Ukraina, Rusija

Dominykas Vanhara. Šis puolimas atguls į karybos vadovėlius

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 12 d. 19:54

16     

    

Dominykas Vanhara. Šis puolimas atguls į karybos vadovėlius

Ką gi, gerbiamieji, apie Ukrainos puolimą Charkivo regione visi skaitėt, matėt jo rezultatus. Turiu mažai abejonių, kad šis puolimas atguls į karybos vadovėlius, iš kurių mokysis būsimieji kariūnai visame vakarų pasaulyje.

Be to, kad šis puolimas buvo triuškinanti Ukrainos pergalė, ženkliai Ukrainos naudai perbraižiusi karo veiksmų žemėlapį, tai šis puolimas ir jo rezultatai smarkiai sujudino ir tektonines plokštes aplinkui. Kaip daug kartų šio puolimo metu kartojo kariniai analitikai: „Sėkmė pritraukia sėkmę“.

Pradedant galutinai smukusia rusų karių morale Ukrainoje, kurie galėjo gyvai stebėti, kaip jų karinė vadovybė tiesiog paliko karius likimo valiai. Ukrainos pusė praneša, kad iš rusų karinės grupuotės Chersone, kur šiuo metu taip pat vyksta Ukrainos puolimas, tik gerokai lėtesnis, atsirado bandymų užmegzti ryšį ir pradėti derybas dėl pasidavimo sąlygų.

Tęsiant pasikeitusia Ukrainos sąjungininkų laikysena, kai pamatė, kokius stebuklus Ukraina kovos lauke daro. Jei anksčiau Vokietija skelbė, kad jokių Vokietijos tankų Ukrainoje būti negali, tai šiandien jau pasigirdo balsų, raginančių nedelsiant Ukrainai pateikti tankus Leopard-2, nes „Vokietija negali likti nuošalyje, kuomet Ukraina stabdo Rusijos karinę agresiją Europoje“. Tik nepranešama, kiek tų tankų Leopard-2 Vokietija planuoja pateikti: ar vieną, ar abudu.

Tačiau tuo pačiu pasirodė niekaip nepatvirtinti gandai, kad kitas – gerokai rimtesnis Ukrainos sąjungininkas, t.y. JAV, ruošdamasis lend-lease programos pradžiai, kuri numatoma šių metų spalį, iš ilgalaikio saugojimo paėmė daug Abrams tankų ir kitos sunkiosios karinės technikos, kurią šiuo metu remontuoja ir rengia kariniam naudojimui.

Taigi, po šio tiesiog stulbinamo Ukrainos puolimo jos sąjungininkai pamatė, kad, priešingai nei anksčiau prognozuota, šis karas nebūtinai tęsis metų metus. Duokim Ukrainai normaliai ginklų ir viskas bus baigta dar iki pirmųjų šalčių. Nes Rusijos armija yra tokia silpna, kad užtenka rimčiau spūstelėti, ir ji subyra bei pasileidžia paniškai bėgti.

Galiausiai, rimtai tektoninės plokštės sujudėjo ir pačioje Rusijoje. Šiandien pranešta, kad Rusijoje keliasdešimt savivaldybių deputatų iš 18 savivaldybių išplatino viešą raginimą nušalinti Putiną nuo prezidento pareigų, kaip „darantį žalą Rusijos Federacijos interesams ir kenkiantį jos ateičiai“.

Taip pat vakar vienas, atrodo, Dūmos deputatas tiesioginėje propagandinėje laidoje griežtai pareiškė, kad „Putinas buvo suklaidintas“, kad „specialioji karinė operacija buvo klaida nuo pat pradžių“, kad reikia nedelsiant „sėsti su Ukraina ir derėtis dėl taikos sąlygų“. Kai kitas laidos svečias pradėjo ardytis, kad „specialioji karinė operacija“ privalo būti tęsiama iki tol, kol bus „galutinai sunaikintas Ukrainos nacių režimas, o va tada jau su kažkuo galėsime derėtis dėl taikos sutarties sąlygų“, deputatas paklausė: „Tai kiek tu nori, kad ta specialioji operaciją tęstųsi?“. Gavus atsakymą: „Tiek, kiek reikės“, replikavo, kad: „Ačiū, tai tu nori, kad ir mano dešimtmečiai vaikai dar spėtų pakariauti?!“.

