Ukraina, Rusija

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 19 d. 20:21

29     

    

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Kol kas dar labai mažai informacijos, liečiančios šį klausimą, patenka į viešumą. Bet, kaip galime suprasti iš tos informacijos, kuri jau yra, tai, visų pirma, Azovo vyrams ir kitiems Mariupolio gynėjams buvo duotas įsakymas pasiduoti rusams į nelaisvę. O toks įsakymas buvo duotas po to, kai, galimai, atsirado trečioji šalis, sutikusi laiduoti už Mariupolio gynėjų gyvybę. Sprendžiant iš to, kad Turkija rodė iniciatyvą „ištraukti“ Mariupolio gynėjus iš „Azovstal“ teritorijos (net laivą tam buvo paruošusi), galimai / menamai ši trečioji šalis yra Turkija.

Šiandien taip pat į viešumą nutekėjo informacija, kad Raudonasis kryžius sugebėjo susirinkti duomenis tų Mariupolio gynėjų, kurie pasidavė rusams į nelaisvę. O tai yra iš ties labai džiugios žinios. Nes tai yra tarptautinės organizacijos patvirtinimas, kad konkretūs Mariupolio gynėjai yra rusų nelaisvėje, jie yra gyvi ir jie šiuo metu yra Rusijos atsakomybėje. Jei Rusija norėtų Mariupolio gynėjus nukankinti ir nužudyti, tą ji turėtų padaryti iki to momento, kol tarptautinės organizacijos negautų duomenų apie tokių belaisvių buvimą pas rusus. O dabar rusams jau nebebus galima tvirtinti, kad „nebuvo tokio“, „nieko apie tokį nežinome“, „mums toks į nelaisvę nepateko“.

Net jei rusai nuspręstų Mariupolio gynėjus teisti (nesvarbu, kokiu pagrindu), o ne išmainyti į rusų karo belaisvius, kuriuos turi Ukraina, svarbiausia, kad Rusija juos turės išlaikyti gyvus. O jei Mariupolio gynėjai bus gyvi, anksčiau ar vėliau, bet jie į namus grįš. Pavyzdžiui, po to, kai Rusija pasirašys besąlyginės kapituliacijos aktą Ukrainai.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yel“l“ow submarine       2022-05-25 20:40

čia tipo kojalos kopija ar klonas ? smile)) - o gal brolis su kita pavarde ? - idiotizmo prasme 1:1 smile)))))))

didvyriška kova       2022-05-22 10:09

Tris mėnesius maskolių ordas mušė. Jei dar ne galutinai nuzombėję, tai patys agresoriai turėtų įvertinti azoviečių narsą

Rusai pradeda ir laimi       2022-05-20 23:33

Po vyšyvankos dienos atėjo ir kita, šiandien diena, kuriai atmintiną pavadinimą duos patys žmonės o ne valdžia, nes šiandien “Azovstal” kapitiliavo galutinai, į Rusijos nelaisvę pasidavė paskutiniai 531 “Azovstal” Ukrainos armijos ir nacbūrio “Azov” kariai kartu su visos grupuotės vadu Prokopenko. Iš viso Rusijos kariai paėmė į nelaisvę 2439 azovostalius nacius. Oficialiai pranešta, jog “ Azovstalio” metalurgijos kombinato teritorija tapo pilnai išlaisvinta.

Begalinis pažeminimas ir gėda       2022-05-20 23:31

Šiandien Mariupolyje dar pasidavė rusų kariams į nelaisvę dar 531 ukrufašistai iš “Azostal” gamyklos, taigi jau dabar rusams iš viso yra pasidavę 2439 azovostaliai nacikai. Patį pasidavusį nelaisvėn Ukrainos “Azovo” karinio bataliono vadą Prokopenko, rusai buvo priversti saugumo sumetimais išvežti iš “Azovstal” gamyklos teritorijos savo šarvuotu kariniu automobiliu, baimindamiesi, jog Mariupolio miesto gyventojai pastarojo nesudraskytų į gabalus už to niekšo padarytus nusikaltimus.

Na va…ir pabaiga       2022-05-20 21:38

“Azov” pulko vadas Prokapenko pranešė apie pasipriešinimo pabaigą. “Azovstalio” metalurgijos kombinato teritorija tapo pilnai išlaisvinta.

