Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Pedofilijos byla

Darius Kuolys. Lietuvos pokeris

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 8 d. 13:47

20     

    

Darius Kuolys. Lietuvos pokeris

Prabėgo jau trys dešimtmečiai nuo Ričardo Gavelio „Vilniaus pokerio“. Romanui pasirodžius, pats rašytojas straipsnyje „Antidemiurgas, arba kas yra Vilniaus pokeris“ aiškino: Vilniuje „viešpatauja nyki mongoloidiška mistika, čia negalioja ne tik aristoteliška, bet ir daugiareikšmė reichenbachiška logika. Čia niekas nėra tikslu, niekas nėra realu. Čia kinta viskas – žmonių biografijos, tautų istorijos, netgi kasdieniai įvykiai. Tai, kas nutinka Vilniuje, niekad nenutinka aiškiai ir vienprasmiškai. Vilniuje lūžta pontoninis tiltas per Nerį, į ledinį vandenį sukrinta dešimtys ar šimtai žmonių, jie nebegrįžta namo, jų nebelieka, tačiau, po savaitės pervertę klinikų mirtingumo ataskaitas, nerasite jose nė vieno skenduolio. Niekas nenuskendo, tik nelauktai pagausėjo mirusiųjų plaučių uždegimu… Vilniaus romanas tegali būti painus ir nevienprasmis pokeris.“

Ričardas Gavelis seniai paliko Vilnių ir Lietuvą, o mūsų pokeris tęsiasi.

Kadaise skaitydamas didžiausio Lietuvos dienraščio žurnalistės naktį VSD vadų kabinete išgirstą pasakojimą apie keistuolį lietuvių pulkininką, mėgusį šlapintis pro Baltarusijos viešbučių langus ir sykį neišlaikiusį lygsvaros, prisiminiau Ričardą Gavelį.

Prisiminiau jį ir kartą atsivertęs to paties dienraščio publikaciją apie žiaurią lietuvių teroristę, norėjusią susisprogdinti Maskvos metro, bet laiku sulaikytą budrių mūsų šalies saugumiečių.

Pagalvojau apie „Vilniaus pokerį“ ir išgirdęs šiurpų Lietuvos prezidentės pasakojimą apie valstybę išdavusius ir šimtmilijoninę žalą jai padariusius FNTT vadovus.

Prieš akis vėl iškilo Gavelio romanas, sužinojus apie Klaipėdos prokurorų po ilgų tyrimų atskleistą tikrovę: pasirodo, elitinės Lietuvos merginos ne tik pačios svaiginasi oksiku, bet juo sugundo ir dorus uostamiesčio šeimos vyrus, o vėliau iš gėdos pasitraukia iš šio nuodėmingo pasaulio.

Lietuvišką pokerį šiandien aistringai tęsia slaptų pareigūnų įkvėptos didžiojo dienraščio žurnalistės. Viena jų neseniai pranešė apie galimai galimą Vytauto Landsbergio smogikų planą 2012-aisiais susprogdinti Garliavoje buvusį piliečių Kedžių namą su jų anūkėle ir suversti bėdą policijai. Šiam teroro aktui sustabdyti ir reikėję 240 specialaus dalinio policininkų:

„Buvęs aukštas teisėsaugos pareigūnas „Lietuvos rytui“ atskleidė sensacingą žinią ir apie galimai didelę V.Landsbergio įtaką, trukdant teismo sprendimui paimti mergaitę... [...] 240 policininkų buvo pasitelkta todėl, kad siekta sukliudyti galimiems išpuoliams, išvengti aukų. Tačiau svarbiausia – buvo gauta operatyvinė informacija, kad galimai planuojama susprogdinti namą ir paaukoti mergaitę, o vėliau visą kaltę suversti policijai. Tiek policininkų ir buvo paskirta todėl, kad užkardytų galimą baisią akciją. Kas ją planavo? Galimai – tie patys ultrapatriotai. Ar apie tai žinojo V.Landsbergis? Galimai. V.Landsbergiui buvo duota suprasti, kad teisėsauga žino, ką jis daro. Nes kitaip jam būtų tekę uždėti antrankius. Visa informacija yra saugoma saugume. Nors gali būti, kad šie duomenys, švarinant V. Landsbergio biografiją, galimai yra išvalyti.“

Tomis pačiomis žymėtomis kortomis azartiškai lošia ir Edmundas Jakilaitis, DELFI studijoje dosniai pasidalinęs „žvalgybine medžiaga“ apie Garliavoje veikusius teroristus ir kitus kriminalinius nusikaltėlius:

