Demokratija ir valdymas

Diskusija: Ko išsigando Algirdas Butkevičius?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. balandžio 8 d. 0:34

46     

    

Diskusija: Ko išsigando Algirdas Butkevičius?

Ketvirtadienį, per Vyriausybės valandą atsakinėdamas į Seimo narių klausimus, premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad jį, kaip pilietį ir Lietuvos žmogų, jaudina tai, jog „Lietuvoje psichologinis klimatas pasidarė nebesveikas, Lietuvos žmonės pradėjo gyventi baimėje“.

Premjeras papasakojo vieno amerikiečių profesoriaus knygoje apie baimę neseniai perskaitęs, jog baimė – pats blogiausias dalykas ir to reikia labiausiai bijoti.

„Šis politinis psichologinis klimatas, kuris susiformavo Lietuvoje ir toliau formuojasi baimės pagrindu, turėtų būti sustabdytas, tiesiog būtų su juo kovojama, didžiausi instrumentai yra suteikti politikams, parlamentarams vykdant įvairiausių institucijų parlamentinę kontrolę“, – sakė A. Butkevičius.

Smalsiems piliečiams darosi įdomu: kas gi nutiko? Kas taip išgąsdino Algirdą Butkevičių?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

versači unitazas       2016-04-17 17:20

jeigu matrioškinis gb sekė net Tėtės partijos vicekubilienę, labai kvaila manyti jog koncervų konkurentų vado neseka.

Unisonas       2016-04-17 17:09

ar ne apie tas pačias baimes prakalbo premjeras apie kurias neatsargiai prasitarė Degutienė?

Nepasirasysiu        2016-04-15 13:35

Ar ne šis premjeras gąsdino, kad mokytoju streikas yra skatinamas Rusijos?
Išgama.

Manau,       2016-04-15 8:27

kad visos tos spec. priemonės skirtos prasčiokų daužymui, nekilmingųjų daužymui ir lietuvių stūmimui iš Lietuvos. Nekilmingieji čia tie, kurie nepriklauso eksbolševikų konspiraciniam judėjimui - ložei. Tie, kurie nebuvo Bolševikų partijos nariais ir nekolaboravo su Blogio imperija.

Tarabilda       2016-04-14 22:21

Aha, tai dar akmenuks dėl baimės atmosferos į pilvakojų ir matrioškos rūtas. Naujasis jos VRM ministeris T.Žilinskas taip paskirtas kalbėjo: “„Mes rengiame daug mokymų, pratybų, šlifuojame mūsų taktikas, taip kad toliau tęsime tą glaudų bendradarbiavimą“, - sakė ministras. Jis taip pat patvirtino, kad Viešojo saugumo tarnyba jau įsigijo dvi panaudotas vokiškas specialiąsias transporto priemones su vandens patrankomis. 2016 metų valstybės biudžete buvo numatyta 200 tūkst. eurų šioms riaušių malšinimo priemonėms įsigyti.”

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/s-skvernelio-ipedinis-patvirtino-sitam-scenarijui-reikia-ruostis.d?id=70989216

Čia jis kalba apie bendradarbiavimą su kitomis jėgos struktūromis. Ir įdomiausia štai kas, kad tos pabuvusios vokiškos spec transporto priemonės buvo įsigytos dar tada, kada net kalbos nebuvo apie nelegalų srautą per Rusijos sieną.  Kokioms riaušėms malšinti, labai įdomu.

oi gudruolis kaip gudraiai vika isvarte       2016-04-14 17:55

Pats ateje pakeite 200 istatymu…Bausti….bausti….bausti.Teisti…teisti…teisti.Isieskoti per anstoliu…uz nuomone kelti baudz.byla. Baudas padidinti 10 kartu!!!!Tai idomu kas ivare zmonems baime????O dabar dar savo KGB kontrole sukurs?Gal i Sibira prades vel vezti???O gal priims 201 istatyma nusauti tuos kurie bijo kvailu istatymu????

Tarabilda stasiui       2016-04-12 10:21

Nusišneki juodai, kalbėdamas apie moralų, “apolitišką” žurnalistą Valatką. Jis Liberalų sąjūdžio narys ir yra jų rinkiminio štabo ruporas. Apsirazumyk, nejaukęs žmonėms proto.

kas kenkia lietuvai       2016-04-12 7:15
stasys        2016-04-11 22:07

- į klausimą raspberryavyzdžiui, kas man atsakys, kokią užduotį vykdo Rimvydas Valatka?
atsakymas galėtu skambėti ir taip: iš didelės kruvos šū.. bando išspausti vašką. Taip kaip ta darome visi jau ne pirmus metus mums tas gaunasi visai neblogai ..Valatkos sarkazmas daugelį kartu moralesnis žiūrint iš žurnalistiniu polociu ,..nei čia daugumą bandančiu save publikuoti .Tikras žurnalistas pirmiausia turėtu būti apolitiškas bet kokiai partijai ..irtik tada jis sugebės parodyti tai kas plyka akimi jau nematoma.

Pikasas Tarabildai       2016-04-11 21:48

Niekados, nei viename komentare nesu parašęs, kad kažkas buvo kagėbistu, KGB agentu ar sovietinio saugumo bendradarbiu be galutinio teismo sprendimo. To nepadariau ir nei vienos organizacijos atžvilgiu. Prisiminsiu, kad tokių apmąstymų būta, tačiau jų niekada nesu paviešinęs. Jei kažkas panoro ką nors ta prasme prisipažinti, tai yra jo asmeninio apsisprendimo teisė.

