Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Žiniasklaida

Diskusija tęsiasi. Algimantas Rusteika apie LRT: Nori permainų – keisk žmones

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 15 d. 14:22

9     

    

Diskusija tęsiasi. Algimantas Rusteika apie LRT: Nori permainų – keisk žmones

Jūsų dėmesiui siūlome Tiesos.lt diskusijos, kilusios dėl ydingai veikiančio visuomeninio transliuotojo, tęsinį. Liudviko Jakimavičiaus svarstymus, kaip turėtų būti keičiama dabartinė, jo teigimu, nekonstutucinė LRT Tarybos formavimo tvarka, kad Lietuvos radijas ir televizija pagaliau taptų tikrai visuomeniniu transliuotoju, skaitykite ČIA.

Nieko geriau už visuomeninę televiziją vietoj valstybinės dar niekas nesugalvojo. Surinkti geriausi profesionalai, kritinių laidų ir politikos diskusijų kiekybiškai pakanka. Ir visiems įtikti neįmanoma, nes visuomenėje daug priešingų nuomonių. Kokią bekritikuotum – visada nepatiksi jos fanams.

Kas negerai – ne visos pažiūros, nuomonės, įsitikinimai nešališkai pateikiami. Ypač per televiziją, radijuje šito kur kas mažiau. Vienos politinės jėgos proteguojamos, kitos menkinamos ar apskritai nepastebimos. Pažeidžiami lygiateisės diskusijos principai.

Politiškai svarbiais klausimais LRT iš visuomenės informavimo virto nuomonių formavimo priemone.

Per žinias ir naujienas turime gauti tik žinias ir naujienas, be Naujienų tarnybos vadovo į skaitomą tekstą prikaišiotų užuominų, nuomonių, vertinimų ir vedėjo komentarų, kaip reikia teisingai galvoti. Faktai ir nieko daugiau.

O vertinimai, diskusijos, nuomonės – diskusijų laidose. Iš jų turi būti pašalintas vedėjų diktatas ir šališkumas. Žurnalistų turi bijoti visi – su sąlyga, kad jie visus puola ir kritikuoja vienodai ir savo politines meiles-nemeiles palieka prie studijos durų.

Taip nėra ir tai matyti plika akimi. Tie žmonės daugiausia nėra blogiečiai. Tikrai iš širdies galvoja, kad taip reikia Lietuvai ir bus geriau. Ir paverčia laidas savo ir vyresnybės pažiūrų, kurios jiems atrodo teisingesnės, propagavimu.
Taip visuomeninė televizija virsta valdiška. Bent kiek pajudinti LRT vadovybę tą suvokiantys politikai bijo, nes nuo LRT labai priklauso jų reitingai. Ryžtasi tik žuvę pražuvę gražuliai.

Pasiūlymas sudarinėti LRT Tarybą pagal Seimo frakcijų narių skaičių, o LRT generalinį direktorių skirti Seime yra tiesioginis visuomeninio transliuotojo pavertimas valstybiniu, o politines laidas paversti Seimo plepykla – baisiau ir įsivaizduoti negalima.

Rinkti LRT generalinį direktorių tiesiogiai, kaip Prezidentą, nei racionalu, nei realu.

Kiekviena sėkmė ir nesėkmė turi vardą ir pavardę. Ne įstatymų raidės ar kableliai sukuria problemas. Susidariusi padėtis priklauso nuo konkrečių žmonių komandos, pasinaudojusios situacijos galimybėmis, teisingiau – nuo vadovų nekeičiamumo. Visus strateginius sprendimus priima LRT Generalinis direktorius. Jo antroji kadencija baigsis mažiau kaip už metų. Artėja rinkimai.

Nori permainų – keisk žmones. Visi turi kadencijas – iki Prezidento, net V.Putinas. Tik A.Siaurusevičius neturi ir gali būti perrenkamas iki grabo lentos.

Tereikia įrašyti į LRT įstatymo 12 str. sakinį, kad LRT generalinis direktorius renkamas ne daugiau, kaip 2 kadencijoms iš eilės. Toks sprendimas būtų priimtinas ir Prezidentei, kuri visais atvejais pasisako už institucijų vadovų kadencijų ribojimą, ir Seimui.

