Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Ugdymo politika, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Žiniasklaida

Daugėja reikalaujančių naikinti „vienos tiesos“ režimą LRT laidose

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 29 d. 12:06

22     

    

Daugėja reikalaujančių naikinti „vienos tiesos“ režimą LRT laidose

Lietuvos pilietinės visuomeninės organizacijos solidarizuojasi su mitingo dalyviais ir pritaria 2018 m. spalio 22 d. rezoliucijai „Cenzūra LRT – Lietuvos valstybės žlugdymas! LRT turi būti sugrąžinti Tautai!“. Pareiškime pabrėžiama: Nacionalinis transliuotojas turi nagrinėti ne dirbtinai kuriamas, o realias šalies visuomenės aktualijas.

J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei
Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui
Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Tarybai
LRT generalinei direktorei Monikai Garbačiauskaitei
Lietuvos Respublikos Seimo kultūros komitetui
Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui

Lietuvos pilietinių visuomeninių organizacijų
P A R E I Š K I M A S
2018 m. spalio 29 d.
Vilnius

2018 m. spalio 22 d. prie LRT susirinkę Tautos Forumo steigėjų ir pilietinių organizacijų mitingo dalyviai priėmė rezoliuciją „Cenzūra LRT – Lietuvos valstybės žlugdymas! LRT turi būti sugrąžinti Tautai!“.

Joje skelbiama, kad

.

.

Minėtoje rezoliucijoje mitingo dalyviai kaltina nacionalinį transliuotoją „Neokomunistinės ideologijos skleidimu, valstybinės ir patriotinės sąmonės naikinimu, neoliberalizmo propaganda, žurnalistikos standartų pamynimu“.

Rezoliucijoje taip pat akcentuojama, kad LRT yra būtinos esminės permainos – keliamas reikalavimas iš pagrindų keisti LRT veiklos idėjines ir vertybines gaires: Lietuvos išlikimas amžiams ugdant tautą ir stiprinant valstybę privalo tapti svarbiausiu nacionalinio transliuotojo prioritetu. LRT valdymo organuose turi būti adekvačiai atstovaujama iš tiesų nuo valdžios nepriklausomoms ir antiglobalistinėmis nuostatomis besivadovaujančioms pilietinėms ir visuomeninėms organizacijoms, reikalaujančioms nutraukti šiuo metu nacionalinio transliuotojo vykdomą ideologinį lietuvių tautos ir valstybės naikinimą. LRT turi tapti demokratijos ir viešumo pavyzdžiu, turi būti panaikinta atvira bei slapta cenzūra ir kiti minties bei žodžio laisvės varžymai. Iki šiol faktiškai veikusi kaip hibridinė viešoji-privati institucija, LRT turi būti pertvarkyta taip, kad būtų panaikintos galimybės privačioms žiniasklaidos priemonėms ir laidų bei programų prodiuseriams grobstyti ir švaistyti šalies piliečių išlaikomo nacionalinio transliuotojo lėšas.

Turi būti iš esmės peržiūrėti įvykių komentatorių ir diskusijų dalyvių atrankos kriterijai vadovaujantis nuostata, kad svarbiausius vidaus ir užsienio gyvenimo įvykius privalo komentuoti ir svarstyti kvalifikuoti ir bendrojo visuomenės bei valstybės gėrio kategorijomis mąstantys įvairių sričių profesionalai, o ne siauroms visuomenės grupėms atstovaujantys ir jų interesus ginantys ideologiškai angažuoti asmenys. Tuo tikslu mitingo dalyviai rezoliucijoje reikalavo atleisti iš LRT konkrečius „globalios Lietuvos“ ideologiją išpažįstančius ir nelojalius valstybei, neprofesionalius ir šališkus, žurnalistinės etikos principus šiurkščiai pažeidžiančius darbuotojus.

Lietuvos pilietinės visuomeninės organizacijos solidarizuojasi su minėto mitingo dalyviais ir pritaria 2018 m. spalio 22 d. rezoliucijai „Cenzūra LRT – Lietuvos valstybės žlugdymas! LRT turi būti sugrąžinti Tautai!“. Kartu pažymi, kad į Nacionalinis transliuotojas turi nagrinėti ne dirbtinai kuriamas, o realias šalies visuomenės aktualijas. LRT programose bei laidose turi nelikti patyčių, saviniekos, valstybingumo ir nacionalinių simbolių menkinimo, turi būti išgyvendintas neprofesionalus, žurnalisto etikos principus pažeidžiantis laidų vedėjų elgesys. Jose reikia skatinti kalbos kultūrą, pagarbą diskusijų dalyviams, siekti skirtingoms visuomenės grupėms atstovaujančių dalyvių pusiausvyros, atvirumo bei nuomonių įvairovės, laidose suteikiant galimybę išsakyti alternatyvias, demokratijai ir žmogaus teisėms neprieštaraujančias pažiūras, kaip to reikalauja LRT įstatymas.