Manau, kad ir Antano Terlecko prisipažinimus reikia vertinti pozityviai. Tai, kad LKP turėjo galimybę vadovauti beveik visam LSSR KGB skyriui išskyrus vieną padalinį - jokia paslaptis. Apie tai yra daug rašyta ir kalbėta…

Tarabilda       2016-04-11 21:39

labai įtartina ir dviprasmiška formuluotė “bendradarbiavo su KGB”. Tai LKP bendradarbiavo ar ne su KGB? Dabar “buvę” komunistai visur skalambija, kad LKP narių neverbaavo į KGB, supraskit - jie švaručiai kaip Vatikano staltiesės ir paklodės. Bet kad jiems KGB buvo subordinuota ir jų nurodymus vykdė, tai šitą jie yra užmiršę. LKP nė kiek ne mažiau nusikalstama organizacija už KGB.
Todėl visiškai nesuvokiama, kaip vyksta ir gali vykti desovietizacijos procesas Lietuvoje. O jis niekaip ir nevyksta arba vyksta selektyvus nakinimas visokių pakabintų (tyliai po kilimu). Ir vykdo jį greičiausiai KGB-LKP Lietuvos vardu.
Pavyzdžiui, kas man atsakys, kokią užduotį vykdo Rimvydas Valatka?

Pikasas to "stasys"       2016-04-11 18:07

Vilniaus Apylinkės teismo nutartyje nurodyti kaip tikrovė perrašyti tokie A.Terlecko “Skunde” esantys kaltinimai, (cituoju) “kad Antanas Terleckas prisidengdamas rezistencine veikla buvo KGB agentas”.

Jei būčiau kokią panašią formuluotę pateikęs, manau, netgi nesunkiai būčiau ją apgynęs.  Medžiagos tokiems įrodymams byloje - daugiau negu pakankamai. Tada teismo nutartyje tiksli ir konkreti informacija negalėtų būti nutylėta.

Jei būčiau parašęs, kad Lietuvos laisvės lyga, kuriai A.Terleckas vadovavo, buvo ir veikė kaip KGB organizacija sukurta, tai atsistočiau į vieną gretą su A.Terlecku, kuris teigė, kad (cituoju): “Lietuvos Sąjūdį sukūrė KGB tam, kad tas politinis judėjimas, apsiginklavęs patriotiniais šūkiais stabdytų kovą”, Jis dargi priduria, kad “Be jokios abejonės(LPS) Iniciatyvinės grupės nariai čekistai pateikdavo CK “svarstyti” jau aprobuotus Lubiankoje projektus, o LPS neturėjo teisės koreguoti KGB strategijos Lietuvoje.”

Beje, Lietuvos Sąjūdis neturėjo fiksuotos narystės, o sąjūdiečiu galėjo laikyti save tie, kurie laikėsi LS nuostatų ir tikslų. Tad galiu save vadinti sąjūdiečiu, tai yra nariu tos visuomeninės organizacijos, kuri, skirtingai negu LLL, ir dabar egzistuoja. Todėl reikalauju, kad tokius kaltinimus Lietuvos Sąjūdžiui Antanas Terleckas įrodytų. Kaip KGB generolų įgaliotas pulkininkas J.Česnavičius su A.Terlecku derino Rugpjūčio 23 d.mitingo eigą, kuri galėjo sužlugdyti patį mitingą jis prisipažino pats.

stasys to pikasui        2016-04-11 17:51

Teisingai Pikasai jei visą gyvenimą dairytis per petį, o ką pasakys vienas ar kitas čia karaliaujantis ‘ononimusas‘, ypatingos minčių raiškos čia tuo nepasieksi . Cituoti svetimas mintis perteikiant joms visai kita prasme pas mus yra įprasta, tik nėra įprasta to vėliau NEišsižadėti ..kai pakartotinai klausiama . Tvirta užimta pozicija bet kokiu klausimu daug vertesnė savimi, nei pavadinti save ‚niekuo‘ nutaisant rūškaną BAUBLIO veidą valdžios pusėn ir tai be rimto.. prasmingo pagrindo .Praita savaite atvirai paklausiau Zigmo Vaišvilos o kas nutiks jo asmeniniam karui , kai vizgi baigsis D.Grybauskaitės paskutinė prezidentavimo kadencija ? kuo pavirs visa ta jo politinė vienijimosi kova ..kai tuose rūmuose nusės nuosaikios jėgos ? ..Deja deja ..atsakymo taip ir nesulaukiau ..gal čia Stasys buvo per tiesmukai stasiškas su priedėliu „visiškas“ ..ar čia ta Lietuvoje naujai kepama prorusiška demokratija su tokiu trumpu galiojimo laiku ..tik tris metai .Galiu tik spėlioti .Ko bepaklausi atsakymo nebus . Taip ir pas Jus su tuo Terlecku ,..žmogus kaip ir rašė , o rašydamas –atviraudamas apie kažką  galvojo , bėda kad pasakęs OP ..vėliau negali jo pataisyti į OIJ . Teismas šiuo atvejų matyt pasielgė būtent taip . Prisipažinimas detalėmis knygoje ..nėra ta aplinkybė kuri leistu tave apkaltinti ,. be papildomo rimto pagrindo .smile) kas reiškia kad iš rimto melo išplaukiančios kitos aplinkybės teisingomis netampa ..patikėjai jomis Tavo bėda.  krapštyk piniginę .

