Demokratija ir valdymas

Diskusija: Kam reikalinga laikinoji Seimo komisija, kai iki rinkimų liko tik pusmetis?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. balandžio 30 d. 21:24

56     

    

Diskusija: Kam reikalinga laikinoji Seimo komisija, kai iki rinkimų liko tik pusmetis?

Žiūrint iš šalies į mūsų valdžių darbus persekioja toks jausmas, kad jie ten užsiima kažkokiais menkaverčiais merkantiliškais reikalais, tarpusavio stumdynėmis dėl pozicijų, kurios vyksta tarytum kitame, ne mums skirtame išmatavime. Greičiausiai taip ir yra, nes mes dažniausiai nė nenutuokiame, kas už ko stovi, kaip cirkuliuoja biudžeto ir ne tik biudžeto pinigai, kaip pasiskirstyta viešaisiais pirkimais ir konkursais. Valdžioms (visoms be išimties) yra aišku kaip dieną, kad apie tai žinoti – ne mūsų reikalas.

Todėl Seimo dienotvarkėje ir atsiranda visokie svarstymai be svarstymų dėl BK straipsnių ir pataisų siekiant varžyti viešumą ir žodžio laisvę. Atakuojama plačiu frontu ir nematyti, kas ten Seime diktatūros labiau geidžia – pozicija ar opozicija. Susidaro toks negeras įspūdis, kad ir vieni, ir kiti.

Bent šiek tiek šviesos tamsiuose valdžios reikaluose atsiranda, kai kas nors ten kitoje dimensijoje sudaužiamas kaktom. Kai žiežirbos pažyra, tuo momentu kai kas ima ir netikėtai apsišviečia.

Didžioji Seimo parlamentarų dalis, neapsikentusi nuolatinių skandalų, kurių iniciatyvos ir kurstymas vyksta iš Daukanto aikštės, mojuojant slaptomis žvalgybų pažymomis ir šantažu bei manipuliacijomis, pasitelkiant pavaldžią ir paklusnią teisėsaugą bei pataikauti linkusią didžiąją žiniasklaidą, ėmė ir išdrįso pareikalauti laikinosios komisijos sukūrimo, kad galų gale būtų išsiaiškinta, kas tuose užkulisiuose tūno ir kas kuria bei režisuoja slaptus tų pačių „partijų“ ardymo ir naikinimo scenarijus? Iki Seimo rinkimų tuos scenaristus niekadėjus 75 deputatai pasišovė išvilkti į dienos šviesą. Kai kurie, kiek nusiraminę, savo beprotiško sumanymo pabūgo, nes paskaičiavo, kad su ugnimi žaisti nedera. Rūstybė gali pratrūkti tokia, kad iš kai kurių partijų iki rinkimų dienos liks tik šlapia vieta. Paskaičiavo ir parašus atsiėmė.

Kaip ten benutiktų su likusiais „pasiryžėliais“ aiškintis, ar pakaks jų balsų komisijai įkurti ir ar bus leista paties Seimo tai daryti, mes, portalo skaitytojai, iš valdžios leidimo svarstyti ir turėti savo nuomonę atslenkančios diktatūros klausimu neprašom. Taigi esame laisvi ir nesaistomi įsipareigojimų nei valdžiai, nei partijoms. Pretekstą šiai diskusijai tiesiog pametėjo įvykiai Seime, kuriant laikinąją komisiją. Jie aprašyti net keliuose straipsniuose. Sunku pasakyti, kaip objektyviai. Apie tai irgi verta svarstyti ir diskutuoti. O mes diskusijos atspirties tašku siūlome „reportažą“, paskelbtą TV3 tinklalapyje.


Kviečiame nepabūgti, kaip kokia L. Graužinienė, J.Sabatauskas, darbiečiai ir kiti, kurie dar pabūgs ir padiskutuoti šia pavojinga tema.

Diskusijos moderatorius – L. Jakimavičius

* * *

„Tvarkiečiai“ neslepia – po STT įtarimų partijai, prezidentei rengia apkaltą

Gytis Pankūnas | tv3.lt

Parlamentinį tyrimą dėl galimo įslaptintos informacijos atskleidimo atvejų inicijuojančios partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai užsimojo kaip reikiant. „Tvarkiečiai“ neslepia manantys, kad slaptų pažymų istorijos pradedamos kurti prezidentūroje. Tuo metu Seimo opozicija įsitikinę, jog „tvarkiečiai“, kurie, kaip partija, įtariami pinigų plovimu, tiesiog bando nukreipti dėmesį ir išsiplauti savo mundurą.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ inicijuotos Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl manipuliavimo viešojoje erdvėje žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos bei ikiteisminio tyrimo duomenimis, galimai neteisėto poveikio teisėsaugos institucijoms, įtraukiant jas į politinę kovą sudarymo klausimo antradienį pradėti svarstyti nepavyko, mat buvo net du kartus padarytos pertraukos. Taigi, šis klausimas Seime turės būti svarstomas ketvirtadienį.

