Diagnozė – rusofobija

Irena Vasinauskaitė   2013 m. gruodžio 7 d. 1:58

14     

    

Diagnozė – rusofobija

„Nuo Nepriklausomybės atkūrimo šis referendumų palengvinimo organizavimas yra pats pavojingiausias Lietuvai! Žmonių nuomonę referendumuose suformuoja daugiausia žiniasklaida. Priešiškai šaliai karas su Lietuva yra brangus ir nepatogus. Žymiai pigiau kainuoja paveikti žmones per neurolingvistinę žiniasklaidą ir per palengvintus referendumus. Per juos atsisakėme energetinės Nepriklausomybės, paskui atsisakysime ES ir NATO, o vėliau palengvintu referendumu prisijungsime prie Rusijos muitų sąjungos…

Palengvinti referendumai Lietuvoje – didžiausias Putino džiaugsmas. Išsaugoję savo sklypą – prarasime Lietuvą. Taip atsitiko 1939 metais: Vilnius tapo mūsų, o mes visi penkiasdešimčiai metų rusų...

Sunerimęs Kazimieras“

Pacitavau Sąjūdžio bendražygio laišką, kurį man atsiuntė kitas sąjūdininkas, prisipažinęs, kad nesupranta, kas vyksta, nes vienas sąjūdininkas PRIEŠ, o kitas, t.y. aš, UŽ referendumą. Atsakiau. Reagavau gal kiek karštokai, bet iš dainos žodžių neišbrauksi:

„Vienas sąjūdininkas galvoja, kad Lietuvos žmonės – idiotai, o kitas tiki, kad – ne. Ir nereikia prieškario lyginti su dabartimi, kai esame NATO. O ES mums padovanojo šeimos ardymą, homoseksualų siautėjimą ir, kas Kazimierui turėtų būti labai skaudu, krikščionybės naikinimą. ES valstybėse jau netoleruotini kryželis ant kaklo, Prakartėlės ar Kalėdų eglutės viešosiose vietose, kad nebūtų įžeisti ten gyvenančių kitatikių jausmai. Briuselio Rotušės aikštėje pernai prieš Kalėdas buvo pastatytas silikoninis gargaras, o ne eglutė. [...] Šis rengimasis referendumui unikalus tuo, kad konsolidavo jaunimą, pakėlė studentus, o to visos valdžios labai bijo. Galvoja, kad vis jos į Seimą ar į savivaldybes ant diedukų balsų. Ne 100 000 referendumo iniciatorių sprendžia, kuriuo keliu eiti Lietuvai. Balsuoja visi trys aptirpę milijonai. Ir jeigu Kazimieras mano, kad lietuviai – veršiai (kaip prof. Vytautas Landsbergis), tai tegul prisiima atsakomybę už tai, kad DVIDEŠIMT TRIS NEPRIKLAUSOMYBĖS metus nieko nedarė, kad mūsų žmonės neprarastų savigarbos dėl pigesnės dešros kąsnio… Tai mano nuomonė. Ir aš nesiruošiu agituoti už Rusijos muitų sąjungą.“

Daugiau žinučių referendumo klausimu paskutiniąją parašų rinkimo dieną nebegavau. Tačiau susimąsčiau, kodėl aršiausiais patriotais save laikantys žmonės ir toliau žlugdo tautinę savimonę tokiu baisiu nepasitikėjimu. Susidaro įspūdis, kad Lietuvą myli ir jos likimu rūpinasi tie, kurie trūks plyš nori parduoti Tėvynės žemes, miškus bei vandens telkinius. Čia ne mano išmonė. Čia žinia iš 47-ojo Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsnio . Keista mūsų su Kazimieru „užakinė“ diskusija, bet labai skaudu skaityti, kai jis nusileidžia iki kažkada, 1988-aisiais, smerkto tūlo komunistėlio iš Maskvos Sliunkovo terminologijos. Tuomet į mūsų šalį atkakęs šis žmogus Lietuvą vadino ne valstybe, o teritorija, dabar mano buvęs Sąjūdžio bendražygis ją įvardijo… sklypu.

