Demokratija ir valdymas, Specialiosios tarnybos

Diskusija: Kuo tai kvepia?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. balandžio 5 d. 2:14

47     

    

Diskusija: Kuo tai kvepia?

Delfi.lt portalas š.m. balandžio 3 dieną paskelbė Vaido Saldžiūno straipsnį „Lietuvos žvalgyba parodė naująjį veidą: koks jis?“ Straipsnyje cituojamas VSD direktoriaus D.Jauniškio metų ataskaitą pristatantis „Direktoriaus žodis“, papildytas keletu paaiškinimų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį.

Straipsnyje rašoma: „Anot D. Jauniškio, VSD pirmiausiai gali ir privalo užkirsti kelią grėsmių plėtojimuisi ir aktyviais veiksmais padėti mažinti valstybės pažeidimus. Todėl per pastaruosius metus departamente jau imtasi permainų. „VSD įkurtas Situacijų centras, jis dirba 7 dienas per savaitę, 24 valandas per parą. Šis padalinys bendradarbiauja ir operatyviai keičiasi informacija su įvairiomis institucijomis. Atkurtas kovos prieš terorizmą padalinys. Esu įsitikinęs, kad Departamentas turi turėti ne tik intelektinių ir techninių pajėgumų rinkti ir analizuoti informaciją, bet ir raumenis, t. y. teisinę galią veikti.“

Todėl Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui yra pateiktas įstatymų pakeitimo projektų paketas, kuriame numatyti nauji teisiniai instrumentai, leidžiantys imtis prevencinių veiksmų prieš grėsmių nacionaliniam saugumui apraiškas“, – teigiama D. Jauniškio pareiškime.

DELFI dar antradienį skelbė, kad VSD siekia turėti teisę ne tik esant reikalui panaudoti tarnybinį ginklą, bet ir taikyti specialiąsias priemones, fizinę ir psichinę prievartą. Be to, VSD siekia pažaboti ir dezinformacijos skleidėjus. „Stiprinant valstybės informacinį saugumą Departamentas parengė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis siekiama kriminalizuoti dezinformaciją. Dezinformacija laikytina veika, kai viešai skleidžiama melaginga informacija, siekiant pakenkti Lietuvos Respublikos nacionaliniams interesams ar destabilizuoti padėtį valstybėje“, – teigiama VSD ataskaitoje.

Žodis „prevencija“ VSD veiklos ataskaitoje pakartotas net 13 kartų, o kad įvairių užkardymo priemonių VSD imsis dar aktyviau, pabrėžiama ir kalbant apie artimiausių 5 metų planą. „VSD strateginį tikslą artimiausiems penkeriems metams apibrėžčiau taip: tapti efektyvia žvalgybos institucija, kuri prevenciniais veiksmais užkirstų kelią grėsmių plėtojimuisi ir padėtų mažinti valstybės pažeidimus. VSD turi tapti pagrindine valstybės institucija, teikiančia pasiūlymus, kaip būtų galima mažinti ar neutralizuoti prieš Lietuvą nukreiptas hibridines grėsmes, kuri imtųsi ir aktyvių grėsmių neutralizavimo veiksmų“, – teigiama VSD vadovo pareiškime“.

Daugiau skaitykite ČIA.

Klausimai:

1. Ar visa tai reiškia, kad VSD įstatymų pataisomis siekia gauti teisę tapti ne vien žvalgyba užsiimančia institucija, bet ir represine, turinčia teisę „ne tik esant reikalui panaudoti tarnybinį ginklą, bet ir taikyti specialiąsias priemones, fizinę ir psichinę prievartą“? Pamėginkime įsivaizduoti, kuo tai kvepia, kai valdžios kritika, VSD vadovo žodžiais tariant, gali būti „grėsme valstybės saugumui“.

2. Prieš ką ta prievarta galimai bus panaudojama? Bendriausias atsakymas – prieš grėsmes valstybės saugumui. Bet kas tas grėsmes nustato? Iš sakinio „VSD turi tapti pagrindine valstybės institucija, teikiančia pasiūlymus, kaip būtų galima mažinti ar neutralizuoti prieš Lietuvą nukreiptas hibridines grėsmes, kuri imtųsi ir aktyvių grėsmių neutralizavimo veiksmų“, – galima suprasti, kad VSD bus pagrindinė Valstybės institucija, kuri tas grėsmes ir nustatinės, ir neutralizuos.

