Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Šeimos politika

Diskusija dėl Nacionalinės šeimos tarybos: Povilas Urbšys vs. Simonas Gentvilas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 29 d. 5:59

11     

    

Diskusija dėl Nacionalinės šeimos tarybos: Povilas Urbšys vs. Simonas Gentvilas

Dalijamės Seimo posėdžio metu vykusios diskusijos dėl Nacionalinės šeimos tarybos momentais, kurioje per Seimo narių Povilo Urbšio ir Simono Gentvilo akistatą išryškėjo skirtingi požiūriai ne tik į Nacionalinę šeimos tarybą ir jai, kaip patariamajai institucijai, deleguotas funkcijas – dalyvauti formuojant šeimos politiką ir vertinti, kaip sekasi ją įgyvendinti, bet ir skirtingi požiūriai į šeimą, santuoką bei besilaukiančias moteris:

– Povilas Urbšys: ką parodys balsavimas už Nacionalinę šeimos tarybą?

Supažindinęs savo kolegas su LGGBT atlikta šeimos instituto situacijos šiuolaikinėje visuomenėje analize P. Urbšys pakvietė savo kolegas pritarti siūlomai Nacionalinės šeimos tarybos sudėčiai, nes ją turi sudaryti tie, kurie pasisako už šeimos instituto stiprinimą, o ne siekia jį dar labiau silpninti.

– Simonas Gentvilas: kas gali kalbėti apie šeimą, o kas ne?

„Kuo mes čia, Seime, užsiimame?“ – pasipiktinęs svarstomu dokumentu klausė Simonas Gentvilas ir pats atsakė: „Užuot prioriteto tvarka dar šioje kadencijoje patvirtinę Stambulo konvenciją, mes užsiimame siaurų religinių interesų prakišinėjimu už valstybės pinigus“, o „tuo tarpu visa Europa renkasi kitą kelią – tolerancijos kelią“.

 

– Povilas Urbšys: kodėl besilaukianti moteris verta pagarbos?

Sulaukęs S. Gentvilo priekaišto, neva jis piktinęsis dėl to, kad įstatymo projektą pristatinėjo besilaukianti moteris Povilas Urbšys turėjo progą dar kartą išsakyti liberalų sąjūdį suerzinusią poziciją, atstovaujančią lietuvių tautos tradicijoms: „Man besilaukianti moteris yra didžiausios pagarbos vertas žmogus ir būtent todėl man buvo nesuprantama, kaip tokios būsenos žmogus, kuris po savo širdimi nešasi kitą gyvybę, eina į Seimo tribūną su įstatymo projektu, kuris paverčia embrioną chemine žaliava laboratorine arba preke. Mano galva, tai du nesuderinami dalykai. [...] Ir jei jums tas dorovinis aspektas nesvarbus, tai apie kokį požiūrį į šeimą jūs galite kalbėti?“ – klausė Povilas Urbšys Simono Gentvilo.

 

 

 

* * *


Primename, kad Seimas, siekdamas užtikrinti efektyvią šeimos politiką, 2017 m. spalį priėmė Šeimos stiprinimo įstatymą, o 2019 m. gruodį – šio įstatymo pataisas, tapusias teisiniu pagrindu Nacionalinei šeimos tarybai įsteigti ir jos veiklai reglamentuoti.

Pagal priimtas nuostatas, Nacionalinė šeimos taryba bus iš valstybės biudžeto išlaikoma biudžetinė įstaiga. Ji taps Seimui atskaitinga šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo vertinimo patariamoji institucija. Tarp jos pagrindinių uždavinių – palaikyti ryšius su Lietuvos šeimomis ir jų organizacijomis, analizuoti jų lūkesčius, taip pat dalyvauti formuojant šeimos politiką ir nustatant strategines šeimos politikos kryptis bei šeimos stiprinimo prioritetus.

