Partijos

Diskusija: „Nesisteminiai“ už vartų?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gegužės 11 d. 22:30

143     

    

Diskusija: „Nesisteminiai“ už vartų?

Lietuvos politinis peizažas šiandien toks sujauktas, kad jame labai nepaprasta atskirti, kas kairėj, kas dešinėj, kas pozicijoj, kas opozicijoj, kas sisteminiai, o kas ir ne? O ir koks peizažėlis tarp tų pačių nesistemininkų?

Nedaug žinių mus pasiekia iš tų nesistemininkų stovyklų. Nežinia kodėl: ar kad didžioji žiniasklaida, tarnaudama banginiams, o ne „politiniams mikrobams“ (N.Puteikio nukaltas terminas mažosioms partijoms apibūdinti), neįsileidžia į didžiųjų ponų klubą, ar kad patys apie save ne aiškiai artikuliuotai ištaria, o tyliai tarpu savęs kužda vis laukdami, kada bus jau per vėlu ir prasižioti?

Tiesa yra ir keletas išimčių. Pavyzdžiui, Naglis Puteikis labai dažnas svečias viešajame eteryje – tiek pramoginėse laidose, tiek ir didžiuosiuose žinių portaluose, tačiau jo politiniai viražai sunkiai nuspėjami ir dažnai glumina net labiausiai „nesisteminius“.

Nesistemininkų ankstesnės pastangos jungtis į didesnius politinius darinius, užgriuvus rinkimams, paprastai baigdavosi eiliniu politiniu fiasko. Priežasčių aibės – nuskęstume besiaiškindami, bet mėginti pamatyti, kas už tos širmos „nesistemininkai“ dedasi yra būtina, jei keliame klausimą, koks yra Lietuvos politinis peizažas ir ar bręsta kokia daigi sėkla po politine Lietuvos velėna.

Diskusijai šia tema pastūmėja ir Žinių radijo laida „Ką renkiesi?“, kurioje Darius Kuolys, pristatydamas „Lietuvos sąrašo“ partiją, kalba ir apie tai, kas vyksta už didžiosios politikos vartų.

Pateikiame radijo laidos ištraukos išrašą:

Tomas Dapkus: Pone Kuoly, Jūs buvot vienas iš Naglio Puteikio rėmėjų, štabo vadovu net galima pavadinti, prezidento rinkimuose, ir Puteikis tikrai pasirodė geriau, nei daug kas tikėjosi ir galbūt net prisidėjo prie antrojo turo buvimo rinkimuose. Kodėl dabar jūsų keliai tarsi išsiskyrė, nes mes skaitom, kad ponas Puteikis eina su kita politine partija?

Darius Kuolys: Taip, iš tikrųjų Naglis Puteikis buvo vienas iš „Lietuvos sąrašo“ kūrėjų, mes kūrėm tokią pilietinę platformą, kuri galėtų telkt, padėt ir intelektualams sugrįžti prie valstybės reikalų, nes jie nusišalino nuo Sąjūdžio laikų, taip pat užmegzt ryšį su ta visuomenės dalimi, kuri jaučiasi šiandien ignoruojama, nustumta į paraštę. Panašiai elgėsi, beje, „Solidarumo“ intelektualai ir Lechas Valensa, kai intelektualai pajuto poreikį užmegzt ryšį su nustumta visuomene ir apsupt komunistų partiją iš kairės. Ir jiems tai pavyko.

Tai šiuo atveju „Lietuvos sąrašas“ kūrė programą Nagliui Puteikiui, ir mes iš tikrųjų daug investavom į tam tikras idėjas, kad jos būtų išskleistos, ir matėm, kad visuomenė, beveik 10 nuošimčių, toms idėjoms pritarė, nors Naglis Puteikis iki tol nebuvo labai ryškus politikas. Šiuo metu jo pasirinkimas yra kitas, mes jį gerbiam, nors man asmeniškai…

Aurimas Perednis: Kas įvyko, koks juodas katinas perbėgo?

Darius Kuolys: Čia ne juodas katinas, matot, „Lietuvos sąrašas“ yra laisvų žmonių, laisvų piliečių bendrija. Mes nesam gelbėtojai ir nesam vieno vado bendrija. Tai man šiuo atveju truputį keistai atrodo, truputį gaila, kad mes vėl žaidžiam vieno vado, vieno gelbėtojo žaidimus Lietuvoj, nesuprasdami, kad Lietuva yra stipri kaip komanda ir jeigu mes norim stiprios valstybės, stiprios savo visuomenės, mes turim telkt stiprią komandą.

Tai šiuo atveju Naglis Puteikis pasirinko politinę partiją, kuri ieško, kaip kažkada ieškojo liberalai Rolando Pakso, kaip šiandien ieško ponas Karbauskis pono Skvernelio – pasirinko irgi tokią partiją, kuri ieško vado. Tai toks pasirinkimas gerbtinas, bet aš manau, kad tai yra blogai, nes jeigu būtų tas savivaldybės potencialas, visuomenės potencialas, kai Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje atėjo pilietinė visuomenė ir vis dėlto gerokai pastūmė tradicines partijas, kurios buvo ir pakankamai korumpuotos… jeigu būtų tas potencialas toliau bendradarbiavęs, ir šiandien būtų Povilas Urbšys, Naglis Puteikis susėdę prie bendro stalo su ponu Grigaravičium, ponu Visocku iš Šiaulių, tai šita banga, tokio pilietinio proveržio, būtų labai stipri.“

Taigi, kyla klausimas, kodėl jau metų metus tiems „nesisteminiams“ nepavyksta bendros platformos sukurti, kai dainininkui Marijonui Mikutavičiui pakanka pirštu bakstelėti į kalafijorą, ir ta platforma kaip mat susikuria ir turi šansų apeiti sistemininkus ne vien „iš kairės“, o aplink – kaip kalofijoro žiedą iš visų pusių apeina lapai?

Gal ta „nesistemininkų“ politika daroma pagal tuos pačius modelius kaip ir sistemininkų, gal todėl toks mažas jai ir visuomenės dėmesys ir patrauklumas? Gal todėl ir nepavyksta net pradėti apeidinėti? Nei iš kairės, nei iš dešinės?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2016-05-20 19:18

Kalbant apie pedofilijos byla ir viskas kas dėjosi aplinkui ją tai bloga Lietuvai linkintiems žmonėms kitaip tariant sistemai tai padėjo labai stipriai susitelkti. Ir tuo pačiu pedofilijos byla yra didžiulė sistemos egzistavimo indikacija.

Julius Puras       2016-05-19 9:54

Aš jums gi pateikiau liudininko kurio straipsnius spausdina lrytas liudijimą. Taigi liudininkas sako kad lryto redakcija Garliavos klausimu yra kategoriška. Tai reiškiasi nėra neutrali. Nėra apolitiška. Ir tada kaip tik ir prasideda visuomenės akių nukreipinėjimas. Per kategoriškumus patenkanti į žiniasklaida informacija yra filtruojama ir tada kaip tik ir susikuria sistema. Kuri po savimi pasima visa politika kartu su politikais imtinai. Ir toje pasekoje politikai kurie neatitinka žiniasklaidos kategoriškumu yra pastatomi už vartų.

stasys       2016-05-19 6:57

Juliau ...  sistema ne sistema . Žiniasklaida gal ir formuoja kai kuruos kategoriškumus visuomenėje, bet tikrai nenustatinėja kažkokias ribas,..ji pati dirba nuolatiniame ryšyje su atbuline statistine informacija. Nežinau kur Jus čia įžvelgėte pilietiškumo slopinimą..pagal mane kaip tik viskas priešingai ..abejingumas įvykiams ..bandymas jo pagalba paslėpti tai kas vyksta visuomenėje ..nukreipiant kalba kita linkme ..to reikia bijoti. Kada dar per dvidešimt su virš metu buvo toks laikotarpis kai visuomenė gavo proga pamatyti kaip iš tikro verda musų politikų virtuvės, beje stagnacija kaip tik pavadinčiau ..liberalu atsimetimą ..nuo demokratiniu vertybiu ..kurias taip uoliai deklaravo Masiūlys su Šimašiumi, viena diena tu balne kita jau išmestas iš jo..tai ne stagnacija:))  .O Garliava Juliau ..tai moralinu normu kanalizacija ..visomis prasmėmis ir iš to daryti sau politika..manau labai neatsakinga .Beje dėl žiniasklaidos sisteminės ... jos tikra veidą labai gerai apibūdino Guoga savo interviu apie Vainauska ..siūlau peržiūrėti ta interviu, ne dažnai pamatysi paprasto žmogaus nuomone susidūrusio su ja. Jokios stagnacijos Juliau ..jokios. Mes kaip tik kylame į kalną .smile

Julius Puras       2016-05-18 18:02

Atleiskite stasy bet aš jūsų intenciju apie gulbinius ir kritimus nesupratau. Bijau jūs stasy praradote adekvatuma o aš praradau oponenta.
Duosiu pavizdy kaip kuriama sisteminė žiniasklaida. Yra čia “tiesose” velniai žino iš kur atsibastes Rusteika tai jis sako Idant Lryto redakcija turi kategorišką nuomone taip vadinamu Garliavos klausimu. Ką noriu pasakyti kad sistema per žiniasklaida formuoja kategoriškumus su kuriais formuoja politiku retorika ir pačios visuomenės pažiūras kaip ir samoninguma. Tokius dalykus aš vadinu stagnacija ir pilietiškumo slopinimu.

stasys        2016-05-18 12:23

Matote Juliau kas nutinka kai politiniai gulbinai siekdami tu moraliniu aukštybiu galiausiai susimauna ir krenta iš aukštybiu žemyn ant asfalto.. susitėkšdami blynan ..Vizgi reiktu pagalvoti kad paprasti žmogiški trukumai nėra jau tokie atmestini ..kai supranti kas to politiko viduje darosi .Gal reiktu neatmesti ir tos galimybės kad visoje toje maitinimosi grandinėje svarbus ir tie varnai ..kurie sąžiningai nuo asfalto nugrando tai kas liko iš tu kritusiu dorybių ? Pakelti numesta nėra nusikaltimas ..nusikaltimas numetus palikti gulėti..o pas mus tik taip ir elgiamasi ..Negali aplinkos šiukšlinti kritusiais doruoliais..reikia jiems leisti pabandyti ir atsikelti ..bent dėl to kad Lietuva maža šalis ..ir norinčiu bei galinčiu čia ka nors nuveikti ne tiek jau ir daug yra.
Aš tikiu kad Jus žinote kur gauti tu nauju doruoliu-gulbinu…pasiryžusiu vėl bandyti ..bet ši karta aš linkęs nuo ko nors susilaikyti . O Žiniasklaida..? ji turi rašyti apie viska ir bele ka ..ta ji ir daro ..butu ji sisteminė butu ne ..skiriasi tik temos .. gyventi po šia saule visi norime .Negaliu rimtai žiurėti į ta tema šiandiena .smile pardom..

Julius Puras       2016-05-18 3:50

Idėja būtų nuoširdumas, skaidrumas, garbingumas, teisingumas ir panašiai. Ir būtent tokios idėjos taip vadinamoje sisteminėje žiniasklaidoje negali išvysti dienos šviesos. Toliau politikai kurie pasisako už tas vertybes taip vadinamos sisteminės žiniasklaidos yra statomi už vartų. Jie yra visaip juodinami kaip kad jūs dabar stasy juos apjuodinote ” sileistu beprotį kuris tauzija apie musų valdžia užgrobusius ateivius ? “.
Bet tuo juodinimu jūs stasy pasakėte dar daugiau. Idant žiniasklaida tai yra sisteminė žiniasklaida nėra neutrali. O yra viena iš politikos dalyviu. Sisteminė žiniasklaida yra politinė žiniasklaida ir čia yra didžiausia Lietuvos bėda. Tos bėdos pasekoje įsivyravo Lietuvoje stagnacija ir dar daugiau pilietinės visuomenės slopinimas.

stasys       2016-05-17 6:04

Juliau ..koks sveiko proto individas į savo namus įsileistu beprotį kuris tauzija apie musų valdžia užgrobusius ateivius ? Bėda ne sisteminės žiniasklaidos priemonės ..bėda kad dėl tos teorijos ir patys nesisteminiai viduje nesutaria..o tai rodo jos silpna argumentavima. Norį pokyčiu valstybėje pradėk nuo savęs ne nuo kitų,..visuomenė inertiška pokyčiams, gal ne taip greitai kaip buv. komunistams norisi, bet tai vyksta ..argi reikia pav. ? Žiniasklaida , girdimumas ? pasiekiamumas..visuomenė išalkusį idėju kurios leistu padėti realizuoti jos pilietiškumą ..pačiu paprasčiausiu budu ...bet nėra linkusi dėl to pilietiškumo paaukoti daugiau nei galima to savo kasdieniškumo.. čia ir yra ta terpė kurioje nesisteminiai turi veikti .Girdimumas per idėja.. iniciatyva ..o ne per nieku tauzijimą viešumoje.