„Buvo kažkokių pranešimų kriminalinės žvalgybos ar kokių kitų institucijų, kad vis dėlto gali būti kokie nors ginklai naudojami ir pan.? Nes ten buvo žmonių, kurie buvo minimi ir operatyviniuose tyrimuose dėl Bražuolės sprogdinimo, ir kituose garsiausiuose nusikaltimuose?“

Jo pašnekovas – paskirtasis generalinis policijos komisaras Renatas Požėla – sėkmingai įsitraukia į žaidimą:

„Manau, kad visuomenė turėtų sužinoti pakankamai įdomių dalykų. Kokie jie bus – palaukime. [...] Visuomenė pamatys visai kitą vaizdą, nei dabar bandoma transliuoti iš vienos pusės.“

Kitas Edmundo Jakilaičio pokalbininkas – buvęs Kauno apygardos prokuratūros vadovas Kęstutis Betingis – prisipažįsta seniai žinąs, kas inspiravo aukšto Kauno teisėjo nužudymą:

„Visi buvo tarsi atsitraukę, pasiruošę alibi – lyg jų nėra. Noriu pasakyti, kad ta aplinka jautė, jog įvyks tragedija ir kuriuo momentu ji įvyks. Jie tą dieną, jausdami tai ir galbūt inspiruodami tokius veiksmus jį daryti, pasišalino specialiai, kad turėtų alibi.“

Į pokerį smagiai įsijungia ir LRT. Šioje studijoje buvęs pirmasis mūsų atkurtos Respublikos generalinis prokuroras Artūras Paulauskas iškelia prokuratūrai svarbiausią užduotį: atsakyti, ar į Lietuvą sugrąžinta buvusi teisėja „prisidėjo prie nužudymo“. Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius užtikrintai atsako: „Mes pradedame naują istoriją... mes turime galimybę kalbėti apie kitus nusikaltimus“.

Ir jokio rišlaus paaiškinimo, kodėl iš Lietuvos prokurorų pateiktų 39 kaltinimų buvusiai teisėjai JAV valstybės departamentas ir teismas paliko tik 4 mažareikšmius?

Ir nė vieno klausimo Lietuvos teisėtvarkai: kokiais veiksmais buvusi teisėja ir Seimo narė su „jos suburtu nusikalstamu susivienijimu“ pažeidė Baudžiamojo kodekso 122 straipsnį, skelbiantį:

„Tas, kas viešai ragino smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą – pakeisti jos konstitucinę santvarką, nuversti teisėtą valdžią, kėsintis į jos nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiems tikslams kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus šiame skyriuje numatytus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę, baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų.“

Būtent šiuo ir daugeliu kitų nusikaltimų buvo prokuratūros apkaltinta buvusi teisėja su dar dvylikos žmonių „susivienijimu“. Būtent tokią „Garliavos gaujos bylą“ dar 2014-aisiais pradėjo nagrinėti Šiaulių apygardos teismas. „Susivienijimo narių“ byla teisme tęsta iki pat šių metų vasaros.

Būtent šioje byloje per vieną posėdį teisiamieji paprašė iškviesti liudyti Garliavoje gyvenusį buvusį Kauno rajono kriminalinės policijos vyriausiąjį komisarą Juozą Leščiukaitį, savarankiškai tyrusį tragiškus Kauno įvykius. Deja, Juozas Leščiukaitis prieš pat numatytą teismo posėdį netikėtai mirė. Vis dėlto byloje keistu būdu išliko šio kriminalisto pensininko ikiteisminės apklausos ir jo telefoninių pokalbių įrašų medžiaga.

Apklausiamas Juozas Leščiukaitis liudija, kad praėjus mėnesiui po Kauno teisėjo nužudymo, jis gavęs buvusio savo viršininko, buvusio VRM Organizuotų nusikaltimų tyrimų tarnybos komisaro užduotį:

„[...] liepė man išsiaiškinti, ar kartais ne Neringos Venckienės vyras Aidas Venckus suorganizavo visas tas žudynes“; „antras jo prašymas buvo patikrinti tai, ar N. Venckienės sūnus yra jos tikras sūnus ar galimai įvaikintas, o jeigu jis buvo įvaikintas, tai gal galimai jai buvo tikslas atimti iš L. Stankūnaitės mergaitę ir auginti ją, nes ji gal negali turėti daugiau vaikų. Jis prašė tai išsiaiškinti ir pažiūrėti, gal visas žudynes dėl to ir organizavo A. Venckus kartu su N. Venckiene tikslu turėti sau Stankūnaitės dukrą. Taip pat jis manęs dar prašė, kad surasčiau Neringai Venckienei arba Aidui Venckui naujus kokius nors meilužius arba kad surasčiau kokius nors jų senesnius meilužius tikslu, kad būtų galima sukiršinti Venckų šeimą.“

Išties, keisti pensininkui kriminalistui skirti paliepimai ir prašymai. Tačiau Šiaulių apygardos teismo, regis, jie nenustebina – teisėjams įprasta buvusių policininkų veikla?

