į parduotuves, prekybos centrus ar net mokymo įstaigas EGZAMINŲ LAIKYTI buvo iškeltos baudžiamosios bylos, nes jie pateikė ne savo galimybių pasus, ar net šios baudžiamosios bylos pasibaigė apkaltinamaisiais nuosprendžiais. Apkaltinant juos BK 302 str. 1 d. numatytos nusikalstamos veikos padarymu, kuri yra apysunkė, bet jau taip ant ribos nuo sunkios nusikalstamos veikos.

KT nutarimas būtų padėjęs atsakyti į klausimus, ar teisėtai buvo įvestas galimybių pasas, ar teisėtai buvo labai ilgą laiko tarpą suvaržytos Konstitucijoje įtvirtintos piliečių teisės, ar teisėtai buvo iškeltos baudžiamosios bylos ar net asmenys nuteisti? Tuo labiau, kai pati vyriausybė aiškiai komunikuoja, kad galimybių pasą jie vėl bet kada gali įvesti. Tačiau Konstitucinis Teismas, deja, kaip tas Poncijus Pilotas, galėjęs ir net turėjęs ketinimų paleisti Jėzų Kristų, galiausiai pasakė: „Aš nusiplaunu rankas“. Kas, bijau apie tai ir pagalvoti, bet neišeina sau nekelti prielaidų, jog tai yra savanoriškas Konstitucinio Teismo atsisakymas nuo savo, kaip paskutinės piliečių Konstitucijoje įtvirtintų teisių gynybos linijos, funkcijų.

Dar daugiau – yra sukurtas išimtinai blogas precedentas, kad valdžia gali pažeidinėti kokias tik nori konstitucines piliečių teises ar teisėtus interesus, tačiau užteks valdžiai, likus trim darbo dienom iki paskirtos bylos Konstituciniame Teisme nagrinėjimo datos, atšaukti tokį savo įstatymą, nutarimą ar dekretą, ir Konstitucinis Teismas nieko nenagrinės. Arba, kaip sakė AA prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas, bus „vsio zakonno“.
O tokia situacija susiklostė todėl, kad, kaip kalba teisininkai, jog į Konstitucinį Teismą yra skiriami politikai arba aiškiai politiškai angažuoti asmenys. Politikai – dalyvavę rinkimuose su viena konkrečia žymia politine jėga, politiškai angažuoti – labai aiškiai agitavę ir visokeriopai palaikę vieną žinomą politikę įvairiuose rinkimuose.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2022-02-11 10:31

Teises Konstitucinės ne koks monolitinis betono luitas , jas visada privalu tobulinti o tai vyksta politinės kovos metodu . Na taip KT žengė prie Konstitucinio teisėtumo krašto tuo pačiu suteikiant Tamstai akstino siūlyti savo požiūrį į problema . Norite Jus to ar ne bet tamsta keturiomis rankomis su valdžia grojate demokratine gitara. Ir tai nėra blogai , neleisti dabartiniam valdančiam Seimui įtvirtinti savo sprendimu monopolija ..

Žodžio laisvė...       2022-02-11 0:27

Jeigu KT atsisakė nagrinėti Suverenui svarbų klausimą -GP,tai toks teismas gali eiti miškan rinkti voveruškų ir jo paslaugos nebereikalingos daugiau.Laisvi, ponai teisėjai.

Al. Mariui       2022-02-10 20:29

Ačiū, Mariau už vertingą pastabą, nors jau ir kiti man buvo tai sakę.
Tuo pačiu, gal gali pasakyti ką, tavo nuomone, turėjo galvoj autorius sakydamas ,,Nepažeisdamas advokato etikos negaliu niekaip išsireikšti, ką manau apie vyriausybę, kuri taip pasielgė ir dar melavo žmonėms.” Kokį reiškinį jis čia nutylėjo ?

Sigitas       2022-02-10 18:17

Nelabai suprantu ką autorius norėjo savo straipsnyje pasakyti? Iš tikrųjų kitokio šio teismo kuris kad ne tik, kad su konstitucija, bet ir su elementaria teise jau seniai neturi nieko bendro…O kokio sprendimo buvo galima tikėtis, kai visi teisėjai kurie ten atsiprašant dirba gauna krūvas neuždirbtų pinigų ir visai nelaukia kadencijos pabaigos…Apie ką mes čia kalbam? Pasakysiu daugiau…čia tik tuščias oro virpinimas..Jeigu tamsta tikrai nori kažką padaryti, o ne tik malti liežuviu, pirmiausia reikia kreiptis viešai Facebook’e ar kitais būdais, kad žmonės kurie jau dabar tampomi po teismus ir nukentėjo nuo GP, juos atstovauti nemokamai ir ruoši grupinius ieškinius šitai bukalaurų šaikai ir priversti nagrinėti GP klausimą iš esmės.

Marius       2022-02-10 17:40

Pirmajam: tu kvailys, tikras kvailys. Čia rimtas tekstas, o tu nusiritai iki sąmokslo “komunosatanistinis pogrindis” - kas čia per briedas?

Al.       2022-02-10 11:58

Na, kadangi mes ne advokatai, tai pasakysim - komunosatanistinis pogrindis užgrobė valstybę ir mūsų akyse keičia jos demokratinę santvarką į diktatūrą. O advokatai mums paaiškins kokią atsakomybę tokie veiksmai užtraukia.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.