Julius Puras       2016-05-16 0:04

Bėda tame kad net balso nesigirdi tu taip vadinamų nesisteminiu. Nes sisteminė žiniasklaida laiko juos išstumtus iš Lietuvos politinio žaidimo aikštelės. Ir todėl jie stovi už vartų.

stasys       2016-05-15 8:09

taip Juliau ši karta Jus teisus,.. tema ne apie tai ka rašau . Kas link temos kodėl nesisteminiai už vartu, mano galva ji tiek plati ..kad vieno žmogaus nuomonė čia mažai ka atspindį ..norint susidaryti bent kiek objektyvia nuomone reikia išklausyti visus kurie vienaip ar kitaip jaučia sasajas su ta tema . O jei grubiai nuo stasio ..negatyvas kurį pasibalnojo nesisteminiai visuomenėje nėra populiarus ..dėl keliu priežasčių ,.pirma tai nėra absoliuti Tiesa ..Lietuvoje gyvenimas keičiasi..keičiasi ir politinė aplinka ..gera ji ar bloga ne tiek svarbu , svarbu kad sisteminės partijos ..kaip ir seniau minėjau,.. daro pokyčius kurie matomi visuomenėje, o tai apčiuopiama viltis . ..kaip atsvara tam negatyvui kurio Lietuvoje ir taip pilna .Sutyki ,..daug įdomesnis tas politikas kuris stovi tvirtai ant kojų ir kalba tomis temomis kurios siejasi su žmoniu lūkesčais ateityje ..o ne tas kuris varto senu čemodanu turinį tikėdamasis rasti kažkokį kompromatą praeičiai. Lietuvos visuomenė bręsta greičiau nei ta supranta nesisteminės pajėgos ...atitinkami ir rezultatai .Niekas nenori griauti dabarties dėl praeities , o apie ateitį pozityvu kalbėti būtina.. .ir dar kas svarbu..susidariau nuomone kad nesisteminai paprasčiausiai neturį Lietuvos ateities vizijos ...gera žina jiems, kad ir valdantys mažai ką apie ja žino ..o jei žino tai nekalba. Tai gal laikas pradėti ja domėtis ir kalbėti..? Siūlant konkrečias išeitis .

Julius Puras       2016-05-14 18:49

Tema stasy yra apie taip vadinamas sistemines ir nesistemines partijas ir kitokias politines jėgas. Ir jaigu jūs norite kritikuoti mano nomuone tai turite tai daryti neišeidamas iš temos nes kitu atveju aš jus vadinsiu piktybiškai neadekvačiu.

stasys        2016-05-14 16:49

O ko Jus taip stebitės Juliau ? juk negalite kitiems ‚parduoti‘ savo pačio įsitikinimu kuriuos vadinate objektyvumu neįvilkus visko į savos Tiesos marškinius .Iš čia ir kildinu ta keista sąvoka… sava Tiesa…taip kaip mano ji negali būti dėl labai aiškių priežasčių . Ji man nėra priimtina. Tai ko čia nesuprasti ? ..spalvinate ir jus spalvinu savotiškai ir aš ..nemaža dalis čia esančiu ja spalvina juoda spalva ..O tos spalvos tik atspindi tai ką jaučiate ir apie ką galvojate. Sąvokos kaip tokios tėra tik įrankis kuriomis žaidžia žmogus bandydamas jų pagalba perteikti savo mintis ir pojūčius . Š karta geru pavyzdžiu gali būti ir Masiūlis žmogus sąžiningas bet elgtis turį taip kaip reikia r tai ko iš jo reikalauja esamos aplinkybės .Neteisinu jo ..bet tai vienas iš pavyzdžiu kaip visuomenė elgiasi kai yra pagaunama už rankos pati sau meluodama .Beje Masiūlis pasielgė taip kaip reikalauja tas doros kelias ir įsitikinimai asm.

Julius Puras       2016-05-14 13:30

” Jei ja (Tiesa) imate prekiauti kaip nuodėmiu atleidimo indulgencija” “Jus savo Tiesa irgi spalvinate sau priimtinomis spalvomis ,” tai yra jūsų stasy spekuliacijos.  Jūs esate piktybiškai neadekvatus ir dėl to nukrypote nuo temos. Sunku į tema kalbėti?

stasys Juliui       2016-05-14 8:16

“Jūsų stasy atsiprašant toje mišrainėje sumaišytos sąvokos.”
“Aš tik noriu pasakyti stasy kad jūs esate neadekvatus. Nesakau kad jūs fiziologiškai neadekvatus. Jūs piktybiškai neadekvatus.”
“Taip yra todėl kad jūs stasy negalite apgauti savo kūno. Jis valdo jus į ne jūs jį. Ką jūs stasy tegalite tai tik laikinai fiziškai pristabdyti jūsų kūno reakcijas.”
..Kas ko gali ir kas ko negali .. neturėtu būti tos diskusijos tema .Kritikuokime kitų požiūrį, elgesį , kitas moralines vertybes..bet priežastys tegul lieka už durų ...kaip ne kaip tai ‚bulvonizmo‘ apraiška. ..aišku jei savęs nelaikote Kašpirovskiu lietuvišku. smile Toks elgesys labai siaurina tas rybas kuriose ta diskusija ir toliau galėtu vystytis ..beje tai būdinga čia daugumai besilankančiu…taip kad Jus ne vienas ‘varažintojas‘ iš delno .

Gintautas       2016-05-14 1:33

Labai siaurai masto.

Julius Puras       2016-05-13 23:16

Ir ką aš pavaražinau?

stasys        2016-05-13 22:15

JUliau ..‘pavaražijote’ iš delno ir užteks ..ne tai kad nervuotu tokios Jusų kalbos ..Na, nėra malonu matyti adekvatų žmogų tauškianti tokius niekus .Jei jau skaitote kad verta ta minėti ..tai bent pateikite ir konkrečius tos savo išvados argumentus .smileJuk nesate viešas asmuo kuris gali vienu kartu taukšti niekus ir kalbėti apie Tiesa ..kaip tokia , o jei ko nors konkrečiai paklausi ..nutylį smile

Julius Puras       2016-05-13 13:34

Taip yra todėl kad jūs stasy negalite apgauti savo kūno. Jis valdo jus į ne jūs jį. Ką jūs stasy tegalite tai tik laikinai fiziškai pristabdyti jūsų kūno reakcijas.

stasys       2016-05-13 6:17

Gal Jus ir teisus Juliau , o gal tai tik mano nenoras veltis į ilgas diskusijas ..kaip Vaidas rašo užkrečiamas ne tik gėris ..bet ir pyktis ..o ten kur pyktis mažai racionalaus mastymo.

Skaitai komentarus ir stebiesi       2016-05-13 5:16

Kiek Lietuvoje yra dundukų. Riejasi vieni su kitais (kaip ir seime, vietoj to, kad pastatytų į vietas trinančius užpakalius seime. Priminti jiems, kad jie yra atsakingi darbdaviams t.y. mums rinkėjams.

Julius Puras       2016-05-12 23:31

Ko jūs VaidasVDS siekiate yra utopija. Galbūt užtektų kad žmonės pradėtų skirti tiesa nuo melo? Nuoširdumą nuo apsimetinėjimo? Kompetencija ir gerus darbus nuo demagogijos? Ir t.t.

Julius Puras       2016-05-12 23:25

Aš tik noriu pasakyti stasy kad jūs esate neadekvatus. Nesakau kad jūs fiziologiškai neadekvatus. Jūs piktybiškai neadekvatus.

VaidasVDS       2016-05-12 22:05

Juliau,
aš jums garantuoju, kad nesisteminiai nebus už vartų tada, kada žmonės atras ir pradės vadovautis tikrosiomis dvasinėmis vertybėmis. Gal manęs jau seniai nebus gyvųjų tarpe, kai taip nutiks, bet tiksliai žinau, kad kažkada tai nutiks. O kažkas turi bent pradėti apie tai kalbėti.
Paskleisti meilės spindulėlį nėra taip lengva tarp krūvos piktų vyrukų ir kelių moterėlių, bet vis tiek geresnio kelio nėra:
“Jeigu kiekvieną dieną arba kiekvieną savaitę jūs imsite suprasti dar vieną savo bičiulį, ir jeigu tai yra jūsų sugebėjimų riba, tuomet jūs iš tikrųjų visuomeninate ir tikrai sudvasinate savo asmenybę. Meilė yra užkrečiama, ir kada žmogiškasis atsidavimas yra protingas ir išmintingas, tada meilė yra labiau užkrečiama negu neapykanta. Bet tiktai nuoširdi ir nesavanaudiška meilė yra tikrai užkrečiama. Jeigu tiktai kiekvienas mirtingasis galėtų tapti dinamiškos meilės sankaupa, tada šitas gėrybinis meilės virusas greitai persmelktų žmonijos sentimentalią emocijų srovę tokiu laipsniu, jog visą civilizaciją apgaubtų meilė, ir tai būtų žmogaus brolystės įgyvendinimas.”

stasys       2016-05-12 21:33

Juliau visada viska galima atmaišyti , jei žinai ką su kuo prieš ta maišei , bet gal jau tiek to.. neverta iš to mano teksto žirnelius rankioti.

Julius Puras       2016-05-12 16:22

VaidasVDS tema yra apie tai kad taip vadinama sistema užvaldė Lietuvos politika bet ne apie atsiprašant urine kraralyste ar kaip ji tenai vadinasi.

VaidasVDS       2016-05-12 16:09

Tarabildai
Mano knygoje nėra parašyta, kad Jėzus yra Dievo pagalbininkas. Ten parašyta kitaip - jis yra Sūnus-Kūrėjas, sukūręs vieną iš gana daug vietinių visatų, kuriai priklauso ir mūsų planeta, bet jis nėra tikrasis Trejybės narys. Formalia prasme žiūrint Jėzus mums beveik Dievas (todėl visai tinka jį vadinti Viešpačiu), bet teologine prasme jis vis tik nėra Dievas.
Tad supaprastindamas ir pavadinau tuo, kuo jis buvo savojo apsireiškimo metu - Dievo pagalbininku.
Bet esmė ne knygose. Esmė yra tikėjime. O šiandieninis tikėjimas yra tikrai archaiškas. Kuomet matau tikėjimą, kuris beveik išimtinai remiasi ritualo atlikimu ir beprasmiu skaičiumi maldų subambėjimų, net nesistengiant suvokti maldų turinio, lankstymusi ir klūpinėjimu, ir taip beveik visuose žmogiškuose tikėjimuose, apima iš tiesų tam tikra neviltis. Ne to tikrai mokė Jėzus. Bet po jo išėjimo, žmonės labai natūraliai grįžo prie to, ką jie darė iki Jėzaus. Jie, paprasčiausiai, negalėjo suvokti tikrų Jėzaus mokymų.
Kada tik bet kokia religija nusprendžia būti dogmatine (su savosiomis žmogiškomis tiesomis), tuomet toje religijoje miršta tiesa.
Ištrauka iš mano knygos:
“Kada jūs pradedate žmogiškai formuluoti dieviškąją tiesą, tada netrukus ji miršta.”...

Julius Puras       2016-05-12 13:44

Nėra savos tiesos yra tik įsitikinimai kurie daro įtaka objektyvumui. Jūsų stasy atsiprašant toje mišrainėje sumaišytos sąvokos.

Tatabilda Vaidui       2016-05-12 11:49

Tamsta kalbi, kaip yra parašyta knygoje, kurią skaitai. Ten turbūt ir parašyta, kad Jėzus buvo Dievo pagalbininkas. Ir tu sakai, ne tik, kad tu taip tiki, bet, kad taip ir yra. O knygoje, kurią aš skaitau yra parašyta kitaip. Ten parašyta kad Kristus yra Dievas. Todėl jis ne buvo, kaip pats teigi, o yra. Į buvusį Dievą niekas nesimeldžia, o meldžiasi ir tiki į tą, kuris yra.Mes išpažįstame savo tikėjimą formule “Tikiu į Tėvą, Sūnų ir Šventąją dvasią”. Šioje triadoje kuria aš tikiu nėra hierarchijos, nes tai yra neišardomas Dievas.