Pareiškimą pasirašė:

Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija    
Piliečių gynybos paramos fondas                    
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija
Nacionalinė vartotojų konfederacija
Lietuvos žmogaus teisių asociacija                    
Lietuvos fronto bičiulių sambūris
Etninio paveldo bendruomenė „Kauno Veršva“
Nepartinio demokratinio judėjimo Klaipėdos skyriaus  
Klaipėdos jungtinis demokratinis judėjimas
Kauno jungtinis demokratinis judėjimas
Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga  
Pietų Amerikos lietuvių labdaros ir paramos fondas
Lietuvos Helsinkio grupė 
Lietuvos teisininkų sąjunga „Nuomonės“
Lietuvos tėvų forumas    
Lietuvių etninės kultūros draugija


Pareiškimui pritaria:
Bronius Puzinavičius – dr., doc., buvęs Lietuvos karo akademijos dėstytojas
Marius Kundrotas – politologas
Linas Medelis – rašytojas, publicistas
Antanas Bartusevičius – dr., advokatas
Stasys Karazija – prof., LMA akademkas-emeritas
Andrius Atas – psichologas
Saulius Pabarčius – ekonomistas
Saulius Arlauskas – Kazimiero Simonavičiaus universiteto teisės filosofijos prof., mokslų daktaras
Liudvikas Narcizas Rasimas – LR Konstitucijos kūrėjas, Kovo 11-osios akto signataras, teisininkas
Dalia Urbanavičienė – LMTA dėstytoja, etnomuzikologijos, etnochoreologijos mokslų daktarė
Liucija Girdvainienė – Vyčio kryžiaus ordino kavalierė, Nukentėjusioji kovoje už Lietuvos Nepriklausomybę
Artūras Judžentis – kalbininkas, Vilniaus dailės akademijos docentas,  mokslų daktaras
Arūnas Burlingis – KTU statybos dėstytojas, mokslų daktaras
Albertas Žostautas – Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, žurnalo „Miškai“ vyr. redaktorius


Nurodytų organizacijų ir asmenų  pritarimą pareiškimui tvirtinu:
Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas           Romualdas Povilaitis 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Klausimėlis       2018-10-30 15:10

Labai protingam Džekui ar džeikui:anot tamystos vaikai patys pasirenka kokia kalba dainuoti?Kodėl konkursuose ir festivaliuose Vokietijoje,Italijoje,jau nekalbu apie kokią Kroatiją,dainuoja gimta kalba? Teko būti Kroatijoje per jų tautinę šventę:pro kiekvieną langą sklinda JŲ dainos,susibūrimuose ir suaugę,ir vaikai su tautiniais rūbais ar bent jų akcentais.O pas mus? Baimė!!! Net vietoj ženklelio su trispalve segasi kažkokią gėlelę.Ir tautiškumo bei kalbos naikinimas nuo viršūnėlių pareina.

Pikc       2018-10-29 20:03

Panašu, kad veikėjai, postringaujantys “nepatinka - darykit savo!”, nė velnio nenuraukia, kuo “elertė” skiriasi nuo komercinių televizijų - nors greičiausiai nuraukia, bet apsimeta.
Na, o visokių “visiškų stasių” pezalus “jaigu niabus vienos (MŪSŲ!) chebros teisibes, taj bus anarhija, vat!” ar jokūbėlių proktalgijas dėl Juozaičio (kuo jis čia apskritai dėtas?) galima paprasčiausiai ignoruoti.

G.P. - tam "Galimam kitokiam keliui"       2018-10-29 19:39

Taip, žinoma. Miliūtės ir Ko siurbs mokesčių mokėtojų pinigus, o Tauta ištiesus ranką ūbagaus užsienio paramos?