Šios komisijos darbų sąraše – įvairių pastarosios Seimo kadencijos metu įvykusių skandalų, susijusių su ribotos informacijos patekimu į žiniasklaidą, analizė. „Tvarkiečiai“ nori išsiaiškinti, kas paskleidė informaciją apie vadinamuosius „juoduosius sąrašus“ su esą neskaidria veikla užsiimančių viceministrų pavardėmis, kaip į viešąją erdvę pateko informacija, dėl kurios esą švietimo ir mokslo ministru nebuvo paskirtas pirmasis Seimo pirmininko pavaduotojas, „darbietis“ Vydas Gedvilas, kas ir kodėl žiniasklaidoje paskelbė apie neva buvusius galimus Seimo narių susitikimus, kuriame buvo aptariama teisėjos Editos Dambrauskienės kandidatūra į generalinius prokurorus bei galima siūlyta „išpirka“ už postą.

„Tvarkiečiai“ taip pat nori išanalizuoti prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjos Daivos Ulbinaitės bylos, kurioje ji buvo kaltinta valstybės paslapties atskleidimu, tačiau teismo sprendimu išteisinta, aplinkybes.

Mato prezidentės spaudimą

Portalo tv3.lt kalbintas partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime seniūnas Petras Gražulis akcentavo norintis, kad slaptų pažymų nutekinimo istorijose būtų padėtas taškas. Būtent dėl to, pasak politiko, reikia imtis parlamentinio tyrimo.

„Mes iš demokratinės valstybės virstame policine valstybe ir įvairiausiomis slaptomis pažymomis pradėti valdyti skiriami ir atleidžiami pareigūnai. Mes norėtume išsiaiškinti, kas teikia tas slaptas pažymas, koks jų turinys.

Ar ne keistai atrodo, kad V. Gedvilas gali dirbti Seimo pirmininku, Seimo pirmininko pirmuoju pavaduotoju, o jau švietimo ir mokslo ministru nebegali dirbti, nes dėl jo yra kažkokios pažymos? Taip pat, skiriant generaline prokurore E. Dambrauskiene. Ten irgi kalba apie pažymas, apie Seimo narius J. Sabatauską, V. Gapšį, kurie lyg bandė įtakoti ar reikalauti išpirkos. Prisiminkime ir tas pažymas, kai buvo apie 10 viceministrų atleistų.

Manau, kad pažymomis faktiškai manipuliuojama ir taip neturėtų būti teisinėje demokratinėje valstybėje, kai žmogus, pretenduodamas į konkrečias pareigas, prieš visą Lietuvą apjuodinamas ir net jis pats negali sužinoti, kuo jis kaltinamas“, – aiškino P. Gražulis.

„Tvarkietis“, klausiamas, kur yra galimai slaptos informacijos apie politikus patekimo į viešąją erdvę ištakos, pirštu bedė į prezidentę D. Grybauskaitę.

„Akivaizdu, kad jėgos struktūros naudojamos susidoroti su politiniais oponentais, su politinėmis partijomis, kurios yra nepalankios. Aš pasakysiu, kam yra nepalankios, tai yra nepalankios prezidentei. Puikiai žinome, kad prezidentę iškėlė konservatoriai, ją rėmė liberalai ir dabar ji, atsidėkodama, akivaizdžiai palaiko šias dvi politines jėgas“, – aiškino P. Gražulis.

„Faktiškai, jeigu Seimas turėtų politinės valios, taip, būtų apkalta. Seimo nariai tarpusavy kalba R. Paksui suorganizuota apkalta faktiškai už nieką, kai prezidentei jau dešimt kartų galima buvo suorganizuoti apkaltą. Bet ji kažkaip sutelkus savo rankose galias, galbūt šantažuoja Seimo narius, politines jėgas, žarstosi tomis pažymomis ir tokiu būdu valdo valstybę beveik kaip KGB laikais“, – rėžė „tvarkietis“, klausiamas apie galimą parlamentinės komisijos darbo rezultatą.

Be to, P. Gražulis užsiminė, jog vienas iš parlamentinės tyrimo komisijos tikslų galėtų būti teisėsaugos institucijų vadovų skyrimo tvarkos pakeitimas, jog šiuos vadovų skyrime nedalyvautų prezidentė.

Kodėl persigalvojo „darbiečiai“?

Darbo partijos frakcijos atstovai savo parašais buvo parėmęs laikinosios komisijos sudarymą, tačiau jau antradienį, kai Seimas turėjo spręsti šį klausimą, savo parašus paskelbė atšaukiantys. P. Gražulio manymu, taip galėjo atsitikti dėl D. Grybauskaitės spaudimo.

„Darbo partija ryte, 8 valandą, pasitarime spaudžia socialdemokratus, kad jie nepasiduotų prezidentės įtakai ir nekeistų savo pozicijos dėl komisijos sudarymo. Bet staiga patys „darbiečiai“ po kelių valandų pakeičia poziciją – jie nedalyvaus komisijos sudaryme. Kas jiems padarė spaudimą? Ar ne pati prezidentė? Galbūt jau dabar reikalinga sudaryti komisiją ir išsiaiškinti, kas taip greitai ir radikaliai pakeitė Darbo partijos frakcijos poziciją?“, – svarstė „tvarkietis“.

