Tikėjimo persekiojimas

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 25 d. 10:56

1     

    

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

laikmetis.lt

Remiantis naujai paskelbtais Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos duomenimis (toliau ESBO), neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis skaičius Europoje 2020 m. smarkiai išaugo.

Lapkričio mėnesį paskelbtuose ESBO duomenyse užfiksuota 980 incidentų prieš krikščionis, įskaitant katalikų bažnyčių padegimus, Eucharistijos ostijų išniekinimą ir plėšimą, išpuolius prieš kunigus ir antikatalikiškus grafičius ant Bažnyčios nuosavybės, kuriuos sukūrė abortų aktyvistai.

Pernai smarkiai padaugėjo išpuolių prieš nuosavybę – nuo 459 2019 m. iki 871 2020 m., o smurtinių išpuolių prieš žmones skaičius sumažėjo nuo 80 iki 56 2020 m. Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis užregistruota Lenkijoje – 2020 m. užregistruotas 241 incidentas, iš kurių didžioji dalis buvo vandalizmo aktai prieš katalikų turtą, susiję su Bažnyčios pozicija dėl abortų.

ESBO taip pat pranešė apie 172 incidentus Vokietijoje, 159 – Prancūzijoje ir 113 – Italijoje. Organizacija taip pat paskelbė duomenis apie neapykantos nusikaltimus, kuriuos nulėmė antisemitizmas, rasizmas, išankstinis nusistatymas dėl seksualinės orientacijos ir kitos kategorijos. Iš viso pranešta apie 7 181 neapykantos nusikaltimų atvejį.

Štai keletas ESBO užfiksuotų neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis:

ESBO duomenimis, neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis Lenkijoje padaugėjo daugiausia dėl „daugybės incidentų, nukreiptų prieš Katalikų Bažnyčią dėl jos požiūrio į abortus“. 2020 m. ant katalikų nuosavybės buvo išpiešta daugiau nei 100 grafičių, kurių daugelyje buvo antikrikščioniški šūkiai. Moterų teisių aktyvistai 2020 m. spalio mėn. juodais dažais naktį apgadino paminklą negimusiems vaikams Lenkijos katalikų kapinėse.

Tą patį mėnesį abortų aktyvistai vandališkais veiksmais nuniokojo ir kryžių kapinėse, skirtose nacizmo aukoms atminti. Prie katalikų katedros besimeldžiančius žmones užpuolė moterų teisių aktyvistės, kurios mėtė butelius, akmenis ir petardas, sužeisdamos kelis maldininkus.

2020 m. Tarptautinę moters dieną Ispanijoje buvo suniokotas vienuolynas ir dar keturios bažnyčios. Vienuolyne grupė moterų teisių protestuotojų taip pat sutrikdė Mišias, skambant antikrikščioniškiems šūkiams.

Vienu atveju Vokietijoje katalikų bažnyčios suolai buvo apipilti dezinfekciniu skysčiu ir padegti. Katalikų katedrą Prancūzijoje nusikaltėliai taip pat ištepė ekskrementais, o 2020 m. vasario mėn. bandė padegti bažnyčią.

2020 m. spalio mėn. dešimt kaukėtų asmenų surengė dar vieną katalikų bažnyčios Prancūzijoje padegimo išpuolį: jie automobiliu privažiavo prie bažnyčios ir ją padegė.

Šveicarijoje 2020 m. kovo mėn. buvo padegta katalikų bažnyčios vargonų palėpė, o 2020 m. lapkritį Ispanijos katalikų kunigams per socialinę žiniasklaidą buvo siunčiami grasinimai nužudyti.

Katalikų kunigai Lenkijoje pajuto grėsmę, kai socialinėje žiniasklaidoje kartu su antikatalikiškais įžeidimais buvo išplatintas nušauto kunigo atvaizdas.

2020 m. lapkričio mėn. grasinimų mirtimi per socialinę žiniasklaidą sulaukė ir į krikščionybę Italijoje atsivertęs vyras. Moterų teisių aktyvistės Lenkijoje nufilmavo save mėtančias kiaušinius į katalikų bažnyčią ir 2020 m. spalio mėn. paskelbė tai socialinėje žiniasklaidoje.

2020 m. spalio mėn. per išpuolį peiliu Nicos Dievo Motinos bazilikoje Prancūzijoje žuvo trys žmonės. 2020 m. rugsėjo mėn. netoli savo parapijos Komo mieste Italijoje tunisietis peiliu subadė kunigą.

Jungtinėje Karalystėje 2020 m. birželio mėn. du vyrai bažnyčioje užpuolė katalikų kunigą, kuris patyrė šonkaulio traumą. Kitas katalikų kunigas Jungtinėje Karalystėje buvo fiziškai užpultas katedroje per laidotuves spalio mėnesį.

Vienas kunigas Ispanijoje 2020 m. rugsėjo mėn. buvo paguldytas į ligoninę po to, kai bažnyčioje jam buvo smogta peiliu į viršutinę kūno dalį, o katalikų kunigui Lenkijoje spalio mėn. kelis kartus peiliu smogė į pilvą.

Šaltinis: CNA

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah.ą       2021-11-25 18:57

skirtingų religijų žmonių maišymas - uždelsto veikimo bombos, sproginėjančios tai šen tai ten.

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.