Apie įvykdytus paliepimus Juozas Leščiukaitis apklausoje liudija:

„Aš išsiaiškinau, kad N. Venckienė pagimdė sūnų pati ir pasakiau, kad nerandu jokų duomenų apie tai, kad nužudymus galėjo suorganizuoti Venckai kokiu nors tikslu. Aš atlikdamas visus veiksmus viską dariau objektyviai.“

Bylos medžiagoje yra ir teismo dėmesio nesulaukusios telefoninių pokalbių išklotinės, kuriose Juozas Leščiukaitis dalinasi savo tyrimo rezultatais - įvardija Kauno teisėjo ir Kauno apygardos teismo pirmininko įsūnio galimus žudikus, mini prieš teisėjo nužudymą „instruktuotus“ ir „viską paruošusius“ buvusius savo kolegas.

Nejaugi šios istorijos viešiems komentatoriams tokie dalykai atrodo paliktini lošiamo pokerio pastalėje, Arturai Paulauskai, Mečy Laurinkau, Edmundai Jakilaiti, Vitalijau Gailiau?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2019-12-17 12:20

Stai jums ponai vietiniai teroristai,su kuriais pasirodo nera kam kovoti?Ne veltui konservatorius pavadinau igilo kariais,kaip i vandeni ziurejau.Siandiena seime vyksta biudzeto priemimas,pasisako del tersos mokescio,kalba Jurgis Razma,ir ka as girdziu vien kritika ir neigimas,o kur pasiulymai,juk trecias kartas biudzetas seime!72 balsais uz 52 pries ir 4 susilaike patvirtintas.O kas butu ,jeigu nebutu lenku?Stai kur sedi seime igilo(landzbergio) kariai su savo priesais liberalais.Juokinga,ne tiesiog baisu,kai turime tokia opozicija,kuri tezino -griauti ir muzikuoja,ne kas nors ,o propiesorius.Gal uztenka zaisti tuos zaidimus?

Prakseda       2019-12-13 15:34

Pokeris tęsiasi- ekspertai.eu rašė apie signataro Vaišvilos suėmimą.