Kaip suprantame, čia minimos specialiosios priemonės yra ne prieš abstrakčias ar virtualioje erdvėje kylančias grėsmes, o prieš žmones, kurie tas grėsmes gali sukelti. Tad ir klausimas būtų: koks yra tų įtariamųjų ratas ir kas jį nustato? Kieno nurodymu ar pavedimu?

3. Ar tos įstatymų pataisos ir naujas VSD statusas reikš, jog VSD be teismo sprendimo, tiesiog prevencijos tikslais, panaudodama specialiąsias priemones, gatvėje ar namuose galės suvaržyti konstitucines piliečių, sukėlusių VSD įtarimų, laisves?

4. Gana aptakiai kalbama ir apie siūlymus kriminalizuoti dezinformaciją papildant BK naujais straipsniais. Kai dezinformacija suvokiama kaip „veika, kai viešai skleidžiama melaginga informacija, siekiant pakenkti Lietuvos Respublikos nacionaliniams interesams ar destabilizuoti padėtį valstybėje“, kyla daug papildomų klausimų. Ar piliečių protestai, mitingai, streikai, aštrūs pasisakymai prieš valdžią, kurie gali destabilizuoti padėtį valstybėje ir taip kenkti jos saugumui, irgi patenka į VSD prevencinės veiklos lauką?

5. Panašu, kad toks aptakus „dezinformacijos“ sąvokos traktavimas žiniasklaidos rengėjams ir skleidėjams duoda suprasti apie laisvo žodžio laikų saulėlydį ir įvedamą vidinę cenzūrą, kuri yra ne kas kita, kaip Konstitucijos straipsniu uždrausta CENZŪRA.

6. Kaip įgyvendinus VSD teisines pataisas, kuriomis siekiama įgyti „raumenis“, turėsime vadinti savo valstybės santvarką?

7. Ar valstybės grėsmių prevencija, kurios nori imtis VSD, nekelia grėsmių valstybės piliečiams, o tuo pačiu – ir Valstybei, nes kėsindamasi į demokratines vertybes ją diskredituoja?

Redakcija skaitytojus kviečia padiskutuoti šiais klausimais. Gal bendromis pastangomis pavyktų sukurti kreipimąsi į valstybės institucijas, kad Valstybės saugumo departamento Seimui pateiktas įstatymų pataisų paketas (projektas) būtų paviešintas ir apsvarstytas visuomenės, o ne tik seimūnų Seimo ar jo komitetų posėdžiuose.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Thomas       2016-09-21 10:01

Hi. Only wanted to ask a quick issue. Now i am

Patarimai VSD       2016-04-7 11:49

Kaip reikia kankinti piliečius iš KGB praktikos:
1. Verti adatas po nagais;
2. Spausti pirštus tarpdurų varčios ir staktos:
3. Kirsti su letenom per ausis iš visos jėgos stovin už nugaros.
4. Vesti įkalintą į apklausą vidurį nakties.

Atsiprašau, daugiau neprisimenu mano tėvo kankinimų Varėnos KGBistų. Jiems labai norėjosi sužinoti kur pasislėpę miško broliai Varėnos miškuose.

Pagaliau       2016-04-6 22:28

Pavyko iškristalizuoti aiškią mintį. Grėsmės yra skirtingos, visai skirtingo lygmens ir pobūdžio iš Kremliaus ir iš Briuselio. Jų negalima nematyti, ir visiškai klaidingas teiginys yra sakyti, kad stačia galva slepiantis po ES biurokratų skvernu neprarasim valstybės ir tapatybės.
Grėsmė iš Rusijos yra labiau fizinė ir mes jau esame išsiugdę imunitetą išlikti okupacijos sąlygomis, kai grėsmė iš Briuselio yra mentalinio lygio. Tai grėsmei atsparumo mes neturime išsiugdę ir nusikaltimas yra skiepyti nuostatą, kad Vakarai yra neginčijamas gėris ir išlikimo garantas. Kaip matome išvalstybinimo procesas vyksta greičiau nei buvo manyta. Beveik nevaldomai.