Tuo metu Darbo partijos frakcijos atstovas Vytautas Gapšys portalui tv3.lt teigė, jog „darbiečiai“ jokio spaudimo nėra patyrę, o tiesiog nutarė, kad Seimo komisijos darbas virstų politikavimu, todėl savo parašus atsiėmė.

„Puikiai žinote, kad, vargu, ar esame tie, kuriuos spaustų ar mėgintų tai daryti. Šitoje vietoje mes nesame pasidavę spaudimams ir nesiruošiame to daryti ateityje. [...] Jie puikiai supranta, kad traukiami klausimai, kurie yra pakankamai seni, gerokai apdulkėję, traukiami prieš Seimo rinkimus. Mes manome, kad trauktis į šią diskusiją nėra prasmės. Jeigu tie parlamentarai matė problemas tuo metu, tai reikėjo tuos klausimus tada ir kelti. Kam reikėjo laukti Seimo rinkimų? [...] Dabar nemanau, kad tai kažkur veda. Tiesiog daugiau susipriešinimo, daugiau konfrontacijos ir rezultatas valstybei nebus ypač reikšmingas ar naudingas. Geriau mes daugiau laiko sugaiškime Darbo kodekso, socialinio modelio diskusijoms negu šiam klausimui“, – aiškino V. Gapšys.

Socdemai trauktis nežada

Didžiausios valdančiosios koalicijos – socialdemokratų – atstovų parašai yra taip pat išrikiuoti po parlamentinio tyrimo komisijos sudarymo dokumentu. Tačiau, ar socdemai nepaseks „darbiečių“ pėdomis ir nepersigalvos?

Socdemų vicepirmininko Algirdo Syso teigimu, socialdemokratai remia „tvarkiečių“ iniciatyvą tirti slaptų pažymų skandalus ir savo pozicijos nepakeis. Kalbėdamas apie informacijos nutekinimo istorijas A. Sysas užsiminė ir apie Druskininkų mero, jau šiuo metu iš socialdemokratų partijos pasitraukusio Ričardo Malinausko pokalbių su aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku patekimą į žiniasklaidos rankas.

„Ne pirmus metus tęsiasi demokratinei valstybei sunkiai suprantami dalykai – pokalbių išklotinės, nutekinta operatyvinė informacija, kur viena močiutė kitai pasakė ar kažkas kažką girdėjo. Tai priimama už gryną pinigą. Jeigu pačios įstaigos, kurios turėtų padaryti vidinį tyrimą ir aiškiai įvardinti, kas tai padarė, kodėl tai padarė, kieno užsakymu, kokiais motyvais ir nubausti tokius žmones, tai man susidaro įspūdis, kad tai yra skatinama, lenktyniaujama, kuri institucija ką padarys“, – portalui tv3.lt sakė A. Sysas.

„Šiandien yra spėlionės ir gandai. Vieni galvoja, kad yra kurmiai Seime, kiti galvoja, kad yra kurmiai prezidentūroje. Tai tam ir yra parlamentinė kontrolė, kad visi atsiskaito parlamentui“, – akcentavo įtakingas socdemas.

Jis teigė, jog socdemai jokio spaudimo dėl to, kad neremtų parlamentinės tyrimo komisijos sudarymo nepatyrė, taigi persigalvoti neketina.

„Manęs niekas nespaudė. Nežinau, kaip kitiems. Aš tai sportuoju rytais, tai gal ne taip lengva. Niekas tikrai nespaudžia. Jeigu mes save gerbiame, turime padaryti tą darbą“, – pažymėjo A. Sysas.

Opozicija: būdami teisėsaugos akiratyje bando nukreipti dėmesį

Antradienį Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos seniūnas Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę ir Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas išsiaiškinti, ar partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai nepatenka į interesų konfliktą dalyvaudami svarstant klausimus, susijusius su teisėsauga ir jos institucijų sprendimais, ypač kai šiam juridiniam asmeniui pareikšti teisėsaugos įtarimai.

Primename, kad partijai „Tvarka ir teisingumas“ pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir pinigų plovimo. Tuo metu „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas kitame ikiteisminiame tyrime dėl prekybos poveikiu yra apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Mūsų nuomone, minėtos partijos ir frakcijos Seime nariai yra asmeniškai suinteresuoti jų atžvilgiu atliekamų tyrimų baigtimi ir todėl savo iniciatyvomis gali siekti daryti įtaką teisėsaugos institucijoms. Manome, kad frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai, inicijuodami Seimo nutarimus ar kitus projektus susijusius su teisėsaugos darbu bei balsuodami už juos, susiduria su interesų konfliktu“, – teigė A. Kubilius.

