Dienos aktualija, Istorija, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Darius Kuolys. Mokslų akademijos salė 1988-ųjų birželio 3-iąją ir to meto vieši žodžiai

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 3 d. 19:35

18     

    

Darius Kuolys. Mokslų akademijos salė 1988-ųjų birželio 3-iąją ir to meto vieši žodžiai

Mokslų akademijos salė 1988-ųjų birželio 3-iąją ir to meto vieši žodžiai.

Romualdas Ozolas:

„Visa, kas trukdo sužibėti mūsų protų šviesai, paliksime nuošalyje. Kiekvieną, kad ir nedidelę, idėją kaupsime į mūsų išminties piramidę.“

Vytautas Landsbergis:

„Dabar visi mes – beveik visi – jau norime būti Vydūno „sau žmonėmis“. Mes – ne darbo jėga, ne trąša kažkieno laukuose. Mes turime savo pačių gyvenimo tikslą. [...] Puoselėkime bičiulystę, talką, jausmą, kad visa, kas kieno nors iš mūsų padaryta, tai visų padaryta. Ir nepuoselėkime pavydo, įtarumo, apkalbų, irzlių Europos provincijos miestelių pavydo.“

Meilė Lukšienė:

„Pirmiausia būtina išstumti iš savo vidaus vergą. Jei to nepadarysime, užteks stipresnio treptelėjimo iš šalies ar net krašto viduje – ir vėl būsime vergai. Prievarta gimdo prievartą. O reikia gilaus žmogiškumo, orumo ir tautinės savigarbos, kuri įpareigotų mus elgtis pagarbiai su kiekvienu žmogumi ir gerbti teisybę, pirmiausia už ją kovoti. [...] Dabar reikia savarankiškai mąstančių žmonių, bet, deja, tokių beveik ir neturime.“

Jono Česnavičiaus nuotrauka

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

P.Skutas       2021-06-5 10:57

Kas dėl Birželio 3-osios Mokslų akademijos salės vaizdo, tai nuotraukoje jis daugmaž atitinka tikrąjį, nes būtent tąsyk buvo susirinkę palyginti jauni žmonės. Na gali būti, kad nuotrauka daryta dar iki susirinkimo pradžios, nes paties susirinkimo metu ji buvo dar prikimštesnė, nes per vidurį esantis takas buvo pristojęs tiek žmonių, kad Vaišvila su Medalinsku, ėję nuo durų prie pakylos, kur stovėjo tribūna, vos galėjo prasimušti, žmonių buvo prisėsti net pakylos pakraščiai. Matyt, kad nuotraukų ir nebuvo kiek daugiau padaryta, nes tokiais atvejais fotografuojantis susirinkusiųjų galėjo būti palaikytas įtartinu - KGB atsiųstu, todėl galėjo būti vengta fotografuoti. 
O M. Lukšienės žodžiai, kad “užteks stipresnio treptelėjimo iš šalies ar net krašto viduje – ir vėl būsime vergai”, išsipildė su kaupu. Antai, jau 1994 metais tas treptelėjimas įvyko ir lietuvybė, atsikračius Maskvos kilpos, vėl tapo pavergta - Lietuvai sudarius 1994 metų žečpospolitinio - liublijinio bendrumo sutartį su Lenkija, nors tuo buvo paniekinta Vasario 16-osios valstybės suverenumas. Šios sutarties pagrindu atgimdytas Lietuvos vergavimas lenkystei tęsiasi iki šiol. Nors pagal tą sutartį Lietuvos valdžia kas 5-eri metai gali pranešti Lenkijai, kad naujam 5-erių metų terminui jos nepratęsia. Taigi vergystė tautoje liko tik vergvaldys pasikeitė...

Heiders-> elfe       2021-06-5 9:45

Taip. Landsbergio.

Vaclovas ing elfe       2021-06-4 20:43

Kaip jau sakiau, jokių prisiminimų klausyti nenoriu, nes jų porintojai turi savų tikslų. Jau siūliau - patys padėliokime. Tai štai, jūsų minimas Šoroš’as, jei kada nors būtų buvęs bolševikų dalimi, neabejotinai sulauktų Trockio likimo. O kadangi nesusijęs, tai tik kaip neeilinio masto “amerikanščinos” skleidėjas, tikras užgrūdintas priešas. Pateikdami nuorodas apie laikotarpį po ‘70-ųjų metų, turėtumėte žinoti, kad tuomet TSRS įvyko didelis posūkis, lemtas matyt daugiausia kartų kaitos. Tai nesutarimas su Izraeliu. Nuo to laiko apie bolševikus galime užmiršti. Taip ir yra, ne tautos, nusistatymai yra esmė, o ... kartos. Jos viską pakeis, kas ligtol buvo, kaip ir mūsų aptarimai jaunuomenės nedomina. Bus visai kiti lietuviai, kiti nusistatymai. Tas neaplenkė ir TSRS. Bet visgi, jei dar apie šorošus ir pasaulinius kairuolius. Net jei vėlyvesnieji komunistai ir tarėsi su jais, tai jokiu būdu negalėjo būti jų pradininkais bei gausintojais. Neturėjo tam jokių galimybių. Kairuoliškumas gimė Vakaruose.