Stasys       2016-04-6 19:28

Pritariu Pikc’ui. Lietuvos valstybingumui kelia didelį pavojų tiek Briuselio euroglobalistai, tiek neprognozuojama Rusija.

Pikc       2016-04-6 17:51

-> “Naturalus” - Mano galva, abu kraštutiniškumai (tiek “jokio pavojaus iš Vakarų nėra - užtat Rusija…”, tiek “jokio pavojaus iš Rusijos nėra - užtat Vakarai…”) rodo gana trumparegišką požiūrį. Pavojaus iš vienos pusės realumas niekaip nepašalina pavojaus iš kitos. Taip, jie skirtingo pobūdžio - bet abu realūs.

Naturalus       2016-04-6 15:14

Manau, jog VSD tarnybos ieško pavojų ne ten kur jie iš tikrųjų yra, bet ten kur jų (bent jau šiandien) praktiškai nėra. Jeigu VSD tarnybos bent kiek mąstytų, ji tikrai pripažintų, kad šiandien Lietuvos valstybingumui didžiausią pavojų kelia ne Rusija, bet ES ir jos sklaidžiama paderastijos propaganda. Beje, ES komisarai net neslepia jog jų galutinis tikslas - sunaikinti tautines valstybes ir jų kultūras.

Kuo tai kvepia?       2016-04-5 15:55

Kvepia tuo, jog valdžiažmogiai labai bijo tautiškos savimonės plitimo ir aplamai sveiko mąstymo.

a-sakalas-b-genzelis       2016-04-4 21:08
Įsivaizduoju       2016-04-4 19:37

VSDešnykai su naganais po Vilniaus ir Kauno gatves gaudo politinius nusikaltėlius. Gal jie bus uniformuoti kokiom pilkom uniformom, kad žmogus suprastų jog turi reikalų su pareigūnu ir paklustų. Vadinasi saugumietis iš pradžių privalės parodyti savo pažymėjimą, o tik po to traukti iš už skverno naganą.

Julius Puras       2016-04-4 19:09

Tai daugiau smirda. Smirda dar didesniu despotizmu. VSD pareigūnai neturi inteligencijos ir dar daugiau moraliai nušmurge ir dabar tokiems į rankas duos įrankius įvesti dar didesni despotizma negu kad jau yra. Lietuvelei ir jos žmonėms linkiu daug moralinių jėgų ir dvasios tvirtybės išgyvenant tokia despotyste.

Tai jau taip       2016-04-4 15:14

Tai bent Dievas sulaukė darbelio. Sodinti rusų vatnikus.

Ačiū Dievui       2016-04-4 14:45

kad pagaliau VSD vadovauja normalus vadovas. Yra vilties kad pradės sodinti rusų vatnikus-propagandistus.

ruta       2016-04-4 12:56

Visi diktatoriski rezimai yra saugomi GPU-NKVD-KGB-FSB strukturu , nes kitaip tas rezimas , kuris netarnauja viesam interesui butu senai atsdures istorijos siukslyne .