A. Kubiliui pritarė ir Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

„Manome, kad iš tikrųjų tikslai tokios komisijos sudarymo yra labai pragmatiški. Šitos komisijos inciatoriai, pirmiausiai, yra partijos „Tvarka ir teisingumas“ štabo vadovas Valdas Vasiliauskas, o ši partija ir jos pirmininkas šiuo metu dalyvauja ikiteisminiame tyrime, ir yra įtarimai reiškiami. Tai akivaizdu, kad yra noras, sudarius tokią komisiją, nukreipti dėmesį nuo savęs ir nuo savo problemų.

Antras dalykas – matyt, visos valdančiosios koalicijos yra didelis noras bandyti šitą komisiją išnaudoti kaip propagandinį instrumentą tam, kad paskleisti visuomenėje tokią opiniją, kad dėl visokių valdančiųjų problemų, kurios pastaruoju metu juos kamuoja, kalta teisėsauga, galbūt prezidentė, kai kurie opozicijos nariai. Akivaizdu, kad, artėjant rinkimams, vien tik kuriama politinė platforma, kurioje būtų bandoma plauti savo mundurą ir kaltinti kitus“, – portalui tv3.lt liberalų poziciją išdėstė E. Masiulis.

Anot jo, partijos, kuri yra įtariama nusikalstama veika, nariai, siekdami analizuoti teisėsaugos veiksmus, viršija savo įgaliojimus, bando daryti spaudimą teisėsaugai, įbauginti pareigūnus, psichologiškai juos palaužti.

„Socialdemokratai yra lygiai taip pat sutrikę ir nebando į save pasižiūrėti kritiškai, ką jie patys blogai padarė, kokias klaidas padarė, bet bando surasti kaltininkus kažkur kitur. Aišku, kad Vijūnėlės visa istorija yra vienas iš tų kabliukų, ant kurių kimba ir socialdemokratai“, – aiškino E. Masiulis.

tv3.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ko triedžia lyberiai su koncervais?       2016-05-2 17:30

Reikia tirti LĖTAI iki pat spalio mėn.Tada lyberiai su koncervais jau bus tapę nusitriedusiais nepavojingais anoreksikais.

Tai kad kgb       2016-05-1 8:12

turi savo Rezidentę svarbiausiame krėsle. Labai stora dupcė, antras greta netilps.

Nuo Venckienes ant Valiaus       2016-05-1 8:08

Nuo Valiaus ant Prezidentes.Ar taip KGB nori prastumti savo prezidenta????

Nejaugi nematote?       2016-05-1 8:06

Kaip vsi tie klastotojai elgiasi???? Ju elgesys juos isduoda:) Neklausykite ju pliurpalu o skaitykite ju kuno kalba!!!

Idomu ????       2016-05-1 8:04

Kiek Lietuvoje mokama provokatoriams net komentaruose???????

Dziugu...       2016-05-1 8:03

Kad Lietuvoje vis daugiau zmoniu kurie nebetiki provakatoriu pliurpalais o patys masto ir teisingai supranta.Su tuom ir sveikinu Lietuvius!!!!

Viska ka kalba per TV.       2016-05-1 8:02

Apverskite aukstyn zinosite tiesa.KGB metodas:viskas atvirksciai!!!!

Bet       2016-05-1 7:26

amžinai neklystanti yra tik viena- matrioška

Lietuvoje kaltos tik 2 moterys!       2016-05-1 7:22

Gerb.N.Venckiene ir Prezidente!O ka daro kiti?Kuria scenarijus,stumdo pieskas,klastoja kaltinimus,apkaltas?????Kas tie nematomieji?Kurie labai itakingi ?Viska kontroliuoja,rezysuoja ir kelia ispustus skandalus????

ruta       2016-04-29 6:23

Tokie subjektai , kaip Dedule ir jo proteze Matrioska / mano galva /tai tik konjunkturos vykdytojai - buvo komunistinio -KGB rezimo sistema , dirbo jai ,istikimai tarnavo represinei ideologijai   , padare abu karjera .Idealistu deka buvo sukurtas Sajudis , kiek zinome nei Matrioska ten nefiguravo , net Dedule, kuris dabar dedasi patriotu -Bugailiskiu -Prudu , papuole per klaida , pasiulitas KGB agentu Cekuolio ir Cepaicio ..Atejo nauja santvarka ,sitie abu jau prisiplake prie kitos valdzios ..., atejo ‘Briuselis’, jie jau besaligiskai tarnauja tam , kas stipresnis , kieno virsus ...Nenustebsiu , kai atejus dar kokiai jegai sitie isverstskuriai vel matuosis kita kaili ..
Komisijos ir ne tik , butinos , kad isvilktu i dienos sviesa visa sita komunistinio -KGB tvaiko- dezinformacijos , provokacijos , papirkimo / karjera lojalems Matrioskai prokurorams , teisejams/ .. veikimo buda prezedenturoje ir ja aptarnaujanciose sferose .

Agentas Stasiui       2016-04-27 12:39

Ar neaiškiai tamstai pasakiau - netriesk miltais.

stasys to Agentui        2016-04-27 7:25

Tai Jus man ta ir pasakykite , ka ji ten veikia .smile o gal ji tamstos buvusį žmona ant kurios griežiate dantį ? kas čia žino ..