Tęsiant dar toliau, prieš kelias dienas, pačiame Ukrainos puolimo įkarštyje, vienas rusų propagandistas išplatino pareiškimą, kad „ne Putinas priėmė sprendimą pradėti specialiąją karinę operaciją, bet Rusijos Federacijos saugumo taryba“. Suprask, Putinas čia ne prie ko…

Jei Rusija būtų, ok, ne demokratinė (nesiverčia liežuvis tokį epitetą Rusijai naudoti), bet bent kiek labiau pliuralistinė, tai tokie aspektai nestebintų. Rusija įsivėlė į karą, kuriame patyrė didžiulius nuostolius ir pralaimėjimus, dabar ieškomi už tai atsakingi. Bet Rusija yra autoritarinė valstybė, kurioje Kremlius kontroliuoja tiek viešąją erdvę, tiek ir visą politinę veiklą. Jei tokie aukščiau paminėti aspektai pradeda lįsti į viešumą, tai galime manyti, kad prasidėjo Kremliaus vorų pjautynės stiklainyje.

Nes o ko jiems daugiau tikėtis? Po Lysičiansko užgrobimo Rusijos kariuomenė nebėra pajėgi pulti. Pusantro mėnesio bandė užimti Peskų gyvenvietę (maždaug kilometro pločio) ir tai klausimas, ar užėmė. O dabar tapo aišku, kad nebėra pajėgi ir gintis. Taigi, ko laukt ateity? Nes Ukraina tikrai puls ir toliau, puls su vis didesne jėga ir vis didesniu pasitikėjimu savo jėgomis. Karinė technika iš vakarų į Ukrainą bus pristatoma vis gausesniais kiekiais, kai pas rusus karinė technika jau baiginėjasi. Jei Ukraina su rusų gamybos T-72, kurie modernizuoti (ar nemodernizuoti) lenkų, per kelias paras į šipulius sudaužo ir priverčia bėgti visą rusų Charkivo karinę grupuotę, tai ką ukrainiečiai padarys, sėdę už amerikietiškų Abrams vairų?

Aš mėgstu istorines paraleles. Man šiandienos situacija Ukrainoje kažkiek primena situaciją Vakarų fronte taip maždaug 1918 m. spalio pradžioje. Kai Vokietijos kariuomenė stovėjo vis dar labai giliai priešo teritorijoje, tačiau paskutiniai Vokietijos bandymai pulti žlugo. Savo ruožtu, į karą jau pilna jėga įsijungus JAV Antantės bloko pusėje, generalinius puolimus pradėjo jau Antantės blokas, o Vokietijos gynyba pradėjo eižėti. Jokių papildomų resursų, kuriuos galėtų mesti į frontą, Vokietija nebeturėjo. Taigi, Vokietijos karinė vadovybė atsidūrė prieš sunkiai išsprendžiamą rebusą: ką, po velnių, daryti?! Prašyti paliaubų dabar, ar dar palaukti? Paprašysim paliaubų dabar – karas baigsis priešui taip ir neįžengus į Vokietijos teritoriją. Dar palauksim – kitą kartą paliaubų teks prašyti tuomet, kai apkasai eis per Vokietijos teritoriją, kai Vokietijos kariuomenė bus galutinai sunaikinta, miestai ir infrastruktūra – subombarduoti, daugybė civilių gyventojų – žuvę. Ką gi, nusiimam kepurę ir prašom Antantės bloko paliaubų dabar. Tas ir buvo padaryta.

Dabar lygiai toks pat rebusas yra iškilęs ir prieš Kremliaus bokštus. Ko gero, jau nebe prieš Putiną, nes Putinas, labai panašu, kad padėties nebevaldo. Jei eisim kaulyti taikos derybų iš Ukrainos pusės dabar, tai dar šį tą ant stalo galėsim padėt, kol dar esam okupavę nemažas Ukrainos teritorijos dalis. O kas bus, jei Ukraina šias teritorijas pati atsiims karinių būdu, kaip padarė Charkivo srityje per kelias dienas? Ką ant stalo padėsim tuomet? Ir kur garantija, kad Ukraina, deokupavusi visą savo teritoriją, ten ir sustos, bet neis „vaduoti broliškų Belgorodo, Kursko, Rostovo ir t.t. liaudies respublikų nuo Maskvos nacių priespaudos“?

