Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo

Andriaus Navicko ir Vytauto Radžvilo disputas apie patriotizmą, medijas ir propagandą (video)

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 28 d. 20:24

16     

    

Andriaus Navicko ir Vytauto Radžvilo disputas apie patriotizmą, medijas ir propagandą (video)

Siūlome pasiklausyti disputo „Patriotizmas-medijos-propaganda“, kurį kovo 25 dieną Vilniaus universitete organizavo „Fiesta Personae“, įrašo.

Disputo, kėlusio patriotizmo, medijų ir propagandos santykio problemą, proponentas dr. Andrius Navickas, oponentas – prof. Vytautas Radžvilas.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

paralax       2016-03-30 14:27

gal būtų galima disputo stenogramą?

StasysG--->ponui 2016-03-29 16:43       2016-03-30 11:18

  1)Medijos-ne tik žodis, bet didžiulė filosofija, ponai minusuotieji. Ar tikrai “medijos” yra “žiniasklaida”? Trumpai.  Medijų teoriją  sukūrė McLuhanas (1911-1980): “McLuhano filosofijoje yra karštų ir šaltų  medijų kategorijos. Pasak autoriaus, „karšta medija yra ta, kuri vieną juslę pratęsia „didele apibrėžtimi. Didelė apibrėžtis yra būklė, kupina informacijos.” Karštos medijos palieka publikai nedaug spragų, kurias reikia užpildyti. Karštos medijos reiškia pasyvų publikos dalyvavimą, vėsios medijos – aktyvų dalyvavimą. Pavyzdžiai: nuotrauka yra karšta, didelės apibrėžties medija, karikatūra – mažos apibrėžties (nes pateikia mažai vizualios informacijos); telefonas – vėsi media (nes ausis gauna menką kiekį informacijos), kalba – vėsi (nes klausančiajam tenka pačiam daug ką užbaigti). Daugiau vėsių medijų: hieroglifai ir ideograminiai rašto ženklai, seminarai, dialogas, telefonas, televizija. Karštos medijos: fonetinis raidynas, popierius, paskaita, knyga, kinas, radijas. Karšta medija išstumia iš dalyvavimo, vėsi įtraukia. „Atsilikusios šalys yra vėsios, o mes karšti. „Miesto gudruolis” yra karštas, o kaimietis – vėsus. (...) Valsas buvo karštas, greitas mechaninis šokis, atitinkantis industrinę epochą, jos pompastiką ir iškilmingas ceremonijas. Tvistas, priešingai, yra vėsi, įtraukianti ir šneki improvizuoto judesio forma.” Norint prisijaukinti šias sąvokas, manau, karštas ir šaltas medijas galima įvardinti kaip ankštas arba erdvias, t.y. medijos, kurios arba palieka, arba nepalieka erdvės tavo minčiai…”  2)O kas sukūrė  “žiniaskliadą”? Ją mums įbruko, kad būtume toliau kaimo jurgiai, Amerikos lietuviai (informacijos teorijos nežinantys), kaip ant “žinios” sukurti šviesią Lietuvos ateitį. Ar patenkinti, ką turime?——3)Medijos (dgskt) nelietuviškas? ...O finansai lietuviškas? O biudžetas lietuviškas? O ekonomika lietuviškas? o inžinierius lietuviškas? Ir ttt ir pan.

Išsisklaidžiusios abejonės       2016-03-29 22:20

Kai paklausai gyvai Navicko, tai prisimeni Boravskio žodžius apie Kuodytę. Paaiškėja ir jo straipsnelių myžniškumo priežastys ir kodėl jis įsėdo į tą pačią valtelę su litvako anūku. Kiek supratau ši diskusija turėjo būti, ištraukus Radžvilą pasirodyti tinkamu kandidatu į nacionalinės teritorijos seimą. Arba dar geriau, įrodyti savo ištikimybę tiems, iš kurių ruošiasi gauti vietą seime.

stasys to stasys 2016-03-29 16:50        2016-03-29 20:12

Geras mokytojas savo mokiniams sukala tik orientavimosi vėliavėles tose minčių ir jausmų džiunglėse . Priešingu atveju kaip gi jus tikitės išsiugdyti savarankiška individą.? O patriotizmas žmogaus brandos dalykas, o ne kokia tai “užkepėlė” kuria pašildžius mikro-banginėje gautumėte visada norimą rezultatą ..Ta diskusija kaip ir labai reikalinga , tik jai reikia aiškaus nuolatinio tęstinumo ..kartojimasis mokslu motina ir būtinai viešumų.