VaidasVDS       2016-05-12 8:39

Tarabildai,
suprantu, kad nesupratote. Religijos centre turi būti Dievas. Jėzus buvo Dievo pagalbininkas. Jūs nežinote tikrų Jėzaus mokymų, todėl jūs nežinote ir tikros religijos. Yra vienintelė teisinga dogma - Pagrindinis Dievo įstatymas. Jėzus nurodė dar vieną sąlygą prie šios dogmos - mylėti žmones taip, kaip mylėjo jis pats.
O ką darė žmonės po Jėzaus. Iškraipė jo mokymus, pridėjo savų, panaudojo religiją valdžios siekimui, įvedė celibatą (atsirado pedofilijois problema), kėlė kryžiaus karus, persekiojo net kitaip mąstančius krikščionis, įvedė inkviziciją, raganų medžioklę. Ir reikia sąžiningai pripažinti, kad šiuos kvailiausius prietarus sėkmingai įveikė tik mokslas. O mokslas vystosi tik dėl vienos dieviškos dovanos - proto padovanojimo. Žmonės ženklų ieško dažnai ne ten, kur reikia - savose fantazijose ir pranašystėse, gimusiose iš “pranašysčių”. Nedidelė dalis mistikos (dvasinės sferos suvokimo) nekenkia, bet atsidavimas vien mistikai sukelia jau haliucinacijas…
Tikrai religijai reikalingas yra ir mokslas, ir sveikas protas, ir dvasinis patyrimas…

Tarabilda Vaidui VDS       2016-05-12 7:58

Nesupratau tamstos teiginio apie užsistovėjusią ir atsilikusią nuo mokslo religiją. Atsilikti gali Rašto interpretuotojai, nekeisdami diskurso, pasenti gali ritualai, bet ne religija ir tikėjimas. Giluminis religijos turinys yra vienas ir nekintantis. Mūsų atveju religijos centre yra Jėzus Kristus. Mūsų religinis išgyvenimas gali kisti. Visai suprantama, kad pirmieji krikščionys visai kitaip jį išgyveno nei mes dabar, bet religijos turinys yra vienas ir tas pats.

VaidasVDS       2016-05-12 7:31

Liepa,
visi mes esame neišmintingi, neišskiriant manęs.
Paminėjote Botičelio paveikslą. Jame, gali būti, perkeltinė prasmė perduota visai gerai - atsisakykime netikrų dievų ir eikime link Tikro. Bet tai tik paveikslas, o autoriaus tikras mintis geriausiai žino tik Dievas.
Tikrojo tikėjimo esmė - neapdrabstyti bet kurį nepatikusį žmogų purvais, bet padėti tam žmogui prisikelti ir pasikeisti. Kritika - tai mechanizmas, kuris turi padėti žmogui susivokti. Bet kritika neturi stengtis įžeisti kitą žmogų. Ir tik dogmatiškas bei nepakantus žmogus nesugebės priimti jokios kritikos. Kritika gali būti ir nepagrįsta. Tuomet reikalinga diskusija. Tik va dažna bėda, kai kas vengia diskusijos, kai kas nenori keisti savo pasenusių ar įsisenėjusių įsitikinimų.
Paimkite mokslą ir religiją. Religija užsistovėjo jau kelis tūkstantmečius, o mokslas šovė į priekį. Tiek pagoniški, tiek monoteistiniai dogmatikai stovi vietoje, kas remiasi neva 5000 metų patirtimi, kas kelių tūkstančių metų patirtimi, o štai mokslas šovė į priekį ir apnuogino tų senų ir surūgusių prietarų vietas. O senieji dogmatikai vis dar stovi vietoje ir visokiais kvailais būdais bando pateisinti prarūgusias savo tiesas. O tiek mokslas, tiek religija turi vystytis vienodai. Šiandien religija jau atsiliko labai, labai. Čia ir yra esminė problema…

stasys        2016-05-12 7:02

Jei ja (Tiesa) imate prekiauti kaip nuodėmiu atleidimo indulgencija,..tai ko gi Jus tikitės Juliau ?  bet kuris politikas rinkimams atėjus imsis tos Tiesos kaip vaisto kuri lengva parduoti . Jus savo Tiesa irgi spalvinate sau priimtinomis spalvomis , bet juk ji (natūrali ..kaip mama pagimdė) yra bespalvė , bejausmė, bebaimė ..niekuo netikinti ...pagimdyta šalto proto .Perlipkite pagaliau savo ta slenkstį ir pabandykite sau užsiduoti sekančiu klausimu, kodėl iš savų, Tiesos nešėju, reikia reikalauti daug daugiau nei iš esamu valdžioje. Kodėl kritika saviems daug svarbesnė  prievolė..nei oponuojamai valdžiai .Atsakymas juk akivaizdus . Aviliai nyksta juk ne dėl įdėju trukumo .. o tai kad tranai nustoja kažkuo tikėti .

Julius Puras       2016-05-11 23:30

Tiesos į puoda neisidėsi ir valgyti sau neišsivirsi. Juo labiau iš tiesos nenusipirksi svaigalų. Ka noriu tuom pasakyti kad tiesa negali virsti pragyvenimo šaltiniu. Nes vos tik žmonės pradeda bandyti gyventi iš tiesos kaip tiesa iškarto virsta melu.

stasys        2016-05-11 22:39

Nauji laikai o paklodės liko senos .Senos ta prasme kiek aš čia gyvas .Kol visko neperskaičiau netgi turėjau bloga nuojauta jog visa tai traukiate ir copynate iš savo senu stalčiu, nežinia kam ,.. bet pasirodo ne ...klydau. Tai tik sena slogi aplinkos aura, su tais pačiais keliais ‘juokeliais’ nuo praitu rinkimų .Seni keli juokeliai ..kelios apvytusios rožės ..ir tuščias avilys. Siūlau keisti motinėle .Jei ne dabar tai kada ...

Julius Puras       2016-05-11 13:43

Kalbant apie gamta ir konkrečiai apie medžius tai pernai buvau Lietuvoje ir į akis krito dideliais krūmais apžėlusi gamta. Toks šemšalynas. Bandžiau surasti senus takelius ir keliukus kuriais kažkada vaikščiojau. Neradau. Kas dar krito į akis tai tu krūmų metami juodi šešėliai duodantis labai didžiulį kontrasta. Ka galvoju idant nėra jokios sistemos o tiktai didžiulė betvarkė su dideliais šešėliais.

Liepa-Vaidui       2016-05-11 9:23

Sveiki,Vaidai. Ačiū,kad radote laiko man parašyti.//Sakykit,ar Jums gražu rožės? Man asmeniškai gražu.Ar ąžuolas -didingas medis? Man taip.Ar mėgstate obuolius? Aš tikrai mėgstu.//
Bet jei mūsų žemėje augtų vien rožės, ąžuolai ir nebūtų jokių kitokių vaisių - tik obuoliai, tai sutikit - būtų absoliučiai nuobodu.Kur suku?
Dievui patinka įvairovė Žemėje.Visame kame. Ir tai,kad mes turim skirtingai veikiančias makaules, skirtingus tikėjimus, gebėjimą tą patį dalyką suvokti, matyti ir priimti kitaip - visa tai Jo dėka.//
Beta turi teisę būti"naivia”,Letas turi teisę būti"neišmintingu”,Juozapas turi teisę “stovėti vietoje ir degraduoti”(beje,man kažkodėl norisi jam palaikyt kompaniją tokioje sudėtingoje situacijoje).Jie turi teisę gyventi savo gyvenimą ir nešti savo kryželį,kaip sakoma.Tas pats pasakytina ir apie Jus,Vaidai. Bet mūsų valioje yra tai,kad galime būti vieningi,nepaisant visų savo skirtybių. Yra toks Botičelio paveikslas,kuriame pagoniškos dievybės kartu su Angelais sveikina gimusį Kristų. Būkime išmintingi,atlaidūs ir draugiški-iškart atkris bėgalė mus kankinančių problemų.Ieškokim vienovės,įžvelkim savo skirtingumuose kokių nors privalumų. //
Štai Jūs, Vaidai,rašot,cituoju,-“pasaulis gali bandyti atrasti daug būdų vienytis<...>”. Man nepatiko tas parašymas . Vat,jei rašytumėt:“mes-aš(Vaidas),Beta,Tarabilda,Juozapas,Liepa ir kt. gali bandyti atrasti daug būdų vienytis<...>”, - tada būtų jau smagu.//Geros Jums dienos,Vaidai.smile

VaidasVDS       2016-05-11 8:15

Liepai,
ne taip mane supratote.
Aš pats pastebėjau Betos “naivumą” dėl balsavimo, kas geriau pasirodė po žinių radijo laidos. Panašus internetinis balsavimas buvo prieš praėjusius rinkimus, kur “sisteminiai” gerokai atsilikinėjo nuo “nesisteminių”. O realybėje vis tiek “sisteminiai” triuškinamai laimėjo.
“Sisteminiai” bet kokiu atveju laimės ir kitus, ir, greičiausiai, dar kitus rinkimus. Net, jei staiga iškiltų kokie nors “nesisteminiai”, tai dalis jų po kiek laiko vis tiek taptų sisteminiais…
Pasaulis gali bandyti atrasti daug būdų vienytis, ieškoti kažkokio neaiškaus gėrio, tačiau žmones galų gale suvienyti gali tik nedogmatinis dvasinis idealas - pats Dievas-Kūrėjas, tačiau žmonės susivienys tik tada, kada priešais Dievą neis nei autoritetas-religija, nei autoritetas-koks nors žmogus ar žmogiška asmenybė, šventikas ar “šventasis”. Tik tada, kada žmogus asmeniškai suvoks, kad prieš Dievą jo negali nei užstoti, nei užtarti nei kokia nors religija, nei koks nors religijos lyderis, o jam pačiam tenka visiška atsakomybė už savąją sielą, tik tada žmonės ir vienysis, ir kurs ne kažkokį, o dvasinį gėrį. Kol to nebus, šis pasaulis nesikeis. Bet tai ilgas, gana sunkus ir tik ganėtinai palaipsniui keičiamas kelias. Širdis prie širdies, žmogus prie žmogaus, siela prie sielos. Bet tik toks kelias yra vienintelis teisingas…
Meile nugalėti blogį visai nereiškia, kad reikia sėdėti, giliai dūsauti, medituoti, atsiskirti ir tada blogis išnyks. Ne, reikia eiti drąsiai į priekį, keisti žmones - gėdyti blogus žmones, skatinti moralius žmones tapti dvasingais. Moralė - tai toli gražu dar ne dvasingumas. Keli moralūs poelgiai dar ne kelias į sielos išgelbėjimą. Sielą gelbsti tik pasišventimas nedaryti jokio blogio - siekti dieviškumo ir tobulumo. Ir jei žmogus to nesirenka, ar tik iš dalies to siekia, tai jis tik apgaudinėja save ir naikina savo sielą. Lygiai taip pat žmogus naikina savo sielą, kada jis šiais laikais tiki, kad Dievas kažką gali prakeikinėti ar laiminti. Todėl man nepaprastai sunku suvokti, kaip toks intelektualus žmogus kaip Letas gali būti toks neišmintingas…
O Beta vis tik pamažu eina į priekį (gal ir darydama kažkokias klaidas), o štai Juozapas stovi vietoje ir netgi kažkuria prasme degraduoja…

Julius Puras       2016-05-10 23:30

Liepa jūs ne į tema. Ką noriu tuom pasakyti kad mes lietuvei neturime bendravimo kultūros. Pas mus visados viskas susiveda į asmeniškumus. Sistemai to tik ir tereikia. Neadekvačių asmeniškumus emociškai aptarinėti linkusiu kritiku.

Liepa       2016-05-10 21:19

Kolegos komentatoriai,nejau neatsibodo viens kitam kibt į atlapus? Iš kur tas noras peštis dėl neva skirtingų “pozicijų”?//Visi norim pokyčių, bet realiai juos įgyvendint turi kažkas kitas-“sisteminiai”, “nesisteminiai”, mes ,tarp kitko, tai čia nė prie ko,ar ne?//
Štai, Jūs, Vaidai, užstojat Betą.Gražu.Vyriška.Gerbtinas poelgis. Bet čia pat išrūšiuojat kolegas vyrus -į gerus, piktus,pažįstamus, pasikeitusius ir pan. Ar Jum nuo to,sakykit, geriau? Ieškokim bendrumų, o ne akcentuokim skirtybes.//Na, taip ,idealu būtų,kad gėriu nugalėtume blogį. Bet žemiška realybė yra tokia, kad priešą tenka nugalėti ne gėlėmis, o kulkomis(tai blogis),piktžoles tenka išnaikint naudojant chemikalus(tai blogis),ugnies stichijos pažabojimui tenka iškirst(tai blogis) ištisus hektarus miško.//
Tarabilda įtikinamai nupaišė būsimą “krachą”.Ačiū labai-taip liūdna,kad net linksma!//
Blogas blogas “J” stiliumi su užsidegimu toliau dalina patarimus, veiklos gaires, metodus ir idėjas.// Įsivaizduoju, kaip tai erzina portalo administratorių: idėjų ir norų daug, o juos įgyvendint norinčių nematyt.//
Ech, ir visi savotiškai esat teisūs.
P.S. Tarabildai. Tie, kurie emigravo, taigi patys pirmi išėjo “ten”, iš kur negrįžtama.Juk emigracijoj nekuriama kita Tėvynė, ten dirbama dėl maisto, daiktų, soc.patogumų, individo “a lia saviraiškos”.