Vis mąsčiau, kodėl įveikus referendumo parašų surinkimo kartelę Lietuvoje stojo spengianti TYLA. Vos prakalbinamas šiaip pašnekėti mėgstantis Z.Vaigauskas, tyli sisteminės partijos ir joms nuolanki žiniasklaidos dalis. Internetinis susirašinėjimas įspėja – tai tik tyla prieš audrą. Ar bent įsivaizduojate, kokia kils išterija, jei nepavyks „išbrokuoti“ kokių 30 000 parašų? Tyla ne šiaip sau – strategai ruošiasi tautos smegenų plovimui, o pinigų tam turi pakankamai „prisiskalbę“. Čia tik referendumo iniciatyvinė grupė disponavo kukliomis aukomis ir asmeninėmis lėšomis. Sisteminės partijos turtingos, tik gaila kad joms skirti biudžeto pinigai naudojami nesąžiningai propagandai. Pavyzdžiui, kas girdėjote apie lietuvių ketinimus išstoti iš ES ir NATO, kaip prognozuoja Kazimieras? Mažne iš kiekvienos mūsų šalies šeimos bent po vieną, jei ne ištisomis giminėmis, jau yra išvykę į airijas, ispanijas, anglijas ir t.t. Kas norės nutraukti ryšius su jais? O gal visi išvykėliai vėl sutiks „atgauti“ nelegalų statusus arba grįš namo?

Skleidžiami panikiški balsai, kad nebegausime ES subsidijų. O ar blogai, kad jų skirstymo – ir procentų už tai – neteks įvairiausios agentūros ir t.t., ir pan.? Pradėsime gyventi pagal išgales, tačiau pirmieji tai pajus valdžios žmonės. Teks mažinti valstybinių įstaigų biurokratų skaičių, tai kaip jie nerėks, kad referendumą organizuoja rusų šnipai. Patikėję referendumo iniciatoriais ir pasirašę atliko tik mažą darbo dalelę. Dabar sustoti nevalia. Nežinau, kur galima pasiskiepyti (šis žodis ir veiksmas tapo labai madingi) nuo Kazimiero tipo propagandistų kliedesių, tačiau įgyti tam imunitetą – privalome. Vien šio žmogaus citata apie karo brangumą ką reiškia. Rusams, manau, nebūtų nieko pigiau, kaip nušluoti Lietuvą nuo žemės paviršiaus su visais mumis – UŽ ir PRIEŠ referendumus. Ar bent nutuokia bijantieji tautos valios pasireiškimo, kokią ginkluotę panaudotų prieš Lietuvą jos nekenčiantieji? Nei užterštos žemės kas pirktų, nei prekiauti kam būtų… Bet renkasi žmogus argumentus, nuodijančius smegenis, kad bent jo kartos žmonės iš siaubo sustingtų… Taip įsismagino, net pamiršo, jog referendumą dėl atominės elektrinės inicijavo jo partijos žmonės ir savo agitacijomis pasiekė būtent tokių rezultatų, kad Kazimierui tik dejuoti belieka dėl energetinės Nepriklausomybės…

Ir baigdama negaliu nutylėti dar vieno propagandinio stereotipo, dažnai naudojamo neigiamame kontekste: neva visokių akcijų, referendumų iniciatoriai savo aktyviais veiksmais siekiat kreipti visuomenės dėmesį ir „veržiasi į valdžią“. Visų pirma, nėra nieko blogo prisistatyti rinkėjams ne pliurpimu, dideliais gatviniais plakatais bei brangiomis populistinėmis laidomis. Pastariesiems lengviau apsispręsti pamačius konkrečią galimo kandidato veiklą. Ir jeigu naujų žmonių siekis dalyvauti rinkimuose yra prilyginamas nusikaltimui, tai dešimt ar dvidešimt metų sėdintys įvairių lygių valdžios struktūrose jau vadintini politiniais recidyvistais. Taigi, galvokime ir vertinkime, kol dar turime KUO ir KUR.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Eduardas       2013-12-9 19:06