Patiko       2016-03-29 18:44

Patiko V.Radžvilo mintys. PAGARBA.
Navicko demagogijom ir pasipūtėliškumu nuoširdžiai bjauriuosi.

> stasys 2016-03-29 16:50       2016-03-29 17:23

Manau, kad jaunimas, nesuprantantis diskusijos esmės, bet kreipiantis dėmesį tik į jos smulkmenas (”įdomi pažintinė diskusija”, “intrigos grūdas”), niekad ir netaps patriotišku. Patriotizmas yra skirtas ne įdomiam laiko praleidimui, bet pasiaukojimui.

Patriotinis mąstymas       2016-03-29 17:09

Kur tas A.Navicko patriotizmas, nedramatizuojantis Lietuvos, kaip valstybės ir lietuviškos kultūros, likimo, kai briuseliniai komisarai užsibrėžė sau tikslą sunaikinti tautines valstybes ir jų kultūras?!

Įvertinimas       2016-03-29 17:00

Įdomus tas A.Navicko suvokiamas patriotizmas: “patriotinis mąstymas”, nekeliantis patriotinių jausmų ir nieko nedramatizuojantis. Argi gali būti patriotinis mąstymas, bet nekeliantis patriotinių jausmų?! Juk patriotinio mąstymo tikslas būtent ir yra sukelti patriotinius jausmus. Patriotizmas be jausmų yra tik apsimestinis patriotizmas. Patrioto stiprybė būtent ir yra jo patriotiniai jausmai.
P.S. Pirmiausia būna žodis (mąstymas), po to jausmai (dvasia) ir tik po to pasireiškia nesavanaudiški (patriotiški) darbai.

stasys       2016-03-29 16:50

Navickas ir yra Navickas ..jam nepripaišysi susiraukšlėjusios kempinės nuotaikos,.. netgi diskusijos metų .smile V.Radžvilas ? čia matyt kaip kam. Siekti diskusija paversti įdomia - pažintine ..ne ką mažiau svarbu kaip ir išlaikyti joje intrigos grūdą, nes tiesiausias kelias į jauna širdį ..tik per jo protą, Radžvilas kažkodėl atkakliai stengėsi to vengti . O gal man tik pasivaideno ..!

Nueuropėjimas       2016-03-29 16:43

Prof. Radžvilas pasakė esmių esmę dėl šiandieninės Europos nueuropėjimo (pamatų praradimo): “ES atsisakė trijų pagrindinių mūsų civilizacijos tapatumo simbolių: Jeruzalės - religinio tapatumo simbolio, Atėnų - filosofinio tapatumo ir Romos - politinio tapatumo simbolio. Europos sąjunga, kalbant vaizdžiai, prasideda nuo Prancūzijos revoliucijos.”

> StasysG        2016-03-29 16:43

Medija - ne lietuviškas žodis. Šaunuolis “patriotas” A.Navickas, kad imlus svetimybėms?

Joffei       2016-03-29 14:48

Nors kokį argumentuotą ir turiningą požiūrį įgalus pateikti,
užuot liūdinęsis ir žarstęs tuščias deklaracijas?
Negi nesuvoki, kad ne kitus, o save žemini rodydamasis kaip ekshibicionistas?

Joana       2016-03-29 9:15

Didžiausia pagarba ir padėka Profesoriui. Jūsų nesuprasti gali tik tie, kurie nenori suprasti. Ačiū Jums

Joffe       2016-03-29 8:54

prof. V. Radžvilas šiek tiek kalba profesionaliau ir intektualiai stovi aukščiau, bet iš esmės tik tuščiakalbių varžybos…. . Ne daugiau. Gaila. Liūdnaa. Video fiksuoja visišką politinės minties ir moralės nuopolį Lietuvoje.

Navickas yra       2016-03-29 8:09

konservinis, o gal liberastinis patriotas. Nors liberastai nuo konservu niekuo nesiskiria.

StasysG       2016-03-28 22:47

Klausau…
Šaunuolis p. Navickas; jis sako “medijos”. O seno sukirpimo p. Radžvilas katoja “žiniasklaida”. Q: ar medijos=žiniasklaida šioje diskusijoje?

Rekomenduojame

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.