elfe > Vaclovui        2021-06-4 17:00

uzeikit i Gorbaciov foundation kurta “Club of Madrid” ar funduota Club of Roma, kuris diktuoja siandien ir ES…
panarsykit   Andropovo dokumentus JAv archyvuose… suzinosit kaip Zmogaus teises JAV pereme Soros ikurtas Helsinki Wach, pries tai Andropovui ji pakvietus i Maskva, kuriant Helsinki Group 1976 Dubnoj…  nors su pirmosios Helsinkio susitarimu 1975 stebejimo grupes ikureju Viktoru Petkum buvo susidorota istremiant i lagerius… tuo tarpu veliau prisijungusi T.Venclova Andropovo isakymu iskomandiruota i JAV, i Jeili.
tingiu rasyt, per grazus oras..
paklausykit kgb propagandos eksperto Juri Bezmeov youtubej.
arba,
paskaitykit kgb stratego Anatolij Golycin “The New Lies for Old”, “Perestroika deception”..
arba,
paskaitykit Andropovo kolegos, snipo, uzpalengavusio MI6 vado pavaduotoja Philbi, - M.Liubimovo autobiografines knygos istrauka “Golghota ili Sekretnij plan Perestroiki”. ( Soversenno Sekretno 1995 nr 2) sio numerio neberasit jokioj bibliotekoj, nebent pas ka nors ant auksto ar rusy… zurnalo redaktorius Borovyk uz tai galva paklojo - susprogo lektuve 2000-siais.

elfe > Heiders        2021-06-4 16:40

matau, neskiriat globalizacijos nuo glonalizmo… jei ka…

o kas pas mus desinieji?..
ar beturim bent viena desine partija?..

Heiders-> elfe       2021-06-4 13:04

9 straipsniai kairi , 1 per puse. Kokie dar argumentai ?
Esame laisvi pilieciai. Tuo paciu ir globalistai. Visi.  Jei ka…

Vaclovas ing elfe       2021-06-4 11:19

Man tai panašu į košę, ką teigiate. Atmeskime įvairių įžymybių pasisakymus, nes jie turi savų tikslų. Patys padėliokime. Sakote, kad bolševikai, KGB yra globalistai, kurie įsiliejo į Vakarų valstybių žinybas, užvaldė aukštąsias mokyklas, žiniasklaidą ir kt. Tai kada jie šitaip sugebėjo? TSRS laikais, kelių šimtų pasiuntinių pajėgomis, miegant JAV žvalgyboms? Tai gal tada taip ir turėjo atsitikti su bėjėgiais. Ar Jelcino laikais, kai Klintonas net verkė iš juoko tam pokštaujant, ir kai buvo teigiama, kad Rusijos silpnumas yra pasaulinė grėsmė? O gal nuo Putino valdystės? Žiūrėkim. Ar veiksmus, siekiant plėsti Rusiją, jos poveikį galima pavadinti globalizmu (turėkite omenyje ir pasaulinės bendruomenės atsaką į tokius veiksmus)? Ar Krymo gyventojai, Donecko ir Lugansko respublikų gyventojai panašūs į tokius, kurie pardavė “Matušku”? Imu kitą galimybę, jog Putino nelaikote bolševiku (tas teisybė, nes Putinas tikrovės šalininkas). Tuomet patys suprantate, kad komunistai Rusijoje yra paraštiniai, tai kaip tokie galėjo pasauliui primesti savas žaidimo taisykles? Štai Kinija, valdoma netikrų komunistų, yra tikra globalistinė valstybė, kurios kapitalo, investicijų yra beveik visur. Dar dėl Rusijos globalizmo. Paaiškinkite tokį nesusipratimą, kad pagal jus globalistinėje valstybėje kaukės yra tik dėl vaizdo, jei vis tiek nosis atvira (pas mus toks elgesys net įvardinimą turi, anaiptol nepagiriamą), sporto renginiai su žiūrovais, jokių raginimų dėl atvykėlių nuolatiniam gyvenimui (buvę Sąjungiečiai ten kas kita). O kaip vertinate Putino siejimą su Europos tradicionalistais? Dėmesio nukreipimo veiksmas. Tuomet įdomiai gautųsi. Putinas jau ne globalizmo vedlys, o tiesiog pasaulio valdovas!

