Dočio patarimai kandidatams

Tiesos.lt redakcija   2015 m. sausio 23 d. 13:07

9     

    

Dočio patarimai kandidatams

Liudvikas Jakimavičius

Vakar į mano duris pasibeldė paštininkė ir įteikė storą registruotą Dočio laišką iš Alksnynų.

Laiške Dočys prašo tekstą paviešinti radikalų tinklalapyje Tiesos.lt, nes didieji ir nuosaikieji žodžio laisvės apologetai viešinti ir skleisti Dočio mintis atsisako.

Net visuomeninis LRT į Ritos Miliūtės laidą „Teisė žinoti“ turinčio teisę kalbėti Dočio neįsileidžia.

Peradresuoju mūsų radikaliam skaitytojui Dočio mintis.

Dočys rašo: „Įdėmiai stebėdavau visas rinkimines kampanijas. Stebiu ir šią.
Priešrinkiminis laikas man pats įdomiausias. Tiesiog kvapą gniaužia partijų ir kandidatų debatai. Aišku, gaila, kad negali klausyti visų iš karto. Tarkim, dar visai neseniai per Žinių radiją kalbėjo Vilniaus meras A. Zuokas apie Neries pakrančių sutvarkymą, jam mandagiai antrino jaunasis konservatorius Mykolas Majauskas ir liberalas Remigijus Šimašius. Visi trys kaip vienas. Įdomu nenusakomai. Visa Lietuva sėdi palinkusi prie radijo aparatų ir kompiuterių monitorių. Kai kurie piktinasi, kodėl negalima būtų padaryti debatų maratono kiaurą parą ir kitą dar kiauresnę parą, savaitę, mėnesį, metus ir apskritai – transliuoti tik nuolatos vykstančius debatus be jokių pertrūkių ir reklamos intarpų. Juk išgirsti be galo malonių dalykų, pavargusią, sudiržusią širdį ramina jie ir guodžia.

Visuomenė nori žinoti, geidžia būti nuolatos informuojama, ką vienu ar kitu klausimu mano politikai, politologai ir garbingi valdžios žmonės. Tačiau yra ir tokių rinkėjų, kurie nesidomi valstybės ir gyvenamos vietos reikalais, televizoriaus nežiūri ir į rinkimus neina. Jiems visai nerūpi, kokia kitais metais bus minimali alga – tūkstantis ar du tūkstančiai eurų, ar nebus sukurta tiek darbo vietų, kad pritrūksime darbo rankų ir reikės kviestis brangią nekvalifikuotą darbo jėgą iš Afrikos. Ką darysim su imigrantų bangomis į Lietuvą ir sostinę iš trečiųjų šalių, kai Prezidentė su Premjeru ir banko valdytoju už dienos kitos sukurs gerovės valstybę. Kur juos visus apgyvendinsim, kuo pamaitinsim?

Problemų gausybė, o rinkėjas kol kas vangus. Ne gana to, kad jis neskaito „Lietuvos ryto“, „15 minučių“, nežiūri LTV ir neklauso radijo debatų, jis neišeina net ir į kiemą susitikti ir pabendrauti su gyvu kandidatu į miesto merus ar mieto Tarybas, neatidaro jam durų, kai tasai beldžiasi. Todėl kyla gausybė klausimų, kaip tokį pilietį suaktyvinti, kad jam imtų rūpėti valstybės ir vietos savivaldos klausimai. Taigi todėl ir siūlau kiekvienam rimtam ir save gerbiančiam Kandidatui „DOČIO ATMINTINĘ“.

1. Rinkėjo lankymas namuose

Kandidatas į Seimą privalo aplankyti visus rinkėjus jo namuose. Paskambinti į kiekvieno duris – nesvarbu dieną ar naktį. Žinia, dieną ne kiekvieną namuose surasi.