Tačiau drąsioj Lietuvoj vargu ar atsiras deputatas, pasiūlysiantis tokį sprendimą. Net tarp valstiečių tokių savižudžių nėra. P.Gražulis irgi to nepasiūlys.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas        2017-05-16 13:15

Kokia yra vertė, perduodant žinias? Tada informacija įgauna tikrąją savo vertę, nes perduodamos NAUJIENOS, t.y. tai, kas svarbiausia tos šalies ir viso pasaulio gyvenime. Ir tada įvairūs gandai, faktų iškraipymai, interpretacijos į dešinę, interpretacijos į kairę, į vidurį ar kur nors dar kitur, tampa šiukšliadėžės verti dalykai. O tie interpretatoriai, kaip Rimvydas Valatka, su savo priklausomybėmis įvairioms ydoms tampa nepageidautinomis personomis žiniasklaidos srityje. Tai ir būtų pavyzdys, kai geresnis ir protingesnis nugali. Bet šito Lietuvoje nėra ir jūs visi galite įsitikinti, kad ta “Laisvoji rinka” yra toks pat blefas, kaip ir Komunizmo statyba. Rinka turi būti ir ji yra būtina, bet ji turi būti REGULIUOJAMA RINKA. Ir pažiūrėkite, ko verta ta INTERPRETATORIŲ ŽURNALISTIKA, kuri per 27 metus nesugebėjo suprasti, kad “Laisvoji rinka” yra blefas. Kad rinka būtų reguliuojama, tam ir reikalingos valstybinės institucijos. Ir tai yra viena iš svarbiausių valstybės funkcijų - sutvarkyti rinką, kad SĄŽININGAS GAMINTOJAS, SĄŽININGAS PARDAVĖJAS IR KITI SĄŽININGI RINKOS DALYVIAI, GALĖTŲ GAMINTI, PARDUOTI, PIRKTI IR ATLIKTI KITAS MAINŲ IR SUTARČIŲ PROCESIJAS, IR TAI TAPTŲ ĮDOMIU ŽAIDIMU VISIEMS RINKOS DALYVIAMS, O NE VIEN TIK MONOPOLIJOMS, KURIOS SUKŪRĖ MITĄ APIE “LAISVĄJĄ RINKĄ” TIK TAM, KAD APIPLĖŠTI TAS TREČIASIAS ŠALIS, KURIOS NETURI SAVO EKONOMISTŲ, POLITIKŲ, O TURI PRISITAIKĖLIŲ IR ĮVAIRIAS PARAZITUOJANČIAS GRUPES, KURIOS KARTU SU MONOPOLIJOMIS APIPLĖŠIA TOS ŠALIES ŽMONES.