Erlickaz       2018-10-29 19:33

Pavadinkim Dzeiką Dzikūnu,gal nustos vapalioti.

stasiui       2018-10-29 19:30

Juknevičiene, čia tu? Rasele, na nebesislapstyk po “stasiu”, vis tiek viskas kiaurai matosi! smile

Galimas ir kitoks kelias       2018-10-29 19:22

Matot, niekas į jūsų reikalavimus nekreipia dėmesio. Steikit pagaliau savo televiziją, radiją. Užsieny pakanka visuomeninių organizacijų, iš kurių  galėtumėt sulaukti finansinės paramos. Čia - ne Rusija, kur tokia parama neįmanoma. Tad nuo kalbų - prie darbų.

stasys        2018-10-29 19:22

toki pat garbu sąrašą galima telefoniniu būdu sukonstruoti neišeinat iš vasarnamio . Tik ši karta tai bus žmonės griežtai pasisakys už spaudos laisvės pamatus prieš tuos kurie bando įsakinėti ka turi galvoti ir kalbėti žurnalistai . Ar LRT- ė užkišo gerkles sinicoms , atsakimas neigiamas. Ar N.Pumrickaitė ir ja palaikanti komanda yra LRT-ė laidu pagrindas ? atsakymas neigiamas . Kodėl tame garbiame sąraše žmoniu nėra žurnalistu, gal todėl kad savo profesija išmanantis žurnalistai žino kaip lengva perlipti ta viešo intereso kartele paverčiant gerus norus anarchija ir jos diktatu . Tokiu pavyzdžiu istorija turi apsčiai . Gal ‘sinicos’ galėtu grįžti į suolą ir pasimokyti kuo skiriasi danguje skrajojančiu teisės nuo tu kurie žeme ropoja ir atsako ne tik už tūrinį laidu bet ir ju profesionalumą, žiurimumą. Asmeninė tiesa nuo kurios niekam neskauda popos neturi šansu tapti visuomenėje išgirstos netgi padauginus ta LRT-ė žiurimumą keturis kartus .  Jei čia toks bandymas prastumti į viešuma A.Juozati , tai reklama tikrai ne kokia .

Iš Lenkijos       2018-10-29 18:33

Nūdienos Lietuvos didžiausia negerovė ta,kad valstybės valdymo ir žiniasklaidos erdvę užvaldė vienos ideologinės pakraipos-vardu neoliberaizmas-politikai ,veikėjai,kultūros-mokslo-švietimo,žurnalistai.Klasikiniu minėto užvaldymo pavyzdžiu laikytinas ir Visuomeninio transliuotojo LRT ir LRT Tarybos šleivas veiklos ir sklaidos dabartinis braižas.Tad,LRT iš esmės tapo vienos nūdienos liberalios ideologijos transliuotojas,kuris ,deja,turi didelę politinę ir moralinę paramą iš Vakaruose esančių įtakingų liberalmarksistinio idėjinio atspalvio organizacijų.Lietuvos politinės visuomeninės organizacijos minėtas pareiškimas yra išties teisingas ir pilietiškas,-palakykime jį.

Ne į temą       2018-10-29 18:24

Jau ir ŽR tik vieną nuomonę formuoja. Nors labai akcentuoja, kad juos apibara klausytojai, todėl jie stengiasi būti nešališki, bet…

Dzeikui       2018-10-29 18:22

Dzeikuti, nu suprantam, kad patį nuo Juozaičio ir karštis muša, ir drebulys apima, viduriai pasileidžia, sąnarius suka ... - nu akivaizdu, kad kas kart beveik į komą puoli. Pupuliuk, parašyk už kurį kandidatą visi neklausinėdami turim balsuoti, ir gal nebesikankink taip? Kažkaip jau paties truputį gaila… Straipsnis gi Juozaičio nė nemini (atsiprašau, kad paminėjau :D ), o tu vis tiek apie jį prividuriavai? Gal jis ką tik LRT įsidarbino? :D Nu nesinervok taip, taupyk sveikatą. Nors jei esi sadomazochistas, ir patinka publiką linksminti, tai maloniai prašom - žinok, kad publika vertina, ir žvengia kartais iki nukritimo. Suprantu, kad Juozaičio vardas (vėl atsiprašau :DDD ) sukelia stresą ir dažniausiai neprisimeni, ką jau rašei, gal kokią špargalkėlę užsivesk? Tai ką, laikykis, būk kūrybingas (kai pažodžiui kartojiesi, būna ne taip juokinga), žinok, kad mes tave palaikom, ir visada laukiam! :DDD

Dzeikas       2018-10-29 18:20

igrisusiam: tautiniku diskusija apsiriboja palaizymu referentui ir negyvo liuto spardymo varzybomis.
Jus geriau elektronini zaidima nusipirkite, ten yra speciali programa: palaizysite - pasigirs palaimos atodusis, spjausite - pasigirs bejegiskas urzgejimas. Pasitenkinsite, nereikes i politine diskusija list.