Lietuvoje yra dirbančių žmonių, kurie gali būti ne namie, o darbo vietoje. Darbo vietoje rinkėjo irgi gali nesurasti, nes kai kurie yra įdarbinti fiktyviai, tad geriausias laikas aptikti rinkėją namuose yra naktis – geriau po vidurnakčio. Į duris reikia skambinti ilgai ir įkyriai. Rinkėjas pabunda apdujęs. Ta rinkėjo būsena yra labai gera įdiegti jo sąmonėn savo rinkiminę programą. Kai rinkėjas praveria buto duris, tarpdurin reikia sprausti koją, kad rinkėjas jų neužtrenktų. Tada iš visų jėgų stumtelėti duris ir įeiti į rinkėjo butą. Tik rinkėjo bute Kandidato ir rinkėjo pašnekesys gali duoti apčiuopiamų rezultatų, nes bus ir intymesnis, ir dalykiškesnis. Jei rinkėjas duris praveria užsikabinęs grandinėle, Kandidatas bendravimo kliūtį turi pašalinti akumuliatorine „bulgarke“. Bėda ta, kad laiko mažai, o rinkėjų daug. Pas kiekvieną gali ir nespėti. Todėl siūlau kitą būdą – susitikimą su rinkėjų grupėmis.

2. Rinkėjo išrūkinimas

Kandidatas privalo patekti į gyvenamojo daugiabučio rūsį, į vamzdyno šachtą ir joje padegti kelias padangas. Jei gyvenamojo namo bendrija tvarkinga, kaip mat įsijungs avarinės sirenos, ir rinkėjai su apatiniais išbėgs į kiemą. Ar gali būti geriau? Pilnas kiemas panikuojančių rinkėjų. Kažkokie žmonės (Kandidato agitatorių brigada) rinkėjams dalina šiltus apsiaustus. Į kiemą įvažiuoja gaisrinė mašina, ugniagesių gelbėtojų brigada mikliai išvynioja žarnas ir, kol gesina rūsyje degančias padangas, yra gražaus laiko užsilipus ant gaisrinės bako išdėstyti rinkėjams savo rinkiminę programą. Už tokį Kandidatą-gelbėtoją rinkėjas tikrai balsuos nedvejodamas.

3. Rinkėjo iškvietimas į gatvę

Šis rinkėjo suaktyvinimo būdas tinkamiausias likus dviem trim dienoms iki rinkimų. Besirungiančių rinkimuose partijų lyderiai bendru sutarimu turėtų priversti Vyriausybę trigubai pakelti kainas būtiniausiems maisto produktams, šildymui, elektrai, transportui, panaikinti kompensuojamųjų vaistų sąrašą, suspenduoti pensijų ir socialinių išmokų mokėjimą, sumažinti algas valstybės ir privataus sektoriaus darbuotojams trečdaliu bei įvesti sausą įstatymą. Atlikus šią reformą, be abejo, rinkėjai plūstelės prie Seimo ir Savivaldybės šimtatūkstantinėmis miniomis.  Partijų keliami kandidatai tuomet visais sąrašais išeina pas suplūdusius įtūžusius rinkėjus ir ima koneveikti Vyriausybę, kurią čia pat, aikštėje, pritariant miniai atstatydina ir sugrąžina buvusias kainas, pensijas, algas bei panaikina sausą įstatymą. Rinkėjas mato, kad partijomis galima pasitikėti ir rinkti jų keliamus kandidatus kitai kadencijai. Tik stiprios partijos patikimai gina rinkėjų interesus ir už jų keliamus sąrašus bei kandidatus į miestų merus prasminga atiduoti savo balsą.

Tiesa, šis planas turi ir spragų. Rinkėjų minios po tokios reformos gali patraukti ne į aikštes, o į oro uostus. Tad kartu su reforma būtina atšaukti ir visus tarptautinius oro skrydžius. Vykstant valstybėje nekonvenciniam karui ir slapta valstybėje veikiant teroristinės valstybės infiltruotiems teroristams tarptautiniai lėktuvų skrydžiai juk nėra saugūs.

Visi šie trys darbo su rinkėju būdai yra labai veiksmingi ir efektyvūs. Naudojantis jais visais paeiliui rinkėjo dalyvavimas rinkimuose garantuotas, o rezultatai nuspėjami.

Jūsų Dočys“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Liepa       2015-01-24 15:32

Labai nebloga idėja apie rinkėjų“išrūkinimą”. Gal galėtume prisidėti prie vertingų pasiūlymų ir mes - paprasti skaitytojai?:)

Panelė statistika       2015-01-24 0:36

Facebook Logo Weekly Page Update

Here are the latest insights about your Facebook Pages.
Week of Sausio 12 d. - Sausio 18 d.