Maisto papidas       2016-04-4 10:32

D.Jauniškis “Savaitės” laidoje pas N.Pumprickaitę:
“– Kartu su grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimu perskaičiau, kad yra pateiktas įstatymų pataisų projektas. Tai visas paketas įstatymų pakeitimų, kuriame numatyti nauji teisiniai instrumentai, kurie leistų imtis priemonių prieš grėsmių nacionaliniam saugumui apraiškas. Ar galite sukonkretinti, kokie tai įstatymų pakeitimai ir kam jie reikalingi, ko jums dar trūksta? – Prisimenu, kad pačioje pirmoje laidoje, kai buvau pakviestas, sakiau, jog Žvalgybos įstatymas atriša rankas ir galima veikti. Taip, ten yra pakankamai daug galių, bet, deja, aš, atėjęs į departamentą, šiek tiek išsigandau, todėl, kad pagal dabartinius įstatymus žvalgybos pareigūnai šaunamąjį ginklą, pavyzdžiui, gali naudoti tik savigynos atveju. Išeina taip, kad žvalgybos pareigūnas, matydamas nusikaltimą, neturi svertų tai užkardyti. Reikia kviesti policiją, laukti kol ji atvažiuos, tada imtis tam tikrų priemonių. – Jūs norite pasakyti, kad jis ne tik ginklo negali panaudoti, bet jis apskritai nieko negali, jis gali tik žiūrėti? – Jis negali panaudoti net specialių priemonių. Jis gali tik žiūrėti, įspėti. Mes norime pasiūlyti pataisas Baudžiamajame kodekse ginklams įsigyti, vidaus ar valstybės tarnybos pataisas. Ką mes norime pasakyti? Kad tam tikri asmenys, kurie susiję su valstybės juodinimu (arba kai turime labai ryškių to apraiškų), dirba ne valstybės naudai. Norime, kad jiems būtų įvesti tam tikri apribojimai, kad jie negalėtų būti kariais ar savanoriais, eiti tarnauti į policiją ar dar kažkur. Dabar tokių dalykų nėra. Norime pakoreguoti [įstatymus], kad, bent jau kaip žvalgybos pareigūnai, turėtume įspėjimo teisę. Dar vienas dalykas, kuris nėra apibrėžtas įstatymuose, tai tokia sąvoka, kaip „ardomoji veikla“ arba „sabotažas“. Tai labai svarbu, gyvenant dabartinėmis įtampos sąlygomis.”

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vsd-vadovas-matome-tendencijas-kurios-negereja.d?id=70881158

pasirasykit ir pasidalinkit       2016-04-4 9:46

:
Iniciatyvos aiškinamasis raštas: http://interesas.lt/parasu-rinkimas-del-netinkamo-imigraci…/
Koordinatorių tinklas : http://b3g.lt/kontaktai/
Galimybė pasirašyti internetu: http://b3g.lt/e-balsavimas/
Iniciatyvos renginys facebook’e https://www.facebook.com/events/828444620617852/

ar verta diskutuoti?       2016-04-4 9:09

Kai valstybėje vyksta tokie reiškiniai: amžinos priešų paieškos, kurios tęsiasi jau dvidešimt šeštus metus - ar yra prasmės diskutuoti? Ir apie ką diskutuoti? Jei žmogus dar turi nors kokius sveiko proto likučius, tai tau ir taip viskas aišku. Atvirauti ir viešai pasisakyti, tai suteikti darbo spec. tarnyboms, o nuo tavo pasisakymo niekas nepasikeis. Yra tokia sena lietuviška daina, žinoma iš sovietinių laikų - “lietuvi, prikąsk liežuvį, nes gręsia tau mirtis…”. O kas šiandien gali grėsti? Nebent Algis Greitai paleis iš savo patrankos mėšlo pliūpsnį.

A. Lochaitei       2016-04-4 6:31

O kokiu klausimu kreipiatės? Kokiais skundžiatės negalavimais? Ar jau atlikote visus tyrimus? Palaukit prie kabineto durų. Nesiveržkit nachališkai be eilės. Kai pakviesim, tada ir užeikit.

A. Lochaitė       2016-04-4 6:25

Atsiprašau, aš čia psichinių ligonių forumas?

pedofilai ir pederastai nusipelnė       2016-04-4 5:33

pedofilai ir pederastai nusipelnė gyventi geriau.
sutvarkys visus, kurie nespėjo emigruoti ir abejoja, kad kgbistai-pedofilai ir pederastai-komunistai nusipelnė gyventi geriau.