Julius Puras       2016-05-10 13:30

Sisteminė žiniasklaida ir niekam nekyla tokios mintys kaip kodėl taip vadinami nesisteminiai neapsupa taip vadinamos dešinės ir kairės. Jie yra visos sistemos palikti už vartų. Tiesa pasakius tiesos.lt irgi yra sisteminė žiniasklaida tik su aliuzija į visapusiškuma. Nesisteminė žiniasklaida yra tik komentarai po straipsniais ir tai nevisi ir socialiniai tinklai. Tokie kaip feisbukas. Ir daugiau nieko. Visa kita pakinkyta sistemai. Kitas klausimas kaip kriminalinis šešėlinis nusikalstamas pasaulis aš kitaip tu kurie sukūrė tą sistemą pavadinti negaliu, valdo politikus ir kartu visą Lietuva? Mano akys vėl krypsta į sistemine žiniasklaida. Tai reiškiasi per žiniasklaida politikams yra nustatomos nuostatos kurių jie turi laikytis jaigu nori patekti į valdžia. Priešingu atveju politiko neįsileidžiama į Lietuvos politikos žaidimų aikštele. Kitaip tarent sistemai neitike politikai pastatomi už vartų.

blogasblogas       2016-05-10 11:53

Rimta Puro “mintis”? Kuo? Eiline šabloniška diagnoze “kaip viskas blogai”?
“Mias skiastam, tuoj mirsym”. Labai genialu, vyyyysiškai “originalu”. Daugiau niekur musyse tokių minčių neparegėsim.
Padėtis, mieli broliai kralikai yra tokia kokia yra. Tūkstantąjį kartą pasakius žodį “cukrus”,burnoje saldžiau nepasidarys.
O ką daryti kad pajudėtume iš mirtinos stagnacijos, pūrų galvelėse minčių tikriausiai negims.
Kai atrodo jog esi bejėgis pakeisti pasaulį, tuomet reikia pasikeisti pačiam.
Jeigu yra monopolis, reikia jį ardyti, o ne žliumbti.
Ar šis portalas gali griauti informacinį monopolį? Gali, tik jeigu pradės vykdyti deklaruojamą misiją - skatinti visuomenę tartis Lietuvai aktualiais klausimais.
Tam reikėtų kiek pakoreguoti pasenusį veiklos formatą ir neplaukti pasroviui.
Šiuo metu šis portalas iš esmės yra tapęs virtualia “Raudų siena”, t.y. vietele, kur atėjęs lankytojas gali pakankamai laisvai išsiverkti, parypuoti ir eilinį kartą pasakyti kaip bloga bloga gyventi musyse.
Redakcija gal ir norėtų, kad vyktų diskusija, piliečiai dėstytų iniciatyvias idėjas, pasiūlymus dėl padėties taisymo, tartųsi. Bet tai nevyksta.
Iš esmės portalas yra tie patys mini delfiai tik, kad čia netrukdoma kritikuoti valdžią. Viskas.
Kad būtų kokybiškai geriau, turiningiau reikalingas suvokimas kąir kaip darai ir turėti aiškius tikslus dėl ko.
Šiuo metu nėra jokios kryptingos veiklos kuri suteiktų čia besilankantiems kažkokį aiškesnį vektorių pilietinei iniciatyvai, nėra svertų galinčių paakinti tikslingam kryptingumui skaitytojus, t.y. piliečius, nes redakcija ir pati neturi aiškaus suvokimo ką daro dabar ir ką darys rytoj.
Ką aš daryčiau šioje baloje- pirma, perdaryčiau portalo vartotojo sąsają, pakeisčiau struktūrą taip, kad būtų matyti aiškus prioritetas esminiam tikslui - vystyti kokybišas diskusijas. Geriau apgalvočiau straipsnių “asortimento” politiką ir nekraučiau visko iš eilės kas pakliuvo po ranka. Daryčiau bent trijų informacinių lygių turinio rūšiavimą. Stambiu planu- Pagrindinė diskusija,  kiek mažesniu vizualiniu formatu pora-trejetas su savaitės diskusijos tema susijusių aktualijų, o visa kita ,ažos ikonytės. skaitytojų dėmesį reikia VAIRUOTI, o nenumesti visko į bendrą vinigreto krūvą kurioje esminai dalykai nuskęsta bendroje pliurpalynės tešloje. Jeigu reikia išlaikyti aukštą pagr. diskusijos voltažą, nereikia įkeldinėti abejotinos svarbos straipsnių kurie kaip koks spamas gali nukonkuruoti svarbiausią temą. Tokia, kaip tikrai svarbi pedofilijos bylos tema, lai geriau būna laikas nuo laiko pagvildenama sugrupuojant susikaupusią šviežią medžiagą, nei įkėlus eilinį straipsnelį apie bylos eigą visi ten ir suguža o pagr. diskusija lieka šešėlyje.
Kas iš to, kad po Garliavos bylos tema daug komentarų, jeigu jie tušti ir nieko neįtakojantys rypavimai ar trolių kliedesiai?
Žinau,kad po tokių pastabų vėl susilauksiu redakcijos nemalonės, bet argi aš kalbu nesąmones? Sakau elementariai teisingus dalykus.
Mielai pagirčiau, bet šiuo metu nėra už ką, nes portalo veikla iš esmės yra vegetacinė.  Man rūpi, todėl sakau tiesą ir nevynioju į vatą.
Esu įsitikinęs jog padėtį galima pataisyti ir čia sukurti stiprų piliečių traukos centrą kuris ne tik pramuštų informacinės blokados ledą, bet ir paakintų kurtis kitus naujus nesisteminius informacinės sklaidos kanalus.
Nes tik taip galima kažką pakeisti. Įsiklausant, girdint, kuriant.
Keičiantis.

Tarabilda       2016-05-10 8:58

Šįsyk Juliaus Puro mintis tikrai rimta ir verta apsvarstymo. Sisteminė žiniasklaida, tarnaujanti sistemai ir sisteminėms partijoms valdo informacijos srautus ir pagal užsakymą ir sistemos poreikius formuoja visuomenės sąmonę ir nuostatas tokias, kokių sistemai reikia. Jei tie 700 tūkst. išvykusių lietuvių prieš išvykdami būtų pamėginę pertvarkyti Lietuvos tikrovę į pritaikytą lietuviui čia gyventi, dirbti ir turiningai ilsėtis, gal matytume visai kitą vaizdą. Bet jie nepasivargino pakovoti. Išvažiavo tepasakę “eikit jūs visi na…” Ir teisingai pasakė. Ten mes ir einam.

šlangas       2016-05-10 6:47

neapsimetinėjame, tik užgniaužę kvēpavimą  laukiame juliuko puriškų aiškiaregysčių

Julius Puras       2016-05-9 22:51

Tai ar kas nors turite idėja apie tai kad sisteminės partijos egzistuoja tiktai sisteminės žiniasklaidos dėka? Ar ir toliau apsimetinėsite?

Komu nespitsa v noč gluchuju       2016-05-9 22:39

Ponai taburečių medžiotojai puteikistai, eikit miegot- jūsų traukinys nuvažiavo. Geriau užsiimkite vietas darbo biržoje, išmokite kokių nors amatų, nes daryti pinigus liežuviu galimybės nebebus. Atiaaaaaaa….

blogasblogas geramgeram       2016-05-9 22:28

Dėkui kad perspėjai gerasis žmogau- užsidėsiu šalmą.
Linkėjimai saulutėms-aduvančikams.
Fizkult-priviet!

Blogam Juozapui       2016-05-9 22:15

Parasei pirma sakini ir aisku.Kam ta pakodle?Kai atnesi chrizantemu v azbetoneli,geles LS moterys pamerks ,bet su vazoneliu gausi i savo plika makaule.Nusibodai.

blogasblogas       2016-05-9 21:38

Tarabildos išdėstytai reziumė praktiškai pritariu. Vis dėl to lieka neatsakyta ką daryti, kad šis apatiškas grimzdimas liūnan liautųsi, ką daryti, kad pradėtume kapstytis viršun. Na ir žinoma- kaip daryti. Bėda yra tame, jog Lietuvos gydymas susideda tik iš dviejų nepakliaujamai besitesiančių komponentų: ligonio vaitojimo ir diagnozių nustatinėjimo. Na, vaitojimas logoniui kaip ir priklauso pagal statusą, nors šiaip jau pacijentas dar turėtų be tysojimo paslikomis rodyti ir kažkokius ženklus, jog dar nenori į grabą.
O va su diagnozėmis tai jau problemėlė- ketvirtį amžiaus vien tik tas tedaroma.
Diagnozavimo biznis yra be pralošimo- gali pasirodyti protingu ir apsirūpinti auditorijos palankumu su vsdais iš to sekančiais ordinais bei regalijomis.
Bet svarbiausia neužsiimant praktinio gydymo veiksmais, einant laikui, ligonio būklė prastėja, negalavimai virsta patalogijomis ir… atsiranda dar daugiau erdvės terapiautams nustatinėti naujas diagnozes.
Tokiame fone suprantama, tiesiog tarpsta šarlatanai, šundaktariai ir šamanai-būrėjai plūduriuojantys liūno paviršiuje tiesiai prieš iki smakro įklimpusio logonio nosį, tipo valynckai, piteikiai ir kt. ir pan.
O skęstančiam tai ko- tik paduok šiaudą ar kitą durnių motinos įnagį. Nu tai aišku, kad jama. Nes pacientui skenduoliui iš jo dislokacijos vietos yra matomi/prieinami/suvokiami tik du gelbėjimosi būdai kurie yra po ranka- arba stvertis už šiknos arba giebti šiaudą. Griebia šiaudą. Nors su tuo šiaudu, kai netrukus paaiškėja , nėra ką per daug nuveikti. Nebet įsikišt šiknon.
Nenoriu daryti to ką pats kritikuoju, tad toliau gilyn į diagnozes neklimpsiu.
Tam turime daug specų, negaliu palikti jų be duonos.
Vansi taip: žinant priežastis kurios pacientui grasina įkapėmis, ką derėtų daryti? Raijk pasakyti- tamsta, dėl tavo išsigelbėjimo reikalingi tokie ir tokie tai dalykai. Ligai gydyti reikalingas kompleksinis priemonių planas, vaistų receptai ir režimo būtino kurio ligonis paisytų nustatymas. Dar reikalingos higienos reikalavimų sąlygos, tam kad sveikimo aplinka sąlygotų sveikimo procesą teigiamai ir kad pakeliui nebekibtų kitos chvarabos.
Ar kas nors iš ne šarlatanų yra įgarsinęs panašius dalykus? Dar neteko girdėti.
Tikrų, afekvačių situacijai receptų ir gudymo planų per ketvirtį amžiaus taip ir nepasirodė akiratyje.
Šališkų, partiniai angažuotų, komerciškai suinteresuotų rinkiminių šundaktarysčių buvo apstu, bet tai nieko bendro su hipokrato priesaika neturi.
O ir visos iškilmingos priesaikos lig šiol buvo tik Priesaikos išniekinimai.
Tai va, o kadangi plano ir receptų ką ir kaip gudyti nėra, tai apie vaistus bei gydymą kalbėti net neverta. Vežimas pirma arklio nevažiuoja.
Vienžo, nabašnyko grabą teks nešti ant pečių.
Na o kokie receptai, koks gydymo kursas, matut šiame komentare netilps. Todėl jeigu norite, galiu parašyti tęsinį.
Įkyrauti besisiūlydamas nenoriu, tad jeigu neįdomu, kai ateis laikas, vazonėlį su chrizantemomis atnešiu.

 

Julius Puras       2016-05-9 21:06

Ne ne ne ne ne Tarabilda. Jūs pučiate migla į akis. Jūs nenorite aptarti sisteminės žiniasklaidos. Bijote?

Tarabilda       2016-05-9 20:12

Klausimas, kaip už vartų? Būna tokie už vartų, kurie padavinėja kamuolius tiems, kurie lošia aikštėje. Gali būtui ir barbarai už apsiausto miesto vartų. Mūsiškiai “nesisteminiai” man panašesni į pirmuosius, nes nei stengiasi sistemą apsiausti, nei jos kertinius akmenis klibinti. Duok jiems 10 vietų Seime ir 1 vietą Europarlamente, ir mūsų “nesisteminiai” bus ramūs iki visų kadencijų galo, o valstybėj tyku kaip tuščioj bažnyčioj. Nei Radžvilas, nei Kuolys, nei Puteikis jokios grėsmės sistemai nekelia, ir tai matydama sistema vargu ar mielaširdingai apgraužtą kaulelį jiems numes. Valdžia puikiai supranta, kad pastarieji tik imituoja veiklą, blefuoja neva yra partijos ir turi palaikymą bei raumenis. Sistema juokias į kumštį, matydama piaru ir sms žinutėmis daromą vargšiukų “politiką”. Jokios bangos, apie kurią čia kalbėjo D. Kuolys niekas net memėgino kelti. O progų buvo daugiau nei pakankama.
Dabar, prasidėjus rinkimams, net į genialiausias iniciatyvas žmonės nebežiūrės rimtai bent pusmetį. O po rinkimų pamatysim ir visišką valstybės krachą. Ir atsakomybę dėl to prisiimti turėtų būtent šie mūsų “nesisteminiai”, kurie situacijos grėsmingumą suprato, bet nedarė praktiškai nieko, kad ji pradėtų byrėti.