Agentas agentui stasiui       2016-04-26 10:42

Netriesk miltais. Matai, pagal tamstą išeitų, kad jokio pokiliminio veikimo pagal ruskyno žvalgybų scenarijus Lietuvoje nevyksta, o Lietuvos ateitis konstruojama pagal žmonių nuomones. Atsakyk tada, ką Prezidentūroje veikia nuolatinė “šeptūnė” į pagrindinę valstybės ausį Vidmantė jasukaitytė, kuri oficialiai nėra Matrioškos patarėja. Iš kur rašytoja gauna neviešą info ir iš kur tokia įtaka, kad Matrioška klauso ne patarėjų patartimų, o jos?

stasys       2016-04-26 6:04

Agentui ..ir kas už jos stovi ? Va sekantis komentaras siūlo savo versija įvykiu. Kiek žmoniu tiek nuomoniu ir tos ateities matymu.

Pati didžiausia paslaptis       2016-04-26 5:25

visada yra slaptos pažymos turinys bei šaltinis. O jei pirminis slaptų pažymų šaltinis yra FSB/KGB bei GRU per buvusius ir esamus jų bendradarbius bei karininkus Lietuvos institucijose?
Šito, žinoma, nesužinosime per visas įmanomas apkaltas. Tiesiog vyksta tolesnis tokių agentų susistumdymas ir jis nesibaigs, kol jų visų nenušalinsime.
Ar Lietuvos piliečiai ras savyje valios atsižadėti savo priklausomybės nuo praeities ir tai padaryti rinkimų būdu?
Jei ne, tai liks tik revoliucinis kelias…

staskai Kremliaus agentas iš Vilniaus       2016-04-25 21:43

Ne “gražulininkuose” esmė, ir pats tą puikiausiai supranti. Ir rinkimai čia ne prie ko, ką kai kurie norėtų įteigti. Klausimas kur kas rimtesnis - kas stovi už Grybauskaitės?

stasys to stasiui 2016-04-25 9:52        2016-04-25 14:11

Išmok skaityti komentarus iki galo o jei ko jame nesupratai negėda ir perklausti, o dabar nei asilu pavadinti ..klystančiu pripažinti .

stasiui 2016-04-25 9:52        2016-04-25 13:21

Nebėk stasy pirma traukinio:)Šiandien kalbam ir rašom ne apie apkaltą, o apie komisijos būtinumą. Dauguma komentatorių palaiko šią mintį tiek šiame portale, tiek kituose. Kas tokio blogo nutiks, jei išsiaiškins viešai apie pažymas, info nutekinėjimą ir panašius dalykus?
O tamstai vis blogiau su suvokimu ?

Das ist kryg       2016-04-25 12:33

Kumunisten-KGBisten.

Ko triedzia del komisijos?       2016-04-25 12:29

Juk visi deklaruoja esantys uz VIESUMA?

Romas       2016-04-25 10:32

Žinoma reikalinga, o kodėl nepasiaiškinti iš kur tos šnekos: pažymos, informacijos nutekėjimai

stasys       2016-04-25 9:52

Yra toks posakis Lietuvoje ” tai kas mus nenužudo galiausiai padaro stipresniais “..siūlau pažvelgti į ta problema per ta tašką. Kiek turi Gražulininkai realybės D.Grybauskaitei suruošti apkalta ?..pagal paskutines populiarumo apklausas visuomenėje tarp politikų,... jokios. O tai reiškia kad ta akcija nesusilauks reikiamo dėmesio visuomenėje .Išvada ..pati peršasi,.. Gražulis su paksistais šia akcija kaip tik dirba Prezidentūros naudai ..o Mazuronis susilaikęs nuo duoto žodžio turi daugiau pagrindo tam nepritarti. Taip kaip tame maišosi ir dalis soc.demų galima daryti prielaida ..kad tas spektaklis labiau tinka atsimušti nuo TTP keliamu kaltinimu ir tokiu veiksmu iniciatyvos kamuolys paprasčiausiai permetamas per Prezidentūros tvora ..Ar Teisėsauga imsis to pasiūlyto žaidimo klausimas lieka atviras ..bet faktas ..kad pasakius viešai jog Paksas prekiauja įtaka toks faktas negali būti grindžiamas tik tuo kas paviešinta . Kaip ne kaip tai buvęs Lietuvos prezidentas…kad ir kritęs į bala ...bet vistiek buvęs.

Tarabilda       2016-04-24 21:21

Klausimas delikatus ir turi mums visiems žinomą priešistorę iš TSRS laikų. perversmai viršūnėlėse vykdavo, kai susikaudavo dėl įtakos Komunistų partija su KGB, kai vieni ar kiti užsimanydavo neproporcingai daug valdžios. Gali visai būti, kad ir dabar matome tą patį karą, tik kariauja mūsų KGB ir Komunistinių rudimentai.

KGB komisija:)       2016-04-24 20:53

Sukelia juoka:) Ir Garliavos istorijoje buvo prikurta desimtys komisiju del zmoniu akiu.O realiai vykde KGB nurodymus!!!!Kodel valdantieji uzslaptino KGB 75m.???Todel kad jie patys ir yra KGB !!!!