MYKOLAS       2022-05-20 20:59

Pažiūrėkite, kaip visa iškrypėliška žiniasklaida aprašo “genialią” Zelenskio operaciją – kapituliaciją pavadinimu „Evakuacija“. Tai tas pats, kaip pirštą pavadinti b1b1u. Tiesiog belieka tik juoktis garsu.
Beje, itin ironiška, kaip ir Lietuvos mėšlasauga pateikia didžiausią Ukrainos kariuomenės kapituliaciją Mariupolyje. Pasirodo, kad tie pasidavę Ukrainos kareiviai yra „išgabenti“, kad paskui juos iškeisti. Kaip žinia, Ukrainos kariuomenė itin žiauriai kankino ir žudė į nelaisvę paimtus rusų karius – žudė juos ir luošino. Todėl vargu ar liko kas nors, ką ukrainiečiai galėtų keisti į tūkstančius savo į nelaisvę paimtų kareivių. Tuo labiau, kad rusai jau pareiškė, kad pvz., „Azov“ kariai, paimti į nelaisvę, bus teisiami dėl karo nusikaltimų. Nes „Azov“ Rusijoje yra pripažinta teroristine organizacija. Todėl laisvė „herojams“ nešviečia.

Tačiau Lietuvos mėšlasklaida toliau meluoja ir sako, kad „ukrainieičiai yra evakuoti“.

Popiežius šaunuolis       2022-05-20 19:51

neįlindo į tą nacistinių ukrų azovistų lizdą, nesusitepė jų purvu, nors kelios chocholkos nacikų žmonos vyko prašyti Popiežiaus pagalbos gelbėti tuos azovo nacius iš Azovstal

Neaišku       2022-05-20 19:13

kuo tai baigsis. Pvz mūsų draugai čečėnai ilgai ilgai kariavo prieš rusus , o dabar kariauja už rusus .

troliui mumiui       2022-05-20 18:43

ir čia įlindai driskių subinlaižy ? Von na…ui į savo kacapiją...

kas bus toliau?       2022-05-20 17:56
Anūkas       2022-05-20 15:26

Tai kada švęsime sėkmingos evakuacijos pabaigą?

Pagarba visiems Mar. gynėjams..       2022-05-20 14:11

Zelenskis teisingai pasakė,kad Mar didvyyriai reikalingi gyvi. Pagarba jiems visiems už didvyriškumą, kurio mūsų anonimai neturi nė lašo. Gavę įsakymą pasiduoti, jien turi galimybę išgyventi ir to jie yra verti…
Algirdas

Greiciausiai       2022-05-20 13:54

pasidave tik suzeistieji, negalintys kovoti, bet ir nenorintys mirti, gudrus ejimas.

Vytas tam OFICIALU       2022-05-20 13:09

O kodėl pasidavė ? Galėjo ten lindėti dar kaip žiurkės tose katakombose, juk ir taip porą mėnesių saulės šviesos nematė…matomai pampersų  pritrūko, kuriuos visus buvo prišikę iš baimės vien Kadyrovo spec.būrio karius pamatę…

OFICIALU       2022-05-20 13:04

Begalinis pažeminimas Ukrainos armijos elitui - šiandien jau gėdingai pasidavusių Mariupolio azovstalių nacikų skaičius išaugo iki 1908 karių.

Vytautas R.       2022-05-20 10:49

Putinas yra, buvo ir bus, nes tokia lietuvių valia, nesvarbu ar apie žmogų, ar krūmą lietuvišką kalbėsime. O štai kas laukia po karo Lietuvos žmonių, galvoju kad už “pasibaliavojimą be apmokėjimo “Vakarų” smuklėje dar ilgai teks nemokamai “arklides mėšti”, tik ne Heraklio žygdarbis tai bus, greičiau jau panašiau kaip “Azovstal” gynėjų žygdarbis”.