Pikasas3 to "Pikasiukui"       2016-04-11 7:16

Visada siekiau tiesos ir teisingumo LR Konstitucijoje numatytų galimybių ribose. Apie kažkokį “piktybinį šmeižtą” net kalbos negali būti, nesišsakant savo nuomonę  naudojausi tik oficialiai paskelbiama informacija. Pro Garliavą esu pravažiavę gal prieš dešimt metų ir jokių su šia istorija asmenų nesu gyvai akyse matęs.  Jūsų minimą asmenį stangiausi apsaugoti nuo bet kokio visokio smurto kiek tik galėjau, nes viską galima siekti tik teisinėmis priemonėmis. Tokią poziciją išsakiau pirmą dieną po teisėjo žūties ir niekad jos nekeičiau. Savo nuomonę išreikšdavau korektiškai ir todėl esu įsitikinęs, kad tokios nuoširdžios paieškos galėjo tik padėti nustatant žudikus ar kitokius galimus nusikaltėlius. Esu įsitikinęs,kad mano komentarai šia prasme buvo netgi išsiskiriantys bendrame tų komentarų sraute, kurie nepaisė etikos ir kitų priimtinų viešos raiškos normų.  Žinau, kad mano tapatybė teisėsaugai niekada nebuvo paslaptis, nes savo slapyvardžio Lietuvoje niekada nesu pakeitęs.

Pikasiukui       2016-04-10 22:47

Pikasai, girdėjau Stankūnaitė tariasi su advokatais ir nori tamstą paduoti į teismą už jos piktybinį šmeižimą ir siekį išskirti ją ir jos dukrytę. Teks ir likusį tėvų turtą išparduoti. Gal nereikėjo atskleisti savo tapatybės ir pradėti duoti interviu žiniasklaidai? Bet aišku smagu nors kiek išgarsėti senatvėje…:)

Cha cha cha       2016-04-10 22:44

Lietuvos nevykėliai nori kažką įtikinti kad visi Lietuvoje yra nevykėliai, gyvenantys už 200-300 eurų per mėnesį. Visi tie, kurie gauna daugiau, yra vagys. Ir iš viso, kuriem galam reikalingos diskusijos, kuriose dalyvauja beveik vien tik Lietuvos nevykėliai, nuskurdėliai, padugnės?

Pikasas       2016-04-10 17:02

Baimė gali atsirasti net ir nepadarius nieko antikonstituciško ar antiįstatymiško. Pakanka, kad kažkas privačiai apkaltina tuo, ko nesi padaręs ir prasideda teismų karuselė. Sprendimai pabyra įvairūs, netgi vienas kitam prieštaraujantys. Kai lemiamą nutartį priima teisininkai, kurie turi didelį darbo stažą, tai nekompetencijos įžvelgti negalima. Jei kažkas mokslus baigė Maskvoje, kai Lietuva jau buvo laisva, o kažkas jau J.Andropovo laikais jau dirbo prokuroro pareigose, tai patirtis pas tokius teisėjus turi būti didelė. Pateiksiu man asmeniškai gerai žinomą pavyzdį.  Pavyzdžiui,  Vilniaus Apylinkės teismas pažodžiui nurašo A.Terlecko privataus „Skundo“ kaltinimus, kaip teisingus ir pagrįstus, tačiau savo nuosprendyje nepaaiškina, kaip aptariami komentarai konkrečiai susiję su pateiktais kaltinimais, tai kaip tai suprasti?  Dar daugiau. Aiškinama, kad savo „Atsikirtime“, kurio kai kurie fragmentai yra paminėti ir prie šiame leidinyje prie rašinio “Aukščiausias teismas apgynė rezistento garbę ir orumą” esančiuose komentaruose,  teigiau, kad (cituoju) „Antanas Terleckas, tam tikrais gyvenimo laikotarpiais kolaboravo su okupaciniu režimu, išdavė bendraminčius, buvo KGB informatoriumi, pakenkė Lietuvos rezistenciniam judėjimui ir netgi Lietuvos Atgimimo,  Nepriklausomybės laikotarpiu kovojo prieš Tautos laisvės siekius.“ Ir netgi pridedama, kad (cituoju) „kaltinamasis iškreipia nukentėjusio gyvenimo faktus“.
Galiu atsakingai pastebėti , kad pats A. Terleckas viską yra parašęs apie savo čia paminėtą veiklą, o man teliko tik tuos prisipažinimus priminti. Jokių jo paties paminėtų faktų neiškreipiau ir jis pats Vilniaus Apygardos Apeliacinio teismo metu pripažino, kad taip rašė. Nutartyje yra nurodyta apie stiprinimą neigiamų nuostatų, kad (cituoju) „Lietuvos laisvės lyga buvo KGB kuruojama ir su jo leidimu veikianti organizacija“.
Byloje paviešinta visa eilė faktų, kaip KGB prižiūrėjo LLL veiklą, esant labai blogai konspiracijai. Bet tik tai. Be to, šios,kaip savarankiškos organizacijos veikla buvo nutraukta 2003 metais. Tad 2007 metais ir, to labiau, 2012 metais ji jau nebuvo teisės subjektas. Beje, jos nariai anksčiau viešai buvo atsiriboję nuo A.Terlecko veiklos. Kaip sovietiniame saugume buvo ruošiamasi Rugpjūčio 23 d. mitingui ir kokie buvo KGB tikslai,  parodo byloje esantys faktai. Tad ir šiame kaltinime nematau jokios loginės prasmės.
Apylinkės teismas nurodo, kad (cituoju) „komentarai parašyti iki to laiko , kai kaltinamasis pradėjo skaityti A.Terlecko knygas.“ Verta pastebėti, kad kai kurios, gal netgi raiškiausios knygos, apie kurias sklandė gandai, jau buvo parašytos iki 2007 metų,  t.y. prieš mano pirmą kartą išspausdintus tokius komentarus.
Komentaruose paminėta ir laiškelio iš nelaisvės laiškelio perdavimo istorija,  kiek kitomis aplinkybėmis, buvo aprašyta paties A.Terlecko. Jis viešai primena,  kad jis ne kartą yra pasiuntęs iš nelaisvės raštelius savo žmonai ir yra gavęs nuo jos atsakymą.  Jei patikimas liudininkas tokį atvejį  priminė, tai kodėl juo reikėtų nepatikėti?