Konservuotai šiukšlei (11.05)       2016-04-24 13:55

Visiems normaliems žmonėms jau seniai aišku, kad “zadanijos” plaukia tik iš Daukanto aikštės, kur yra pats tikriausias , aršiausias KGB lizdas.  Kas nori įrodyti, kad ne taip? Tik prisiekę, su dideliu stažu okupantų pakalikai, tikri KGBistai. Tad baikit čia tas pasakas.

tai - "Vilnietė 2016-04-22 11:05 "       2016-04-24 11:42

Tai tamstos supratimu galima pagalvoti, kad buvę bolševikai, visokie ten skardžiai, paksininkai ar uspaskininkai tai jau aukštumoje? Ar jums dar maža tų skandalų ir visokių zadanijų? Atrodo, kad taip mąstančių, kaip tamsta, ačiū Dievui, vis mažėja. Iki rudens, gal ir visai nebeliks? Gal dar daugiau žmonių atsikvošės?

Apkalta gerai.       2016-04-24 10:27

Kad ir kokie ten galingi ir turtingi būtų sulindę ir tupėtų, visi bijo viešumos, nes imama šantažuoti, drabstytis purvais. O tada visi ima žaisti pagal taisykles “akis už akį, dantis už dantį”. Nori nenori išlenda įdomių dalykų. Cirkas ta mūsų valdžia ir ne kitaip.

Nuomonė       2016-04-24 9:14

Sutinku, komisija reikalinga.Tik nesuprantu kodėl taip bijomasi, jei viskas švaru ir teisinga ?

Durneliai:)       2016-04-24 7:58

Lengva KGB durnelius su propaganda ir isplautom smegenim suvaryti i skerdykla:)Prezidente tikejosi avinu paramos,bet….avinai eina paskui skerdikus i skerdykla jau savo noru:)

Durneliai:)       2016-04-24 7:56

KGB supriesino Tauta su gerb.Landzbergiu….Ir….Lietuva pasuko prazutingu kekiu.Dabar jiems betruksta tikrai tik savo Prezidento!!!Lietuvoje visi kas pries KGB yra sudorojami apkaltomis arba baudziamosiomis bylimis:)Man tai juokinga nes as suprantu kas is tiesu Lietuvoje vyksta ir kieno uzsakymu visa tai vykdoma!O KGB metodas labai jau aiskiai vienodas visur VISKAS ATVIRKSCIAI!!!!

KGB stumia apkalta Prezidentei!       2016-04-24 7:51

Nes KGB valdanciuju dauguma,KGB prokuratura,KGB teismai ir tt.Adamkyzmo ir Paulauskyzmo laikais buve Sovietu KGB dirbe Tarybineje Lietuvoje Nepriklausoma Lietuva tvirtai sugniauze savi plaukuotomis rankomis!!!!Kliutis Prezidente!!!!KGB reikia t i k savo Prezidento ir…...VISKAS!!!!!

Labai reikalinga komisija.       2016-04-23 22:41

Ištrauks/arba ne/iš kur SPRAVKĖS ir UKAZAI plaukia.
Spėju,kad…..

Kodel reikalinga..       2016-04-23 16:35

Todel, kad esme ne seime, ar komisijoje, o Grybauskaiteje ir kiek liko semui cia ne prie ko.Cia turetu buti sprendziama ar visiems jau atsibodo Grybauskaites Konstitucijos pazeidimai.

na na       2016-04-22 14:31

ateina į politinę struktūrą,kai ten sunkumai ir jos galimas puolimas bėga kitur,ir taip toliau…?

Tegul ta ponia       2016-04-22 12:46

likusi pusmeti masto ir nesvajoja susidoroti su visais konservatoriu priesais.Gal ir jos garbintojas V. Landsbergis nebenores skiepyt Lietuvos zmoniu.

Brundzos kelionės       2016-04-22 12:26

Ką smerktino matote tame,jeigu Brundza buvo prisijungęs tik prie tapšnių frakcijos,nes toks atstovavimas vis tik yra veiksmingesnis,nei esant Mišrioje frakcijoje? Pavyzdžiui,mentas Vitalka yra toks pats legionierius,tik Liurbuo’LT frakcijoje.Yra ir daugiau pavyzdžių,ypač po paskutinio pakrikimo Seime.Nesiūlau pulti šlovinti Brundzos,nes jo motyvai gali būti mums nežinomi,tačiau iš pažiūros jo sprendimas atrodo net labai sveikintinas-kaip savigarbos dar nepraradusio žmogaus.

vilnietei       2016-04-22 12:16

Pamirštate pagrindinį Lietuvos vėžį-atsasaldermokratus.Konservai mirė porai rinkimų,dabar liurbuirastų sąšlava idiotų balsais karaliaus kurį laiką.Nelinksmos Lietuvos perspektyvos.Debiliaus patologinei mizantropijai,apkrėtusiai didesnę dalį partijos konservai gali “padėkoti”.

