Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Dominykas Vanhara. Naujausia Laisvės partijos iniciatyva

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 26 d. 21:28

5     

    

Dominykas Vanhara. Naujausia Laisvės partijos iniciatyva

Gerai, gerbiamieji, grįžkime prie Lietuvos aktualijų ir pakalbėkime apie naujausią Laisvės partijos iniciatyvą, kuri penktadienį sulaukė visos lavinos juokelių ir patyčių. Iš pradžių ir man buvo labai linksma, kartu su žmona smagiai pasijuokėme. Bet po to paskaičiau, kaip spaudoje šią iniciatyvą komentuoja įtakingi Laisvės partijos politikai, ir man jau pasidarė visiškai nebelinksma, ypač suvokiant, kad čia ne koks nors Seimo marginalas tokius komentarus dėsto, o valdančiosios partijos vienas iš įtakingiausių politikų, konkrečiai – Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

Tiksli jo komentaro citata: “Baudžiamoji atsakomybė už lytinį santykiavimą su žmogumi be aiškiai išreikšto laisvanoriško sutikimo reiškia, kad baudžiamajame procese galimai smurtavęs asmuo turėtų įrodyti, kur, kaip ir kada tą sutikimą gavo”. Man pakankamai keista, kaip kolegos teisininkai, komentavę šią, taip vadinamą, “iniciatyvą”, nesureagavo į tokį komentarą, nors šią iniciatyvą ir sudirbinėjo.

Gerai, gerbiamieji, aš jums dabar iš teisinės kalbos į žmonių kalbą išversių, ką gerbiamas parlamentaras čia pasakė. O jis pasakė, kad, pagal Laisvės partijos siūlomą iniciatyvą, turi būti naikinama viena pamatinių Konstitucijoje įtvirtintų žmogaus teisių ir pats esminis ir pamatinis Baudžiamosios teisės ir Baudžiamojo proceso teisės principas – nekaltumo prezumpcija. Nekaltumo prezumpcija, be kita ko, reiškia, kad įtariamasis ar kaltinamasis baudžiamajame procese niekuomet ir jokiom aplinkybėm esant neprivalo įrodinėti savo nekaltumo. Tą daryti jis gali ir dažniausiai daro. Kartais net labai intensyviai. Bet neprivalo. Yra visiškai legit gynybinė taktika įtariamajam ar kaltinamajam iš viso atsisakyti duoti bet kokius parodymus baudžiamajame procese, nieko neteikti į bylą ir nieko neįrodinėti. Čia prokuroras privalo įrodyti kaltinimą, t.y. būtent prokuroras privalo pateikti į bylą pakankamai įrodymų, kurie ne tik įrodytų, kad asmuo kaltas, bet įrodytų, kad asmuo yra kaltas už pagrįstos abejonės ribų.

Šiuo atveju ponas Tomas Vytautas aiškiai išreiškia, kad nieko panašaus į nekaltumo prezumpciją nebebus. Grįšim prie Stalino “troikų” laikų. Jei jau kažkas apkaltins tave, kad turėjai lytinių santykių su kažkuo negavęs aiškiai išreikšto to asmens sutikimo, tau teks pareiga įrodyti, kad sutikimas – aiškiai išreikštas, buvo duotas. Kaip tą įrodysi – jau tavo problemos. Lygiai kaip ir Stalino “troikų” laikais – jei jau tave apkaltino antivalstybine, kontrrevoliucine ar antisocialistine veikla – iš principo, tau jau šakės.

Ir, jei manote, kad jei gyvenate šeimoje, su sutuoktiniu, paskui kitas moteris ar vyrus nelakstote, o turite lytinių santykių tik su sutuoktiniu, tai ši Laisvės partijos iniciatyva jums niekuo negręsia, tai manykit iš naujo. Laisvės partija aiškiai nurodė, kad ši iniciatyva yra, pirmiausia, nutaikyta būtent į šeimas, o ne į atsitiktinius seksualinius nuotykius. Nes, anot Laisvės partijos, “būtent šeimose dažniausiai ir yra patiriamas seksualinis smurtas”. Cituoju: “Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) teigimu per gyvenimą maždaug viena iš trijų moterų patiria fizinį ar seksualinį smurtą iš artimo partnerio, artimoje aplinkoje. Taip pat PSO duomenimis, Lietuvoje intymių partnerių seksualinį smurtą patiria apie 20 proc. [moterų]“, – statistiką vardijo parlamentarė Ieva Pakarklytė.”

O dabar prisiminkime nesenus Metoo skandalus, kur panašūs veikėjai, kaip ir tie, iš Laisvės partijos, irgi labai aktyviai veikė. Ten staiga atsirasdavo “prisiminimų” apie prieš 10 ar 15 metų, neva, patirtą seksualinį smurtą ar privertimą lytiškai santykiauti. Dabartinė Lygių galimybių kontrolierė tuo metu irgi sakė, kad būtent apkaltintasis privalo įrodyti, kad nevertė „aukos“ lytiškai su juo santykiauti.