Julius Puras       2016-05-9 19:10

“Nesisteminiai“ už vartų” ir taip ir taip galvoju idant klausimas nukreipeitis akis nuo sisteminės žiniasklaidos. Sisteminės partijos kaip ir sisteminiai politikai negali būti be sisteminės žiniasklaidos. Ir tas pasakimas už vartų reikia suprasti už sisteminės žiniasklaidos vartų. Kalbant apie tiesos.lt tai jas jau galima priskirti tai sisteminiai žiniasklaidai.

Julius Puras       2016-05-9 17:34

Kas galėjo sukurti tokią politine sistema kurioje blogos ir niekam tikusios partijos dominuos? Ir visuomenė bus pastatyta į padėti kurioje nėra pasirinkimo. Kas sukūrė tą taip vadinamą sistema? Ir kas man ateina į galvą tai tie korifėjai yra kriminaliai nusikaltėliai iš pagrindinio elitinio nusikaltėlių pasaulio.

Jonis       2016-05-9 15:04

Patys sukiršinote opoziciją. Grupelė “draugų” padarė pareiškimą , kad Puteikis nesilaiko “vienintelės teisigos ” grupės draugų politikos( krypties, direktyvos ar panašiai) . Ta “grupė draugų” man iš atminties išdilo, atsimenu, kad prie jų buvo prisišliejęs ir gana teisingas ( ir manau, padorus) vaikinukas Dočys-Jakimavičius… Kitiems gi kaip suprantu pavydas sujaukė protą: “Kodėl Puteikis o ne “AŠ”?; kuo jis geresnis?; “AŠ” juk nusipelnijau kur kas daugiau dėmesio negu Puteikis…; Mes jam PROGRAMĄ RAŠĖME (keistas pareiškimas, netgi Kuolys tai atkartoja, čia ...; Kyla paprastas klausimėlis: Kokia yra PROGRAMOS paskirtis? Mielieji , NEPAKLYSKIME TARP keletos PUŠŲ, mūsų nėra tiek daug, kad ... Tfu tau ir viskas…

Kalafijorų politikams       2016-05-9 13:54

Kai visuomenėje nėra politinių jėgų, kurios į pirmą vietą kelia valstybės, tautos bei piliečių bendruomenės, kaip visumos, reikalų, dominuoja politikai, kurie meškerioja privačių bei grupinių interesų drumstame vandenyje ir laimi tie, kurių jaukas labiau kvepia pinigais.
Reikia įsisąmoninti, kad didelėje minioje kiekvienai nuomonei ar interesui visada atsiras kita (-as), jiems priešingi ir jų atstojamoji lygi nuliui. Tokioje sistemoje laimi ne viešas interesas, ne pasikeitimas argumentais, bet tie, kurių aritmetinėje daugumoje yra bent vienu privačiu balsu daugiau.
Ar tas lemtingas privatus balsas gali atstovauti viešą interesą ir jį ginti?
Tai mūsų rinkimų sistemos bei Seimo reglamento sisteminis trūkumas - balsavimas baigiasi taip, kaip užkulisiuose susitarė klanai ar frakcijų atstovai, kiti tik mechaniškai be diskusijų nubalsuoja arba susilaiko, neina į rinkimus.
“Vilniaus forumas” ir “Lietuvos sąrašas”, kiekvienas savaip, bando visuomenę įtraukti į diskusiją, kad būtų keliami karštieji klausimai ir diskusijos metu pati visuomenė giliau pradėtų suprasti esamų problemų esmę, o Puteikis nuosekliai ieško valstybės paraštėse tų, kurie turi ką sąžiningai pasakyti bet nedrįsta ar dar nemoka tam suteikti politinio veikimo formą, kad ir jų balsai tokioje diskusijoje būtų girdimi. Signataras Vaišvila vienumoje kalba tiems, kurie dar neprarado ar nepardavė savo atminties ir elementarios sąžinės.
Sustyguotai partinių gaujų sistemai tai kelia mirtiną pavojų, todėl jie ieško būdų, kaip keisti ir keistis nieko nekeičiant iš esmės.
Visą atkurtos Nepriklausomybės laikotarpį didinama socialinė atskirtis, o pati valstybė praskolinama, ES paramą, už kurią ateityje reikės atidirbti mums visiems, išsidalina galingieji. Juk jie galingi tik todėl, kad iš kitaip išgyventi negalinčių laisvų žmonių daro kumečius, vadinamus “darbo jėga”, jiems nesumoka tiek kiek už tokį darbą rinkoje moka kitose valstybėse, o jų sukurtus produktus jiems patiems parduoda su dvigubu ir daugiau antkainiu. Dirbančiuosius apiplėšia du kartus, lyginant su laisva rinka, o biurokratai didžiausią mokesčių dalį į biudžetą surenka tik iš jų, nes nedarbinės pajamos praktiškai neapmokestinamos, o juk dar ketvirtis visų pajamų šešėlyje!
Negali būti dviejų rinkų - prekių ir darbo rinkos! Laisva rinka yra viena - ir darbui ir jo vaisiams - prekėms, tik tada rinka yra laisva ir nėra oligopolinio centro.
Kol kas kalafiorų bei sisteminiai politikai bei verslo atstovai kiekvienas kalba apie jiems rūpimas rinkos dalis, bet niekas nemoka ir nenori nagrinėti visos valstybės politinės bei ūkinės sistemos iš esmės (holistiškai).
Kvalifikuoti pavienių mokslininkų balsai paskęsta purvasklaidos, patyčių bei rietenų triukšme. Kol kiekvienas nepradėsime rūpintis ne tik asmeniniais bet ir bendrais klausimais, aktyviai nedalyvausime politiniame gyvenime, plauksime pasroviui, tol Lietuva bus okupuota lietuviškai kalbančios biurokratinės partokratinės oligopolijos.
Kalafiorų, komitetų, merų ar jėgos struktūrų atstovų santalka su stambiais žemvaldžiais bei kitokie grupiniai judesiai yra tik pirmas žingsnis į problemą - vienos grupės siekia nušalinti kitas, o visuomenė ir kiekvienas pralaimime.
Nuo grupinių interesų laikas pereiti prie tautos bei valstybės esminių klausimų, nes nuo jų priklauso visų ateitis ir kiekvieno piliečio reikalai.
Kol to nebus, tol po rinkimų šauksime: “Drakonas mirė! - Tegyvuoja Drakonas!”
Vis dažniau girdime nekantrų klausimą: “Ar dal ilgai reiks laukti permainų į gerą?”
Mokytojas savo mokiniu į šį klausimą atsakė labai trumpai: “Jei lauksi - tai reiks laukti ilgai!”
Kad kas nors keistųsi reikia keisti ir, pirmiausiai, savo įpročius bei mąstymą.

VaidasVDS       2016-05-9 8:03

Ne į temą.
Apie istoriją.
Jau gana seniai pažįstame (virtualiai) vienas kitą: Juozapas (blogas, blogas), Beta, Povilas, aš, kiti neprisistatantys.
Kažkada buvome nelabai vienodi, bet bent jau vieningi.
Dabar neliko ir vienybės. Kas sau.
Bent man ranka nekyla ką nors rašyti ant Betos.
Priminsiu, ką rašiau ir anksčiau. Bloga sistema sugraužia pati save iš vidaus. Tereikia laukti. Gal lauksime iki Grybauskaitės tarpuvaldžio pabaigos, gal dar ilgiau (niekas nepasikeičia labai greitai), o gal lauksime, kol gelbėtojiška “mana” ateis iš kurio nors užsienio.
Niką, Juozapai, pasikeitei tik vienas. Draugus naujus susiradai, net ir tikėjimą pasikeitei. Bet iš esmės nepasikeitei, likai toks pat piktas, kaip ir anksčiau, bet gana taiklus esme. Nesuvokei tik vieno, kad žmogus turi vystyti kultūrą, iš pradžių vidinę, o po to dvasinę. Blogį nugalėti gėriu - yra aukščiausias dvasinis idealas. Bandyti blogį nugalėti blogiu yra visiškai beviltiškas reikalas - nauji drakonai tam tiesiog yra užprogramuoti. Krikščionybė dėl to ir pralaimi šiandien, nes nusisuko nuo Jėzaus mokymų, o Leto beviltiškas šauksmas liks tik šauksmu tyruose.
Dabartinė žmonija dar niekada negyveno pagal dvasinius dėsnius - pirmiau Dievas, o po to žmogus. Po bet kokio apreiškimo žmonijai, žmogus labai greitai pasitaiso savo šventraščius ir pareiškia - pirmiau mūsų žodis (kurį jie pavadina Dievo žodžiu), o tik po to Dievas pagal mūsų žodį. Taip ir sukasi šita užburta karuselė, naikinanti žmonių sielas.
Kažkada sakiau - pataisykime dvasinius dalykus, o pasaulis (arba valstybė) pats pasitaisys. Tik niekas to nenori. Niekas. Na ką gi, lauksime geresnių laikų...

to 16:30 / 19:01       2016-05-7 19:21

Vieną klaidą darote ir jūs - drakoną suvokiate kaip išorinį blogį.
Ne, jis gyvena širdyje ir susikauti reik visų pirma su savo drakonu…
Betos atvejis - pavyzdinis. Ir nėra ko stebėtis, kad liko tik pagieža, jos manymu - sąmojinga

Demagogei       2016-05-7 19:01

Nuomonė ir propaganda yra skirtingi dalykai.

16:13 Betai       2016-05-7 19:01

miela ponia Beta,
jūs didžiai painiojatės - ir vertindama mano emocijas, ir motyvus.
Man LS fenomenas įdomus tuo, kad leidžia pamatyti, kaip vadinamieji “nesisteminiai” virsta sisteminiais, t.y. kaip tampama drakonais dar net nesusikovus su drakonu. Iš čia kyla liūdesys ir nusivylimas - jokio džiaugsmo nejaučiu.
Kadangi pažįstu keletą LS žmonių, matau, kad kai kurie tuo virusu užsikrėtė patys, savo noru. Jūs teisi - tai liga, tačiau man ji “rūpi” tik tiek, kiek užkrečiama.
Skirtingai ne jums, imitacinė politinė veikla man susižavėjimo nekelia, atvirkščiai.
Politinės sistemos krizė (partijų - taip pat) ir kyla dėl to, kad nėra tinkamo atstovavimo ir grįžtamojo ryšio tarp atstovų ir atstovaujamųjų.
Jei aš neklystu, būtent tokia ir yra diskusijos tema, skirtingai nei jūs, apie asmenis aš nieko nerašiau, kas yra kas ir kokie jų “nuopelnai”, jie ir patys tai gerai žino.

Beta to 18:31        2016-05-7 18:48

Dovanok tamsta. Tik aš maniau atsiliepti į temą: “Diskusija: „Nesisteminiai“ už vartų?” neuždrausta niekam. Lyg tai demokratais save vadinate? Lyg tai portalas viešas? Lyg tai įspėjimų jog kitokia nuomonė nei autoriaus išsakyta pozicija jokių nėra?
Matyt mano stipriai apsirikta.
Dar kartą atsiprašau.

Beta dar to 16:13        2016-05-7 18:40

Kaip LS sekasi taip, bet nepaisant tamstų pastangų partija gyva, užregistruota TM, Darius Kuolys dalyvauja ŽR diskusijose ir jas užtikrintai laimi. Kai tik bus įmanoma dalyvauti LRT diskusijose manau LS nesunkiai laimės ir ten.
O kaip tamstoms sekasi kurti tą  horizontalųjį pasipriešinimą? Prisimenu, žadėjote kurti pogrindines viena nuo kitų nepriklausomas kuopeles (ląsteles, ar kažką tokio), apšviesti mases (“masės” tai jūsų ir Lenino terminas), išvesti jas į visuotinį pasipriešinimą, o jau tada tai bus!
Tai kaip, daug jau tų kuopelių yra? Kada ateis tas tada? Dar ilgai laukti, ar jau dabar pasidžiovinti duonos? Nes kaip suprantu, ko jau ko, bet Lietuvos Sąrašą ir Puteikį palaikiusių nepasigailėsite. smile

Betai       2016-05-7 18:31

Viskas labai paprasta: viską reikia daryti tinkamoje vietoje.
LS turi savo, labai populiarų tinklalapį. Ten ponia galite dalintis su savo numylėtiniais ir bėdomis ir džiaugsmais bei planuoti büsimą triumfą rinkimuose. O kai su savo kumyrų piaru atlendate ten kur niekas nelaukia , ko gi stebėtis jog kas nors numina nuospaudą.