Raigerdas       2017-05-16 12:42

Agnė parašė puikų komentarą. Taip iš tiesų, deja, Lietuva tapo šalimi, kur racionalumas tapo visiškai bereikalingu dalyku, nors pats racionalumas yra pats pirmiausias požymis, kuris yra tarsi riba tarp sveikos žmogaus elgsenos ir nesveikos. Taigi, pirmutinė žurnalisto pareiga - perduoti žinią. Deja, žiniasklaidoje buvo įvesta sovietinė mada - interpretuoti įvykius savaip. Ir lyg tai Komunistų partijos ideologijos nėra, tai kaip vis dėlto tie žurnalistai pradeda interpretuoti? Kas yra tie jų pagrindiniai orientyrai? O jų nėra. Jie neturi vertybinės sistemos. Todėl rentininkas R.Valatka orientuojasi į liberalus. O kas ne su liberalais, tas bus rentininko Valatkos išdėtas į šuns dienas pagal visas rusiško chamizmo įvairialypes formas. Daugelis Rusijos žmonių žino šią patarlę:“Chamstvo - vtoroye schastye” (lietuviškai: “Chamizmas - antroji laimė). Rentininkas Valatka gimė . Šamankos kaime, Irkutsko rajone, Rusija. Įgyjęs rusiško chamizmo savybes jis nesnaudė Lietuvoje, todėl tapo laikraščio „Tarybinis pedagogas“ redaktorius. Užuodęs permainas, laiku persimainė ir gavo Signataro rentą. Todėl dabar jis gali taškyti cinizmu, chamizmu ir į dešinę, ir į kairę. Taigi, rusiškas posakis, kad “chamizmas - tai antroji laimė”, visu 100% atitinka Valatkos gyvenimo principus. Ar būtų rentininkas R. Valatka padaręs tokią karjerą, jeigu jam reikėtų perduoti tik žinias? Jokiu būdu. Įgijęs praktikos, kaip ideologinio fronto darbuotojas, jis pratęsė tą makaronų kabinimo technikos praktiką jau Nepriklausomybės laikais. Ko tam reikia? Jam, kaip ideologiniam darbuotojui, reikia priešo. Ir jis visada, ką nors suranda. Šiandien tas priešas yra “valstiečių” partija. Tad priversti šiandien rentininką Valatką perduoti tik žinias, praktiškai reikštų, kad atimti iš jo viską, vardan ko jis ir gyveno. DAUGYBĖ ŽMONIŲ NEMOKA SKAITYTI TEKSTO IR NEPAJĖGIA JO SUPRASTI. TODĖL BUVĘS IDEOLOGINIS DARBUOTOJAS, O DABAR RENTININKAS VALATKA, JIEMS IR PAAIŠKINS, KAIP REIKIA ŽIŪRĖTI Į “VALSTIEČIUS”, KAIP REIKIA JUOS “VERTINTI”, KAIP REIKIA IŠ JŲ TYČIOTIS IR T.T. IR ŠITIE INTERPRETATORIAI LAIKO SAVE LIETUVOJE KETVIRTĄJA VALDŽIA. ABSURDAS DAUGIAU NIEKO.

Agnė       2017-05-15 22:03

Nu va ir aišku ko norim: informacijos, naujienų, ne intrigų ar primestos nuomonės! Intelektualių laidų! O ne ,,facebooko,, komentarų su pažvengimais. Nemalonu įsijungti TV ir tuntas vedėjų, laikraščių skaitytojų ir t.t. ir panašiai tą patį per tą patį.

Durnas straipsnis       2017-05-15 21:53

Gal girtas rašė?

Raigerdas       2017-05-15 12:34

Puikus straipsnis ir labai daug racionalumo šitame straipsnyje. Labai teisingai autorius pažymi, kad “per žinias ir naujienas turime gauti tik žinias ir naujienas, be Naujienų tarnybos vadovo į skaitomą tekstą prikaišiotų užuominų, nuomonių, vertinimų ir vedėjo komentarų, kaip reikia teisingai galvoti. Faktai ir nieko daugiau”. Tie dalykai pareina dar nuo sovietmečio ideologijos, kada paimamas faktas “iš pūvančių Vakarų” ir laidos vedėjų yra perdirbamas, permalamas neatpažįstamai, kad paversti jį tinkamu “kramtyti” tarybinei liaudžiai, kuri neturi suprasti, kad sėdi didžiuliame konclageryje.
  Su kuo nelabai sutikčiau su autoriumi, tai jau standartu tapęs toks manymas, kad VALDŽIA VISADA IR AMŽINAI YRA BLOGAI. Anot autoriaus, viskas, kas valdiška yra blogai. Jeigu yra taip, tada, kam reikalinga tokia valdžia? jeigu yra taip, tai kam reiklainga tokia valstybė, kurioje jau tiesiog užprogramuota, kad viskas, kas valdiška yra blogai. Reiškia atėjo laikas išsiaiškinti: kur čia šuo pakastas, kad viskas, kas yra valdiška yra blogai? Gal jie kokie ten žmogbeždžioniai dirba, kurie niekaip negali suprasti dėl ko jie visa tai daro? Kokia čia yra problema?