Taryba bus sudaroma 4 metų kadencijai ir veiks pagal Seimo patvirtintus Nacionalinės šeimos tarybos nuostatus. Ją sudarys 15 narių iš savivaldybių šeimų tarybų, mokslo ir studijų institucijų, šeimų organizacijų ir su šeimomis dirbančių organizacijų atstovų.

Įstatyme taip pat reglamentuoti Nacionalinės šeimos tarybos pirmininko įgaliojimai, jo skyrimo bei atleidimo pagrindai, nustatyti reikalavimai tarybos nariams, išsamiau apibrėžti Tarybos uždaviniai, funkcijos, teisės, Tarybos posėdžių organizavimo ir sprendimų priėmimo sąlygos.

Tarybos nariu galės būti tik nepriekaištingos reputacijos, turintis mokslo laipsnį ir (ar) ne trumpesnę kaip 5 metų darbo (profesinės veiklos) ir (ar) narystės (atstovavimo) šeimas vienijančiose ar su šeimomis dirbančiose nevyriausybinėse organizacijose patirtį asmuo.

Taryba atliks numatomo teisinio reguliavimo poveikio šeimai vertinimą ir teisės aktuose numatytą teisinio reguliavimo stebėseną, analizuos ir vertins programų ir priemonių, skirtų šeimai palankiai aplinkai kurti, įgyvendinimą. Kasmet ji parengs ir Seimui pateiks pranešimą apie šalies šeimų būklę ir šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo padėtį.

* * *

Kviečiame susipažinti, kaip Nacionalinės šeimos tarybos sudarymo ir patvirtinimo Seime procesą nušvietė vadinamasis visuomeninis transliuotojas:

LRT.lt: Viktorija Čmilytė-Nielsen. Nacionalinė šeimų taryba – rūpestis šeimomis ar inkvizicijos kūrimas?

LRT.lt: Naują šeimos tarybą vadina raganų medžiokle, tačiau jos iniciatoriai tvirtina: kritika nestebina

LRT.lt: Kritikuoja naują institutą: tai – moralės policija ir siaurų religinių grupių interesų „prakišimas“

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-05-31 16:53

stasele, vėl čia savo vagina skleidi pažvinkusios silkės dvoką. Lauk. Žengte marš atgal pasiimti savo nedora veikla pelnytų trisdešimt norveginių. Iš iš Norvegijos nebegrįžk. “Barnevernet” tavimi pasirūpins.

Žiūrėti visiems, kam tokie štaziai atidirbinėja: https://www.youtube.com/watch?v=YXzdnhR_43g

stasys        2020-05-31 15:57

sukurta nauja NŠT institucija nebus veiksminga .
pirma : ji sukurta Seimo pagrindu ir nors deklaruojamas tam tikras visuomenės atstovavimas joje bet nesunku spėti jog kovas lems Seimo rinkimu rezultatai ..o tai dar viena bereikšmė komisija su kitomis antikorupcinėmis kuriu visas pluoštas slepiasi Seimo rūmuose .
antra : Seimas nėra institucija kuri būtų populiari visuomenėje. Nors ji ir atsakinga už įstatymu leidybą šalyje jos reikšmingumas visuomenėje labai menkas . Galima būtu spėti jog taip siekiama pakelti populiarumo statistikos skaičių , deja tam reikia visai kitokios sudėties (išsilavinimas) Seime žmoniu ir partijų .
trečia : Reikia į tas diskusijas iš karto traukti ir KT ..kai įstatimai kuriami atsiejus juos nuo Konstitucijos ..mes priversti daug ką dubliuoti ir gaišti laiką svarbiais sprendimais . Gal tai sukurtu kažkokia atsvarą Seimui , kai jo politinė sistema paprasčiausiai ima ir užstringa nesutarimuose ...va kaip ši kartą .
Na minčiu daug , bet žinau tik viena reikia rinktis tokį kelia kurio pakelės nebūtu nusėtos politiku išmatų ‘spirelėmis’ .

brrr....       2020-05-30 7:36

gentviliuk,o pačiam labai jau trūksta tolerancijos :  nuomonių įvairovę turėtum paremti , o ne nesamonėm krykštauti. Vyt lauk už tokius darbus iš to Seimo kontoros būtina tokius kaip pats: tikiuosi per tą “demokratijos šventę” taip ir atsitiks

Prašymas       2020-05-29 21:10

Su Urbšio rodymu galite nesistengti. Tipas aiškus. Na nebent norėjote parodyti jaunąjį Gentviliuką.