Betai       2016-05-7 18:26

graudu skaityti tokį vaikišką “atsikirtimą” -jokios analizės, tik pagieža ir tulžies spjaudymas. O kažkada atrodėte visai protinga komentatorė

Beta > 16:13       2016-05-7 17:55

Bet už tai tamstai kiek malonumo suteikė tas dėl kvorumo neįvykęs LS Vilniaus skyriaus susirinkimas. Tiesiog spirgi iš džiaugsmo!
- Oi, kaip smagu! Kaimyno troba dega! 
Vieno nesuprantu, ko taip sirgti svetimom ligom? Jei pagal tamstą tai miręs darinys- pamiršk ir baigtas kriukis.
Bet gal ne čia esmė? Jei taip tamsta seki kiekvieną jų krustelėjimą ar tik ne pavydas vieną vietą rėžia, kad ir be tamstos LS nesugriuvo, o gyvuoja ir net dalyvaus rinkimuose?

Apie 16:19       2016-05-7 17:08

Ajajajajai, kokia gėda. Jau ir taip tie eLeSai švakai atrodė, bet parodyti detaliau visai matosi sušvinkę. Fu.

taip, komentuoti lengviausia       2016-05-7 16:19

ypač jei yra galimybė tai daryti anonimiškai - tokių “kovotojų” dauguma.
O atstovėti principus ir pabandyti pačiam pagal juos gyventi ir parodyti, kad taip gyventi “apsimoka”, t.y. prasminga, ryžtasi vienetai

Betai ir kitiems       2016-05-7 16:13

Čia Beta džiaugėsi, kad Lietuvos sąrašas surinko du tūkstančius narių, tarsi pati nežinotų, kaip jie buvo renkami - susirašė giminės ir draugai.
Ir ką šiandien galima skaityti LS portale? kad Vilniaus skyrius šaukia pakartotinį susirinkimą, mat pirmajame pritrūko kvorumo priimti sprendimą, kas jiems (kokiam tūkstančiui su viršum?) atstovaus suvažiavime, kuris tvirtins dalyvavimo Seimo rinkimuose planus - eiti į koalicijas ar ne, sudaryti sąrašą ir, žinoma, vedlius.

Taigi pagal “demokratijos” taisykles, kiek į pakartotinį susirinks, tiek ir nuspręs, kuriam skaičiui “rutuliukų” (čia toks kodinis LS pavadinimas) atstovaus “kryžiukai” (taip pat kodinis pavadinimas - šie LS nariai tą gerai žino) - grupelė aktyvistų, kurie visų pirma turi būti “lojalūs” (kitokių nebeliko).
Toji saujelė ir patvirtins neva kandidatus į suvažiavimą, šie patvirtins kitus “atstovus” - kandidatus į Seimą (įdomu, ar kas nors paklaus, kas ir kodėl būtent šitus parinko?) - ir visaip mums juos girs (kūrybiškumo dar kurį laiką tikrai nepristigs), kad tik mes patikėtume, kaip ... teisingai/demokratiškai jie mums atstovaus, jei tik mes juos išrinksime.
Štai ir visa atstovavimo ir kalbėjimo apie stiprią komandą bei atsakomybę savo atstovaujamiesiems farso esmė.

kolegoms komentatoriams       2016-05-7 11:38

Vyrai,esat tipiški lietuvaičiai - giedat raudas net nerepetavę.Gražiai giedat- sutartinių raudų koncertas tiesiog.
Daugiau -nereiškia geriau.Kai mūsų liks milijonas, o gal tik pusė milijono,tada,greičiausiai,atsiras poreikis vienytis, broliautis,tada padėsim į lentynas savo ambicijas,skirtybes ir kitokias individualybes.

Povilas       2016-05-7 9:02

Sisteminiai + nesisteminiai = SISTEMA.
Netgi tie atsiskyrėliai žvirbliai, kurie savo dūšioj jaučiasi nesisteminiais “iki grabo lentos”, yra SISTEMOS dalis. Nes SISTEMĄ tik puošia tokie pavieniai nepavojingi šou elementai.
Malonu skaityti ką rašo kolegos: blogasblogas, Tarabilda, VaidasVDS ir kt…
Tik man atrodo, jog savo šalies mes jau praktiškai neturim. Ją turi kiti. Ir valdo per SISTEMĄ.
Jau pavėlavom, praleidom laiką, kai galėjom čiupti valdžią už intymių bei neintymių vietų ir griežtai laikyti. Dabar pačiupo ir laiko kiti. Ne mes.
Buvo brežnevizmo laikais tokia santvarkos fazė - “zastoj” vadinosi.
Tai pas mus dabar kažkas panašaus. Ir rinkimai bus tokie patys kaip tada.
Na, bet anąkart “zastoj” baigėsi. Norėtųsi, kad ir dabar taip atsitiktų.
Kaip sako viena pažįstamas: “viskas beviltiška, bet ne visai”.
Žiū... tas kalafiorinis berniukas - netyčia žaisdamas su degtukais vos nesukėlė tikro gaisro. Net pats išsigando…
Tai tik patvirtina, jog ir šlapios malkos gali įsidegti.

blogasblogas       2016-05-7 8:27

Dabar kiek rimčiau:
Atsakydamas į Tarabildos neviltim persunktas despetacijas, turiu pažymėti, jog didelēms emocijoms pagrindo nėra. Juk iš esmės esama visuomeninė politinė padėtis yra nepakitusi. Ta pati pelkė kaip ir tarkim, prieš porą metų. Keleyas dekoracijų scenoje pakeistos kitomis faneromis ir vietoje vienų klounų, manieže šoka kiti. Bet vėpsanti publika tai ta pati!
Publikos elgesys, lūkesçiai ir poreikiai bei įpročiai liko nepakitę.
Todėl jeigu spektaklio siužete vietoje žvakučių deginimo ir giesmių giedojimo, jeigu vietoje peticijų rašymo ar “teisingų” partijų kūrimo bus parodytas viešas autodafė, publikos reakcija bus trafartinė- paplos ir toliau ěs popkornus bei bulvytes fry. Situacija yra betoniniai tvirtai monolitinė- atskirų kamikadzių daužymai kaktomis į betoną rezultato tikrai neduos.
Nes situacija nors panaßi į brežnevinį sovietmetį, tačiau yra eilė faktorių kurie situaciją keičia kokybiškai iš esmės. Nesiplečiant pakanka paminėti tai, jog dabar mes nebeturime tokio laiko ir tautos kaip kiekio rezervo kaip tada.
Mūsų žymiai mažiau, o laikas greitesnis už mūsų pastangas išlikti.
Taip pat dabar gyvename vidinės okupacijos, t.y. nacionalinį pavidalą turinčios chuntos režimo sąlygomis, o ruūsai puola tik per žinias.
Be abejo, ruūsai kažkada sugrįš, bet tikriausiai ne su tankais. Užimti tuščią teritoriją tankų neprireiks.
Tai va, esmė tame, jog per paskutinius keletą metų taip ir nepavyko bent kiek ryškiau pasistūmėti keičiant informacinio lauko kokybę visuomenės švietimo naudai.
Atvirkščiai, naujų laisvų informacinių kanalų lasvo Tiesos žodžio sklaidai nesukurta, o buvusių kiekis sumažėjo iki visiško mizerio. Jokia logiškai būtina nepriklausomų medijų konsolidacija nevyksta ir nepanašu jog vyks artimiausiu metu.
Intelektualai kurie suvokia esamos Sistemos prigimtį bei pražūtingumą yra neįgalús bendradarbiauti nes negali perlipti per asmeniškumų ambicijas.
Taigi publika palikta pati sau ir joks visuomenės politinis ugdymas nevyksta, nevyksta joks dialogas ir nėra jokių judesių skatinančių konstruktyvų dialogą visuomenėje.
Yra tik stichiški pasispardymai tipo, nu davai kažką padarom. Bet tokie aklų viščiukų pasispardymai nedaro ir tikrai nedarys pagados.
Inercija, impotencija, idėjų badas “inteligentijos” tarpe bei glitus tamsumas ir poxujizmas publikos masėse plius sklandus Sistemos ratelių sukimasis- štai jums ir realybė.
Tokiai realybei keisti reikia keleto dalykų- idėjų, efektyvaus organizavimo, talentingų komunikatorių ir informacijos sklaidos užtikrinimo.
Tik tuomet kai šie faktoriai pradės daryti įtaką masių mastymo kokybei, tik tuomet rasis sąlygos vykdomų akcijų poveikiui ir situacijos virsmui į gera.
Netinka?
Norisi kad kuo greičiau? Sorry, ale greitai tik katės veisiasi.

Pikasas to"blogasblogas"       2016-05-6 21:29

Jūs labai laisvai mintis vyniojate. Ir humoro turite…Jei išmestumėt kai kuriuos žodelius, tai galėtumėte gal ir pačiam A.Užkalniui “kruopų duoti”.

Jamam       2016-05-6 21:25

Jei Pikasiaus paklodės pigiau už kalafiorus,jamam neabejodami.

blogasblogas       2016-05-6 20:22

Proveržis! Per dvi dienas cieli 11 komentarų. Nėr kada ir įsiterpt.; )
Vienu žodžiu gerai, vansi publika domisi. Getas moderavimas daro stebuklus.
Džiugu, kad pagaliau sulaukėme ir tikros žvaigždės- pikasiaus.
Nu, dabar tai jau turěsim paklodžių! Paklodės atpigZ. Ypač RETRO.
O tai isterikuoja liaudis dėl pabrangusių kalafiorų. Berazumiai.
Va, ateis dar raigerdas ir nemokamai padalins rabarbarų. Bus vitaminų.
///
Taigi, žūrim ką turim - o turim e-eeeee.
Nieko naujo neturim. Bet užtat vis dar turim Romantikos.
Ir tikėjimo Šv. Konstititiuttutitytitutija. Kol galim romantiškai pakentėti už  tititiu…, tfu, na užtą, tą pačią K kur jau seniai guli grabe ir nesikelia, tol lieka Viltis jog durniai neliks našlaičiais.
Vat, rašau dabar ir staiga, žinot, net kvapą užgniaužė- jobštvaju, o jeigu aš kvėpuoju nesankcionuotai?! Blin, be Valdžios leidimo! Kas bus? O jeigu dėl savo tinginystės ar žioplumo pražiopsojau kokį svarbiai būtinai visuotinai privalomą Ukazä?! A? Kas bus jeigu nedeklaravau kiek per metus įkvėpiau deguonies, o kiek cė o2 iškvėpiau? Taigi gal aš jau kabau ant plauko ir gal nebaigus rašyti šio komentaro į mano duris jau pasibels wckauskienē ir 240 šarvuotų skvernelių.
SssssiaUūūūbas!
Tai čia dar menkniekis- giliau pakapsčius tikėtina paaiškėtû jog aš dar ir recidyvistas vykdantis kitą aibę nesankcionuotų veikų. Pavyzdžiui, neturėdamas Taršos limito licenzijų, nesankcionuotai bezdu, myžu irr-r-r ... šiku!
Ir kur, ir ANT KO?!
Ir čia kompetetingi organai iš karto vienareikšmiškai nustatys -
pilieti, blogas, blogas pilieti B.B., tamsta bezdate, myžate ir šikate ant Lietuvos! Teip, teip,blogas blogas pilieti- ant Lietuvos ir visų brangiųlietuvosžmonių išrinktos Tarybų Valdžios.
Todėl pilieti B.B., tamsta esate tikras bibisy ir todėl turėsite eiti su mumis atsiimti priklausančių sankcijų už nesankcionuotus veiksmus. Taškas.#
Man blga net pagalvoti, jog už mano individulią narsią nesankcionuotą didvyriškai disidentišką ir pasiaukojančią veiklą- man niekas ačiū nepasakys.
Ar kada ant Lietuvos buvo tradicija už gerą geru atsilyginti? Nu, aišku kad ne! Visi bus protingi ir kalbės be užuojautos- blogas buvo tas BB, nu tai ir durnas. O jeigu durnas tai tikrai blogas. Labai blogas. Tokio tikrai negaila.
Dabar vat ir misliju, kas bus kai keletas gerb. Tarabildos įkvėptų pasiaukoti piliečių ryšis aikštėje daryti nesankcionuotus veiksmus, t.y. stověs aikštėje be Valdžios leidimo, kvėpuos be Valdžios leidimo, tylės prieš Valdžią ir nesankcionuotai gadins brangZtantį Lietuvos orą, a ? O jeigu tie nesankcionuoti, tie neraliuoti bezdėtojai dar ir nesankcionuoto turinio plakatus laikys? O jeigu skleis nesankcionuoto turinio balsus? Kas tada bus!?
A?!
E-e-eeeee,...
Ėgi nieko. Beveik. Na, nesankcionuotû veiksmų vykdytojai, suprantama susilauks sankcijų. Atsitiktiniai praeiviai nekreips dėmesio, nes dėmesio kreipimas turi būti tik sankcionuotas.
BBC pilėnû akcijos nenufilmuos, nes bus užimti filmo apie Geležinę Matrioßką filmavimu, o delfiai ir elenką nefilmuos todėl kad vis tiek negalėtų parodyti, nes kitaip gali sulaukti sankcijų ir kitokių nesmagių dalykų.
Taigi apie didvyrišką Aktą tikriausiai Tauta sužinotų tik atėję paskaityti čia.
11 tautiečių per dieną ir po keleto šimtų tūkstančių metų apie nesankcionuoto Akto signatarus-kankinius jau žinotų visa Lietuva.
O tada įvyktų žaibiška revoliucija kuri pagaliau nuverstų tūkstantmetinį LSSR Reichą!
Broliai ir seserys- po šimto tūkst. metų mes gyvensim geriau.
Mums tik reikia, dar kiek mažumėlę pakentėti.
O kol kas, dėl visa ko, tsssss…ša, dėl visa ko geriau nekvėpuokim.
Kad neužsitrauktumėme sankcijų už nesankcionuotus veiksmus.
Tsssstyyyylos, nepabudinkim Drakono.
Miegokim ir bezdėkim tik po anklode.
Kelsimės tik kai pabusime!
.
P.S.:
Nesankcionuotas klausimas-
Kodėl mes Laisvės prašome,
Argi LAISVI taip elgiasi?