Užkirskime kelią ONS šulų pokeriui...       2019-12-11 0:51

Kartelinės pataisos,demokr. reformų ir Suvereno priešai kontratakuoja…Seime žengtas mažas žingsnelis nuo oligarchinės-nomenklatūrinės santvarkos (ONS): įvesta,  ,,lovio’’ partijų nomenklatūros siaubui, 3 proc.kartelė  rinkimuose.,,Ėskim’’ VISI smegenis ir priminkim pareigos jausmą el.laiškais ir SMS Dagiui, Juozaičiui, Kuoliui, Puteikiui , Radžvilui ir Urbšiui, kad jie susibūrę preskonferencijoje pareikštų nacionademokratinės Lietuvos ryžtą apginti 3 procentų įstatymą. ..delfi.lt/.../nauseda-skeptiskas-del-nuleistos… Nesu valstiečių aljanso narių rinkėjas, bet, kaip ONS oponentas, sveikinu demokratiškai nusiteikusį šiuo klausimu pozicijos aljansą ir asmeniškai R. Karbauskį, sukaupusius ryžtą demokratijos labui.Mūsų prezidentas,kaip rodo šis tekstas delfyje, jaučia įsipareigojimą ONS interesams ir patiria olig grupių ir polit. nomenklatūros spaudimą .Palankumą korumpuotam ,,valdomos demokratijos’’ režimui jis rodo sofistiniais samprotavimais apie tai ,kad gerietiškas veiksmas yra negeras ar abejotinas , nes blogiečiai ar kitokie jį pakeis..Veto tikėtinas 70-80 nuošimčių.Kas mano antraip, rodo visišką nesigaudymą ir įsivaizduoja, kad gyvena ne ONS salygomis… Gerbiamas demokratiškas šešetuke, (t.y. dvi dieviškos Trejybės…:) ), visuomeninės iniciatyvos Santarvė tautos sėkmei (STS) vardu raginu surengti neatidėliotiną preskonferenciją Seime, transliuojamą internetu… Pirmas mūšis už demokratišką pokytį vos ne vos laimėtas… Nei vienas iš šešetuko kol kas nerado laiko sureaguoti į pilietinę iniciatyvą surengti konferenciją iki balsavimo…Raginu, STS vardu, juos -demokratinių grupių lyderius,parodyti tvirtą demokratiškų, nesuzombintų delfių ir LRT ir Ko rankomis, piliečių valią palaikyti sunkiai priimtą įstatymo pataisą. Ta Jūsų BENDRA VALIA GALI NUSTEBINTI NET PREZIDENTĄ, IR GALI TAPTI TUO KRITINIŲ LŪŽIO TAŠKU, NULEMSIANČIU NEVETAVIMĄ... Dar kartą STS vardu kviečiu gerb P. Urbšį ir N. Puteikį nelūkuriuojant, artimiausiomis dienomis, parodyti politinę išmintį ir gerą valią bei imtis iniciatyvos bendrai demokratų šešiukės preskonferencijai…Tuoj matysime, kaip opozicija su anūku priekyje ir prooligarchinė žiniasklaida vėl staugs ne savo balsu prieš pataisą ir plaks valstiečius už ,,demokratijos žlugdymą” ir ,neva ,už kenkimą patiems sau… Raginu KIEKVIENĄ VISUOMENIŠKĄ PILIETĮ SIŲTI SAVO EL. LAIŠKUS DEMOKRATŲ ŠEŠETUKUI RAGINANT BENDRAi AKCIJAI…Demokratiškus plebėjus smile turi neraminti, kad naujus organizacinius darinius kuriantys prof. V. Radžvilo Ir A. Juozaičio bendražygiai nerodo jokio ženklo vieningam demokratų veikimui… Laimėtas tik mūšis, bet ne karas dėl šios demokratiškos pataisos… Algirdas K. LPS Kauno IG eksnarys

Pone Tvankstai,       2019-12-9 13:17

o gal NKVD ir jos sąjungininkai, surengę šikarną pokylį Potsdame 1945 metais Europos okupacijos proga? O kur dar jų bendri kariniai paradai po Europos dalybų? Intike pilna tuometinės kino kronikos apie tai. Reikia kalbėt, kas realiai bendradarbiavo, o ne kas ką fantazavo.

Na jau na jau to Eikit eikit       2019-12-9 13:12

Jo, jo, ne tik Lavastė, visi matėme, kaip Landsbergis norėjo susprogdinti mergaitę.

Eikit eikit       2019-12-9 11:21

Nereikia čia pasakoti, kad minia nebuvo grėsminga, kad lanzbergis su grybauskaite nedalyvavo akcijoje, patys suprantate, kad menkiausia parama iš prezidentės, ar ją kuruojančio asmens isterikuojančius įkvepia ir skatina dar labiau isterikuoti. Matėme juk savo akimis ir girdėjome, kas ką kalbėjo ir kas vyko Garliavoje

Teisingai       2019-12-9 10:59

Bravo Dariau.
Pagarba už principingą ir moralią poziciją.

jokio pokerio - tarybukai valdo       2019-12-9 10:56

kas tie “tarybukai” ?
- tie kurie buvo valdžioje ir okupacijos-tarybiniais metais.
Tai didžiausi niekšai, brudai, pizdukėliai.
Jų esmė - melavimas, demagogija, apgavystės, tarnavimas velniui ir t.t.
Pilna jų teisėsaugoje, ypač GP, VRM ir TM.

Tam mažaraščiam Stasiui:       2019-12-9 0:45

Pabaik daryti gėdą šiam tinklapiui ir nustok komentuoti su grubiomis gramatinėmis klaidomis - čia tau - ne Delfis, kur reiškiasi visi Lietuvos mažaraščiai… Taigi, Stasiuk, mokykis rašybos

Nastia Stasiui       2019-12-8 23:49

Pilnai sutinku, Stasy. Aš irgi labiau pasitikiu ne nukvakusiu Kuoliu, bet Lavaste ir Kuznecovaite.

