Partijos

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 25 d. 10:54

3     

    

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Vakar buvo paskelbti naujausi reitingai: nieko juose per daug naujo nebuvo. Užtikrintai pirmauja „pensininkų motinos“ V. Blinkevičiūtės vedami socdemai, LVŽS ir TS-LKD lygiai dalijasi antra – trečia vietomis. Valdančiųjų partijų reitingai per mėnesį šiek tiek smuko, bet labai nedaug ir tik paklaidos ribose.

Na o bet tačiau, paskutinį kartą, kiek atsimenu, TS-LKD turėjo 9 proc. reitingą tik 2010 metais, kai tuometinis TS-LKD premjeras Andrius Kubilius suko jau antrą ratą su mokesčių didinimais ir socialinių išmokų karpymais. Dar svarbiau tai, kad 9 proc. reitingą TS-LKD rodo ne tik „Baltijos tyrimai“, bet ir Vilmorus.

Daug kas sako, kad reitingai nieko neatspindi, nes rinkimų rezultatai būna kitokie. Ar tiesa? Kaip čia pasakius – reitingai atspindi, bet reikia mokėti juos vertinti. Reitingai parodo išplaukusią momentinę nuotrauką tuo metu, kai jie buvo atliekami. Todėl ne, pagal reitingus spręsti ateinančių rinkimų nėra galima. Nes reitinguose neatsispindi nei konkrečios partijos elektorato aktyvumas per rinkimus (t.y. apklausiamas žmogus gali pasakyti, kad ketina balsuoti už konkrečią partiją, bet į rinkimus taip ir neateiti), nei kiek stipriai konkretus rinkėjas ketina už konkrečią partiją balsuoti (gal, galimai, jei bus nuotaika, balsuosiu už X partiją, ar tik už Y partiją ir nieką kitą). Reikia pasakyti, kad abi įvardintos aplinkybės „lošia“ TS-LKD naudai, t.y. jos elektoratas yra tiek pats aktyviausias per rinkimus, tiek ir labiausiai įsitikinęs, kad balsuos tik už TS-LKD ir už nieką kitą.

Antra vertus, ką reitingai parodo, tai parodo tendenciją: jei konkrečios partijos populiarumas pagal reitingus mažėja mėnesis po mėnesio, ir tą rodo ne vienos visuomenės nuomonių tyrimo agentūros rezultatai, bet kelių, vadinasi, tendencija jau yra. Primenu, kad geriausiais laikais TS-LKD reitingas buvo virš 20 proc., panašiai tiek (šiek tiek daugiau) jie gavo ir per rinkimus. Dabar jų reitingas yra virš 9 proc.

Taigi, po pirmųjų pasibaisėtinų šios valdžios metų, kai dabartinė valdžia elgiasi kardinaliai priešingai, nei žadėjo prieš rinkimus, t.y. balsavę už dabartinę valdžią turėtų jaustis visiškai apgauti, TS-LKD laikosi, iš vienos pusės – ne ypač, bet iš kitos pusės - dar visai pusėtinai. Įvertinus tai, kad TS-LKD elektoratas yra pats aktyviausias per rinkimus ir labiausiai įsitikinęs, kad balsuos tik už TS-LKD, Andriaus Kubiliaus prognozės, kad ši valdžia gali gauti ir antrąją kadenciją, nesiūlyčiau nurašyti.

O taip gali nutikti, kad mums teks Dievo bausmė kęsti dabartinę valdžią ne tik iki 2024 metų, bet ir iki 2028 metų, tik dėl vienos paprastos priežasties – kad Jūs, gerbiami rinkėjai, per rinkimus ir toliau „balsuosite“ sėdėdami ant sofos. Priminsiu, kad už dabartinę valdžią balsavo 18 proc. visų rinkėjų. Ir 18 proc. rinkėjų balsus gavusios partijos dabar priiminėja visus mus taip „džiuginančius“ sprendimus. 

Nenorite tokios valdžios, Jus purto vien nuo minties, kad dabartinę valdžią teks kęsti ir iki 2028 metų? Patarimas tik vienas: kai ateis rinkimai (o artimiausi ypač svarbūs rinkimai į savivaldą bus po kiek daugiau nei metų), kelkitės nuo sofos ir eikit balsuoti! Ir atsiminkit – konservatorių rinkėjai į rinkimus tikrai ateis. Laisvės partijos ir Liberalų sąjūdžio rinkėjus į rinkimus atves Andrius Tapinas ir / arba kiti influenceriai. Jei Jūs į rinkimus neateisit, mūsų šalies politinę ateitį apspręs į rinkimus tikrai atėję konservatorių rinkėjai ar atvesti LRLS ar Laisvės partijos rinkėjai. Lygiai kaip nutiko per 2020 m. Seimo rinkimus.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2021-11-26 0:07

Deja, rinkimai, mano nuomone, klastojami. Ir, kad ir kokia šūdina valdžia būtų, bent kiek pajėgios opozicijos, deja, neturim.

Dominykai, Dominykai, susigadinai įvaizdį       2021-11-25 20:45

Dar vienas sofistas nuo sofos. Primityvu. Kiek galima kartoti kvailą dainelę apie neinančius rinkti. Tai eik ir išsirink blinkevičiūtę vietoj šimonytės. Turėsi 4 metus laimės matydamas renuariškas formas vietoje stuobrio. Bet esmė ne jose.

Kis       2021-11-25 19:08

kas kiek moka,to tokie ir reitingai.Kur matyta ir kas gali isreitinguoti sia ponia su mergaites pavarde?O gal pamirso 2008 metus,kai partija prapile rinkimus,nors Sodros biudzetas is 1.5 milijardo buvo net issluotas,o uz nuopelnus pasiusta i Briueli atstatyti sveikatos,nors komuniagos ir pralaimejo.Kur matyta kad TS-LKD,vienodai vertinami su valstieciais?Nejaugi tauta aplamai nuzombinta iki balvonu?Nejuokinga

Rekomenduojame

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Linas Karpavičius. Europietis pagal „išplėtotą žaliąją dienotvarkę“

Asta Višinskaitė-Katutė. Artėja laikas, kai baigsis nelegalų sulaikymo terminas

Jolanta Miškinytė. Naujienos iš Lenkijos

Vytautas Vaikšnoras. Visi klausiate, ką daryti? Kadaise rašėme skundus į Maskvą, dabar teks rašyt į Briuselį

Lenkija mažina mokesčius, kad sušvelnintų infliaciją, o Lietuva…

Auksinės J.Erlicko mintys: ateity taip pat svajoju tapti gėjumi. Nes tada matyčiau daugiau grožio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Rittenhouse teismas

Televizijos kanalas CNN išbalino odą juodaodžiui

Ar migrantų krizę lemia civilizacijų susikirtimas?

Delfių pripagandisto sadistiniai džiaugmai

Yra toks talentas

Propagandos anatomija arba kas LRT širdį drasko?

5-11 metų vaikai Lietuvoje nuo COVID-19 bus pradėti skiepyti jau gruodį

Palaiminta tikybos mokytoja

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.