Seimo nariams reikia labai       2016-04-4 3:22

atidziai isigilinti i siulomas pataisas, kurias gali pristatyti koks Paulauskas, anksciau labai kritikaves ir visaip kaltines Uspaskicho partija, jog tai kremline rusiskoji partija, veliau i ja keliais nusliauzes. Taip pat gali meginti apstumineti anusauskis, kuriam labai patiko sedeti Seime ir is ten rasyti savo knygas. Paleznoje s prijatnym. Be abejo, jo vedybos su 28 m. jaunesne, galimai, rodo jo polinki i pedofilus.Pataisos iteisins gestapo tvarka ir hitlerine diktatura. Demokratijai - amen. Seimunai turi parengti nauja istatyma, jog prezidentai negali buti renkami 5 metams. per 10 metu si boba nuvarys Lietuvai i kapus. Pataisos - tai skamba pavojaus varpai Lietuvos laisvei. Pancius deda tie, kurie NIEKADA NEKOVOJO UZ LIETUVOS LAISVE.Tai valdziazmogiu BAIME savo tautos.

Youtube laida Raudona linija       2016-04-4 2:45

atsitiktinai teko paziureti.Anusauskas,Paulauskas ,dar kazkoks istorikas svarsto apie gresmes.Pasirodo-liko kazkokie priesai,laiku nepereje is TSRS komunistu partijos i Brazausko.Idomu kas jie ? Verta paziureti laida.

kreipimąsi pasirašau       2016-04-4 1:22

Bet geriau būtų klausti ne kuo kvepia, o kuo tai trenkia - šautuvo buože į tarpukojį ar Gvantanamo Antaviliuos karcerio smarve?

Al.       2016-04-4 1:05

Klausimas, ar tie slaptai prisipažinę čekistai dirbs tokiame griežtame saugume. O jei dirbs, tai kaip jie vertins bandymus kritikuoti prisipažinusius ir neprisipažinusius čekistus -kaip valstybės pagrindų griovimą ? Ar valstybės pagrindų griovimu bus laikomi bandymai demaskuoti valstybės tarnautojų neištikimybę šaliai ir priesaikai ? Bandymai ginti tradicinę šeimą ? Žmogaus teises? Ar neišliustruoti čekistai neterorizuos bandančių juos išliustruoti pavėluotai ?

Pikcui       2016-04-4 0:53

Nesotumas valdžia valdžią ir skatina pasidaryti jos kiek galima daugiau, kad tą galią galėtų naudoti svęs išsaugojimui. Taip kad čia į viena viskas suaugę lygiai kaip Rosiejoj. Ten juk tikrai negresia, kad FSB kaip nors kastųsi po Putinu.

Pikc       2016-04-4 0:14

Mane, tiesą sakant, juokina krykštaujantys koloradikų broliai-dvyniai libkonai. Jau ne pirmą kartą matau visišką negebėjimą matyti nors šiek tiek į priekį. Ar nepagalvojote, tavarišči libkony, kad valdžios bei prezidentai keičiasi - o VSD įgaliojimai liks. Ir kai prezidento poste atsidurs ne Grybauckaitė o kas nors, kas ne tik JUMS nepatiks, bet ir kam JŪS nepatiksit - tada patys patapsite “liaudies priešais”, ir tada jau JŪSŲ, nepatenkintųjų, atžvilgiu bus taikomi “prevenciniai veiksmai” ir “rodomi raumenys”. Antra vertus, jei esate įsitikinę, kad Grybauckaitė soste sėdės iki gyvos galvos, o paskui ją pakeis Anūkėlis - tada, aišku, kitas reikalas. smile