Pikasas2       2016-04-10 17:01

Labai keistai atrodo Aukščiausio teismo teiginys, kad (cituoju) „paskleistos žinios nebuvo nei politinės diskusijos dalis, nei politinio oponento kritika.“ Aukščiausio teismo „Nutartyje“ dargi paaiškinama, kad (cituoju) „Politinės diskusijos metu politikai viešai aptaria visuomenei rūpimus klausimus, pasikeičia nuomonėmis apie įvairius politinius reiškinius. Šių diskusijų metu politiniai oponentai dažnai kritikuojami, t. y. išsakomi neigiami jų sprendimo ar veiksmo vertinimai, iškeliami trūkumai, klaidos. Laisvų politinių diskusijų skatinimas –svarbus demokratinės visuomenės bruožas“.
Galima tik pritarti dėl laisvų politinių diskusijų skatinimo.  Lietuvos Konstitucija ir LR įstatymai nurodo kitokias, daug platesnes viešos raiškos galimybių nuostatas. Negi tikrai tik politikai turi teisę politinėje diskusijoje (cituoju) „aptarti visuomenei rūpimus klausimus, pasikeisti nuomonėmis apie įvairius politinius reiškinius“?  Antanas Terleckas komentarų paviešinimo laikotarpiais nebuvo politiku, o 2007 metais (ir porą kartų anksčiau) tik nesėkmingai pretendavo juo tapti rinkimuose į Seimą jau nuo R.Pakso vadovaujamos “Tvarkos ir teisingumo“ partijos. Jei tada tam tikrų abejonių, pagrįstų patikimais liudininkais ir viešos veiklos stebėjimais, negalima buvo viešai išsakyti, tai kada tą daryti apskritai leidžiama? Tai rimtas ir LR Konstitucijos nuostatas liečiantis klausimas, nes Aukščiausio teismo sprendimai įsigalioja visoms žemesnėms teisminėms institucijoms, juos paskelbus.
Ir dabar išlieku oponentu tiems A.Terlecko veiksmams, kuriuos jis aprašė savo prisiminimuose ir kurie buvo viešai pastebimi Atgimimo laikotarpiu bei mano priminti susijusioje, teismui pateiktoje informacijoje.  Nesistebiu, kad, pagal primintus A.Terlecko prisipažinimus, teismų institucijos įžvelgė Antano Terlecko veiklos aspektus taip, kaip juos savo „Nutartyse“  išvardijo. Mano nuomonė yra panaši. Deja, kažkodėl apkaltintas dėl to buvau aš... Tokios atsakomybės prisiimti už kitą asmenį niekaip negaliu. Esu įsitikinęs, kad Vilniaus Apygardos teismo teisėjų kolegija Apeliaciniame teisme teisingai įvertino situaciją mane visiškai išteisindama. Sieksiu visiškos reabilitacijos visomis LR Konstitucijoje ir įstatymuose numatytomis priemonėmis. Viešumas tiesos ir teisingumo paieškose, manau, yra labai svarbus.

>>komuniagos dreba ir virpa 2016-04-8        2016-04-10 11:07

pasirodo tai jau seniai seniai jau buvo ...
aciu uz priminima!!!

Dzeikas       2016-04-10 7:31

Nukrypome nuo temos biski,bet…
Cia besireiskiantys emigrantai ryskina mums ne apie pinigus, o apie gyvenimo buda - vergiska baudziaunyko mentaliteta kurio like isikibe kaip erkes ir kas slyksciausia daugelis didziuojasi tuom.
Ir beje ju zodziai susisaukia su a.a. Patacko zodziais.Juk tie “debilavoti” jankiai sukeltu riauses jeigu JAV policija dristu elgtis kaip tautiniai policajai geguzes 17 Garliavoje.Ir tiesa sakant policijos virsinionkas paprasciausiai atsisakytu duoti toki isakyma - panaudoti tokioje situacijoje jega.Jus girdejote Lietuvoje termina “nusikalstamas isakymas”.Girdejote kol buvo okupacine tarybine kariuomene.Po to tas terminas isnyko tarsi nebuves.
2006m, parduotuve “iki”.Grizusi is Airijos emigrante dirbusi ten suorganizuoja streika.Mergelkos sedi,nedirba.Menedzmentas apkaltina streiko organizatore pavogus sokoladuka ir tuo pretekstu paliuosuoja.Likusioms liepia eiti dirbti.
Ir tos kaltai sypsodamosis eina dirbti…Mergelka streiko organizatore grizta i Airija.
Sakote lietuviai nebeturi sovietinio mentaliteto?
a.a. Patackas neturejo sovietinio mentaliteto.Bet tokio tipo zmones isgvaltavoti emigracijon per 25m “laisvos” Lietuvos.
Kodel kitose salyse tokie zmones nevaromi lauk? Todel,kad tu saliu elitas suvokia viena desni - tokie zmones nepatogus,ju nepastumdysi kaip nori, bet isguisi tokius zmones lauk ir sunkia valanda jiems ,elitui,nebus i ka atsiremti.