tartiufo įtaikūs žodžiai       2021-06-4 10:23

O darbai visiškai atvirkšti

elfe > Alsuoja        2021-06-4 10:16

jau greiciau kegebistai insifiltravo i czv, nei atvirksciai… prichvatizave nacionalinius resursus, po verslo priedanga zygiavo i Vakarus ir ju valdymo organus…
o tam procesui paspartinti padejo tokie neva “vakaru” “shoko terapeutai” kaip J.Sachs su “filantropu” Soros, kuriu bendradarbiavima su kgb nesunku irodyti..  (zr. J.Bezmenov youtube, Andropovo planas “Golghota ili sekretnij plan perestroiki”, Soversenno sekretno 1995.Nr2)

elfe > Haiders       2021-06-4 10:02

gal galetumet argumentais pagrist savo teigini?..
Tiesos lt bene vieintelis saitas, kuriame galima laisvai reikst savo nuomone ir diskutuoti… be tokiu prievaizdu, kaip GEMIUS, kuri kontroliuoja portalus, prisidengusi “interneto tyrimais”  ir kurios vadovybe Maskvoje. 

o bolsevikai siandien persivadino globalistais, jei ka…
tad pasidomekit, kas siandien pucia i globalizmo duda, nepaisant savos tautos intereso..

Alsuoja       2021-06-4 10:00

Šie žodžiai alsuoja žmogiškumu. Bet tuo pačiu atspindi gūdaus buvusio Vakarų pasaulio užkampio sąmonę, rodo, kad Tauta laisvę gavo turėdama inteligentijos likučius, kurie, deja, persmelkti neracianalaus bizantiško prado. Tai buvo daugiau kalbėjimai į orą, išsikalbėjimai ir savo pačių guodimas. Tuo tarpu naujai (CŽV?) persamdyti KGBistai kibo į naujų galios struktūrų konstravimą ir privatizavimą. Tai jie daro iki dabar, o inteligentijos likučiai toliau kalba į orą. Vienintelis rimtas judesys per kokius 20 m. buvo šeimų maršas. Ir jį surengė ne profesoriai ir ne filosofai.

Žodžio laisvė...       2021-06-4 9:55

O ką šiandien pasakytų Meilė Lukšienė,sužinojusi,kad Vilniaus Meras neduoda leidimo
Šeimų SĄJŪDŽIO maršui rinktis Vilniuje prie valdiškų įstaigų???Šimašiau,nevaržyk SUVERENO teisių,nelaužyk Lietuvos Konstitucijos.

elfe        2021-06-4 9:44

du pasisakymai protingi, trecias -  Meiles Luksienes -  ISMINTINGAS.
istorija rodo, kad issivadaves vergas arba pats tampa vergvaldziu, arba iesko tik kito pono kam tarnauti.
ir tai vyks tol, kol vergo prote vyraus darviniska gyvuniskos konkurencijos formule “win-lose”, vietoj krikscioniskos meiles win-win”..

Na, taip,        2021-06-4 8:19

Kuolys save pozicionuoja, kaip ,istoriką’ ir taip supranta istoriją?
Panašu, kad jo protėviams ne atsitiktinai buvo duo tokia pravardė, kuri vėliau liko kaip pavardė pase…

P.S.
Dėl citatų:
Landsbergio nieko nepasakanti, tokia kalbėlė galėjo būti išrėžta ir Lapjričio ų proga iš kompartijnos tribūnos ir Gegužės 1 žebgiant demonstracijoje… Ozolo irgi gryniaussia sofistika be turinio. Tik vienin tėlės prof. Meilės Lukšienės principinga, idėjinė ir laisvo žmogaus kalba. De facto iššūkis LTSR…

Aga       2021-06-4 7:01

Ir po 30 metu Landsbergiai jau i sovietmeti reikalauja sugrįžti. Šita šliužų šeimynėlė gerai vaidinti moka,

>> Heiders 21:07       2021-06-3 21:37

„... sis bolsevikinis saitas…“
Pirma. O tu pats/pati iš kokios faunos kad rašai „šveplai“.
Antra. Gal žinai ne bolševikinių saitų.
Trečia. Landbergis yra globalistinis (bolševikas).

Heiders       2021-06-3 21:07

Idomu kad sis bolsevikinis saitas isspausdino Landsbergio zodi.

įdomu       2021-06-3 21:05

kas tas Vytautas Landsbergis, kuris taip šnekėjo?

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.