EKSPERTAI.EU
Kurti publiką · Promote Page


See Insights


PRAĖJUSIĄ SAVAITĘ PREVIOUS WEEK TREND
Total Page Likes 1.493 1.485 0,5%
Nauji patikimai 17 7 142,9%
Weekly Total Reach 1.549 5.860 -73,6%
People Engaged 622 946 -34,2%

Tiesos
Kurti publiką · Promote Page


See Insights


PRAĖJUSIĄ SAVAITĘ PREVIOUS WEEK TREND
Total Page Likes 613 604 1,5%
Nauji patikimai 12 3 300,0%
Weekly Total Reach 9.278 1.754 429,0%
People Engaged 861 211 308,1%
Ačiū,
„Facebook“ komanda

Raigerdas        2015-01-23 23:37

O tai ką, ekspertai.eu niekas jau nebeskaito, kad jums tenka jų straipsnius platinti tik per komentarus? Nusigyveno ekspertai.eu. Sunku net patikėti.

ekspertai.eu       2015-01-23 22:19

Tęsinys ankstesnio (Zigmo Vaišvilos straipsnis)

Netikite Zigmu, pasiskaitykite klasiką - E. M. Remarko romaną „Vakarų fronte nieko naujo“, kuriame tiksliai ir jautriai su savotiška subtilaus humoro doze atskleista psichologinė žmonių būsena ir hiperinfliacijos procesai pirmojo pasaulinio karo metu. Suprasite paprastų žmonių gyvenimo karo sąlygomis logiką. Panašu, kad to mokytis bent teoriškai pats laikas ir mums.
Matant provokacijas, kurios įvyko Prancūzijoje ir už kurias, visų pirma, atsakinga valdžia, matant vos ne kasdien dirbtinai eskaluojamas naujas provokacijas, kiršinimą tarp tautų, žiniasklaidos isteriją ir visuotinį žmonių gąsdinimą bei totalitariniu virstantį visuotinį kontroliavimą ir „demokratišką“ cenzūrą visoje Europoje (turiu omenyje ne tik dirbtinai užsitęsusius įvykius Ukrainoje), tampa akivaizdu, jog ši dirbtinai keliama visuotinė isterija ir provokacijos vis labiau panašėja į tas, kurios lyg ir nejučia atvedė tautas į pasaulinius karus. Lyg ir nebėra kelio atgal… Ar ne tą matote dabar Ukrainoje?

Beje, šie sprendimai dėl euro naudingi ir Rusijai, nes stiprina Rusijos rublį. Mes, naivuoliai, bandykime sekti dabar jau ne Lietuvos banko, o ECB skelbiamus euro ir kitų užsienio valiutų kursus, perskaičiuoti, už kiek litų ir euro pirktume, pvz. JAV dolerį, Šveicarijos franką, net Rusijos rublį iki euro įvedimo mums ir po jo įvedimo. Kas mums belieka, atidavus ECB ir kitoms viršvalstybinėms euro zonos institucijoms viską, ką galėjome. Pretenzijas, prašau teikti valdžiai arba savo abejingumui ir tylėjimui. Su tokia mūsų gyvenimo filosofija - kol manęs tariamai tai neliečia, gal aš ir patylėsiu… – priėjome liepto galą. Kiekvienas atskirai manėme, kad taip patogiau. Ar dar ilgai bus kiekvienam mūsų „taip“ patogiau? Kodėl negalėjome elgtis, kaip Lenkija, o turėdami savo visiškai padengtą valiutą, patys nepanorome spręsti, kaip gyventi? Formaliai galime pasakyti - valdžia nepanoro. Bet mes valdžiai leidome tai daryti. Visų pirma, neatėję pernai į referendumą! Patikėję pačia pigiausia apgailėtina V. Landsbergio pasaka, kokią jis sumąstė savo gyvenime – „rusai organizuoja“ referendumą. Tą kuris, nenaudingas, visų pirma, tiems blogiems rusams… Ar Jūsų dar nekrečia vidinis drebulys?