Teisingas klausimas       2022-05-20 10:29

Французские власти во главе с президентом Эммануэлем Макроном должны объяснить, почему Париж поставляет оружие неонацистам из полка “Азов”, заявил в эфире Sud Radio бывший военный Адриен Боке, ранее посетивший Украину с гуманитарной миссией.
“Я хочу задать очень простой вопрос и обращаюсь к французскому правительству. Как вы можете объяснить и чем оправдать то, что украинское военное формирование, бойцы которого носят знаки отличия СС и Третьего рейха, вооружены оружием, поставляемым Францией и Европой на Украину?” — сказал он.
Daugiau straipsnyje - “ Француз вернулся с Украины и обратился к Макрону из-за боевиков “Азова”.

Virgilijus       2022-05-20 9:52

Nedarykit didvyriais dezertyrų ir kovotojų, kurie savanoriškai pasidavė į nelaisvę - jie pasirinko gėdos kelią ir jokiais būdais tų žmonių heroizuoti neverta. Laiko bėgyje jie bus išmesti į istorijos šiukšlyną.

Ayn Rand -> Ale kiek       2022-05-20 9:07

Kacapnia taškosi iš nevilties. Viskas ne taip, kaip manė, kad bus, ir net atvirkščiai.

Ale kiek       2022-05-20 6:31

cia sofiniu didvyriu,idiotu heiteriu,siaip iskrypeliu…,oho,ypac arsus,besiskrepliuojantis kazkoks pseudotomkus..Jau,matyt,uzgime slykstunu..Fui,kokia cia publikele susirinkus,nesinori cia but,labai dvoookia.Prasmekit skradziai,balvonai..

Diedas       2022-05-20 5:44

Autorius su rožiniais akiniais ir mano, kad rusai elgsis logiškai. Ne. Jie nekenčia visų. Šalies propaganda laikosi ant “krugom vragi” naratyvo. Jeigu Marijupolio gynėjus paleis, tai laukiniai priims kai Putino pralaimėjimą. Net jeigu taip ir įvyktų, tai prieš tai ilgai tyčiosis iš jų, daris pažeminimų šou. O prieš apsikeičiant primaitins palaipsniui veikiančių nuodų. Gal jau dabar maitina.

Al.       2022-05-20 1:15

Labai rizikingas ėjimas. Jei ne spąstai. Žinoma, nebent yra tikrų žinių, kad rusai ruošiasi besąlygiškai kapituliuoti. Kas abejotina.

ah.ą       2022-05-19 22:36

neapgynė.

realistas       2022-05-19 22:01

Paskutinis sakinys rodo, kad autorius yra neadekvatus. Nesuprantu koks tikslas tokio pasisakymo? Kažkaip motyvuoti ukrainiečius? Tada naivu, jie neskaito šių minčių. Motyvuoti lietuvių skaitytojus? Tai tuo labiau nieko nekeičia, lietuvių skaitytojų lūkesčiai karo eigai neturi jokios įtakos. Aš už Ukrainą, bet reikia būti realistais.

Dėdė       2022-05-19 21:39

Pasauliui nėra ir greit nebus šaunesnių vyrų-Tėvynės gynėjų nei “Azovo” kariai. Populiarėja ir didžiausias komplimentas vyriškiui - “benderovcas”.

Ko gero       2022-05-19 21:34

Trečioji šalis buvo Bliatkevičiūtė.

Justas Tomkus       2022-05-19 21:07

Tai apsišiko ir apsitapšnojo “Azovo” nacių bataliono “didvyriai”!…Cha cha cha….Išlindo tyliai, kad nepadvėstų katakombose kai žiurkės, net rusų karių prašė, jog nefilmuotų… gėda, mat “didvyriams”… Jau 1730 azovostalių nacių pasidavė!…Cha cha cha… Tfu, spjauti norisi ant tų benderovcų banditų…Tfu, ant padugnių….Tfu, ant pačio Zelenskio brudo…

MYKOLAS       2022-05-19 21:03

„ Nedarykit didvyriais dezertyrų ir kovotojų, kurie savanoriškai pasidavė į nelaisvę - jie pasirinko gėdos kelią ir jokiais būdais tų žmonių heroizuoti neverta. Slava Ukrainie“, sako azovo komandyrius : 
nuo 0: 44
https://youtu.be/OlTWQeuAwQU
“Общение с Гордоном вылезло АЗОВУ боком”

autoriui       2022-05-19 20:55

ką, tamsta, rūkai???

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.