Vilnietė       2016-04-22 11:05

Dar kartą pasirodo, kas yra tikros padugnės. Ar supras rinkėjai, jog niekada daugiau negalima balsuoti už konservus ir .liberastus? Kaip paaiškinti visiems, jog aiškiai pamatytų tų gaujų niekšiškumą?

kad       2016-04-22 8:16

tas Br poelgis,kaip ir kiti- keliavimo iš vienur į kitur nerodo teigiamybių-asmenybinių:)Grteičiai atvirkščiai.

Ačiū       2016-04-22 0:06

Ačiū už nuorodą. Pavyzdėlis tipiškai lietuviškas, liudijantis, kad turime reikalo visiškai ne su partijomis, o su nusilaltėlių gaujomis.

Brundzos poelgis       2016-04-21 23:23
Ne tenui       2016-04-21 22:26

Koks ten tas Brundzos didvyriškas poelgis? Kur pasiskaityt?

ne ten ieškote       2016-04-21 20:26

Neatrodo man,kad gerais norais ta iniciatyva grįsta,nors dar juokingiau atrodo komformistiškų lopatologų plyšavimas apie kerštą prezidentei,kas beje,nėra taip jau be pagrindo rėkiama.Daug labiau patiko S.Brundzos poelgis šiandien,kad ir kokių motyvų padiktuotas.Nei Gylys,nei Vasiliauskas tam nesiryžo.
Partijų gailėti irgi neišeina,kai matome,kaip sėkmingai “pop projektas” glemžiasi iš principo ideologiškai visiškai kitos pakraipos Uspaskicho ir Pakso partijų “kankinius”. smile

* “pop projektas” - dukterinė LSDP struktūra,taip vadinamas “liberalų” “sąjūdis”.

barbarosa       2016-04-21 13:31

Mūsų Matriošką vėl ruūsai puola. Puola ir puola. Dieną naktį. Kasdien. Rassieja didelė, ale jeigu ir toliau taip aršiai puls, neužilgo Rassieja gali tiesog pritrūkti ruūsų.

Dzeikas       2016-04-21 13:08

Niekam (na isskyrus Lietuvos pilieciams pagal esme,o ne pagal forma) to nereikia.
Tai yra pozymis,kad bendrojo pyrago ima vis labiau trukti ir peliukai(Seimas) ima grasinti pacukui(Prezidentura) “bezpredielu” jeigu sis neismoks dalintis ir pazeidines nerasytas taisykles.
Tegul geriau pesasi,nes jeigu sie grauzikai gyvens taikoje tai mes,pilieciai gyvenantys is savo darbo, aimanuosime kaip KGB rusiu inamiai.

Moderatorius       2016-04-21 11:46

Naujausia informacija iš Seimo susipažinimui. Skelbia portalas Delfi: “Prezidentei Daliai Grybauskaitei nepalanki iniciatyva peržengė pirmą barjerą: parlamentarai po pateikimo pritarė prieš ją nukreiptos laikinosios komisijos sukūrimui, bet įdomiausia, kad šalies vadovę parėmė labiausiai jos kritikuota partija – Darbo partija.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kerstas-d-grybauskaitei-pirmas-zingsnis-zengtas.d?id=71051664

Tarabilda       2016-04-21 10:43

Šiandien tos komisijos sudarymo klausimas spręsis Seime. Atvirai pasakysiu, nelabai tikiu, kad ji bus sukurta. Juo labiau, kad tyrimas baigsis empičmentu. Toje kompanijoje nematau tokių drąsuolių, kurie būtų pasiryžę eiti iki galo. Kaip ten bebūtų įdomiau stebėti, kas vyksta aplink tos komisijos kūrimo iniciatyvą. Delfis, LRT su visa brigada “politologų” ir katutičių “žurnalistų” skalambija iš visų varpinių vos ne pasaulio pabaigą. Baimės akys didelės. “O kas gi bus, jei tie niekadėjai išsiaiškins, kad Prezidentė sistemingai laužė Konstituciją ir priesaiką, melavo, kiršino ir skaldė visuomenę ir partijas, nešaukė Valstybės Gynybos tarybos pagal reglamentą, informaciją gaudavo iš neaiškių žvalgybų (mūsų operatyvinės tarnybos prisipažino jai tokių slaptų pažymų neteikusios, kuriomis ji mojavosi ir gąsdino pareigųnus). Ir dar bala žino, ko dar gali gerai dirbanti komisija prikapstyti. Tiesiog Palundra.

Pozicijai       2016-04-21 10:42

Jūs daug šnekat, o mažai darot.  Kam tos lišnos kalbos? Nu, susirinko pozicionierių verchušką, pasitarė kame čia reikalas ir po penkių minučių komisija yra ir konkretūs darbai kiekvienam komisijos nariui duota zadanija ir tyliai dirbate. Nejaugi nežinote, kad opozicija, kas jiems nenaudinga, bus kaip visada protiv. Jie ir dėl prezidentės visada stovės goroj. Pozicija dirbkit- mažiau kalbų, daugiau darbu. Pabaigsit paskelbsit verdiktą konservatnikam, libderastnikam ir daukantynei taip kaip reikia v ramkach zakoną.