Todėl situacija mūsų valdžiai ir kitų valstybių valdžioms, deja, tampa klasikine: „Geriausia išeitis – karas.“

ekspertai.eu       2015-01-23 22:17

Euro zonos valstybių supirkimas pradedamas
2
Paskelbta: 2015-01-23 21:37 Autorius: Zigmas Vaišvila

Gali taip atsitikti, kad generolams gali prasidėti tikrasis darbymetis. Nuotr. kam.lt
Sausio 6 d. Seimo spaudos konferencijoje „2014 – priverstinio Lietuvos pardavimo metai“ parodžiau forsuoto ir priverstinio nepadengto euro įvedimo Lietuvai priežastis ir mechanizmus – Prezidentės teikimu Seimo priimtus paprastus ir konstitucinius įstatymus, Prezidentės pasirašytų sutarčių ratifikavimus. Lietuva tapo ES bendros fiskalinės sistemos dalimi, tampa ir bendra bankų sistemos dalimi, atsisakė ne tik 107% padengto lito, bet ir visas valstybės atsargas perdavė Lietuvos bankui, kuris su visu savo turtu ir šiomis atsargomis nuo sausio 1 d. negrįžtamai tapo viršvalstybinės institucijos Europos Centrinio banko dalimi, įstojome ir į viršvalstybinį Europos stabilizavimo mechanizmą, kurio valdytojams pareikalavus privalome besąlygiškai per 7 dienas duoti tiek, lėšų, kiek šie pareikalaus.
Perspėjau, kad netrukus ECB, emituodamas nepadengtus euro, pradės euro zonos valstybių skolų supirkimą. Taip ir nutiko. Prieš pat pirmalaikius Graikijos, grasinančios išstojimu iš euro zonos, parlamento rinkimus ECB paskelbė pradedantis iki 2016 m. rugsėjo pabaigos vykdomą programą – šių skolų supirkimą, emituojant mėnesį po 60 mlrd. nepadengtų euro (viso – apie 1300 mlrd. euro, o bendra euro zonos valstybių probleminių skolų suma dar 2012 m. perlipo 4000 mlrd. sumą). Ir niekieno nuomonės ECB nebeklausia. Net Angela Merkel nustebo, kodėl taip atsitiko. Teks ir poniai A. Merkel, ne tik p. D. Grybauskaitei ir mūsų Seimo nariams perskaityti šalių-narių pasirašytą Protokolą dėl ECB ir ECBS. Gal tada supras, jog be ECB Valdytojų tarybos sutikimo ši viršvalstybinė institucija gali neklausyti net visų 19-os euro zonos vyriausybių ir parlamentų bendro nutarimo. Jau viską sprendžia tik ECB Valdytojų taryba. ECB nusprendė, ir net galingoji pasaulio moteriškė A. Merkel nieko nebepakeičia. Atleiskite, nepaminėjau „neklystančios“ ponios D. Grybauskaitės. Bet ir ji mūsų „neišgelbės“. Viliuosi, kad ji puikiai suprato, ką darė, savo vienasmeniškais parašais dovanodama Lietuvos suverenitetą šioms viršvalstybinėms institucijoms. Priešingu atveju, Lietuvos laukia dar liūdnesnis likimas.
Už šiuos, be sustojimo spausdinamus euro, ECB supirkinės, visų pirma, pietinių ES valstybių skolas. Tik viešai ECB nepasigyrė, kad nepirks rizikingiausiųjų šalių - Graikijos ir Kipro - skolų. Jas, matyt, paliko mūsų „obščakui“ – Europos Stabilumo Mechanizmui, į kurį šio fondo pareikalautą sumą privalės jau sumokėti ir Lietuva. Taip ECB siekia kovoti su defliacija pietinėse ES valstybėse, skatinti vartojimą. Per pigiai „europiečiai“ moka už prekes ir paslaugas. Tad sieksime vartojimo dėl vartojimo ir taip vadinamo euro išsaugojimo nuo žlugimo dirbtinai ECB daromos infliacijos būdu. Pvz. JAV bent šiuo metu pasirinko kitą kelią – didina palūkanas, bet neemituoja nepadengtų JAV dolerių.
Keleiviams, sumokėjusiems už euro bilietą į šį, nežinia kur dreifuojantį laivą, kurio kapitonas ir komanda slepia savo veidus ir tapatybes, belieka tik tikėtis, kad jie plaukia ne hiperinfliacijos laivu, už kurio turistinį kruizą, kapitonui pareikalavus, keleiviai privalės dar ir dar primokėti. Kokia bus bendra kaina? Nežinome.
Tik tyčiojamės iš dirbtinai sukeltos Rusijos rublio nuvertėjimo akcijos (lyg nuo to šios situacijos būtų geriau Lietuvos ekonomikai) ir nenorime matyti, į kokį rizikingą eksperimentą mus paskutinę minutę įšokdino Lietuvos Prezidentė ir jos valdomas bevalis Seimas. Norintys mąstyti supras, kad prasideda sparti ir ilgalaikė euro zonos infliacija. Tikėsimės, dar ne hiperinfliacija, kurią bent mes, gyvenusieji 1991 – 1992 m., dar prisimename. Svarbiausias gyvenimo tikslas buvo tą pačią dieną išleisti gautą atlyginimą. Prieš metus, Seimui priiminėjant šiuos įstatymus, ne tik kreipiausi į Seimą ir viešai klausiau valdžios, ką Jūs darote, priverstinai įvesdami euro į Lietuvą? Viešai klausiau Respublikos Prezidentės, Seimo Pirmininkės ir Ministro Pirmininko, ar prisiims asmeninę atsakomybę už žmonių litais turimų lėšų, iškeistų į euro, nuvertėjimą? Buvo kapų tyla ir valdžios buldozeris, keičiant įstatymus. Vien Lietuvos banko įstatymą 2014 m. Seimas keitė net 29 kartus. Kur buvote Jūs, Seimo nariai – demokratijos gynėjai puteikiai, urbšiai, gailiai?.. Kodėl tylėjote ir net balsavote?