Antrojo Šaltojo karo tikrovė       2016-04-4 0:11

Kad mūsų pafrontės valstybėje apribojimų bus daugiau nei įprasta,galima suprasti.Kad VSD nuo Grinos modelio pereis prie represinio,irgi yra visiškai pateisinama būtinybė.Bėda tame,kad mums ir vėl nenuskilo su VSD vadovu.Kad ir ką bekalbėtume apie Griną,buvęs SOP(gal net pats geriausias) karininkas tokiu intelektu nežiba.Vien su ta ataskaita ir leptelėjimais jis tiek “malkų priskaldė”!
Jeigu VSD parengė BK pataisas,jos turi būti paviešintos ir išdiskutuotos visuomenėje,kitaip jos bus greičiausiai-tik korupcinių interesų įtakotos.
Prieš paskiriant Jauniškį į VSD vadovo pareigas,kai sužinojau,kad tai-SOP karininkas,trumpam nušiurpau-negi Lietuvoje atsiras “mirties eskadronai”? Bet paskui nusijuokiau iš savo baimių.Dabar,žiūriu,tų “mirties eskadronų” tai gal ir nematysime,bet tokiose svarbiose pareigose,matyt,turime strateginio JAV povandeninio raketnešio vado personažą iš Holivudo filmų,kuris paleidžia branduolinę raketą ar tai į Kiniją,ar tai į Mordorą.Tokio tai mentaliteto veikėjas.Mordore iš Dūmos tribūnos tokie spjaudosi tulžimi,dabar bus ir pas mus VSD.
Žinau,kad Mordore VSD iniciatyvos bus sutiktos pagarbiai,Lietuvos priešai irgi turės sugaišti laiko,kad prisitaikyti prie naujų sąlygų,tačiau ar bus geriau,patogiau tokioje,ir taip geroki ištuštėjusioje,valstybėje gyventi mums,lietuviams? Siūlomos pataisos kvepia perspektyva Lietuvai tapti “bananine valstybe”,kurioje bet kuris antimordoriškas idėjas deklaratyviai propaguojantis išgama galės uzurpuoti valdžią ir bus ginamas specialiųjų tarnybų visiškai įstatymiškai.Panašią praktiką Pirmojo Šaltojo karo metais Lotynų Amerikoje praktikavo CŽV,ypač Centrinėje Amerikoje.Kiekvienas įtakingesnis narkokartelio baronas galėjo tapti diktatoriumi,kol neperlenkdavo lazdos ir “neužtrumpindavo” savo savivale CŽV,tada jau būdavo keičiamas.Svarbu,kad tik nesimpatizuotų komunistams.Panašu,kad Jauniškis savo nebrandžioje jaunystėje ir užstrigo,persiskaitęs knygų ir persižiūrėjęs filmų apie “lotynišką” CŽV praktiką anuomet.Laikai pasikeitė,net Lietuva yra toliau pažengusi,o VSD vadas-vis dar ne.
Atmetęs visas baimes,kurį laiką labai pagarbiai žiūrėjau į naująjį VSD vadovą.O dabar ir vėl pagaunu save galvojant-#@)¢¥©€%&!!! IR VĖL…???

Kremliaus agentas iš Vilniaus       2016-04-4 0:09

Prašyčiau ramiau, nuimk gazą komentatoriau. Reikalą reikia apsvarstyt ramiai be emocijų, nes emocijos šaltam protui ne pagalbininkas. Mums Kremliaus agentams Lietuvoje (sutrumpintai - KAL) pakvipo matrioškiniais autais ir paraku.

biškelį nenusisekė projektėlis       2016-04-3 23:58

Turėjom būti Šiaurės Atėnais, o tapom Šiaurės Korėja.
“-Archipelag Gulag!
Gulag archipelag…”

Pikc       2016-04-3 23:52

Panašu, kad VSD smarkiai užpavydėjo FSB ir nusprendė anuos perspjaut. smile

bybalgisui       2016-04-3 23:38

Na, padugne kazematini- parodyk kuris čia esame “išdavikas”.
Asmeniškai susitikti nenori? Pakartotum į akis, gautum teisingą atsakymą.
Galėtum likusią savo sušikto gyvenimėlio dalį mėgautis kotletais pro šiaudelį.

fanagaite gebelsofaite       2016-04-3 23:34

jaučiu jog mano bestselerį apie našus žydšaudžius perspjaus gyvenimo realijos…
ot nesiseka!

Ajajai       2016-04-3 23:33

kiek daug stipriai išsigandusių, susinervinusių vatnikų. Drebėkit, išdavikai!

gestapo profke       2016-04-3 23:31

Jaunuoli- įsigyk perspektyvią duobkasio profesiją!
Nes tuoj bus daug daug daug darbo.

O dar       2016-04-3 23:29

Trūksta tik soc.lenktyniavimo iniciatyvų- kas daugiau įskūs, kas daugiau suims, kas daugiau nukankins.