Įvertinus tai, leidžiu sau spėti, kad vienam ar kitam Kremliaus bokšte šiuo metu yra „išdirbinėjamas“ panašus planas: Putinas yra nušalinamas nuo valdžios arba jį „ištinka širdies smūgis“. Senas jau gi, atgyveno savo. Suformuojamas koks nors „Rusijos visuomenės gelbėjimo komitetas“, kuriame kėdę gauna iš įkalinimo įstaigos paleidžiamas didysis opozicionierius Navalnas. Šis komitetas suformuoja derybinę grupę, kuri vyksta derėtis su Ukraina ir vakarais dėl taikos sutarties sąlygų, iš serijos – čia Putinas buvo kaltas, prie ko čia rusai? Bandoma derėtis, kad Ukrainai atiduodama jos teritorija, bet be reparacijų ir Rusijos Federacijos padalinimų, nes „prie ko čia paprasti rusai? Čia gi Putinas tik kaltas!“. Atsimenate tokią, neva, atsivertusią propagandistę Ovsianikovą, kuri sakė tą patį? Tai va, esu beveik tikras, kad ji kažkuriam Kremliaus bokštui ir dirbo.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

DZEIKIOKUI       2022-09-13 17:20

..nu ko cia nesuprast,jietis nusenes,regejimas nebe tas.Eglyne nebeispangalioja ,vietoj umedziu prisirenka blyskiuju musmiriu,tai tos jam ir trenkia haliucinaciju doze.Veztu ji kas i seneliu namus ar ka…Prazus gyvis,ziema ne uz kalnu..

Dzeikas       2022-09-13 17:06

Nieko nesuprantu…ukrainieciai atminjetino Putino kariauna, o gramofono adata uzsikirto pas Prasalaiti.
Kas tai, suddtingas griztamasis rysys ar kongenialus Prasalaicio paprastumas?

Jieti,jau geriau       2022-09-13 16:11

su savo broliu,van Vinkliu,butum miegojes.Ar tu nors kai kada paskaitai savo tryda….Regimai,ne.Bo susigestum ir tyliai pasisalintum i savo gudu eglyna,kur saules spindulys bijo svystelt.Ten tavo vieta.Ten tavo RODINA URODINA,berazumi vargsas.Man net taves gaila,uz ka tau Dievulis ateme razumeli..Ka tokio baisaus kadais esi pridirbes..,atgailauk,kol da nevelu,nusidejeli,eik kelenais aplink baznycia nuo ryto iki vakaro,kartooook Teve musu net sapnuose,neeekrikste…