ekspertai.eu       2015-01-23 22:01

ekspertai.eu
Sveiko proto Ukrainiečių advokatės, publicistės, visuomenės veikėjos Tatjanos Montyan paskaita apie šiandieninę padėtį Ukrainoje mūsų vargšams “politologams”, - bet jie jos neklausys.

Euro zonos valstybių pardavimas

ekspertai.eu       2015-01-23 21:54

Ukraina prie suskilusios geldos
8
Paskelbta: 2015-01-23 19:35 Autorius: ekspertai.eu

Ukrainiečių advokatė, publicistė, visuomenės veikėja Tatjana Montyan apie šiandieninę padėtį Ukrainoje.

„Kaip ir sakiau, karas – tai visų pirma verslas ir jis naudingas visiems…“, - teigia ji.

Apie Donbasą, kaip išvengti mobilizacijos, apie nusikalstamumo savivalę, kas pelnosi iš pilietinio karo, kokie JAV, ES, Rusijos vaidmenys šiame konflikte, apie Kremlių ir apie Putiną, kuo politika skiriasi nuo šou biznio, apie Ukrainos teisėsaugos ir teismų sistemą, apie naujų politinių jėgų šansus, kaip išgyventi okupacijos ir genocido sąlygomis, ko laukti ateityje ir t. t. – pokalbis su T. Montyan.

00:00 – Kodėl kredituoja Ukrainą?
http://www.ekspertai.eu/ukraina priesuskilusios geldos
01:53 – Kas vadovauja organizuotam nusikalstamumui?
05:57 – JAV ir Rusijos vaidmenys Ukrainos konflikte
08:14 – Ar Ukrainoj gali ateiti į valdžią naujos jėgos?
11:04 – Ar skiriasi šiuolaikinė politika nuo šou biznio?
11:09 – Kaip išgyventi okupacijos ir genocido sąlygomis?
16:00 – Kodėl kredituoja Ukrainą?
17:53 – Vėl apie organizuotą nusikalstamumą
21:57 – JAV ir Rusijos vaidmenys Ukrainos konflikte
24:14 – Ar turi galimybių naujos politinės jėgos ateiti į valdžią?
27:04 – Ar skiriasi šiuolaikinė politika nuo šou biznio?
27:09 – Kaip išgyventi okupacijos ir genocido sąlygomis?
29:08 – Ko laukti ateityje?

Šiandien       2015-01-23 19:26

vakare,per LNk,filmas “Karalius Arturas”.

paprasčiau, paprasčiau..       2015-01-23 15:55

paskelbiama kad Katedros aikštėje bus kariamas už korupciją zuokas ar koks kitas komunistas - kandidatas.
suplūsta puse Lietuvos pažiūrėti - o tada zuoka ar koks kitas komunistas - vagis ir išdėsto savo programą.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.