NKVD pažarnyko Dočka       2016-04-3 23:26

Čia tik pradžia. Teismus paleisiu. Atkursiu “trojkas”. Kiekvienam nepatenkintam Tarybų Valdžia- po “10 let bez prava perepiski”.
Arest. Padval. Kontrolinis šūvis į pakaušį.
Znaj našych!

Apie lietuvių ir estų tautinį orumą       2016-04-3 23:20

Aktorius ir režisierius V. Masalskis, atrodo, dar paskubėjo, sakydamas, kad mes, lietuviai, “tautinį orumą esame „išsioperavę“”:
“Į svečius pas mane atvažiavo keletas estų ir mes kalbėjomės apie mūsų tautų skirtumus. Tad štai estai man ir sako: „Mes visuomet išgyvename, kad beveik neturime istorijos, o jūs turite tokią didžią ir šlovingą istoriją, buvote tokie didingi, o dabar nedarote nieko kito - tik skundžiatės. Žinokit, nė vienas estas nepasakys, kad jo Tėvynė prasta šalis ar kad ten gyventi bloga (net jeigu iš tiesų ir nelengva), nes nacionalinis orumas mums šitaip elgtis neleidžia. Panašu, kad jūs esate praradę tautinį orumą.“
Bet apie skandinaviškąjį estų orumą galima spręsti ir iš Estijoje ką tik užregistruoto pirmojo vienos lyties asmenų poros vaikų įsivaikinimo – tai tapo įmanoma neseniai priimto įstatymo dėl bendro sugyvenimo dėka, kuris leidžia tokią praktiką, praneša err.ee tinklapis.
Nors vasario mėnesį vykdytos sociologinės apklausos metu paaiškėjo, jog 60% Estijos gyventojų pasisako prieš tai, kad homoseksualų poroms būtų suteikta teisė registruoti savo santykius. Lyginant su praėjusių metų rudens duomenimis, skandalingojo įstatymo priešininkų skaičius padidėjo 6%. Pasirodė, jog per praėjusius mėnesius žymiai išaugo skaičius estų moterų, nepatenkintų seksualinių mažumų teise sudaryti santuoką.
Vis dėlto labai abejoju, kad seksualinių mažumų išprievartautų estų tautinis orumas nubus, nors estai ir taip jau beišgaruojanti tauta, ir jie pareikalaus demokratijos - valstybės vadovautis jų tautos absoliučios daugumos valia.

Vailokas       2016-04-3 23:18

Į šeštą klausimą apie būsimą santvarką. LIETUVOS ESR DEMOKRATINĖ DIKTATŪRA (LESR - Lietuvos Europos Sąjungos respublika).

Müler--- Jauniškiui       2016-04-3 23:14

Mein lieber freund, pazakysiu kuo tai Jums azmenižkai kfepia- Niurnbergu, mielaziz, kartufemis. Patikek, šinau… Ich weiss…
Pliokai Jumz tai paikziz.
Liapai pliokai.
Ja, ja…
Sehr schlecht. Sehr und sehr schlecht.

javilsia nezapililsia       2016-04-3 23:01

O, o kontoros “algisas” !
Na, kak služba?
Ar jau Pilaitės prospektan atgabeno naujai įsigytų kankinimo įrenginių?
Papasakok, kokius metodus taikysit chuntos nemylintiems piliečiams.
Varysit adatas į panages? Traiškysit sąnarius? Smaugsite, skandinsite ar purtysite elektra?
Turėtų gerai sektis taikyti “spec.priemones”. Juk tiek kgb učebkėse įgudusių specialistų turit.
Bet, va- su propaganda tai šūdina pas jus padėtis. Xujovai darbuojatės.
Kaip ruskių laikais.
Bukai.

aroma       2016-04-3 22:52

neteisingas pavadinimas straipsneliui.
turėtų būti:
- kuo tai smirda; dvokia, et cet.

Algis       2016-04-3 22:50

Bus daug riksmo ir klyksmo dabar iš vatnikų armijos-“fašizmas, žodžio laisvė užsmaugiama!” Paskui aprims kai bus pradėtas taikyti valstybės išdavystės straipsnis visiems už pinigą pardavusiems Lietuvą ilgaamžiams lietuvių kankintojams, žudikams, trėmėjams. Pasodins kelis ilgiems metams, tai manau kad kiti vatnikai ir užtils.