Saviems ir ne saviems       2016-04-10 6:05

Kaip gražu, sėdžiu sau prie kompo ir sprendžiu Lietuvos likimą. Tad klausimas: Ką jus nuveikėt gero sėdėdami prie kompiuterio apart rašliavos ir siūlymo savo “auksinių” minčių. Žinokit ne visi dar turi kompiuterius ir ne visi skaito jūsų, kartais, ir geras mintis, o daugiausiai kliauzas. Kaimo žmogui išvis daugumai net neįdomu ką jūs čia rašinėjat, nes neskaito nes neturi laiko sėdėt ir skaitinėt, kai reikia galvot apie savo ūkelį, darželį ir kaip išlaikyt vaikučius, kuriuos reiki išleist į mokyklą, nupirkt drabužėlių nupigintų prekių padduotuvėse, pamaitint. Ar bent iš jūsų nors vienas išvažiavot į kokį nors kaimą ir paaiškinot žmogeliui, kad nereikia balsuoti už niekšus sėdinčius visus 26 metus prie lovio ir kas keturi metai prieš rinkimus žadančius rojų Lietuvoj. Ar pasakėt žmogeliui, kad šie makaronų kabintojai, dergiantys kitus nebūtais dalykais ir jam už tai nieko nedaroma. Eikit agituokit, prašykit pagaliau, kad žmogelis ateitų balsuoti ne už makaronų kabintojus nes dar neišnyko protingi žmonės, tik jie nustumti į užrybį, suniekinti, apžmeižti, apdergti.

kvartūgs & žiužis       2016-04-9 21:40

Palaida bala, mintys priėjo liepto galą. Iš kur atėjom, ten ir pareisim.
Laikinkit nykščius kai verkia vyrai žali, nes ne auksiniai.

Nesupratau, bet patiko...       2016-04-9 21:22

Apsiraminkite ir nesvajokit apie valdžios rinkimą mums, likusiems Lietuvoje.
Tokie “gelbėtojai” nereikalingi.Mano nuomonė.Ačiū už dėmesį.

Liepa-Pikc       2016-04-9 19:21

Šmaikštus Jūsų komentaras,bet ir teisingas kartu.Ko tik tam nabagui lietuviui neprikaišiojama: ir kad biednas, ir kad durnas- nes vis ne tuos ponus pasirenka.// Jau koktu, kiek metų prikaišiojamas tas “sovietinis” mentalitetas. Lyg tai sovietmečiu lietuviai kitaip gimdė vaikus, augino duoną, kitaip mylėjo, kitaip kvėpavo ir t.t.// Tai prikiškim ir visus likusius mentalitetus: smetoninį, carinį, žečpospolitinį,vytautinį, mindauginį, išskirkim pagoniškąjį ir krikščioniškąjį mentalitetus, “gėrėkimės” ir naujesnėm madom - landsberginiu, brazauskiniu, kubiloidiniu ar grybauskiniu mentalitetu.//
Tikras lietuvis -pilietis gyvena, moka mokesčius Lietuvoj, o ne kažkokioj pasvietėj, “išsilaisvinęs” nuo biednos Tėvynės, nuo “sovietiniu mentalitetu” apkrėstos Tautos, nuo žmones badmiriauti verčiančios valdžios,ir net nuo Lietuvių Kalbos.Sunkiai tas išlaisvėjęs ir svetimų kalbų pramokęs “O jeahh” mūsiškai slebizavoja, bet garantuotai mano esąs neklystantis.Gal koks naujas gelbėtojas-help’eris?//

Pasaulio pilieti       2016-04-9 17:30

Sprendimus dėl savos Valstybės turim teisę priimti tik mes, o ne pasaulio piliečiai.
Lozungus ir garsiais kalbas iš jūsų girdim senai, bet naudos 0.
Priiminėkite savo sprendimus sau, bet ne mums. Tokia mano nuomonė. Panaši nuomonė beje ir kitų lietuvių smile vis dar gyvenančių Tėvynėje.
Ačiū už gerus ketinimus, bet labai prašom nevadovauti, jei jūsų neprašom.

Pikc       2016-04-9 16:08

Teip! Kaip sako tas pusiau lietuviškai, pusiau angliškai “o jeahh” pasivadinęs “pasaulio pilietis”, lietuvei ira durnei, o toi lietuvoi viskas blogai, če visi soviet mentality, o TEN, Vakaruose, viskas gerai, todėl visus sprendimus tegul priima mankurt… pardon - “laisvo pasaulio žmonės”, kuriems “adres - ne dom i ne ulica”. Ir, jo - pažangos nesulaikysi! Dajoš progres! Ura!

O jeahh ! 2016-04-9 14:24        2016-04-9 15:23

Jo,Lietuva todel ir vargsta ,nes dar daug pilieciu su SOVIET MENTALITY galvoje gyvena.Teko skaityti kaip uz rasikli ar pakeli sriubos parduoda savo balsa tie , gyvenantys Lietuvoje.Sito papirkinetojai nepadarytu ir net nedristu su lietuviais gyvenusiais uzsienyje.
Mes gi esame visi viena TAUTA,nesvarbu ar isvaziave ar cia ir nereikia skirstyti i tuos ir anuos. Jus be tu isvaziavusiu (bet kokiu laiku) niekuomet neissikapanosit.
Tie zmones ismoko kalbas, ismete mineta soviet ir tapo laisvo pasaulio zmonemis. O dviguba pilietybe norit ar nenorit - bus,kaip ir balsavimas internetu. Pazangos sulaikyti neimanoma.
Juk anksciau zmones degindavo vien delto , kad sake jog Zeme apvali ir sukasi.

