Tikėjimo persekiojimas

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 25 d. 10:56

1     

    

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

laikmetis.lt

Remiantis naujai paskelbtais Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos duomenimis (toliau ESBO), neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis skaičius Europoje 2020 m. smarkiai išaugo.

Lapkričio mėnesį paskelbtuose ESBO duomenyse užfiksuota 980 incidentų prieš krikščionis, įskaitant katalikų bažnyčių padegimus, Eucharistijos ostijų išniekinimą ir plėšimą, išpuolius prieš kunigus ir antikatalikiškus grafičius ant Bažnyčios nuosavybės, kuriuos sukūrė abortų aktyvistai.

Pernai smarkiai padaugėjo išpuolių prieš nuosavybę – nuo 459 2019 m. iki 871 2020 m., o smurtinių išpuolių prieš žmones skaičius sumažėjo nuo 80 iki 56 2020 m. Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis užregistruota Lenkijoje – 2020 m. užregistruotas 241 incidentas, iš kurių didžioji dalis buvo vandalizmo aktai prieš katalikų turtą, susiję su Bažnyčios pozicija dėl abortų.

ESBO taip pat pranešė apie 172 incidentus Vokietijoje, 159 – Prancūzijoje ir 113 – Italijoje. Organizacija taip pat paskelbė duomenis apie neapykantos nusikaltimus, kuriuos nulėmė antisemitizmas, rasizmas, išankstinis nusistatymas dėl seksualinės orientacijos ir kitos kategorijos. Iš viso pranešta apie 7 181 neapykantos nusikaltimų atvejį.

Štai keletas ESBO užfiksuotų neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis:

ESBO duomenimis, neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis Lenkijoje padaugėjo daugiausia dėl „daugybės incidentų, nukreiptų prieš Katalikų Bažnyčią dėl jos požiūrio į abortus“. 2020 m. ant katalikų nuosavybės buvo išpiešta daugiau nei 100 grafičių, kurių daugelyje buvo antikrikščioniški šūkiai. Moterų teisių aktyvistai 2020 m. spalio mėn. juodais dažais naktį apgadino paminklą negimusiems vaikams Lenkijos katalikų kapinėse.

Tą patį mėnesį abortų aktyvistai vandališkais veiksmais nuniokojo ir kryžių kapinėse, skirtose nacizmo aukoms atminti. Prie katalikų katedros besimeldžiančius žmones užpuolė moterų teisių aktyvistės, kurios mėtė butelius, akmenis ir petardas, sužeisdamos kelis maldininkus.

2020 m. Tarptautinę moters dieną Ispanijoje buvo suniokotas vienuolynas ir dar keturios bažnyčios. Vienuolyne grupė moterų teisių protestuotojų taip pat sutrikdė Mišias, skambant antikrikščioniškiems šūkiams.

Vienu atveju Vokietijoje katalikų bažnyčios suolai buvo apipilti dezinfekciniu skysčiu ir padegti. Katalikų katedrą Prancūzijoje nusikaltėliai taip pat ištepė ekskrementais, o 2020 m. vasario mėn. bandė padegti bažnyčią.

2020 m. spalio mėn. dešimt kaukėtų asmenų surengė dar vieną katalikų bažnyčios Prancūzijoje padegimo išpuolį: jie automobiliu privažiavo prie bažnyčios ir ją padegė.

Šveicarijoje 2020 m. kovo mėn. buvo padegta katalikų bažnyčios vargonų palėpė, o 2020 m. lapkritį Ispanijos katalikų kunigams per socialinę žiniasklaidą buvo siunčiami grasinimai nužudyti.

Katalikų kunigai Lenkijoje pajuto grėsmę, kai socialinėje žiniasklaidoje kartu su antikatalikiškais įžeidimais buvo išplatintas nušauto kunigo atvaizdas.

2020 m. lapkričio mėn. grasinimų mirtimi per socialinę žiniasklaidą sulaukė ir į krikščionybę Italijoje atsivertęs vyras. Moterų teisių aktyvistės Lenkijoje nufilmavo save mėtančias kiaušinius į katalikų bažnyčią ir 2020 m. spalio mėn. paskelbė tai socialinėje žiniasklaidoje.

2020 m. spalio mėn. per išpuolį peiliu Nicos Dievo Motinos bazilikoje Prancūzijoje žuvo trys žmonės. 2020 m. rugsėjo mėn. netoli savo parapijos Komo mieste Italijoje tunisietis peiliu subadė kunigą.

Jungtinėje Karalystėje 2020 m. birželio mėn. du vyrai bažnyčioje užpuolė katalikų kunigą, kuris patyrė šonkaulio traumą. Kitas katalikų kunigas Jungtinėje Karalystėje buvo fiziškai užpultas katedroje per laidotuves spalio mėnesį.

Vienas kunigas Ispanijoje 2020 m. rugsėjo mėn. buvo paguldytas į ligoninę po to, kai bažnyčioje jam buvo smogta peiliu į viršutinę kūno dalį, o katalikų kunigui Lenkijoje spalio mėn. kelis kartus peiliu smogė į pilvą.

Šaltinis: CNA

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah.ą       2021-11-25 18:57

skirtingų religijų žmonių maišymas - uždelsto veikimo bombos, sproginėjančios tai šen tai ten.

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.