Visiskai palaikau autores nuomone. Tiketis, kad pas isrinktuosius prabus sazines jausmas ir jie susirupins paprastu zmogumi, butu tiesiog naivu. Sioj situacijoj mus gali isgelbeti tik referendumai arba protingas pasirinkimas tiek per prezidento tiek per seimo tiek per savivaldos rinkimus. Be abejo jei turesim gera pasirinkima.

Algis       2013-12-7 23:53

Įdomu, už ką mus turėtų ginti ES ir NATO po to, kai jų piliečius mes su didžiausiu džiaugsmu išgrūsime lauk?..

pagarba       2013-12-7 23:32

straipsnio autorei.

Benas       2013-12-7 21:21

Mano nuomone Lietuva jau yra prarasta. Tik aisku reikia saugoti zemia, kad atejunai negaletu pirkti. O del prisijungimo prie Rusijos ar paskaiciavo kas nors, kuris blokas yra blogesnis? Rusija ar ES? Ka dave ES ?????? Sunaikinta pramone, istremta apie milijonas zmoniu, praskolinta mano nuomone amziams Valstybe. Taip okupuojama per pinigus. Kodel TVF pyksta kai neima paskolu Valstybes??????????

Petras       2013-12-7 16:56

O kodėl mūsų valdžia mamiršo mus gąsdinti Baltarusija? Gal todėl, kad tai vienintelė postsovietinė valstybė, kurioje klęsti pramonė, žemės ūkis, pilni laukai karvių, o lietuvos verslas stato gamyklas?
O reikėtų pabaidyti baltarusiškais sunkvežimiais, traktoriais ir t.t., o ypač karvėmis, nes Lietuvos vaikai greitai nebežinos, kaip karvė atrodo.
Nors kam jiems tos karvės,jei ES juos nuo 2 metukų mokins masturbuotis, ar perleis storiems dėdėms su dar storesniais sysalais.

rusofobas       2013-12-7 15:58

sergu sunkia rusofobija, nes:
a) bijau, kad koks nors teisėjas sugalvos, kad Nepriklausomybė neteisėta, ir antstolis atves rusų specnazą;
b) nieks negins Tėvynės, nes rusų karines bazes saugo mūsų įstatymas.

Stasy       2013-12-7 15:46

Pas mus jau baigiamas sunaikinti tautiskumas vardan eurosojuzo. Kuo tapsi kai priims seimas istatyma ar tevu, ar mama, ar siaip kokia dvasia.

Super       2013-12-7 15:30

,,Visų pirma, nėra nieko blogo prisistatyti rinkėjams ne pliurpimu, dideliais gatviniais plakatais bei brangiomis populistinėmis laidomis. Pastariesiems lengviau apsispręsti pamačius konkrečią galimo kandidato veiklą. Ir jeigu naujų žmonių siekis dalyvauti rinkimuose yra prilyginamas nusikaltimui, tai dešimt ar dvidešimt metų sėdintys įvairių lygių valdžios struktūrose jau vadintini politiniais recidyvistais.’‘
POLITINIAI RECIDYVISTAI- geriausias apibūdinimas

Ksaveras       2013-12-7 14:42

Ko panelei reikia, ko panelė nori? Rusiško koto ar dar ko? Teisinga rusų patarlė: ” jei boba naktį nerėkia - rėkia dieną”