 

Pikasas       2016-05-6 20:07

Visi, kurie dalyvauja politinėje veikloje yra tam tikroje politinėje terpėje, kurią galima pavadinti ir sistema. Naujai besikuriantys politiniai dariniai dažnai bando vaidinti, kad jie kažkokie išskirtiniai, t.y “antisisteminiai” Taip būna iki tol, kol jie prasiveržia į valdžią. Kai joje “apšyla” apie antisistemiškumą nebekalba. Po Nepriklausomybės atkūrimo ir vėliau matėme įvairių politinių darinių, kurių vaidyba buvo pakankamai atskleista. Tada paryškėdavo jų priklausomumas. Kartais buvo galima įtarti, kad jos šaknys netgi ne Lietuvoje. Tad dar kartą noriu atkreipti dėmesį į komentatoriaus Vlad Mazelis frazę: “Kova prieš sistemą inspiruojama iš Rusijos, kur suvokiama, kad priešinė alternatyva sistemai yra chaosas…”. Tenka pastebėti nemažai pastangų bandant apskritai paniekinti politinių partijų sistemą. Tokia buvo visiškai sunaikinta sovietiniais metais. Ir dabar Rusijoje po šiokios tokios atgaivos išlieka jos tik nykūs likučiai. Kremliaus dabartinei politikai tai labai tinka.

> Romas Tomui        2016-05-6 19:22

Kadaise buvo politika dėl dorovinių idėjų, kurios tikrai būdavo suderinamos su žmogiškumu (įskaitant netgi komunizmą ir nacionalizmą), tačiau būdavo nežmoniškas tik jų įgyvendinimo kelias - per žiaurią prievartą pagal posakį: “teisingas tikslas pateisina bet kokias priemones”. Manau, jog tikroji dora politika buvo V.Europoje, tik pasibaigus antrąjam pasauliniui karui iki seksualinės revoliucijos pradžios, kai dorovines idėjas buvo bandoma įgyvendinti demokratiniu būdu.
Beidėjiškumas, t.y. dvasinių vertybių neturėjimas (dvasinė tuštuma), vedantis žmogų į įvairias nesveikas ydas, įskaitant ir į kriminalinius nusikaltimus yra antižmogiškumas, o “politika” be dorovinių idėjų yra tik nuoseklus kelias į visuotiną chaosą.

Pikasas       2016-05-6 17:49

Šalia esantys “Vlad Mazelis II” komentarai taiklesni negu pats rašinys ir jame išsakytos besiblaškančios mintys…

Romas Tomui       2016-05-6 16:42

Tu teisus, anksčiau buvo puiku.Man labai patiko morali ir kilni Brežnevo, Andropovo politika. Jei žiūrėti dar anksčiau, tai tada buvo dar geriau - Stalino, Hitlerio politika pasižymėjo aukščiausia morale. Be man arčiausiai pre širdie viduramžių Inkvizicija ir dar ankstesnė - barbarizmo politika. Kuo labiau žvelgiame yra vis abkstesnę praeitį, tuo ryškiau šviečia politikų priimtos dorovė sidėjos. Dabartį lyginant su tais didžios dorovės laikais praeityje, dabar yra šlamštas.

Tomas       2016-05-5 21:02

Anksčiau politika kildavo iš idėjų, skirtų visuomenės dorovei pakelti. Dabartiniais laikais tokių idėjų nėra ir politika tapo tik gudrių žmonių (vadinamų ir toliau “politikais”) priemone asmeniniam praturtėjimui.

Tomas       2016-05-5 20:59

Anksčiau politika kildavo iš idėjos, skirtos visuomenės dodovei pakelti. Dabartiniais laikais viso to nėra ir politika tapo tik gudrių žmonių (vadinamų ir toliau “politikais”) priemone asmeniniam praturtėjimui.

Liepa       2016-05-5 17:02

Įdomūs ir kaip niekad argumentuoti komentarai. “Pavydžiu” tiems,kurie geba LT padangėj atskirti dešiniuosius nuo kairiųjų,liberalus nuo valstiečių ir pan.Man to padaryti jau nebepavyksta:politikieriai labai gražiai susilieja į vieną nedalomą Naudos Sau Darinį.// Lietuviai būna protingi,našūs,reikalingi tik vieną akimirką- kai padeda kryžiuką rinkiminėj celėj už naująjį drakoniuką-pažaduką.//
Tarabildai.Konstitucija galioja kiekvienam skirtingai: pagal turtinę, partinę, socialinę,visuomeninę padėtį.//
Sutinku,kad valdžią reikia laikyt už tam tikrų vietų.Ponai valdžiūnai tikrai turi plačias ir nepasotinamas gerkles.Bet ar jie turi kai ką žemiau-labai abejoju,-musėt nunyko.Taukuose ištirpo ir stuburai: su visais diskais,išvaržom bei susikaupusiomis"druskomis”. Nes taip meistriškai lankstytis,keist pažiūras,šeimininkus, gali sugebėti tik bestuburiai padarėliai.//
Kol mūsų protai ir vienybė bus “už vartų”,tol šitas absurdas nesibaigs.//

Trumpai ir aiškiai       2016-05-5 15:59

Dešiniosios partijos dvasines (kultūrines) vertybes iškelia aukščiau materialinių vertybių, o kairiosios partijos iškelia tik materialines vertybes, nuvertindamos dvasines (kultūrines) vertybes. Vadinasi, visos šiandieninės Lietuvos partijos, išskyrus Tautininkų sąjungą, yra grynai kairiosios partijos.

nano nuomone       2016-05-5 11:14

Puteikis ir trauke i valdzia lietuvossarasa.gal visiems nesisteminens jegos susivienyti i eiti kattu.bet ne kiekvienas nori buti pirmu numetiu.ar jie tik apsimeta.kad nori permainu.nes dabar beveik nieks is ju i seima nepapuls.o gaila

Nešvanku, kaip mėgsta sakyti p. Kuolys,       2016-05-5 10:02

yra kas kita.
Kas per fruktas yra Puteikis, Kuolys žinojo nuo pat pradžių, bet manė, kad suvystys (dar viena mėgstama Kuolio “metafora”).
Puteikis ir jo Co savo tikslų užsiimti vadizmu ir piarinti savo asmenį neslėpė.
Tai Kuolys visą tą laiką pridenginėjo tą piarą visokiais vualiais (kad ir nevykusia analogija su Walensa).
Kas toliau?
Kadangi dabar “gražiau” atrodys “telkdamas damas komandą”, tai taip ir darys - telks komandą.

Op (..ups!) pozicyja       2016-05-4 20:47

Mūsū komanda bus galinga- ji pademonstruos pačią didžiausią impotencyją!

labai veidmainiška       2016-05-4 20:39

kai žinai visas aplinkybes, labai nemalonu girdėti Kuolį postringaujant apie stiprios komandos telkimą.

stasys       2016-05-4 8:29

Kuolys neišnaudoja viso savo turimo potencialo LS matomumu gerinti . Tam kad pasinaudoti protingų tylėjimu (kai kiti nusišneka) taip auginant reitingus,..reikia būti bent matomu . Vienas interviu radio nelabai ką duos ,..jei visuomenė ir toliau galvos kad ten LS sėti tik vienas Kuolys ..Beje tokia politika prieštarauja pačio Kuolio išsakytai viešai pozicijai..kad partija LS nevienasmenė .Atėjo laikas rodyti ką turi ..su nedideliu kiekiu žodžiu. Rinkėjas turi matyti kas už jo stovi ir tuo pasinaudoti .Kol B3 laksto ieškodama geriausio sau varianto .. ateis laikas ir kai reiks pasakyti Lietuvai o ka siūlai savo ruožtu .? ir siūlyti reiks ne vata ..

blogasblogas -- Tar'ai       2016-05-4 1:00

Galima ir pakalbėti šiuo klausimu. Nematau problemų. Bet jau tik ne šiandien.
Noriu miego jau. Neplanavau naktinėti.
Gesinu.

Tarabilda Blogblogui       2016-05-4 0:43

Gerai. Suderinam kamertonus. Anuomet kai kalbėjomės buvo geresni laikai, ir atrodė, kad laiko dar turim. Reikalai tik iš esmės blogėjo ir tai, ko baiminomis tapo tikrove, kuri dabar gali tapti tikra katastrofa. Kad neatrodytų, jog tuščiai aušinu liežuvį pasiūlysiu vieną gana paprastai įgyvendinamą dalyką esamomis sąlygomis. Reikia savo kailiu patikrinti, kas yra likę iš mūsų Konstitucijos. Turiu tokį negerą įtarimą, kad kaip darni sistema ji nebefunkcionuoja. Klausimas pakibęs ir dėl pirmojo skyriaus punktų, kur sudėti valstybės saugikliai, kaip ir skyriai, kur kalbama apie piliečio teises ir laisves.
Pakaktų poros kamikadzių, kurie pakviestų žmones į nesankcionuotą mitingą aptarti, ar veikia mūsų Konstitucija. Akcentuoju - nesankcionuotą, nes pati K. nereikalauja jokių leidimų ar su valdžia suderinimų susiburti ir viešai svarstyti valstybei svarbius klausimus. Jei pasirodytų, kad Konstitucija nebeveikia (o tai akivaizdu), tektų daryti išvadą, kad valstybės nebėr. Tuomet logiška išvada ir kitas žingsnis būtų visais būdais pasipriešinti tiems, kas sunaikino suvereno galias. Pats teisingai kalbėjai, kad valdžią reikia paimti už dviejų vietų, neminėsiu - kokių. Protingas žmogus tai supranta, bet nuo to supratimo reikia pereiti prie veiksmo. Imti ir paimti. Ir beveik esu garantuotas, jei ne apgraibom ir ne tik žodžiais būtų imama, pasirodytų, koks skystalas ir drebučiai yra ta visuomenę bauginanti valdžia. Kaip jie tuoj pat išsislapstytų po krūmus ir vieni į kitus imtų pirštais baksnoti ir kaltinti. Manau kad taip ir bus. Ne kitaip.

Klausimas       2016-05-3 23:43

Kodėl ,,Lietuvos sąrašo” pirmininkas D. Kuolys pasyviai stebėjo kai N.Puteikis (LS kandidatas į Vilniaus merus) per savivadybių tarybų rinkimus šaudė į nugaras Visuomeniniams rinkimų komitetams, kurie nugalėjo partijas Alytuje ir Panevėžyje.

Faktai       2016-05-3 23:27

Istorikui Dariui Kuoliui linkiu būti atviram faktams. Lietuvos sąrašo remtas Naglis Puteikis Šiauliuose atvirai rėmė A. Visocko rinkimų komitetą, kuris tame mieste konkuravo su Lietuvos sąrašo skyriumi, kuris, skirtingai nei N. Puteikis ar A. Visockas turėjo aiškią koncepciją, bet pralaimėjo negavęs realios paramos. Klaidas reikia įvardyti, suvokti ir daryti išvadas. Tas išvdas padarė Karbauskis, atsižegnojęs nuo Puteikio. Lietuvos sąrašui linkiu ugdyti savo lyderius, o nesidangstyti nesistemininkų abstrakcijomis.