Sujudui       2016-04-3 22:42

Jausk skirtumą, į kieno rankas duodamas ginklas. Lygini čia dramblį su gegute FBI su VSD. O gal geriau dėk vieną prie kito FSB ir VSD. Gal akyse kiek prašviesės supratus, kad tradicijos tos pačios, o ir nurodymai duodami iš  matrioškyno, kur irgi tradicijos visiems žinomos.

Grybauskas       2016-04-3 22:38

Neaišku kuom tai kvepia? Maža bėda būtų ta spaudos laisvė... Tai kvepia krauju ir apdegusiais lavonais. Nudebilėjimo lygis aukščiausias visose srityse ir neadekvatus pasauliu suvokimas veda prie vieno ir to pačio…

rename>> vėesdė       2016-04-3 22:38

Geheime Stadt Polizei.
Gestapo- na, štai, pagaliau nužydėjo matrioškinės gėlytės.
Dabar paragausim “uogyčių”.
...
Norisi priminti, jog pagal konstituciją, piliečiai turi teisę priešintis valstybės neteisėtam užvaldymui.
Daugiau- privalome priešintis.
Logiška manyti, jog ko gero kiekvienas LR pilietis, legaliai laikantis ginklą, turi teisę tiesiog vietoje nušauti jį użpuolusį gestapininką.

Sujudo sukruto vatnikų būriai       2016-04-3 22:24

Pagarba naujajam VSD vadui pulkininkui Jauniškiui. Iki šiol neaišku už ką tos įstaigos darbuotojai gaudavo algas. Pagaliau gal tikrai VSD stos ginti Lietuvos nuo savo istorinio mirtino priešo - Rusijos. O štai JAV visos pagridinės žvalgybos - ir FBI, ir CIA, ir NSA turi ginklus ir teisę suimti įtartinus asmenis. Apmaudu kad ketvirtį amžiaus Lietuvos saugumiečiai to neturėjo.

Tarabilda to A.A.       2016-04-3 22:09

Bet toje pačioje laidoje, kurią M. Gailius moderavo apgailėtinai šališkai Žurnalistų sąjungos amžinas pirmininkas Dainius Radzevičius kalbėjo visai kitaip. Jis apie ataskaitą atsiliepė labai optimistiškai ir pozityviai, jokių grėsmių žodžio ir raiškos laisvei nepastebėjęs.
Tai kieno viršus, kas užsako muziką?

Audrys Antanaitis „Žinių radijo“ laidoje       2016-04-3 21:55

„Dienos klausimas“ su laidos vedėju Marijum Gailium kalbėjo apie žodžio laisvės ir valstybės saugumo ribas.
Akstinu šiam pokalbiui tapo kovo 30 d. Lietuvos žvalgybos institucijų – Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD) grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo pristatymas.
A. Antanaitis sakė, kad išklausius Lietuvos žvalgybos institucijų ataskaitas, jam susidarė įspūdis, kad kiekvienas, kuris kritikuoja Lietuvos vadžią – tarnauja Rusijos interesams.
„Žinote kas mane neramina? Mane neramina, tai kad šiandien pradedama bijoti pasakyti. O mes neturėtume bijoti. Demokratinėje šalyje mes neturėtume bijoti“, – sakė A. Antanaitis.
A. Antanaitis nedvejodamas pareiškė: „Jeigu kiekvienas, kuris kritikuos Prezidentę, Vyriausybę ir Seimą, taps Kremliaus įkaitu, tai – gyventi tokioje valstybėje aš – nenoriu“.

Rekomenduojame

Arvydą Šliogerį prisimenant: „Apie vieną kitą grėsmę Lietuvai”

Vytautas Sinica. Pamiršti vaikai Diawaros grybukų istorijoje

Svenas R. Larsonas. Ar gali vėl laimėti D. Trumpas?

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt ketvirtoji (Lapkričio 24 diena)

Jungtinių Tautų analitinis centras iki 2050 metų siūlo „senstančiai“ Europos Sąjungai 60 milijonų migrantų

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.