Sveikatos apsaugos politika

Dominykas Vanhara. Apie atmestą Prezidento veto dėl mokamų COVID testų

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 16 d. 10:05

2     

    

Dominykas Vanhara. Apie atmestą Prezidento veto dėl mokamų COVID testų

Gaunu daug prašymų pakalbėti apie praeitą savaitę atmestą JE veto dėl mokamų COVID testų. Žadėjau tos temos neliesti, nes žmonės jau ir taip įaudrinti ir supriešinti, net ir be mano įrašų, bet, mintims kiek susigulėjus, pabandykime.

Pradėkime nuo to, kad, kaip ne kartą kartojo prof. Ignas Vėgelė, tikslas yra pandemijos suvaldymas. Vakcinos yra priemonė šią pandemiją suvaldyti. Viena iš kelių. Tačiau ši valdžia, kai buvo paskelbti pirmieji vakcinų tyrimai, žadėję jų 95 proc. efektyvumą, nusprendė, kad pati vakcinacija yra tikslas. Iš serijos – suskiepykim visus ir pandemija pasibaigs. Dėl to šios valdžios aš kaltinti tikrai negaliu, pats jos vietoje būčiau manęs lygiai taip pat. Tačiau per tą laikotarpį atsirado „delta“ atmaina, prieš kurią vakcinų efektyvumas krito iki gal 55 proc., ir tai tik pirmus 4-6 mėnesius po pilnos vakcinacijos. Vėliau efektyvumas krenta dar labiau. Taigi, pirminis planas visus suskiepyti ir pandemiją užbaigti nepasiteisino. Logika kaip ir turėtų sakyti, kad, pasikeitus aplinkybėms, turėtų būti keičiamas ir pandemijos valdymo planas. Bet su šia valdžia taip nevyksta.

Paaiškėjus, kad vakcinos nėra tokios efektyvios, kaip manyta iš pradžių, vyriausybė nusprendė, kad dėl to yra kaltas per mažas pasiskiepijusių skaičius, todėl šį skaičių reikia didinti atvirai „smaugiant“ tuos, kurie nesiskiepijo. Nors jau pilna duomenų, kad vakcinuoti ir suserga, ir platina ligą, ir netgi miršta. Tiesa, mažiau. Bet kuriuo atveju, kaip minėjo prof. I. Vėgelė, vakcinacija pasidarė šios valdžios tikslas, o ne pandemijos suvaldymo priemonė.

Greta vakcinacijos, kita efektyvi pandemijos suvaldymo priemonė yra testai, kurie leidžia nustatyti infekuotuosius ir juos izoliuoti, kad jie viruso toliau neplatintų. Tačiau, kadangi vyriausybei tikslas pasidarė vakcinacija, o ne pandemijos suvaldymas, valdžia sugalvojo „galimybių pasą“, kurio vienas iš tikslų buvo deklaruotas aiškiai – skatinti gyventojus skiepytis. Nepasiskiepijusiems sukuriant vis didesnius ir didesnius suvaržymus. Be abejo, viena iš sąlygų gauti trumpalaikį galimybių pasą buvo neigiamas PGR testas. Būtent tokiu būdu nesivakcinavusi visuomenės dalis naudojosi tam, kad gautų tą galimybių pasą ir galėtų dirbti, jei darbe galimybių paso reikia.

Dabar PGR testai nevakcinuotiesiems taps mokami. Kokias pasekmes tai sukels? Na, tai lems, kad nevakcinuoti visuomenės nariai nebesitestuos. O testavimas yra atliekamas kieno labui? Besitestuojančio žmogaus? Bet jei jis jau yra užsikrėtęs, tai atliktas testas jo neužsikrėtusiu nepadarys. Testavimas yra atliekamas būtent visuomenės labui su tikslu suvaldyti pandemiją, kad būtent valdžia anksti sužinotų infekuotus asmenis ir galėtų anksti izoliuoti tiek pačius užsikrėtusius, kad jie toliau ligos nebeplatintų, tiek infekuoto asmens aukštos rizikos kontaktus, kurie irgi potencialiai galėjo užsikrėsti. Beje, po galimybių paso įvedimo ilgą laiką valdžia vakcinuotų asmenų atžvilgiu jokios izoliacijos netaikė. Taigi, net ir po aukštos rizikos kontakto su infekuotu asmeniu, net ir jaučiant simptomus, turėdamas gp galėjai laisvai vaikščioti po Akropolį ir skleisti virusą. Tą dauguma ir darė, iš čia ir lubas pramušęs užsikrėtusių skaičius. Ir tai dar kartą patvirtina, kad valdžios tikslas buvo būtent vakcinacija, o ne pandemijos suvaldymas.

Taigi, nevakcinuoti žmonės, įvedus mokamus testus, nebesitestuos, todėl valdžia savo rankomis šių žmonių atžvilgiu išjungia kitą efektyvią pandemijos valdymo priemonę – testus. Būtent į tai bandė atkreipti dėmesį JE Nausėda, teikdamas savo veto. Bet valdantiesiems buvo svarbiau pastatyti JE į vietą, į Seimą surenkant net ir galimai tuo metu COVID sergančius parlamentarus. Beje, kur visi žiniasklaidos „tyrimų“ skyriai? Kodėl nesiaiškinat, kada Bilotaitė registravosi PGR testui? Ar kartais ne praeitą ketvirtadienį, kai vyko balsavimas Seime dėl veto atmetimo?

Taigi, įvedus mokamus testus, nesivakcinavę nebesitestuos, o valdžia iš šios visuomenės dalies negaus savalaikių duomenų apie užsikrėtimus, todėl negalės nieko izoliuoti bei užkirsti kelią viruso plitimui. Much logika, very pandemijos valdymas.

Bet čia tik apie pandemijos valdymą. Motyvas įvesti mokamus testus ir atmesti JE veto buvo dar ir toks, kad, neva, valstybė neturėtų mokėti už testus tų asmenų, kurie atsisako vakcinuotis. Ok, priėmėt, veto atmetėt, valstybė nebemokės. Ir manote, kad va dabar visi tie žmonės, kurie iki šiol nesivakcinavo, nebelikus galimybės nemokamai testuotis, jei jiems gp reikia darbui, iš karto nueis ir susiskiepys? Dalis gal ir nueis. O likusi dalis rašys pareiškimus dėl išėjimo iš darbo, registruosis Užimtumo tarnyboje ir, kadangi iki šiol mokėjo mokesčius, gaus nedarbo išmokas. Long story short, nemokėsit už testus, mokėsit nedarbo išmokas.

P.S. kadangi dabar žiniasklaidos „tyrimų“ skyriai Bilotaitės COVID istorijos tirti negali, nes yra labai užsiėmę „tirimais“ apie Sveikatos teisės institutą, tai, kai tirsit mane – aš pasiskiepijęs.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pasiūlymas       2021-11-16 12:17

Gal Vanhara galėtų pakomentuoti jo mylimos Bliatkevičiūtės pandemijos valdymo gaires.

habilitās       2021-11-16 12:10

Taip viskas ir vyksta, tik va, ką tik per žinias pranešė, kad bus svarstoma įstatymo pataisa, kai du kartus gavęs pasiūlymą dirbti ir atsisakęs pasiūlymo, bedarbis bus išbrauktas iš bedarbių sąrašo. O laisvų darbo vietų, tikrai yra. Taigi, prievarta „skiepitis” žengia septinmyliais žingsniais, kaip tą „šviesi”  komunizmo ateitis sovietmečiu.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.