Sveikatos apsaugos politika

Dominykas Vanhara. Apie atmestą Prezidento veto dėl mokamų COVID testų

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 16 d. 10:05

2     

    

Dominykas Vanhara. Apie atmestą Prezidento veto dėl mokamų COVID testų

Gaunu daug prašymų pakalbėti apie praeitą savaitę atmestą JE veto dėl mokamų COVID testų. Žadėjau tos temos neliesti, nes žmonės jau ir taip įaudrinti ir supriešinti, net ir be mano įrašų, bet, mintims kiek susigulėjus, pabandykime.

Pradėkime nuo to, kad, kaip ne kartą kartojo prof. Ignas Vėgelė, tikslas yra pandemijos suvaldymas. Vakcinos yra priemonė šią pandemiją suvaldyti. Viena iš kelių. Tačiau ši valdžia, kai buvo paskelbti pirmieji vakcinų tyrimai, žadėję jų 95 proc. efektyvumą, nusprendė, kad pati vakcinacija yra tikslas. Iš serijos – suskiepykim visus ir pandemija pasibaigs. Dėl to šios valdžios aš kaltinti tikrai negaliu, pats jos vietoje būčiau manęs lygiai taip pat. Tačiau per tą laikotarpį atsirado „delta“ atmaina, prieš kurią vakcinų efektyvumas krito iki gal 55 proc., ir tai tik pirmus 4-6 mėnesius po pilnos vakcinacijos. Vėliau efektyvumas krenta dar labiau. Taigi, pirminis planas visus suskiepyti ir pandemiją užbaigti nepasiteisino. Logika kaip ir turėtų sakyti, kad, pasikeitus aplinkybėms, turėtų būti keičiamas ir pandemijos valdymo planas. Bet su šia valdžia taip nevyksta.

Paaiškėjus, kad vakcinos nėra tokios efektyvios, kaip manyta iš pradžių, vyriausybė nusprendė, kad dėl to yra kaltas per mažas pasiskiepijusių skaičius, todėl šį skaičių reikia didinti atvirai „smaugiant“ tuos, kurie nesiskiepijo. Nors jau pilna duomenų, kad vakcinuoti ir suserga, ir platina ligą, ir netgi miršta. Tiesa, mažiau. Bet kuriuo atveju, kaip minėjo prof. I. Vėgelė, vakcinacija pasidarė šios valdžios tikslas, o ne pandemijos suvaldymo priemonė.

Greta vakcinacijos, kita efektyvi pandemijos suvaldymo priemonė yra testai, kurie leidžia nustatyti infekuotuosius ir juos izoliuoti, kad jie viruso toliau neplatintų. Tačiau, kadangi vyriausybei tikslas pasidarė vakcinacija, o ne pandemijos suvaldymas, valdžia sugalvojo „galimybių pasą“, kurio vienas iš tikslų buvo deklaruotas aiškiai – skatinti gyventojus skiepytis. Nepasiskiepijusiems sukuriant vis didesnius ir didesnius suvaržymus. Be abejo, viena iš sąlygų gauti trumpalaikį galimybių pasą buvo neigiamas PGR testas. Būtent tokiu būdu nesivakcinavusi visuomenės dalis naudojosi tam, kad gautų tą galimybių pasą ir galėtų dirbti, jei darbe galimybių paso reikia.

Dabar PGR testai nevakcinuotiesiems taps mokami. Kokias pasekmes tai sukels? Na, tai lems, kad nevakcinuoti visuomenės nariai nebesitestuos. O testavimas yra atliekamas kieno labui? Besitestuojančio žmogaus? Bet jei jis jau yra užsikrėtęs, tai atliktas testas jo neužsikrėtusiu nepadarys. Testavimas yra atliekamas būtent visuomenės labui su tikslu suvaldyti pandemiją, kad būtent valdžia anksti sužinotų infekuotus asmenis ir galėtų anksti izoliuoti tiek pačius užsikrėtusius, kad jie toliau ligos nebeplatintų, tiek infekuoto asmens aukštos rizikos kontaktus, kurie irgi potencialiai galėjo užsikrėsti. Beje, po galimybių paso įvedimo ilgą laiką valdžia vakcinuotų asmenų atžvilgiu jokios izoliacijos netaikė. Taigi, net ir po aukštos rizikos kontakto su infekuotu asmeniu, net ir jaučiant simptomus, turėdamas gp galėjai laisvai vaikščioti po Akropolį ir skleisti virusą. Tą dauguma ir darė, iš čia ir lubas pramušęs užsikrėtusių skaičius. Ir tai dar kartą patvirtina, kad valdžios tikslas buvo būtent vakcinacija, o ne pandemijos suvaldymas.

Taigi, nevakcinuoti žmonės, įvedus mokamus testus, nebesitestuos, todėl valdžia savo rankomis šių žmonių atžvilgiu išjungia kitą efektyvią pandemijos valdymo priemonę – testus. Būtent į tai bandė atkreipti dėmesį JE Nausėda, teikdamas savo veto. Bet valdantiesiems buvo svarbiau pastatyti JE į vietą, į Seimą surenkant net ir galimai tuo metu COVID sergančius parlamentarus. Beje, kur visi žiniasklaidos „tyrimų“ skyriai? Kodėl nesiaiškinat, kada Bilotaitė registravosi PGR testui? Ar kartais ne praeitą ketvirtadienį, kai vyko balsavimas Seime dėl veto atmetimo?

Taigi, įvedus mokamus testus, nesivakcinavę nebesitestuos, o valdžia iš šios visuomenės dalies negaus savalaikių duomenų apie užsikrėtimus, todėl negalės nieko izoliuoti bei užkirsti kelią viruso plitimui. Much logika, very pandemijos valdymas.

Bet čia tik apie pandemijos valdymą. Motyvas įvesti mokamus testus ir atmesti JE veto buvo dar ir toks, kad, neva, valstybė neturėtų mokėti už testus tų asmenų, kurie atsisako vakcinuotis. Ok, priėmėt, veto atmetėt, valstybė nebemokės. Ir manote, kad va dabar visi tie žmonės, kurie iki šiol nesivakcinavo, nebelikus galimybės nemokamai testuotis, jei jiems gp reikia darbui, iš karto nueis ir susiskiepys? Dalis gal ir nueis. O likusi dalis rašys pareiškimus dėl išėjimo iš darbo, registruosis Užimtumo tarnyboje ir, kadangi iki šiol mokėjo mokesčius, gaus nedarbo išmokas. Long story short, nemokėsit už testus, mokėsit nedarbo išmokas.

P.S. kadangi dabar žiniasklaidos „tyrimų“ skyriai Bilotaitės COVID istorijos tirti negali, nes yra labai užsiėmę „tirimais“ apie Sveikatos teisės institutą, tai, kai tirsit mane – aš pasiskiepijęs.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pasiūlymas       2021-11-16 12:17

Gal Vanhara galėtų pakomentuoti jo mylimos Bliatkevičiūtės pandemijos valdymo gaires.

habilitās       2021-11-16 12:10

Taip viskas ir vyksta, tik va, ką tik per žinias pranešė, kad bus svarstoma įstatymo pataisa, kai du kartus gavęs pasiūlymą dirbti ir atsisakęs pasiūlymo, bedarbis bus išbrauktas iš bedarbių sąrašo. O laisvų darbo vietų, tikrai yra. Taigi, prievarta „skiepitis” žengia septinmyliais žingsniais, kaip tą „šviesi”  komunizmo ateitis sovietmečiu.

Rekomenduojame

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.