Pirmynui       2016-04-20 23:05

Ot tai susukai mintį kaip didelį š. Matai, Putinas - Lietuvos gelbėtojas ir pradės didžiąją Lietuvos dekagebizaciją. Ura. Ar bent supranti, kaip juodai nusišneki, proto bokšte?

tik pirmyn, vyrai,       2016-04-20 22:12

uz Lietuva be grybes ir KGBistu palikuoniu! Komisija butina, kaip oras. Tikekimes, kad ir Putinas pametes “dokumentiki” apie bliondine grybe…

Matrioškai       2016-04-20 20:49

Nu znaeš, zagnul čiuvak. Nie smysliš skoljko eta dierjmovaja KGB karočka limonov stoit i vsio dorožaet. Ona dierjmovaja daže ne zolotaja, ona almaznaja. Nachrien nam sdalis eti duraki Pxasa. My igraem v krupnuju, a ty pro koliux i piskarikach.

Matrioška       2016-04-20 19:16

Juokų darbas ir zuikių dainos. Tfu!
Nukilinom tą komisiją dar negimusią.
Pasikviečiau Gryzunovą ir paprašiau perduoti chebrantams priešrinkiminių linkėjimų. Sakau, tu Laročka paaiškink saviesiems, kas iš jų liks kaip man tarnybos padės ant stalo byleles su kompromatais. Supranti kas bus? Žurnaliügoms mestelėsim, s govnom jus skušajūt. Bet galim ir giliau tas papkutes pakavot. Jeigu gražiai elgsitės. Maža to- jeigu būsit švelnūs ir pükuoti, netrukdysiu rinkimuose perimti tapšnotojų elektoratą.
Mandagiai elkitės, būkit politkorektiški ir imkit- nigajla.
Nu vot, pokalbis buvo konstruktyvus ir vaisingas. Sąlygos tiko abiems pusėms.
Sukirtom rankomis.
Va matot kaip praretėjo komisijinkų gretos?
Znaj našich.smile
O kad dzarbaparcija neigia susitarimą, nu tai o kaip kitaip- buvo taip sutarta.
Viską neigti ir morksėti melsvomis akutėmis.

Tarabilda Teguuului       2016-04-20 19:16

tamsta ar ne per drąsiai čia reikalauji? Ar neprisišauksi bėdos kai visus paviešins, nes gali pasirodyti, kad nebėra už ką balsuoti. Ir taip nebėra, o jei dar paviešins, tai tikra pasaulio pabaiga užgrius ant vargšelės Lietuvėlės.

teguuuuul       2016-04-20 19:11

Ir tegul paviešina buvusių KGBistų sąrašus iki rudenio rinkimų.

Kremliaus agentas iš Vilniaus       2016-04-20 18:43

Ažiotažas žiniasklaidoje sukeltas neeilinis. Panašiai kaip per skiepų istoriją su Ulbinaite. Suprantama kodėl. Matrioška yra labai baili, nes bet kuriuo atveju, jei komisija bus sukurta, visai neaišku, ką po jos plunksnelėm tryrėjai aptiks. Iš visų kampų matrioškininkai konservai su liberalais šaukia, kad čia, suprask, rinkiminė akcija. Kad vos ne antikonstituciška svarstyti, kaip ir kas valstybėje vyksta, kokius žaidimėlius žaidžia aukščiausioj politų lygoj Daukantynė ir t.t. Nors Konstitucijoje niekur neparašyta, kada Seimas gali, o kada negali tyrimų komisijas skelbti.
Analogiją turėjom su žemės referendumu. Kiek buvo rėksmo ir vaitojimo, kad referendumas laužo konstituciją, kad jį organizuopja tokie kaip aš Kremliaus agentai. Propaganda pažįstama ir ausis išūžusi.
Ir netgi, jei čia esama partinių interesų, o kodėl jų neturėtų būti, tai šviesiai tiesiai reikia ir sakyti, kad mūsų partinis interesas yra neatskleisti, kaip Matrioškynas tvarkosi Lietuvoje, o kitų partijų - kar reikia žinoti, nes joms tas žinojimas dabar naudingas.
Tai net jei Seime komisijos sukūrimą blokuotų Kubiloidai su Masiuliais, kodėl neįsteigus visuomeninės komisijos, kuri pasiaiškintų, kas realiai ir kaip Lietuvą valdo. Kiekvienas pilietis (jei jis pilietiškas, o ne Matrioškinis pakazuchinis) tokį klausimą turėtų kelti. Jei valdžia pati į tą klausimą atsakyti nenori ar bijo, tai atsakykim mes. Ir kuo greičiau, tuo bus geriau Lietuvai.

kam kalbeti, bet       2016-04-20 16:40

liberastams geriau patyleti, bet, kai arteja rinkimai, o seimune kede jau labai soti, tai tadaprabyla ruporas Masiulis, besimeilinantis prezidentei, vietoje to, kad ir jam rupetu kas dedaasi DEMOKRATINEJE valstybeje.


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.