Abu labu       2020-05-29 17:58

tokie, dirbantys kam?

ahh       2020-05-29 16:05

nu pagaliau dašuto kad pagal gamtos dėsnius žvirblis “tuokiasi” su žvirbliu, zylė “tuokiasi” su zyle, špokas “tuokiasi” su špoku ..., ką panašiai savo veikale “Mano kova” rašė ir Adolfas H.,  asilo ir arklio hibridas mulas neturi palikuonių, o kuo baigiasi hibridinės augalų rūšių dauginimas sėklomis žino ko ne kiekvienas besipraktikuojantis daržininkas

grumstas       2020-05-29 14:10

“”“Tarybos nariu galės būti tik nepriekaištingos reputacijos, turintis mokslo laipsnį ir (ar) ne trumpesnę kaip 5 metų darbo (profesinės veiklos) ir (ar) narystės (atstovavimo) šeimas vienijančiose ar su šeimomis dirbančiose nevyriausybinėse organizacijose patirtį asmuo. “”“

Jūs ,aišku, suprantate kokį pasitikėjimą turi piliečių tarpe nevyriausybinės organizacijos , kurios penimos iš nežinia kokių lėšų . nemaža dalis pinigų ateina iš užsienio ir tikrojo tų pinigų šeimininko nesuprasi ir nesužinosi, nes bankai slepia tokią informaciją apie savo klientus. Kalbama , kad tai sorošo , vengrijos žydo , lėšos ir organizacija . Aš, aišku, tuo netikiu: tai tik piktų ir pavydžių liežuvių išmislai…

dėsnis       2020-05-29 13:44

Kai politikų kadencijos priartėja link pabaigos, tuomet jie visi labai prie liaudies ima glaustis, siūlo diskutuoti, o vos gauna naują mandatą, iškart diskusijos baigiasi. Tada jau nemato, negirdi ir nekreipia nuomonės į runkeli7 nuomones.
Šūdai ir myžalai piarinės yra tokios “diskusijos”, nieko nevertos veidmainystės.

Paša Populiarusis 13:21 priekaištautojui       2020-05-29 13:39

Jerunda! Sprendžiant šeimos klausimus, Man niekada rankos nedrebėjo - nei kai Venckienę pasmerkiau suėmimui, nei kai Skwernavarneto vaikagrobystę padėjau įteisinti.

Gaunasi       2020-05-29 13:21

kad tik Urbšys yra kovotojas už šeimą, teisybę ir t.t. Kovotojas prie mikrofono, o kai balsuoja - sudreba rankytės.

Žodžio laisvė...       2020-05-29 12:10

LRT turi savo Tarybą ir kas iš to?Tas pats bus ir su būsima Taryba dėl šeimų reikalų.
Susirinks ponios,kurios darbus sau susiveikė per kitą galą ir pradės diktuoti visoms
Lietuvos šeimoms elgesį pagal savo kurpalį.Dar viena struktūra ,kuri lesios valstybės lėšas ir nieko daugiau.Nemažai prikurta įvairių nereikalingų struktūrų,kurios tik
kuria makulatūrą ir pildo darbastalių stalčius.Iš anksto jau matau blogybę - neužtikrinimas elgesio reputacijos,būtinas mokslo cenzas ir kitokie artimų draugų
įdarbinimo į “šiltą vietą”.Gal gana didinti biurokratų gvardiją.Reikia mažinti
biurokratus,o ne didinti.Šeimų tvarumas priklauso nuo auklėjimo šeimose, o ne nuo
šeimų gynėjų moralinių nuostatų.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.