Mano nuomone       2016-04-9 14:24

Šalies likimą turi spręsti Lietuvoje gyvenantys, o ne išvykėliai. Taškas. Na, nebent išvykęs laikinai, tuo atveju suprantu. Ir kas jei nubalsuos amerikonai, kurie net neįsivaizduoja mūsų gyvenimo už 200-300 eurų per mėnesį. Kas nuo to pasikeis ? Ką pakeis tas internetinis balsavimas ?
Ir dar.Jokių dvigubų pilietybių smile vieną kartą atsisakėt turėtos, tai ir gyvenkit savo gyvenimą ten, kur pasirinkot arba grįžkit.

kuris kreipesi i TAUTIETI       2016-04-9 10:48

tautieti. Ar jus manote ,kad poperinis balsavimas yra simtu procentu Saugus? Kaip tik popierinis balsavimas neleidzia kontroliuoti savo balso , o internetinis balsavimas leidzia kontroliuoti savo balsa. Tose salyse, kur yra internetinis balsavimas dalyvauja dvidesimt procentu zmoniu rinkimuose daugiau negu be jo . O Lietuvoje ateis manoma ir trisdesimt procentu rinkeju daugiau , nes beveik milijonas isvyke is salies. Tokios mazos salys kaip Estija ir Lietuva , kad palaikyti rysi su tauta turi ivesti ne tik elektronini balsavima , bet ir suteikti dviguba pilietybe. Balsuodamas IB zmogus gauna VOTER CARD , kur suvedus duomenis mato kur jo balsas yra. Aisku turi buti irengta sistema ne lietuviskai , kaip buna , kad “uzluzta"pas Zenona . Turi buti patikima , irengta Sveicaru arba amerikieciu ,sertifikuota sistema Po Balasavimo Internetu yra atliekami E-auditai ir patikrinam kaip veike sistema per balsavimus.NET VENESUELA TURI INTERNETINI BALSAVIMA,tai ko bijo protingi lietuviai valdzioje?

Kiek žinau       2016-04-9 10:25

Butkevičius nebijo nei konservų nei liberastų nei qiubiloidų nei masloidų nei neskustaburnių seimo jurgių nei nemandagių dagių nei, ai ką čia daug minėti. Butkevičius nieko nebijo ir taškas. O va šitie tikrai bijo gerbiamo GYLIO.

ula       2016-04-9 9:18

Niekas nieko taip nebijo , kaip valdžiagyviai bijo prof.Gylio.

paprastumui       2016-04-8 23:05

Pagrindiniai Lietuvos katastrofos kaltininkai yra liurbiai, asilai, lengvatikiai, tinginiai, tamsuoliai, pijokai sovietiniai “brangūslietuvosžmonės”.
Kad leido, kad buvo abejingi ir buki.

paprasta       2016-04-8 22:14

Atsasaldermokratai išsigando pamatę liepto galą taip arti.Malinausko atstovaujama frakcija persimes pas Zuoką lygtai.O juk baimės ir teroro atmosferą Lietuvoje pirmi ir užkūrė atsasaldermokratai per Garliavos tragediją.Maža,kad jie buvo opozicijoje,o tarpinė Melianas nebuvo jų partietis.Vidutinės ir žemesnės grandies biurokratinis planktonas yra JŲ VISADA,nepriklausomai nuo rinkimų rezultatų,net ir nebūdami valdančiojoje koalicijoje atsasaldermokratai visada efektyviai veikia iš šešėlio,nevengia ir diversijų bei atviro sabotažo,praktiškai valdymo ir įtakos net tada jie neišleidžia iš rankų.O Garliavos įvykių metu prokuratūra,LKPB ir didesne dalimi policija buvo kovinės LSDP grupuotės.Apie teisėjus net tingisi burną aušinti.Prisiminkite 2009-2010m.Net Olgino trolių pirmtakai laužyta kalba užtvindė visų portalų komentarus trolindami už ėLėSDėPė ir prieš blogą Kubilių-Debilių.Pavadinimą pakeitusi “Komjaunimo tiesa” pagrindinės paskirties apskritai niekada ir nekeitė.Nąrsiajam Skydinės gynėjui užmiršus,kad kažkada teks palikti LRT vadovo kėdę,“visuomeninė televizija” taip pat yra grupuotės ruporas.
Būtent LKP-LDDP-LSDP yra pagrindiniai Lietuvos katastrofos kaltininkai,visi kiti-mažiau,nors pono Debiliaus arogancija ir etikečių klijavimo manija taip pat daug žalos padarė.Dėl to,kai išgirstu “įtradicintą” kontrastą konservai-atsasaldermokratai,visada siunčiu konservus šluostytis užpakalio atsasaldermokratais ir drauge įlūžti į “nužniką”. smile
Nepamirškite,kad be LSDP kaipo tokios,galos centrą papildo dar įvairūs dukteriniai politiniai projektai,tokie kaip “Liberalų sąjūdis”,profsąjunginių “blatų” gerbėjai ir eilė visokių laikinų “visuomeninių” judėjimų,organizacijų.O kur dar LGBT organizacijos,lobistai ir koloradinis naftalinas-nostalgiški rusakalbių kolonistų privilegijų gerbėjai!
Tai-pati tikriausia mafija tradicinio mafijos suvokimo ribose.

vėtrunginis        2016-04-8 18:16

Rytoj tikriausiai kalbės priešingai. Kam dar aptarinėti mazgotę be nuomonės?