Raigerdas       2017-05-15 12:34

Mes, esame tokie sutvėrimai, kuriems norint kažką nveikti, pasiekti, įgyvendinti, prasimaitinti ir taip toliau, būtina mintyse atlikti keletą mąstymo operacijų: surinkti duomenis, įvertinti juos, padaryti išvadas, o jas padarius, suplanuoti savo veiksmus. Taigi, įvertinimas yra labai svarbus, netgi gyvybiškai svarbus dalykas. Žmonės dirba pas privatininką ir jis įvertina jų darbą už jį atlygindamas. Ko nevyksta su valdžios institucijose dirbančiaisiais? TEN JŲ DARBO ĮVERTINIMO SISTEMA YRA VISIŠKAI PRIEŠINGA EFEKTYVAUS DARBO PRINCIPAMS. Ten atlygis mokamas ne už atliktą darbo kokybę, o už maždaug, bile kaip, kažkokį padarytą dalyką, kuris gali atnešti netgi nuostolius visai valstybei. VALSTYBINĖS INSTITUCIJOS NEMOKA DIRBTI VISUOMENEI, IGNORUOJA TOS VISUOMENĖS POREIKIUS, IGNORUOJA TOS VISUOMENĖS POREIKĮ TOBULĖTI, VYSTYTIS IR KLESTĖTI. Visas dabartinės valdžios atliekamas funkcijas jūs galite išvardinti papunkčiui ir įvardinę, jūs neatrasite pačių pagrindinių funkcijų, kurios yra būtinos, kad šita valstybė išgyventų. Tada, kodėl niekas nekinta? Valdžia turi jėgą, kurią ji gali panaudoti neteisėtais būdais. Ir šito visuomenė bijo. Protingesnė visuomenės dalis šitą supranta, bet ji nieko negali padaryti, kol nesupras didesnė visuomenės dalis, nes tik tada valdžia gali išsigąsti ir pradėti TAISYTI, REMONTUOTI, bet ne iš esmės, o tik tam, kad atslūgtų tos visuomenės nepasitenkinimas. Duodu konkretų pavyzdį. Visos valstybinės institucijos, kaip norit, taip darykite, bet jos turi būti suvienytos į vieną sistemą ir dirbti kaip vienas vientisas mechanizmas. Energija šiam mechanizmui yra gaunama mokesčių pavidalu. Ir tai yra viskas, ką pradžioje reikia žinoti. Ką mes turime dabar? Tokio mechanizmo nėra. O kas yra? Vietoj teisingai veikiančio mechanizmo, mes turime N valdžių, kurios blokuoja viena kitos darbą. LRT sukurta būtent šituo principu. LRT yra viena iš svarbiausių valstybės, kaip vienos institucijos, veikimo dalių, kuri dirba pagal kažkieno nors ĮNORIUS. Ji nedirba, kaip mechanizmo dalis, ji dirba pagal ĮNORIUS. Kai valstybėje vyskta tokie dalykai, žmonėms tai kelia šleikštulį ir pasibjaurėjimą, todėl valdžią pradedama niekinti.

taip       2017-05-15 12:15

Kodėl niekas atvirame eteryje tokio paprasto klausimo neužduoda Prezidentei?  Juk matome ją atsakinėjant visokiose aplinkose tarp žmonių į įvairiausius klausimus?
Gal lengviau būtų kitiems kadrams persigalvoti?

Tarabilda       2017-05-15 9:47

kadrai iš tikro daug lemia, bet daugiausiai lemia Pagrindinis Kadras. Visi kiti groja pagal Pagrindinio Kadro dirigavimą, nes taip yra išmokę. Tokia išlikimo filosofija.

Kaip kažkada buvo sakoma,-       2017-05-15 6:56

viską lemia kadrai.

Rekomenduojame

Arvydą Šliogerį prisimenant: „Apie vieną kitą grėsmę Lietuvai”

Vytautas Sinica. Pamiršti vaikai Diawaros grybukų istorijoje

Svenas R. Larsonas. Ar gali vėl laimėti D. Trumpas?

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt ketvirtoji (Lapkričio 24 diena)

Jungtinių Tautų analitinis centras iki 2050 metų siūlo „senstančiai“ Europos Sąjungai 60 milijonų migrantų

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.