Prašalietis       2022-09-13 15:40

Gerai “išmanantis virtualaus pasaulio realybes” Dominykėlis visiems dar neišsivaikščiojusiems ir neišmirusiems lansberginio durnių laivo keleiviams paskelbė jį sukrėtusią iki “patriotinės dvasios gelmių” eilinę “žiugią žinią”, cituoju:“Ukrainos puolimą Charkivo regione visi skaitėt, matėt jo rezultatus. Turiu mažai abejonių, kad šis puolimas atguls į karybos vadovėlius, iš kurių mokysis būsimieji kariūnai visame vakarų pasaulyje…;..šis puolimas buvo triuškinanti Ukrainos pergalė,..;.. galutinai smukusia rusų karių morale Ukrainoje, kurie galėjo gyvai stebėti, kaip jų karinė vadovybė tiesiog paliko karius likimo valiai…; Rusijos armija yra tokia silpna, kad užtenka rimčiau spūstelėti, ir ji subyra bei pasileidžia paniškai bėgti…” ir t.t. Dominykėliui telieka priminti, kad lansberginio durnių laivo runkeliai jau buvo informuoti apie “pergalingas” banderinių chalopų kovas Mariupolyje, Ukrainos “pranašas” Aristovičius jau prieš kelis mėnesius visus “informavo”, kasd “nenugalima” Ukrainos armija “sunaikino 4 Rusijos armijas iš turimų dešimties, numušė šimtus lėktuvų. Pas sudriskusius rusus baigėsi raketos ir šoviniai ir jie bėga…” ir t.t. Belieka daryti “patriotiškai” laukti, kada Zelenskis pradės demonstruoti “paliktų likimo valiai” ir banderinių “kyborgų” paimtų į nelaisvę šimtus…tūkstančius rusų karių, kaip tai demonstravo rusiški “xuilo-muilo, orkai…” Marijupolyje… Beje, niekas nepasakoja kiek per šį Charkovo “stebūklingą” Ukrainos puolimą, kurio “rezultatai paliko išsižiojusius” ne tik Dominykėlį, bet jo žodžiais tariant ir viso vakarų pasaulio karybos specialistus,kurie, beje,  planavo, ginklavo, teikė tiesioginę žvalgybinę informaciją ir vietoje per savo instruktorius ir samdinius tiesiogiai vietoje vadovavo šiai operacijai, netgi aprašys šį “karybos šedevrą” savo vadovėliuose, nukeleivo į aną pasaulį ir buvo sužeista “banderinės mėsos”. Pikti “liežuviai” sako, kad per pirmas 4 puolimo dienas Ukrainos kariuomenė neteko užmuštais 4 tūkstančių, sužeistais 8 tūkstančių. Charkovo ir artimesnių miestų morgai neturi kur dėti žuvusių Ukrainos karių lavonų, ligoninės nepajėgios suteikti reikiamą pagalbą sužeistiesiems. Kas dėl Dominykėliui ” iškilusio Kremliaus bokštų rebuso”, tai užvakar ne be “nevaldančio situacijos” Putino žinios buvo, manau kol kas prevensiškai, smogta Ukarinos infrastruktūrai, kuri buvo palikusi beveik visą Ukrainą be elektros energijos. Dėl ko Zelenskis “karingai pareiškė”,kad jei rusai, kaip savo laiku JAV Jugoslavijoje ir Irake, sugriaus “už blogą elgesį” Ukrainos civilinę infrastruktūrą, tai rusų Zelenskis daugiau “nelaikys broliška tauta”. Šias Rusijos pabombardavimų pademonstravimais buvo labai nepatenkintas ir Vašingtonas Blinkeno lūpomis išreiškė atsargų, bet “labai didelį nepasitenkinimą” šiuo Rusijos pabombardavimu… Jei Rusija ir toliaus kariaus su JAV ir kolektyvinių vakarų vadovaujama, ginkluojama, finansuojama… banderine Ukraina patrankėlėmis, pėstininkai puola, pėstininkai ginasi… lansberginio durnių laivo provašingtoniniai ir pro briuseliniai “patriotiniai intelektualai” galės ir toliau pasakoti vieni kitiems apie “nesibaigiančias Ukrainos kyborgų pergales"prieš “xuilo, orkus, driskius…”

Dzeikas       2022-09-13 14:55

Gal ir grazins teritorijas, gal net Kryma.Gal net nemenkas reparacijas ismokes.
Bet pradeje, kaip Vokietija pabaigs kaip Vokietija: apsilazys zaizdas, itrauks nagus ir priglaus plaukus.Po to atsiras Hitlerio analogas: Mus isdave! Lemiamu momentu, kai pergale pati krito i rankas, tarptautine zydija smoge peiliu i nugara!
Neyagyd,tas vezys grizta nauja,pavojingesne ,sunkiau gydoma forma.Ka jau parode Sovietijos istorija 1991-2022mm

Miegaliui Ripui van VINKLIUI       2022-09-13 11:47

itikinai,geriau tave,ukrainietiskai,pasiusiu nachui…mars i lova nachui..

Blet       2022-09-13 11:10

Yra geras indikatorius.

Miegaliui       2022-09-13 10:48

..jau geriau tu ir neprabustum niekada,smaikstuoli,blet.

Pramigau       2022-09-13 10:09

Ar jau karas pasibaigė ir pasipylė išvados?

antiautoriui       2022-09-13 7:08

..eik tu sikt.

autoriui       2022-09-12 23:25

Baik sekti pasakas…..

bliauna ruskelių mylėtojai       2022-09-12 20:18

daug tų kolaborantų - iš beraščių žulikų girtuoklių stribų spermos gimę smile

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.