Kokia nesamonė       2016-04-8 17:15

Butkevičiui viskas viskas poxui.Jam nebaisūs nei konservai nei liberastai nei Qiubiloidas nei masloidas nei abi šios dvi gaujos konservliberastai.

> tautietis 2016-04-8 10:28        2016-04-8 15:27

Nežinau ar tamsta toks naivus ar toks patiklus. Jei jau tas išreklamuotas ir jūsų garbinamas internetinis balsavimas būtų 100% garantija , tai leiskite paklausti kodėl senos demokratinės visuomenės atmeta tokį balsavimą ?

VaidasVDS       2016-04-8 12:09

Keistą knygą skaitė Butkevičius: “baimė – pats blogiausias dalykas ir to reikia labiausiai bijoti.”
Bijoti baimės? O ką tai reiškia? Totaliai bijoti visko? Kartais žmogaus smegeninėje viskas susipainioja: savas-svetimas; draugas-priešas; partinis-nepartinis; interesas-pa(si)aukojimas; tikėjimas-netikėjimas. Ir iš tokio susipainiojimo kyla tokia gausybė baimių, kad žmogus ir sveiką nuovoką, ir sveiką protą praranda.
O tereikia turėti sąžinę ir padorumą. Visa kita ateina arba kaip gėris, arba kaip blogis. Gėris priimamas, o su blogiu kovojama. O tikriausiai premjerui daugiausiai baimės įvarė Gylio pamąstymai apie bendrąjį gėrį, kuris greičiausiai premjerui nelabai suprantamas ir kažkoks gana baisus.
Iš tiesų, didelė bėda pastovioje baimėje gyventi…

Tikrai       2016-04-8 11:43

Kas tokio nutikimų, ponas premjere, kas Jums ,,atsivėrė,, akys. Pats vykdėte savų protegavimo ir kitaip manančių išvalymo politiką visur, kur tik pasiekdavo Jūsų partijos rankos. Nesvarbu, kad kvailas, svarbu, kad savas, o tai reiškia lojalus. Tai vieša paslaptis, ypatingai provincijose, kur trūksta darbo vietų. Tai kaip čia taip staiga padarė baisu? Mums šlykštu jau seniai, nuo jūsų dvilypumo, bet raudonus kilimus dar laikom, JUMS, DIDELIEMS IR YTAKIGIEMS. Mes pažeminti ir nusižeminę, nes turime maitinti vaikus. Ir vis dar turim vilties,kad tikrai kada nors gyvensime, ar bent mūsų vaikai gyvens šalyje, kurioje garantuota konstitucinė teisė, tikra,o ne butaforinė.

tautietis       2016-04-8 10:28

savos tautos , neiregistruoja internetinio balsavimo. Internetinio balsavimo laukia pazangioji tautos dalis isvykusieji dar sio rudenio balsavimui.

Kalamburas       2016-04-8 9:49

Per 25 metus patys tą baimės atmosferą sukūrė, o kai ji užgulė visą Lietuvą, patys savęs išsigando, nes užgulė ir juos.

Tarabilda       2016-04-8 9:46

Atsakymas labai paprastas.Operatyvinių priemonių pagalba kompromatas yra surinktas, tarkim,  kokiems 5 tūkst. įtaką galinčių turėti Lietuvos politikoje (viešoje ir užkulisinėje)žmonių. Klausimas, kas tą “paruoštukų” spintą valdys. Būtent apie tai ir dėl to tokie nuožmūs bus rinkimai. jei nepavyks ten aukštai tarpusavyje gražiuoju valdžia pasidalinti, tai klausimastik toks - kurie kuriuos ims sodinti. Aišku, visų pirma iš kelio patrauks visokius nepatenkintus liaudies “atskalūnus”, kad netrukdytų aikštelėje, kur vyksta rimtas žaidimas.

Manau       2016-04-8 8:43

kaip ir aišku ko premjeras išsigundo. Taigi jis pajuto jog su tokiom visokiom pažymom iš organų ( ir nereikia nei tų rimtų įrodymų, nei teismų )  galima bet ką “patvarkyti” - tame tarpe ir jį patį ir jo chebrą. Kai “tvarkė” Paksą tai buvo vienas dalykas, o kai tave - tai visai jau kitas dalykas. Ir dar - pasirodo , jog aplamai šiais laikais kalbėti bet kam ( net ir jam ) telefonu su bet kuo apie be le ką, tai nėr joks tas koks privatus dalykas ...

Pensininke       2016-04-8 8:30

Anot Kristinos, Butkecius yra tikras SKYSTABLAUZDIS ir visu politiku bijantis, pries visus kaip zemes sliekas zliauziojantis, be asmenines politines nuostatos. Jis negali ir negalejo buti premjeru , vadinasi treciuoju valstybes vadovu.Visa politine sistema korumpuota ir iskrypeliskai degradavusi su visa teisesauga, kuri apsinuogino su pedofilijos byla.