Kotys       2019-12-8 22:43

Neskaičiavau tų nusikalstamų N.Venckienės veikų. Man pasirodė, jų buvo daugiau, vien BK straipsnių kaltinimuose buvo berods 20. Prieš pat sujungiant visus (5) tyrimus į vieną, 2015 m. spalio mėn., prieš kreipiantis dėl ekstradicijos į JAV, kaltinimai pagal 6 BK straipsnius, iš jų - 2 “politinius”, buvo panaikinti. Taigi, ir ikiteisminis tyrimas pagal BK 122 straipsnį dėl N.Venckienės pasikėsinimo į Lietuvos suverenitetą buvo nutrauktas. JAV pasiekė kaltinimai pagal 14 BK straipsnių (o nusikalstamos veikos epizodų tikrai buvo apie 40). Įdomu, kad JAV Valstybės departamentas kaltinimus pagal 8 iš 14 straipsnių atmetė pats, tarp jų ir nesveikas mūsų prokurorų  fantazijas apie tvirkinimus, tad teismą pasiekė tik kaltinimai pagal 6 BK straipsnius. Iš kurių teisėjas atmetė du, kaip absoliučiai nepagrįstus - sekimas ir organizuota grupė. Pačių įrodymų teismas nevertino, tačiau žiūrėjo, ar jų apskritai esama ir ar veikų aprašymas atitinka straipsnio turinį. Taip ir liko tie 4 straipsniai, iš kurių du yra tinkami ekstradicijai.

>Nu žinot       2019-12-8 22:24

Taip, akivaizdu. Ir dabar Baltarusijos KGB turi info, kuria gali šantažuoti mūsų veikėjus. Ir tuo galima paaiškinti mūsų valdžios praeityje darytas keistas dovanas Lukašenkos režimui.

Nu žinot       2019-12-8 22:11

fantazuojat apie Pociūno atvejį ? Akivaizdu, kad ten buvo pilna Baltarusijos KGB mikrofonų ir net gal kamerų ir koks durnius būtų tai nesupratęs ? O Pociūnas visai galėjo sugalvot pasisiot pro viešbučio langą ir ypač iš kokio 9 aukšto, šiek tiek teko jį pažinti .

Dzeikas       2019-12-8 21:47

—>Ir dabar tie     2019-12-8 15:58
Todel,kad chamas trypes kojomis, mosaves rankomis ir rekes 1992m “nax…man ta laisve, as est noriu!” - nugalejo.
Norite tikekite, norite ne, tai realus epizodas mano gyvenimo patirtyj, dar kol gyvenau Lietuvoje.

stasys        2019-12-8 21:08

D.Kuoly kai valstybės pareigūnai pradeda blefuoti , va tokios pasakos-istorijos tampa tautosaka .smile Na kas po dvidešimt metu pasakys kur tose perpasakotose istorijose yra Tiesa o kur pramanas ? Niekas to negalės padaryti ..jos tik dar labiau apaugs įvairiomis išgalvotomis detalėmis, pagal tos dienos aktualijas . Čia tamsta ne prasčiau blefuoja nei koks pokerio specialistas . Melas daug kartu pakartotas viešai gali pretenduoti į viešą nuomone bet ne Tiesą . Kaip man tai čia aiškiai persistengėte išmįslus brukdamas su faktais . Moralas ? kai visus aplinkui ištepi „išmatomis“ negali skustis jog tau kvapas nosį riečia ..

tie patys lėlininkai       2019-12-8 17:09

Lygiai tokiu pačiu gluminančiu bukumu trykšta ir Kremliaus propaganda. Tačiau jei iš Kremliaus propagandos galima leipti juokais, nes neskauda, tai “mūsiškos” propagandos atveju taip elgtis neišeina. Baisu net pagalvoti, ko dar tokie “išminčiai” galėjo pridirbti.

ah1       2019-12-8 16:57

valdoma dievu ” deficitu” - sukurk ko nors deficitą, norą ko nors ir veskis ką nori kur nori: noras džinsų ir kramtoškės atvedė š kapializmą, noras alaus ir skalbimo miltelių  į ES. Be tai tik viena koja, antra koja ” nežinojimas”.

Lietuva atgavo laisvę,kai       2019-12-8 16:46

Sovietų Sąjunga pradėjo byrėti,nusilpo iš vidaus.Taip bus ir su šia sąjunga,jei ji nesireformuos taip,kad šalių viduje geranoriškai bus ištirta daug juodų bylų.Jei ši sąjunga pradės silpti,tada daug kas paaiškės.

Tvankstas       2019-12-8 15:28

Mus valdo GeStaPo, su Garliavos bylomis apsišvietusi dienos šviesoje.

Ir dabar tie       2019-12-8 14:58

organizatoriai valdžioje,aukštuose postuose.Policinė mafija valdo?Kodėl ir kaip taip atsitiko,kad Lietuva klūpo?Prieš materialius dalykus.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.