Blogasblogas--- Tarabildai       2016-05-3 22:55

Gerai. Dėl Reikalo prilaikysiu liežuvį. Galiu, nes svarbūs dalykai yra svarbiau.
(Gal kada tarp keturių akių ir be paslaugių tarpininkų atsirokuosim kas yra neaišku. Klausimų vienas kitam yra, matyt yra ir atsakymų. Tiesiog, tikriausiai viskam turi ateiti savo laikas.)
...
Dabar apie Reikalą:
Tai ką dabar pats išguldei, o ir kaip išguldei atrodo daug geriau nei diskusijos viršelyje. Kam reikėjo taip suveltai/pusiau užmaskuotai pateikti?
Čia tiesiog praktiška pastaba. Senais gerais laikais juk diskusijų vedamieji tikrai būdavo kokybiškesni, juk gal nesiginčysim?
Mat yra, kaip žinai, toks dalykas kaip “usability”, vartotojo sąsaja, kompiutetastų terminais kalbant. Tai reiškia, jog vartotojui, šiuo atveju skaitytojui derėtų neapsunkinti prieigos, o siekiant rezultato, t.y. visuomenės dezunkelizacijos, tą prieigą kurti kuo ergonomiškesnę.
Pagrindinę mintį išsakyti aiškiai, diskusiją nuo pat pradžių nukreipti konstruktyvia linkme.
Čia toks palinkėjimas-priminimas susigrąžinti tai kas buvo sugebama ir buvo sėkmingai daroma, ką liudijo šimtais skaičiuojami komentarai ir aistrų audros bei sparčiai augusi auditorija.
...
Vienok, grįžtant grynai prie esmės, sutinku jog yra problema kurią įvardinai, bet búdamas kurį laiką kiek nutolęs nuo šios vietos, turėjau daug naudos skirdamas laiko ramiems politinių prespektyvų situacijos apmąstymams.
Taip, iš vienos pusės putokšnių, putėsių, pelėsių ir kitų projektinių ar pusiau projektinių marginalų purslai, tarsi ir lieka tam tikru visuomenės protestų nukanalizavimo į paraštes povojumi. Bet, jeigu pažvelgtume iš makro politinių procesų rakurso, manyčiau jog situacija jau yra tiek šūdina, kad jeigu į dabartinę kloaką kažkas papildomai pamyžčios ar šalimais nusipers, didelio skirtumo nelabai bus. Juk žinai, ne kartą buvom diskutavę, o dabar aš esu dar tvirčiau įsitikinęs jog rinkimų cirkas yra tiesiog nesveikai perdėtai sakralizuojamas ir sureikšminamas.
Sukeitus dėmenis vietomis suma nesikeičia- šios pradinukui puikiai įkandamos tiesos suaugę žmonės kažkaip niekaip neįkerta.
Na nepraeis seiman puteikiniai. Na tai praeis šmikiniai ar psdukiniai, prastai šnekant.
Sistema yra baigtinė ir ji yra išlavinusi iki tobulybės gebėjimą bet kurios rūšies įskiepų/donorų lasteles paversti drakoninėmis, t.y. savomis, sisteminėmis.
Kai žmonės, piliečiai suvoks jog NE rinkimai yra jų Galios instrumentas, tuomet bus aišku ką daryti.
O kas yra rinkimai normalioje visuomenėje, paklausi?
Atsakau- rinkimai yra tik išvestinis veiksnys, iš Galios pareinančios Valios formalizavimo išraiška.
O pas ką šiandien visos galios?
Tota, murlyka- pas ką galios,  tų valios išraišką gauname po rinkimų, t.y. cirko, šiuo atveju.
Suprantama, ne visuomenės, ne piliečių, o Galią savo rankose uzurpavusių nusikaltėlių gaujos rankose.
Kokie dar rinkimai?!
Kas pirma po ko juda- arklys ar vežimas?

 

 

Dviem paskutiniam trečias       2016-05-3 22:20

Padėkim tuos dalykus į šoną, kad nekliudytų rimtai kalbėtis apie tai, kas iš tikro būtina, jei suvokiame atsakomybę už vertybes.

Gal prieisim konsensusą?

Blogblogui Tarabilda       2016-05-3 21:29

Niekas tamstos nestumdo, kai protingai kalbi. Su Raigaidžiu neįmanoma normaliai kalbėtis ir svarstyti, nes jis užpila paklodėmis sciantologinės demagogijos, kaip ir kai kurie čia besilankantys stukačiukai. Paties nuolatiniai rypavimai apie portalo neva nykimą yra ne ta tema, kuri portalui papildomai įkvėptų stiprybės.
Padėkim tuos dalykus į šoną, kad nekliudytų rimtai kalbėtis apie tai, kas iš tikro būtina, jei suvokiame atsakomybę už vertybes. Momentas yra kritinis, ir jei čia galime suformuluoti aiškią mintį apie tragišką valstybės tikrovę ir perspektyvą, tai tą reikia ir daryti.
Kuolys ir Puteikis čia ne šiaip atsirado iš neturėjimo kitų temų. Per šių asmenų simbiozę galima matyti kai kuriuos politinio veikimo modelius, kurie veda į niekur, nors žmonėms sukuriama iliuzija, kad yra tokie kažkokie nesistemininkai Lietuvos gelbėtojai, kurie viską gerai padarys, kaip kalba ir “bulvės vėl žydės”. Tokiių iliuzijų sėjimas yra ties nusikaltimo riba, jei ne daugiau. Toks kalbėjimas nesiskiria savo esme nuo komunistėlių, matrioškininkų ar kito elitinio sąšlavyno postringavimų.
Maidanui prasidėti yra beveik visos sąlygos, ir jei jis prasidės, tai tikrai ne iš apkalbamų nesistemininkų iniciatyvų, o greičiau iš tų, kuriems atrodo, kad kalafioras yra pabrangęs ir per brangus. Klausimas, kaip ta stichinė energija bus amortizuojama ir dusinama. Gali ateiti tie putėsiniai gelbėtojai ir sumauti visą reikalą, todėl nenurašinėk temos į atliekų kibirą. Reikalai yra rimti ir painūs.

blogas blogas Taivui       2016-05-3 20:59

Sutinkų, bet sakyk- ar mums turėtų būti kažkuo svarbios p. Kuolio ir jo saulėtû/rasotų freilinų (politbarakudų?) idenditeto paieškų kančios?
Ta govėda yra tiesiog nevykėlių kompanija, būrelis plepalinių knyginių politikierių be stuburo ir be suvokimo kaip dirbti su masėmis.
Jeigu anie yra tokie moliūgai, jeigu anie tokie ištižę liurbiai- trauk devynerios tas ožio pieno vertas jų erudicijas, nes gebėjimai cituoti tarptautinių žodžių žodyną nėra išskirtinės vertybės dabartinėje Valstybės ir Tautos egzistencinėje išlikimo situacijoje.
Kol narstome habilituotû marginalų “vertes”, tiesiog yra gaištamas laikas nekeliant ir nesprendżiant tikrai realiai aktualių klausimų.
Suprantu, jau ne kartą gavau nuo čionykščių gaspadorių “vertingų pasiūlymų” pošolvonintis.
Ir užtai dėkui.smile Geriau nei nieko. Vienok, nnelabai tikiu, jog ponai rastų kažkokių argumentų užginčyti tai kas parašyta aukščiau paskutinio pasažo.
Va, rudenį vėl “valdžia” “keisis”, va, sekančią dieną po rinkimų vėl visi išsipagirioję supras, jog niekas apart etikečių nepasikeitė. Tuo pačiu matrioškynas su kontoromis vis labiau spraudžia visuomenę į žandarų deržavos kampą. Kas kad deržava operetinė butaforija, bet mokesčiai, antrankiai ir brangūs kalafiorai tai tikri!
Ir t.t. ir t.t.
Aktualių temų pilna, klausimų daug, o čia kažkokius trūnėsius lukštenam.
Negi ir taip neaišku- nėra nesisteminės opozicijos ir nebus- nes iškur bus jeigu mąstymas šabloninis.
Kas iš supratimo jog negerai, jeigu nėra idėjų nei kaip turėtų būti- gerai, nei kaip daryti kad gautųsi gerai, o ne “kaip visada”, t.y. xujovai šūdinai.
Negi nemasimato kas žmonėms rūpi?
(Vėl, “pasidaryk pac”?)
: )
Bože boženki…

Tai va       2016-05-3 19:32

Gerai kelia klausimą komentatorius “Taip ir nesupratau”, kodėl iš tikro nesusėdo už bendro stalo. O čia ir išlenda yla iš maišo, kad pats Puteikis kūrė komitetus su NP raidėmis ten kur būrėsi Urbšio ir Grigoravičiaus komitetai ir juos skaldė, agituodamas intrigas ir siuntinėdamas SMS žinutes(beje ir LS nariams) burtis po jo vardo dariniais. Kai buvo paprašytas taip nesielgti, tuomet Urbšys pasidarė pats didžiausias priešas, nes Urbšys pirmasis viešai pasakė, kad turime reikalų su politiniu niekšu. Būtent Puteikis ir LS partijoje pasėjo tą pelėsį nuo kurio ir šiandien partija neišsivėdina. Ir tai pati didžiausia LS tapatybės problema, nes pati nesupranta, ar čia pakviesta žaisti puteikinius valdžios ėmimo scenarijus, ar kalbėti apie vertybes rimtai be jokių liberastinių išsisukinėjimų.

>>19:14       2016-05-3 19:21

Taiklu,gera pastaba

Taip ir nesupratau       2016-05-3 19:14

už ką Algirdas K. priekaištauja Tiesos.lt redakcijai?
Kad neužkėlė D. Kuolio ant bačkos, o pasiūlė padiskutuoti, ko vertas toks padūsavimas: jeigu būtų..., tai būtų...?
“jeigu būtų tas potencialas toliau bendradarbiavęs, ir šiandien būtų Povilas Urbšys, Naglis Puteikis susėdę prie bendro stalo su ponu Grigaravičium, ponu Visocku iš Šiaulių, tai šita banga, tokio pilietinio proveržio, būtų labai stipri…”
O kodėl ponas Kuolys nepapasakoja, koks jo asmeniškai vaidmuo, kad būtent taip nutiko?
Išklausiau visą laidą ir galiu drąsiai pasakyti: tai tik dar vienas LS piarinis triukas, už kurį buvo galima drąsiai kelti ant bačkos.
O visas klausinėtojų “aštrumas” skirtas tik tam, kad nors kaip būtų pateisintas toks laidos formatas, kai draugai ir kolegos ima klausinėti neva “nepatogių” klausimų, kurie net labai naudingi, kad gautum progą atsiriekti “savą gabalą” nuo pyrago, net jei iš jo likę tik trupiniai.

Trinktas       2016-05-3 18:26

Tikrai kartą esu kalbėjęs apie 2000 kaip apie Puteikio pakištą kiaulystę mažosioms partijoms. Jis tada iš visų juokėsi, mikrobais vadino, o pats ant savo kilpos pasidėrė ir uodegą pabrukęs turėjo ieškotis politinio prieglobsčio pas centristus. Tokie to fušerio metodai, o čia kažkoks “gerietis” dar svaigsta, prieš portalą ir diskusiją burnoja. Jei jau taip spiriatės, galim temą ir nuodugniau pakedenti, kas ten kokią smalą verda.

Beta to 18:17       2016-05-3 18:21

Kai vadini ką nors intrigantu- būtų neblogai ir argumentą pridėti. Kitaip tai tik apgailėtinas šmeižtas.

Betai       2016-05-3 18:17

2000 popierinių narių ir saujelė “tikrinių”, tipo Saulė su vyreliu & Co intrigantų apsukruolių.
Ar ne per menkos jėgelės jamti valdžią?

Beta to Trinktam 17:56       2016-05-3 18:11

Pažiūrėsim kai dugną dėsim.
Ar tik ne pats (pati) čia prieš pusmetį su   piktdžiuga pranašavai, kad LS 2000 narių nesurinks? O va ėmė ir surinko! :D :D :D
Taip kad tamstos norai ne visada į Dievo ausį eina.

Trinktam       2016-05-3 17:56

Ž.Radijo reitingų visuomenėje skaičiukai rodo, jog p. Betos džiūgavimai apie visuomenėje dominuojantį LS kuolininkų populiarumą yra daugiau nei perdėti, nes labai kuklų reitingą turinčio radijo klausutojų apklausa po radijo inyerviu su gražiai pakalbėjusiu Kuoliu, tikrai dar ne argumentas euforijai skelbti.
Realiai, tikriausiai 90% auditorijos arba visiškai nesidomi p. Kuolio asmeniu, arba net nežino kad tokio esama. Iš likusių 10%, vargu ar atsiras ketvirtafdalis kurie dėl p. Kuolio ir jo el eso alptų.
Todėl 36,61% LS populiarumo, atseit reitingas yra tiesiog anekdoto vertas nusišnekėjimas. Realiai rinkimuose net pusės procento niekad nesurinktų. 0,01%- čia labai optimistinis scenarijus būtų.

Komentarų puslapis 1 iš 2
 1 2 > 

Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.