KAIP NEDAUGĖS,       2018-10-29 17:07

jau žmonėms nusibodo už savo pinigus klausytis ir žiūrėti į vienos “tiesos” propaguotojus ir skleidėjus.Tikrai tinkamai buvo panaudotas žodis “skalikai”.Kai kas nesigėdydami pateisina šį žodį, svarbu, kad jiems mokėtų..Atsiprašau, bet kartais pasižiūrėjus į taip vadinamų “žurnalistų“profesionalumą, ima ir supykina…..

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-10-29 16:28

Daugėja reikalaujančiųjų išjungti komunistuojantį režimą LRT.
L. gerai

komentaras       2018-10-29 16:23

Siuo kartu Dzeikas teisus. Taip, kaip isteriniai liberalai kompromituoja savo liberalizmo doktrina ir atstumia potencialiai prijaucuanciua, taip pat ir Juozaitis su plyta kompromituoja stiprejanti tautini sajudi. Deja. As esu tikrai uz atsinaujinima, bet tik ne su plyta ir istorine klaida, nes tai net ne atsinaujinimas, o grizimas i prieslandberginius laikus.

įgriso       2018-10-29 16:05

Pikčiausia, kaip ateina į populiarų portalą toks arba kitoks dėdulė Dzeikas, įsitaiso patogiai kasdien nuo ryto iki vakaro ir varinėja nesąmones “iš tuščio į kiaurą”, taip neleisdami išsivystyti diskusijai ir užteršdami savo postringavimais.
Ar jie taip daro tyčia kieno nors paraginami, ar iš nuobodulio. Negaliu suprasti.

Dzeikas       2018-10-29 15:54

Dzeikujui:
Ne visi. Tik tie nevykeliai, kurie savo siekia kaip vaikai parkrite ant zemes ir musdami kulnais zeme isteriskai klykia siekdami savo.

>Dzeikui       2018-10-29 14:56

Nemalk šūdo! Užsiciklinai ir varai tą patį per tą patį... Manai, kad visi kiti kvailesni už tave? Nejuokink!

Juodosios technologijos       2018-10-29 14:52

“Vienos tiesos” režimas jau nebepadeda. Konservatoriai, turbūt siekdami padidinti savo partijos narių ir jai prijaučiančių skaitlingumą, pirminiuose Prezidento rinkimuose ragina balsuoti nuo 16 m.

Dzeikas       2018-10-29 14:38

nebaisu, kad vaikai dainuotu lietuviskai. Baisu, kai kai bolsheviku nuovalos islinde is kryptos ima nurodineti kada, kur, ka ir kaip dainuoti.
Nes kas dainuoja pagal isakyma, - tas ir vaika dedems “pazaisti” duoda pagal isakyma.
Labai susije dalykai.

kodėl       2018-10-29 14:19

Kodėl taip baisu būtų,jei vaikai dainuotų lietuviškai? Kodėl tik tos pačios užsienietiškos dainos yra gerai visuose TV konkursuose?Gera svetimas kalbas mokėti,bet gėda gėdintis savos!Jei vaikas nedainuos lietuviškai,jei pasakas klausys svetimom kalbom,kas jį sies su Tėvyne?Tai pražūtinga! Laukia prūsų likimas:nei tautos,nei kalbos,nei žemės.

Dzeikas       2018-10-29 14:00

Sutinku, kad valdziuke perlenke lazda brukdama viena , oligarchams ir ES gauleiteriams palankia tiesa.
Taciau noreciau nepatenkintus ta politika perspeti: jeigu jus tikites , kad ateis brudai a la juozaitis ir situacija pasikeis - galvokite dar karta. Sitas “plytininkas” jau apsviete tauta (maza , kad durnas, dar ir “bazaro nefiltruoja” - jam tai bet kuris “speachwriteris” pasakytu), kad reikia “drausti” dainuoti nelietuviskai. Tada prisiminsite siuos laikus kaip “supuvusi liberalizma”. Rasysite pasiaiskinimus, kodel neisreiskete palaikymo tautos korifejui ir gelebetojui. Nes tylejimas - tai sabotazas.