Kadangi baudžiamoji atsakomybė už privertimą lytiškai santykiauti yra numatyta BK 151 str. 1 d., kuri numato bausmę iki 3 metų laisvės atėmimo (jei priverstas lytiškai santykiauti asmuo buvo pilnametis), vadinasi, remiantis BK 95 str. 1 d. 1 p. c papunkčiu, apkaltinamojo nuosprendžio senatis už tokią nusikalstamą veiką yra 12 metų. Tai tiek laiko privalėsit saugoti visus įrodymus, įrodančius, kad tikrai gavote visus žmonos ar vyro sutikimus lytiniams santykiams. Nes, kaip jau minėjau, ši Laisvės partijos iniciatyva yra nukreipta būtent į šeimas, o ne į atsitiktinius seksualinius santykius.

O aš jau bandau įsivaizduoti, prie ko toks reglamentavimas nuves. Įsivaizduokite, kad su žmona turite 3 metų vaiką. Žmona susiranda naują kavalierių ir paduoda jus ant skyrybų. Kadangi nesutinkate išsiskirti pagal žmonos pageidaujamas sąlygas (visas turtas – jai, visos skolos – jums), žmona jus dar ir į prokuratūrą paduoda, kad privertėte ją lytiškai santykiauti nesant aiškiai išreikšto jos sutikimo. Kadangi vaikas yra, ir jis yra jūsų, tai kaip ir 100 proc. įrodymas, kad lytiniai santykiai buvo. O kur įrodymas iš jūsų pusės, kad tie lytiniai santykiai buvo turint aiškiai išreikštą žmonos sutikimą lytiniams santykiams? Nėra? Aha, tai va jums iki 3 metelių visiško valstybės išlaikymo. Smagu? Jei nesmagu, tai kitą kartą žinosite, kad RINKIMŲ DATĄ KALENDORIUJE PRIVALU APSIBRAUKTI RAUDONU TUŠINUKU, nes kai neateinate į rinkimus, o į juos ateina Tapino sumobilizuotas ir užhypintas jaunimas, dar neišsiugdęs savarankiško kritiško mąstymo, tai po to turite valdžią, kuri pageidauja prie jūsų lovos stovėti su žibaline lempa. 

Taigi, Laisvės partija toliau kryptingai dirba diegdama savo neomarksistinę ideologiją, siekia sudaryti sau sąlygas kėsintis į šeimos autonomiją, paminti pamatines Konstitucijos garantuojamas teises. Beje, naudodamasis proga, drįsiu priminti, kad čia jau tikrai ne pirmas kartas, kai Laisvės partija kėsinasi į Konstitucijos garantuojamas žmogaus teises. Priminsiu, kad viena pirmųjų Laisvės partijos iniciatyvų buvo taip vadinama „hate speech“, kurią tiek aš, tiek mano garbūs kolegos advokatai su žemėm sumaišėm. Po to Laisvės partija šią savo iniciatyvą tyliai susivyniojo ir pareiškė, kad dar reikia „dėl jos tęsti diskusijas su žmonėmis“. Bet tai nepaneigia fakto, kad jie ketino užkardyti ir kitą Konstitucijos garantuojamą teisę – žodžio laisvę.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nida Vasiliauskaitė       2022-09-28 1:50

Naujoje Briuselio direktyvoje - įkalinimas, baudos be teismo ir nekaltumo prezumpcijos naikinimas

https://www.youtube.com/watch?v=wyRx4UF0NCE&t=1s&ab_channel=OpTV

Ayn Rand       2022-09-27 10:28

Viskas taip, kaip p. Dominykas rašo - nors per daug žodžių ir per daug dėmesio. Susirūpinti reikia dėl jų rinkėjų tarp mūsų pačių, kurių daug ir begalviai.

Susirupinti       2022-09-27 9:55

tamistai savo galvele laikas,sto to ne to…

Susirūpinęs       2022-09-27 9:10

Ir apie ką rašytume, jei nebūtų Laisvės partijos.

Al.       2022-09-26 22:33

O asmens, prisiekusio ginti konstitucinę santvarką, pasikėsinimas į Konstituciją neužtraukia jokių teisinių pasekmių ? Kai net žmogus, pamiršęs pasižymėti mėnesinį autobuso bilietą ar bėgiojantis miške be kaukės plandemijos metu gauna baudą ir patenka į socialinės rizikos grupę.

Rekomenduojame

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Vidas Rachlevičius. Sveiki atvykę į Europos bananų respubliką

Linas Karpavičius. Neturėdami savo valstybės tik laiko klausimas kada neteksim nuosavybės

Ramūnas Karbauskis apie buvusį bendražygį: Lietuva privalo tai žinoti apie Saulių Skvernelį

Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis – Prancūzijoje

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt devintoji (Lapkričio 19 diena)

ES ignoruoja pasipriešinimą, patyliukais rengia skaitmeninį identifikavimą 2024 metams

Jerzy Kwasniewski. Apgaulingas ES vaikų apsaugos reglamentas

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt aštuntoji (Lapkričio 18 diena)

Klausas Švabas kasmetiniame tarptautiniame viršūnių susitikime ragina vykdyti pasaulinį ekonomikos perstruktūrizavimą

Edvardas Čiuldė. Kur pasidės Lietuva be lietuvių?

Almantas Stankūnas. Dainiui Kreiviui ir valdantiesiems nors kuolą ant galvos tašyk

Česlovas Iškauskas. Žydų turto kompensavimas – vėl atveriama Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.