Stasys       2013-12-7 14:41

Negi tos vakarų šalys bijo kryželių? Gal juos šėtonas apsėdo? Nemanau, kad kitatikiai to bijo ar laiko tai kažkokiu tai įžeidimu. Tai tik nusmurgusi propoganda. Štai, pavyzdžiui, tokiame budistiniame Tailande. Teko būti viename mieste Tailando šiaurėje per Kalėdas. Gyvenau greta Šv. Pranciškaus katalikų bažnyčios. Katalikų tenai labai nedaug. Bet budistai kokią kalėdinę šventę suruošė, galime tik pavydėti. Bažnyčios dideliame kieme buvo pastatyta graži eglė(žinoma, be spyglių), įspūdinga prakartėlė, aplink įvairiaspalvė instaliacija. Kalėdų vakarą buvo suruošta gausi vakarienė už 8 litus (100 batų) ant pastatytų kieme stalų su baltomis staltiesėmis ( tenai žiemos nebūna, o tą vakarą buvo apie 26 laipsnius šilumos). Ant pastatytos scenos kėdėse sėdėjo miesto meras su visa svita, su nykštukų kepurėmis ant galvų, kalbėjo, sveikino su Šv,Kalėdom.Baliavojom tris valandas,dalyvių buvo apie 400 ir pagrindinai budistai, klausėmės įvairių atlikėjų koncerto, tame tarpe ir vaikučių dainavimo bei šokimo.Be abejo, jokio alkoholio nė iš tolo. Štai čia tai tikra krikščioniška šventė ir dar budistinėje šalyje! Tailande, apart budistų šventyklų visur yra ir bažnyčių bei mečečių ir visi gerai sutaria, kartais visos tos šventyklos stovi greta. O pakabukus gali nešioti kokius nori, niekas ten nei pyksta nei dėmesį kreipia į tai. Todėl man nesuprantama ta “Briuselio kopūstų” politika. Gal jiems vietoj kryželių labiau prie širdies grandinėlės su penkiakampe raudona, ar šešiakampe mėlyna, žvaigždutėmis?

Teisingi žodžiai       2013-12-7 14:29

“Ir jeigu Kazimieras mano, kad lietuviai – veršiai (kaip prof. Vytautas Landsbergis), tai tegul prisiima atsakomybę už tai, kad DVIDEŠIMT TRIS NEPRIKLAUSOMYBĖS metus nieko nedarė, kad mūsų žmonės neprarastų savigarbos dėl pigesnės dešros kąsnio…”

tripsas       2013-12-7 13:04

Nuostabus straipsnis! Tikras bliliantas!

Patriotiniai lozungai ty vemalai       2013-12-7 10:55

Zinoma, kad lt dauguma yra debilai, kitaip gi nebutu prabalsave nei uz desra ty uspaski, nei uz pedofiline socdemu partija. Tik paskutiniai atsilupeliai gali sukauti- kad dzihadistai ar rusai supirks zemes. Tokie atsilike, net nezino kad nei rusu nei dzihadistu nera és.nei viena és salis nepavirto palestina. Ar vokietija rezervate? O olandija gal isnyko? Idomu kam ir uz kiek dirba pagrindiniai agitatoriai? Koks sliuzo tikslas?

Anikė       2013-12-7 10:36

Šaunuolė,Irena,kad palietė opų klausimą.Lenkiu galvą prieš žmones,kurie rinko parašus,važinėjo po miestelius,eikvojo savo laiką ir pinigus…Kai kas siuntė žinutes į mobilius telefonus,kad nepasirašytume(kas juos finansavo)?Tiesa yra
tokia-mes ne mankurtai,mes žmonės.Tai rodo surinkti parašai.Galime didžiuotis,
kad “galvojantys savo galva” dar neišnyko,nesugebėjo dėžučių kalbančios galvos
paversti klusniais vergais,tikinčiais savo vergvaldžio saldžiais žodžiais.
ES atvažiavę sotūs ponai net nepamatė,kas dedasi Lietuvoje.Smurtą Ukrainoje pasmerkė,o Lietuvos skurdą,žmonių mulkinimą ir beteisiškumą lyg dramblio pasakėčioje nepastebėjo.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.