Partijos

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 25 d. 10:54

3     

    

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Vakar buvo paskelbti naujausi reitingai: nieko juose per daug naujo nebuvo. Užtikrintai pirmauja „pensininkų motinos“ V. Blinkevičiūtės vedami socdemai, LVŽS ir TS-LKD lygiai dalijasi antra – trečia vietomis. Valdančiųjų partijų reitingai per mėnesį šiek tiek smuko, bet labai nedaug ir tik paklaidos ribose.

Na o bet tačiau, paskutinį kartą, kiek atsimenu, TS-LKD turėjo 9 proc. reitingą tik 2010 metais, kai tuometinis TS-LKD premjeras Andrius Kubilius suko jau antrą ratą su mokesčių didinimais ir socialinių išmokų karpymais. Dar svarbiau tai, kad 9 proc. reitingą TS-LKD rodo ne tik „Baltijos tyrimai“, bet ir Vilmorus.

Daug kas sako, kad reitingai nieko neatspindi, nes rinkimų rezultatai būna kitokie. Ar tiesa? Kaip čia pasakius – reitingai atspindi, bet reikia mokėti juos vertinti. Reitingai parodo išplaukusią momentinę nuotrauką tuo metu, kai jie buvo atliekami. Todėl ne, pagal reitingus spręsti ateinančių rinkimų nėra galima. Nes reitinguose neatsispindi nei konkrečios partijos elektorato aktyvumas per rinkimus (t.y. apklausiamas žmogus gali pasakyti, kad ketina balsuoti už konkrečią partiją, bet į rinkimus taip ir neateiti), nei kiek stipriai konkretus rinkėjas ketina už konkrečią partiją balsuoti (gal, galimai, jei bus nuotaika, balsuosiu už X partiją, ar tik už Y partiją ir nieką kitą). Reikia pasakyti, kad abi įvardintos aplinkybės „lošia“ TS-LKD naudai, t.y. jos elektoratas yra tiek pats aktyviausias per rinkimus, tiek ir labiausiai įsitikinęs, kad balsuos tik už TS-LKD ir už nieką kitą.

Antra vertus, ką reitingai parodo, tai parodo tendenciją: jei konkrečios partijos populiarumas pagal reitingus mažėja mėnesis po mėnesio, ir tą rodo ne vienos visuomenės nuomonių tyrimo agentūros rezultatai, bet kelių, vadinasi, tendencija jau yra. Primenu, kad geriausiais laikais TS-LKD reitingas buvo virš 20 proc., panašiai tiek (šiek tiek daugiau) jie gavo ir per rinkimus. Dabar jų reitingas yra virš 9 proc.

Taigi, po pirmųjų pasibaisėtinų šios valdžios metų, kai dabartinė valdžia elgiasi kardinaliai priešingai, nei žadėjo prieš rinkimus, t.y. balsavę už dabartinę valdžią turėtų jaustis visiškai apgauti, TS-LKD laikosi, iš vienos pusės – ne ypač, bet iš kitos pusės - dar visai pusėtinai. Įvertinus tai, kad TS-LKD elektoratas yra pats aktyviausias per rinkimus ir labiausiai įsitikinęs, kad balsuos tik už TS-LKD, Andriaus Kubiliaus prognozės, kad ši valdžia gali gauti ir antrąją kadenciją, nesiūlyčiau nurašyti.

O taip gali nutikti, kad mums teks Dievo bausmė kęsti dabartinę valdžią ne tik iki 2024 metų, bet ir iki 2028 metų, tik dėl vienos paprastos priežasties – kad Jūs, gerbiami rinkėjai, per rinkimus ir toliau „balsuosite“ sėdėdami ant sofos. Priminsiu, kad už dabartinę valdžią balsavo 18 proc. visų rinkėjų. Ir 18 proc. rinkėjų balsus gavusios partijos dabar priiminėja visus mus taip „džiuginančius“ sprendimus. 

Nenorite tokios valdžios, Jus purto vien nuo minties, kad dabartinę valdžią teks kęsti ir iki 2028 metų? Patarimas tik vienas: kai ateis rinkimai (o artimiausi ypač svarbūs rinkimai į savivaldą bus po kiek daugiau nei metų), kelkitės nuo sofos ir eikit balsuoti! Ir atsiminkit – konservatorių rinkėjai į rinkimus tikrai ateis. Laisvės partijos ir Liberalų sąjūdžio rinkėjus į rinkimus atves Andrius Tapinas ir / arba kiti influenceriai. Jei Jūs į rinkimus neateisit, mūsų šalies politinę ateitį apspręs į rinkimus tikrai atėję konservatorių rinkėjai ar atvesti LRLS ar Laisvės partijos rinkėjai. Lygiai kaip nutiko per 2020 m. Seimo rinkimus.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2021-11-26 0:07

Deja, rinkimai, mano nuomone, klastojami. Ir, kad ir kokia šūdina valdžia būtų, bent kiek pajėgios opozicijos, deja, neturim.

Dominykai, Dominykai, susigadinai įvaizdį       2021-11-25 20:45

Dar vienas sofistas nuo sofos. Primityvu. Kiek galima kartoti kvailą dainelę apie neinančius rinkti. Tai eik ir išsirink blinkevičiūtę vietoj šimonytės. Turėsi 4 metus laimės matydamas renuariškas formas vietoje stuobrio. Bet esmė ne jose.

Kis       2021-11-25 19:08

kas kiek moka,to tokie ir reitingai.Kur matyta ir kas gali isreitinguoti sia ponia su mergaites pavarde?O gal pamirso 2008 metus,kai partija prapile rinkimus,nors Sodros biudzetas is 1.5 milijardo buvo net issluotas,o uz nuopelnus pasiusta i Briueli atstatyti sveikatos,nors komuniagos ir pralaimejo.Kur matyta kad TS-LKD,vienodai vertinami su valstieciais?Nejaugi tauta aplamai nuzombinta iki balvonu?Nejuokinga

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.