Dzeikas       2016-04-8 7:38

Skambinimas kiausais ir nieko daugiau.

komuniagos dreba ir virpa       2016-04-8 6:20

komunistai visada bijojo. per daug nešvari jų sąžinė.
Bernardas Brazdžionis
BAIMĖS KULTAS

“Viešpats — mano šviesa, gelbėtojas mano: ko man bijoti?
Viešpats gina mano gyvybę: ko man drebėti?
                                Dovydo psalmės, 26. 1

Lietuvišku žodžiu nuo amžių mes garbinom tave,
tėvų ir protėvių Dieve,
ir tu nereikalavai iš mūsų garbės per panieką,
ištikimybės per policiją
melo per teismą
tiesos per melą ir meilės per neapykantą.
Ne taip, ne taip supranta atėjūnai meilę, maldą garbę

ir ištikimybę.
Savus dievus, savo maldas ir savo priesakus
jie atnešė į mūsų žemę.

Jų pirmas dievas buvo melas,
jų antras dievas buvo kerštas,
jų trečias dievas buvo prievarta,
jų ketvirtas dievas buvo niekšybė,
jų penktas dievas buvo išdavystė,
jų šeštas dievas buvo žudymas,
jų septintas dievas buvo svetimo turto grobimas,
aštuntas — niekinimas grožio, meilės ir idealizmo,

o devintas — baimė.

Ir garbino jie baimę, savo valdinių ir savo valdovų dievą

ir sukūrė gigantišką baimės kultą.

Lydėjo juos baimė dieną ir naktį,
rytą ir vakarą
dirbant ir miegant, mylint ir bučiuojantis,
sekant ir išduodant, žudant ir nužudžius.

Juos gąsdino gyvieji, kad gyvi
ir mirusių lavonai nedavė ramybės
nei valgant pusryčius, nei vakarienę,
nei geriant vandenį nei alų, nei degtinę,
nei teismų salėse, nei pokyliuos,
nei namie tarp sienų keturių,
nei kelionėje ant plyno lauko.
Ir baimės siaubo apimti jie tūžo, kad nusikratytų,
bet ji dar ir dar stipriau juos smaugė savo geležinėm replėm.
Ir lydi juos anie dievai devyni ir devynios dešimtys mažų dievukų
į tarnybos lapą ir į partijos bilietą kruvinu pirštu įrašyti.

Ir tebelydi juos ta baimė penkmečiai po penkmečių.

ir bijo jie. Ir bijo jie. Ir bijo.

Bijo viršūnė apačios, bijo apačia viršūnės.
Bijo vienas visų, visi — vieno.
Bijo jaunas seno, bijo senas jauno.
Bijo vaikas tėvo, bijo tėvas vaiko.
Valdininkas bijo pavaldinio, o pavaldinys viršininko.

Visi jie kas nors ko nors bijo.

Jie bijo! Jie bijo! Jie bijo!

Jie bijo poeto simbolisto.
Jie bijo užsienio turistų.
Jie bijo, kai darbo diena,
Jie bijo, kai religinė šventė.
Jie bijo moderniško meno,
Jie bijo istorijos vadovėlio seno.

Jie bijo Jakšto, Pakšto, Maironio,
Jie bijo Bernardo Brazdžionio.

Jie bijo izraelito, protestanto, kataliko.
Jie bijo tūkstančio dalykų.

Jie bijo. Jie bijo. Jie bijo.

Jie bijo balto, jie bijo juodo,
Jie bijo gaidžio raudono kuodo.
Jie bijo geltono-žalio-raudono.
Jie bijo negyvo Lenino lavono.
Jie bijo radijo BI-BI-SI,
Jie bijo lietaus nelietaus debesy.
Jie bijo Romos, New Yorko, Paryžiaus,
Jie bijo bažnyčios, kaip velnias kryžiaus.

Jie bijo. Jie bijo. Jie bijo.

Dzeržinskls bijo Menžinskio, Jagoda bijo Ježovo,
O visi kartu sudėjus — bijo žmonių, išsigandę lenda po lova.

Jie — nenugalimos armijos maršalai, generolai,
              politrukai, revoliucijos pirmūnai,
              apdovanoti už drąsą, kaip kiškis kopūsto lapo

Bijo Lietuvos Nežinomo Kareivio kapo.

Jie bijo! Jie bijo! Jie bijo!

Jie bijo žmogaus nužmoginto, bejėgio, nelaimingo,

Jie bijo to, kurs dar yra,
Bijo to, kurs šią naktį paslaptingai dingo.

Jie bijo! Jie bijo! Jie bijo!

Jie bijo Berijos, Berija bijo Stalino,
O Stalinas — Vorkutos vergo, kankinamo kalinio.

Tai ko, pagaliau, mums bijoti!” —
Unisonu sušuko visi.

Vorkutoj sukilimas!” — pranešė BI-BI-SI.

Tikrai       2016-04-8 6:18

Ne dėl paprastų piliečių persekiojimo. Pats mielai prisidėtų.
Komunistėlis išsigando, jog kitą kadenciją prie lovio bus komunistkoncervų gauja, o jo gauja gali likti ant ledo.
Visa kita tik krokodilo ašaros ir demagogija.

Rekomenduojame

Arvydą Šliogerį prisimenant: „Apie vieną kitą grėsmę Lietuvai”

Vytautas Sinica. Pamiršti vaikai Diawaros grybukų istorijoje

Svenas R. Larsonas. Ar gali vėl laimėti D. Trumpas?

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt ketvirtoji (Lapkričio 24 diena)

Jungtinių Tautų analitinis centras iki 2050 metų siūlo „senstančiai“ Europos Sąjungai 60 milijonų migrantų

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.