Ką gi,       2018-10-29 13:06

korumpuotos, parsiduodančios, nupirktos ir parduotos, susikompromitavusios ir praktiškai save sunaikinusios žiniasklaidos kaip informavimo institucijos gebelsai pastaruoju metu peržengė bet kokias objektyvumo ir padorumo ribas ir padarė gerą darbą - užsitraukė ant savęs labai didelės Lietuvos gyventojų, įvairaus amžiaus, įvairių pažiūrų, įvairaus išsilavinimo, skirtingų socialinių statusų, pyktį ir panieką. Tai jau ne šiaip sau pyktis ir panieka, kurie dar visai neseniai nutekėdavo nuo grupuotėms tarnaujančių televizijų, portalų kaip vanduo nuo žąsies. Dabar pyktis ir panieka paskatino apie Lietuvos raidą mąstančius žmones aktyviai, rezultatyviai veikti. Tai yra bendros žūtbūtinės demokratinės kovos su valstybę naikinančia Sistema dalis. Kada kokios nors miliūtės, pumprickaitės, makaraitytės,jakilaičiai ar dar kas nors pasisodina pokalbių šou savą, kad pavizgintų prieš jį uodegą, arba svetimą, kad sudirbtų - čia ne žurnalistika, o nusižengimas Konstitucijai. Aišku, kad tai jau agonija, daugiau visuomenė šito nepakęs. Kaip visuomeninėje televizijoje gali atsirasti langas tokiems dviratininkams, tokioms vienašališkoms apžvalgoms,visokioms būrėjoms, ekscentikams, visai neskiriant laiko ir dėmesio iškiliausioms akademinėms asmenybėms ir jų pamąstymams? Kur vientisas Tautos ir jos Istorijos supratimas, kurie dabar susiveda į priššpriešą: runkelis, vatnikas - patriotas, draugas-priešas, partizanas- stribas, kovotojas - kolaborantas, prieš Karbauskų - už Landsbergį...Visa tai žlamštas ir žmonių mulkinimas. Ne tam Lietuvos dirbantieji moka mokesčius, kad už juos po Kanarus ir Malagas lakstytų žigolo su kurtizanėmis “pupytėmis”.


Rekomenduojame

Ekonomistas: „Sodrą“ išgelbėtų nebent imigracija

R. Šimašius melavo apie Jono Noreikos atminimo lentą?

Stasys Jakeliūnas. Pasiūlymas „Verslo žinioms“ ir kitiems žurnalistams

Williamas S. Lindas. Politinio korektiškumo ištakos

Vytautas Sinica. Dabar bus tikrasis išbandymas

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir Vėtros pamokos (video)

Gintaras Aleknonis. Duoną pažinsi iš plutos, žmogų – iš valdžios

Povilas Gylys. Dvaras telkia visas pajėgas

A. Juozaitis pasirinktinių kandidatų debatus vadina žmonių mulkinimu ir kviečia į protesto akciją

„Kokie mes turtingi Smetonos palikimu“... Kandidatas į LR prezidentus Arvydas Juozaitis dalijasi savo įžvalgomis apie Prezidento A.Smetonos palikimą

Algimantas Rusteika. Turim atrasti ne tik tikrą kelią, bet ir vienas kitą

Geroji Naujiena. Kad mylėtume, kaip Dievas mus myli

Arvydas Juozaitis. Pabėgėliai stumia Europą į pražūtį

Irena Vasinauskaitė. Ar Šiaulių rajono savivaldybė pritaria Meškuičių gimnazijos socialinės pedagogės savivalei? [4]

Algimantas Rusteika. Ir tuomet niekas nesvajojo, kad kas nors gali pasikeisti, nors to norėjo visi

Vytautas Sinica. Generolui Vėtrai trečiojo varianto jie nepalieka

J.Kadžionis-Bėda: „Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime – tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų“

Neskundžiama nutartimi atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mariaus Ivaškevičiaus romano „Žali“

Stasys Jakeliūnas. Išsamiau apie Lietuvos banko vadovybės požiūrį į parlamentinį krizės tyrimą ir VILBOR skandalą (vaizdo įrašas)

Nebeliko dėl ko tartis…

Andrius Gaidamavičius. Draustiniai ne kolūkiai, jų griauti nereikėjo

Arvydas Juozaitis ir judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo, kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo

Rokas Masiulis: Mokytojai buvo teisūs

Dažniausi klausimai Vytautui Radžvilui ir jo vardo rinkiminio komiteto nariams

Krescencijus Stoškus. Kas tai? Lyčių unifikavimo komedija lyg ir baigiasi?

Kunigui Alfonsui Lipniūnui skirtas atminimo vakaras (įrašas)

Algimantas Rusteika. Priešrinkiminis, arba Kaip miršta valstybės

Pastabos paraštėse. Andrius Švarplys: „Briuselis žiauriai klysta: atėjo ne populistų, atėjo idiotų laikas“

Vitas Vasiliauskas: „Galėjo dar paklausti, o kas nužudė JFK bei kur paslėpta Vytauto Didžiojo karūna“

Stasys Jakeliūnas. Tad iki pasimatymo teisme, Gitanai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.